Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38301) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Az EU roaming szabályozása itt van hivatalosan összefoglalva:

https://ec.europa.eu/digital-agenda/node/90

Ebből egyértelmű, hogy 2016.04.30-től a kimenő hívás = belföldi hívás + 0,05 Euro + ÁFA, azaz ez teljesen azonos a Vodafone ekkortól érvényes ÁSZF díjszabás 5.1.1-es pontjával, mely szerint a kimenő hívások= belföldi szerinti hívás + 19,17 Ft/perc.

A hívásfogadás meg 0,014 Euró+ ÁFA, ami viszont a Vodafone esetében még olcsóbb is, mert csak 4,37 Ft/perc.

Az SMS meg belföldi ár + 0,02 Euró + ÁFA, azaz itt is azonos a Vodafonos árral, mármint a belföldi díjszabás szerinti + 7,66 Ft/SMS

2017.06.15-től a szabályzás szerint belföldi ár, de ez csak az ideiglenes mobilhasználat esetében!
Konkrétan az EU ezt nem határozta meg, vagy még meg, hogy mi a nem ideiglenes barangolás.
A Vodafone ezt úgy lépi meg szintén az új ÁSZF szerint, hogy minden a belföldi díjak szerinti, de csak adott havi használati limitig. (10 perc ki, 10 perc be, 5 SMS...stb) ezek felett meg jönnek megint a fentebb írt + díjak.

Tehát nincs itt semmi extra, tényleg ezek a szabályok!

De az is írva van, hogy ettől el lehet térni pozitív irányba, és itt jön be a RED EU, aminél nincs változás, marad a teljes belföldi tarifa+ felár nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#38302) lugosi válasza mukibuci (#38298) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem tudom, de ezt nem is igazán értem. Én a roaming díjak eltörléséről beszéltem, tehát arról, hogy külföldön nem számítanak fel (majd egyszer, elvileg) további díjat a hívásfogadásért, -indításért és az adatroamingért (azon felül, amit itthon kifizettem). Szerintem te valami másra gondolsz (de nem tudom, mire).

(#38303) radio100jozs válasza radio100jozs (#38301) üzenetére


radio100jozs
őstag

Itt a lényeg a hivatalos rendeletből:

(22) A barangolásszolgáltatók ugyanakkor a méltányos használatra vonatkozó feltételeket (”fair use policy”) alkalmazhatnak a belföldi szolgáltatási árszínvonalon nyújtott szabályozott kiskereskedelmi barangolási szolgáltatások használatára. A méltányos használatra vonatkozó feltételek célja annak megakadályozása, hogy a barangolást végző ügyfelek a szabályozott kiskereskedelmi barangolási szolgáltatásokat visszaélésszerűen vagy nem rendeltetésszerűen – például a belföldi szolgáltatójuk tagállamától eltérő tagállam területén, időszakos utazásokon kívül – használják. A méltányos használatra vonatkozó feltételeknek lehetővé kell tenniük a barangolási szolgáltatást igénybe vevő ügyfél számára, hogy bizonyos mennyiségű, a díjcsomagjának megfelelő, belföldi kiskereskedelmi árszínvonalon nyújtott, szabályozott kiskereskedelmi barangolási szolgáltatást vegyen igénybe.

A Vodafone ezt tette 2017-től ő így határozta meg a ezt a bizonyos mennyiségű belföldi árú roamingolást, mármint a havi 10 perc ki, 10 perc be, 5 sms...stb).

Kíváncsi leszek azért a többi cégre is, de tekintve arra, hogy a Telenor, meg a D Telekom is nagy EU-s távközlési cégek, így nem hinném, hogy a Vodától eltérően rendelkeznének, mármint kedvezőbben.

