Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55301) iceQ! válasza ΞΔGLΞ (#55300) üzenetére


iceQ!
addikt

Milyen időközönként kell panelt cserélni? Mitől függ ez?

Tényleg veszel egy Tv-t 1.4m -be és panelt kell cseréltetni?! Wtf?! :F

Erről tudnátok bővebben írni, hogy miért van ez?

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#55302) Jorgi Kormi válasza iceQ! (#55301) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Baaandig & tiiiing tiiiing. Ha visszalapozol , találhatsz egy pár fotót erről a "látványosságról". ;]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#55303) Segal válasza iceQ! (#55301) üzenetére


Segal
veterán

Nem feltétlen kell, csak ha hibásat fogsz ki akkor cseréltethetsz.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#55304) ΞΔGLΞ válasza iceQ! (#55301) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Én (még) 2 millióért vettem, mikor kijött a piacra és igen ez minden tévében adott, hogy panelhibás LEHET, főleg az LG-nél, mert az előtte lévő sony-val semmi gondom nem volt.
De nem fogom ezt újból leírni, ahogy felettem írja a kolléga, keresőben meglehet találni a hozzászólásaim közt a hibát, majd a panelcserét, végül, hogy minden jó lett.
De egy 77-es panelcsere, mint írtam, rohadt nagy szívás, 4 ember kell hozzá és óvatosabban kell megfogni, mint egy csecsemőt.

[ Szerkesztve ]

(#55305) Keksz03 válasza Jorgi Kormi (#55302) üzenetére


Keksz03
senior tag

na ezért nem nézem meg egy hétig inkább csak használom aztán ha nem szúr szemet normál felhasználás mellett semmi akkor max rácsekkolok de nem akarok úgy nekivágni h hopp nem nyertem jó panelt :D

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#55306) wallace 234 válasza alaves (#55298) üzenetére


wallace 234
őstag

Hát ez komoly információ! Itt aztán van minden! Jól ki lett ez találva!

(#55307) Calogero válasza Jorgi Kormi (#55292) üzenetére


Calogero
addikt

.......vagy vársz egy Pana 77-esre ;]

Arra még várhat egy darabig.... ;]

(#55308) Jorgi Kormi válasza Calogero (#55307) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

A remény hal meg utoljára. ;]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#55309) gyerecske


gyerecske
senior tag

Az idei Panára nagyon kíváncsi vagyok egyébként. A tavalyi modell elég magasra tette a lécet.

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#55310) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Az sem baj, hogy most a 77" Sony 200e-rel olcsóbb, de azért a CX a best buy. :R
Persze a webos mindent visz... :U

(#55311) Jorgi Kormi válasza Pro Koryak (#55310) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Én bevállalnám a Sonyt a helyében .( Azért mozgás megjelenítés terén sz@r nem lehet ;] )
A 200 "difi" is mehet másra.

[ Szerkesztve ]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#55312) pontyos


pontyos
senior tag

Hello, érdekelne a tapasztalat, mivel egyik áruházban sem tudtam tesztelni a 65CX et, hogy a Digi csatornák képe hétköznapi használatban milyen? MM ben pl csak sima M4 Sport jött, az katasztrófa volt, Sony A8 ugyanaz- HD már sokkal jobb volt USB ről vitt teszt alatt

(#55313) FollowTheORI válasza alaves (#55298) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Érdekes olvasmány, ilyesmire tippeltem. De van pár érdekes részlet.

Amit szerintem érdemes talán említeni itt az ez a 4.4 szekció végéről (felhasználói szempontból):

"We do not compensate OLED luminance completely to maintain initial luminance, because OLED compensation rather accelerates degradation. Instead, we match OLED luminance to target degradation curve."

Vagyis, ha jól értem, akkor ezért nem szokták a gyártók nyakra főre javasolni a manuális pixel frissítést, mert szerintem az a processz csinálja ezt (is). :)
Persze aztán lehet rosszul gondolom.
Tehát, ha nyakra főre manuálisan kompenzálgatsz, akkor épp gyorsítod az öregedési folyamatot (elvileg). Meg úgy általában is csökken a pixelek fényereje idővel (mondjuk ez is egyértelmű végülis).

