Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38151) Lehiñito


Lehiñito
senior tag

Sziasztok.

Ma rendeltem 150Mb plusz adatot a voda alkalmazásán keresztűl, ami sikerült is.
Viszont amikor feldolgozta a rendszer a kérelmet akkor 150 helyett csak 142Mb-ot írt ki, hogy annyit tudok még felhasználni.
Ez miért lehet? Valaki járt már így?

(#38152) kiralyroli


kiralyroli
tag

Sziasztok.

A Vodafone ingyen simmel kapcsolatban szeretnék érdeklődni hátha valaki tudna segíteni. Rendeltem a gépemről saját névre 2-db-ot ezzel elértem a korlátot,többet nem enged. Végül rendeltem még 2db-ot egyik rokonom nevére telefonról mobilnettel, megbírtam rendelni de többet nem enged más névre. Másik telefonról is próbáltam ami egy időben lett vásárolva azzal amiről már rendeltem, arról sem enged. Vagyunk egy háztartásban 6-an, nincs hat számítógép, de még két embernek szeretnék rendelni ingyen sim kártyát, de sehogy sem birok. Valaki nem tudja mi alapján azonosít a vodafone? IP címet cseréltem már, másik böngészőből is próbáltam, töröltem a cookiekat,sehogy sem enged rendelni. Valami ötlet? Ez így nem túl korrekt a vodától, ők sem gondolhatják komolyan hogy minden embernek külön internet előfizetése van egy családon belül, telefonról ugye meg nem enged ugyan arról a wifi hálózatról.

(#38153) eami válasza kiralyroli (#38152) üzenetére


eami
addikt

hát ez rendkívül egyszerű... eddig ha jól számolom 6 főre van 4 sim kártyád. Amint megérkeznek, ezekből választasz kettőt és arról rendelsz még kettőt a maradék 2 főre. Amúgy lehet rosszul tudom, de ezekkel a sim kártyákkal semmit sem tudsz csinálni anélkül hogy töltenél rájuk egy kis zsetont.

(#38154) bihariszabi válasza #71835392 (#38150) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Az emberek alapvetően jóhiszeműek. Mindenki csinál ilyet, hiába is próbálják sokan előadni a "Old Józsi teljesen körültekintő, megfontolt, ravasz róka. Józsit nem tudja senki csőbe húzni. Légy te is olyan, mint Old Józsi. Érdemeld ki te is az Old -tapasztalt, dörzsölt- előnevet." történetet. Lehet, hogy te jó csomagot választottál itt a vodánál, amihez szívből gratulálok. Majd pofára esel mással. Úgyhogy ne tegyél könnyelmű kijelentéseket :-). Értem, hogy a szolgáltató nem jótékony egylet, de szándékosan félrevezetően írja a reklámjait.
Te nem láttad a reklámplakátját a cégünk ebédlőjében kitéve. De mindegy is. Már megbékéltem. Próbálom a lehető legkedvezőbb módon használni azt, ami van.

[ Szerkesztve ]

(#38155) Gercsi


Gercsi
tag

Sziasztok!

Valaki tapasztalt már olyat, hogy a számlazárás és az adatcsomag "forduló napja" nem egyezik meg? Most tűnt fel, hogy a Netinfó oldalon a számlazárást 02.20-ra írja a rendszer, az adatcsomaghoz (csomagban foglalt 500mb) pedig, hogy 1 nap múlva újra elérhető. Nem lett külön vásárolva és aktiválva semmi, tehát egyszerre kellene újra indulnia.

Egy jó sakkozó mindig tudja, melyik bábut áldozza fel, és mikor.

(#38156) Bozek válasza bihariszabi (#38154) üzenetére


Bozek
nagyúr

Összedobjuk az első havidíjad a UPC-nél, csak válts már szolgáltatót.

"Te nem láttad a reklámplakátját a cégünk ebédlőjében kitéve"

Old Spice-t se használj, mert megdöbbensz majd, hogy nem lett belőled "szexi férfi"...

(#38155) Gercsi: Ez így van alapból mindenkinél, nem csak nálad.

[ Szerkesztve ]

(#38157) bihariszabi válasza Bozek (#38156) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Attól még nem menekülsz. Pénz jöhet.

