Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54651) dani0113 válasza Ano (#54647) üzenetére


dani0113
senior tag

Nálam is ágyból olyan 2-2,5méterre van az 55ös és SDR tartalmakhoz 35-40es fény jó nekem, 25ösön is próbáltam,de hát zavaróan sötét. Ne legyen már sötétebb mint a 3éves lcd tv amit váltott, így 35-40körül korrekt a fény és gondolom ezzel még nem is ártok neki.

iPhone 13 Pro 128GB

(#54652) blakey válasza dani0113 (#54651) üzenetére


blakey
titán

Egy jól beállítod, akár kalibrált kijelző esetében a 25-ös fényerő több, mint elegendő SDR esetében. Szóval a 25-ös OLED fény nem úgy értendő, hogy veszem pl. a Normál módot és leveszem 25-re hanem a többi paramétert is igazítom, tehát egy megfelelő gamma beállítás, jó fehéregyensúly, stb. kell ahhoz, hogy a 25-ös fényerő elegendő legyen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#54653) GTVili válasza dani0113 (#54651) üzenetére


GTVili
tag

Én elég messziről nézem az 55-öst....kb 5 méterről. Ez a fényerő elég érdekes kérdés....Netflixen vagy Youtube-on egyszerűen tökéletes! De sima TV adások,sorozatok esetében gyakran sötétnek érzem a képet és szívem szerint növelnék a fényerőn. Viszont akkor meg egy bizonyos pont után kissé fakul.....
A fene se érti ezt.... :U

(#54654) Ano válasza blakey (#54652) üzenetére


Ano
őstag

ja ok ... én úgy értettem, hogy fogod a pl Normal módot és letekered 25-re az OLED fényt :))

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#54655) esicyhun


esicyhun
tag

Mennyire egyéni ízés kérdése minden beállítás: C8-am van, a 25-ös fényerő nekem is teljesen jó, viszont például a sokak által ajánlott meleg2 beállítást nem tudom megszokni. Egy hétig azon volt, és még mindig sárgásnak tűnt. Még a meleg1 sem tetszik, maradt a közepes energiamegtakarítás színhőmérséklet. Ezt tudja valaki miért így hívják? :)

(#54656) alaves


alaves
addikt

Ezért referencia fényerő SDR-nél: 100 nit (B7-en 17 OLED fény, a jelenlegi OLED-eken talán 22-30).
HDR-nél érzés szerint, kinek mekkora fényerejű robbanás effekt, illetve vízen csillogó napfény kell.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#54657) djpundro válasza alaves (#54656) üzenetére


djpundro
aktív tag

Na most meg csak arrol nem beszeltünk ,hogy esetleg nem egyforman latunk !
Kitudja hogy az en szemem ugyanugy lassa e mind a tied ?
Masik meg a kulcsszo ,kinek mi tetszik ?!

Elektromos auto,Benzin ,vagy Diesel Auto ?Renault ?Toyota?

Erre nem is gondoltatok?

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#54658) FollowTheORI válasza alaves (#54656) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

+HDR: feltéve hogy a tévéje jól tone-map-el alacsonyabb oled fényre is arányosan, és nem csak "clippingel (vág)", ezáltal világos részleteket elveszítve. :)

Azért nem ajánlott az OLED fényt maxról elcsavargatni, sose tudni mit vesztessz vele.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#54659) ΞΔGLΞ válasza GTVili (#54653) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

5 méterről az 55-öst?
De hogy a csába lehet azt egyáltalán "élvezni"?
Én a 77-est max 3 méterről, de ha minden apró részlete kíváncsi vagyok még közelebb ülök.
Pedig jó a szemem nagyon is.

(#54660) ΞΔGLΞ válasza esicyhun (#54655) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nálam 33-ra van állítva, nappal simán frankó, de este ez már olyan vakító, hogy leveszem több, mint a felére, 15-re is akár...
Márpedig a meleg2 nekem is a legjobb, az előtte lévőknek semmi köze a valósághoz.

(#54661) Farkassacred


Farkassacred
őstag

Mivel szoktátok a tévétek kijelzőjét portalanítani? Mit a legérdemesebb beszerezni hozzá?

