Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54301) Seregély


Seregély
tag

Ok, igaz hogy újabb, de azért csak kisebb, nem lenne szabad drágábbnak lennie. Igazából semmi új tech nincs benne, csak kisebb a panel, ergo olcsóbb. Ha ugyanannyi lenne az ára mint a nagyobbnak, azt még elfogadnám, de így egyenlőre várok a vétellel, kicsit átverésnek érzem így.

[ Szerkesztve ]

(#54302) Jorgi Kormi válasza likeaRAINBOW (#54295) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Ezt (TM)a Pana gz950 oleden intelligent frame creation néven működik és bevallom , hogy használom ( nem csak én ), igaz minimálisan : 0-10-ig / 3 csúszka kétszer.( Elmosódás csökkentése, film lágysága.) Szerintem kell ennyi , a" fekete keret beillesztése" nekem nem jön be. De hát ízlések és.....

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#54303) Segal válasza Seregély (#54301) üzenetére


Segal
veterán

Annyit kérnek érte amennyit akarnak. Ha egyetértesz vele akkor megveszed, ha meg nem akkor vársz. Pár hónap múlva már nyilván barátságosabb ára lesz. Csak hogy legyen kiindulási alapod 500-ról indult és az eddigi legjobb ajánlat (amikor vettem) a 480 volt, de akkor adtak hozzá egy vezetéknélküli fülest. Illetve nem járt volna hozzá csak euronics elcseszte az akciót és kiírta hozzá....
Bő 2 hónapja kapható a tv tehát még bőven újdonság és ugye mint írtam itt nincs tavalyi modell.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#54304) Haart válasza Seregély (#54301) üzenetére


Haart
addikt

Az imént linkeltem miért, mielőtt kitaláltok mindent nézzétek meg.
A lénegy hogy egy jelenleg gyártott nagy OLED panelből 6db 55"-os TV-t tudnak kivágni.
Ezzel szemben ugyanebből a panelből 2db 77" és 2db 48" jön ki.
Aki tud matekozni az visszaszámolhatja hogy X-be kerül egy nagy panel akkor azt 6 felé osztva jóval kevesebb a költség/tv mintha csak 4db TV jön ki belőle.
Ennyi nem több, és ezért van a legjobb áron az 55". És mivel nem hasraütésszerüen adják el neked a TV-t hanem korrelál az anyagárral, ezért igy van beárazva.

[ Szerkesztve ]

(#54305) Seregély válasza Haart (#54304) üzenetére


Seregély
tag

Hát akkor nem nagyon várhatom, hogy jelentősen lejjebb megy az ára. Azért érdekes lesz hosszabb távon, hogy az 55"-ös olcsóbb mint a 48"-as, persze a gyártási költség miatt érthető, de akkor is...

(#54306) Haart válasza Seregély (#54305) üzenetére


Haart
addikt

Hát ez ilyen, biztos nem fog lemenni az ára tekintve hogy 2vs6 jön ki egy táblából :D Magyarán a piac televan 55"-al a többiből meg kevés van. Ezért is adják azt a legolcsóbban gondolj csak bele, amiből a legtöbb van azt vigye a nép. Jól be van ez lőve.
Plusz a másik hogy a 48-as megnyit egy másik kaput mert elég sokan kivánják monitor helyett is használni lásd. Linus.
Szóval kereslet lenne rá, de olcsóbb biztos nem lesz, legalábbis nem fog egyhamar bemenni az 55" alá. TEkintve a kihozatali arányt.
Öröm az ürömben hogy aki 55" -t akar venni annak ez marhajó hogy az olcsó.

Hogy egyszerü példával éljek tekintsd magad termelőnek, van 2 tipusu almafa az egyik rohadt sokat termel a másik nagyon keveset. A sokat termő marha olcsó mert csak léalma kb.
MIért adnád olcsóbban a keveset termőt mint a sokat termőt, ha pont ugyanannyi munkád volt azzal a fával is mint a másikkal egész évben(vegyszer, permetezés stb.).

