Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55151) Madwe válasza ribarszki (#55149) üzenetére


Madwe
nagyúr

Dehát mi gátol meg abban h beállítsd a dv színképét? Nem értem a kérdést, a hdr a éegjobb dolog ami kijelzőkkel történt az elmúlt időben, a fhd 4k váltás pl sokkal kisebb képminőségi ugrás...

[ Szerkesztve ]

(#55152) Segal válasza abridabri (#55148) üzenetére


Segal
veterán

Inkább egy filmet indíts el és élvezd a tv-t. :K
A legtöbben itt azt a hibát követik el hogy vásárlás után görcsösen egyből hibát kezdenek el keresni és belebetegednek ha nem találnak valamit...
Egyszerűen csak kezd el használni úgy amiért vetted és ha lesz valami szembetűnő hiba akkor úgyis kijön, ha meg nem akkor élvezed és kész. :))
Ha nálad is kék lesz a hó, vagy kiszurja a szemed egy rendetlenkedő pixel akkor oké csere, de vásárlás után egyből mikroszkóppal keresni a hibát szerintem nem okés :N

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#55153) Jorgi Kormi válasza MaxxDamage (#55145) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Ezzel : [link]a banding és a ting ting is letesztelhető.

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#55154) abridabri válasza Segal (#55152) üzenetére


abridabri
veterán

Szeretném letisztázni ,hogy jó -e vagy sem , hisz ez lesz a PC monitorom. Ha jó akkor tudom hirdetni a jelenlegi monitor-t + TV-t . Ha eladom őket ,és utána döntök az OLED garanciáztatása mellett akkor kijelző nélkül maradok.

[ Szerkesztve ]

(#55155) manoska válasza Taki46 (#55150) üzenetére


manoska
tag

Nagyon szépen köszönöm,segitettél és megerősitettél a döntésemben! Megrendelve! Köszi mégegyszer!

(#55156) Jorgi Kormi válasza manoska (#55147) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Jó "kis" tévé , kicsit klasszikus távkapccsal , egyszerű rendszerrel ( LG webeos valószínűleg jobb ) , kifejezetten jók a gyári beállítások pl.: Netflixhez , prof1, prof2, beállításokkal szoktam nézni a többi " anyagot ". Ha a mozgás megjelenítés nem jön be , akkor ott a BFI vagy az intelligent frame creation ( nekem a BFI nagyon nem jön be , de a másik opció "finoman" állítgatva megoldás lehet ) Banding , ting ting valószínűleg lesz(van) , annak a mértéke szerencse kérdése . Fényerő bőven elegendő ( igaz én már rég hozzászoktattam magam a nem "qledes" tévézéshez) . A tükröződés szerintem igen jól sikerült ( minimális , a régebbi lcd tévémbe nézve jobban tudtam borotválkozni).
HBO GO az nincs , külső "kütyükkel" pótolhatod.
Szerintem már a HD minőségtől kiváló a "produkció". ( Antennáról meg pláne pl.: M4sport , Duna,stb) Uhd : sdr és hdr( DV) "ott van a szeren". Hangja meglepően jó ( tisztességes) .
A fekete meg fekete , végül is egy oled . ;]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#55157) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Sziasztok!

Szabad OLED tévét használtan venni? Gondolok az ilyen 2018-as modellekre. Van valami típushibájuk? Mire érdemes odafigyelni?
Megköszönnék néhány tanácsot. :R

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#55158) ΞΔGLΞ válasza Taki46 (#55150) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

fehér az tényleg hó fehér.

Jöhet a kép, erről a kiváló homogén panelről. :-)

(#55159) alaves válasza MaxxDamage (#55109) üzenetére


alaves
addikt

Nálunk is, napi 12+ üzemórában megy (már 5000 üzemóra).
Javaslom:
- ha megoldható 4 órát követően legalább 1x egy nap negyedórára kapcsold ki (aut. pixelfrissítő lefut);
- ~100 nit körüli fényerőnél azért általában ne legyen nagyobb SDR-ben;
- ennél a használatnál a kézi pixelfrissítő heti egyszeri futtatása (nálam már 35).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#55160) wallace 234 válasza alaves (#55159) üzenetére


wallace 234
őstag

Ennek a 4 óra után kapcsoljuk ki a tvt, van valami alapja? Szerintem ha 4 óra vagy 12 óra után, megy le a ciklus tök mindegy a tvnek. Ha el éri a 2000 órát amúgy is le fut a nagyobb ciklus!