(#54662) *RLaci* válasza Farkassacred (#54661) üzenetére


*RLaci*
addikt

Pár naponta ilyennel [link] , 2-3 havonta üvegtisztító-puha microszálas törlőkendő kombóval.

[ Szerkesztve ]

(#54663) GTVili válasza ΞΔGLΞ (#54659) üzenetére


GTVili
tag

Remekül. :C Ilyen messze van a kanapé....csak azért nem fogok beülni a szoba közepére....
Korábban vászon volt, (96") de arra is csak kb 80"-ban vetítettem, mert a nagyobb kép már zavaró volt....

Egyébként nekem is voltak aggályaim, de mint említettem, egy jó kis Our Planet például szenzációs rajta...még ilyen távolságból is.

(#54664) FollowTheORI válasza Farkassacred (#54661) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Jó minőségű mikroszálas kendő és kész.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#54665) *RLaci* válasza ΞΔGLΞ (#54659) üzenetére


*RLaci*
addikt

Az nagyon messze van, mi 2,5-3 méterről nézzük az 55-öt de határeset, sajnos fix a tv helye a nappaliban, ha nem így lenne erre a távolságra a 65-öst vettem volna.

(#54666) icemad válasza *RLaci* (#54662) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

+1 ez a legjobb szerintem is. Polcokhoz és egyéb cuccokhoz is jó. (konzol, erősítő, hangfalak, stb.) Én csak hetente egyszer használom, de többször kellene. :B :U

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#54667) daneel_hu válasza ΞΔGLΞ (#54659) üzenetére


daneel_hu
addikt

5 méterre egy 55 colos. :)
Ott semmi térérzet nincsen, full elveszik az egész mozihatás.

(#54668) GTVili válasza daneel_hu (#54667) üzenetére


GTVili
tag

Ha mozizni akarok,leeresztem a vásznat.... :)
Különbözőek vagyunk,ennyi... :K

(#54669) Jorgi Kormi válasza Farkassacred (#54661) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Mikroszálas , több helyen is szokták 5 vagy 3 darabos kiszerelésben árulni 500-1000Ft /csomag árban.

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#54670) Jorgi Kormi válasza Farkassacred (#54661) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Pl.:[link]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#54671) Müszi


Müszi
senior tag


Üdv Nektek!

Már jó ideje gondolkodom rajta, hogy be kéne fektetni egy jóféle Oled TV-be. Eddig csak LCD-k voltak leginkább az LG-től és megszoktam a WebOS-t igy a kiszemelt egy LG 55CX3LA.
Ha már eddig tologattam a beruházást mit gondoltok, mikor lenne a legpraktikusabb a vásárlás?
Azt már tudom, hogy év elején kezdik kiszórni a készletet helyet csinálva az új típusoknak.
Most az említett típus 390k ft az MM-nél.
Mit gondoltok lesz még olcsóbb is, netán sokkal vagy inkább elfogynak és ez sem lesz. Nem sürgős a dolog, van mit nézni de azt sem szeretném, mint az előző vásárlásánál, hogy egy leárazásnál hirtelen felindulásból megvettem, majd egy hónap alatt majd 30k ft-tal tovább csökkent az ára. :F

(#54672) Wellin9 válasza Müszi (#54671) üzenetére


Wellin9
tag

Előfordulhat, hogy pár ezerrel még olcsóbb lesz, de én ennyire drasztikus áresést nem várok. Az viszont érdekes, hogy a Black Friday-s árhoz képest is sokat esett most az ára, ez azért nem igazán jellemző, főleg nem az év elején. Pont ezért elég lutri a dolog, az MM-nél viszont szinte biztos, hogy az utolsó darabokat ( ha csak nem bemutató darabok, de egyelőre nekem se vették fel a telefont :D ) , akarják most kiszórni, akár az is lehet, hogy ők többet nem is fognak rendelni

[ Szerkesztve ]

(#54673) alaves válasza FollowTheORI (#54658) üzenetére


alaves
addikt

LG-nél valószínűleg így van. Philips-nél más a HDR képalkotás is, a négy HDR képüzemmódból kettőnél 80, kettőnél 100 az OLED fény. Én a HDR-t 60-as OLED fénnyel használom és így ~350 nit-tel csillog a szemembe a napfény a víztükörről :) ... az életben ez nem tudom hány nit lehet verőfényes napsütésben, de napszemüvegben elviselhető :)

