Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76001) prozodus válasza SztiviVander (#75999) üzenetére


prozodus
őstag

PONTOSAN! Amelyik szolgáltató nem ontosan vezette fel az adatokat, az a hibás.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#76002) Lauda válasza zzola (#75989) üzenetére


Lauda
félisten

Ügyfélmegtartós flotta csomag.

(#76003) zzola válasza prozodus (#76001) üzenetére


zzola
félisten

Esetemben épp az a lényeg, hogy a Vodafone hibázott. Egyszerűen visszavonta az elhordozást, nem is lehetett folytatni, újat kellett indítani.

[ Szerkesztve ]

(#76004) prozodus


prozodus
őstag

Na, elindítottam telefonon a hordozást...
Az első ügyintéző tip-top volt, csak nem az ő asztala, épp ezért sajnos volt, amit rosszul tudott, de úgyis rákérdeztem újra, mert fontos dolog volt. A második ügyintéző folyton kis türelmemet kérte, a frász tudja, micsinált ennyi ideig egy-egy részleten,úh jó sok süket csenddel, de félóra alatt elvileg meglett minden, és szerdán meglesz, ha meglesz. De kiemelte, h ha vmi a yetinél másképp van, akkor újrázni kell. Frissen egyeztettem itt is, ott is, de vhogy az az érzésem, h el fogják cseszni mégis... Dehát most úgyis ki kell várni... A számhordozás istene legyen velünk! :D

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#76005) Marcsello31 válasza prozodus (#76004) üzenetére


Marcsello31
őstag

Kíváncsi leszek rá, mi mielőtt mi is elkezdjük.

(#76006) zzola válasza prozodus (#76004) üzenetére


zzola
félisten

Ha egyszerű a lakcímed, akkor általában nincsen probléma. A /-es, emeleti és/vagy lépcsőházas címekkel szokott probléma lenni.
Most mondjam azt, hogy a Telekomnál a harmadik látogatás után sikerült a címemet tisztességesen beíratni.... 18 azonosítóm van ott és ment a fejvakargatás...

[ Szerkesztve ]

(#76007) prozodus válasza zzola (#76006) üzenetére


prozodus
őstag

Igen, engem is az emelet-ajtó gondolkodtatott el...
Elvileg uúgy van beírva, legalábbis azon a felületen, ami nálam is látszik, de ki tudja, ezeknél meg azoknál, láttunk már karón varjút...

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#76008) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Akkora vihar volt felénk nem rég, hogy a wifi netünk és a vodafone mobil netünk "LTE" mindenestül eltűnt egy időre :DDD De még a müholdas tévénknek is annyi, úgylátszik nem szeretik a sürü esőzést, és mindegy melyik szolgáltatónál van.
Még a B20 is elmászott. A számhordozás téma engem is érdekel amúgy.

(#76009) 5150head


5150head
senior tag

Sziasztok!
Egy olyan gondom van, hogy ma vettem észre, hogy a telómon (Realme GT2) csak edge van. Asszony kártyájával (szintén voda) megy a 4G rendesen, uh valami gond a szolgáltatónál/kártyánál van. A csomagom Go Max, mobilnetet egyáltalán nem szoktam használni (ki van kapcsolva, mindenhol wifizek), a webes felületen majdnem 2 giga van még. (ma utaztunk és azért tűnt fel, hogy csak Edge van)
Néztem a voda webes felületét, de ott nem láttam állítási lehetőséget. Teló restart, menük végigböngészése megvolt már...
Van ötletetek? :F Köszi

(#76010) zzola válasza 5150head (#76009) üzenetére


zzola
félisten

Mennyi idős a SIM kártyád?
Ha a SIM kártya számának 7. 8. karaktere 31 vagy magasabb számú, akkor 4G képes.

[ Szerkesztve ]

(#76011) 5150head válasza zzola (#76010) üzenetére


5150head
senior tag

Amikor vettem a telót, akkor lett cserélve. Ez tavaly novemberben volt.

(#76012) Marcsello31


Marcsello31
őstag


Akit érdekel, és van XXL csomagja, elérhető a 4g+ szolgátlatás rajta, ezt én tegnap vettem észre, sokkal fürgébb, mint a sima 4g.