(#38158) galaxys80 válasza Bozek (#38156) üzenetére


galaxys80
veterán

Támogatom. Én is beszállok, ha kell. :DDD

(#38159) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok!

Valószínűleg szolgáltatóváltás lesz Telenorról, még nem tudni hogy Vodára vagy Telekomra..
Olyan kérésem lenne, hogy egy általános véleményt írjon már valaki, beleértve a hibákat is a szolgáltatónál ami nem megfelelő a Vodáról:)

Köszönöm előre is a segítséget:)

Samsung Galaxy A55 5G

(#38160) -Ferenc-


-Ferenc-
csendes tag

(Ide is beírom, hátha tudtok segíteni)

Sziasztok,

Olyan kérdésem lenne, hogy van-e olyan 3 vagy 4G-s stick a Vodánál, ami menne nekem egy 5.0.1-es Pixi 3 (10)-es tabon, amin csak wifi van. Egyelnlőre nincs root-olva, de ha muszáj, akkor megcsináltatom (már csak az SD-re való átcuccolás végett is. Ez utóbbiban esetleg tudna valaki segíteni?

Előre is köszönetem :)

Ha lehet pm-ben is várom a választ, mert sajnos nem sokat tudok itt lenni :(

(#38161) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Standardnet apn eseten letezik hogy lassabb amugy a telo mert tovabb tart betolteni egy kepet neki?

[ Szerkesztve ]

(#38162) bihariszabi válasza DrDobos (#38159) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Szerintem jobban jársz, ha visszaolvasol. Most nem rosszból, meg nem kioktatásból írom. De sok az elfogult ember itt. Én annyit mondhatok, hogy Délnyugat Magyarországon jobb a Voda 3G lefedettsége, mint a Telekomnál. És egy jótanács: Olvasd el az egész ÁSZF-et mielőtt aláírsz bármilyen szerződést (elejétől végéig), különben simán le fognak hülyézni itt.

(#38163) Sayuar válasza DrDobos (#38159) üzenetére


Sayuar
őstag

Miért vodafone?

1. mert itt a legolcsóbb az 500 MB-os és az 1GB-os net (vodafone net + bónusszal számolva)
2. mert nincsenek egyoldalú szerződésmódosítások, lásd telekom és telenor 2014-es és 2015-ös balhéi
3. mert a 3G sokkal jobb mint a versenytársaknál
4. mert Budapesten eddig 1x se nem váltott vissza 4G-ről 3G-re, nem úgy mint pl. a telenor
5. mert a megrendelt adat 30 napig érvényes és nem baxnak át mint a telenornál a "kártyás ciklus" nevezetű agyrémmel
6. mert nincs kapcsolási díj, mint a telenornál
7. mert nincs tiltva a VoIP, mint a telekomnál
8. mert azoknak a feltöltősöknek, akik havi 3-4000-et forgalmaznak (max) ez a legoptimálisabb választás
9. mert hazai áron roamingolok
---------------------------
10. mert ha valami bajom van, emberközpontúbban állnak az ügyemhez, mint a konkurenciánál, ahol lekezelően és erőből oldanak meg mindent
11. mert az ismerőseim 90%-a vodás, így elviekben HD a hanghívás minősége

*utolsó két pont szubjektív

[ Szerkesztve ]

(#38164) DrDobos válasza Sayuar (#38163) üzenetére


DrDobos
őstag

Ez igen, nagy +1,köszönöm szépen neked! :)

Samsung Galaxy A55 5G

(#38165) bihariszabi válasza DrDobos (#38164) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Látod, mondtam. Csak a pozitivumot fogod olvasni. Amit irt a fenti fórumárs, az igaz, csak nem minden esetben, hanem vélhetően egy bizonyos csomagban és feltöltős módon.
A listája több sebből vérzik.
Pl én a Telekomnál a 190 forintos akciós nettel használtam a VOIPot, míg a Voda tavalyelőtt a zsebnetnél olyan szinten korlátozta, hogy el sem indult a Viber mobilneten. Most már biztosan jó a zsebneten is, mert gondolom pár fej porba hullott ez miatt..
Előfizetés esetében az internet csak számlazárásig el. Vagyis ha a számlazárásod elsején van és te 25-én rendelsz 1 gb netet, akkor azt vagy elhasználod 5 nap alatt, vagy elveszik... Ecetera, ecetera, ecet Teri.

