Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37201) Gergello válasza polonic (#37200) üzenetére


Gergello
addikt

Köszönöm a válaszod.
Milyen sebességeket szoktál mérni ?
Telekommal vidéken is megvan 100 mbit, fontos, hogy gyors legyen a kapcsolat.

(#37202) polonic válasza Gergello (#37201) üzenetére


polonic
félisten

Nagyon rég mértem. Nem foglalkoztat ez annyira. Megnézem majd a speedtest eredményeket mindjárt.
Mondjuk egy 10-20 mbit is bőven jó mobilneteten, nem?

Most mértem egyet, 2-es térerő az 5-ből, ilyen lett:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#37203) Gergello válasza polonic (#37202) üzenetére


Gergello
addikt

Azt elég kicsi értéknek gondolom, persze tudom, hogy vannak vakfoltok.
Partnereknek tartunk bemutató a mobilneten, az kell, hogy bepattanjanak az oldalak.
Most a voda azért érdekes, mert hátha üzleti oszthatóval kiváltható a mostani több szolgáltatónál lévő előfizetések.

(#37204) 4Grider válasza Gergello (#37203) üzenetére


4Grider
nagyúr

10-20 Mbps felett már inkább számít a késleltetés az oldalak megjelenési sebességének szempontjából. Tehát a technológia ott már sokkal fontosabb (4G-t kell használni, ha nincs a közelben 3G cella, ott ui. a cellától mért távolságtól sokkal kisebb mértékben függ a csomagkésésmértéke).

(#37205) bihariszabi


bihariszabi
aktív tag

Azt tudja valaki, hogy milyen programmal tudom megnézni, hogy tudja-e a telefonom a Voda 800 4G-t? Az Aida64 vagy Cpu-z nem mutatja. Azt meg már nem tudom, hogy ez keleti vagy nyugati piacra készült-e.

(#37206) 4Grider válasza bihariszabi (#37205) üzenetére


4Grider
nagyúr

Írsz egy telefontípust is?

(#37207) bihariszabi válasza 4Grider (#37206) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Asus PF500KL. Azt tudom, hogy a nyugati piacra szánt verzió az tudja, csak azt nem tudom, hogy az enyém milyen verzió. Mert ugye a szoftver az módosítható.

(#37208) bihariszabi


bihariszabi
aktív tag

Alapból ezeket lehet állítani:

Szervizmenüben meg ezt:

Az ÜSz szerint aktív nálam a 4G, de a telefonon nincsen.

(#37209) Gergello válasza 4Grider (#37204) üzenetére


Gergello
addikt

Értem, köszönöm a választ !
Maradok végülis a telekomnál, nem kockáztatok.

(#37210) mukibuci válasza Gergello (#37209) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

a már meglévő vodás telefonodon nyomsz egy speedtest-et és rögtön kiderül, mit tud a hálózat ott, ahol használni akarod. ebben viszonylag kicsi a kockázat, legrosszabb esetben elfogy az adatkereted :DDD

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#37211) 4Grider válasza bihariszabi (#37207) üzenetére


4Grider
nagyúr

A neten fellelt információ szerint két verzió létezik:
FDD-LTE: 2100/1900/1800/AWS/2600/900/700 (TW SKU)
FDD-LTE: LTE: 2100/1900/1800/AWS/2600/900/800 (EU SKU)
A második verziónak jónak kell lennie.
Az akkumulátor alatt fel szokták tüntetni egy címkén az SKU-t.

(#37213) Kicsirics77 válasza #45553408 (#37212) üzenetére


Kicsirics77
veterán

és ha a saját minibázisával normálisan tudna szolgáltatni akkor : Csodafone

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#37214) QbHead válasza #45553408 (#37212) üzenetére


QbHead
aktív tag

Ahogy mondod :DDD
Na jó beszűrva túl nagy a kép tessék link formájában :) [link]

[ Szerkesztve ]

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#37215) Gergello válasza mukibuci (#37210) üzenetére


Gergello
addikt

De nincs vodafonos előfizetésem, környezetben se ! Ha lenne egyszerűen ki tudtam volna próbálni ...