(#76013) Lackooo84 válasza Marcsello31 (#76012) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

He?? CA megy mindenkinek. :D

The Truth is out there...

(#76014) gabor9991 válasza Marcsello31 (#76012) üzenetére


gabor9991
őstag

A 4G+ nem egy különleges szolgáltatás, nem kell hozzá ez a remek XXL csomag se ami neked van hogy működjön :D
Az hogy fürgébb lett mint volt a nem 4G+ az nem csoda.

(#76015) 4Grider válasza Marcsello31 (#76012) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nincs olyan 4G képes mobilnet csomag, amin nem elérhető a 4G+. Konkrétan csak eszköztől függ, hogy tudja-e a 4G+-t és bázisállomástól, hogy megy-e rajta legalább x MHz-nyi a 2-3-4-5 vagy 6 db 4G sávon.

(#76016) 4Grider válasza Lackooo84 (#76013) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem egészen. A 4G+-ból kimaradnak a Cat4-es LTE eszközökkel rendelkezők.

(#76017) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Akkor nem szóltam, csak nekem új akkor, elején még ez nem volt elérhető nekem,
még mobilról sem, de tényleg fürgébb így mint alapként, köszi a válaszokat, bocs ha felriasztottalak titekek a mély álomból :DDD . Ami zavar ennél a routernél azok a ledek, se kikapcsolni sem halványítani nem lehet őket, max fekete szigetelő szalaggal eltakarom, de minek. jól bírja a masina, Tegnap akkora vihar volt felénk hogy sem a wifi netünk nem ment, de még ez sem, "felhőszakadás volt". Mikor elkezdtem használni ezt a csomagot, még én nem láttam rajta 4g+t. Na mindegy, jövőre majd veszek egy mikrotikes routert kültérit, ha jól tudom azon színte led sincs. köszi a választ!

(#76018) SztiviVander válasza Marcsello31 (#76017) üzenetére


SztiviVander
őstag

Lehet ott nalad most lett olyan plusz band amivel elerheto lett a ca.
"mikrotikes kulteri routert" szerintem ne akarj vennil :D

(#76019) Marcsello31 válasza SztiviVander (#76018) üzenetére


Marcsello31
őstag

Igen, szerintem is ez a helyzet, az elején tènyleg nem láttam ezt, mèg kèthónap után sem. Most azaz tegnap óta valami törtènhetett, mert megjelent a 4g+CA. Mikrotikes kültèrit mièrtne?! Rosszabb mint a b525?! Igazából ezen a routeren csak a ledek zavarnak. Nem Tom hogy meddig bírnák a nonstopp működèst. Mèg nincs eldöntve, viszont pozitív hogy nálalunk fejlesztenek valamit. :R

(#76020) 4Grider válasza Marcsello31 (#76019) üzenetére


4Grider
nagyúr

A mikrotik kültéri LTE kitjeit elsősorban nagy távolság miatti rossz lefedettség esetén javasoljuk. A 100e Ft alatti ilyen eszközök ráadásul a mostani routereddel megegyező LTE kategóriásak. Ha jól tudom, közel van a torony és Cat6-os a mostani eszközöd. Szóval nem is értem, hogy miért jutott a jóval drágább mikrotik az eszedbe...

(#76021) SztiviVander válasza Marcsello31 (#76019) üzenetére


SztiviVander
őstag

Nem rosszabb, de a szigszalag olcsobb :DDD

(#76022) CellWalker válasza Marcsello31 (#76012) üzenetére


CellWalker
junior tag

4G+ akkor van, ha a modem által aktuálisan használt össz sávszél meghaladja a 20MHz-et (ehhez elengedhetetlen minimum 2 csatorna összefogása, mert egy csatorna maximum 20MHz-es lehet 4G-n).

Ha elmondásodból jól sejtem, az 5144-es, a szennyvíztelepnél levő állomást használod.
Itt legutoljára április 22-én jártam, ez a legutolsó cellmapper adat, akkor még 10MHz B20 (nem is lehet több, ennyi van a Vodafonnak 800MHz-en), illetve 10MHz B1 volt beüzemelve, a kettő összeadva nem haladja meg a 20MHz-et, nincs + jelzés.
Valószínűleg bővítették a B1-et 10-ről 15, vagy 20MHz-re, így ez a B20-szal összefogva már meghaladja a 20MHz-et, megjelenik a +. Mostantól az eddiginél is nagyobb sebességekre számíthatsz, még feltöltés esetében is akkor, ha a B1-et használja elsőfleges sávként a modemed (ha jól sejtem, ez az eszköz nem tud ULCA-t).