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#54674) alaves


alaves
addikt

Philips OLED754 új fw: (pillanatnyilag csak Philips UK oldalon)
TPM196E_091.003.255.001– Date: 2020/01/12
- Improvements for OLED screensaver
- Improvements for IPv6 LAN connection
- General system stability improvements
- Fix for Dolby AC-4 audio not playing on broadcast
- Many more minor improvements

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#54675) blakey válasza alaves (#54674) üzenetére


blakey
titán

Magyar oldalon is fent van: [link]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#54676) ΞΔGLΞ válasza GTVili (#54663) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Pont az Our Planet-et említed, mint tartalmat, hogy 5 méterről szenzációs?
Oké, valószínűleg alien szemeid lehetnek, amivel ilyen távolságból is minden részletet látsz, vagy tudsz közelíteni. :-D
Mindegy, ha 5 méterről szenzációs, akkor az.

(#54677) ZPKing válasza Wellin9 (#54672) üzenetére


ZPKing
tag

Én is pont ezen gondolkodom, tervezek venni egy 55CX-et, viszont én inkább azon gondolkodom hogy meg kellene várni 2021-es 55C1-est. Azt nem tudom hogy árba hova fogják pozícionálni a motanihoz képest.
Illetve nincs valahogy egy összehasonlító táblázat amiben látszik hogy az új C1 mivel fog többet tudni a mostani CX-hez képest?

(#54678) Wellin9 válasza ZPKing (#54677) üzenetére


Wellin9
tag

Az első teszteket azért megvárnám, valamikor késő tavasszal már tuti kijönnek, ami papíron jól hangzik, egyáltalán nem biztos, hogy a gyakorlatban is bejön, egyelőre még csak a marketing gépezet megy. Szerintem kb. ugyan arra az árra lehet számítani, mint a CX-nél, amiket bejelentettek, abból nem úgy tűnik, hogy hatalmas változásokra lehetne számítani.

(#54679) Müszi válasza Wellin9 (#54672) üzenetére


Müszi
senior tag

Azt hiszem belevágok ha még egyáltalán van. Ha meg elfogyna és nem igazolnák vissza akkor marad az Emag. :K
Mindenesetre bontott dobozt nem fogok átvenni. Merem remélni, hogy nem is próbálkoznak azzal, hogy olyat küldjenek előzetes jelzés nélkül.
Őszintén szólva próbálkoztam a rendeléssel és megjelöltem volna bolti átvételt mert azt jobban preferálom de szinte mindegyik üzlet készlethiány megjegyzéssel kidobott. Egyedül Budaörsön lett volna még elvileg de oda mostanság nem tudnék kimenni érte. Felhívni én sem tudtam őket de még holnap megpróbálom. :((
Szerintem már csak a raktárukban lehet pár példány belőle az meg csak nem volt kibontva és bekapcsolva sehol. :U
Most nézem ismét és a Mamut-ban is van elvileg. Délelőtt még ott sem volt. :((

[ Szerkesztve ]

(#54680) Farkassacred válasza *RLaci* (#54662) üzenetére


Farkassacred
őstag

Köszi az infót mindenkitől. :R Holnap beruházok egyre mindenképp. 1 hónap után mostanra már azt hittem, hogy maga a film olyan szemcsés.. :D

(#54681) GTVili válasza ΞΔGLΞ (#54676) üzenetére


GTVili
tag

Nem tudom....a gyógyszer reklámok apróbetűs részét simán elolvasom ilyen távolságból....
az talán ~1-2cm-es betűt jelent....

(#54682) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Sziasztok,
jol látom, hogy 77cx3 lassan sehol nem kaphato? :(

(#54683) norbertoth válasza Müszi (#54679) üzenetére


norbertoth
senior tag

A mediából nem vennék tv-t, haverom is bx-et vett, kibontás nélkül át sem vehette, sőt ki kellett próbálniuk, igaz személyes vásárlás volt nem netes.

