Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54101) bobby45 válasza krx21 (#54100) üzenetére


bobby45
tag

Nagyon szembetűnő lesz egy qled tvhez képest? Mert akkor inkább maradok a Samsungnal... :F

Tehát szerinted a cx3 és egy q80t közül jól tettem hogy az oledet választottam?

(#54102) krx21 válasza bobby45 (#54101) üzenetére


krx21
nagyúr

Amiről én írtam, az nem kifejezetten az Oled TV-re vonatkozik. Az interpolációs mozgásjavítás ugyan így viselkedik LCD, QLED LCD Tv-ken is. Hogy milyen mértékben az típusa válogatja.
Az én véleményem és itt sokunk véleménye, hogy a QLED család nem ugyan ebben a ligában játszik... ;)

(#54103) bobby45 válasza krx21 (#54102) üzenetére


bobby45
tag

Köszönöm a válaszod tehát nem fogom megbánni ezek szerint :R

(#54104) norbertoth


norbertoth
senior tag

Itt is lehet egyedileg állítani, nagyon mélyen beleástam magam és a CX és BX között alig van kül, a cpu-t leszámítva ami valami plussz szűrőmódot vagy mit tud. Mielőtt vettem itt is érdeklődtem melyiket érdemes venni, a válasz az volt hogy jelentős kül. nincs. 14 napos elállási időszakon belül vagyok, de ezt nem hiszem hogy cserélnék a két szép szememért, illetve óriási macera lenne ezt a tv-t visszacsomagolni eredeti állapotába, főleg ha az eredmény közel ugyanaz lenne márpedig ahogy bújom a netet közel ugyanaz műszakilag. De nem tudom, mindenesetre nagy dilemma volt melyiket vegyem, mert lényeges volt az árkül.

szóval ha ki van kapcsolva a TruMotion egy gyötrelem, bár kinek mi de az én szemem nagyon zavarja a remegő mozgásmegjelenítés. Kompromisszumos de nem hiszem hogy egy oled-nek így kellene működnie ha olcsóbb is hogy egy egyszerű képmegjelenítés nem megy folyamatosan. Persze valamivel el kell adni a drágábbikat :U

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#54105) norbertoth


norbertoth
senior tag

Azt meg tudná nézni valaki esetleg nekem, akinek CX van és Netflixe, hogy a F1 sorozatnál pl elindít egy részt, szinte minden képváltásnál be-be receg TrueMotion sima opciónál? Nekem szinte minden képváltásnál be receg.

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#54106) krx21 válasza bobby45 (#54103) üzenetére


krx21
nagyúr

Mint minden technológiának ennek is megvannak a gyengeségei, de általánosságban elmondható, hogy képminőségben jelen pillanatban nincs jobb. LCD után, sötét szobába nézz valami jó minőségű kontrasztos anyagot, leesik majd az állad.. :DD

(#54107) cujo69 válasza tutitibi (#54095) üzenetére


cujo69
tag

Igen.

(#54108) 3L1T3 válasza norbertoth (#54105) üzenetére


3L1T3
addikt

kapcsold ki a TM-et, földi embernek nem való egy tv-n se

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#54109) cujo69 válasza norbertoth (#54096) üzenetére


cujo69
tag

Hasonló dolgokat produkál a Pana HZ980 is.Eleinte nagyon rá állt a szemem,de napról napra,mintha kevésbé érzékelném,de kárpótol,a csodálatos képminőség.LG nél a BX,Panánál a HZ980 a (belépő)modell.

(#54110) scavy válasza EasyLife (#36826) üzenetére


scavy
tag

Sziasztok!

Erre azóta van bármi megoldás esetleg? Netflixen nálam a színek között nincsen szürke sajnos. (8 szín közül tudok csak választani.)
Mindemellett sajnos nem csak netflixen jelentkezik a probléma (vakító fehér feliratok), hanem bármilyen más HDR-es tartalom esetén is. Elég bosszantó hogy az embernek van egy nagy értékű TV-je és egy ilyen egyszerű hibát nem tudnak orvosolni. Külföldi AV fórumokon is ha jól látom már 2 éve megannyi user jár hasonló cipőben. És ahogy a kolléga is említette, le lehet venni az 'oled fényerőt' 100-ról mondjuk 30-ra, de akkor a Dolby Vision értelmét veszti. :(

(#54111) bobby45 válasza krx21 (#54106) üzenetére


bobby45
tag

Gondolom :K

És ha világos a szoba, tükröződik nagyon?

