Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38751) schawo válasza 30z.Samu (#38749) üzenetére


schawo
titán

Na ezt kérdezd meg:)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#38752) 30z.Samu válasza schawo (#38751) üzenetére


30z.Samu
félisten

Hát az lesz...az a terv, hogy szombaton bemegyek a Vodába és beszélek velük személyesen. Elmondom szépen mi a helyzet és találjunk ki valamit. Legalább azt lássák, hogy nem az van, hogy nem akarom, hanem nem tudom teljesíteni. A tanulságot levontam már ebből, csak nem akarok BAR listára kerülni meg hasonló.

Sic Parvis Magna

(#38753) Sayuar válasza kinder93 (#38750) üzenetére


Sayuar
őstag

Én is modt beszéltem velük, nekem azt mondták hogy ingyen cserélik.

(#38754) kinder93 válasza Sayuar (#38753) üzenetére


kinder93
aktív tag

Hmm... akkor lehet mégiscsak befáradok egyik üzletbe. Jó lenne, ha ingyen kicserélnék. De nem értem miért mondott nekem akkor 5000 forintot.... :W

(#38755) gatto_


gatto_
senior tag

Kezdődik.... :C ;] :DD

(#38756) DeFranco válasza 30z.Samu (#38752) üzenetére


DeFranco
nagyúr

csak laikusként szólok hozzá, nem tudom hogy tudják-e "jegelni" az előfizetésed, hogy jogviszonyban maradj velük (ez nekik érdekük, mert ha elengednek, lehet soha nem látják a pénzt) de ne halmozódjon a tartozás.

szerintem ez nem lehetséges, erre készülj (ha mégis, akkor szerencséd van)

szerk: ennyit találtam (helyetted, ezt te is megkereshetted volna, vodafone előfzetés szüneteltetése első találat)

Mennyibe kerül és mennyi ideig kérhető előfizetésem szüneteltetése?
Elrejt Mennyibe kerül és mennyi ideig kérhető előfizetésem szüneteltetése?
Határozott idejű előfizetés esetén a szüneteltetés legalább egy és legfeljebb hat hónapig kérhető, határozatlan idejű szerződés esetén a szüneteltetés időtartama legalább egy hónap és legfeljebb 12 hónap. A szolgáltatásnak külön díja nincs, azonban a szüneteltetés ideje alatt a Vodafone az előfizető által fizetendő díj 27%-át számítja fel SIM-kártyánként.

hogy ezt tartozással meg lehet-e tenni, nem tudom

én azt javasolnám (és meglehetősen meg vagyok győződve arról, hogy ez a legjobb megoldás) hogy szerezz valakitől kölcsönt, akár kérj fizetéselőleget ha lehet, és tudd le a tartozást minél hamarabb, mert minden mással csak újabb forintokat szórsz ki a zsebedből. ha ez megvan, nyergelj át feltöltőkártyára.

(#38757) 30z.Samu válasza DeFranco (#38756) üzenetére


30z.Samu
félisten

Természetesen az a fő cél, hogy letudjam, amit le kell. Egy próbát mindenképp megér, hogy bemegyek személyesen és megpróbálok valamit intézni.

Sic Parvis Magna

(#38758) Sayuar válasza Diák66 (#38740) üzenetére


Sayuar
őstag

Tegnap a 1270-en azt mondták, hogy mind a 2 tescomobil SIM-et cserélnem kell, mert egyik se nem 4G kompatibilis.
Ma, a második SIM-em is átállt vodára. Újraindítottam a telefont és azonnal a 4G-re állt.
Felhívtam a 1270-et. Azt mondták, hogy ez a SIM tudja a 4G-t, de a másik (ami tegnap állt át vodára) az csak 3G-t tud, cseréltessem ki egy képviseleten.
Eltelt 1 óra, asszony hív, hogy kapott egy SMS-t a 1270-től, hogy indítsa újra a telefont, mert bekapcsolták a 4G-t.
Újraindította, és valóban megy.
Hülyét csináltam magamból? Igen, de legalább az önkritikám nem veszett oda....

(#38759) kinder93 válasza Sayuar (#38758) üzenetére


kinder93
aktív tag

Most jött nekem is SMS.

(#38760) mukibuci válasza 30z.Samu (#38757) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

1750-et felhivod és akár részletfizetésben is meg tudsz állapodni. amig van tartozásod, addig nem szüntetik/jegelik/szüneteltetik/adnak pirosalmát

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#38761) bihariszabi válasza kinder93 (#38750) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Egyszerű. Mondd azt, hogy szeretnéd igénybevenni a mobile wallet funkciót. Ez esetben ingyen cserélik.

