Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38351) mukibuci válasza ldave (#38350) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

nem

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#38352) ldave válasza mukibuci (#38351) üzenetére


ldave
félisten

Az online ügyfélszolgálat díjcsomag módosítás részén az összes lehetőség mellett azt írja, hogy 2 év:

A Slime draws near! Command?

(#38353) mukibuci válasza ldave (#38352) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

akkor nem online kell módosítani a díjcsomagot :P

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#38354) lugosi válasza petertoth10 (#38344) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Valami olyan készülékbiztosítást nem tudsz rá venni, amiben van meghosszabbított gari? Esetleg B megoldás lehet, hogy eladod a cuccot és veszel egy újat.

(#38355) Button válasza Protezis (#38343) üzenetére


Button
aktív tag

Én adtam így el, írtunk egy papírt, hogy a készüléket ekkor és akkor átvette, ennyi.
Nyilván a szolgáltató felé feleltem én amivel kellett (hűség, részlet, akármi).
Nem lett baj, ennek 5 éve.

(#38356) Drótszamár


Drótszamár
őstag

Tinnye: nuku térerő. Máshol?

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#38357) polonic válasza Drótszamár (#38356) üzenetére


polonic
félisten

Budapest, köztelek utca
van

(#38358) Drótszamár válasza polonic (#38357) üzenetére


Drótszamár
őstag

Köszi, közben már itt is jó.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#38359) pcnet


pcnet
addikt

Sziasztok!

Ma vettem egy Voda SIMet Max L díjcsomaggal. Weboldaluk szerint az egész város (Marcali) területén van kül- és beltéri LTE lefedettség is. Én mégis csak 3G-re tudok csatlakozni. Vissza mentem Voda üzletbe, de ügyintéző nem tudott solat segíteni. LG G2-vel (D802) használom (CM 12.1 rommal) a SIMet, de próbáltam egy Galaxy Grand Primeal is, ott is csak 3G volt. APN a következő: vitamax.internet.vodafone.net

Hogy tudnám működésre bírni az LTE-t?

Előre is köszönöm a segítséget! :R

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#38360) 4Grider válasza pcnet (#38359) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Vodafone-nál nem tarifaalapú 4G aktiválás van, hanem készülékalapú. Azaz ha megfelel nekik a készüléked, kapni fogsz egy sms-t arról, hogy mostantól kezdve elérhető ezen a készüléken a 4G is.

(#38361) radio100jozs válasza pcnet (#38359) üzenetére


radio100jozs
őstag

Megerősítem, Marcaliban teljes beltéri Voda lefedettség van 4G-ben.

Most három dolog van, vagy a telefonod kínai szürkeimport, ami nem tud magyarul, mármint hazai 800 Mhz-es 4G-t, vagy a sim kártyád nem jó 4G-re, vagy esetleg nem aktívált az előfizetésen a 4G.

Ezek az opciók, lehet nyomozni, hogy akkor ezen 3 közül mi a bűnös, de nem a Voda 4G hálózata.

[ Szerkesztve ]

(#38362) #71835392 válasza pcnet (#38359) üzenetére


#71835392
törölt tag

Tudja-e a készüléked a 800mhzes/B20 4gt? Ha nem, akkor nem lesz 4gd. Ha tudja, akkor hivd fel a 1270et, fognak segíteni.

(#38363) #71835392 válasza 4Grider (#38360) üzenetére


#71835392
törölt tag

Ez ebben a formában baromság, az újonnan kiadott kártyákon központilag engedélyezve van a 4g. Aktiválás és élő netcsomag esetén egyből felengedi a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#38365) pcnet


pcnet
addikt

Köszönöm mindenkinek a segítséget! :R Végül mégis az ügyfélszolgálatot hívtam, az mondta az úr, hogy 2 nap az átfutási idő, ha 2 napon belül nem tudok csatlalozni LTE-re, akkor hívjam újra őket és manuálisan aktiválják.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#38366) #71835392 válasza 4Grider (#38364) üzenetére


#71835392
törölt tag

Fél éve így volt, azóta már nem így van.

