Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75001) dchard válasza sanzi1982 (#75000) üzenetére


dchard
veterán

Mi van vele?

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#75002) sanzi1982 válasza dchard (#75001) üzenetére


sanzi1982
csendes tag

rossz képet tettem fel

sorry

[ Szerkesztve ]

(#75003) dchard válasza sanzi1982 (#75002) üzenetére


dchard
veterán

Auchan gondolom beltér, valszeg repeater (esetleg enterprise minibázisok), nem csoda hogy maradt 3G-n. Ezeket nem olyan könnyű kiváltani.

Ugye a repeater-nek kell donor is, tehát a környéken kültéren is lesz még 3G, ezek speciális esetek.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#75004) sanzi1982 válasza dchard (#75003) üzenetére


sanzi1982
csendes tag

Kültéri,parkolóban lévő totemoszlop
A környék teljesen off
Még egy van picit délebbre az eddig is 3g only volt
Kerdés meddig

[ Szerkesztve ]

(#75005) zsero


zsero
aktív tag

Sziasztok, XXL-el van valakinek EU roaming tapasztalata? Ha az év több mint felét külföldön töltöm akkor lelövik? Jelen pillanatban Telekom Magenta Business van és évek óta semmi gond vele, ugyanilyen használat mellett. Routerba gondolkodom XXL-en.

(#75006) Lauda válasza zsero (#75005) üzenetére


Lauda
félisten

Külföldön a Mobilnet XXL tarifacsomag keretében mobil internet szolgáltatás nem vehető igénybe. [link] (ászf)

(#75007) zzola válasza dchard (#74999) üzenetére


zzola
félisten

AZ ügyfélszolgálat így is ég a 2G miatt. :DDD

(#75008) zzola válasza dchard (#75003) üzenetére


zzola
félisten

A minibázisok továbbra is 3G-n működnek, azokat nem érinti a lekapcsolás.

(#75009) zsero válasza Lauda (#75006) üzenetére


zsero
aktív tag

Köszi!

(#75010) Marcsello31 válasza zsero (#75005) üzenetére


Marcsello31
őstag

Szia! Külföldön vagyok jelenleg. Ès sehogy sem tudtam használni az xxL csomagot. Üdvözlő sms az jött szokás szerint. XXL előfizetésnèl mikor jön a számla :Y amúgy?!

(#75011) dchard válasza zzola (#75008) üzenetére


dchard
veterán

Tekintve hogy nem tudnak 4G-t, mi máson működnének? :)

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#75012) MadMancs válasza Marcsello31 (#75010) üzenetére


MadMancs
veterán

XXL nem roaming képes szóval jogos hogy nem működik.

Számlazárást app/my voda fiókban tudod megnézni. Vodánál nem egységes. De ha van már egyéb havidíjas előfizetésed is akkor ugyanakkor (szerintem).

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#75013) Diák66 válasza dchard (#74999) üzenetére


Diák66
őstag

Nyúl frissített állomás, 2-3 band áll rendelkezésre 4G-n. Úgyhogy valami más az oka, hogy megmaradt.

(#75014) dchard válasza Diák66 (#75013) üzenetére


dchard
veterán

Ahogy az Auchan-os példánál is írtam: simán lehet donora repeater-nek bevásárló központnak vagy ipari parknak, gyárnak stb. Vagy valamilyen nagyobb megrendelővel van szerződés ami miatt még megtartják a 3G-t egy ideig.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#75015) libus


libus
őstag

Belső nézet még mindig nem aktiválható Battle Royale-ba?

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#75016) zzola válasza libus (#75015) üzenetére


zzola
félisten

Nem. :DDD :DDD

(#75017) zzola válasza Marcsello31 (#75010) üzenetére


zzola
félisten

Csak Magyarországon használható a szolgáltatás .

(#75018) zzola válasza dchard (#75011) üzenetére


zzola
félisten

Mondta valaki, hogy tud 4G-t? :U
A 3G lekapcsolásról beszélünk …

[ Szerkesztve ]

(#75019) dchard válasza zzola (#75018) üzenetére


dchard
veterán

"A minibázisok továbbra is 3G-n működnek, azokat nem érinti a lekapcsolás."

Erre írtam azt amit. Naná hogy 3G-n működnek, mi máson tudnának működni? 4G-s minibázis nincs a vodánál. Persze az is igaz, hogy a minibázisok nem jelennek meg a lefedettségi térképen, tehát amit Diák66 lát, az inkább repeater donor lehet, vagy csúszó upgrade (azért lehet ilyet is találni nem is egy-kettőt, ahol még nincs 4G).

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#75020) Landsmann válasza dchard (#75019) üzenetére


Landsmann
addikt

Ezek a minibázisok nem pico cellaként vannak a cellmapperen?

