Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54701) Mathiask válasza Mathiask (#54699) üzenetére


Mathiask
senior tag

Jó, értem, megvan. :R

(#54702) xerobyte válasza Mathiask (#54699) üzenetére


xerobyte
aktív tag

Biztos, gondolj bele, attól, hogy ugyanazt a képet ismételgeted, attól még a következő kép érkeztekor változik csak a szemed számára a látható tartalom.
42ms-enként érkezik egy új kép, ez a sample and hold képalkotás lényege (túlságosan leegyszerűsítve), az LCD és az OLED is így dolgozik. A CRT nem így dolgozott, azóta sem értük utól ebben a tekintetben azt a techet.

(#54703) snpetit


snpetit
aktív tag

[link]
Hoppá, belépőszintű OLED tévészériával lép színre az LG

hmm...

(#54704) wallace 234 válasza snpetit (#54703) üzenetére


wallace 234
őstag

Pár napja erről írtam :R :R

(#54705) Celtis válasza Mathiask (#54699) üzenetére


Celtis
veterán

A gyors válaszidő következménye, hogy szinte nincs átmeneti idő és egy képkocka hosszabb ideig jelenik meg a képernyőn. Érdemes az rtings-en a "Stutter" paramétert nézegetni. Pontosan ezt mérik. Ócskább, lassabb LCD-ken rövidebb ez az idő, fokozatosan tűnik át egyik képkocka a másikba és pont emiatt a 24p filmek érzetre kevésbé szaggatnak.

Egy sample and hold kijelzőre hiába küldöd rá akárhányszor ugyanazt a képkockát, egyszerűen nem történik semmi változás a kijelzőn. Fekete képkockák beillesztésével (BFI) némileg javul az eredmény, de az inkább az elmosódás csökkentést szolgálja, és sajnos látható villódzást is okoz.

(#54706) Müszi


Müszi
senior tag

LG 55CX3LA megrendelve az MM-től. Sikerült is őket felhívni de sajna egyik boltjukban sincs már készleten. Csak a kp. raktárukban van pár darab természetesen originál online, kiszállítással rendelhető. Nem rég vissza is hívtak, hogy a holnapi napon hozzák is. :) :C
Azt kérdezném, hogy érdemes kapásból fw-t frissíteni rajta vagy inkább várjak vele? Olvasgattam itt fényerő visszabutítós verzióról. :F

(#54707) daneel_hu válasza Mathiask (#54699) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Biztos a gyors válaszidő miatt szaggat a 24p? Azt gondolnám ez könnyen megoldható lenne, csak többször kéne ugyanazt(!) a képet beszúrni és akkor még szappanopera hatás se lenne."

Biztos.
BFI kell.
SDR-ben bőven vállalható, meg lehet szokni... és akkor nem vibrál.
HDR-ben sajnos nem jó.

(#54708) Locutus válasza Müszi (#54706) üzenetére


Locutus
veterán

Ami most tegnap jött ki fw, az már javította a fényerő csökkenést. Szóval ezen már túl vagyunk.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#54709) Mathiask


Mathiask
senior tag

Igen, összeraktam magamnak fejben aztán. De azért köszi mindenkinek.
Nem is szeretnék plazmáról váltani, míg ez a 24Hz-es lejátszás nincs rendben.
És ahogy nézem az egyetlen "korrekt" megoldás a BFI, amivel még két gond van. 1.: több fényerő kéne, a plusz fekete képkockák kompenzálásához, 2.: kevés a 120Hz. Már csak azért is, mert a 24-nek páratlan számú többszöröse, így 1/24 sec alatt 5 képkockát(3kép, 2fekete) tud kirakni, így a következő 1/24 sec alatt meg 3feketét és 2képet. Ami szintén okoz nem várt mellékhatásokat. Tehát akkor várnom kell míg nem lesz minimum 144Hz-es panel.
Amúgy visszaolvasva itt a Pana BFI-je lett említve, hogy az jobb, mint az LG-é. Elvben miben más?