(#38166) Vangelis válasza DrDobos (#38159) üzenetére


Vangelis
nagyúr

upc?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#38167) Sayuar válasza bihariszabi (#38165) üzenetére


Sayuar
őstag

"egy bizonyos csomagban"
Igen, oda is írtam, hogy net +

"A listája több sebből vérzik."
Pedig nem, de meg lehet cáfolni, kizárólag ÉRVEKKEL!

"Telekomnál a 190 forintos akciós net"
Előfizetésenként 1-szeri alakommal kapsz 190 Ft-os netet, utána pedig fizetsz, mint a katonatiszt!
Ja, hogy ez tavaly volt....kaptál 190 Ft-ért 500MB netet 30 napra....ja hogy tavaly a vodafone 3GB adatot adott 90 nap érvényességgel mindenkinek ingyen! JA :)

"a Voda tavalyelőtt ... korlátozta...a Viber mobilneten"
Ez most nosztalgiafórum és előveszed a betárcsázós múltat is? Csak mert a fórumtárs a mostani állapotokról érdeklődik... :U

"Előfizetés esetében az internet csak számlazárásig el."
Ugyanúgy mint a másik kettőnél...Tehát ez se nem jobb, se nem rosszabb a vodafonenál. Vagy úgy gondolog, hogy mindenben jobbnak kell lennie? :U

---------------------------
Akkor pár dolog, ami a konkurenciánál jobb:
Telenor
9 Ft-os percdíj vezetékes számokra
Telekom
32 kbps lassítás a netes keret elfogyása után (amit a vodafone megállít). Nekem pl. ez nem opció, mert megölne az ideg, míg betölt...

(#38168) thomas77 válasza Sayuar (#38167) üzenetére


thomas77
senior tag

Nekem megy tovább lassítva a net. 9.6 Kbit/s-el. Na az a nagy élmény!

[ Szerkesztve ]

(#38169) bihariszabi válasza thomas77 (#38168) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Viszont a Telekom megy lassított nettel is, a mobilra optimalizált oldalak nézhetőek képekkel együtt. Míg a Voda lassítás az csak email, meg chatre használható.

Sayuar:

Te kezdtél nosztalgiázni, hogy mi volt 2014-ben :). Gondoltam nekem is szabad :).
Kész tény amit leírtam. Továbbá kész tény, hogy kevés a telefon választék és azt is drágában adják mint függetlenül a MédiaMarkt. Egyébként pedig egyiknél ez a jó, másiknál az a jó. Az emberek a különbözőek és az igényeik.
Mindenki jól tudja, hogy karteleznek.

[ Szerkesztve ]

(#38170) lugosi válasza Sayuar (#38163) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Csak a Telekomos összehasonlítást tudom nézni, az alapján amit tudok, nem tudok ellenvetést mondani a listáddal kapcsolatban.
Pont net+ csomagom van, telitalálat.

(#38173) DrDobos válasza lugosi (#38170) üzenetére


DrDobos
őstag

Köszönöm a segítséget mindenkinek:)
Azt viszont nem teljesen értem mi van a lassított nettel. Csomagonként változik a lassított net sebessége? Ez nekem fontos lenne mert a mostani telenorosat napok alatt elhasználom, de a lassítottal és elvagyok és így ezreket spórolok a számlámon.

Ami még felmerült bennem ahogy szétnéztem, hogy a konkurenciákhoz képest drágábbak a telefonok? Csak én látom rosszul?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A55 5G

(#38174) goop válasza DrDobos (#38173) üzenetére


goop
őstag

Új előfizetőként neked már nem lesz lassított neted... És igen a telefonok jóval drágábbak mint máshol.

[ Szerkesztve ]

(#38175) bihariszabi válasza DrDobos (#38173) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Nekem van lassított vodanetem, de csak email + chat. Minden másra ott a mastercard.