(#54112) krx21 válasza bobby45 (#54111) üzenetére


krx21
nagyúr

Relatív. Ablak, fényforrás ne látszódjon benne...

(#54113) drsanya válasza norbertoth (#54105) üzenetére


drsanya
aktív tag

Pontosan ezek miatt kapcsoltam be a Filmmaker módot. Az kikapcsol mindenféle képjavító módot. Megjöttek a színek, a bőrszín is sokkal jobb lett. Akármilyen csoda AI módszer nem fog egy 24 fps anyagból 60 fpst csinálni. Az általad említett zajosodás szerintem mindenkinél jelentkezik gyors mozgás esetén bekapcsolt Trumotion esetén. Én azt gondolom, hogy bármilyen kellemetlen elsőre (nekem is az volt) próbáld meg használni, meg fogod szokni. Utána nem fogod igényelni. Netflix meg fogom nézni, az azt hiszem Dolby Vision, az még nincs beállítva nekem, de átnézem azt is és jelentkezem a fejleményekkel .

I am iRacer

(#54114) norbertoth


norbertoth
senior tag

Köszönöm! :R

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#54115) krx21 válasza drsanya (#54113) üzenetére


krx21
nagyúr

Azért azt is figyelembe kell venni, hogy bármennyire is helyes mindent kikapcsolni, sokan nem tudják nézni a kezeletlen 24fps-t, egyszerűen azért mert darabos. Sőt nagyon darabos. :DDD
Tudom sokan még meg is ideológizálták, hogy ettől filmszerű, pedig ez nem több, mint egy rossz szokás, egy régi hagyaték, a kezdeti mogzókép technológiából... ;)

[ Szerkesztve ]

(#54116) drsanya válasza krx21 (#54115) üzenetére


drsanya
aktív tag

Egyetértek, engem viszont ugyanaz a zajosodás zavart a logónál meg a különféle kiírásoknál, amit Norbert is emlegetett. Kiindulásnak jó, aztán rá kell szánni az időt a beállításra mert mindenkinek mások az igényei. :) Nekem így jött be, így mindig azt kapom amit a szerző akart hogy lássak. Hozzáteszem azért 3. hete van meg a tv, és csak most gondolom azt, hogy amit beállítottam az jó. Szóval én is zongoráztam vele elég sokat. Viszont LCD filmezni soha többet, az azért az első pillanatban eldőlt. Egy jó kis soundbar kell még, házimozira nincs helyem.

I am iRacer

(#54117) krx21 válasza drsanya (#54116) üzenetére


krx21
nagyúr

Egyértelmű. A mozgást mindenki a szeméhez kell állítsa. Sajnos mindig van kompromisszum...

(#54118) FearFmRadio


FearFmRadio
csendes tag

Akkor én szememmel baj van ? :D Mert ez a truemotion effekt nekem kifejezetten tetszik :D olyan "folyékonyabb" :D már már néha tul mű is :D

Én imádom a Fesztivál videokat (Qlimax / Hard Bass / Defqon 1 ...stb ) le is töltöttem nem egy 4k-s videot ,,, mikor éppen netezek / olvasok a gépen ,,, megy a háttérbe a fesztivál video,, Napi szinten 4-5 óra... Ez idövel nem fog gondot okozni ? (már csak fény effektek miatt is imádom hogy bevilágitja a kis szobám :D )
LG C9

_A7M3_

(#54119) Strezi válasza FearFmRadio (#54118) üzenetére


Strezi
őstag

Nem vagy egyedül!
Mióta (négy éve :DDD ) bekapcsoltam a TM-et, pl. a Martian elejét nézve,tükörsima és tűéles a pásztázás. Azóta én nem néztem vissza! Engem a felvételek alacsony képkockaszámából adódó röcögés sokkal jobban zavar, mint ha esetenként hibázik a TM gyors jeleneteknél.