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#75021) libus


libus
őstag

Tavaly augusztusban lettem előfizetéses 1GB Speciál díjcsomagban.
13-án van a hófordulóm, és most nézem, hogy MyVodafone nem mutatja a 100 perc hálózaton kívüli lebeszélhetőséget. :(
Kiveték a díjcsomagból?? :F

[ Szerkesztve ]

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#75022) dchard válasza Landsmann (#75020) üzenetére


dchard
veterán

A cellmapper nem lefedettségi térkép. Az meg, hogy a cellmapperen a műértő közönség minek jelöl meg egy állomást, arra a szolgáltatónak nincs ráhatása. Mikor a lefedettségi térképről beszélünk, az mindig a hivatalos szolgáltató által kiadott változatot jelenti.

De ha megnézed a celmmapper-en ezeket a "pico cellákat" egyiknek másiknak gyanúsan nagy a lefedettségi területe, tehát simán lehet, hogy hülyeséget írt a feltöltő, és valójában macro állomásról van szó, vagy repeaterről, ebből a kettőből egyik sem "pico cella" :) A vodás minibázisból emlékeim szerint két féle volt: egy 80mW-os és egy 200 vagy 250mW-os. Utóbbi volt a "vállalati". Mindkettő baromi kis lefedettséget tud csinálni.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#75023) Landsmann válasza dchard (#75022) üzenetére


Landsmann
addikt

A cellmapper yettel térképén látok pár ilyet beltéren. Mint például Debrecenben a Metroban, Tescoban, Főnix csarnokban, a Fórumban, Malompark bevásárló központban. Ezek 4G-sek.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#75024) zelikocc válasza dchard (#75022) üzenetére


zelikocc
senior tag

“műértő közönség”

Kicsit sem lekezelő

(#75025) dchard válasza Landsmann (#75023) üzenetére


dchard
veterán

Ha beltér akkor gyanús hogy ezek mind repeaterek valójában, a Yetinél pico cella amúgy sem volt ha az emlékeim nem csalnak. Onnan lehet könnyen kiszűrni, hogy a PCI (vagy 3G-n a PSC) ugyanaz mint a donoré. Ha más a PCI/PSC bent mint a környéken, akkor biztosan aktív (pico, mikro, mini-macro).

zelikocc:

A látottak alapján még finoman fogalmaztam. Addig nincs gond amíg valaki csak a méréseit tölti fel, de amikor elkezdi pakolászni a tornyokat jobbra-balra, meg össze-vissza betageli őket hibásan, arra tudnék találóbb kifejezést is a "műértőnél"...

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#75026) nyuszó


nyuszó
tag

Sziasztok! segítséget kérek.
E sim áthelyezése egyik készülékről a másikra csak személyesen lehetséges? Az ügyfélszolgálat szerint igen. A honlap szerint a my vodafone online fiókomban én is meg tudom csinálni. Mi az igazság?

(#75027) 4Grider válasza nyuszó (#75026) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az elején gyártottak között volt hibás, azokat javítani kell, egy idő után már viszont nem teszt háttérrel adták ki őket, azok már újból felhasználhatóak.
Emiatt óvatosak és ajánlják a személyes átregisztrálást. (Utána viszont már tutira menni fog otthon is, feltéve, hogy wifin lóg végig a készülék.)

(#75028) zzola válasza nyuszó (#75026) üzenetére


zzola
félisten

Nem. Azt te is meg tudod tenni. Legyen wi-fi-n a mobil, töröld a profilt a régiről, majd MyVodafone fiókodból (csak weben) olvasd be a QR kódot az új mobillal. Ajánlott üzlet nyitvatartási időben csinálni - ha még nem csináltál ilyet - 4Grider kolléga által említett probléma miatt.

[ Szerkesztve ]

(#75029) zzola válasza dchard (#75019) üzenetére


zzola
félisten

Érthető. :)

(#75030) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
Vennék egy gamer notit a vodánál.
az előfizetésemhez. Valamiért kéri, hogy új internet csomagot válasszak ki. Ezt meg is tettem,
Mindenen végigmegyek.

Most fizetek havi 21 et a TV, Internet, Telefon, plusz Voda RED Free+ és még egy Samsung A53 törlesztőért.
Ehhez adnám hozzá egy Asus TUF gamer lapost ami havi 17090 plusz írja a havi 5000 a net m csomagért.

Erre a végén ezt az ablakot dobja fel:

Én itt már nem tudok eligazodni.
Most akkor két internetcsomagom lenne, vagy hogy gondolja a rendszer, mert rohadtul nem egyértelmű számomra.

Előre is köszi, ha valaki segítene.

Továbbá, miért nem engedi üzletbe kiszállítani a gépet, mikor kiválasztani engedi az üzletet, de hibával utána kidob...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#75031) zzola válasza Lalikiraly (#75030) üzenetére


zzola
félisten

Jobban jársz ha a 1270-et felhívod munkaidőben és kéred az értékesítést...

(#75032) dzsordzs69


dzsordzs69
senior tag

Sziasztok!

Van 4, már lejárt előfizetésem, family csomagban. Folyton hívnak a megújítás miatt, és most már gondolkozom is rajta. A kérdésem, hogy az új tarifacsomagok mellé is jár a havonta megújuló ingyenes plusz adat? Valamint van még a 25(26?) év alattiaknak járó plusz 2 giga adat?

Köszönöm!