[ Szerkesztve ]

(#55161) alaves válasza wallace 234 (#55160) üzenetére


alaves
addikt

Van, ilyen mértékű használatnál (kollégánál 08-01:17 óra) 1x a nap felénél szerintem érdemes hagyni hogy lefusson a kis komp. Átlagos használatnál nem érdemes erre figyelni (napi 4-8 óra). A kézi pixelfrissítő futtatását ennél a terhelésnél azért ajánlom hetente, mert a nagyobb OLED kristály elváltozást (napi pihenése is kevés) már lehet hogy nem képes a nagy komp. sem rendbe hozni. Ezzel a véleménnyel itt a fórumon szinte egyedül vagyok (illetve chros kolléga szokott támogatni ebben). Egyébként kérdésemre az LG is ezt javasolta.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#55162) Segal válasza abridabri (#55154) üzenetére


Segal
veterán

Értem én, de akkor ennyi erővel még 3 évig ne add el a jelenlegi monitorod, mert ha a gari idő alatt bármikor baj történik monitor nélkül maradsz.
Tényleg annyit kell tenni, hogy rákötni a gépre, elindítani valami olyan dolgot amire leginkább használnád (játék, film stb.) és megnézni a képet. Utána még be lehet menni a beállításokba finomhangolni a dolgokat, de kifejezetten hibát keresni szerintem hülyeség.
Az LG-nél meg házhoz lehet hívni a szerelőt. Kijön és nálad megcsinálja a panelcserét. :K
Ha viszont mikroszkóppal kezded el keresni a hibát akkor lehet hogy találsz valami olyan apróságot, amit amúgy az egész pályafutása alatt észre sem vennél és onnantól ezen fog kattogni az agyad. A csere meg egyáltalán nem biztos hogy megoldja a dolgot, sőt lehet rosszabb is utána a helyzet.
Szerintem kezd el használni és ha tetszik a képe akkor simán csak élvezd a tv-t.
Persze ha valami durva hiba van akkor egyértelműen gariztatás ez tény.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#55163) MaxxDamage válasza Jorgi Kormi (#55153) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:R
Jó is minden!

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#55164) wallace 234 válasza alaves (#55161) üzenetére


wallace 234
őstag

Lg vel én is beszéltem, ill írtam is nekik ez ügybe, hogy mennyit mehet, ill kell e kapcsolni 12 óra után. Válsz az volt, nyugodtan használja a pixel frissítő nagy szolgálatot tesz! Szóval én úgy gondolom, hogy bírnia kell akár napi 12 órát gond nélkül! Automatikusan meg teszi amit kell. Ha meg nem bírja akkor ott van még a garancia! Ha egy tv nél azon kell aggódni mennyit mehet, ill mikor kapcsoljuk ki akkor ez lenne a jövő biztos technológia?

[ Szerkesztve ]

(#55165) norbertoth


norbertoth
senior tag

Azt hol látjátok hogy mennyi az eddigi üzemidő?!

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#55166) daneel_hu válasza ztfolder (#55106) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ugye azért a belteret nem te tervezted? :P :Y

(#55167) daneel_hu válasza Impulsivex (#55136) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Hali, engem is idegesít ez a dolog viszont én nem tudom mit kell nézni rajta. Googleben megnyitottam egy fehér 4k-s képet és telóval lefotóztam a képernyőt. (Élénk módban)
Ezen látni valami rendellenességet?"

Csinálj egy képet NEM ÉLÉNK módban.

(#55168) anrab válasza alaves (#55161) üzenetére


anrab
addikt

Nálam is kb. ennyit megy naponta. Ha csak háttérzajként de megy. December óta nem melózok. Novemberi vétel.
Este 8 vagy 10 óra körül szokott szólni /az előző napi kikapcsolástól függ/ hogy lefuttatna egy frissítést és elkezd visszaszámlálni: vagy halasztás vagy most.
Ilyenkor kikapcsolom majd 10 perc után vissza. Ekkor kiírja hogy a képernyő frissítése sikerült.

