Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55801) lolchief70


lolchief70
aktív tag

Szerintetek lesz még olcsóbb az 55Cx?
Most 409000-ért a legolcsóbb.
De fura az árképzés mert pár naponta felemelik az árát emag/edigitalon majdnem 50-100-al, majd vissza csökkentik. Viszont egyre kevesebb webaruhazból lehet rendelni... :W

(#55802) #72042496 válasza lolchief70 (#55801) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szerintem lesz ez olcsóbb is még mielőtt kifut, de aztán ki tudja. Ki kell fogni, mozognak ilyenkor föl-le az árak, ez ilyen.

(#55803) Derron


Derron
aktív tag

Sziasztok,
Gondot okozhat a kijelzőnek ha sok feliratos tartalmat néz az ember? Ez mennyire számít statikus tartalomnak? Nagyon gondolkodok egy 55" CX vásárlásán.
PS4/5 is menne rajta, de ez nem számottevő mennyiségben.

(#55804) blakey válasza Derron (#55803) üzenetére


blakey
titán

A felirat nem statikus, gyorsan "jön-megy", normális oled-fény mellett nem lesz gond.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55805) Tiszteletes


Tiszteletes
aktív tag

Kedves Fórumtársak!

Egy LG 49UH8507 típusú televízió mellé vásároltam idén januárban egy 55C97LA (dupla tuneres német piacos) típusú jószágot. Ami feltűnt, hogy az "új" szerzemény a TV hangszóró+Optika beállítás mellett nem visz át csak egy stereo sávot az erőlködőre. Olvasgattam itt is és ezt többen leírták már előttem is. Ezzel még csak megbékültem. Azonban a DTS hangsáv kiválasztásánál azt vettem észre, hogy csak a jobb oldali front hangszóróból jön a hang. Több nyersanyaggal tesztelve ez mit sem változott. Ahogy áttettem Dolby forrásra, azonnal jött a térhatás, de a DTS-el ilyen suta volt. Pedig az első DTS hangsávval készülő produkciót már bekészítettem a TV-vel hazafelé utazás közben, hogy azt jujj de megnézem majd rajta. Természetesen a TV saját belső lejátszójával teszteltem. Tudnátok esetleg javasolni erre valami megoldást? :)

Illetve egy véleményt meghallgatnék részetekről, hogy egy OUTLETBEN, újként eladott televízióra vajon lehet-e az új 2021.01.01.-től érvényes szavatossági szabályokat alkalmazni/alkalmaztatni? :)

Előre is nagyon köszönném!

Üdv,
D.

[ Szerkesztve ]

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#55806) Tiszteletes válasza Derron (#55803) üzenetére


Tiszteletes
aktív tag

Az itt olvasott intelmek alapján a felirat színét is érdemes fehérről szürkére átállítani, és ebben az esetben egy-egy sötét jelentnél nem metszi ki a fehér fény az ember szemét annak szemgödréből.

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#55807) F-ECT$ válasza lolchief70 (#55801) üzenetére


F-ECT$
titán

Én is várok egy jó akcióra, tavaly BF körül még nem volt aktuális a vásárlás, most viszont az lett :(
EMAG-on néha van újracsomagolva 360k körül, de nem hiszem hogy ennél olcsóbb lesz ismerve pl az 55C9 ár életútját.

Dive ever, work never.

(#55808) jannid válasza F-ECT$ (#55807) üzenetére


jannid
senior tag

Én is újracsomagoltat vettem eMAG-ról 329 ezer Ft volt(OLED55CX3LA). Egyetlen hiányosság a talpat rögzítő csavarok hiánya, de elvileg pótolni fogják, amúgy is falra raktam. Ez még újracsomagolt kupon felhasználásával volt ennyi egy pénteki napon, a hátulja még fóliás volt, képernyő hibátlan. 2020/11 havi gyártás. 385 ezer Ft volt legolcsóbb új valaha eMAG-on (Media Markt meg 390) ahogy követtem az árakat.

[ Szerkesztve ]

(#55809) #72042496 válasza jannid (#55808) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nekem anno a távirányító hiányzott az eMAG-os újracsomagolt B6-ból, a talpat rögzítő csavarok feje teljesen szét volt toszva (nem nehéz, a legolcsóbb biliacélból készülnek), meg valami mordori nyelvre állított menüvel jött. De akkor még használtam Harmony-t, és azzal így is be tudtam állítani.

[ Szerkesztve ]

(#55810) DamianB válasza jannid (#55808) üzenetére


DamianB
őstag

Szép fogás .