A város délnyugati részén, az 5147-es állomáson pénteken már láttam 1970/2160MHz-es sávközéppel 20MHz széles B1-et.

[ Szerkesztve ]

(#76023) Marcsello31 válasza 4Grider (#76020) üzenetére


Marcsello31
őstag

Igazából èn sem csak ötleteltem, de felejtős marad ez.

(#76024) Marcsello31 válasza CellWalker (#76022) üzenetére


Marcsello31
őstag

Szia! Köszi az infót, valszeg így van ahogy írod. Hát legalább foglalkoznak vele, lehet azt használom sőt biztos, nekem mindenesetre így f@sza. Egy b525ös routerrel áltam rá. :R

(#76025) Marcsello31 válasza SztiviVander (#76021) üzenetére


Marcsello31
őstag

Ès nem èg le a modem tőle reggelre?!

(#76026) grafikus17


grafikus17
senior tag

Sziasztok! Nálam több napja nem megy a Vodafone TV app a 1270 azt mondja hogy központi hiba van. Nálatok is van probléma?

Xiaomi Redmi note 7

(#76027) 4Grider válasza grafikus17 (#76026) üzenetére


4Grider
nagyúr

És csak voda mobilon nem megy, hogy mobilos topikba írtál?

(#76028) SztiviVander válasza Marcsello31 (#76025) üzenetére


SztiviVander
őstag

Ha meglocsolod benzinnel es ego gyertyat raksz melle, akkor van ra esely :DD

(#76029) Marcsello31 válasza SztiviVander (#76028) üzenetére


Marcsello31
őstag

:DDD Jó rajta van a bakancs listámon ez is ha már közel a vég.
És elénekelem az ég a gyertya ég..... című dalt.
ha már ott tartunk mehet az egész ház is. _vicceltem_
Mindenkitől köszi a választ, fejlesztenek, nem hagyják magára azért ez jó.

[ Szerkesztve ]

(#76030) draco31


draco31
veterán

Szerződéskötéshez mi kell mostanában? Csak személyes iratok, vagy kell valami számla, ilyesmi?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#76031) 5150head válasza 5150head (#76009) üzenetére


5150head
senior tag

A vodánál volt a gond, valamiért inaktív volt az LTE szolgáltatás az előfizumon. Annyit mondott a csajszi, h előfordult már, hogy másokat is "kidobott" a rendszer. A lényeg, h megoldódott.

(#76032) Marcsello31 válasza draco31 (#76030) üzenetére


Marcsello31
őstag

Nekem csak a személyi igazolvány kellett csak.

(#76033) Lauda


Lauda
félisten

Megérkezett a számla, mondom be is fizetem:

Nagy "tekerés" árán ide jutott először:

Majd eljutott ide:

:DDD

Az alkalmazás pedig folyamatosan kiléptet, nem érdekli, hogy aktív a bejelentkezve maradok opció.

Meg sem lepődöm. Kezd "viccessé" válni az egész. :DD

[ Szerkesztve ]

(#76034) Lauda válasza Lauda (#76033) üzenetére


Lauda
félisten

Gondoltam teszek egy próbát, hátha csak pillanatnyi üzemzavar:

A megerősítés gombra kattintva (egyáltalán itt mi a tököt erősítek meg? ;] ) ez a fogadott:

:C :Y

Az egészben az az érdekes, hogy egyetlen másik szolgáltatónál, vagy banknál nem tapasztalom ezt, mint itt. Az oldalaik működnek, ha karbantartás van, előre jelzik (főként bankra gondolok). Mondjuk ha nem lenne ilyen jó csomagom, valószínű már nem lennék itt. Lehet nem véletlen van ez az ügyfélmegtartási rendszerük...