(#55169) manoska válasza Jorgi Kormi (#55156) üzenetére


manoska
tag

Köszönöm Szépen a segítséget. Szia

(#55170) AssAssynn válasza norbertoth (#55165) üzenetére


AssAssynn
őstag

Ez engem is érdekelne, meg az is, hogy meddig az elfogadott. :R

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#55171) alaves válasza anrab (#55168) üzenetére


alaves
addikt

Na ez az, már akartam is írni, hogy a Philips OLED figyelmeztet egy ablakban az aut.komp.-ra (talán 10-12 óra folyamatos üzem után, nem mértem még én sem) ki is kapcsolja 1 perc múlva, ha nincs beavatkozás (ezért boltban sem tudják folyamatosan üzemeltetni). B7-en nem volt ilyen ha jól emlékszem.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#55172) wallace 234 válasza alaves (#55171) üzenetére


wallace 234
őstag

B7 nél nem volt ilyen! Gondolom a Philips óvatosabb! Mivel ők veszik a panelt.

(#55173) daneel_hu


daneel_hu
addikt

E8
Hivatalos FW... 05.30.10.
Feltettem... az AirPlay-en kivül nem látok semmit, sőt szerintem a WiFi is jobb lett.

(#55174) anrab


anrab
addikt

[link]
Philips 2019/2020-as modellekhez új fw.

[ Szerkesztve ]

(#55175) abridabri


abridabri
veterán

Beüzemeltem a 48cx -et. Nem látok semmi hibát benne ,még fehér háttérnél sem :C
Azt hallottam HDR el sok probléma volt win10 alatt. Ez még mindìg igaz ? Ti bekapcsoljàtok a hdrt?

(#55176) ztfolder válasza daneel_hu (#55166) üzenetére


ztfolder
csendes tag

Az enyémet nem, de volt akinél, mert 10 éve mérnökként tevékenykedek és tervezek. Régen éltem az asztalos szakmából. Viszont ezt a bejegyzésemet arra a jelenségre referáltam, hogy sokaknak van egy szekrénye nem megfelelő mérettel és eszébe sem jut átalakítatni. Én még nem láttam olyan bútort, amit ne lehet volna. A képen egy 20 centis toldást eszközöltem, hogy egy 55-ös beférjen a 123 centijével ahol korábban csak 110 cm belméret volt. Lehetett volna akár 150 cm-re is szélesíteni, ha 65 ös nek akartam volna helyet csinálni. Igaz akkor más dizájnnal oldom meg, de az részletkérdés. Biztos nem arra gondoltál, hogy faltól falig kisebb a belméret mint 130 cm, mert az még kutyaólnak is szűkös.

(#55177) Pro Koryak válasza ztfolder (#55176) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Szerintem a komplett enteriőrre gondolt, mert nem valami szívderítő látvány...én is csak lesek, bocs.

Másnak is:
Az is lehetne ám egy megoldás, ha nem passzol a bútor a tévéhez, hifihez...stb-hez, hogy eladod a régit és veszel, készíttetsz egy oda illőt.
Lehet olyat is venni, vannak ilyenek, ami az asszonynak is tetszik, nincs kizárva, hogy ő is feldobódna, engedékenyebb lenne ... stb.

[ Szerkesztve ]

(#55178) anrab válasza anrab (#55174) üzenetére


anrab
addikt

Changelog TPM191E_101.001.208.001 - Dátum: 2021/01/25

Most a Dolby Atmos-t helyesen azonosítják, ha USB-ről lejátszják
Javítás a mélynyomó előzetes kimeneteléhez
PlayFi és AmbiAir fejlesztések
A felhasználói felület és a fordítások javításai
Javítás a PVR HDD formázási problémákhoz
A WiFi kapcsolat stabilitásának javítása
Stabilitási fejlesztések
Általános fejlesztések

(#55179) Locutus


Locutus
veterán

Na volt kint megint a szerelő az 55CX-nél :) Lassan hazajár ide.