(#37217) bihariszabi válasza 4Grider (#37211) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Kösz, ez nem jutott eszembe a cimke.

[ Szerkesztve ]

(#37218) mukibuci válasza Gergello (#37215) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

hopp, ismerősöknek esetleg? legrosszabb esetben tudsz venni egy vitamax kártyát is

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#37219) Dave1984 válasza Gergello (#37215) üzenetére


Dave1984
őstag

Tegnap 30/20mbit et mertem 25ping .

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#37220) 4Grider válasza Dave1984 (#37219) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én meg az előbb 60/40-et 20-as pinggel. Igaz, a trébbik 1800 MHz-es hálón.

(#37221) trec12 válasza Dave1984 (#37195) üzenetére


trec12
addikt

Ennyi pénzért ez el is vártható. Meg amúgy is. Belőlünk élnek vagy mifene...

[ Szerkesztve ]

(#37222) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Ezt az üzenetet kaptam az előbb Vitamaxos telómon...

Most az előfizetéses telóval vagyok de a Vitamaxos telefon mobilnetjét használva (azt megosztottam)

Üzenetet nem kaptam kitiltásról...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#37223) Dracula72 válasza #45553408 (#37212) üzenetére


Dracula72
senior tag

Inkább a térerő :DD

( ͡° ͜ʖ ͡°) Debrecen Telefon Adás-Vétel: https://www.facebook.com/groups/1953581434945040/

(#37224) szabogabor10 válasza Bogyi007 (#37222) üzenetére


szabogabor10
veterán

Szerintem olyan IP-t kaptál, ami korábban egy idióta birtokában (is) volt...

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#37225) Lehiñito


Lehiñito
senior tag

Nem értem a voda üzletpolitikáját.
Go csomaghoz max 450mb a rendelhető össz. adatmennyiség.
Ha akar az ember, még ilyen borsos áron sem tud többet venni.

De azért a feltöltős max L csomagban meg odatolja az 1GB adatot 4ezerért 100perc mellé és még hűséget sem kell kötnöd.
Apropó, a max tarifások is megkapták már a 4g hozzàférést?

[ Szerkesztve ]

(#37226) mukibuci válasza Lehiñito (#37225) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

szerintem görgess picit tovább majd a netinfo oldaladon

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#37227) Tamás34 válasza Lehiñito (#37225) üzenetére


Tamás34
senior tag

Igen, van 4G! Max L csomagban vagyok! Telekomtól jöttem át! Nagyon pozitív eddig!

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#37228) Lehiñito válasza mukibuci (#37226) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Igazad van a további plusz adattal kapcsolatban.
A szomorú a dologban az az, hogy akkor engem informált félre a kedves vodafonos dolgozó, hogy nem
lehet, csak 450Mb-ot igényelni összesen.

A másik szomorú dolog pedig az, hogy a Go csomag 600Mb adattal 5200ft, míg a max L 1Gb adattal 4000ft.
Ez miért, hogyan? Nem értem.

(37227) Tamás34 :köszi az infót. Én meg 13éve vagyok itt előfizetéses, de nem látom értelmét, hogy az maradak, mert a feltöltősöknek jobba ajánlatot adnak mint az előfizetéseseknek.

[ Szerkesztve ]

(#37229) Tamás34 válasza Lehiñito (#37228) üzenetére


Tamás34
senior tag

Én is csodálkoztam, hogy egy feltöltős csomag, hogy lehet ilyen kedvező? Előfizetéses csomagot néztem elsőre, aztán ismerősöm mondta a Max L díjcsomagot! Megnéztem és nem volt kérdés, hogy az utóbbit válasszam! Remélem sokáig marad ez így és nem változtatnak rajta!

[ Szerkesztve ]

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#37230) TomPack válasza Tamás34 (#37229) üzenetére


TomPack
őstag

Perc&Net kedvezőbb volt, de màr sajnos lezàrt tarifacsomag.
Én még tartogatom magam benne, mert nincsenek Max-os ismerőseim.
5000-el szoktam töltögetni, és ezért kapok 1Gb netet és 100 vodafone percet. Az 5000Ft egyenleget meg vagy lebeszélgetem màs irànyba ami 102 perc, vagy plussz adatot vàsàrlok belőle.
A maxnàl sajnos levonódik a csomag àra.
Vàltoztatni szerintem nem fognak a feltételeken, max :D lezàrjàk, mint a régieket és addig hasznàlhatod amíg nem vàltasz.