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#54120) norbertoth


norbertoth
senior tag

Eszembe jutott valami és tudom nem mérvadó de tesómnak egy hasonló tv-je van mint az én előző tv-m, csak az 2017-es volt az övé meg 2019-es de LED.
Megnéztem par tartalmat (arról ne is beszéljünk hogy csúnyának tűntek egyes tartalmak oled mellett azt megnézve) és pl a F1 az nem hogy be reccen, hanem az egész egy darabos valami és hiába állítottam a TM-t sima, élénk-re, akkor én még csak hallgassak is a “kis” reccenéseimmel, mert olyan darabos mint az állat, na most vagy megszokta a szemem az oledet már és azért tűnik ennyire ki ez, vagy a tesóm tv-je ilyen, pedig nem mert tudom hogy én állítottam be neki. A többi filmnél jó a TM, sima. Továbbá megnéztem a karácsonyi krónikákat, a minőség ott is katasztrófa, az arcmozgásoknál látom sötét jeleneteknél ott is az elmosódásokat (sztem szimplán a film ilyen) nem olyan szinten mint oled-en de itt jobban látszik, mert jóval folyékonyabb itt a TM, meg nagyobb kijelzőn jobban feltűnik. Vagy megszokom h néha be reccen, vagy nézem recegősen.
valahogy úgy vagyok vele én is, hogy jobban zavar az állandó remegés mint ha néha bereccenne, talán felhasználóra állítom és finomítok rajta majd.

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#54121) Traugutt


Traugutt
csendes tag

Sziasztok!

Van két LG oledem. C8 és CX.
Ha nas-ról játszom le ugyanazt a filmet, akkor a C8-on van felirat, a másikon nincs.
A beállítások ugyanazok, a felirat beépített.
Van valami ötletetek?
Vagy az újnak ilyen a szoftvere, szokjak hozzá?

Kösz.

(#54122) xerobyte válasza Traugutt (#54121) üzenetére


xerobyte
aktív tag

Sorry, a kérdésedre válaszolni ugyan nem tudok, de Neked mi a személyes tapasztalatod C8 vs CX kérdésben így, hogy Nálad side-by-side van?

(#54123) Traugutt válasza xerobyte (#54122) üzenetére


Traugutt
csendes tag

Olyan sok tapasztalatom nincsen még, Karácsonyra jött az új.
CX-en van airplay, állítólag a C8-ra is lesz. Vagy már van is? :)
Netflix DolbyVision képe jobban tetszik a régin a Narcossal próbálva. Mintha nem tudnék minden képjavító eljárást kikapcsolni.
Mert azokat mindig kikapcsolom, ha tudom.
A hangját szokták ekézni ezeknek.
A régin 5.1 van, az új vagy magában vagy sztereó erősítőről szól.
Szerintem magában sincs rossz hangja (tv viszonylatban).
Viszont, ha a másik szobában aludni szeretnék, akkor zavaró, hiába van lehalkítva.

Teljesen jó lett volna egy másik C8 is, ha lehetne kapni.
(Azon legalább megy a beépített felirat.)

Ha konkrétumra lennél kíváncsi, kérdezz bátran.

(#54124) norbertoth


norbertoth
senior tag

Olyan jó lenne ha a tv hangszórója menne külső hangszóróval egy időben, pedig elvileg tudja de mégse megy a dolog :)) haverom is próbálta neki sem megy pedig ő hangprojektorral próbálta a dolgot, igaz BOSE márka nálam is meg nála is.

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#54125) manoska válasza norbertoth (#54104) üzenetére


manoska
tag

[link] Én is a kettő között tikitakiztam ,inkább kifizetem a többletet CX -re,húzunk azón a bizonyoson addig! Szerintem cseréld ki ,jobban jársz!

[ Szerkesztve ]

(#54126) demeterf2 válasza Haart (#54090) üzenetére


demeterf2
tag

Szia!

Én frissítettem a CX-et és elég sokat játszok. Nem vettem észre semmi különbséget Hdr alatt.

Androidos YouTube csatornám (hírek, alkalmazás/játék tesztek) : https://www.youtube.com/channel/UC9FSGvvHgx7kVx9rAqXitGQ

(#54127) Kr/\toS válasza Haart (#54090) üzenetére


Kr/\toS
senior tag

Írogatták az avforumon is. Az auto update-et már kikapcsoltam, de ez szánalom. A cx-nek is épphogy elég a fényereje, egy gxet már visszavittem mert annak még a cxnél is szarabb. Amit a panellel művelnek az méginkább... csak 60hzen ad korrekt rgb-t amúgy meg 120hz-en trükközik. A b8-ammal boldogabb voltam. :/

(#54128) balpityu válasza Traugutt (#54121) üzenetére


balpityu
csendes tag

Szia, olvastam itt, hogy CX látja a NASt-de nem lehet lejtszani róla. Synology NAS-om van, ez akkor nyugtass meg, csak beállítás kérdése? CX vásárlás előtt állok és nem akarom már a régi media playert beüzemelni majd hozzá. Köszi!

