Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63003) Diák66 válasza #72445440 (#63002) üzenetére


Diák66
őstag

Reméljük nem lesz fontos elintéznivalónk. Itt is megjelent többek között a hír: [link]

(#63005) baloghgabor válasza Diák66 (#62981) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Üdv, a szellem torony aljában készítettem : ( a Kiss Ferenc körúton van a újabb, ezek szerint, valamint csak van kettő az 55 úton valahol, megnézem őket is, ha járok arra)

bégé

(#63006) Diák66 válasza baloghgabor (#63005) üzenetére


Diák66
őstag

Ez a lista továbbra sem mond semmit, mert ez csak az alkalmazás telepítése óta megtalált cellák adatai. Jelerősség nem látható rajta.

(#63007) baloghgabor válasza Diák66 (#63006) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Ez az lenne? :

bégé

(#63008) MadMancs válasza baloghgabor (#63007) üzenetére


MadMancs
veterán

Használd celmapper app.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#63009) Diák66 válasza baloghgabor (#63007) üzenetére


Diák66
őstag

Igen azaz, a -74 jónak tekinthető. Az adótorony mellett -65 és -51 környékén kell lennie.

(#63010) Tosee


Tosee
őstag

Sziasztok!

Egy másik szolgáltatótól szeretném áthozni a vodafonhoz a telefonszámomat!
Voltam is bent, elindították a folyamatot 07.09 -én délután. 07.14-én lesz az átállás.
Viszont kaptam egy email-t, amiben ez áll:
"Az átadó szolgáltató jóváhagyta a számhordozást"
Ezt vehetem úgy, hogy 14-én este minden rendben lesz az átállás során, tehát egyeztették az adatokat, semmi akadálya a hordozásnak, csak az időablakot kell megvárni?
Vagy ez csak annyit tesz, hogy tudomásul vette a jelenlegi szolgáltató a számhordozás tényét, és az adatok egyeztetése majd csak később valósul meg, tehát még nem biztos, hogy sikerülni fog 14-én?
Magyarán ha nem egyeznek az adatok, vagy más akadály van, akkor már email-ben elutasították volna?

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#63011) asdf_ válasza Tosee (#63010) üzenetére


asdf_
veterán

Az időablak törvényben szabályozott, a hordozási igény közlése jelöli ki, hogy mikor lesz, addig a két szolgáltatónak egymás közöt el kell intléznie mindent. Ha a régi szolgáltató jóváhagyta a hordozást, akkoir ez megtörtént, sínen vagy, a hordozás a jelölt időpontban meg fog történni.

[ Szerkesztve ]

(#63012) Tosee válasza asdf_ (#63011) üzenetére


Tosee
őstag

Örülök neki, remélem így is lesz! :)
Azt nem említették a vodafonba, hogy erről levélben még aznap tájékoztatnak. SMS-t mondta, hogy abban benne lesz, hogy melyik fél utasította el ha gond lenne, és azzal menjek vissza, segítenek.
Köszönöm :R

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#63014) Caldera válasza #72445440 (#62998) üzenetére


Caldera
aktív tag

Így talán nem kell majd a digitális XXI.században 1 hetet várni számlazárás után mire elkészül a számla. Tiszta vicc.

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#63015) MadMancs válasza Caldera (#63014) üzenetére


MadMancs
veterán

Erre azért nem vennék mérget. :DD
Ha a számlázási rendszert is érintene akkor megbütykölnék vezetékes oldalról is. De azt nem bántják.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#63016) asdf_ válasza MadMancs (#63015) üzenetére


asdf_
veterán

Pedig nem ártana, mert akinek van mobil meg vezetékes cucca is, az még mindig két számlát kap, hogy olyat, ne is említsek, hogy a UPC valami tizen x év alatt képtelen volt a 29-es körzeteseket integrálni az ügyviteli rendszerbe, ezt a voda természetesen ugyanúgy gorgeti maga előtt...

