Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18001) vendingo


vendingo
veterán

Nálam is volt már gubanc a vodával.
1 nap kétszer egymás után kiszámláztak 3500Ft-ot NULLA kbyt adatforgalomra.

Bementem reklamálni:

1. Közölték, hogy ki kell fizetnem, nincs mit tenni.
2. Felvettem a rosszabbik énemet, elkezdtek telefonálgatni és közölték, hogy a felét jóváírják.
3. Közöltem, hogy szeretnék beszélni a főnökével, és panaszt szeretnék tenni.
Töltöttünk egy panaszlevelet és 1 hét múlva jött az SMS, hogy a 7500-at jóváírták a számlámon :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#18002) Agro válasza Hmura (#18000) üzenetére


Agro
senior tag

Akkor csináld a balhéidat, remélem boldogan és nyugodtan éled a mindennapjaidat :)

Én kiszáltam

(#18003) Z0C! válasza Hmura (#18000) üzenetére


Z0C!
őstag

hozok popcornt :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#18004) Hmura válasza vendingo (#18001) üzenetére


Hmura
tag

Ez ebben az országban csak így működik, sajnos.

(#18005) bohoc71


bohoc71
aktív tag

Bocsi,de részszámlát nem kapott az illető uriember? Tudtommal szokás,ha az átlagos számláinál magasabb összeget telefonál.

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#18006) Hmura válasza bohoc71 (#18005) üzenetére


Hmura
tag

Ha külföldön van tartósan, akkor hiába kap, nem fog tudni róla....

(#18007) T0rnad0 válasza bohoc71 (#18005) üzenetére


T0rnad0
addikt

Elvileg SMS is megy róla...

Z Fold 4

(#18008) Lehiñito


Lehiñito
senior tag

Sziasztok!
Aki illetékes az tudna nekem segíteni?

Mátrix 2. tarifám van amiben 150 egység lebeszélhető és/vagy letelefonálható összesen,
plusz választottam mellé a 200db hálózaton belüli sms-t.

A kérdésem az lenne, hogy ha sms-t küldök hálózaton belül akkor automatikusan abból a 200-ból fogja elkezdeni levonogatni, vagy el kell először használjam azt a 150 egységet és utána kezdi el felhasználni a 200 sms-t?

(#18009) T0rnad0 válasza Lehiñito (#18008) üzenetére


T0rnad0
addikt

Ez a helyes: "először használjam azt a 150 egységet és utána kezdi el felhasználni a 200 sms-t"

Z Fold 4

(#18010) Lehiñito válasza T0rnad0 (#18009) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Még jó hogy direkt rákérdeztem erre a márkakereskedésben a kisasszonynál és ő azt mondta, hogy az sms a 200-ból megy függetlenül a 150 egységtől. :W

(#18011) mukibuci válasza Hmura (#18006) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Szerintem ha kulfoldon vagyok, akkor is eszreveszem, ha kikapcsoljak a kimeno hivasaim...

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#18012) Daffni2 válasza Lehiñito (#18010) üzenetére


Daffni2
addikt

A tarifákban foglalt egységek kerülnek először felhasználásra, ezután indul el a díjmentes bónusz percek vagy SMS-ek használata.
https://www.vodafone.hu/lakossagi/telefonok-tarifak/tarifak/elofizeteses/matrix

"Aki ad,az nyer"

(#18013) Z0C!


Z0C!
őstag

Vajon Hmura mit szól majd ehhez...

A héten jön tehát a Tesco, amely egyébként már a közvetlen szomszédban – Szlovákiában - is rendelkezik mobilos tapasztalattal. A Tesco Szlovákiában 2009 decemberében indult, ott az O2 hálózatát használja. A szlovák Tesco Mobile nemes egyszerűséggel „árazási forradalmat” hirdetett tavaly, amikor 1 eurocentes percdíjat kínált és valóban hálózaton belül: 0,01 €/perc, SMS-t pedig minden hálózatba 0,10 € áron kínált. Ha ezt az árszínvonalat tartják Magyarországon is, a saját hálózatban jelentkező 3 forintos és más hálózatban irányuló 28-29 forintos percdíjak igencsak jónak számítanak majd. :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#18014) club1 válasza Z0C! (#18013) üzenetére


club1
veterán

A Tesco mobilnak van saját topicja...