(#38762) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Most voltam a vodafoneba és kérdeztem, hogy akkor hogy tudom feltölteni a számomat, mert az egyenleg felhasználási időm már lejárt.
TESCO
Azt mondták még nem látszik a rendszerben a szám várjak 48 órát.,....

Jah de mondjuk a biztonsági kódomat sem tudom sajnos....vagy nem fogadja el a rendszer amikor próbálom felhívni az ufsz-t.

Akkor most, hogyan töltsem fel?

[ Szerkesztve ]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#38763) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Talán jó helyre írok, max UPC topikba is benézek emiatt.

Annyi a sztorim, hogy kaptam UPC-s otthoni net előfizetésem mellé egy ingyenes, havi 1 GB-os mobilnetet. Sim kártyát bevágtam egy iPad Mini 2-be, fél órányi töketlenkedés után van végre mobilnetem. De csak 3G. LTE-t vajon miért nem tudok használni? Ugye a UPC mobilnet az Vodafone hálózatot használ, azért teszem fel itt a kérdést. :( (budapesti vagyok)

#38764) radio100jozs

Jó tudni. Köszi segítséget, elvagyok akkor 3G-vel. :)

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#38764) radio100jozs válasza oriic (#38763) üzenetére


radio100jozs
őstag

Az UPC Mobile csak 2G/3G hálón megy a Vodán. Erre van szerződés, amúgy is minek 4G arra a csiga tempóra, sőt a 4G csak 92%, a 3G meg 98,4% lefedettségű, így semmit nem vesztesz vele a Vodánál.

[ Szerkesztve ]

(#38765) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Egyre inkább szemezek egy MobilNet L előfizetéssel, valaki használja ezt a R209 MiFi routert? Mennyire megbízható? Harmadik kerületbe költöztem, a Váradi utcába a 3. emeletre.

Egy okostelefont és laptopot kellene kiszolgálnia. Letöltéshez mennyire használható (csúcsidőn kívül persze)?

A másik lehetőség egy Telekom vezetékes internet lenne, 7k környékén, hűség nélkül.

Let the Zone take me if I am.

(#38766) Bozek válasza kutga (#38765) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nekem MobilNet M van R209-es MiFi-vel, eddig nem hagyott cserben sehol. Pedig elég sok helyen járt már velem az országban (pl.: Sopron széle, Csákvár, Ajka, stb.). Ajkán például Hertha-Bayern meccset néztem HD-ban, akadás nélkül. :)

(#38767) kutga válasza Bozek (#38766) üzenetére


kutga
nagyúr

Nekem nagyjából csak böngészés, néha YT, kéthetente Forma1-re kellene, este kis torrent. :D Albérletben lakom és nem feltétlen mennék Telekomhoz, de még eldöntöm, elvileg ott hűség nélkül lehetne váltani.

Let the Zone take me if I am.

(#38768) #71835392 válasza Sayuar (#38758) üzenetére


#71835392
törölt tag

Igen, ahogy mondtam, az új kártyák, melyek normál/micro SIMek egyben tudják a 4gt. A félreértések elkerülése végett a Vodafone/TM SIMekről beszéltem, a Telekomnál sajnos még mindig vannak forgalomba kerülő SIMek, melyek nem 4g képesek.

[ Szerkesztve ]

(#38769) Sayuar válasza #71835392 (#38768) üzenetére


Sayuar
őstag

Ahogy írtam, sikerült hülyét csinálnom magamból....mentségemre csak a 1270-en történt félretájékoztatásokat tudom felhozni...

(#38770) #23310336 válasza Sayuar (#38769) üzenetére


#23310336
törölt tag

Az utóbbi időben kezd igencsak mélyre csúszni a telefonos ügyfélszolgálat színvonala a hozzáértést tekintve. Sajnos egyre több az olyan ügyintéző aki alapvető dolgokkal nincs tisztába, nem ismeri a folyamatokat, csipőből félretájékoztat és hasonlók. Amilyen remek ennek a cégnek a hálózata és a szolgáltatás műszaki színvonala olyan csapnivaló az ügyfélszolgálat.

(#38771) Diák66 válasza #23310336 (#38770) üzenetére


Diák66
őstag

Csodálkozol? Mindegyik cégnél esik a színvonal egy ideje. Ez szerintem a telekom adónak és a gazdasági helyzetnek az eredménye. Ott spórolnak, ahol tudnak. Márpedig sz ügyfélszolgálaton lehet......

