Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38401) davao válasza polonic (#38400) üzenetére


davao
tag

Kifutottam a szerkesztési időből, de:

Nekem is ezek jutottak eszembe.
Repülőmód semmit nem oldott meg és csak a 3. restart után tért magához a hálózat... (ez most amúgy egy héten belül a második ilyen eset. Ezelőtt nem történt ilyesmi)
Köszi a segítséget :R

(#38402) Bozek


Bozek
nagyúr

Ritka jelenség, ami ma történt. Z5 Compact-ra kijött a 6.0, ami jelenleg Magyarországon csak a Vodafone-os telefonokra elérhető. Még a függetlenek se kapták meg a frissítést. :)

(#38403) zeon.hu válasza Bozek (#38402) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ez nem ritka, hanem inkább csoda... :)

#?*@&!

(#38404) H.Istvan25


H.Istvan25
senior tag

Frissült a lefedettségi térkép, most már tényleg gyakorlatilag a két T szintjén van a 4G. Érdekesség, hogy vannak települések (Baranya megye déli részén találtam, de máshol is lehet) ahol nincs 3G, de van 4G

Huawei Mate 9

(#38405) bohoc71


bohoc71
aktív tag

Hali!
Van kettő előfizetésem,az első májusban a második augusztusban jár le. Mennyi kötbért kellene fizetnem,ha most mondanám fel a szerződéseket? Mindkettőhöz vettem telefont is. Köszi.

[ Szerkesztve ]

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#38406) radio100jozs válasza bohoc71 (#38405) üzenetére


radio100jozs
őstag

Ha a második évben vagy, akkor az előfizu kedvezmények, de max 37.500 Ft + a készülék kedvezmény, de max 37.500, azaz összesen maximum 75.000 Ft./ előfizetés Nem hinném, hogy nagyon megéri, főleg, ha az egyiknél már alig van 2 havidíj, így még ha nem használod, akkor is olcsóbb az a két havidíj gondolom, mint kifizetni ennyi pénzt. Valamint szerintem ez az állításom az augusztusban lejáróra is igaz lehet.

(#38407) radio100jozs válasza radio100jozs (#38406) üzenetére


radio100jozs
őstag

De nézd meg a szerződésedet, az tartalmazza a havi, és belépési kedvezményeket, és azt kell összeadni, amennyi hónap eltelt, a készüléknél meg szintén ott a szerződésben, hogy mennyi kedvezményt kaptál, és ott írnak erről a 37500 Ft-ról is a 1-2 év időszakában, mint maximum összegek. De ez flottás, céges előfizetésnél már másként van, így csak is a szerződésben írtak a mérvadóak.

[ Szerkesztve ]

(#38408) radio100jozs válasza H.Istvan25 (#38404) üzenetére


radio100jozs
őstag

Igen, vannak fix pontok, amiből én is látom, hogy mi változik a térképen. Most hétvégén Aggtelek környékén járom a hegyeket, kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a Telekom, és a Vodafone 4G-vel lefedettségben.

(#38409) polonic válasza bohoc71 (#38405) üzenetére


polonic
félisten

Nézd meg a szerződésed. Rajta kell lennie.
Mi ezt honnan tudhatnánk?

(#38410) bohoc71


bohoc71
aktív tag

Köszi a válaszokat! :) Csak a sok időközbeni ÁSzF változások miatt nem voltam képben a kötbérrel. Így mennek a fiók mélyére a kártyák, és a lejárat után meg felmondom 0 ft-ért a szerződéseket.

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#38411) laccczka


laccczka
tag

Ha "Legközelebbi készülékváltás: 2016. 03. 12." akkor csak 13-án tudok új készüléket venni vagy már 12-én is?

A helyi vodáshölgy szerint csak 13-án. :F

Én kibírnám de a mostani teló ajándékba menne a lányomnak.

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#38412) #71835392


#71835392
törölt tag

Ha már lefedettség, itt egy fontos infó

(#38413) thomas77 válasza #71835392 (#38412) üzenetére


thomas77
senior tag

2100 MHz-en 4G? Olyat nem tud a telefonom... :Y

(#38414) 4Grider válasza thomas77 (#38413) üzenetére


4Grider
nagyúr

A tied lehet hogy nem tudja...
Az megint más kérdés, hogy mikor lesz itthon Band 1 LTE. Mert nem olyan egyszerű az, ahogy a kolléga elképzeli...