[ Szerkesztve ]

(#37231) bihariszabi válasza TomPack (#37230) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

És úgy érik el, hogy válts csomagot, hogy mesterségesen szabotálják az internethozzáférést? ;)
Milyen ismerős :-D.

(#37232) TomPack válasza bihariszabi (#37231) üzenetére


TomPack
őstag

Nem szabotàljàk. Mégcsak nem is hallottam ilyesmiről! :-o Szerintem még a tízéves korlàtlan gprs wap is működik 2000Ft-ért, legalàbbis pàréve még ment. Erről tud valaki valamit?

(#37233) bihariszabi válasza TomPack (#37232) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Nem szabotálják, csak pöppet gyanús, hogy van egy faja tarifacsomagod (igen, mint pl a 2K wapos is volt), aztán a szolgáltató rájön, hogy ez túl jó az embereknek, mire megszűnteti. Igen ám, de néhány ember ezt nem szeretné, így tovább használja, fizeti becsülettel. De a szolgáltató rájön, hogy ez neki nem buli, mert kaszálhat nagyobbat is. És akkor egyszer csak azt veszed észre, hogy a lakásban, ahol eddig hibátlan volt az a bizonyos kedvező csomagú net, az egyre többször lassú, időtúllépés, kérés nem teljesíthertő üzenet jün mikor neteznél. És biztos vagy benne, hogy Orsós Dzséznsztetem nem lopta el a vasból lévő átjáátszótornyot, mert a gyerek ugyanannál a szolgáltatónál, ugyanazon a kanapén vidáman szörfözik a neten (egy drágább csomagban természetesen). Akkor cseréltek simkártyát, és hoppá, a gyerek simkártyájával a lassú telefon is megtáltosodik, nincsen homokóra, nincsen kérés nem teljesíthető, nincsen időtúllépés, hanem hasít a net. Ugyanakkor a gyerek telefonjában a kedvező simkártya ugyanúgy viselkedik, mint a saját mobilodban. Kérés nem teljesíthető, homokóra, időtúllépés, stb. Akkor megállapítod, hogy ez az exlusieve szolgáltatás csak neked jár (Kérés nem teljesíthető, homokóra, időtúllépés). De téged ez sem tántorít, használod tovább a simkártyát. De ez az állapot tűrhetetlen gondolja a szolgáltató és küld egy pecsétes papírost, hogy te megszegted az ÁSZF 198764454678865345678 pontjának a 976544577. bekezdését (miszerint sapka nélkül merészeltél netezni a kanapén), ezért a szerződést felmondják, vagy kikapcsolják rajta a netet :D. És máris kénytelen vagy másik csomagot választani. Én ezt nem hallottam, hanem tapasztaltam :D.

[ Szerkesztve ]

(#37234) Bozek válasza bihariszabi (#37233) üzenetére


Bozek
nagyúr

Kikapcsolták a neted, mert nem volt rajtad sapka? :D

(#37235) lajtoskocsi


lajtoskocsi
csendes tag

Sziasztok! :R

WhatsAppon nem tudok üzenetet küldeni mobil adatforgalommal csak wifin. :W
Miért?

Üdv:

(#37236) bairyhalls


bairyhalls
csendes tag

Sziasztok!

Eléggé fura problémánk akad. Nemrégiben eggyik családtagom új telefont kapott (iphone 4s). A sim-et vágták, nagybol kicsibe, nemtudom ez szamit e de inkabb megosztom. A problema az, hogy amikor hivják a számot, az első hívásnál mindig foglalt, instant, ki sem cseng, ez az iphonen csak kesobb jelenik meg mint foglalt hivas. Ha azonnal ujraporbaljuk az elso hivas utan akkor mar kicseng rendesen. Ez a foglalt dolog kb orankent ujra elojon. Valami utbaigazitast kaphatok? Telefon vagy sim lehet a problema? Elore is koszonom, remelem ertheto volt, siettem a gepelessel.