A tippem az, valószínűleg a gyors refresh az valami fajta gyorsan elvégezhető akár "tömbös"/soros feszültségkompenzáció lehet. A lassú meg ezt a pixelenkénti feszültség és OLED öregedési LUT tábla olvasás és kompenzáció lehet minden egyes pixelre (jóval lassabb folyamatnak tűnik).

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#55314) freemanone válasza FollowTheORI (#55313) üzenetére


freemanone
őstag

Ebben a videoban a srác elég részletesen beszél róla és lényegében azt mondja, amire most Te is kövezkeztettél.
Egy ideje olvasgatom a pro-kontra érveket ezzel kapcsolatban, mert nálam is 12+ órát fog menni elég sokszor. így érdekel a téma és arra jutottam, hogy nem fogom futtatni kézzel én sem, mert az öregedést gyorsítja kvázi. Ha beég, tegye azt gari időn belül és akkor panelcsere. Nyilván nem szándékosan gyilkolni akarom, csak használni és nem babusgatni, mint egy hímestojást.

[ Szerkesztve ]

(#55315) FollowTheORI válasza freemanone (#55314) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Én azt tudom mondani amit már korábban is írtam, lassan 3 éve (2018 májusi) nyüstölöm a B7-et és sose futtam még a kézit és nincs gond. (kopp, kopp, kopp)
Szóval szerintem saját tapasztalatom szerint nem is kell csinálni. Pedig én sem kímélem, főleg hétvégéken. Megy a játék napokon át 12+ órákat simán egyben.
Vagy sorozat maratonok hosszú estéken... és igen a gyors az szinte minden alkalommal fut, mert nem kapcsol ki azonnal a relé szinte sose. :D Szóval dolgozik az, de csak amit magától csinál azt.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#55316) Haart


Haart
addikt

Nem találom a méreteit a TV-nek az LG főoldalon se. Létezik hogy ne legyen sehol a 65cx mérete? Nyilván utáan tudok keresni de ez bosszantó hogy nem találom a főoldalon. :W
Minden más márkánál a tulajdonságainál a TV-nek ott vannak a méretek, csomagméret, állványal méret, anélkül méret stb. Itt sehol.

[ Szerkesztve ]

(#55317) icemad válasza Haart (#55316) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Én ezt az oldalt szoktam használni, ha ilyesmi érdekel. Eddig pontos volt: [link]

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#55318) Haart válasza icemad (#55317) üzenetére


Haart
addikt

köszi

(#55319) Pro Koryak válasza freemanone (#55314) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Attól függ miért menne napi 12+ órát? Ha csak zajkeltésnek és villogjon valami, akkor teljesen felesleges az oled.

(#55320) Calogero válasza Haart (#55316) üzenetére


Calogero
addikt

(#55321) freemanone válasza Pro Koryak (#55319) üzenetére


freemanone
őstag

Vegyes. Meló, modellezés, játék, sorozat, film..... mikor mi. (4K@120 4:4:4 limited módban) Ha nem kifejezetten HDR/DV tartalom megy rajta, akkor SDR game módban van, nekem ez most monitor lett és mivel minden értelmes szórakozási lehetőség be van zárva, valamint a helyzet nem is láttszik változni a közeljövőben...... addig marad a TV 12+ órát megy. Utána majd változik ez.

[ Szerkesztve ]

(#55322) krx21 válasza alaves (#55276) üzenetére


krx21
nagyúr

Akkor én sem folytatom. :R Szerintem nézz utána, hogy pontosan hogyan működik ez a kompenzáció, persze csak ha érdekel. Lehet nem futtatod annyiszor... ;)

(#55323) krx21 válasza freemanone (#55314) üzenetére


krx21
nagyúr

Akkor mégis írok még egyet ezzel kapcsolatban. Nem öregít semmit a kompenzáció.
A folyamat abból áll, hogy a rendszer megméri a képpontok ellenállását (kapacitását) melyből következtet az öregédés (fényerő veszteség) mértékére. Ezen adat ismeretében újra kalibrálja a összes képpontot. Tehát az amelyik kicsit jobban degradálódott, az több "kakaót" (feszültséget) kap. kb. ennyi.