Nekem meg csúszik a vásárlás pedig most terveztem .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#55811) ztfolder válasza lolchief70 (#55801) üzenetére


ztfolder
csendes tag

Ez tipik árpolitika a kifutó modelleknél. Már nem várható számottevő csökkenés (max 5-10 K) viszont valós kockázat egy ilyenben gondolkodónak, hogy végül már nem talál dobozost, de még outlet terméket is egyre nehezebben. Ez márkától független. Jellemzője : egy hosszú hétvégére lenyomják az árat (ez a gyakorlat szerint a kb egy évvel ezelőtti bevezető ár 55-60 százaléka) majd hétfőtől 50 ezerrel ismét drágább egy másfél hétig. Ekkor ismét akció 3-4 napig. Ekkor a legköltséghatékonyabb a beszerzés, úgy hogy még esélyes, hogy nem egy járatot darabot veszel.

(#55812) snpetit válasza Blas109 (#55791) üzenetére


snpetit
aktív tag

Írtam C9-től lefelé. CX-re nincs. Vagy a webos verzió vagy a DTS kivétele miatt.

#55781Strezi
GOT alatt nem csak nekem van problémám. Vagy szerencsés darabod, vagy nem vetted észre. Régi probléma.
Felirattal nézve azonnal feltűnik, hogy nem okés.
Minden szar ki van kapcsolva ami okozhatja, csak a szerviz menüben nem turkáltam még, hogy kikapcsoljam.

[ Szerkesztve ]

(#55813) Pro Koryak válasza jannid (#55808) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Azt megnézted volt-e már bekapcsolva, üzemórák száma?
Kizártnak tartom, hogy egy újracsomagolt tévé nem volt eladva => használatba véve.
Biztosan nem a boltban jön rá csak úgy vmelyik dolgozóra, itt egy tv, újra kellene csomagolni, de persze kifelejtünk a dobozból valamit.
:F

Olyan szokott lenni, hogy csomagolás sérült, ekkor lehet nem volt bontva, eladva, csak valóban megsérült, kiszakadt a csomagolása.

(#55814) Strezi válasza snpetit (#55812) üzenetére


Strezi
őstag

Feliratot nem használok, lehet azért ;)
Meg régi a tévém, szerintem ezen még nem volt elevated black probléma sem...
A fórumból néha azt gondolnám, hogy egyre orsszabbak az LG OLED-ek :(((

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#55815) Archttila válasza Strezi (#55814) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Mert azok:DDD

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#55816) jannid válasza Pro Koryak (#55813) üzenetére


jannid
senior tag

Persze, hogy volt bekapcsolva, újracsomagolt, visszaküldött termékről van szó. Üzemórákat nem tudom megnézni, azt mondtátok itt, hogy speciális távkapcsoló kell hozzá, ami nekem nincs.

(#55817) ΞΔGLΞ válasza alaves (#55796) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

LG-nél tök mindegy, addig cserélteted a kijelzőt amíg jó nem lesz neked.

Nem tudom miért írsz ilyet...
Nincs olyan, hogy addig cserélteted, amíg jó nem lesz, max 3 panelt enged cserélni az LG, de már a második után is inkább csereutalványt ad a vételi árról, mert a szervizes mérnök ezt javasolja!

(#55818) blakey válasza ΞΔGLΞ (#55817) üzenetére


blakey
titán

ergo, addig cseréli amíg jó nem lesz, ez akár 2 csere után is megtörténhet vagy utalvány formájában valósul meg. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55819) ΞΔGLΞ válasza blakey (#55818) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Csereutalvány után (2 vagy három panelcsere után), én nem hinném, hogy valaki újból bevállalja azt a típust. :)

(#55820) alaves válasza ΞΔGLΞ (#55819) üzenetére


alaves
addikt

Pontosan írtad, ez a bevált eljárás, ezért vállalható LG-ből újracsomagolt, csomagolássérült, stb. TV. Más márkából nem mernék ilyen OLED-et venni. A B7-em lenne most is, ha nem lett volna a két kijelzőcsere. Utána én sem LG-t vettem, egyenlőre, később meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#55821) nozs23 válasza rodman73 (#55795) üzenetére


nozs23
addikt

Én így vettem ED-nél. Minden le volt gyárilag fóliázva. Üzemidő nullát mutatott. A panel jó, pixelhiba mentes. Annyi inhomogenitás van benne, ami simán belefér egy Oled-nél. Kb. 5% szurkénél látok valamit. Nekem pozitív vásárlás volt, persze ez nem garancia arra, hogy mind ilyen. De ott van ezekre ugyanúgy a 3év gari és 14 nap elállás. Nagy kockázat nincs.

