Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79001) 4Grider válasza Bl.Gyo. (#79000) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez így van, az ügyfélszolgálat viszont meg tudja szüntetni a telefonhoz kötést ilyen ritka helyzetben.

(#79002) Bl.Gyo. válasza 4Grider (#79001) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

már ha eléred őket :D . avval is bajlodni, hívogatni, vagy rohangálni be hozzájuk, addig meg nem él a számod, és az időd is elveszi, idegeskedsz. van az embernek elég baja így is, és még ilyen sz..rral is foglalkozni. fizikai simet kiveszed, be teszed azt helló, mész tovább dolgodra.
ritka eset de halottam ilyet hogy valaki ezért sz...pott, ezért is hoztam ezt fel ellenérvként.
meg még biztos van más hátránya is a fizikaival szemben, csak nincs vele tapasztalatom, és addig nem is lesz amíg a fizikai sim forgalomban van.

(#79003) 4Grider válasza Bl.Gyo. (#79002) üzenetére


4Grider
nagyúr

Pont az a lényeg, hogy a SIM ne lehessen a készülékből kivehető, így lopás esetén csak az akksi kiszedésével tűnjön el a térképről a telefon.

(#79004) Bl.Gyo. válasza 4Grider (#78997) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Most próbáltam én is ki, és nekem sem jó. Régebben, úgy fél év, 1 éve még működött, most ez van:
20as, 30as, és 70es számmal is. +36al írtam.

(#79005) Bl.Gyo. válasza 4Grider (#78997) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Próbáltad be kapcsolni most? Mert lehet régen kapcsoltad be amikor még jó volt és az úgy maradt, aktív, de lehet ha ki és vissza próbálnád kapcsolni már nem menne.

(#79006) Landsmann


Landsmann
addikt

Múltkor is volt téma ez az átirányítás. Én is teszteltem, nekem sem ment. Aztán írta valaki, a művelet idejére kapcsoljam ki a wifit és úgy próbáljam. Úgy viszont tényleg működött a beállítás.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#79007) 4Grider válasza Bl.Gyo. (#79005) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ma reggel próbáltam ki egy Samsunggal aktív VoLTE mellett, azután írtam hogy megy, csak mobilnetet kért a telefon.

(#79008) dchard válasza 4Grider (#79007) üzenetére


dchard
veterán

Ami azért rettentő fúrcsa, mert ezek mind USSD kódokkal mennek. AMikor a telefon menüjéből csinálod, akkor is a háttérben USSD kódot küld a telefon a szolgáltatónak. Az USSD-hez pedig nem kell mobilnet, sem wifi.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#79009) 4Grider válasza dchard (#79008) üzenetére


4Grider
nagyúr

Most is írja: "A hívásátirányításhoz mobiladatokat kell továbbítani a Vodasim segítségével. Mégse/Enged"
Én is csak ussd-s állíthatóságról tudok.

(#79010) zzola válasza Landsmann (#79006) üzenetére


zzola
félisten

Wi-Fi-vel nem megy a beállítás, azt ki kell kapcsolni. Viszont weboldalon nem működik az átirányítás.

(#79011) dchard válasza 4Grider (#79009) üzenetére


dchard
veterán

Valami gáz tényleg van: VoWifi-n megy frankón, viszont amikor wifi nélkül volte mellett, vagy wifi és mobiladat nélkül próbálom akkor hibát dob, és közben próbál lemmeni 2G-re a telefon... Mikor a forward menüben próbálja lekérdezni az aktuális állapotot pattog 2G és 4G között, de nem sikerül a lekérdezés...

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#79012) yanna válasza MadMancs (#78999) üzenetére


yanna
őstag

Nincs nekem semmi bajom, örülök hogy Te megelégedve használod! Nem értek a technológiájához, csak telefon használó vagyok még fizikai SIMmel. Csak annyit mondtam, gondoltam, hogy majd akkor lesz igazán használható, ha úgy működik mindenki számára egyszerűen elérhető módon, mint pl. egy villáskulcs. Hogy mi a háttere ennek a most még meg nem valósíthatóságnak hidegen hagy.

(#79013) simpley válasza simpley (#78981) üzenetére


simpley
őstag

ma sem jön már.. :W

signed by simpley.

(#79014) csab2 válasza zzola (#78973) üzenetére


csab2
veterán

Ha a beállításokban kikapcsolom a wifi hívásokat, akkor is ott van a szolgáltató neve mellett a wifi jel. Csak akkor tűnik el, ha kikapcsolom a wifit.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#79015) Lackooo84 válasza csab2 (#79014) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Igen mert az a sima wifit jelző ikon. :D

The Truth is out there...