Üdv:István

(#54129) norbertoth válasza manoska (#54125) üzenetére


norbertoth
senior tag

Nem lehet cseréltetni, de elnézve más tv-t ez még jól is működik ahhoz képest. Rtings teszteken még magasabb pontszàmokat is kapott mint a CX egyes pontoknál, bár tudom rtings tesztje nem mérvadó. (Állítólag) Továbbra is szkeptikus vagyok hogy jobb benne a TM de mégis mennyivel, 10-20-30%-al? Még az se lenne elég nekem, nüansznyi külömbségèrt nem látom értelmét. Most ha egy 2020-as led-et vettem volna nagyon pipa lennék mert tesóm tv-je van ahol nézhetetlen (az én szememnek), de akkor is bosszús lennék ha a cx-et veszem és ott is csinálja ezt, konkrét teszt nincs arról hogy mennyivel is jártam volna jobban azzal, mert ha ugyanott be receg ahol a BX (mérget mernék rá venni) akkor a TM-nél kell faragni és hozzászokni ahhoz.

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#54130) junior19 válasza norbertoth (#54129) üzenetére


junior19
senior tag

Ha ez esetleg segít neked, sati fórumtárs bx-el próbálkozott, de a mozgáskezelés miatt visszaküldte.
Azután CX-et vásárolt, azt TM nélkül használja.
Esetleg kérdezz rá privátban mi a tapasztalata, mert ő mindkét készüléket otthoni körülmények között használta.
Így csak a hozzászólások fognak szaporodni, mert kevés felhasználó van itt, aki cserélt BX-et CX-re. Nekem satin kívül nem is ugrik be senki más.
A technikai paraméterek szerinti hasonlítgatás mindenki részéről, aki nem használta mindkettőt, csak találgatás. Ő biztos megtudja mondani neked azt is, hogy mennyi ráfizetéssel cserélt CX-re, s akkor az aktuális árakat figyelembe véve eltudod dönteni, neked megér-e annyit.

codec project

(#54131) krx21 válasza norbertoth (#54129) üzenetére


krx21
nagyúr

“mert ha ugyanott be receg”
Valószínűleg a CX is berecegne, nem a ott lenne a különbség szerintem.
Egyéb hibák lenne kevesebb (artifacts).
Recegni akkor szokott amikor nem tetszik neki a forrás...

(#54132) norbertoth


norbertoth
senior tag

Köszönöm a segítségeteket! :R

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#54133) Ghostman78


Ghostman78
senior tag

LG 65B8PLA-nak mennyi a reális ára ?
2018-as, 1 tulaj, lejárt számla és gar papír, szervizelve nem volt, karcmentes,hibája nincs .
300K ?

(#54134) szabeska válasza Ghostman78 (#54133) üzenetére


szabeska
addikt

Azert egy uzemorat neznek elotte... :U

F1

(#54135) Tomix24 válasza szabeska (#54134) üzenetére


Tomix24
addikt

Az üzemórát minden LG-nél ugyanott lehet? B9-nél merre van azt tudod? Köszi! :R

(#54136) Pelican válasza szabeska (#54134) üzenetére


Pelican
őstag

Minek? Ha nincs beégve, lehet benne akármennyi...

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#54137) Pelican válasza Tomix24 (#54135) üzenetére


Pelican
őstag

Spéci táv vagy infrás telefon kell hozzá megfelelő programmal.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#54138) manoska válasza norbertoth (#54129) üzenetére


manoska
tag

14 napon belül indoklás nélkül is kötelességük cserélni!!

(#54139) tutitibi válasza cujo69 (#54109) üzenetére


tutitibi
senior tag

A Pana HZ és GZ mekkora lehet képbeli eltérés ?
Gondolom nem érdemes a GZ-t emiatt lecserélni.

Más:
Most először kikapcsoltam a pixelorbitert és a logo védemet minimumra tettem.
Mert már megtörtént a bejáratás.
Ezzel elvileg a javult a kép ?