(#38772) dongetto válasza polonic (#38746) üzenetére


dongetto
csendes tag

2600-ot inkább beltérben keress, úgy rémlik westend-ben találkoztam vele.

(#38773) dongetto válasza thomas77 (#38697) üzenetére


dongetto
csendes tag

Igen ennyi nálam is, WB-AMR 12.65 kbps, egyébként csak 12.2 kbps a RAB.

(#38774) viktorhu válasza #23310336 (#38770) üzenetére


viktorhu
veterán

A személyes ügyintézés sem mindig magas színvonalú, számhordozást nem tudták az Arénában bekapcsolni új előfizetéshez, állította az ügyintéző, hogy elindította, de nem tud időpontot mondani a számhordozásra, kb. három munkanap és megtörténik (persze, hogy nem tudott, mivel nem is kapcsolta be). Telefonos ügyfélszolgálaton elintéztem.

Aztán a mobiltárcáról érdeklődtem, elkezdett ijedezni, hogy ő azt nem ajánlja, mert nagyon bonyolult, meg nincs is értelme...

(#38775) bihariszabi válasza viktorhu (#38774) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Ne csodálkozzatok a színvonalon. Az egész ország ilyen
Mindenhol minimálbért fizetnek. Így az a kategória megy oda, akiknek ez is elég. Szarnak mindenbe bele. Nem hajlandóak még a munkájukkal kapcsolatos dolgokat sem elsajátítani. Nem hogy még pluszban fejlesszék magukat. A munkaadók meg tudják, hogy hiába is próbálják elvárni a jobb teljesítményt. Ráadásul ha kirúgja a melóst, még hülyébb jön helyette. Minden ágazatban így van.

A mobiltárca meg nézőpont kérdése. Olyan tekintetben tényleg hülyeség, hogy a személyit mindenhová viszi az ember. Ott meg elfér a bankkártya is. Ráadásul nekem ilyen kis tárcám van, bárhol elfér. Konkrétan ki se veszem a tárcából a kártyát, tárcával együtt odanyomom a terminálra és simán veszi. A telefont meg fel kell oldani, meg flipes tokom van, körülményes odaérinteni.
Maga a mobilpaypass megrendelése nem bonyolult. Legyen mobiltárca képes telefon, nfc sim és rendelni kell hozzá az OTP-nél mobil paypass kártyát. Igazából az nem világos, hogy kapok még egy plasztik kártyát is, vagy a jelenlegi fő kártyát cserélik-e ki es a mobilpaypass csak virtuális kártya ami megjelenik a Vodafonewallet alkalmazásban.
Tegnap majdnem megrendeltem a mobile paypasst az OTP oldalán. Csak a legvégén 4 szerződési feltételt kell kipipálni a megrendelés véglegesítéshez. Ezt a feladatot a Samsung telefon böngészője komoly akadályba ütközőnek találta és kifagyott tőle. Nem szeret pipálni
Na próbáltam gépről. Ott meg beleolvastam azokba a feltételekbe és mivel hülye vagyok meg nem erre a világra való, nem értettem. Csak annyi volt világos, hogy konkrétan bármi van, akkor én faszulok, az OTP meg csak nyer. Úgyhogy nem rendeltem ilyet. Majd ha úgy írnak szerződést, hogy nem lesz kis 1 kis 2 kis 3, amit a mondataikra tesznek (jelezvén, hogy ott még további kitételekre gondolnak), akkor visszatérünk erre a faja szolgáltatásra. Egyébként bementem az otp fiókba és semmilyen tájékoztatást nem tudott adni a mobile paypassról. A fiókvezető viszont már evett olyat egyszer bár kissé sós volt szerinte.
Így maradok a bukszás érintésnél. Legalább nem kerül évente 4000 forintba.

[ Szerkesztve ]

(#38776) Bozek válasza bihariszabi (#38775) üzenetére


Bozek
nagyúr

"A telefont meg fel kell oldani, meg flipes tokom van, körülményes odaérinteni"
Nem, nem kell feloldani. Elvileg még kikapcsolt telefonnal is megy, de azt nem próbáltam még.