(#38367) 4Grider válasza #71835392 (#38366) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ezek szerint zavar van a mátrixodban.

(#38368) radio100jozs válasza #71835392 (#38363) üzenetére


radio100jozs
őstag

Pedig nem, friss pár napos tapasztalat, új flotta csomagra váltás, új sim, meg ugye új előfizetés, és 1 napig nekem sem engedett fel 4G-re, majd jött egy sms, hogy indítsam újra a telefont, mert aktiválták a 4G-t a sim kártyán, és utána tényleg felment 4G-re a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#38369) Biluxzsolt


Biluxzsolt
aktív tag

Nekem még nem jött számlám.Mi a helyzet az adat-roaminga 05.01-től?
Mármint a 2 GB-ből idáig gond nélkül 0.95 GB-t elnyomhattam kint,akkor ennek is vége?

[ Szerkesztve ]

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#38370) Daffni2 válasza Biluxzsolt (#38369) üzenetére


Daffni2
addikt

A t számlán szereplő tájékoztatás szerint a Red EU díjcsomagosok számára nincs változás, más díjcsomaggal az EU napijegy ugyanúgy használható mint eddig.

"Aki ad,az nyer"

(#38371) #23310336 válasza pcnet (#38365) üzenetére


#23310336
törölt tag

Én ma vettem ismerősnek instant SIMet, aktiváltam neki, rendeltünk rá netcsomagot, beraktuk a telefonba és már fel is jelentkezett 4G-re.

(#38372) lord_m


lord_m
senior tag

Sziasztok!

A feltöltések után járó ingyen hétvégi 100 perc ha most 5-én jár le, aznap még érvényes?

Illetve az számít, hogy szombat most munkanap lesz és nem "hétvége", vagy ez ebben az esetben mindegy?

(#38373) 4Grider válasza lord_m (#38372) üzenetére


4Grider
nagyúr

5.-e péntek lesz.
A hétvégi időszak szombaton és vasárnap, valamint pihenő- és munkaszüneti napokon 0-24 óráig tart, kivéve a hétvégére eső munkanapokat.

(#38374) lord_m válasza 4Grider (#38373) üzenetére


lord_m
senior tag

Értem, szerencsére csak néhány perc "maradt benn".

Köszönöm az infót.

(#38375) radio100jozs válasza 4Grider (#38373) üzenetére


radio100jozs
őstag

Március 5-e szombat, csak munkanap, ráadásként hétfőt kell bedolgozni.

[ Szerkesztve ]

(#38376) raziel01


raziel01
veterán

Sziasztok

Lemondtam kb 1 hónapja az előfizetést. Múlt héten tudták végre megmondani, hogy mennyi is a fennálló tartozás(708 Ft).
Se a weboldalon se ATM-en nem tudtam befizetni, mert hibát dobott.
OTP oldalon neten belépve elutaltam az összeget megadva a számlafizető azonosítót a közleményben.
A kérdés:
Van-e még ezzel dolgom vagy le kell igazolni valahogy?

(#38377) lord_m válasza radio100jozs (#38375) üzenetére


lord_m
senior tag

De Bkk-nál meg pénteki menetrend lesz érvényes, ha jól tudom.

A lényeg, hogy tulajdonképpen akkor hétvégére eső munkanapon ingyen percet nem lehet használni, erre voltam csak kíváncsi.

(#38378) Bozek


Bozek
nagyúr

Használja valaki a Red Mozi szolgáltatást? Mennyire éri meg? Mivel megújuló szolgáltatás, ezért még az a kérdés is felmerült bennem, hogy lemondhatom bármikor, úgy, mint a 150 MB-os megújulót?

Egyébként érdekes, mert azt írja, hogy már MobilNet előfizetők is használhatják, havi 1990 Ft-ért, amiért kapok ugye 1 GB adatforgalmat is. Na, a megújuló Red Mozi-t nem a MobilNet előfizetésemen, hanem a sima Go+-on tudom aktiválni.