(#63017) MadMancs válasza asdf_ (#63016) üzenetére


MadMancs
veterán

Jelen. :DD ráadásul nekem egyszerre is esik számlázás. Mobilt 25. én zárják, vezetékest 26. Mobil általában 26-27 megjelenik, vezetékes 28-29, mindkettő 5-6. -a táján lesz letölthető. Mobilt appban fizetem, vezetékest weben. Számla nem letölthetősége ennyire engem mondjuk nem zavar, inkább azt várom már mikor lesz mindegyik appban kezelhető/fizethető.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#63018) 4Grider válasza asdf_ (#63016) üzenetére


4Grider
nagyúr

Engem a Voda tavaly nyár óta szívat a 29-es körzetben lévő vezetékes telefonom számlájával. Mert bár a számlán rajta van az iCsekk kódja, de ha azzal fizetek, képtelenek lekönyvelni, így alap a felszólítási díj rá, illetve a felmondással fenyegetés. Két-három ilyen befizetés leigazolós kör után elegem lett, és elhordoztam a telefonszámot a Telekomhoz.
Ajánlották az e-számlára való áttérést (hogy majd ott gond nélkül tudok fizetni), ami nekem jó is lett volna ha elfogadja a rendszerük a 29-es körzetben kapott 6 számjegyű ügyfélkódot...

(#63019) AMD Power


AMD Power
titán

A francos Vodafone oldalán vagy az alkalmazáson belül hol tudok tarifát váltani? Felfelé akarok ,de sehol sem találok semmit sem. :F Céges flotta.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#63020) Caldera válasza AMD Power (#63019) üzenetére


Caldera
aktív tag

Mert az egy másik oldalon van :D. Próbáld [ezt] itt tudsz flotta kóddal belépni.

[ Szerkesztve ]

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#63021) Boond válasza 4Grider (#63018) üzenetére


Boond
addikt

Nekem telekomnál volt ilyen... nem vonták le/ nem megfelelően, nem próbálták újra... utána be lett fizetve, és a köv számlánál már megint volt vmi... (+ így az epack kedvezményt sem vonták). Ez is elektronikus számla...

(#63022) Boond


Boond
addikt

Na jött email... akit érintene:

Készüljön fel arra, hogy július 24-28. között nem lesz lehetősége a szokásos ügyintézésre, ezért kérjük intézze el szükséges ügyeit még a szünet előtt. Kérjük figyeljen arra, hogy számlabefizetés az ügyintézési szünet alatt csak postai csekkel és banki átutalással lesz lehetséges.

2021. július 24. után a korábban jól megszokott eszamla.vodafone.hu oldalon található számlái már nem lesznek elérhetőek. Amennyiben szüksége van rá, kérjük, látogasson el az oldalra és töltse le őket.

(#63023) asdf_


asdf_
veterán

No, a Vodánás is reszeltekt az emeltdíjas SMS-nek végre.

A Lakossági Mobil ÁSZF ... felvezetésre kerül, hogy az Emelt díjas SMS szolgáltatás 2021. augusztus 1-jétől nem érhető el.

(#63024) asdf_ válasza Boond (#63022) üzenetére


asdf_
veterán

2021. július 24. után a korábban jól megszokott eszamla.vodafone.hu oldalon található számlái már nem lesznek elérhetőek. Amennyiben szüksége van rá, kérjük, látogasson el az oldalra és töltse le őket.

You must be fucking kidding me, ahogy az angol mondaná. Hogyan lehet egy társaság ennyire hihetetlenül impotens? :U :W

(#63025) 4Grider válasza Boond (#63022) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ezzel csak annyi a probléma, hogy az elektronikus számla, amit kibocsátói oldalon nem őriznek meg ÉS nincs digitálisan aláírva, az nem felel meg az elektronikus számla jogszabályi követelményének. Azaz a Vodafone ezzel a húzásával (már hogy elérhetetlenné teszi az eszamla.vodafone.hu kibocsátói oldalon megőrzött elektronikus számlákat) több hazai jogszabályt is megsért. Nincs ezeknél egyetlen jogász sem?