(#55324) freemanone válasza krx21 (#55323) üzenetére


freemanone
őstag

ezek szerint pedig de: (és részemről itt kiszálltam, én nem futtatom kézzel, aztán fél egy éven belül úgyis meglátjuk, van/lesz itt most jó sok minta)

Q: What Pixel Refresh actually does?
The Pixel Refresh has a big downside, though, it shortens the lifespan of the panel, the operation of leveling down of the voltage/current values is a BIG stress for the panel - this is why you should NOT be using the Pixel Refresh function repeatedly or at short intervals of time (the automatic run at 2000 hours is just enough and it would ensure a long lifespan of the panel).

[ Szerkesztve ]

(#55325) krx21 válasza freemanone (#55324) üzenetére


krx21
nagyúr

Érdekes amit ír. Nem értem mikor és hol érné stressz a képpontokat a folyamat közben? Annyit látni, hogy a nagy kompenzáció végén lemegy egy vékony fényes csík a képernyőn. De az nagyon rövid ideig terhel csak. :F
Szerintem sem kell futtatni feleslegesen. Csak akkor ha látsz rajta valami nem kívánt elváltozást.

[ Szerkesztve ]

(#55326) ZPKing


ZPKing
tag

.ts dolby vision fáljokat lejátsza a CX webos media lejátszó?
Köszi

(#55327) Strezi válasza ZPKing (#55326) üzenetére


Strezi
őstag

A legtöbbet igen.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#55328) kapasz


kapasz
tag

Szerintetek a CX vagy a Sony A8 médiakezelése jobb? Tehát ha USB-n mutatok neki egy médiafájlt, akkor melyikkel lesz kevesebb problémám? Az USB-s HDD-re történő tévéfelvétel is érdekel, ha van valakinek tapasztalata.

(#55329) krx21 válasza kapasz (#55328) üzenetére


krx21
nagyúr

CX

(#55330) FollowTheORI válasza kapasz (#55328) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Bár rég volt androidos cuccom, de a VLC player vagy Kodi szerintem mindent vinni fog a Sony-n. Míg LG-n csak azt amit épp felismer a WebOS player.
Persze utóbbi is szinte mindent visz, de a tuti az az Android (elvileg). :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#55331) 3L1T3


3L1T3
addikt

Valaki használja esetleg PC-n monitorként is a TV-jét? Nagy valószínűséggel a konzolos játékok mellé a WoW-ot is a TV-n fogom nyomni más kijelző híján. Persze OLED fény 0 és minden beégés gátlót benyomok, csak kíváncsi vagyok hátha. :D Igazat közel 1 év "házasság" után eljutottam odáig, hogy ha égni akar hát égjen. :U :DDD

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#55332) Pro Koryak válasza freemanone (#55321) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Erre a használatra nyugodtan vegyél LG oledet. Gari időn belül ha probléma van, nem szórakoznak, cserélnek, javítanak. Ráadásul 2021-től 3 évre módosult az eddigi 2év garancia.

(#55333) Strezi válasza FollowTheORI (#55330) üzenetére


Strezi
őstag

Erre ne vagyél mérget :N Ha nincs hardver dekóder, akkor lehet bármilyen okos a Kodi, max képregényt tud kikódolni mozgókép helyett. Amit meg támogat a hardver, azt lejátsza a WebOS playere.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#55334) freemanone válasza Pro Koryak (#55332) üzenetére


freemanone
őstag

Köszi, nem tanácsért jöttem, csak a pixel frissítős témához dobtam be infót leginkább. Már karácsony előtt megvettem egy akkor épp 340-ért akciós BX55-öt. Azóta napi használatban van monitorként. :)
LG 32GK850F-ról váltottam és nem cserélném vissza a "picire". :D

(#55335) tutitibi válasza ΞΔGLΞ (#55300) üzenetére


tutitibi
senior tag

Az M3 csatorna általi lejátszás működik valakinek OLED TV-n ?

(#55336) butch3r válasza iceQ! (#55301) üzenetére


butch3r
senior tag

szoktam nézegetni mm outletet.
most van jó sony ag9 ottan, 1.070.900 hufért.