(#38377) lord_m: És mi köze a BKK-nak a Vodafone-hoz? :D

[ Szerkesztve ]

(#38379) eami válasza Bozek (#38378) üzenetére


eami
addikt

tökre megéri ;]

"4. A Red Mozi alkalmazással igénybe vehető Red Mozi Szolgáltatás használatához adatforgalom szükséges (mobil, vagy wifi), az adatforgalom díjazása a letöltő érvényes tarifacsomagjának megfelelően történik az internetszolgáltató által. A mobilhálózaton generált mobil adatköltségek azon Vodafone Red előfizetését terhelik, amely SIM kártyával a Szolgáltatást használja a felhasználó.
Felhívjuk előfizetőink figyelmét, hogy a Szolgáltatás jelentős adatmennyiséget igényel és a lejátszás csak adatkapcsolat rendelkezésre állása esetén lehetséges!"

(#38380) Bozek válasza eami (#38379) üzenetére


Bozek
nagyúr

Kiemelem, hogy megértsd, mert úgy látom megint csak a kötekedés miatt válaszoltál: "mobil, vagy wifi".

Mivel PC-n is használható és telefonszámmal, valamint jelszóval lehet belépni, így nekem evidens, hogy nem kizárólag Vodafone internettel működik.

Egyébként azoktól kérdeztem, akik használják, nem pedig azoktól, akik csak olvasgatnak róla. Pont.

[ Szerkesztve ]

(#38381) eami válasza Bozek (#38380) üzenetére


eami
addikt

Kötekedik a fene, de ha kicsit gondolkozol is.. Biztonságos wifi egyrészt nem terem csak úgy a fán, másrészt ha nem mobilnettel akarsz mozizni akkor bőven van ennél jobb alternatíva. Akkor meg határozottan nem éri meg. Nekem pl Netflix előfizetésem van. Kicsit drágább de bőven jobban megéri. Neked milyen hasonló előfizetésid vannak?

(#38382) Bozek válasza eami (#38381) üzenetére


Bozek
nagyúr

Biztonságos wifi az otthoni is, szóval mindjárt találtam egyet. Amúgy meg ezek vannak leírva, ezért kérdeztem olyant, aki használja. Azt akarom megtudni leginkább, hogy sima otthoni NET-el, PC-n hogy megy a dolog.

Attól, mert neked van Netflix előfizetésed, már te vagy itt az istencsászár? Mi köze van a Red Mozi-hoz annak, hogy milyen hasonló előfizetésem van? Ha lenne más, akkor nem érdekelne túlzottan. Az HBO Go-t használtam egy hónapig, azzal nem volt gondom. De mivel nincs HBO-m (és nem is akarok), ezért csak a beetetési időszakban tudtam nézni.

Az, hogy a Netflix jobban megéri, nem állja meg a helyét. Neked esetleg, de én kifejezetten utálok feliratos filmeket nézni. Innentől fogva ki is lőhetjük a Netflix-et. Ha még azt megnézzük, hogy a standard előfizetéssel (10 euró) két eszközön tudod használni egyszerre, akkor megint csak hátrányt szenved.

Az is ködösítés, hogy a Netflix kicsit drágább. Az említett 10 euró bőven több, mint a 490 Ft. Ugyanis ha megnézed, az 1 GB NET 1500-ba kerül, ha van mellé Red Mozi is, akkor 1990.

(#38383) eami válasza Bozek (#38382) üzenetére


eami
addikt

Ha otthon akarsz filmezni akkor tökre irreleváns a mobilnet, na meg azzal amúgy sem mennél sokra filmnézés szempontjából.

Netflix csak egy példa volt. Mondhattam volna filmboxot is ha magyart akartam volna mondani. Viszont úgy gondoltam a -szerintem - legjobbat ajánlom. Egyébként nem kell bekapcsolni a feliratot ;)

A kicsit drágább valóban nem állja meg a helyét mert egyrész €8 az alap csomag ami 2500 forint körül van, de a 4 eszközös ultra hd csomag is kijön 3700 forintból. Ezeknek a csomagoknak nincs semmilyen előfeltétele szemben a Red Mozinak ahol vagy Red vagy Mobilnet tarifával kell nyomnod, aminek meg további díja van. Mobilnet tarifa legolcsóbb verzióban is 3000 forintos havonta 2 éves hűséggel vagy 3500 havonta hűség nélkül. Ezen felül kell még leraknod havi 2000 forintot a Red mozira. Szóval én kérek elnézést, valóban nem jól írtam. Igazából olcsóbb a netflix ha film streaming szolgáltatásra akarsz előfizetni.