A gond ugye annyi, hogy büdös a TV. Enyhe, de jellegzetes égett műanyag szag jön belőle ha be van kapcsolva. Több külföldi fórumon is irtak hasonló tapasztalatokról, valaki le se szarja, mert messze van a falon úgyse érzi, van aki kicseréltette és a másikkal már nem érzi, stb...
Viszont én csak azóta kezdtem érezni, mióta január elején az egyik hangszórót meg az alaplapot kicserélték. Jellegzetesen pont a jobb oldalról jön, mögötte érezni főleg. 1 méterre a TV-től már nem.
Most le is tudtuk szűkíteni, hogy az új hangszóróból jön a szag. (szétszedve bekapcsolva) Nem azért, mert elektronikailag bármi baja lenne, hanem a műanyag háza ilyen olajos, kicsit más hatású a felülete, és a meleg hatására annak jön a szaga valszeg. A meleget pedig a tápáramkörtől kapja, ami ott van közvetlen felette.

Most abban maradtunk, hogy kap még 2 hetet az eddigi 3-ra, hátha elmúlik, ha nem, akkor csere újra. Esetleg a központból lekérdez infót, hátha van már tapasztalat a dologgal.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#55180) Müszi


Müszi
senior tag

Üdv itt újra mindenkinek!

Egy hét használat után röviden leírnám eddigi tapasztalataimat egy LG 55CX3LA készülékkel kapcsolatban.
Használatba vételkor a gyors ellenőrzés kapcsán semmilyen zavaró sávosodást, tintinget esetleg pixel hibát sem találtam és nem utolsó sorban később sem bár akkor már külön csak ezekre nem figyeltem :) . Sőt nagyon megnyugtató volt számomra, hogy a legnagyobb aggodalmam is hiábavaló volt mivel a rendeléstől számítva a második napon bontatlanul, sértetlenül és hiánytalanul érkezett meg a készülék ráadásul az átvételt megelőző 10 napnál nem régebben jött le a gyártósorról (2021. 01.) :C
A kép és hang minőségével teljesen elégedett vagyok :K de ezt egy ilyen árfekvésű TV-nél el is vártam őszintén szólva. Ez idáig LG LCD IPS kijelzős TV-im voltak amiket 3-4 évente le tudtam cserélni. Sosem volt problémám az elődökkel, megszoktam a Web OS felületét és az MR-t ezért maradtam a márkánál. Úgy gondoltam kiforrott végre az Oled technológia annyira, hogy érdemes legyen belevágni és jó eséllyel végre szintet léphessek a TV upgrade-del.
Úgy vágtam bele a vásárlásba, hogy megnéztem kiállított példányokat, utána olvasgattam a típusnak és a másik (BX) vetélytársának itt és még pár helyen hogy ne érjen kellemetlen meglepetés. Egyenlőre úgy érzem összességében jól döntöttem, hogy a CX-nél maradtam.
Az új WebOS és a hardver megfelelően gyors végre ahhoz, amit egy átlag felhasználó elvárhat, ellentétben az előző verziókkal ahol azért voltak elfogadhatatlan lassulások és nem feltétlen logikus dolgok. Persze csiszolni való még akadna rajta. :((
Szomorúan tapasztaltam pl. hogy a nálam sűrűn használt Líve Play funkciót sikerült elrontani. Sokat használjuk és sajnos ennél reklámok közt nem célszerű átkapcsolni másik adóra mert azonnal törlődik az addigi felvétel és újra indul tehát nem lehet utána már visszatekerni ha valaki lemaradt volna valamiről. Ezt biztosan a műsorkészítők lobbizták ki a reklámjaik nézettségéért mert nem igazán felhasználó barát. :(
Másik hasfájásom a hardver finnyássága a rákötött USB rack-re. Egyik meglévő külső HDD-m sem kezeli megfelelően. Felismeri őket és működnek a funkciók, de valamiért nem hajlandó normális készenlétbe állni a készülék ha előzőleg nem állítom le a Live Play-t. A készenléti teljesítmény felvételi alapján valamilyen funkciók tovább működnek ilyenkor és a HDD ledje sem alszik ki. Ezekkel a mobil winyókkal az elődöknek nem volt problémája. :F
A gondommal kapcsolatban elfogadnék jó ötletet egy olyan HDD rack típusra amivel tutira leáll a TV és elmegy normális készenlétbe akkor is ha működik a L.P. Ha lehet csak rack típus kellene mert bele való 2,5"-os HDD-m van több és nem szeretnék még egy komplett "házasat" vásárolni. :R
Bocsi, hogy mégis kicsit hosszabbra sikeredett! :)