(#37237) mukibuci válasza bairyhalls (#37236) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

próbáljátok ki másik telefonban a simet / másik simet a telefonban

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#37238) gabor9991 válasza bihariszabi (#37233) üzenetére


gabor9991
őstag

Velem is hasonló "érdekesség" történt.

Go csomagban a 150MB adatkeret után ugye lassítanak.A munkahelyemen tudok rádiózni, a 32kbit-re lassított nettel, azt most hagyjuk, milyen minőségben szólt, de szólt a rádió.Egy ideig csak.A lassítás után a sebesség sosem érte el a szerződésben számszerűen rögzített 32/32 kbit/s sebességet.Így a mobilnetes rádiózás már nem lehetett használni, csak igen erős kompromisszummal, hiszen percenként többször megállt töltögetni.
Ekkor bejelentettem a hibát.Az ügyintéző nem akarta érteni, hogy mi a bajom, hiszen nincs garantált sebesség, mármint szerinte.A szerződésem szerint viszont van, mikor ezt belátta, küldött egy kitöltendő hibabejelentőt.Ezen kitöltöttem mindent és vártam, hogy mi lesz.Pontosan leírtam, hogy műszaki hiba kizárt, hiszen a speedtest, ha a vodafone szerverét választom, teljesen normális sebességet mér, viszont a lassított sebességem más szerveren 0,6-3,5 KB-s a feltöltés is hasonló de a 4KB vagy 32kbit ahogy tetszik soha nincs meg.Leírtam, hogy szerintem a beállításoknál szándékosan ilyen alacsony sebesség lett beállítva, kérem korrigálják ezt.
Ekkor felhívott egy technikus, neki is elmondtam ezeket, és erre annyi volt a válasza, hogy nem tud emelni a sebességen, de vegyek kiegészítő adatcsomagot és akkor megszűnik a lassítás!
És ezt teljesen komolyan mondta, hogy ez a megoldás :K
Szerencsére már csak januárig van hűségem, így már nem sokáig vagyunk partnerek :)

(#37239) Bozek válasza gabor9991 (#37238) üzenetére


Bozek
nagyúr

Igen, van garantált sebesség, ami pedig 0/0 (még lassítás nélkül is ez a garantált). Az pedig megvolt.

Egyébként ha csak ez miatt váltasz szolgáltatót, akkor gratulálok. A másik kettőnél sincs már lassítás tudtommal. Bár a Telekom még lehet ad ajándék szülőjegyet Ákos koncertre. :D

[ Szerkesztve ]

(#37240) 4Grider válasza gabor9991 (#37238) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én úgy tudom, hogy a lassítás mértéke maximum 32 kbps. ÁSZF-ben nem így szerepel? Már a maximum-ra gondolok...

(#37241) gabor9991 válasza 4Grider (#37240) üzenetére


gabor9991
őstag

A szerződésemen ez áll:

Lassítás mértéke a havi adatkeret felhasználását követően 32/32 kbit/s le- és feltöltés esetén.
Nincs ha, nincs maximum, nincs elérhető, semmi ilyesmi.Ezért is reklamáltam.Ezt írtam alá :)

Bozek: a 0/0 gondolom arra értendő, ha pl a pincében 0 jelerősséggel szeretnék netezni.Mint írtam, itt nem ez a helyzet, hiszen a Voda saját szerverével tökéletes sebességgel megy az adatforgalom.Illetve plusz pénzért bármi.
Nem ezért váltok, ha váltok, 2004-óta vagyok Vodánál.A telekom 32kbit-re lassít publikus tarifacsomagban, viszont van jó flottájuk, hűség nélkül és ez nekem fontos, ott 128kbit/s a lassított sebesség, ha több kell, ott a upc mobil, szintén Voda hálón, korlátlan 1Mbit/s sebességgel, szintén hűség nélkül.És ezt a GO csomag árához közeli díjért adják a t-nél és a upc-nél is.

(#37242) tatu611088 válasza gabor9991 (#37238) üzenetére


tatu611088
tag

32kbit=4kByte.. 8 a valtoszama.