A rendelet amúgy itt van hivatalos magyar szövegben, aki olvasni akarja:
http://eur-lex.europa.eu/legal-content/HU/TXT/PDF/?uri=CELEX:32015R2120&from=EN

(#38304) mukibuci válasza lugosi (#38302) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

nem konkrétan rád vonatkozott, csak általánosságban. asdf_ hozzászólásának második felében leírta a lényeget, amit már lassan évek óta szajkóz a többség

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#38305) asdf_


asdf_
veterán

Ez meg egy erdekes dolog, hogyan ertelmezik:

2017. június 15. napjától a Szabályozott Európai Roaming tarifával külön roaming felár nélkül elérhető roaming használat mértéke egy naptári hónapban az alábbiak szerint alakul: 10 perc hívásindítás, 10 perc hívásfogadás, 5 db SMS, 5 db MMS, 10 MB adatforgalom. Ezen limitek elérése után a roaming használatért belföldi hálózaton kívüli mobil irányú hívás percdíján felül fizetendő többletdíj: 19,17 Ft/perc hívásindítás esetén, 4,37 Ft/perc hívásfogadás esetén, 7,66 Ft /SMS, 19,17 Ft/MMS és 19,17 Ft/MB adatforgalom esetén.

Magyarul ha letelt a 10 felar nelkuli percem, akkor roamingbol hazatelefonalva a halozaton beluli hivast halozaton kivulinek szamlazzak majd es erre rakjak a felarat? Erdekes elgondolas...

(#38306) lugosi válasza mukibuci (#38304) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ja, az. Azon én is el szoktam csodálkozni, mikor fórumokon olvasom.
Amúgy erre az ötletre/jelenségre nekem az szokott eszembe jutni, hogy oké, XYZ vesz egy német sim-et/előfizetést (nem vesz, mert nem ottani lakos, de ettől most vonatkoztassunk el), és itthon örül, eltelefonálja az ingyen perceit tegyük fel. Oké, de ki fogja felhívni, ha az külföldi hívásnak számít? Szóval lehet hogy lesz egy előnyös csomagja, de hogy bejövő hívása nem sok lesz (itthonról legalábbis), az valószínű. Szóval igen, nem gondolnak ebbe bele.

(#38307) bihariszabi válasza Bogyi007 (#38250) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

De gondolom az 1 Gb ram és egy sim verziót hoztad el annyiért és nem a 2 Gb ram dualsimes verziót 😉

(#38308) asdf_ válasza lugosi (#38306) üzenetére


asdf_
veterán

Kétkártyás telefon, a külföldi sim-mel indít, egy magyar prepaiddel évi 3 ezerért fogad, a hivottak meg mindkét számot elmentik a telefonkönyvbe, valamint használják az alapértelmezett szám funkciót (más kérdés, hogy én már most is kétkártyással nyomon, tehát ha ilyet akarnék, akkor nekem már háromkártyás kéne :) ).

[ Szerkesztve ]

(#38309) mukibuci válasza asdf_ (#38308) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

és a bilit milyen időközönként kell majd cserélni? :DDD

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#38310) Sayuar válasza mukibuci (#38309) üzenetére


Sayuar
őstag

(#38311) Vangelis válasza Sayuar (#38310) üzenetére


Vangelis
nagyúr

06/40 -es szám volt az infóvonal :)

régen milyen tarifák voltak...

[ Szerkesztve ]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#38312) lugosi válasza asdf_ (#38308) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az a baj hogy a kétkártyás telefonok általában bénábbak, és szifonból pl nincs is. Azon kívül fogja a fene mindenkinek magyarázgatni, hogy miért mókolok két számmal, és melyik micsoda és melyiket kell hívni. Nem gondolom hogy ez valami általános megoldássá válna.