(#79016) AMD Power


AMD Power
titán

Mire "megoldja" a *öcsög Vodafone a problémát addigra számlazárásom lesz ès újra töltődik a netem. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#79017) zzola válasza AMD Power (#79016) üzenetére


zzola
félisten

Igen. Viszont módosítani semmit nem tudsz a szolgáltatásaidon... :((

(#79018) csaszi75 válasza dchard (#79008) üzenetére


csaszi75
senior tag

Az USSD helyett már az adott APN-en keresztül megy az supplementary services... Ez nem újdonság, a VoLTE és a VoWifi már ezeket hozta be..
https://realtimecommunication.wordpress.com/2015/05/26/at-your-service/
XCAP, SUPPL..
Tehát akinek van VoLTE, az már nem USSD-zik.. vagyis ez az elmélet :D
Milyen APN-ek vannak a telódban? Valami csókos APN? :P

[ Szerkesztve ]

(#79019) csaszi75 válasza 4Grider (#78991) üzenetére


csaszi75
senior tag

Az internet.vodafone.net APN típusához mi van beállítva nálad?
Amikor elindult a Vodánál a VoLTE.. valahogy az rémlik, hogy onnantól kell oda a "default, supl"

(#79020) 4Grider válasza csaszi75 (#79019) üzenetére


4Grider
nagyúr

default, supl, xcap

(#79021) simpley válasza csaszi75 (#79018) üzenetére


simpley
őstag

most megnéztem. :)

Az USSD kódok tényleg nem működnek már akkor ha aktív a VoLTE, viszont ha leváltom 2G-re, lefut. Tehát megáll az elméleted. :P

signed by simpley.

(#79022) Lackooo84 válasza 4Grider (#79020) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Írd még be, h "hos, dun"

The Truth is out there...

(#79023) AMD Power válasza zzola (#79017) üzenetére


AMD Power
titán

Ne is mond... Vicc az egész. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#79024) simpley válasza AMD Power (#79023) üzenetére


simpley
őstag

ma ismét (lett) volna egy csörte. Számlát akartam fizetni, be is fizettem. A végén kiírja hogy sikertelen, levonja az összeget, de jön az SMS, hogy köszönik a befizetést. Online illetve az appban egész estig írta, hogy ott a számla, fizessem be. Aztán most ahogy ránéztem eltűnt. :D Pedig már aggódtam, hogy holnap ismét lesz egy köröm náluk.. :U

signed by simpley.

(#79025) csaszi75 válasza simpley (#79021) üzenetére


csaszi75
senior tag

A VoLTE megy nálad rendesen? Milyen APN-eket használsz? Az előző hozzászólásokban jelzett típusok be vannak állítva?
Szóval nálad valami egyedi probléma lehet.

[ Szerkesztve ]

(#79026) simpley válasza csaszi75 (#79025) üzenetére


simpley
őstag

megy, mindig is ment.
Nekem iOS 17-en nem ír külön ilyeneket amit említettél csak arról tudok nyilatkozni, hogy az USSD kódok, mint pl a hívásátirányításhoz használatosak ha 4G-n van a teló és a VoLTE aktív, nem fut le. Ha viszont átteszem 2G-re, simán lefut.

signed by simpley.

(#79027) csaszi75 válasza simpley (#79026) üzenetére


csaszi75
senior tag

Ez szerintem hiba.. vagy készülék gond vagy pedig a profilod rossz a szolgáltatói oldalon..
Az elmélet az, hogy ha neked van VoLTE szolgáltatásod, akkor a hívásátirányításokat az MMTel, TAS (IMS)-en keresztül megy le a HSS-be.. és csakis a HSS-be.
Ha 2-3G-n vagy, akkor is csak az IMS-be regisztrálsz be.. és ha közben USSD kóddal menne nálad a beállítás, akkor ez teljesen eltérő beállítást okoz a 2-3G (HLR) és a 4G átirányításaid között..
https://realtimecommunication.wordpress.com/2015/05/27/ut-interface-what-is-it-for/
Amikor 4G-n átirányítasz, akkor ha nem vagy WIFI-n, akkor sem megy?

[ Szerkesztve ]

(#79028) csab2 válasza Lackooo84 (#79015) üzenetére


csab2
veterán

Akkor mit kellene ott látnom?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#79029) simpley válasza csaszi75 (#79027) üzenetére


simpley
őstag

reseteltem az APN-ket.
valami oknál fogva most megy. De nekem mindegy lenne, ha nem is menne mert sose használom most már így, hogy van VoWifi. 😌 (mikor falun voltam, nem volt lefedettség és amikor sikerült szipkázni 2G-t gyorsan beállítottam)-aztán a törlés is csak 2G-n ment.. Bl.Gyo esete különleges..

signed by simpley.

(#79030) benfolds válasza benfolds (#78992) üzenetére


benfolds
őstag

végül az ügyfélszolgálatnak sikerült bekapcsolnia az átirányítást. utána letiltani nem tudtam, mert ugyanazt a hibaüzenetet kaptam, mint amikor be akartam kapcsolni. újra fel kellett hívnom őket, hogy tiltsák le. mondta a csaj, ha átirányítást akarok kezdeményezni, nyugodtan hívjam őket. köszi. :DDD amúgy korábban ezen a telefonon, ugyanezzel a fw-rel simán ki-be tudtam kapcsolgatni az átirányítást ugyanarról a számról ugyanarra a számra, mondjuk az utóbbi egy évben már nem volt rá szükségem.