(#55822) Farkassacred válasza nozs23 (#55821) üzenetére


Farkassacred
őstag

A szürke az a halála" majdnem minden oled panelnek, ha alig látni, akkor véleményem szerint nem érdemes foglalkozni vele.
3 év garit kapni rá ott alapból?

(#55823) nozs23 válasza Farkassacred (#55822) üzenetére


nozs23
addikt

Arsávos garancia vonatkozik az ED-nél az újracsomagolt termékekre is, azaz 250k felett 3 év.

(#55824) Farkassacred válasza nozs23 (#55823) üzenetére


Farkassacred
őstag

Médiában kettő az alap ha jól rémlik, a többit megvásárolhatjuk.. Az ED rendszere jobban hangzik.

[ Szerkesztve ]

(#55825) nozs23 válasza Farkassacred (#55824) üzenetére


nozs23
addikt

2021-től törvény kötelez mindenkit: [link]

(#55826) blakey válasza Farkassacred (#55824) üzenetére


blakey
titán

Január 1-től mindehol ez az "módi", MM-nél is.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55827) Impulsivex


Impulsivex
tag

Sziasztok. 2 hete megrendelt kijelzo csere most lett kivitelezve. Most lett kicserelve par perce.
tul nagy kulombseget nem veszek eszre... szelen kissebb kek cucc ugyan ugy maradt talan nem olyan durvan.
mindket kep elenk modban keszult
LG CX
Elotte:

Utanna:

[ Szerkesztve ]

(#55828) syIex válasza Impulsivex (#55827) üzenetére


syIex
veterán

Valamivel jobb lett, de még lehetne jobb is.
De én felhagytam vele a többiek tanácsára, nehogy még rosszabb legyen.. :DD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#55829) Impulsivex válasza syIex (#55828) üzenetére


Impulsivex
tag

Majd a 3. Ev gari vegen kilesz megint csereltetve azt csokolom :DD

(#55830) syIex válasza Impulsivex (#55829) üzenetére


syIex
veterán

Hasonlóan vagyok csak nekem tavalyi vásárlás lévén 2 év van rá sajna... :DDD

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#55831) Celtis válasza Impulsivex (#55827) üzenetére


Celtis
veterán

Kétségkívül jobb.
Teszteld normál képtartalommal. Ha úgy nem zavar, akkor jó.

(#55832) Impulsivex válasza syIex (#55830) üzenetére


Impulsivex
tag

De amugy vicc hogy a csere kijelzot se tudjak atnezni amit kuldenek h tokeletes legyen .. Azert az mi.

(#55833) gyerecske válasza Impulsivex (#55832) üzenetére


gyerecske
senior tag

Az a vicc, hogy egyáltalán forgalomba kerül egy ilyen árkategóriás tv-nél elsőre is. :(((

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#55834) Dreamie válasza syIex (#55830) üzenetére


Dreamie
őstag

Emagos? Mert ők utólag megadták a 3 évet. :)

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#55835) ΞΔGLΞ válasza gyerecske (#55833) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

SARKVIDÉK című filmmel kell tesztelni, kb szerintem nézhetetlen lesz.
Egyik ismerős küldte ezeket a képeket. Komolyan felháborító, hogy ilyen moslékokat gyártanak.

https://kepkuldes.com/image/1nmD37
https://kepkuldes.com/image/1nmPTg

(#55836) ΞΔGLΞ válasza Impulsivex (#55827) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Őszintén, ez nálam azonnal menne hibára újból.
Kb szarból a fosba...Vagy fordítva.

Mert létezik ám jó panel [link] csak inkább rád sózzák a szart...

[ Szerkesztve ]

(#55837) gyerecske válasza ΞΔGLΞ (#55835) üzenetére


gyerecske
senior tag

Az igen. :U
Gondolom az LG úgy van vele, hogy akit nagyon zavar annak kicserélik, de a többség lehet, hogy nem is foglalkozik vele vagy nem veszi észre.Így pedig el tudnak sózni egy rakás selejtes panelt is.

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#55838) Impulsivex válasza ΞΔGLΞ (#55836) üzenetére


Impulsivex
tag

Hat lehet h az lesz. Jovoheten neki futunk meg egy kort...

(#55839) hadar válasza Blas109 (#55791) üzenetére


hadar
csendes tag

CX-re még én sem tudtam rávarázsolni az X-PLAY -t. :(
Ha van erre valakinek megoldása, azt szívesen venném. : )

(#55840) Farkassacred válasza blakey (#55826) üzenetére


Farkassacred
őstag

Sajnos én még 2020 novemberében vásároltam..