(#38313) mukibuci válasza lugosi (#38312) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

kérdés, hogy a szolgáltatók 0 bevétel mellett meddig hagynák a roamingolókat, vagy hagyják a 'csába az egész országot :U

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#38314) reechyke válasza mukibuci (#38313) üzenetére


reechyke
tag

Nem hagynäk, hanem elöällnänak olyan tarifäval, ami piackepes a külföldi konkurencia ellen! :C

[ Szerkesztve ]

(#38315) asdf_ válasza lugosi (#38312) üzenetére


asdf_
veterán

A ketkartyas telefonok egyaltalan nem benabbak (szifont meg vegyen akinek het anyja van :P ). Szukosebb a valogatasi keret, ez ketsegtelen, de siman ki lehet fogni jokat (en pl. egy 720p IPS, 5", 2GB/8GB quadcore ketkartyassal nyomom, masfel eve volt 56 ropi -kinabol-, 4G-t nem tud -de ezt meg most is leszarom, masfel eve meg plane-, ha most megdoglene, tok sanszos hogy vennek egy ugyanilyet (egyszer sajna megtette, de akkor vettem egy ugyanilyet :D). Azota meg eltelt egy kis ido, siman veszel mar ilyeneket hivatalos magyar garival is (eleve, szolgaltatonal is szerintem kevesebben vesznek mar telefont, mint regen, sot, ugye pont a vodanal vannak pont olyan tarifacsomagok, amik ezt kvazi osztonzik/elosegitik), nem kell kinabol ugyeskedni/csempeszett cuccot venni.

[ Szerkesztve ]

(#38316) Vangelis válasza reechyke (#38314) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Vagy csak simán olyannal ami nem lehúzós és simán piacképes!

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#38317) Sayuar


Sayuar
őstag

Sziasztok!

Kinéztem egy használt iphone 5c-t.
A leírásban ez áll: "saját tulajdonú cégre lett vásárolva", a garancia 2 hónap múlva jár le.

Kérdés: a hűség lejártát követően én (mint későbbi tulajdonos) kérhetem a vodafonetól a függetlenítést, illetve mennyibe kerülne?
Az tudom, hogy magánszemélynek 2500 HUF-ba fáj a zár feloldása 24 hónap hűség elteltével, de ez nem lakossági előfizetés.

Köszönöm a segítséget.

(#38318) mukibuci válasza Sayuar (#38317) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

nem

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#38319) Sayuar válasza mukibuci (#38318) üzenetére


Sayuar
őstag

köszönöm, akkor tovább nézelődök :)

(#38320) Bogyi007 válasza bihariszabi (#38307) üzenetére


Bogyi007
veterán

Saját telefonomról képernyőképek...

[link]

[link]

[link]

[link]

[ Módosította: mukibuci ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#38321) bihariszabi válasza Bogyi007 (#38320) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Köszönöm, de elég lett volna ha leírod. Szóval 1 sim, 2 Gb. Vodafone stílus. Erre lettem volna kíváncsi. Amúgy gratula hozzá. Nekem ~45000 pontot ad az Antutu, de drágább is volt.

(#38322) pjen


pjen
félisten

Szevasztok.van egy HTC M7 telóm.Ma jött SMS a vodátol,hogy ingyen cserélik a simet 4G s re.Kicserélték azóta megnyitom a telót kiírja,hogy 4G van,ha megnyitok valamit akkor leesik 3G re majd Hra E re,és sokszor meg is áll.Az előző simmel max 3G volt,de az eléggé stabilan.Szerintetek mi a baj?

(#38323) galaxys80 válasza bihariszabi (#38321) üzenetére


galaxys80
veterán

Antutu pontok... Értelme 0.

(#38324) DANDE22


DANDE22
tag

Ismét egy pont a Vodkának bár nyilván ez a normális. A múltkor már ugye írtam, hogy a z3c-m teljes belsejét kicserélték, mikor az nem töltött az usb résznél, minden nagyobb reklamáció nélkül. A rezgő motor kicsit túl erős lett, de működik ez a lényeg :) S most a másik beadott készülékem az LG 9 II kapcsán voltak korrektek. Annak sem sikerült sehogyan sem töltenie. Mivel egy hónap után kiderült, hogy alkatrészhiány áll fenn, felajánlották a készülék csere lehetőségét, Persze ugyan abban az előfizetés és árkategóriában. Így lett enyém ingyen egy Vodafone Smart Prime. Remélem nem választottam rosszul a fennálló lehetőségek közül. Még egy Samu Galaxy Prime Core -t választhattam volna, értelmesebbet de nem akartam plusz 5000 ft ráfizetni egy kifutó készülékre, ami nem tűnt sokkal jobbnak. Pláne, hogy májusban lejár az előfizetés, amit már nem akarok meghosszabbítani.