(#54140) drsanya válasza drsanya (#54113) üzenetére


drsanya
aktív tag

Megnéztem a Forma-1-et a netflixen. Az egész Dolby Vision fura még nekem. Most úgy tűnik a Színház beállítás a jó, de nem tudom még merre induljak a beállításokkal.

I am iRacer

(#54141) Celtis válasza norbertoth (#54129) üzenetére


Celtis
veterán

Ezeket vásárlás előtt egy üzletben ki tudtad volna próbálni. De most is kipróbálhatod a CX-et, ami pont a mozgás interpolációban jobb sokkal a BX-nél. Ha elég jónak találod, akkor 14 napon belül elállhtasz a BX-től.
És ugyan mi a macera egy V-t visszacsomagolni?

(#54142) dani0113 válasza Strezi (#54119) üzenetére


dani0113
senior tag

Nekem is siman van a Truemotion, egyszerűen nekem azt esik jól nézni, az a “real” mozgás. Kinek mi. :DD

iPhone 13 Pro 128GB

(#54143) norbertoth válasza Celtis (#54141) üzenetére


norbertoth
senior tag

Az a baj hogy ezeket valszeg nem vettem volna észre pl egy MM-ban. Egyébként egy médiában a yt-ot ki lehet próbálni vajon, segítenének ebben?
Elég nehéz egy tv, így is leizzadtam hogy hol merjem
megfogni annyira vékony. :U Meg az az igazság hogy trékomnál vettem, elvileg egy hónap mire újra tudnék készüléket vásárolni, mondjuk van másik is amire tudnék de azt nem piszkálnám.

Ez a sokkal jobb interpoláció mi miatt lehet? Valóban a cpu-nak köszönhetően? Mert más okot nem látok rá hogy mi miatt lehet jobb. :F

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#54144) norbertoth


norbertoth
senior tag

Lehet csak elállok...biztos megőrülök! Na de egy kérdés, hogy a viharba csomagoljam vissza, ha körbe volt kötegelve ami az alját tartotta, ha az nincs akkor minfogja meg? Elég nehéz, nem aktom hogy alul kicsússzon, ide szigetelő szalag nem elég, nem fogja meg. Tipp?

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#54145) Celtis válasza norbertoth (#54143) üzenetére


Celtis
veterán

A képfeldolgozó processzor újabb. Egy időben itt divat volt a hegyoldalon gidát üldöző farkas jelenetet képkockáról képkockára kielemezni, hogy melyik TV milyen interpolációs hibákat gyárt, amikre valószínűleg te is panaszkodsz. Talán valaki megosztja a tanulságot.

(#54146) cujo69 válasza tutitibi (#54139) üzenetére


cujo69
tag

A HZ980 ra egyik GZ -t se érdemes,egyébként,nem hinném hogy nagyon lenne, képbeli eltérés,a többi HZ modellel szemben.

(#54147) Traugutt válasza balpityu (#54128) üzenetére


Traugutt
csendes tag

DS218+ -ról megy minden, hiba nélkül.

(#54148) daneel_hu válasza Celtis (#54145) üzenetére


daneel_hu
addikt

Interpolációs programban van eltérés. Néha szembetűnő, azonban a legtöbb esetben nem hiszem...
Ha valakinek nek jön be a BX mozgásmegjelenítése (röcögés-alapon), akkor a CX-é sem fog, sőt egyiké sem.
Plazma inyenceknek csak a BFI a megoldás.

Bár a minap láttam egy Samu LCD interpolációját, ahhoz képest még az LG-é is istenes ezt elhihetitek. :D

(#54149) VincentVG


VincentVG
aktív tag

sziasztok, LG CX 55, 399ert
https://www.electrovision.hu/LG-OLED55CX3LA-4K-HDR-Smart-OLED
szerintetek erdemes meg varni vagy ez a vege kb?
bonus kerdes: azt jol tudom h 2021 tol ebben az ertekben 3 ev garit kell adni?

(#54150) Tyrone89


Tyrone89
tag

Hello! Szerintem ezt kerüld el...nem gondolnám hogy megbízható ez az üzlet. Garanciális szempontból szerintem végképp nem. 1 év garanciát ír. Alapból 2 kellene hogy járjon ÚJ tévére..illetve ahogy írod is, az idei évtől 3 év ebben az értéksávban.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.