(#54710) kene84


kene84
senior tag

Tegnap vettem észre az E9-en, hogy az arc HDMI(2-es)-re váltva nem működik.
Eddig tette a dolgát.
Erre van rádugva az erősítő(itt is HDMI arc output) és az erősítőre(Marantz 5014) pedig egy asztali médialejátszó és az xbox.
Tegnap mikor gondoltam játszom egyet akkor ahogy szoktam mindent a megfelelő kimenetre állítottam de nem adott képet a tv, csak a képkeretek.
Amikor a TV-t bekapcsolom akkor bekapcsolódik az erősítő is de hang (arc-ra van állítva menüben) jelenleg hol van hol nincs, ilyenkor ha másik csatornára kapcsolok akkor van, hogy visszajön a hang.
Másik HDMI kábellel próbáltam, ugyanez a jelenség, illetve az alábbiakat tettem még:
TV -------------------Marantz
HDMI2(arc) ----HDMI(monitor1-arc) -- nincs kép
HDMI3 -----------HDMI(monitor1-arc) -- nincs kép
HDMI2(arc) ----HDMI(monitor2) -- van kép
HDMI3-------- ----HDMI(monitor2) -- van kép

Ez esetben lehet az erősítő HDMI portja az ami nem működik inkább, ha jól gondolom.
Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#54711) Archttila válasza Müszi (#54706) üzenetére


Archttila
veterán

Az amugy "csak" a game preset-et erintette, es ott sem linearis volt a csokkenes:) de persze a csokkenes az csokkenes es kesz:DDD

Müszi, mint anno a reklam?:C

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#54712) Strezi válasza Mathiask (#54709) üzenetére


Strezi
őstag

Szerintem azért addig is nézz meg egy OLED-et, 24p anyaggal és TM(TruMotion) bekapcsolva.... Sokkal nyugodtabb, árnyaltabb képe van a sötét részeken. Igazán kijön 4K felbontás is. A HDR meg szembe fog verni plazma után ;)

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#54713) Mathiask válasza Strezi (#54712) üzenetére


Mathiask
senior tag

Sajnos én nagyon érzékeny vagyok a szappanopera effektre, a legkisebb mértékben sem bírom elviselni egy 24Hz-es filmnél.

(#54714) Müszi válasza Locutus (#54708) üzenetére


Müszi
senior tag

Ok, köszi! Akkor nyomom fel egyből csak legyen már a szobában. :C

sati : azaz :K Persze aki még emlékszik rá. ;)

(#54715) Brave_86


Brave_86
aktív tag

[link] 55CX Emag ára jól vissza/fel ugrott

(#54716) Celtis válasza Mathiask (#54709) üzenetére


Celtis
veterán

Van rá forrásod, hogy így működne OLED-en a BFI? Szerintem nem. Ha másként nem, hát 2:2-ben 96Hz-en meg tudja jeleníteni judder nélkül.

(#54717) Jorgi Kormi válasza Mathiask (#54709) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Hát ha méretben szeretnél ugrani a plazmához képest , akkor nyugodtan mehet az oled + a 4k sem elhanyagolható tényező és ahogy azt már előttem is írták , nem csak a BFI létezik a mozgás javítására .

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#54718) Mathiask válasza Celtis (#54716) üzenetére


Mathiask
senior tag

Ebben a videóban mondják. 96Hz-en valóban meg tudná oldani, de akkor 96Hz BFI-nek hívnák gondolom nem 120Hz BFI-nek.

(#54719) Celtis válasza Mathiask (#54718) üzenetére


Celtis
veterán

Ez hasznos videó, köszönöm.
Viszont szerintem ez 60Hz BFI. Mivelhogy másodpercenként 60 fekete kockát szúr be.

Itt beszél Vincent a 120Hz BFI-ről, illetve a 4ms időzítésről, ami valóban 120 fekete kockát jelent egy akár 120fps-es forrás esetén is.

[ Szerkesztve ]

(#54720) ΞΔGLΞ válasza Müszi (#54706) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Csak szólók, hogy új év, új ászf, akkor is frissülni fog, ha letiltod és mindent el kell fogadni, különben korlátozott lesz a tv működése, ha nem fogadod el, de attól a rendszer még frissül.
Az egyik legszarabb frissítést sikerült megint össztákolni ennek a faék bandának.