(#79031) simpley


simpley
őstag

500MB Jó dolgokban! :DD :C

signed by simpley.

(#79032) Bl.Gyo. válasza simpley (#79031) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Nekem semmi. Feltöltős kari.

(#79033) Bl.Gyo. válasza 4Grider (#79020) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Mire érdemes beállítani ezt a részt? Nekem csak default-on volt eddig, de át írtam erre meg hozzá írtam hogy hos, dun, de amúgy fogalmam sincs mire jók. 😄

[ Szerkesztve ]

(#79034) simpley válasza Bl.Gyo. (#79032) üzenetére


simpley
őstag

:O
próbáld akkor később. Este felé akár.
Go Midl csomag

signed by simpley.

(#79035) AMD Power válasza simpley (#79024) üzenetére


AMD Power
titán

Nálam még mindig nincsen extra net. Ajándékba dobott egy 500mb , de az sem működik. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#79036) simpley válasza AMD Power (#79035) üzenetére


simpley
őstag

na az érdekes…
Valami egyedi probléma lehet akkor. Nekem adta az 500MB-ot és aktiválódott is fél percen belül..

Én meg még mindig várom a választ, kezdek aggódni hogy ismét nem jön de akkor már az is elkönyvelhető hogy leszarnak és ki fogják húzni azt a 30 napot.. :W

signed by simpley.

(#79037) zzola válasza simpley (#79036) üzenetére


zzola
félisten

ÁSZF szerint 30 nap a határidő, szóval ha a 30. napon kapsz választ, akkor sem lehet egy szavad...

(#79038) zzola válasza AMD Power (#79035) üzenetére


zzola
félisten

Mint mondtam, a profilodon semmilyen módosítás nem fog működni, még a jó dolgok sem.

(#79039) simpley válasza zzola (#79037) üzenetére


simpley
őstag

úgy birom, hogy mikor vásárlással esetleg valamilyen szolgáltatással kapcsolatos kérdésem van másnap már hízelegnek, jön a válasz, most meg... :W :(((

signed by simpley.

(#79040) 4Grider válasza simpley (#79039) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azért gondolhatod, hogy egy kereskedelmi kérdést némiképpen könnyebben/gyorsabban meg lehet oldani, mint egy technikai jellegű problémát. És szabad kereskedőt sem mindig találsz, a problémát megoldó technikust/mérnököt/fejlesztőt/stb. kicsit nehezebb a feladathoz rendelni.

(#79041) simpley válasza 4Grider (#79040) üzenetére


simpley
őstag

jelen esetben nem technikai jellegű a probléma. Csak amolyan "számonkérés" a You megvonása miatt. Különben mikor a VoLTE-vel volt problémám, akkor is max 1-2 nap volt a válaszidő..

signed by simpley.

(#79042) slice14 válasza simpley (#79041) üzenetére


slice14
veterán

Használj 5G-t és lecsökken a válaszidő. :DDD

Bocsi, ezt nem tudtam kihagyni. :)

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#79043) simpley válasza slice14 (#79042) üzenetére


simpley
őstag

:P :B

signed by simpley.

(#79044) bajusz15


bajusz15
senior tag

Sziasztok!
Feltöltőkártyásként szeretnék mobil adatot venni, így körbenézés után lenne egy kérdésem: van valami buktató a 3x5gb-os csomagban 4990-ért 3 hónapra? Ha nincs, akkor mi értelme van a megújuló 5gb-os csomagnak 2590-ért? Ha egy hónapra szeretnék netet, akkor 2590, ha két hónapra, akkor már több (2x2590), mint a 3x30 napos 5gb-os opció 4990-ért amivel van még egy extra hónap.
A 3x5gb azt jelenti, mintha havonta vennék 5gb netet, ami 30 nap után volt-nincs, majd kapok megint 5gb-ot 30 napra, ezt követően megint 30 napra 5gb, mindezt egyszeri 4990-ért? (tulajdonképpen egy megújuló 5gb-os net 3 hónapig havonta ~1663Ft-ért)

(#79045) zzola válasza bajusz15 (#79044) üzenetére


zzola
félisten

Nincsen buktató benne.

(#79046) pjen válasza simpley (#79031) üzenetére


pjen
félisten

Szintén . Go super.

(#79047) Bl.Gyo. válasza bajusz15 (#79044) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Igen így működik, régebben én is használtam, nincs semmi trükk benne. Gyakorlatilag havi 1600ft 5gb így ahogy írtad.

(#79048) simpley válasza bajusz15 (#79044) üzenetére


simpley
őstag

mert úgy vannak vele hogy a buta ember megveszi az "olcsóbbat" :D

semmi buktató nincs benne.

signed by simpley.

(#79049) peugeotmate válasza bajusz15 (#79044) üzenetére


peugeotmate
őstag

1 éve ezzel nyomom, azóta nagyon elégedett vagyok a telefonos rezsimmel :D

meg

(#79050) AMD Power válasza zzola (#79038) üzenetére


AMD Power
titán

Örülök neki. Remélem még pár hét és meg is oldja a fogyatékos Vodafone! :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.