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#54684) Pro Koryak válasza GTVili (#54668) üzenetére


Pro Koryak
addikt

:C kb. ennyi. :R
Mozihatás 65-77"-on 2-3m-ről, haha. A szemed meg tök sötétben fél óra után :U :O

(#54685) xerobyte válasza Gergőke88 (#54682) üzenetére


xerobyte
aktív tag

Emagon volt tegnap, de december közepe óta semmi sehol egyébként.
Ha lesz EU raktáron, akkor lesz még itthon is, amíg van készlet addig próbálni fognak hozatni belőle, mert amúgy fogy.

[ Szerkesztve ]

(#54686) dani0113 válasza esicyhun (#54655) üzenetére


dani0113
senior tag

Nem tudom, de nekem is a közepes a legjobb. Hiába próbáltam magam szokatni a meleg 2-höz, egyszerűen az agyam nem bírja befogadni. Nekem minden túl sárgás úgy, ha pl anyámra nézek, fix hogy nem ilyen sárgásnak látom az arcát.. szóval nekem ez nem "valós".:D Elhiszem, hogy az én szemem a szar, de inkább használom most már úgy ahogy nekem jó.

iPhone 13 Pro 128GB

(#54687) Gergőke88 válasza xerobyte (#54685) üzenetére


Gergőke88
addikt

Köszi!
ha maradok a 65-s méretnél akkor lg cx széria? Gx esetén a design más, minden más azonos ugye?
590 lenne most a 65cx, nagyon többet nem szeretnek kiadni.
viszont fontos lenne a jó mozgás megjelenítés, és menjen rajta a ps5/series X konzol, no meg persze netflix...

(#54688) krx21 válasza Pro Koryak (#54684) üzenetére


krx21
nagyúr

Én értem, hogy a méret fontos... De akinek van a projektor mellett Oled TV-je, az hogy tudja nézni ugyanakkor a nagyságrendekkel kisebb kontrasztot, a sokkal fakóbb színeket? :F
77” Oled mellet én biztos kukáznám a legdrágább projektort is...

(#54689) Müszi válasza norbertoth (#54683) üzenetére


Müszi
senior tag

Azt gondolom egy ilyen TV-t a legtöbb boltban nem próbálnak ki. Max a kiállított példányt nézegetheti, nyomogathatja a vevő. Tálán kibontható és az épsége ill. hiánytalansága szemügyre vehető.
Probléma esetén ott a 3 nap, netesnél több. Emagnál még ez sem áll mert a legtöbb esetben csak kiszállítással rendelhető.

[ Szerkesztve ]

(#54690) Brave_86 válasza norbertoth (#54683) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Euronics-ban is mikor legutóbb voltam, a vásárláskor (fizetés előtt) kibontották a dobozt és ellenőrizték a készüléket a vásárlóval. (azt nem tudom, hogy az üzlet csak így adja át, vagy a vásárló ragaszkodott hozzá)

(#54691) gyerecske válasza Pro Koryak (#54684) üzenetére


gyerecske
senior tag

Viszonyítás kérdése, a te projektorod is "egérmozi" egy IMAX vászonhoz képest.

[ Szerkesztve ]

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#54692) Tulku válasza Brave_86 (#54690) üzenetére


Tulku
veterán

Képernyőtörés miatt bontják ki...mindenki megbizonyosodik róla, hogy a képernyő ép, ha saját szállítás lesz....voltak ebből tudtommal problémák Oled esetén...

(#54693) Wellin9 válasza Tulku (#54692) üzenetére


Wellin9
tag

És ezt egyébként támogatom is, de sajnos még rengeteg olyan bolt van, ahol ez nem jellemző. Ha otthon derül, hogy össze van törve, csak a bolt jóindulatában bízhatsz, ami azért ritkábban szokott pozitív lenni.

(#54694) Segal válasza Brave_86 (#54690) üzenetére


Segal
veterán

Én is ott vettem az OLED tv-m. Nálam is nyitották :K
Ez egy nagyon jó dolog mert tényleg egyből kiderül ha valami gebasz van sérülés szempontjából. Pixelhibát meg szerencsére megúsztam :))

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#54695) Pro Koryak válasza krx21 (#54688) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Egymás mellett a kettő és a fényerőn kívül szinte semmi más hátránya a dlp-nek fullhd-n, a filmek 90%-ában. Még mindig :R a képe.
Teljesen más "fíling" a vetítés = nem kell 1,5-2m-ről nézni + a hangrendszert is normálisan ki lehet építeni. Főleg, ha van külön helyiség neki = :Y
Moziba akkor minek jártok??? Ott még rosszabb a képminőség. Én nem is járok emiatt!