(#63026) asdf_ válasza 4Grider (#63025) üzenetére


asdf_
veterán

Nekik meglesz és ki is adják majd, de gondolom legomboltatnak érte egy ezrest számlánként. Csak az általános elérhetőségét szüntetik meg, ahelyett hogy egy régi számláim mappábe bemásolnák a már amúgy is kész PDF-eket. Meg persze ne feledjük, hogy ezen számláknak a befogadónál is megőrizve kell már lenniük (cég esetén), tehát csak egy ügyféloldali adatvesztés esetén lehet erre szükség elvileg, de gyakorlatilag meg mondjuk egy lakossági ügyfélnél marhára nem alapvetés, hogy havonta letöltögeti a számáját (ha nem iratkozott fel arra, hogy csatolmányban megkapja az email mellé (én mondjuk eleve betiltanám az olyan elektronikus számlázást, ahol nem kapja meg az ember automatikusan emailben a számlát, hanem be kell lépni valami fos oldalra és onnan töltikézni egyesével, szia Díjnet, rád gondolok)). Egészen elképesztő, hogy ezt okésnak gondolják
Az is, hogy aki kifut az adatkeretéből ezalatt, az így járt, majd ha lejár az öt nap, akkor lesz netje, addig nem. Tényleg ennyire elképesztően bonyolult dolog lenne erre az 5 napra csinálni és aktiválni egy kamu adatcsmagot mindenkink, ami egy erősen sávszéllimites de adatkorlátmentes (mittomén 10/10 max) és akkor SENKI nem szívhatja meg? Ügyfélélmény mint olyan, ismerik ezek egyáltalán ezt a szót? Nem úgy nélz ki...
Meg persze hogy a parkolásra (mert valószínűleg ez fog a legtöbb embert érinteni) is képtelenek felhútzni egy árnyékrendszert, aztán az itt keletkezett parkolásokat betolni az új rendszerba.

[ Szerkesztve ]

(#63027) 4Grider válasza asdf_ (#63026) üzenetére


4Grider
nagyúr

Még egyszer: A Vodafone PDF-ei nincsenek ellátva fokozott biztonságú elektronikus aláírással és egy minősített szolgáltató által kibocsátott időbélyegzővel, nem EDI-n keresztül küldik és semmilyen módszerrel nem biztosított az adattartalmuk sértetlensége és az eredetiségük hitelessége. Tehát sem a hazai jogszabályoknak (számviteli tv. és 114/2007 (XII.29.) digitális archiválásról szóló GKM rendelet), sem a 1999/93/EK irányelvnek nem felelnek meg, ha nem kibocsátói oldalon őrzik meg őket. Márpedig ha elérhetetlenné válik az eszamla.vodafone.hu, akkor ezek a számlák megszűnnek jelenlegi formájukban elektronikus számláknak lenni.

(#63028) asdf_ válasza 4Grider (#63027) üzenetére


asdf_
veterán

Náluk az XML és az x132 file együttese a hiteles verzió, azt tartalmaz aláírást és időbélyeget. A PDF, ahogy írod, az egy semmi. De az előzőek elérhetősége a PDF-ével együtt szűnik meg, és aki nem kért számla emailezést, annak így nincs hiteles számlája. A nagy kérdés, amit nem tudok, hogy a bemutatott számla elérhetőségét kibocsájtói oldalon meddig kell biztosítani.

(#63030) Nuttysaturn


Nuttysaturn
friss újonc

Sziasztok,

Januárban jöttem át a vodafonehoz a telekomtól (számhordozással). A januári félhavi telekomos számlám kifizetésével megcsúsztam (őszinten: megfeledkeztem arról a pár ezer Ft-ról), azt csak áprilisban fizettem ki, mikor jött egy emlékeztető levél róla.

A vodánál mindent időben fizetek (otthoni,mobil), 7 hónap után a napokban szerettem volna a páromat bevenni family csomagba, valamit magamnak szerettem volna venni egy iphone 12 minit. A belső vizsgálat (amolyan hitelképességi?!) Azt hozta ki, hogy a második kártyára 40000Ft, az iphonera pedig 280000Ft (a teljes ára 283000Ft) előleget kért be. Tudja valaki, hogy 'eztmibőszámótaki?' Köszi a segítséget

(#63031) mukibuci válasza Nuttysaturn (#63030) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

nagyrészt a telekomos csúszásodból, plusz a saját matekjuk, mert nem vagy még elég régóta vodás

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#63032) 4Grider válasza asdf_ (#63028) üzenetére


4Grider
nagyúr

8 évig kell itt is megőrizni a számlát.

(#63033) asdf_ válasza 4Grider (#63032) üzenetére


asdf_
veterán

A NAV felé. De felém, aki felé szól, szerintem nem kell ennyi ideig elérhetővé tenni, csak nem tudom mennyi ideig (a díjneten azt hiszem18 hónapig érhetőek el).