[ Szerkesztve ]

(#54721) Jorgi Kormi válasza Müszi (#54714) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Hát ez se ma volt:[link]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#54722) JohnnySmith


JohnnySmith
csendes tag

Sziasztok,
BX (55") modellt vettem, lehet volt már, csak kíváncsi vagyok a véleményetekre.
Van egy "titkos" menü a tv-ben "1113111" kóddal lehet feloldani a kép beállítások menüpont alatt.
Beállítottam én is a tv-met ez alapján.
[link]SECRET LG Oled Menu For BX, CX, GX, WX, And ZX 2020 Models!
A kérdésem csupán annyi hogy ezt alaphelyzetben azért nem tették bele, mert hosszútávon "károsíthatja" a tv-t, és igazából csak a boltban kiállított darabokon állítják be így? :F

Gigabyte-Z170-D3H, i7 7700K, Corsair VengeanceLPX 16GB, Gigabyte GTX1060 6GB , Zalman Z11 Plus. Cuore Sportivo & The Power of Dreams

(#54723) Müszi válasza ΞΔGLΞ (#54720) üzenetére


Müszi
senior tag

Mi a gond a legújabb fw-el? :((

(#54724) Müszi válasza Brave_86 (#54715) üzenetére


Müszi
senior tag

Árukereső nem mindig naprakész. Az oldalukon ugyanúgy akciós most is.

[ Szerkesztve ]

(#54725) ΞΔGLΞ válasza Müszi (#54723) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Főleg eArc probléma, vagyis hang, bizonyos erősítőknél.
Ha nincs ilyen erősítőd, akkor nem fogod tapasztalni a hibát...

(#54726) hodostamas


hodostamas
addikt

Sziasztok,

beléptem a klubba egy 55CX3-al. Első negativ tapasztalat hogy a samsung soundbarral nem megy.. HDMI ARC-al legalábbis. Azzal lenne jó hogy ne kelljen 2 távirányitó..

Voda Mediacardal megy, minden egyes esetben ha belépek a guide-ba, kiirja hogy a live nem elérhető. Nem lehet ezt az üzit kikapcsolni? Elég idegesitő.

(#54727) Wellin9


Wellin9
tag

Sziasztok!
55" LG CX-et szeretnék, majd a falra rakni, ti mit ajánlanátok ? Sose vettem még ilyet, így azért elég nagy a bőség zavara, melyik lenne az ideális minőségű.

[ Szerkesztve ]

(#54728) Müszi válasza ΞΔGLΞ (#54725) üzenetére


Müszi
senior tag

Egy nem éppen friss Samsung házimozis szett van rákötve a jelenlegi LG LCD-re. Működik rendesen. Viszi az LG távja. Remélem az újjal is jóban lesznek. :U

[ Szerkesztve ]

(#54729) MrBazsi válasza JohnnySmith (#54722) üzenetére


MrBazsi
senior tag

Kiváncsiságból megnéztem hátha, de B9en ez a trükk nem működik, pedig kipróbálnám.

(#54730) Partz válasza JohnnySmith (#54722) üzenetére


Partz
senior tag

Ennek az embernek tiltani kéne a videóit, iszonyat hülyeségeket beszél. Előadja magát mintha értene hozzá és rengetegen csont nélkül beveszik a baromságait.

Tv-t nem károsítja, ez egy helytelen beállítás amivel túlszaturálod a színeket. Ez a menü igazából azoknak lehet hasznos, akik videókészítéssel foglalkoznak.

(#54731) AL válasza snpetit (#54700) üzenetére


AL
addikt

Szia. Nekem van kékfényszűrő ( számítógép ) a szemüvegemben.
Azzal és anélkül is szoktam nézni, de mégcsak árnyalati eltérés sincs köztük.
Szerintem nyugodtan használhatja mindenki . Üdv.