Remélem mással is inkább ilyen, mint más tapasztalatai lesznek, ha muszáj szervizelniük.

(#38325) AMD Power


AMD Power
titán

Sziasztok!

Egy ismerősöm vett egy Vodás telefont. Amihez nem adták oda se a számlát se a garanciajegyet. Viszont maga a telefon garanciális még! Ha ne adj Isten baja van a készüléknek és anélkül viszik be a szervizbe ,akkor is érvényes lesz rá a garancia. Mert gondolom a rendszerben IMEI szám alapján látják ,hogy garis-e a telefon vagy sem? A válaszokat előre is köszönöm!! :R :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#38326) DANDE22 válasza AMD Power (#38325) üzenetére


DANDE22
tag

Alapjáraton nyilván kell a garanciajegy legalább, de ha szerencséje van és jó passzban van az ügyintéző akkor működhet anélkül is a dolog. De ne legyen rá szükség. Mondjuk arra lehet rákérdeznek, miként jutott hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#38327) #02683648 válasza lugosi (#38306) üzenetére


#02683648
törölt tag

Németországban lehet másképp van, de Belgiumban és Szlovéniában bármilyen papír nélkül tudtam ottani prepaidet venni és később se kellett semmi adatot megadni

(#38328) asdf_ válasza AMD Power (#38325) üzenetére


asdf_
veterán

Az elso evben talan jo lesz, a masodikban szerintem mar buko. Kulon szopo, ha a keszulek nem javithato, es cserelnek/masikat valaszthat, mert a ket utobbit zero papirral eselytelen lesz megugrani. Nagy luzerseg papir nelkul telefont venni btw.

(#38329) reechyke válasza #02683648 (#38327) üzenetére


reechyke
tag

Ausztriäban is noname a prepaid kärtya, meg szerintem mindenhol rajtunk kivül, mert amikor beszeltem mäsokkal ilyenröl csak neztek, mint borju az ujkapura.
Magyarorszägon eleg speciälisak a dolgok europähoz kepest sokmindenben.

(#38330) Button válasza reechyke (#38329) üzenetére


Button
aktív tag

hozzáteszem, szerintem ez a normális, miért jó az, hogy névtelenül bárkit lehet zaklatni, bombariadót bejelenteni, stb..
világszerte beszüntetném ezt a marhaságot, rendszám nélküli autóval sem közlekedhetsz az úton
a titkos, anonim hívási lehetőséget is beszüntetném, aki hívást kezdeményez vállalja az arcát
na persze ez egy külön topikot is érdemelhetne :DDD

(#38331) AMD Power válasza asdf_ (#38328) üzenetére


AMD Power
titán

Köszönöm szépen. Egyébként teljesen igazad van ami a luzerséget illeti. :(((

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#38335) AMD Power válasza asdf_ (#38328) üzenetére


AMD Power
titán

Hála az Égnek jó fej volt az eladó és elpostázza a gari levelet hozzá ,mint kiderült. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#38336) radio100jozs válasza reechyke (#38329) üzenetére


radio100jozs
őstag

Franciaországban is kell igazolvány a feltöltős sim-hez, és szerintem ez a normális a mai világ eseményeit figyelve.