(#18015) Z0C! válasza club1 (#18014) üzenetére


Z0C!
őstag

és? :)
A Vodafone a support....

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#18016) mukibuci válasza Z0C! (#18015) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

akkor supportálj a teszkós topikban ;)

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#18017) Z0C! válasza mukibuci (#18016) üzenetére


Z0C!
őstag

megtettem főnök! :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#18018) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Sziasztok!

Lenne egy kis gondom....

Témája a vodafone előfizetések hűség idő alatti árváltoztatása.

Januárban bementünk barátnőmmel az egyik márkaszervízükbe és ott rákérdeztünk, h az árváltozás miatt, le lehet e mondani az előfizetést... ott majdhogynem egy bunkó p.cs lehülyézett minket, mondván, h hát most minden szolgáltató emeli a díjakat, míg a hűség idő le nem jár addig nem lehet felmondani, ez volt a végszó, gondoltuk biztos úgy van ahogy mondja, el is jöttünk... valamelyik nap lettünk figyelmesek a januári számlára,amin az állt, h a díjakat emelték, ha akarjuk felbonthatjuk a szerződést, 15 nap áll rendelkezésre.
Erre felhívtuk a vodafone ügyfélszolgálatot és elmondtuk a kis sztorit a márkaszerviben történtekről.. azt mondták, h az előfizetése pedig abba a kategóriába tartozik amit fellehet bontani... viszont a 15 nap már lejárt... (de értesítést erről nem kaptunk, csak a számlalevélen, nem túl feltűnő helyen...) javasolták, h élhetünk a panaszlevéllel, amit emailben vagy személyesen be kell vinni és ott elbírálják.

Valaki járt e hasonló cípőben ezzel a kedves szolgáltatóval? Mert ezt a 15 napos felbontási időt 2 db újságban közölték le, amit borzasztó felháborítónak tartok, mert a mai világban az ilyet vagy rádióban vagy emailben, sms-ben kellene közölni.... nem egy olyan helyen amit a kutya se néz...

Tanácsa esetleg valakinek van egy ilyen panasz levéllel kapcsolatban? Vagy hogy kezdjek hozzá, mert mindenképpen leszeretnénk mondani az előfizetést. Majdnem 700ft al elmelték az alapdíjat.. ez pedig ahogy tudom szerződésszegés...

Előre is köszönöm a segítő jellegű hozzászólásokat és tanácsokat!

[ Szerkesztve ]

(#18019) club1 válasza SoulReaver (#18018) üzenetére


club1
veterán

Sajnos nem szerződésszegés, a Vodafone (is) a hatályos jogszabályoknak megfelelően járt el. Ez vonatkozik a 2 országos terjesztésű napilapban közzé tett hirdetményére, a honlapján közzé tett ÁSZF változásra felhívó közleményre. Azaz jogi lehetőséged nincs, marad a méltányosság. Leírod rendesen a levélben mi történt, és mit szeretnél, ennyi.

(#18020) SoulReaver válasza club1 (#18019) üzenetére


SoulReaver
veterán

Nem is jogi úton szerettem volna ezt elintézni, csak amikor kérdeztük bent az ügyintézőt, nem mondta, h lesz e ilyen lehetőség, csak leterelt minket, h ilyenre nem lesz lehetőség.

A szerződés megkötésekor meg gondolom a sok kis apró betűs résznél vannak ezek a dolgok elrejtve...

(#18021) RedSix válasza SoulReaver (#18018) üzenetére


RedSix
tag

Nézd meg a novemberi-decemberi számládat, elvileg minden érintett kapott tájékoztatást. Ja, és válts E-számlára, az havi 200 HUF megtakarítás/előfizu.