[ Szerkesztve ]

(#63034) 4Grider válasza asdf_ (#63033) üzenetére


4Grider
nagyúr

Kibocsátói oldalon megőrzött (archivált) elektronikus számlát a kibocsátói oldalon kell bemutatni, mert a kibocsátói oldalon történő archiválása felel csak meg az elektronikus számla követelményeinek.

Akármelyik számlánkat letöltöm tőlük, az onnantól kezdve már nem lesz elektronikus számla, mert nincs aláírva. Tehát ha most keres fel a revizor, csak az eszamla.vodafone.hu oldalt tudom neki mutatni, a kinyomtatott elektronikus számláim ui. nem elektronikus számlák.

(#63035) asdf_ válasza 4Grider (#63034) üzenetére


asdf_
veterán

Nem értjük egymást/elbeszélünk egymás mellett.

Voda kibocsát egy elektronikus számlát. Ezt neki a NAV felé meg kell őriznie 8 évig (szerintem csak tárgyév+5 de egyrészt nem értek hozzá, másrészt ez most lényegtelen) Ha én erről másolatot kértek, mert elhagytam, akkor az ÁSZF-ben felsorolt számlamásolati díjjal honorlása ellenében kapom meg.

Ha én mint ügyfél automatikusan megkapom emailben az elektronkus számlát, akkor azt nekem is meg kell őriznem ugyaneddig.

Ha a kibocsátó nem küldi el nekem automatikusan, hanem arra biztosít lehetőséget, hogy én azt egy felületről letöltsem, akkor erre X időt ír elő a jogszabály. Ezt az X-et nem tudjuk. Csak annyit, hogy szerintem nem 8 és nem 1+5. Tehát a kérdés, hogy menyi az X a jogszabályban (én 1 évre tippelek). Ami még biztos, hogy azzal, hogy a régi számlák felá a Voda az utat ezzel a rendszerfrissítéssel elvágja, kb. halálbiztosan törvényt sért.

(hogy ha jön a revizor és te akkor akarod egyáltalán letölteni az elektronikus számládat, akkor ott szerintem nem fognak megdícsérni, mert a megőrzési köteleszettséged a számla kiállításának pillanatától él, nem akkortól, amikor felkeres a revizor. Ha cég vagy, az összes befogadott elektronikus számla szabályos elektronikus példányának birtokában kell légy 1+5 vagy 8 évig (hogy ez mennyi, ez most megint mindegy) Szóval ha cég vagy és nincsenek meg, gyorsan ugorj neki letölteni azokat az XML-eket meg X132-ket, amíg még lehet (az egy évnél régebbiekkel meg gondban leszel, mert tökre úgy rémlik, hogy egy évre visszamenőleg vannak csak ott a számál és akkor ez megint egy strigula abba, hogy 1 év lesz az az X).

[ Szerkesztve ]

(#63036) baloghgabor


baloghgabor
aktív tag

Nem tudtam, hogy a speedtest applikációban van térképes nézet is, a felhasználók mérései alapján. Nyilván nem hajszál pontos ez sem, csak érdekességképpen (plusz kettő kép, miért nem a konkurencia van nekem sem):

( Ha szerencsém van, akkor van térerő, igen).

(Na ez általában tényleg off).

(Szintén a lehetetlen kategória sajnos)
Tudom, rossz helyen élek. :))

bégé

(#63037) MadMancs válasza baloghgabor (#63036) üzenetére


MadMancs
veterán

Sőt került bele egy ilyen is:
Telekom:

Voda:

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#63038) baloghgabor


baloghgabor
aktív tag

:Y

Azután meg ha megáll a forgalom a közelben és nem jár erre senki: :DD

[ Szerkesztve ]

bégé

(#63039) MadMancs válasza baloghgabor (#63038) üzenetére


MadMancs
veterán

:DD
Megnéztem wifi (AX 600/300 körül visz át telóval), 2160p a plafon amit tud app, mert arra is azt írta. :DDD

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#63040) baloghgabor válasza MadMancs (#63039) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Nekem ez itthon most picit hihetetlen. De lehet valamit mókoltak, mert a telefonon is III térerő egy ideje, meg VOLTE. De majd elmúlik náluk..... :)

bégé

(#63041) #50449408 válasza baloghgabor (#63040) üzenetére


#50449408
törölt tag

Eddig milyen telefonod volt, illetve most mid van?
A kínai telefonok jobban sugároznak (mint pl a samsung) ezért a térerő is jobb.