(#38415) H.Istvan25 válasza thomas77 (#38413) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Olyan telefont kell venni, ami tudja. Emiatt volt telefon amit nem vettem meg. Tudtam, hogy előbb-utóbb szükséges lesz

Huawei Mate 9

(#38416) thomas77 válasza 4Grider (#38414) üzenetére


thomas77
senior tag

Mind1. Amúgy is ideje cserélni. Már 2 és fél éves a telefonom...
Valami olyan telefont kellene vennem, ami az összes itthoni sávot kezeli. De az sem ártana, ha nem csak az itthoniakat ismerné... :U
Ha ilyen sok-sávos telefont akarok (és nem almásat), akkor az S6-S7 megoldáson kívül mi lehet még jó vétel?

(#38417) H.Istvan25 válasza thomas77 (#38416) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Ha a 800/900/1800/2100/2600-at tudja az Európában teljesen jó. Esetleg még a 700 és a TD-2600 jöhet jól

Huawei Mate 9

(#38418) thomas77 válasza H.Istvan25 (#38417) üzenetére


thomas77
senior tag

Na igen, amikor vettem a mostani telefonomat, akkor még nem volt szó a 2100 MHz-es 4G-ről. Akkor arra utaztam, hogy 850 MHz-es 3G legyen benne. Meg persze az itthoni 4G sávok.
De most hirtelen annyi sáv van már, hogy azt se lehet tudni, hogy melyik országban mi a módi. Pont ezért nézegetek olyan készülékeket, ami az összes most létező hálózatot támogatja.

(#38419) Sayuar válasza #71835392 (#38412) üzenetére


Sayuar
őstag

kovlaj122
már tavaly októberben ezt írtam [link], igaz akkor az volt a válasz, hogy "badarság"

4Grider
nem egyszerű? Van rá példa, nem is kell messzire menni: [link]

thomas77
olcsó, régi telefon is tudja, pl nekem most ilyen van [link]

----------------
itt a válasz, hogy miért nem bútorozott össze a voda a digivel a 10MHz-es blokkért: átállítja a saját 2100 MHz-es frekvenciáját 4G-re.

[ Szerkesztve ]

(#38420) H.Istvan25 válasza 4Grider (#38414) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Nem egszerű, de mégis több szolgáltató használja már egy ideje. Akkor annyira csak nem bonyolult....

Huawei Mate 9

(#38421) 4Grider válasza H.Istvan25 (#38420) üzenetére


4Grider
nagyúr

Magyarországon nem lesz egyszerű. De tény, hogy logikus lépés lenne.

(#38422) VIBO


VIBO
őstag

Sziasztok

Ha Red-es vagyok és flottás is akkor nem vonatkozik rám a köszönet program?
Vmiért nem engedi a regisztrációm.

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#38423) mukibuci válasza VIBO (#38422) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

a köszönet programba be tudsz regisztrálni (a honlapon nem), de az évenkénti készülékár kedvezmény nem érvényes flottásokra :N

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#38424) VIBO válasza mukibuci (#38423) üzenetére


VIBO
őstag

Így se hogy RED-es vagyok? :Y

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#38425) mukibuci válasza VIBO (#38424) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

elsősorban flottás vagy. ha kilépsz a flottából, utána megkapod a kedvezményeket.

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#38426) #71835392 válasza 4Grider (#38414) üzenetére


#71835392
törölt tag

Én nem képzelgek, az infót bennfentestől kaptam. Azért is járhatóbb út ez mint a 2600as 4g, mert itt elég szoftveresen átállítani a hálózatot, ami jóval olcsóbb, mint a 2600hoz kiépíteni a fizikai infrastruktúrát. Nem mellesleg azt hallottam, hogy 1800on is összébb akarják húzni a GSM kapacitás, a felszabaduló helyen pedig lesz 4g. Jelenleg ez Tatabányán van tesztelés alatt, bárki kipróbálhatja ott az 1800as Voda 4gt.

(#38427) Diák66 válasza #71835392 (#38426) üzenetére


Diák66
őstag

Érdekes lesz.... én úgy tudom a 2600 MHz-et használják jelenleg. Mindenesetre figyelem az étert.
Itt sajnos nem változott semmi, a Bakony kimarad egyelőre az LTE-ből.