[ Szerkesztve ]

(#54307) Segal válasza Seregély (#54305) üzenetére


Segal
veterán

Ha kicsit utánaszámolsz 6 darab 55-ös kb annyiba kerül mint 2 darab 77-es tehát én ebben annyira nem hiszek, meg ez hosszú távon nyilván nem is fenttartható dolog, de itt amikor pl csak megnézni mentem volna az MM-be az 500e-es 48-ast konkrétan közölték velem hogy az áruházba nem jutott ki atv a raktárból és már el volt adva...
Konkrétan az első 2-3 hétbe azonnal vitték is őket. Akkor meg mi a fenének adnák olcsóbban ha ennyiért is kelendő?
Majd jövőhéten CES és ott bejelentik az idei szériát az oledekből amik nagyjából május környékére fognak megérkezni. Kb addigra kell helyet csinálni a polcokon nekik.
Az 55-ös már szanaszét is van akciózva (a C9 is 378 volt legolcsóbban) tehát a CX55 is 380 esetleg 370-nél a legvégén az utolsó 1-2 darabnál megáll. A 48-asból viszont eleve jóval kevesebb van tehát az inkább nyárra lehet akciósabb. Persze ott se hármassal kezdődő árra számíts SZERINTEM.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#54308) Haart válasza Segal (#54307) üzenetére


Haart
addikt

Azért kicsit szofisztikáltabb a szorzás osztás mintsem megszámolod hogy 6db 55ös árából kijön 2db 77-es.
Nyilván az 55ös alá van kicsit lőve az árnak hogy versenyképes legyen mivel 100k-val többért a kutya se venné meg, főleg hogy egy ugyanakkora Qled 250-300k és az már a jobbakból van. Ez a méret pörög a leginkább. Ebből van a legnagyobb eladás is, mivel ma ha valaki TV-t vesz akkor default az 55" az alá nem nagyon megy senki. Nyilván a nagyobbaknál más a helyzet mert 75"ban már óriási szórás van az árak között, és jóval drágábbak is.

(#54309) Pelican válasza wallace 234 (#54198) üzenetére


Pelican
őstag

Nem hiszem, hogy bárkit is meg tudsz győzni ebben a topikban, aki látott már OLED tévét...
Vagy magadat akarod meggyőzni?

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#54310) kiss_tomi


kiss_tomi
csendes tag

Sziasztok,
LG 55 CX-et szertnék venni és a kérdésem a kirejesztett garancia+biztosítás. Garancia része tiszta illetve azt állítják h az idén már 3 éves gyári garancia kap még +2évet de a biztosítás résznél nem tudom melyik legyen a befutó.
MM (Garancia Plusz Gold) vagy Edigital (Extra Garancia - 60 hónap baleseti meghibásodás) ? Van tapasztalatotok vagy javaslat hogy hol érdemes megvenni ha a biztosítás fontos?
2 kisebb fiú gyerekem van és bármi megtörténhet, elég vékony a tv...
Kösz előre is a javaslatokat.

(#54311) Haart válasza kiss_tomi (#54310) üzenetére


Haart
addikt

Igen nálam is eezért van fali konzollal megoldva a TV :D GYerek véletlenü se érje el.

(#54312) Sugi2009 válasza norbertoth (#54124) üzenetére


Sugi2009
tag

Egy napja vagyok lg cx tulaj . Lenne pár kérdésem.

[ Szerkesztve ]

(#54313) dani0113 válasza likeaRAINBOW (#54295) üzenetére


dani0113
senior tag

Én :B Nekem ettől "valósabb"amit látok, nem a 23fps-től. :D

iPhone 13 Pro 128GB

(#54314) wallace 234 válasza Pelican (#54309) üzenetére


wallace 234
őstag

Senkit nem akarok meg győzni, nem is arról volt itt szó! Egy dolog lett ki fejtve! Oledet láttam volt is! Nem értem ha valakinek, problémája van az oleddel és le írja netán ki meri fejteni, az téged miért zavar? Ez van sajnos B9 nem jól sikerült! Be kell látni! Van nála jobb!