***Live online, love online***

(#18022) SoulReaver válasza RedSix (#18021) üzenetére


SoulReaver
veterán

Barátnőm előfizetése ez. Volt neki e-számlája is, csak az is később jött meg mindig... nem lehetett kalkulálni, h mennyi lesz a fizetnivaló.

Az okés, hogy a számlán feltüntetik, de ha egyszer bent a vodafone nál azt mondták, h nem lehet és nincs ilyen, akkor nem figyeljük a számlán... Am. is az ember max a fizetnivaló összeget nézi először, de ha küldtek volna egy külön papíron egy értesítőt, úgy könnyebb lett volna észrevenni.

Egyébként ott kezdtünk gyanakodni, hogy mivel én t-mobil os vagyok, a számla mellett volt egy felhívás, h lemondhatjuk a szerződést ha ez meg az nem felel meg...gondoltuk akkor ezeknél is van ilyen... és hát igen... volt, csak 15 napos határidővel... az meg lejárt.. ezért hívtuk fel a vodafont és panaszoltuk el...

(#18023) Hmura válasza Z0C! (#18013) üzenetére


Hmura
tag

Csatlakozom Mukibuci olvtárshoz, és javasolnám a Tusco-s topic felkeresését,
ott már egyéb infókat is találsz.

Nem olcsó, sőt........ eléggé gyenge matekból az, aki olcsónak gondolja.

[ Szerkesztve ]

(#18024) mukibuci válasza Hmura (#18023) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

akkor nevezz gyengének matekból (is - sokat nem változtat), DE bizonyos csillagok együttállásakor kedvező az a konstrukció, ez már ott is ki lett fejtve más által.

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#18025) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Érdeklődő kérdés.. Flottás készülék árakat el lehet érni valahol, vagy ezeket a flottához tartozó cégtől kell "kikérni"?

A másik, a netinfó már elérhető minden előfizetésen? Annó volt róla szó, h a "régebbi" előfizetéseken csak később lehet majd használni.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#18026) mukibuci válasza hackeeeee (#18025) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

flottája válogatja, többnyire az alap kategória vonatkozik rájuk. A netinfo meg folyamatban, legalábbis az én régi csomagommal egyelőre nem elérhető :(

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#18027) hackeeeee válasza mukibuci (#18026) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Értem, köszi! :R

Ezt szomorúan hallom. Remélem minél hamarabb elérhető lesz. Nem mintha a 100MB-nél nagyon fontos lenne, de azért néha-néha jó lenne tudni, h mégis hol tartok.

Véleményem szubjektív...

(#18028) Daffni2 válasza hackeeeee (#18025) üzenetére


Daffni2
addikt

Ki kell próbálni, ha megjelenik a netinfo.vodafone.hu akkor ok, ha nem, akkor a Te előfizetéseddel még nem elérhető

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#18029) hackeeeee válasza Daffni2 (#18028) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tájékoztatjuk, hogy a Netinfo oldal az általad használt internet csomaggal, illetve opcióval nem elérhető.

Véleményem szubjektív...

(#18030) Male


Male
nagyúr

Nincs itt olyan vodás vagy vodás ismerőssel rendelkező, aki ki tudna venni a telefonkönyvből? Sajnos nincs meg az ügyfélbiztonsági kódom, és nem is tudok újat kérni (nem én vettem eredetileg, és most sürgős lenne a törlés, nem várhatok heteket).

(Nem értem miért nem elég az, hogy az adott számról hívom az ügyfélszolgálatot ahhoz, hogy vegyenek ki a telefonkönyvből...)

Légyszi dobjon privit, aki tud gyors megoldást!