(#38428) Diák66 válasza H.Istvan25 (#38417) üzenetére


Diák66
őstag

Nekem LTE 800/850/900/1800/2100/2600 és 2300 TDD :))

(#38429) bihariszabi


bihariszabi
aktív tag

Szinte minden nap szembesülök azzal, hogy mekkora rakás szar ez a voda "már olyan egyszerű, hogy szinte túl egyszerű" internetes ügyfélszolgálati rendszere. Ki akartam kapcsolni az emelt díjas szolgáltatások, sms küldése lehetőséget. Elkezdek bohóckodni azzal a rettenet bénaszar vodafone alkalmazásával, amiben konkrétan semmit nem lehet beállítani. Ellentétben a Telekom alkalmazásával, ahol állíthatom azt is, hogy a nagymama milyen színű borítékban kapja eztán a nyugdíjat. A voda alkalmazásban meg annyit lehet beállítani, hogy kérsz qva kevés internetet marha drágán, vagy nem.
Jó, felmegyek a netes felületre, ott persze nincsen az üzenetszolgáltatásoknál a saját fiókomban, mint a Telekomnál, mert az túl egyszerű lenne. Nagy nehezen látok valami speciális szolgáltatások menüt, ott van a gyerekzár. Na mondom ez jó lesz, legfeljebb ha sokmindent korlátoz a neten, majd feloldom. Hát nem lehet feloldani. Akkor megyek a googleba, hogy hogy lehet ezt a szart oldani, kapok egy pdf-et, szép reklámbrossura, persze mind végig kell olvasni, hogy vezetné az anyjára a vezérbikát aki ezt kitalálta. Mert nem lehet egyből leírni, hogy az ügyfélszolgálati menüben lehet kikapcsolni. Akkor vissza a fos voda oldalára, ügyfélszolgálat, persze ott már látom külön is az emelt díjas sms kikapcsolás lehetőségét. Hogy mi a qva anyjukért nem lehet a saját fiókomban a saját szolgáltatásom testreszabhatási lehetőségében testreszabni ezt a fontos opciót, azt szerintem senki nem tudja. Mindenképpen el kell rejteni. Mindegy, a gyerekzár feloldására továbbra sincsen ötletem, gondolom be kell menni és aláírni valami 8 oldalas nyomtatványt. Szét basz az ideg ezzel a fossal.

Törölhető

(#38430) bihariszabi


bihariszabi
aktív tag

Feladtam a baromkodást a weboldalon, ahol mindig csak a tetves telefonjukat akarja rámsózni. A 1270 automata szolgáltatáskezelőben tudtam kikapcsolni.

(#38431) Sayuar válasza bihariszabi (#38429) üzenetére


Sayuar
őstag

küldd az EHT kódot a 1270-re!
[link]

Kíváncsiságból a 70 éves apámat kértem meg, hogy ő megtalálja-e a neten: sikerült neki
basszus, de nehéz volt: kb 10 másodperc + google :U

(#38432) trec12


trec12
addikt

(#38433) eami válasza Sayuar (#38431) üzenetére


eami
addikt

Elég régi írás, de valahol láttam már újabbat is. Érdekes dolgokat írnak.

(#38434) bihariszabi válasza Sayuar (#38431) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Rendkívül ügyes vagy, meg a kedves Papa is. Kérlek olvass figyelmesebben.
1. Én is megtaláltam, csak nem az volt a gond

2. Az emeltdíjas sms kapcsolóját valóban a gy.i.k. regényébe kell elrejteni 2016-ban? Technikailag lehetetlen odatenni az internetes önkiszolgálóba? Ezt most nem mondod komolyan?

3. A kedves Papa a gyerekzár kikapcsolási lehetőségét is megtalálta? Mert ez lett volna a feladat.

(#38435) asdf_ válasza bihariszabi (#38434) üzenetére


asdf_
veterán

Belepsz a weboldalon, bemesz a szolgaltatasok megrendelese es lemondasa almenube, majd az emelt dijas szolgaltatasok tiltasanal raboksz a megrendelem gombra. Es keszen is vagy. Mi ezen olyan bonyolullt?

[ Szerkesztve ]

(#38437) bihariszabi válasza asdf_ (#38435) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Kérlek te is olvass figyelmesebben, ettől nem leszel sztár, hogy leírsz olyan dolgot ami nem volt kérdés, aztán úgy állítod be mintha én nem tudnám :-) . A kérdés az volt, hogyan lehet kikapcsolni webes felületen a gyerekzárat? Mivel te celebfórumozó vagy, ezért ahol megtaláltad, kapcsold be, aztán az érdekel engem, hogy ki tudod-e kapcsolni. Mert bekapcsolni nekem is sikerült, csak szelektíven olvasol :-).