(#54315) snpetit válasza Segal (#54307) üzenetére


snpetit
aktív tag

C9 369 volt. :DD

Most eddig a szintig nem fog tudni lemenni szerintem az árfolyam és a gari kérdés miatt. :( De ne legyen igazam, jusson minél több embernek.

(#54316) Ano válasza Traugutt (#54277) üzenetére


Ano
őstag

Ez kb 15 éve (vagy még lehet hogy több is) így működik. Régen PC-n amikor néztük az idegen nyelvű filmeket legegyszerübben az azonos nevű feliratfájlt volt képes kezelni a lejátszó ...

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#54317) Segal válasza snpetit (#54315) üzenetére


Segal
veterán

Akkor én lemaradtam arról. Nekem 378 rémlett. Bár tulajdonképpen ez már részletkérdés :D
Az utolsó darabokat itt is tutira 380 alatt fogják kiszórni, ha már most januárban lejöttek 400 alá csak ugye kérdés meddig érdemes kockáztatni mert most 399-ért simán vihető viszont 380 körül meg vagy nyer az ember egy huszast vagy lemarad az egészről és elfogy a CX széria...

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#54318) Pelican válasza wallace 234 (#54314) üzenetére


Pelican
őstag

"Nem értem ha valakinek, problémája van az oleddel és le írja netán ki meri fejteni, az téged miért zavar?"
Te nem a problémádat írod le, hanem azt hajtogatod (próbálod legalább magadat meggyőzni róla), hogy jobb az LCD-d a B9 OLED-nél, ami marhaság. Még százszor leírhatod, akkor sem lesz igaz. Lehet, hogy kifogtál egy hibás készüléket, de akkor szervízt kellett volna hívni, nem lecserélni egy gyengébbre. De még ez is rendben volna, ha nem írkálnád, hogy a B9 nem jól sikerült, stb.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#54319) demeterf2


demeterf2
tag

Sziasztok!

Megkezdődött a kijelző csere. :)

Lg Cx 65.

[ Szerkesztve ]

Androidos YouTube csatornám (hírek, alkalmazás/játék tesztek) : https://www.youtube.com/channel/UC9FSGvvHgx7kVx9rAqXitGQ

(#54320) Tulku válasza Pelican (#54318) üzenetére


Tulku
veterán

Nem bántásból...de szerintem teljesen felesleges (sem pro sem kontra) 100x leírni mindkét véleményt...kissé periodikus érzésem van, megoldást pedig nem mutat...

(#54321) Traugutt válasza Ano (#54316) üzenetére


Traugutt
csendes tag

Félreérted.
Az srt fájlt én csináltam, nem volt benne csak ez: qqqqq.
De innentől fogva lehet választani a külső és belső felirat közül.

[ Szerkesztve ]

(#54322) Ano válasza Traugutt (#54321) üzenetére


Ano
őstag

Ja hogy nem tudtad kiválasztani a belső feliratot addig amíg nem csináltál neki egy kamu külső feliratot?

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#54323) Celtis válasza Traugutt (#54321) üzenetére


Celtis
veterán

Ügyes workaround. :C
Írj az LG-nek, hogy javítsák ezt a bugot.

(#54324) pontyos


pontyos
senior tag

Hello!
65CX modellek után a betűjelzés mit takar?
pl 3LA va több változat és ezt [link] néztem ki, kifejezetten házi mozi tv nek.
Tapasztalat valakinek? Megéri az árát vagy van jobb alternatíva?
köszönöm

(#54325) wallace 234 válasza Pelican (#54318) üzenetére


wallace 234
őstag

Úgy látom gondod vannak a szöveg értéssel! Le írtam, hogy jártam volt akikkel normálisan meg tudtuk, beszélni. Nem értem miért nem tudod elfogadni, hogy ez meg lett beszélve, és ennyit tud a b9! Tudom szentségtörés egy oledre, azt írni, hogy ez nem jó! Mert gondolom a te hibátlan oled tvd el minden este, oda ülsz és mondod te vagy a legjobb a világon! Egy a lényeg ez egy topik, ahol meg lehet vitatni! Kinek mi a jó! Nekem nem kell igazolni semmit! Fogad el B9 nek és az olednek vannak nyűgjei! Black crush és társai! De van aki ki fogta van egy jó oledje! Ami jó és legyen több jó oled tv! De jelenleg nekem nem jött be! Így marad ez mert! Jó lcd gyülőlést!