(#75033) zzola válasza dzsordzs69 (#75032) üzenetére


zzola
félisten

Az új díjcsomagokban nincsen megújuló plusz adat, ott fel nem használt görgethető adat van. A YOU 2GB most nem él (nem vehető igénybe).

(#75034) dzsordzs69 válasza zzola (#75033) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Értem, köszönöm.

A You 2GB-t végleg kivezették, vagy csak ideiglenesen?

(#75035) simpley válasza dzsordzs69 (#75034) üzenetére


simpley
őstag

végleges. Már októberben, ha minden igaz. Helyette ott a görgethető adat ami szerintem (legalábbis az én szokásaim alapján) rosszabb konstrukció mint a régi..

signed by simpley.

(#75036) gabor9991 válasza dzsordzs69 (#75032) üzenetére


gabor9991
őstag

Ha hívogatnak akkor ne ilyen publikus csomagokra vállalj újabb hűséget, nyilván itt ha ők hívogatnak akkor nekik fontos hogy maradj 4 előfizetéssel.
Szóval van akinek olyan megtartó ajánlatot adtak amiben korlátlan a beszélgetés és 17GB adat van havonta 3490-ért ezt ki lehetett alkudni egy darab előfizetésre csak maradj :)
Ehhez képest gondolod át mire akarnak hűséget aláíratni veled, feltételezem ennél jóval kevesebbet kapnál jóval több pénzért.

[ Szerkesztve ]

(#75037) dzsordzs69 válasza simpley (#75035) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Én sem vagyok biztos benne, hogy jobban járnánk...

(#75038) dzsordzs69 válasza gabor9991 (#75036) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Igen, köszi, igyekszem majd. :) Párszor hosszabbítottam már és volt, hogy nagyon kedvező ajánlatot kaptam.

(#75039) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Sziasztok! Tudom lehet hogy buta a kèrdèsem de nem tudom hol kèrdezzem meg. A vodánál internet csomag mellè nem járna ingyen?! Egy router amibe a simet tehetem?! Szolgáltatói router?! Esetemben XXL csomag. Egy règi Redmi note 4ről osztom meg a netet, persze amíg az akku bírja.
Azt látom hogy nálam működik a 2100mhz B1el, szèpen jön a sebesség. A választ előre is köszönöm.

(#75040) 4Grider válasza Marcsello31 (#75039) üzenetére


4Grider
nagyúr

Egy komolyabb 4G router annyiba kerül, amennyi havidíjat te kifizetsz erre a csomagra sok hónap alatt. A honlapon megtalálhatóak azok a routerek, amik a csomag mellé kihozhatóak (többnyire azért nem ingyen).

(#75041) Marcsello31 válasza 4Grider (#75040) üzenetére


Marcsello31
őstag

Rendben. Erre voltam kíváncsi, akkor hagyom ezt a történetet. :)

(#75042) interstate76


interstate76
addikt

Múlt hét szerdán rendeltem 2 TUTI100-as kártyát, de még semmi hír felőlük - normál, hogy nem tartják a 2-4 munkanapos, várható kiszállítási határidőt, vagy ha ma sem érkeznek meg (nem kaptam semmilyen értesítést, hogy csomagom érkezik), akkor hívjam fel őket?

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#75043) Salamander válasza interstate76 (#75042) üzenetére


Salamander
junior tag

Nem csomagként jön, hanem bedobják a postaládába levélként. Nekem kb. 3 nap alatt érkezett meg.

iPhone 13 Mini + SE3 + SE1 + 7 + 4S | #StopPutin

(#75044) sajtos365 válasza interstate76 (#75042) üzenetére


sajtos365
tag

Pénteken rendeltem simet még nem is postázták.

(#75045) interstate76


interstate76
addikt

Köszi a válaszokat, srácok!

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#75046) sajtos365 válasza interstate76 (#75045) üzenetére


sajtos365
tag

Megkaptad?

(#75047) interstate76 válasza sajtos365 (#75046) üzenetére


interstate76
addikt

Igen, ma bedobta a postás! :K

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#75048) sajtos365 válasza interstate76 (#75047) üzenetére


sajtos365
tag

Ok, akkor még 1-2 nap.

(#75049) anglergab


anglergab
addikt

A B3 EARFCN 1300 után B1 500-on is láttam 20 MHz-es (max. sávszélességű) cellát.
Azaz mindegyik magas/mid sáv lehet már 20 MHz-es is. Ehhez kell az új EARFCN és lekapcsolt 2G, 3G is az adott sávon.

[ Szerkesztve ]

(#75050) pjen


pjen
félisten

Üdv. Ma lesz számla zárásom Go super csomagom van 7 giga nettel. Mindegy, hogy miért de mind a 7 megmaradt. Kiváncsi leszek görgeti e a Voda. Holnap már 14 gigám lesz. Esetleg , ha minden így marad egy honap múlva 21? Amit még nem értek a passzok megszűnésével kaptam + 3 giga netet. Mikor kérdeztem mért nem látom az egyik ügyintéző azt mondta, ha frissítik az appot látni fogom, a másik szerint akkor fog látszani, ha a hét elfogyott. Az üfsz szerint tehát 10 giga netem van amiből hetet látok az app ban. Ez máshol is így van?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.