(#63042) baloghgabor válasza #50449408 (#63041) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Nyilván új a telefon, már tudja a VOLTE-t, de a régebbi Honor sem volt képes idebent csak kevés térerőt érzékelni, mint a tartalék is. Sőt a wifi sem produkált még olyan mérhető sebességet, mint eddig. Nyilván a domborzati viszonyok változása, ahogyan szokta a Vodafone írni a panaszokra, majd ha írom, hogy Alföld közepén, akkor a növényzet, ami főként fenyő és hirtelen nem növekszik métereket. De ha panasz van, akkor érdekes, van valami őrületes változás jó irányba, majd egyszercsak megint halódik minden......

bégé

(#63043) 4Grider válasza baloghgabor (#63042) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az antenna karakterisztikáján ha állítanak, akkor simán előfordul olyasmi, amit említettél. A pilisvörösvári és budakeszi telephelyünkön folyamatosan állítgatják (Telenor), így nem mindig vagyunk boldogok, amikor épp tőlünk elfelé állítják el. Egyébként pedig egy frissen megázott nyárfás - szintén az Alföldön - nekem anno felezte a térerőt.

(#63044) baloghgabor válasza 4Grider (#63043) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Nyilván az időjárás is befolyásolja. De érthetetlen módon, ha vihar van, akkor még szuperebb minden. :F De valószínű valamit tesznek néha, mert érzékelhetően sokkal jobb szokott lenni. Majd persze idővel alulmúlja még saját magát is. De, mint látható még mindig ez az egyetlen használható szolgáltató a környéken. Hiába lett digi is a faluban, nálam teljesen fekete a környék jel szempontjából. Pedig reménykedtem, hogy majd talán......
Most antennát keresek a wifihez, azzal valószínű megoldás lenne a jövőben. Telefonálás meg még mindig havi pár alkalom, így az marad így. :K

bégé

(#63045) 4Grider válasza baloghgabor (#63044) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha arra járok mostanában akkor ránézek a Telenorral, mert nehezen tudom elképzelni, hogy a B20-as frekvenciájuk nem fedi le teljes egészében azt a területet. Persze a szerbekkel nem tudom, hogy az NMHH mit boltolt le, még az sem kizárt, hogy egyes frekvenciákon keményen csökkenteni kell a standard adásteljesítményt a határtól x kilométeren belül.

(#63046) baloghgabor


baloghgabor
aktív tag

Köszi! Érdekes módon van aki sokkal messzebb lakik tőlem, de nyilván az 55 főút közelebb van neki, ott van Telenor is rendesen. Nálam műszerrel nézték, még az udvaron is olyan gyenge volt, hogy szinte mérhetetlen. De ha az öreg kelebiai úton jársz ( Ásotthalom-Kelebia, a Gátsori részen van egy bolt-kocsma, na ott még az úton állva is necces telefonálni bármelyik szolgáltató telefon hálózatán. Pedig ott sorban vannak a tanyák és van jópár lakos.

bégé

(#63047) Killing


Killing
addikt

Vajon a nagy megújulásban számíthatunk eSimre? Tavaly azt nyilatkozták hogy várhatóan ez év második felétől, ami pont egybevág ezzel a leállással :D

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#63049) The DJ


The DJ
addikt

Sziasztok!

Ideiglenesen kellene nekem korlátlan internet hozzáférés + valami hozzá való modem/router, ami elosztja ezt a lakásban az eszközök között. A kábeles rendes bekötés most nem opció. Hűség nélküli megoldást keresek, minél kedvezőbb áron (értelemszerűen). Sajnos vagy szerencsére sosem volt eddig erre szükség és teljesen el vagyok veszve a lehetőségek és szolgáltatások között.

Ami tehát lényeg lenne: Korlátlan adatforgalom, járjon hozzá eszköz, ami routerként funkcionál és hűségidő nélkül is igénybe lehessen venni ezt a szolgáltatást. Nem tudom meddig kellene, lehet 1-2 hónap, lehet fél év, lehet tovább, menet közben derül ki, ezért pedig nem szeretnék 1-2 évre hűségidőt vállalni.

Köszönöm, ha valaki tud segíteni vagy irányba állítani személyes tapasztalatok által :R

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.