[ Szerkesztve ]

(#54326) kolosszus87 válasza Seregély (#54298) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Valóban furcsának tűnhet, de tényleg az a helyzet, hogy jelenleg a 48-as oled előállítása költségesebb (veszteségesebb) mint az 55-é, ehhez társul még h kisebb rá az igény is és kevesebbet gyártanak belőle. Manapság már az 55"-os tv lett az alap méret, ezeknek a legjobb az ár-érték aránya, akár oled akár lcd szinten, ebből a méretből adják el a gyártók a legtöbb tv-t. A 48-as oleddel amolyan kuriózumként jöttek ki és nem is az átlag tv felhasználók veszik...mérete miatt ez már alkamas óriásmonitorként és rákattantak a komolyabb vasakkal rendelkező PC gamerek. Külföldi fórumokat is olvasva eddig szinte csak olyan emberekkel találkoztam akik a 48-as CX-et PC mellé veszik játékra. Átlag felhasználásra egyértelműen az 55-öst kell venni, nagyobb is, olcsóbb is...inkább oldd meg valahogy, hogy elférjen!

[ Szerkesztve ]

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#54327) Brave_86 válasza pontyos (#54324) üzenetére


Brave_86
aktív tag

A fél topic erről szól. Nem kerestél rá előtte?

(#54328) pontyos válasza Brave_86 (#54327) üzenetére


pontyos
senior tag

tele vagyok kételyekkel....

(#54329) wallace 234 válasza pontyos (#54328) üzenetére


wallace 234
őstag

Ne legyél! CX már elég jól sikerült! Ha nem tetszik, akkor vissza küldöd!

(#54330) pontyos válasza wallace 234 (#54329) üzenetére


pontyos
senior tag

Köszönöm szépen a választ!
5 éve, kalibrált, akkori csúcsmodellt kell leváltanom. [link] a képe tű éles, szép a mozgás megjelenése, de elavult. 600E Ft os cucc.... :((
és megy a fejvakarás a Q szériás Samu val hasonlítva.

(#54331) AL válasza calavera79 (#54258) üzenetére


AL
addikt

Szia. Szinte lehetetlen, hogy 3 tévénél is ugyanaz a hiba legyen és ráadásul 2 különböző gyártónál . Valószínűleg ott valami kábelprobléma, vagy más elektromos zavar lehet.
Érdemes lenne feszültségmentesítés mellett a kábeleket cserélgetni, vagy ha valami külső eszköz van a tévére kötve azt is lecsatlakoztatni.
Mindent egyenként, hogy lássad, halljad van e különbség. Üdv.

(#54332) Celtis válasza AL (#54331) üzenetére


Celtis
veterán

Nem ugyanaz volt a baja a 3 TV-nek.

(#54333) wallace 234 válasza pontyos (#54330) üzenetére


wallace 234
őstag

Hát ez itt veszélyes téma a qled vs oled, de szerintem ha ki próbálod az oledet, nem fogsz csalódni, ha CX et. Én ha vissza olvasol, nem az oled mellet maradtam. De ez persze nem azt jelenti, hogy másnak egy magasabb kategóriájú oled nem jönne be! Samu ügybe privátba szívesen segítek,

(#54334) alaves válasza pontyos (#54330) üzenetére


alaves
addikt

Lehet hogy jobban meg kellene tisztítanom a szemüvegem, de én sehogy sem látok tűéles képet egyetlen csúcskategóriás LCD-n sem (egyedül ZG9-et nem láttam még).
Az OLED-eket 0-ás élesség beállítással élesebbnek látom. LCD-nél valahogy mindig szembeötlik nekem, mintha egy elvékonyított pausz papír lenne a kijelzőn.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#54335) AL válasza Celtis (#54332) üzenetére


AL
addikt

Szia. Mindháromnál zavaró hangot hallott. Samsungnál a tápegységből, LG - nél a hangszóróból. Szerintem ez nem lehet véletlen. Üdv.