(#54732) norbertoth válasza Celtis (#54705) üzenetére


norbertoth
senior tag

Most megvilágosodtam, hogy miért lehet az a jelenség amit észrevettem, ha jól értem legalábbis de ha nem javíts ki.
írtad hogy lcd tévéken rövidebb a stutter és ezáltal fokozatosan tűnik át egyik képkocka, a másikba. Ez a filmekre is vonatkozik, vagy csak játék módban a konzoloknál? Mert ha filmeknél is, akkor azért lehet az, hogy jelenet váltásnál bereccen a kép?! Az érdekes az hogy nem is minden tartalomnál van ez, sima tm-nél ez jobban kitűnik, mint természetesre állítva. Próbálom megérteni, miért lehet ez és azt is, hogy akinek simára van állítva a tm, azt nem zavarja-e ez, csak engem, vagy ezt el kell fogadni. :U Testvérem led tv-jén nincs ez, akkor pontosan emiatt mert oled-en ilyen a technológia sajátosság? Nem tudom hogy aminél ezt csinálja az 24p film-e.

Egyébként nekem ezt az oled motion pro-t nem engedi bekapcsolni, gondolom ez csak játék módban konzoloknál engedi.

[ Szerkesztve ]

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#54733) wallace 234 válasza JohnnySmith (#54722) üzenetére


wallace 234
őstag

Ez a hdmi jelet, birálja felül ezért lesz a kép olyan, igazából ezzel csak elrontani lehet a képet, ill gyorsítani a beégést! Ezt a menüt inkább hagyni kéne. Nem is értem ez az ember miért, osztja ezt meg.
Már mint a YouTube os ember :R

[ Szerkesztve ]

(#54734) Celtis válasza norbertoth (#54732) üzenetére


Celtis
veterán

Amit írtam, az kifejezetten filmekre vonatkozik. Viszont ugyanúgy megvan jobb LCD-ken is, egyáltalán nem OLED kiváltság.
Azt nem tudom mit értesz "bereccenés" alatt, de a TM szinte bármilyen fura képhibát okozhat.

(#54735) norbertoth


norbertoth
senior tag

Amikor megy a film és képkockaváltás van egy gyors mozgású jelenetnél, reccenve vált képkockát, nem állandóan és nem minden filmnél, más márkánál is jelen van, csak erre vagyok kíváncsi hogy emiatt van-e, tehát hogy nem fokozatosan tűnik át egyik képkocka a másikba, mint lcd tévén.

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#54736) hodostamas válasza hodostamas (#54726) üzenetére


hodostamas
addikt

Első hiba elég banális.. rossz csatiba ment a soundbaron :)
Másikra meg hogy a list-et használjuk alapból, a guide-t meg ha csak nagyon fontos../bár akkor is rohadt idegesitő/

Plex másnak megy? Nálam nem tud a local plex szerverhez csatizni.. Samu tévén simán ment.

400e-ért eddig a képminőségen kivül visszalépés ez a tv :U

(#54737) KTTech válasza xerobyte (#54702) üzenetére


KTTech
veterán

Bármelyik impulzus alapú megjelenítő jobb az OLEDnél és az LCD-nél ebben a tekintetben. És volt a CRT után is ilyen: plazmának hívták és az OLED-nél csak 10-100x rövidebb a válaszideje, mégis etalon mozgásmegjelenítésben, 24p-ben is.

Egyébként nem igaz amit írtál... a 24p-s filmeket a moziban is BFI-vel vetítettük, igy lett 72Hz-es a megjelenített kép (néhány mozigép tudott 96Hz-es gépek is voltak, de nem gyakoriak. A plazmák 4:4 pulldown-t használnak, így 96Hz-en működnek, viszont nincs szükség BFI-re, hiszen impulzusüzemben dolgoznak, nagyon rövid ideig tartják kint a megjelenített képet, hosszabb idő a fekete rész: a hátrány az alacsony fényerő, agresszív ABL és magas fogyasztás (bár méretarányosan semmi egy CRT-hez képest).

Az OLED-nél tökéletes 5:5 pulldown megvalósul 120Hz-en... viszont nem jók a rövid idő alatt nagyon fényes kép megjelenítésében, emiatt kellene magas frekvenciás BFI-t használni, de sajnos az a fényerő csökkenését vonja maga után - viszont ha növelik a fényerőt, a fogyasztás megugrása és a temp IR/IR esélyének növekedése mellett.