"kapok még egy plasztik kártyát is, vagy a jelenlegi fő kártyát cserélik-e ki es a mobilpaypass csak virtuális kártya ami megjelenik a Vodafonewallet alkalmazásban"
A Mobil PayPass kártya csak virtuális, megjelenik a Vodafone Wallet alkalmazásban. Az adatokat az erre képes SIM kártya tárolja. A főkártyát se cserélik, az ugyanaz marad. A PayPass-os kártya PIN kódját Te választod meg szabadon. Egyébként erről múltkor elfeledkeztem és kétszer elrontottam a PIN-t, úgyhogy előhalásztam a zsebem mélyéről a pénztárcám és abból a bankkártyát. Sokkal körülményesebb volt.

"bármi van, akkor én faszulok, az OTP meg csak nyer"
Ahogy a sima bankkártyánál is. De hát annak a szerződését nem olvastad gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#38777) eami válasza bihariszabi (#38775) üzenetére


eami
addikt

m((

(#38778) bihariszabi válasza Bozek (#38776) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Nem megy kikapcsolva, olvastam. Biztonsági okokból kikapcsolva nem megy. Azt meg nem biztos, hogy akarom, hogy az nfc sugározgason pluszban. Tudom, most jönnek majd az adatok, hogy milyen keveset sugároz. Amúgy kösz az infót.
Valóban nem olvastam el a főkártya szerződési feltételeit, mert ha elolvasom, akkor ma nem lenne bankkártyám.
Egyébként mondom, ki sem kell venni a bankkártyát a tárcából. Nyomd oda brifkóval együtt a terminálhoz és megy. Persze ne a legbelsőbb fakkban legyen a kártya.

Még annyi kérdésem van, hogy a pinkód csak az 5000 Ft feletti fizetésnél kell?

(#38779) Bozek válasza bihariszabi (#38778) üzenetére


Bozek
nagyúr

Az egyik helyen azt írják, hogy nem megy kikapcsolva, a másikon meg azt, hogy megy.

PIN kód ugyanúgy van, mint a sima NFC-s kártyánál, csak 5000 Ft felett kér kódot. Általában nincs is rá szükségem, mert a megadott összeg alatt vásárolok. Múltkor is csak a Tesco-ba kellett.

(#38780) eami válasza bihariszabi (#38778) üzenetére


eami
addikt

mm(

amúgy igen, ugyanúgy pin kell 5k felett mint a plasztiknál.

(#38781) bihariszabi válasza Bozek (#38779) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

"Tudok fizetni, ha a telefonom lemerült vagy ki van kapcsolva?
Nem, biztonsági okokból, a fizetés ilyenkor nem lehetséges."

Forrás:

[link]

(#38782) Bozek válasza bihariszabi (#38781) üzenetére


Bozek
nagyúr

Most épp "szűz" a telefonom, így nem tudom megnézni, de a Vodafone Wallet alkalmazásba meg az egyik helyen azt írták, hogy akkor is lehet használni, ha ki van kapcsolva a telefon. Persze ez a jobbik eset, amit Te írtál, csak ugye kétféle információ van.

(#38783) bihariszabi válasza Bozek (#38782) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Ez azért gáz, mert így a kollégáimtól is védeni kell a telefont. Magyarul nem hagyhatom "biztonságos" helyen sem, pl az ebédlőben töltőn, mert vesznek vele kávét a paypassos automatán 😆

(#38784) Bozek válasza bihariszabi (#38783) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ha a Vodafone Wallet-nek állítasz be PIN kódot, akkor elvileg az 5000 Ft alatti fizetésnél is be kell ütni.

(#38785) schawo válasza bihariszabi (#38783) üzenetére


schawo
titán

Ha megteszik akkor az komoly bűncselekmény.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#38786) bihariszabi válasza schawo (#38785) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Hát két kávét vesznek, az talán csak nekem gáz. Nem hiszem, hogy kiderülne ki volt. De mindegy, ha ott kell hagynom tölteni, max kikapcsolom az nfc-t.

(#38787) Bozek


Bozek
nagyúr

Az előbb olyant láttam, amit ajánlok mindenkinek a figyelmébe, aki szerint a Vodafone drágán adja a mobiljait. :)

Sony Xperia Z5 Compact:
Telekom: 95800 Ft, 19990 Ft-os havidíjú Next XL díjcsomaggal
Vodafone: 1 Ft, 19990 Ft-os havidíjú Red Medium EU+ A díjcsomaggal

Akkor melyik szolgáltató is a drága?