[ Szerkesztve ]

(#38438) Diák66 válasza trec12 (#38432) üzenetére


Diák66
őstag

Ebben megtalálod rá a választ: [link]

A 3400-3800 MHz bemutatása, jelenlegi és jövőbeni használatának jellemzői

[ Szerkesztve ]

(#38439) Sayuar válasza bihariszabi (#38434) üzenetére


Sayuar
őstag

akkor nézzük az előzményeket:

TE: "Ki akartam kapcsolni az emelt díjas szolgáltatások, sms küldése lehetőséget"

persze egy szolgáltatás megrendelése helyett egy másikat aktiválsz....

TE: "Nagy nehezen látok valami speciális szolgáltatások menüt, ott van a gyerekzár. Na mondom ez jó lesz, legfeljebb ha sokmindent korlátoz a neten, majd feloldom."

Erre írtam azt, hogy ilyen egyszerű lett volna az általad kívánt emeld díjas SMS szolgáltatást megrendelni:
ÉN: küldd az EHT kódot a 1270-re!
Pusztán arra próbáltam rávilágítani, hogy a szerinted: "mekkora rakás szar ez a voda" rendszerén milyen könnyű a kívánt szolgáltatást megrendelni. Persze be lehet helyette mást is kapcsolni....ezt TE meg is tetted.

Jön a válaszod:
TE: " kedves Papa a gyerekzár kikapcsolási lehetőségét is megtalálta? Mert ez lett volna a feladat."

"A Vodafone gyermekzár-szolgáltatás kikapcsolása csak ügyfélbiztonsági kóddal védett csatornákon lehetséges:
Az Online Ügyfélszolgálaton keresztül
A 1270-es ügyfélszolgálati számon
Márkaboltban"

online: nem működik (de nem csak ez, hanem pl. a számhordozás sem, amire pont ebben a fórumban panaszkodtam, többször is).
Márkabolt: valószínű nem szeretnél e miatt odamenni és fél/egy órát várni.

1270 ez miért nem jó neked?

1270 * 2, 1, 6, 2, 4, ügyfélbiztonsági kód#, 1

Ezt már nem a Papa kereste meg, hanem én.
Most komolyan: ha van 3 megoldási lehetőség, akkor miért ahhoz az egyhez ragaszkodsz, ami nem működik :F

(#38440) bihariszabi válasza Sayuar (#38439) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Bla

Blabala

Blala bla bla

Bablaba

Nézd. Megvan már. Megoldottam, tényleg. Írtam is a mérgelődős írásom után, hogy sikerült, a 1270-es automatikus megrendelésnél. Miért siklasz el ez fölött, hogy sikerült a leírásod nélkül is? A lényeg az lenne, amit te is írtál, hogy a 3 féle módozatból 1 sikerül úgy, hogy közben ne kellene 3 kisregényt elolvasni. Kérdem én, miért? Miért van ez? Miért nem lehet úgy megcsinálni, hogy felmegyek az internetes önkiszolgáló menümben, ott le lenne írva, hogy:

Üzenetekkel kapcsolatos beállítások:

Emelt díjas SMS fogadásának tiltása
Emelt díjas SMS küldésének tiltása
MMS ki/be kapcsolása
Adatforgalmi értesítések ki/be kapcsolása

Stb, stb, ne mondd azt, hogy ezt így nem lehet. Csak hogy így nem látom meg a Voda töménytelen kéretlen kélszülékajánlatát, nekik ez azért nem jó ilyen egyszerűen. Ezért kell az sms kódot GY.I.K közé rejteni, holott egy szimpla kapcsolóval is megoldható lenne. És mivel nem lehet, ezért: SZAR. Nehogymár én legyek a hülye azért, mert az internetes felületen nem lehet egy szolgáltatást kikapcsolni. A világon ilyen nincsen. A bankbiztonságban sincsen ilyen, bármilyen szolgáltatást aktiválok vagy inaktiválok faluban a disznóolból, hogy a disznók röfögnek mellettem. De a vodánál nem lehet egy szolgáltatást kikapcsolni és erre semmiféle magyarázat nincsen. De tegyük fel, hogy valami rettenetesen biztonsági okból kel az ügyfélazonosító, akkor a kapcsoló mellett kérje egy felogró ablakban és kész. Annyira nehéz ezt megoldani? Nevetséges. Egyszerűen nem akarok órákig böngészni egy teljesen egyszerű feladat megoldásához. Komolyan szerinted rendben van az, hogy egy szolgáltatás ki/be kapcsoláshoz guglizni kell?