Az LCD-kel is tökéletesen éles mozgóképet lehet megjeleníteni, ha a háttérvilágítás csak kb 1.6ms-re villan fel... a probléma a fényerővel van: ilyen rövid idő alatt nem tudnak nagy fényerőt produkálni, még 5:5 pulldown mellett sem.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#54738) Celtis válasza norbertoth (#54735) üzenetére


Celtis
veterán

A reccenés szót nem értem, mármint, hogy mit értesz alatta. Az előbb jelentváltást írtál most meg képkocka váltást. Ha azt érted, hogy az OLED-en darabosnak tűnnek a filmen a gyorsan mozgó részletek, akkor igen, ez az. (De még egyszer, ez a legtöbb újabb LCD-n is ilyen)
De ez az animált kép amit előbb is linkeltem eléggé magáért beszél.

[ Szerkesztve ]

(#54739) norbertoth


norbertoth
senior tag

Nem, nem darabosnak. Tehát megy egy jelenet, közben mozog a kamera pl jobbra és átvált egy következő képkockára amin ugyancsak gyorsan mozgó jelenet van, akkor olyan mint ha be reccenne a folytatása a gyorsan mozgó jelenetnek tehát megdöccen.
Nem az alábbi gif példára értem ezt, esetleg felveszem és megmutatom, de elvileg a TM miatt lehet. Led tv-n nincs jelen ez, de az gondolom más technológiára élül és azért lehet.

na ez tök fura, felvettem videora, visszanéztem és semmi sem látszik belőle, ez meg hogy lehet? Ez tuti valami képkocka sebesség lesz, mert a felvett videón meg folyamatosnak látom. :F

[ Szerkesztve ]

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#54740) alaves válasza norbertoth (#54739) üzenetére


alaves
addikt

Az amiről írsz, maximumra állított interpoláció miatt van. A trumotion sima és élénk beállítást nem bírja tökéletesen megvalósítani még az alfa9 sem, gyengék ahhoz ezek a processzorok. Az OLED754 P5 gen2 Perfect Natural Motion max. beállításnál is tapasztalható időnként az a hiba amit írtál.
Alacsonyabb interpolációs fokozatnál jó eredményt kapsz (DJ:2/DB:10, Philips-nél: Film).
PC-n egy RTX3080 kártya, vagy egy frame interpoláció opcióval bíró csúcskategóriás médialejátszó már biztos tud látható hibák nélküli interpolációt. Akinek van az biztos meg tudja mondani. Tegyük hozzá, hogy ez utóbbi két lehetőség egy-egy 55"-es OLED TV ára.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#54741) norbertoth


norbertoth
senior tag

Köszönöm! Csak nekem az a furcsa hogy led tv-n meg nincs ilyen jelenség sima beállításnál. Azt hinném hogy egy prèmium kategória simán viszi ezt. :C
természetesre állítva nem jön elő annyira, de van aki simán használja és lehet nem zavarja. (irigylem érte)

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#54742) KTTech válasza alaves (#54740) üzenetére


KTTech
veterán

Nincs olyan eszköz, ami képes lenne látható hiba nélküli interpolációra. Még az AI alapúak is hagynak nyomot... akár a nagyításnál+ élesítésnél is (ami egy nVidia Shield TV-nél például már szépen dolgozik, és annak a processzora/GPU/VPU-ja sokkal erősebb, mint bármelyik TV-be épített processzor), pedig az jóval egyszerűbb feladat lenne, bár az elv ugyanaz: nem létező adatot kell kitalálni, ami ugye vagy összejön, vagy - ahogy a gyakorlat mutatja - általában nem.

Az 3080-as DLSS-e viszont tényleg szépen interpolál magasabb felbontásra játékokat (de nem gyárt plusz képkockákat, ahogy a TV-k próbálnak...), bár ott helyzeti előnye van: nem bizonytalan forrású, zajos, ilyen-olyan felbontású mozgóképpel kell dolgoznia, hanem steril renderelttel, ami jóval könnyebb feladat.