#54691 gyerecske
Azért itt már 3-4-5m-ről is kitölti a látómezőt = mozihatás kellemesen megvan. ;)
Visszavert fényt nézel, nem közvetlent, sokkal tovább kellemes a szemnek tök sötétben!

(#54696) likeaRAINBOW válasza Brave_86 (#54690) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

sztintén euronics corvin vásárlás január elején. A srác azonnal mondta, hogy kibontjuk, megnézzük, hogy ép-e a kijelző. Nekem szimpatikus volt a hozzáállásuk. :C :R

(#54697) xerobyte válasza Gergőke88 (#54687) üzenetére


xerobyte
aktív tag

Ha egyébként rászánnád az összeget a 77-esre és nem 1.5 méterre ülsz, akkor érdemes lehet kivárni, amíg újra készleten lesz, mert azért méretben van különbség: +40% !! a területe a 65-öshöz képest. Az 55 és 65" között is kb. ekkora az ugrás.
A 65"-ért az 590 egy jó ár.

Igen, cx az árérték befutó, a 2020-as modelleknél a beltartalom (a hangot kivéve) megegyezik a CX és GX között.

A konzolokkal még vannak kezdeti röccenések, de akapvetően ez nem csak a TV-n múlik, hanem pl. a PS is sunyít a VRR-va, de ezek valószínűleg ki lesznek vasalva (és minden TV-vel így van, ilyen ez az első generáció manapság).

Ha megteheted használj bluray-t vagy remux-okat, mert a netflix bitrátája BORZALMAS és egy ilyen TV-n -akit ez érdekel- már nagyon fontos a forrás minősége, mert kihozza a készülék. Hasonlat: most készülsz egy zsír új Audi A8-at venni és azt tervezed, hogy az Auchan kúton 85-ös ""benzinnel"" tankolod. Természetesen lesz aki erre azt mondja, hogy azzal is ugyanúgy elmegy...ők vegyenek használt Fordot :))

Mozgás megjelenítés: na ez egy gyengepont. Alapból az OLED, mint technológia irtó gyors pixelválaszidővel rendelkezik, ami miatt a 24p standard film szaggatósnak érződik. Szoktuk itt magunkat azzal áltatni, hogy a készítő így álmodta meg stb. A valóság az, hogy ez egy ősi hagyaték/szokás és régen nem voltak 3-4-5ms response time-ú kijelzők. Lehet interpolálni, BFI-t használni, ami mesterségesen szúr be extra képeket a másodpercenkénti 24 mellé, de ez a legtöbb embernél leveri a biztosítékot, mert szappanoperás/mű/artifactol stb. Kategórián belül (OLED TV-k) az LG amúgy sem remekel, talán a Sony chipje a legjobb mozgásmegjelenítés terén, de az ő 2020-as lineupjukban nincs HDMI 2.1, csak az ideiben lesz.

(#54698) deaks válasza esicyhun (#54655) üzenetére


deaks
csendes tag

Érdemes minden általad használt kijelzőt 6500K körüli fehérre állítani és akkor sehol nem lesz furcsa. A napfény még ennél is sárgább.

(#54699) Mathiask válasza xerobyte (#54697) üzenetére


Mathiask
senior tag

"Mozgás megjelenítés: na ez egy gyengepont. Alapból az OLED, mint technológia irtó gyors pixelválaszidővel rendelkezik, ami miatt a 24p standard film szaggatósnak érződik."

Biztos a gyors válaszidő miatt szaggat a 24p? Azt gondolnám ez könnyen megoldható lenne, csak többször kéne ugyanazt(!) a képet beszúrni és akkor még szappanopera hatás se lenne.

(#54700) snpetit


snpetit
aktív tag

A kék fényszűrős szemüveg is el tudja rontani a színvilágot. Én éppen most cserélek szemüveget és direkt nem kék színszűrősét kérek pedig nagyon nyomtak 1-2 éve.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.