(#18031) Agro válasza Male (#18030) üzenetére


Agro
senior tag

Még, ha most azonnal el is végzi neked bárki a módosítást biztonsági kód nélkül (amit kétlek, mert ez akár az állásába is kerülhet, sokkal szigorúbb idén az EHT) akkor is tudomásom szerint 2 nap amíg a voda tudakozójából törlődik a számod és amíg az országos tudakozóból is törlődik az kb 1 hét. Nem emlékszem pontosan mert már rég volt (2 éve) amikor töröltettem az én számom akkor kb 10 nap után törlődött mindenhonnan.

[ Szerkesztve ]

(#18032) club1 válasza Male (#18030) üzenetére


club1
veterán

Senki nem fogja az állását miattad kockáztatni.

(#18033) mukibuci válasza club1 (#18032) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

nincs valakinek OTP-s ismerőse, sürgősen az egyenlegemen lévő szám után kellene írni 2-3 nullát ;]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#18034) Male válasza Agro (#18031) üzenetére


Male
nagyúr

Értem, köszi!

club1: Ok. Most, hogy már tudom mennyi idő... így már úgyis mindegy.

Mondjuk nem értem miért kell ehhez olyan hihetetlenül komoly engedély/ellenőrzés... még ha valami pénzügyi részt érintene, akkor megérteném, de így :F

mukibuci: :DDD
Azért az egy cseppet más szint, mint az, hogy amiről hívom az ügyfélszolgálatot, azt a telefont vegyék ki a nyilvános telefonkönyvből....

[ Szerkesztve ]

(#18035) dedike válasza mukibuci (#18033) üzenetére


dedike
addikt

:Y ...de jó neked... én ezt nagyon nem szeretném.... :(

Jó szerencsét!

(#18036) hackeeeee válasza Male (#18034) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Erre találták ki az ügyfélbiztonsági kódot.. Mert Ő azt honnan tudja, hogy biztosan Te vagy-e az, aki ezt intézni akarja. Érted, hogy, hogy értem.. :)

T-nél is kérik, ha a hívott számról ügyintézel, akkor is.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#18037) dedike válasza hackeeeee (#18036) üzenetére


dedike
addikt

T-nél is kérik, ha a hívott számról ügyintézel, akkor is.

Ezt csak megerősíteni tudom!

Jó szerencsét!

(#18038) Male válasza hackeeeee (#18036) üzenetére


Male
nagyúr

Jó, nem tudhatja, de ha már megszerezte valaki a telefonomat, akkor nem teljesen mindegy, hogy én feljogosítottam-e egy ilyen hihetetlen biztonsági kockázatot jelentő műveletre?

(#18039) hackeeeee válasza Male (#18038) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

És Ő azt honnan tudja, hogy Te feljogosítottad, és nem csak kibaszarintani akar veled valaki, h töröltesse a számod? :)

Épp erre találták ki, ha nem tudod, ez van..

Mondjuk T-nél bizonyos adatok elkérése-megadása után módosítják az ügyfélbiztonsági kódot. Mármint ez T-home-nál így van, T-mobile-nál nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#18040) Agro válasza Male (#18038) üzenetére


Agro
senior tag

ha megadod a kódot akkor mindenre fel vagy jogosítva, bemondás alapján nem döntheti el az ügyintéző, hogy igazat mondasz e vagy sem.

Egyébként meg teljesen mindegy, hogy egy egyszerü titkosítást vagy egy komolyabb módosítást kérsz. Itt nem az a lényeg, hogy mekkora biztonsági kockázatot rejt magában a két művelet, hanem az hogy ezt az EHT szabályozza nem pedig a szolgáltató.

(#18041) Male válasza hackeeeee (#18039) üzenetére


Male
nagyúr

Nagy kitolás, ha törölnek a telefonkönyvből...

Igen, más helyeken ez megy is. Megkérdezik a születési dátumot, helyet, anyja nevét, ilyesmiket, és az elég. ...de nem, itt emlékezzek a kódra 13 évvel ezelőttről.