A legrosszabb, amikor a TV procija kifut a képkocka feldolgozására szánt időből és egyszerűen eldobja az adott képkockát: na ez már látható akadozással jár. Jellemzően ez történik hirtelen váltásnál, amikor nem tud mit kezdeni az új képkocka adataival, mert nem illeszkednek a korábbi becslésekhez, és mire feldolgozná már késő.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#54743) Archttila válasza wallace 234 (#54733) üzenetére


Archttila
veterán

Kalibralasnal ha van kulso pattern generatorod (pl RPI féle Gpattern vagy barmilyen drágább motyó) akkor szukseg van ra, amugy meg igazad van, nem kellene mutogatni, piszkaltatni:D

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#54744) daneel_hu válasza KTTech (#54742) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem lehetne ezt beírni az összefoglalóba?
Sokan nem értik mi az az interpoláció. :)

Tökéletes interpoláció nem biztos, hogy valaha is lesz.

(#54745) daneel_hu válasza norbertoth (#54732) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Egyébként nekem ezt az oled motion pro-t nem engedi bekapcsolni, gondolom ez csak játék módban konzoloknál engedi."

E8-ason bármikor be lehet kapcsolni.

(#54746) Tulku válasza KTTech (#54742) üzenetére


Tulku
veterán

Az utolsó bekezdés hiánypótló, szerintem ki kellene emelni vhol, mert sok ide érkező kérdésére lehet válasz, illetve kezdetben én is bedőltem a váltás miatti ugrálásnak még anno philips csinálta a pixel plus rendszerrel és pontosan ez történt...

[ Szerkesztve ]

(#54747) Vetele válasza Vetele (#53949) üzenetére


Vetele
csendes tag

A csereutalványt megkaptam és azonos tv hiányában kp-ra váltják. Ma intézem)
Korábbi ajánlatot szem előtt tartva OLED55CX3LA ben gondolkodtam. Tagnap este böngészés közben felfigyeltem a OLED55GX3LA tv-re is.
Hozzávetűen 50-80000,-Ft. a kettő közötti különbség.
Érdeklődök, hogy érdemes-e az utóbbiban gondolkodni? A vételárhoz mérten van-e ennyi minőségi különbség?

[ Szerkesztve ]

(#54748) ΞΔGLΞ válasza Vetele (#54747) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A gx falra szerelhető típus alapból, és ennyi. A panel, hardver ugyanaz...

[ Szerkesztve ]

(#54749) KTTech válasza norbertoth (#54739) üzenetére


KTTech
veterán

Videóra felvenni ezt a hibát nem lehetetlen, csak nem feltétlen otthoni eszközök kellenek hozzá. Az otthoni eszközöket úgy tervezték, hogy figyeljék pl. a világítás vibrálását, és szűrjék azt. A felvevő eszköz számára a TV-n megjelenő kép is vibrálásnak minősül, így próbálja javítani.

Talán úgy tudnád felvenni, ha 23.976-ra állítod a képkockasebességet (a 24p ez esetben nem lesz jó, mert mi bár így hivatkozunk rá - az egyszerűség kedvéért -, de sok tartalom - a filmek 99.9%-a - az előző frekin megy, kivétel ha épp Netflix Original cuccot nézel, az biztosan 24p) teljesen manuális módban, minden lehető optimalizációt kikapcsolva.De még ekkor is előfordulhat, hogy a szinkron be fog állni a megjelenő képre (elég mélyen huzalozott dolog ez és szinte csak a pro kameráknál lehet kikapcsolni, illetve tökéletesen a saját - vagy jelgenerátoros külső - szinkronjukat használni), így a felvétel tökéletes lesz, ugrás nélkül.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#54750) alaves válasza KTTech (#54742) üzenetére


alaves
addikt

RTX3080-nál sem játékra gondoltam, hanem filmek PowerDVD TruTheater Motion-ös, illetve Splash Motion2 frame interpolációs lejátszására (a GTX950-esem kb. úgy artifact-ol, mint a B7).
Van itt egy-két kolléga, aki meg tudná ezt nézni, de úgy tudom ők "csak" játékra használják.

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.