(#37243) gabor9991 válasza tatu611088 (#37242) üzenetére


gabor9991
őstag

Igen tudom, és ezzel most mit akartál mondani?
Le is írtam feljebb:

"4KB vagy 32kbit ahogy tetszik"

(#37244) Bozek válasza gabor9991 (#37241) üzenetére


Bozek
nagyúr

Amit Te írsz, az a kínált sávszélesség, a maximum, amit kapsz.

ÁSZF, 4.1-es pont:
GARANTÁLT SEBESSÉG
A követelményre a Szolgáltató által megadott célérték minden technológiához tartozó lefedettségi területen (GPRS/EDGE/3G/HSDPA/HSUPA/4G/LTE): 0/0 Mbit/s

Bár tudom, hogy itt az ÁSZF-et emlegetni bűn...

(#37245) gabor9991 válasza Bozek (#37244) üzenetére


gabor9991
őstag

Ne érts félre, én sem téged sem mást nem szeretnék meggyőzni semmiről, csak leírtam, hogy véletlenül nálam is pont a használhatatlan sebességig lassul az az internet, amin kiegészítő adatcsomag vásárlása nélkül forgalmaztam ingyen, sok száz megabájtot.

A 13/2011. (XII. 27.) NMHH rendelet szerint a kínált sávszélesség:.......A szolgáltató a kínált sebességre nem tud mindig garanciát vállalni. Az azonban nem jogszerű, ha olyan adatsebességet kínál az előfizetőjének, amely az adott előfizetőnél sohasem érhető el.

Ezzel be is fejeztem.

(#37246) Bozek válasza gabor9991 (#37245) üzenetére


Bozek
nagyúr

"amely az adott előfizetőnél sohasem érhető el"

A Vodafone szerverét választva elérhető. Innentől fogva már nem is igaz az állítás.

(#37247) bihariszabi válasza gabor9991 (#37238) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Szerintem ez miatt kár otthagyni a Vodát, mert a másik 2 banda is csinál ilyet, de ha nem ilyet, akkor más szemétséget. Ha rádiózni szeretnél, akkor talán a UPC mobil lenne neked a megfelelő, mert ott nincsen lassítás.

(#37248) bihariszabi válasza Bozek (#37244) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Igen, de akkor ennyi erővel ne is adjanak netet, mert hát nem garantálták ők, hogy adnak. Igazából nem is értem, hogy erre a garantált 0/0-ra hogyan kaphattak engedélyt.
Akkor legközelebb én is akkor veszek előfizetést, ha aláírják azt a kis módosítást, hogy "Az ügyfél fizetési hajlandósága 0/0. Ha akar, akkor fizet számlazáráskor, ha nem akarja, nem fizet". És kész. Csak az a baj, hogy a szerződés soha nem a felhasználót védi. Azért kíváncsi vagyok, hogy Hans vagy Jürgen Németországban is ilyen 0/0 szerződést ír alá, vagy ezt csak a magyaroknak engedik? Mert itt a multik ugye sokmindent megkapnak, amivel mondjuk a német meg az osztrák simán elhajtja őket a fenébe.

[ Szerkesztve ]

(#37249) 4Grider válasza bihariszabi (#37248) üzenetére


4Grider
nagyúr

Már számtalanszor leírtuk. Jogszabály-változás volt vagy 2-3 éve, a korábbi, az esetek 80%-ára garantált minőségi mutatókat kötelezően 100%-ra határozta meg a jogszabályalkotó. Logikus, hogy rádiós átvitellel az esetek 100%-ára nem lehet mást vállalni, mint 0 Mbps-ot. Ennyi, ezen nincs mit ragozni...

(#37250) bihariszabi válasza 4Grider (#37249) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

De lehet ragozni. Csupán annyi kiegészítéssel kell a szerződést írni, hogy "ahol nincsen lefedettség, ott 0/0. Senki nem várja el, hogy 6 méterrel a föld alatti pincében 4G legyen. Csak így olyankor is tudják azt mondani széttárt karral, hogy "kérem mi 0/0-át garantáltunk", ahol egyébként kellene lennie 4G-nek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.