Ha HBO GO-t használtál és nem volt vele gondod, akkor miért nem használod azt tovább? 12 hónapos hűséggel 2000 forint havonta az HBO super pak vagy 3000 forint hűség nélkül. A 3 extra csatorna mellé megkapod ingyen az HBO GO-t. (az ingyen meg ugye máris olcsóbb minden másnál)

De hogy valóban hasznosat is mondjak hiszen téged más saját véleménye úgy sem érdekel.
"Azt akarom megtudni leginkább, hogy sima otthoni NET-el, PC-n hogy megy a dolog."

Attól függ, milyen neted van otthon. 14.4k modemmel nem ajánlom. Egyébként meg azt írja a hivatalos oldalon hogy 1Mbit/s nettel már lecsorog az SD tartalom.

(#38384) bobace


bobace
őstag

Hálózati tapasztalat ügyben kérdeznék: ma, Debrecen, Vodafone.
Jelenség: hálózatot csomószor nem látta a teló. Vagy a 'csak segélyhívás' volt. Automata 4G/3G/2G üzemmódban. Ha meg átkapcsoltam 3G/2G-re vagy 2G-re, fel se akart menni a hálóra... Ha meg bejött a 4G, akkor volt mobilnet, de telefonálni nem tudtam. Újraindítás után talált telefonálásra alkalmas hálót. Na most a teló gagyizik vagy ennyire heggesztik a hálót?

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#38385) davao válasza bobace (#38384) üzenetére


davao
tag

Hali!

Nekem szintén ezt csinálja 2-3 napja. Telo (i5s) restartig semmit nem talált..

(#38392) 0.44


0.44
tag

Udv mindenki,
Vettem egy pre-paid Max L kartyat (1 giga net / 100 perc), de egyszeruen keptelen vagyok beallitani az internetet Windows Phone 10 alatt. Pontosan melyik apn-t hasznaljak a pre-paid kartyak?

Elore is koszonom.

(#38393) mukibuci válasza 0.44 (#38392) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

vitamax.internet.vodafone.net

[link]

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#38394) 0.44 válasza mukibuci (#38393) üzenetére


0.44
tag

Kosz, kozben rajottem, hogy en voltam hulye. Nem inditottam ujra a telefont a beallitas utan :D

Ui: Milyen a 4G lefedettsege a vodafone-nak az orszagban? (marmint a valos, nem a marketing)

(#38395) radio100jozs válasza 0.44 (#38394) üzenetére


radio100jozs
őstag

Simán eléri a Telekom 4 G-jét, mivel én azt is használom, meg a Vodát is, így közvetlenül látom, hogy mi a helyzet :-)

(#38396) Pttypang


Pttypang
veterán

Telekomos topicban mar kerdeztem ezt, de mivel van vodafonos ismerosom, aki szinten kivancsi erre, megteszem itt is.

Van lehetoseg egy csomaghoz extra sim kartyat kerni, amivel masik eszkozben hasznalhatom az adatforgalmat?

Everybody lies.

(#38397) mukibuci válasza Pttypang (#38396) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

csak a red extrához

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#38398) Pttypang válasza mukibuci (#38397) üzenetére


Pttypang
veterán

szomoru, azert koszi.

Everybody lies.

(#38399) davao


davao
tag

Debrecen, Vodafone, iPhone 5S - Nincs szolgáltatás.

Valaki, hasonló tapasztalattal? Vagy csak nálam van megint valami hiba? :R

(#38400) polonic válasza davao (#38399) üzenetére


polonic
félisten

Ez lehet iphone kín is. Nekem is elő szokott néha fordulni. Repülő mód on/off, ha nem segít, akkor teló újraindítás.
Ha ez sem segít, akkor lehet a hálózatra is gyanakodni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.