(#54336) Celtis válasza AL (#54335) üzenetére


Celtis
veterán

:W Ez egyik típusnak cicereg a tápja készenlétben a másik meg berezonál mélyhangoknál. Ez tényleg nem lehet véletlen.

[ Szerkesztve ]

(#54337) blakey válasza alaves (#54334) üzenetére


blakey
félisten

sehogy sem látok tűéles képet - talán azért, mert a tű nem éles :F :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#54338) Jorgi Kormi válasza pontyos (#54330) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Oled jó választás . (És nem a Samu Qled , ami egyébként egy nagy "parasztvakítás") LG cx igen jó kis "masina" , nyugodtan bevállalhatod.

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#54339) szabiii07


szabiii07
csendes tag

Sràcok segitsetek teljesen döntésképtelen vagyok.
Lg75 nano903 vagy lg65 bx?? Nagyképernyő vs képminőség.. ki mit venne

(#54340) FollowTheORI válasza szabiii07 (#54339) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ha csak ez a kettő lehet, akkor BX. :)

Én IPS tévét tuti nem vennék, méret ide vagy oda.

Nagyonagyon max, ha tényleg csak nappal van használva világosban szinte mindig.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#54344) Jorgi Kormi válasza szabiii07 (#54339) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Itt vannak egy kis "tesztecskék "[link] és [link]

[ Szerkesztve ]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#54348) Sugi2009


Sugi2009
tag

Sziasztok! Napokban vettem egy LG55CX-et. Minden rendben de azért kérdeznék a többi tulajtól.
1.- a menü(fogaskerék) gomb megnyomásával előjön a gyors menü. Ezt nem lehet kigyomlálni,sorrendet állítani? Pl.: Tv csatornák, csatornák beállítása. Ezeket nem lehetne kivenni? Torolni?Feleslegesen kerülgetem+ugye T-Home tv-nk van és úgy aztán végképp feleslegesen vannak a “csatorna” bármi menüje,Opciója mivel beltéri boxon és HDMI-n érkezik a tv-be az adás.
2.-Rakuten TV!!!Van Mo.-on aki ezt használja? Nem lehet más app-ot rátenni? Ez a gomb tiszta vicc.
A kérdésem a Netflixre is érvényes.(HBOgo-t használunk +YouTube.) Törölve lett a TV-ről az app de amikor véletlenül megnyomódik azonnal telepíti. :(
3.- Amivel rengeteg szívok az a Soundbar (LG SN4)és a TV (55CX) össze párosítása .
Vagyis úgy h a Bluetooth Sourund+Tv beállítást szeretném .
Tökéletesen üzemel és tényleg uberbrutal térhatást csinál ami nem mellesleg állítható is ha már párosodtak.
DE amikor kikapcsolom a tv-t akkor a Soundbart nem kapcsolja ki. 15 min. Után automatán kikapcsol. Mikor visszakapcsolom nem kapcsolja be és a Hangbeállításnál is megmarad a Bluetooth Sourund+TV de ügyet sem vet rá a Soundbar(nem kapcsol be vissza) vissza be kell mennem a beállításokba és újra ki kell jelölni a BS+TV opciot(holott ugye az van kipipálva) akkor összekapta magát.
Amúgy ha szimplán Bluetooth-al kapcsolódik akkor kapcsolja a tv ki-be,viszont így meg nincs az a Sourund hatás mert a Tv nem szól .
Nem tudom mennyire érthető a problémám.
Van köztünk vki akinek van LG Soundbar a tv mellett?

Elso nekifutásra ennyit találtam. Köszönöm ha kapok válaszokat .
Ha bárki bármi okosságot tud mondani azt szívesen veszem.

(#54350) Celtis válasza Sugi2009 (#54348) üzenetére


Celtis
veterán

3. Felejtsd el a BT kapcsolatot. Kösd össze HDMI-ARC-on és minden működni fog.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.