[ Szerkesztve ]

(#55181) AL válasza AssAssynn (#55157) üzenetére


AL
addikt

Szia. Minden vásárlás kockázatos, még az új készüléké is. Garancia nélkül szerintem nem szabad venni. Ha van rá még elég garancia és nagyon kedvező áron adják akkor is mindent át kell nézni rajta. Nincs e sérülés, beégés. Talán ennek az évjáratnak már nem, de a 2017 esnek a képernyő közepén panel hiba miatt soknál volt téglalap alakzat. Azon a részen árnyalatai színeltérések voltak. A magenta, a sárga és talán a világoskéknél jobban lehetett látni. Nekem is ez miatt volt garanciális cserém. Jól gondold meg! Üdv.

(#55182) AL válasza manoska (#55147) üzenetére


AL
addikt

Szia. Nekem 55 ös méretben van. Gyárilag olyan tökéletes van beállítva, hogy szinte hozzá sem kellett nyúlni. Ilyen jól beállított tévém még soha nem volt, pedig már sokat kipróbáltam. Tökéletes, élethű kép és a hangja vetekszik egy mélynyomó nélküli hangprojektoréval. Jó vásárlást! Üdv.

(#55183) AssAssynn válasza AL (#55181) üzenetére


AssAssynn
őstag

Nagyon köszönöm a válaszod. :R
Én is bizonytalan vagyok a használt vásárlást tekintve, azért is kérdeztem meg. Reméltem, hátha olyan választ kapok, hogy "ezek el sem tudnak romlani". :DDD
1 év garancia a legtöbb, amit így használtan láttam, de leginkább még annyi sem. Persze az új lenne az igazi, de az ember igyekszik megspórolni, amit lehet. :B

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#55184) Segal válasza abridabri (#55175) üzenetére


Segal
veterán

Persze kapcsold be. Semmi gond nem lesz.
Én egyetlen hátrányát látom. HDR-es játéknál nem tud képet lopni a steam. Persze ha addig kikapcsolod akkor igen, csak így picit macerás.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#55185) daneel_hu válasza Pro Koryak (#55177) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Szerintem a komplett enteriőrre gondolt, mert nem valami szívderítő látvány...én is csak lesek, bocs."

Úgy úgy! :DD

(#55186) daneel_hu válasza daneel_hu (#55173) üzenetére


daneel_hu
addikt

"E8
Hivatalos FW... 05.30.10.
Feltettem... az AirPlay-en kivül nem látok semmit, sőt szerintem a WiFi is jobb lett."

Magamnak válaszolok, és a 2018-as tulajoknak. :DD
Ha valaki felteszi, akkor factory reset kell utána.
Különben a fényerő szar lesz.

(#55187) P4ND4


P4ND4
csendes tag

Szervusztok.

Tanácsot szeretnék kérni. Egy gariztatás folytán, MM utalvány lesz a megoldás az eddigi ívelt samu 55"-os qled helyett, amit a számítogépem hajtott. Úgy vélem hogy eljött az én időm az oledre váltás terén. Elsősorban ebben szertnék megerősítést, hogy a géphez böngészés, játék, 4k filmezés meg úgy igazából mindenhez, tv adás nélkül érdemelhetek egy oled tvt?
A költségvetés 450e. esetleg kicsit több. A Méret 55"+-10"

Amik közül nehéz a választás:
LG OLED55CX3LA
LG OLED55GX3LA
LG OLED48CX3LB
SONY BRAVIA KD-48A9BAEP
SONY BRAVIA KD-55A8BAEP

Falra rakom a készüléket, ha világos van, akkor sötétítek, okos funkcíó érdektelen, hang külön egy sony ht-nt3.
Vagy újra büntessem magam egy qled samsungal? :D Hátha nem 3x cserélnek rajta kijelzőt és a végén elviszik egy kuponért cserébe, hogy majd elmegy a paraszt 200kilométert ha levásárolná.