[ Szerkesztve ]

(#76035) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Nekem sem megy most az app, nem tudok belépni, hiba kóddal kiléptet. mobilról

(#76036) Lauda válasza Marcsello31 (#76035) üzenetére


Lauda
félisten

Kb óvodás szint. :D

Ahol ennyire össze tudja magát szarni a rendszer, hogy még a számlázási fiókom sincs meg, ott mennyire vannak biztonságban az adataim, a hívásnaplóim stb? Szerintem semennyire.

[ Szerkesztve ]

(#76037) Plug Life válasza Lauda (#76033) üzenetére


Plug Life
senior tag

A Vodafone fejlesztő csapata:

(#76038) Marcsello31 válasza Lauda (#76036) üzenetére


Marcsello31
őstag

Az. Valaki esetleg elaludt odaát?!

(#76039) Marcsello31 válasza Plug Life (#76037) üzenetére


Marcsello31
őstag

Nem lepne meg, ha lenne ilyen reklám, :DDD

(#76040) #61981184


#61981184
törölt tag

Nekem más jellegű problémám van.

Mióta lekapcsolták a 3G-t gyakran csak SMS-t kapok a nem fogadott hívásokról.
Paraméterek:
- készülék i13 mini,
- a fizikai kártya a voda, havi díjas
- esim telekom (céges)
Telekomos számmal nem jönnek az elmúlasztott hívásos sms-ek.

A másik dolog: amennyiben levált hívás közben a vodás sim volte-ről 2G-re...a minőség kaki. Ha a telekomos sim vált le, az 2G-n is jó hangot produkál.

Tudom jelentsem le hibára....mintha azzal megoldódna a dolog.

(#76041) SztiviVander válasza Lauda (#76033) üzenetére


SztiviVander
őstag

Lehet a számlákra is bevezetik a görgetést, aztán addigra hátha jó lesz a számlázó rendszerük is 😆

(#76042) Marcsello31 válasza SztiviVander (#76041) üzenetére


Marcsello31
őstag

Valszeg besokallt a számlázási rendszer, vagy túlterhelt. Vagy elmosta az eső.

(#76043) Marcsello31 válasza Lauda (#76036) üzenetére


Marcsello31
őstag

Kár hogy nem tartozok abba a csoportba ;]

(#76045) prozodus válasza Marcsello31 (#76005) üzenetére


prozodus
őstag

Na, meg egyet kell aludni, es kiderul... Nade, mi van, ha most az izgalomtol nem fogok tudni elaludni??? :D

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#76046) Lauda válasza Plug Life (#76037) üzenetére


Lauda
félisten

#76037Plug Life, #76038Marcsello31, #76041SztiviVander :DDD

#76044kl122 No komment.

Azóta sem jó, már egyáltalán nem jön be semmi:

Alkalmazás szintén halott. És az egyik vezető magyarországi mobilszolgáltatóról beszélünk. :DD

(#76047) Marcsello31 válasza prozodus (#76045) üzenetére


Marcsello31
őstag

LOL. Megnéztem újra az appot. Karbantartást írnak.
Ha nem tudsz aludni, max mèg forgalmazol pár gigabyteot reggelig, míg megjön a meglepi :) :DDD valami szèpet nèzel a youtubeon! :U . Èn már ide tettem az asztalomra a xanaxot.
Bejelentik majd hogy mègsem korlátlan (:. Köszi mindenkitől a választ a webes oldal is akad. Valamit babrálnak. Datai Róbert_gida. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#76048) Lauda válasza Marcsello31 (#76047) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem a rendszer megpusztulásának nincs köze az xxl csomaghoz. :D

(#76049) makoss válasza Lauda (#76048) üzenetére


makoss
addikt

Megcsinálhatná azt a "hibát" hogy felviszi a letöltési sebességet 200 Megára :DDD

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#76050) Marcsello31 válasza Lauda (#76048) üzenetére


Marcsello31
őstag

:DDD .Hát attól függ, hányan csüngenek rajta 1szerre, én arra leszek kíváncsi hogy meddig lesz életképes a csomag, 1évig? mindjárt megnézem hogy tudok e fizetni, van egy script a routeremhez, ő szerinte 500megát tol maximumon lefele, és 150 tol felfele ebből én 100at csippentek lefele. De ha megpusztusz a rendszer, nem ettől fog.
a tanyasi torenthuszárlovag. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.