[link] https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_sony-outlet-bravia-kd-77ag9baep-4k-hdr-android-oled-telev%C3%ADzi%C3%B3-1345537.html

spórolsz pár 100k-t :)

(én így vettem ag8-am MM-től fél áron kb. 14 napon belül visszatudod küldeni ha valami nyűg van vele, teljeskörű a garancia rá, és sony-nál tudsz rá venni hivatalos garancia kiterjesztést is, így érdemben nincs hátránya a teliárhoz képest)

(#55337) alaves válasza pontyos (#55312) üzenetére


alaves
addikt

Az OLED képe sokkal jobb mint az LCD-é, ezért az SD adás hibái (túltömörített mpeg2) is jobban látszanak, ez nem a TV hibája (LCD összemossa a zajt is). Ha úgy jobb neked, kapcsold be a két zajszűrőt, akkor olyan lesz mint az LCD, viszont megmaradnak az OLED előnyök (végtelen kontraszt, fekete, élő színek, stb). 65-ösön SD adást nézni 5-6 méterről elegendő.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#55338) alaves válasza 3L1T3 (#55331) üzenetére


alaves
addikt

Nálam PC monitorként is megy (~5000 üzemóra). 2160p/60Hz/12bit/4:2:2 SDR ~100nit (HDR 60-80 OLED fény). Mi a kérdés?

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#55339) Archttila válasza alaves (#55338) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

A 60-80-as HDR OLED fennyel hazavagod az EOTF trackinget:D

De tudom, h tudod...:P

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#55340) alaves válasza Archttila (#55339) üzenetére


alaves
addikt

Hát igen. Philips-nél két HDR képüzemmódnál is 80-as az OLED fény gyárilag. Az látszik, hogy HDR -nél az EOTF tracking-et, SDR-nél meg a gamma követést állítgatják folyamatosan az fw-kben, lsd. pl. CX (Philips-nél is). Próbálkoznak, hogy a kép minél jobb legyen, de a tömörítési hibák se látszanak annyira (fekete közeli zajosodás - villogás, color banding, poszterizáció, stb.)

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#55341) kapasz válasza FollowTheORI (#55330) üzenetére


kapasz
tag

Köszi, éppen erre gondoltam. Tehát a Sonynál én döntöm el, hogy milyen lejátszóprogramot telepítek. Ha elég okosat, akkor viszi majd a formátumokat.

(#55342) Pro Koryak válasza freemanone (#55334) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ja, az "első" hsz-ben még jövő időben beszéltél róla = "nálam is 12+ órát fog menni".
Amúgy nyugodtan vegyél oledet. :DDD

(#55343) Calogero válasza kapasz (#55341) üzenetére


Calogero
addikt

Első sorban a hardver fogja eldönteni hogy melyik kódolású video fog majd menni.

Pl Hiába van a HTPCmen a csilivili Kodi, a Dolby Vision nem megy még PC-n.

(#55344) szokika66


szokika66
csendes tag

Sziasztok! LG OLED CX3 vásárláson töröm a fejem. Érdeklődnék, hogy szerintetek megéri most beruházni rá? Mennyire kell tartani a beégéstől ezeknél a modelleknél?
Köszi a válaszotokat!

(#55345) Archttila válasza alaves (#55340) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Nem is tudtam, hogy a Philips-en 80 az alap.:)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#55346) freemanone válasza Pro Koryak (#55342) üzenetére


freemanone
őstag

Sejtettem hogy valami ilyesmi félreértés lesz a dolog mögött! :DDD
Halál nyugodtan nyomtam a megrendelés gombra! :D :R

(#55347) Segal válasza szokika66 (#55344) üzenetére


Segal
veterán

Érdemes most beruházni, mert jön az újabb és a CX akciózva van már.
A beégés meg gyakorlatilag napi téma, kicsit olvass vissza.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#55348) Haart válasza Segal (#55347) üzenetére


Haart
addikt

Igazából szerintem az Oled neo-ra kár várni mert aranyáron lesz. Ami alatta lesz az meg ugyanaz a technika lesz mint a 2020-as. Szóval nem hiszem hogy akár érdemes lenne várni a 2021-es modellekre.

(#55349) Segal válasza Haart (#55348) üzenetére


Segal
veterán

ugyanazt írtuk :DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#55350) Haart válasza Segal (#55349) üzenetére


Haart
addikt

Erre #55344 akartam regálni de valahogy ide sikerült :D
De tulajdonképpen ugyanazt mondtuk igen csak kicsit kifejtettem. :R

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.