(#55841) szgaborsz


szgaborsz
tag

Üdv,
lg oled b7 szállításában kérnek szépen segítséget, ki hogy oldaná meg, ha nincs meg a gyári doboza? Fektetve puha pokrócon? Állítva a hátsó ülésen?

(#55842) #72042496 válasza szgaborsz (#55841) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én a talpát leszerelve, felső részt pokróccal kitámasztva fektetve.

(#55843) Blageza


Blageza
csendes tag

Sziasztok!
Behalt az LCD. tv-m. Régen eldöntöttem már, hogy a következő csak oled lehet. Itt nem kell magyarázni hogy miért... :)
Vissza olvastam kb. 1 évet a topicban. Nagyon elszomoritó a kép, ami a posztok alapján kirajzolódott számomra.
Azt nem tudom eldönteni, hogy tényleg ennyire sok xar kerül ki a gyártosorokról ( főleg LG) , vagy ez a topic azoknak a gyűjtő helye akikhez rosz tv kerül?
Az itteni bejegyzések alapján, ha egy nagy átlagot veszünk akkor 10-böl kb. 6-7 tv-vel valami gariztatható probléma van. (vélhetőleg ez nem fedi a valóságot)
Bele olvastam az LCD topicba is, úgy látom ott a Samu (Qled) hozza az LG itt tapasztalt "színvonalát"... (hibák arányában) :U
Szégyen, hogy ennyi pénzért 3-4-500 ezer.. Stb.
Ilyen színvonalú termékeket árulnak.
El tudom akár azt is képzelni, hogy van, a nyugati piacra szánt, és a keleti blokba még jó lesz, termék elosztási metódus.
Egy 55"-os CX- ben gondolkozom, de amiket itt írtok, attol erősen el vagyok bizonytalanodva hogy mit vegyek...
Addigis nézem a 11 éves LG plazmát, aminek meglepően jó képe van korához képest. :Y

(#55844) blakey válasza Blageza (#55843) üzenetére


blakey
titán

Nem csak LG és Samsung létezik, van még néhány márka ahol OLED is található.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#55845) rodman73


rodman73
aktív tag

Ez mennyire jó vétel szerintetek? Egy év bolti garival érdemes lehet bevállalni? (LG Oled65CX, 529.999 ft, tv outletből)

[link]

[ Szerkesztve ]

Lenovo Legion 5 17Ith6H i5-11400 RTX 3060

(#55846) Müszi


Müszi
senior tag

Egy új hír (már akinek :) ) Igaz ez nem Oled hanem LCD továbbfejlesztés.

Blageza : Ezt a nyugatra/keletre válogatott elosztást én is simán el tudom képzelni. Jól jött ez a pár elmaradottabb új ország a nagy gyártóknak. Van kire rásózni a kevésbé sikerült terméket. Volt ilyen húzás az élelmiszereknél is tudtommal, akkor az ipari termékeknél miért ne lehetne :F :((( .

[ Szerkesztve ]

(#55847) wallace 234 válasza Blageza (#55843) üzenetére


wallace 234
őstag

Általában az ír ide akinek, gondja van a legtöbb embernek nincs gondja az oled tvvel! Amúgy igen valóban, vannak gondok. De az elenyésző ahhoz képest, hogy mennyi oled tv van eladva! Nyugodtan vegyél, de ha nem szimpatikus a Lg van Sony, Panasonic, Philips. igaz lg panelal de jobb elekronikával. Nyugodtan vágj bele!

(#55848) wallace 234 válasza rodman73 (#55845) üzenetére


wallace 234
őstag

1 év garanciával semmiképp! Pláne bolti garival nem! Mivel most már 3 év garancia jár! Inkább vegyél rendes boltba!

[ Szerkesztve ]

(#55849) freemanone válasza Dreamie (#55834) üzenetére


freemanone
őstag

erről van valami írásos történet? :R

(#55850) xerobyte válasza rodman73 (#55845) üzenetére


xerobyte
aktív tag

Ne hülyéskedj már!
- Tárgyi tévedés a címben: '2021MODELL'. Mégha arra is gondol a költő, hogy idei gyártmány ez a példány, ez akkor is szándékosan megtévesztő, mert nem, nem idei :: RED FLAG
- 1 év gari. Fél millát akarsz költeni egy TVre, a boltban 3 év gari jár hozzá :: RED FLAG
- 0 értékelés az eladónál, ez ekkora tételnél RED FLAG

Két napja 599K volt ez a TV és még lesz is annyi -ha érkezik készlet- hivatalos megbízható boltban, te ehhez képest egy 12%-os spórolásért akarod kitenni egy szép nagy rizikónak magad.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.