(#38788) bihariszabi válasza Bozek (#38787) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Ez a Telekomhoz képest kedvező így valóban. De annak aki bonyolít 800 Ft-os havi beszélgetési forgalmat, annak ez sem kedvező. Tehát ismét a vállalkozó, meg a jómódú ember jár jól. Na meg a diák. Húsvétkor átjön az unokahúgom aki diák, kérdezem tőle beállítsam neked a wifi jelszót? Azt mondja nem kell, korlátlan nem lassítós netje van. Ja, mondom jól van.
Egyszer élném már meg, hogy van "Tróger csomag", meg "Melós csomag", " Vállalkozónáldolgozó késvefizetéstkapós csomag". És szólna úgy a reklám, hogy sz@rért f.sért dolgozik? Nálunk ráér 50 napra is fizetni, nem kapcsoljuk ki a vonalat! Kevés a pénze? Mi figyelünk önre, válassza kici kínai comagunkat 3 GB adat nyóccázé, kici fojin nem nad pénz! Occo occo, vidázz koci!

De semmi kétség, a Telekom ajánlatához képest mindenképpen jó a Voda ajánlata. :C

[ Szerkesztve ]

(#38789) Gercsi válasza Bozek (#38787) üzenetére


Gercsi
tag

Még mindig drágán adja, mert havi 20k azért nem kevés, hiába hogy ez a "havidíj is egyben" :)
Egyébként listaárakat is néztél? Vodafone: 198990 Ft Telekom: 160990 Ft Media Markt: 169914 Ft (most akciós) (Sony Xperia Z5 Compact).

[ Szerkesztve ]

Egy jó sakkozó mindig tudja, melyik bábut áldozza fel, és mikor.

(#38790) bihariszabi válasza Gercsi (#38789) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Az alighanem 480.000.- Ft

(#38791) Vangelis válasza bihariszabi (#38788) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Kedvezőnek tűnik!

De a net pl lekapcsolós , ha jól tudom

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#38792) Daffni2 válasza Vangelis (#38791) üzenetére


Daffni2
addikt

Aztakurv@, ha elfogy vagy fizetsz,vagy nem netezel :Y

"Aki ad,az nyer"

(#38793) Vangelis válasza Daffni2 (#38792) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Jah itt így van.
Ezért jó a DPI :D

Full sávszél mindig!

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#38794) Zsocy155


Zsocy155
őstag

Sziasztok!
A Homenet-nél hol írja, hogy a 100 GB extra adatból mennyi van még?
Sem a netinfo-n sem az online ügyfélszolgálaton nem látom. Csak annyit ír, hogy: Felhasználható: 0 a(z) 0 MB-ból
Köszi

(#38795) #25741824


#25741824
törölt tag

Sziasztok!

Számhordozás esetén, ha a Vodafone, mint átvevő szolgáltató hibájából meghiúsult a számhordozásom akkor jogosult vagyok kötbérre, vagy az ilyen esetben nem jár?
Telefonos ügyfélszolgálaton lett elindítva és az ügyintéző rossz átadó szolgáltatót választott ki, erről rögzített beszélgetés van, illetve arról is, hogy ennek tényét elismeri egy másik ügyintéző.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#38796) Harkovz


Harkovz
aktív tag

Mennyi idő után lehet kártyás csomagról előfizetésre váltani? A webshopban tévedés lehet, hogy 4990 Ft ír a Flotta Go+ csomagra?

(#38797) mukibuci válasza Harkovz (#38796) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

30 nap és nem: a go+ az annyi, a go+ eu 5990

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#38798) Harkovz válasza mukibuci (#38797) üzenetére


Harkovz
aktív tag

Akkor lehet kérni sima Go+ tarifát is, EU nélkül? Mert nem találni már a honlapon.

(#38799) iday válasza Harkovz (#38798) üzenetére


iday
aktív tag

Go+ Lezárt tarifacsomag.
Go+ EU van.

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#38800) KDOG


KDOG
tag

Sziasztok!

Na nekem egy másik kérdésem van :D Nincs itt voda dolgozó?
Esetleg mikor kerülnek be új készülékek a vodafone shopjába? Miután a szerviz sikeresen lekukázta az egyik telefonom ( :W :Y ) de garis, így most cserélni fogják... de apple terméket semmiképpen sem szeretnék (használható munkaeszköz kell, nem státuszszimbólum), valamint a samsungtól is kicsit falnak rohanok... HTC jó lenne, de M8s a legújabb készülékük.... LG ből meg a G4.... ezek már nem mai csirkék...

Esetleg valakinek infója, hogy esetleg egy LG G5 vagy M9 egyáltalán lesz-e? Mert valamit választanom kell, de pfffff ezekből? (mondjuk augusztusban megint kapok egyet, de most asszonynak választanék úgymond, mert ezt fogja megörökölni :) ) :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.