Igen látom ez nem a milyen tvt vegyek topic, de mégis reménykedem a konstuktív válaszokban a szakavatott használóktol. 1000 köszönet! :R

(#55188) esicyhun válasza daneel_hu (#55186) üzenetére


esicyhun
tag

Nekem tegnap dobta fel a C8 ugyanezt az sw verziót, egyelőre nem tettem fel. Mit jelent, hogy xar lesz a fényerő? Nincs kedvem gyári resetet csinálni, több óra, mire a kábeles és műholdas csatornák emészthető formába kerülnek, meg mindent beállítok. Bár elvileg lehet menteni csatilistát pendrájvra, de sosem próbáltam, hogy működik-e....

(#55189) Keksz03


Keksz03
senior tag

Végül a közelség és a ppi miatt egy 48CX-et rendeltem!

Ha jól értelmeztem a leírtakat kb most egy min 20 de legalább 100 órát menjen rajta valami netflix sorozat felirat nélkül (ami nem HDR) legalább 5 órát aztán kikapcs h frissítse a pixeleket? Ezt követően már mehet egy HDP Playstation játék?

Illetve ha mégis használnék feliratot, az említett szürke/áttetsző még mindig a legjobb megoldás? (netflix app-on nem láttam ilyen opciót, ha webesben állítom átviszi oda is?)

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#55190) Jorgi Kormi válasza Keksz03 (#55189) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Igen , én a laptopomon lépek be a fiókomba és ott állítom a feliratot a nekem tetszőre.

[ Szerkesztve ]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#55191) alaves válasza P4ND4 (#55187) üzenetére


alaves
addikt

Mindenképpen 55-ös, ha fontos a HDMI 2.1 tudás akkor LG, egyébként Sony. Ha éppen jó akció van akkor Philips 55OLED805 v. Panasonic 55HZ1500.

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#55192) ΞΔGLΞ válasza Müszi (#55180) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Áramtalanítottad már egyáltalán a tévét, (de ezt már írtam)?!
Ha igen és továbbra is ez a gond, cseréltesd ki az alaplapot, a cx nem háklis semmilyen usb házra.

(#55193) Müszi válasza ΞΔGLΞ (#55192) üzenetére


Müszi
senior tag

Természetesen. Már többször is volt áramtalanítva.
Nagyon érdekes a dolog mert tegnap beállítottam egy késői ütemezett felvételt rajta. Kikapcsoltam a TV-t de előtte a Live Play el volt indítva tehát ahogyan ilyenkor szokott nem is állt le rendesen készenlétbe és még egy órával kikapcs után is működött a HDD. A késő este folyamán felvette a beállított műsort és reggel ki volt kapcsolva a HDD tehát felvétel után leállt teljesen "normálisra" annak ellenére, hogy az L.P. aktív volt. Furcsa anomália. :F Valami gyári bug lehet? A gyári firmvare a napokban felkínálta a frissítést és rá is ok-ztam tehát a legújabb van rajta de ezt a gondomat nem oldotta meg sajnos. :O
Őszintén szólva ha nem feltétlen muszáj akkor nem szeretném ha bele lenne piszkálva a gyári összeszerelésbe és esetleg egy máshonnan levetett alaplapot beletennének itthoni mókolásal de ha nem oldódik meg a probléma az lesz a vége, hogy felhívom a szervizt. :((

[ Szerkesztve ]

(#55194) daneel_hu válasza esicyhun (#55188) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Nekem tegnap dobta fel a C8 ugyanezt az sw verziót, egyelőre nem tettem fel. Mit jelent, hogy xar lesz a fényerő? Nincs kedvem gyári resetet csinálni, több óra, mire a kábeles és műholdas csatornák emészthető formába kerülnek, meg mindent beállítok. Bár elvileg lehet menteni csatilistát pendrájvra, de sosem próbáltam, hogy működik-e...."