(#38337) petertoth10


petertoth10
tag

iPhone 6 garanciáztatásában valaki tudna segíteni? Természetesen garanciajegyem is megvan hozzá. Megmondom őszintén újra szeretném indítani a folyamatot. Várok esetleges tippeket is, akár privát üzenetben. Hálám nem maradna el. :R

(#38338) mukibuci válasza petertoth10 (#38337) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

beviszed, elmondod, hogy mi a baja, vársz

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#38339) galaxys80 válasza petertoth10 (#38337) üzenetére


galaxys80
veterán

Ne izgulj. Vidd be a Vodafone-hoz, add át a telefont és a garipapírt, mond el a hibát és, ha a szervizben is jogosnak találják, akkor kicserélik. ;)
De van egy sanda gyanúm, hogy te itt arra vársz, hogy majd valaki tanácsot ad,hogyan lehet egy teljesen hibátlan készüléket kicseréltetni. :U

(#38340) Protezis


Protezis
őstag

Nézegetem az üzleti árlistát. Tegnap még 59.990 volt a G3 az Üzleti 4 oszlopban, ma meg 67.990. Nem csökkenteni kéne inkább a készülék árakat?

[ Szerkesztve ]

(#38341) Zsocy155 válasza Protezis (#38340) üzenetére


Zsocy155
őstag

Nem érted te ezt az üzletpolitikát. :D Nagyon más sem. ;]

(#38342) asdf_


asdf_
veterán

Mindjart jon a husveti akcio, elotte fel kell vinni, hogy legyen mirol learazni :D

[ Szerkesztve ]

(#38343) Protezis


Protezis
őstag

Hűségszerződés meghosszabbításakor vásárolt, szolgáltató függő készüléket el lehet adni? Sért ez bármiféle jogszabályt, egyebet?

(#38344) petertoth10 válasza galaxys80 (#38339) üzenetére


petertoth10
tag

Igazatok van, olvastam meg mondták hogy nagyon sokan csinálják ezt, csak én annyira nem értek hozzá és megfelelő kapcsolataim sincsenek. Valóban, nem nagyon van probléma a készülékkel, csupán hamarosan lejár és meg szeretném hosszabbítani.

(#38345) galaxys80 válasza petertoth10 (#38344) üzenetére


galaxys80
veterán

Valóban sokan csinálják.És ennek következményeként, majd szépen beint előbb-utóbb az Apple és azoknak sem fogják cserélni a telefont akiknek valóban hibás.
Szóval hosszabbítani nincs lehetőség a garanciát.

(#38346) Vangelis válasza galaxys80 (#38345) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Ezek a telók ilyen silányak, hogy gari után egyből meghalnak?
Vagy miért ez az okoskodás:?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#38347) galaxys80 válasza Vangelis (#38346) üzenetére


galaxys80
veterán

Épp azt mondom, hogy egyáltalán nem halnak meg. A delikvensek viszont ilyen-olyan indokkal visszaviszik a gari lejárta előtt. 99%-ban ezeket cseréli is az Apple. A garancia pedig újra 1 év lesz rá.
Tipikus cigánykodás.

(#38348) Vangelis válasza galaxys80 (#38347) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Akkor jól gondoltam. De az apple akkor nem is teszteli, hogy tényleg rossz-e?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#38349) galaxys80 válasza Vangelis (#38348) üzenetére


galaxys80
veterán

Valószínűleg tőlünk nyugatabbra nem élnek vissza ezzel az emberek. Vagy legalábbis nem ilyen mértékben, mint nálunk. Egy rövid tesztelésen biztos átesnek a készülékek, de mélyebbre nem mennek bele szerintem.
Idő kérdése és, majd ellenőrizni fogja jobban. Így, majd 3-5 nap helyett 3-5 hét lesz, mire visszakapja az ember a telefont. Köszönhetően a sok okoskodásnak. De ne legyen igazam.

[ Szerkesztve ]

(#38350) ldave


ldave
félisten

Díjcsomagmódosítás csak újabb 2 év hűséggel lehetséges? Már 1 éve lejárt a hűségszerződésem, szóval jelenleg nincs.

A Slime draws near! Command?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.