[ Szerkesztve ]

(#38441) Sayuar válasza bihariszabi (#38440) üzenetére


Sayuar
őstag

a tények:
1. meg akartál rendelni egy szolgáltatást neten
2. rendeltél helyette mást
3. le akartad mondani az a "más" szolgáltatást
4. interneten nem tudtad
5. aztán mégis sikerült: megoldottad telefonon keresztül
6. szar a voda netes szolgáltatásmegrendelő felülete
7. leírtam, hogy nekem megfelel a 1270-en, telefonon elintézhető gagyi módszer is, a lényeg, hogy elérjem a kívánt eredményt

"Annyira nehéz ezt megoldani?"
Látod... :DDD
"Nevetséges."
Igen, az!
"Egyszerűen nem akarok órákig böngészni egy teljesen egyszerű feladat megoldásához."
Egyetértek veled.
"Komolyan szerinted rendben van az, hogy egy szolgáltatás ki/be kapcsoláshoz guglizni kell?"
Nem, de abból főzök, ami van...

Lapozhatunk :U

(#38442) bopeti98


bopeti98
őstag

Sziasztok!

Adott egy Vodafone-os telefonszám, ami benne van egy vállalkozói osztható flotta szerűségben.
Ezt a számot szeretném átvenni a saját nevemre, és áthordozni a Telekomhoz mint magánember.
A kérdésem, hogy erre van lehetőség? Ha igen, akkor mi ennek a pontos menete?

[ Szerkesztve ]

(#38443) bihariszabi válasza Sayuar (#38441) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Végre egyetértünk :D

(#38444) asdf_ válasza bopeti98 (#38442) üzenetére


asdf_
veterán

A kartya kivonasaval a flotta kartyaszama nem mehet a minimumlimit ala, keszulek- es tarifahuseg nem lehet a kartyan (vagy kotbert fizetsz), ceges meghatalmazassal engedelyezi a jelenlegi elofizeto a sim atiratasat a te nevedre, te atviszed voda feltoltokartyasra a szamot, elkoltod a -velhetoen itt is- kotelezo feltotltessel rakerult egyenleget (vagy bukni hagyod, attol fuggoen, mennyire sietos a szamhordozas), majd jelentkezel a T-nel egy szamhordozasra. Sacc/kb. valami ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#38445) Daffni2 válasza asdf_ (#38444) üzenetére


Daffni2
addikt

A Vodafone-nál a Vállalkozói szerződéseknél nincs keretszerződés!
Tehát nincs minimum limit.

A többi stimmel. :)

"Aki ad,az nyer"

(#38446) bopeti98 válasza asdf_ (#38444) üzenetére


bopeti98
őstag

Köszönöm! :R

(#38447) eami válasza bihariszabi (#38440) üzenetére


eami
addikt

38433

(#38448) bihariszabi: :C

azért másold már be lécci azt a levelet amit a megfelelő voda csatornára eresztettél el hogy érdemben kezelni tudják az észrevételedet ;)

[ Szerkesztve ]

(#38449) Gabesz1019


Gabesz1019
senior tag

Sziasztok!

Nem igazán tudok kiigazodni a Vodafone feltöltőkártyás csomagjain. Nézem a weboldalon, hogy 3 féle Max tarifa van, azonban mind a 3-nak van csomagdíja. Itt nincs olyan, aminek nincs csomagdíja?

Jelenleg Domino-s vagyok, itt nincs csomagdíj a Domino 5-ben, de a T elég sokat kér a mobilnetért ezért szeretnék váltani. Néztem, hogy a Vodafone 500MB-ot ad 1200 Ft-ért, ez jó is lenne, de akkor még pluszba havonta fizetnem kell 2000 Ft-ot a legolcsóbb Max S feltöltőkártyás csomagért?

Nem telefonálok sokat, tehát előfizetésre nem érné meg váltanom.

(#38450) bopeti98 válasza bopeti98 (#38442) üzenetére


bopeti98
őstag

Na beszéltem a flotta előfizetőjével.
Most Vállalkozói Osztható 15 000 csomag van, és mondta hogy ha én kiszállok, akkor jobban megérné a Business Start csomag neki. Ugye át lehet majd váltani? Csak mert ezen múlik, hogy elengedi-e a számot, vagy sem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.