Az AIRPLAY miatt viszont megéri. :)
Az egyetlen normális plusz funkció ami érkezett 2 év alatt a készülékre.
Pedig nem vagyok egy kütyűbuzi, de ez tényleg jó cucc.

Azt jelenti a "sz*r a fényerő", hogy nem tudtam jobban megfogalmazni.
Talán Jani majd megírja pontosan mi ez a jelenség :D ... a lényeg, hogy mintha a magas fényű részeket lecsapná egy jóval alacsonyabb fényerőre. Gyakorlatilag HDR-ben és SDR-ben is jóval alacsonyabban vannak a csúcsfények. Szerintem 2-300 nitet tud ekkor a tévé, és nem tudom elképzelni, hogy miként lehet így kalibrálni.
SDR-ben felnyomtam az oled fényt 80-ra, de még így is inkább színesebb lett a kép, túlszaturált picit, de a csúcsfények ugyanúgy irreálisan alacsonyak voltak. HDR kb úgy nézett ki egy jobb anyag esetén mint egy sima SDR-adás. :)

De.
Ha felteszed a FW-t, és csinálsz egy factory resetet akkor minden helyreáll.
És van AIRPLAY-ed is. :)

AWFORUMS-on olvastam egy C8-tulajt aki játszik, neki hazavágta az új FW (05.30.10) a HDR-t játék alatt.
Legalábbis ezt írta, de szerintem a jelenség ugyanaz mint E8-ason.

[ Szerkesztve ]

(#55195) Segal válasza P4ND4 (#55187) üzenetére


Segal
veterán

Szerintem is LG. Egyrészt amit már említettek a hdmi 2.1 végett, másrészt ha nvidia vga van a gépedben akkor a G-sync végett is.
Falra leginkább a G széria ajánlott, de az drágább a C-nél és semmivel sem tud többet csak esztétikusabban néz ki a falon.
Ha 55+ van a kívánságlistádon akkor a 48-as OLED-et is kukázd nyugodtan. Semmi baj nincs vele (nekem konkrétan ilyen van) de az 55-ös olcsóbb és ugye nagyobb is.
Tehát le tudjuk szűkíteni a kört a cx55 vagy gx55-re. (65 nagyon nagy felár lenne)
Nézzél oldalról képeket vagy videót a neten a 2 tv-ről és gondold végig hogy belefér e neked a kinézetbe a cx dizájn a falon. Ez lesz a döntő szempont.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#55196) esicyhun válasza daneel_hu (#55194) üzenetére


esicyhun
tag

Köszi a választ. Akkor nekem egyelőre erre a FW-re semmi szükségem, mivel nincs Apple cuccom, és nem is lesz. :) Maradok amin vagyok, nincs az az isten, hogy mégegy factory resetet csináljak. Úgyis lesz panelcserém fekete pixelcsoportok miatt a képernyő jobb szélén, majd akkor a panelcsere után esetleg frissítek és csinálok egy visszaállítást is, gondolom ajánlott. Februárban rászánom magam, hogy jelzem a hibát az LG felé.

[ Szerkesztve ]

(#55197) alaves válasza esicyhun (#55196) üzenetére


alaves
addikt

"fekete pixelcsoportok miatt a képernyő jobb szélén" ...azaz elhalt vörös alpixelek.
Detto a 3. kijelző a B7-emen (kb. 50 db). Azt hittem a 2018-as kijelzőknél már korrigálták a gyártást. :(((

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#55198) Ano válasza daneel_hu (#55186) üzenetére


Ano
őstag

hát ez f@sza ... az elmút 2 hétben 3x is volt factory resetem a TV meg dobálja fel folyamatosan a frissítést ... :O

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#55199) FollowTheORI válasza AssAssynn (#55157) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ha jól megnézted és tudod mit veszel igen. :)
Persze nyilván a megfelelően csökkentett áron.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#55200) FollowTheORI válasza alaves (#55159) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem az a kézi frissítés tök felesleges és a kikapcsolgatás is. Énis nyüstölöm, igaz inkább csak hétvégéken, évek óta és sose csinálom és semmi baja/nem látszik. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.