(#18042) hackeeeee válasza Male (#18041) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, csak ha ezt megtehetnék nélküle, akkor lényegében bármit megtehetnének..

Véleményem szubjektív...

(#18043) Agro válasza Male (#18041) üzenetére


Agro
senior tag

Van akinek nagyon fontos, hogy szerepeljen a telefonkönyvben.

Telekommunikáció esetén más törvényeknek kell megfelelni mint PL egy közüzemi szolgáltatónál. Ott sok esetben még valóban elfogadják a személyes adatok bediktálását beazonosításnál, mert azok többnyire helyhez kötött szolgáltatások. Egy SIM kártyát bármikor vehetsz akár ajándékba is valakinek és ilyen esetben sokkal nehezebb mejegyezni a személyes adatait annak akitől kapod mind 4-5-6 db számjegyet. A legtöbb szolgáltató már kódot kér a beazonosításhoz. Legalábbis akikkel sűrűn kapcsolatba vagyok már így működnek.

(#18044) Male válasza Agro (#18043) üzenetére


Male
nagyúr

Lehet... én nem nagyon tudom ezt elképzelni, talán mert még soha nem volt szükségem rá, hogy valakinek így keressem meg a mobil számát.

Nekem könnyebb megjegyeznem a személyes adatait (mivel nyilván nem idegen, jóeséllyel eleve tudom), mint még egy 4-6 jegyű számot.
Igen, sok helyen kell, utálom is.

(#18045) Agro válasza Male (#18044) üzenetére


Agro
senior tag

Tegyük fel, hogy agyturkász, ügyvéd, állatorvos vagy egyéb tevékenységet folytató egyéni vállalkozó vagy. Ilyen esetekben fontos, hogy minnél több helyen legyen feltüntetve az elérhetőséged. Faterom Pl fogtechnikus. Rengeteg idős ember jár hozzá akik többnyire a tudakozóból szerzik meg a telefonszámát. Tuti felrobbanna az idegtől, ha megtudná, hogy valaki törölte a tudakozóból "poénból". Főleg mert csak annyit vennénk észre, hogy egyre kevesebb beteg jár hozzá. Első alkalommal tuti nem gyanakodnánk a tudakozóra lehet eltelik akár fél, 1 év mire észre vesszük. Az jópár százezres kiesést jelentene.

[ Szerkesztve ]

(#18046) BroCreSt


BroCreSt
aktív tag

Üdv,

Vásárolt itt valaki iPhone 4S telefont előfizetéssel?

Ha igen, annyi a kérdésem, kb.: mennyi előleget szoktak bekérni?

Köszi!

Samsung Notebook Series 9 NP900X3C-A01HU -> iPhone 4 16GB, fehér -> Samsung i9505 Galaxy S4 16GB, fehér

(#18047) Male válasza Agro (#18045) üzenetére


Male
nagyúr

Ahol kintvan a neved és a címed (ez kell a tudakozóhoz, ha egy számot akarsz), ott a telszámod is kint lehet... úgy reklámozza magát, hogy csak ezt a kettőt írja ki :F

Nem inkább ilyen arany oldalak szerűből szedik? Mert az teljesen más.

(#18048) raziel01 válasza BroCreSt (#18046) üzenetére


raziel01
veterán

Mindenféleképp Iphone-t akarsz? Én lebeszélnélek róla, illetve ha tudsz várni akkor esetleg rábeszélnélek egy Iphone 5-re.

(#18049) mukibuci válasza raziel01 (#18048) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

engem meggyőztél ;)

BroCreSt: van már meglévő előfizetésed, vagy szűz vagy még? Alsó hangon egy 35 ropit betippelnék minimum összegnek :U

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#18050) BroCreSt


BroCreSt
aktív tag

VitaMAX-on kívül semmi..

Az iPhone picit nagy, szerintem..

Samsung Notebook Series 9 NP900X3C-A01HU -> iPhone 4 16GB, fehér -> Samsung i9505 Galaxy S4 16GB, fehér

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.