Ja és én a Telekomtól úgy vettem telefont, hogy gyári független volt. Itt a vodánál érhet szoftveres változtatás meglepetés és nem csak a hálózati zárra gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#38176) mukibuci válasza bihariszabi (#38175) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

erre a szoftveres meglepetésre esetleg írhatnál 1-2 példát is :U a nokia 3210 és a se w595 már talán nem számit

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#38177) bihariszabi válasza mukibuci (#38176) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Nokia Lumia 820 - datasense önkényes eltávolítása.

"Datasense program:

Az Internet Explorer Mobile Data Sense beállítása révén csökkenthető az adatforgalom a webes tartalom (köztük a képek, a JavaScript és a szöveg) optimalizálásával, azaz tömörítésével. Ehhez a telefon a megnyitott webcímeket (más néven URL-címeket, kivéve a HTTPS kezdetűeket) elküldi mind a megnyitni kívánt webhelynek (kérelmet indító webhely), mind a Microsoft optimalizálást végző Data Sense-kiszolgálójának. Az e két helyről visszakapott adatok alapján a telefon eldönti, hogy a lehető legkisebb adatforgalom érdekében honnan olvassa be a webtartalmat."

Érthető, hogy szúrta a szemét a Vodának. Hadd fogyasszon a paraszt. Persze most megint lehet erre is mondani, hogy ízlések és pofonok. Aki pl nem netezik sokat, csak telefonál, annak jó is lehet a Voda telefonja és előfizetése, hiszen kedvező perc díjak és bónuszok vannak. Na meg lehet ügyesen is netezni. Pl az UC Web használatával. Az kiszűri a reklámokat, valamint tömöríti a képeket. Ki is írja, hogy mennyi megát takarít meg. Én már 126 mega megtakarítást csináltam, az 500 jó stabil Vodaforint :-)

(#38178) mukibuci válasza bihariszabi (#38177) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

igen, ezt már írtad egyszer és akkor is megkaptad rá a választ, hogy ez a funkciója a data sense-nek csak és kizárólag az AT&Tnél működött. Máshol csak az elfogyasztott adatmennyiséged tudtad mérni vele - amit akkor már egyedülálló módon a netinfó oldalon megtehettél.

arról meg nem is beszélve, hogyha annyira szúrná a szemét a tömörített adatfolyam, akkor nem nyujtana rá gyári megoldást :B

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#38180) Daffni2 válasza goop (#38174) üzenetére


Daffni2
addikt

Szerintem meg nem drágább.

Az a különbség,hogy a Vodánál látod mennyi a készülék tényleges ára, a másikaknál meg parasztvakítással becsapnak.
Mikor rájössz arra,hogy a tízen ezres tarifából jó ha a negyedét használod,mindjárt kiderül mennyibe kerül a végén a telefon.

"Aki ad,az nyer"

(#38181) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Egy kérdésem lenne, elnézéseteket kérem de most nem tudok utánanézni.

Jól emlékszem-e, hogy úgy van a Vitamax Net+ tarifa esetén, hogy kaptam a feltöltéshez 500 mega netet, abból megvan mondjuk még 200, de pár nap és lejár a felhasználhatósága az internetnek. Ha most rátöltök újabb pénzt, akkor ugye jól emlékszem, hogy ez a 200 mega sem veszik el? Tehát ha egy 3000-est rátöltök, akkor lesz 700 megám 30 napig? Vagy valamit félreértettem?

(#38182) Diák66 válasza lugosi (#38181) üzenetére


Diák66
őstag

" Amennyiben a 30 napos bónusz felhasználási időn belül ismételten feltöltesz minimum 3000 Ft-tal, a megmaradt korábbi internetbónuszod és az új bónuszod összeadódik maximum 2 GB erejéig és elérhető az újabb feltöltéstől számított 30. napig.
Amennyiben nem töltöd fel újra az egyenleged a 30. napig, úgy esetlegesen megmaradt internetbónuszod elveszik. "

Forrás:
vodafone.hu

(#38183) lugosi válasza Diák66 (#38182) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi szépen, ezt kerestem de kapkodok mert összefutottak kicsit a dolgok és nincs időm semmire és így persze meg se találtam. Intézem is azonnal a feltöltést.

(#38184) goop válasza Daffni2 (#38180) üzenetére


goop
őstag

Jó. MM meg egyéb boltokhoz képest is, ill. feltöltős árakat nézve más cégnél is drágább szerintem. Nincs ezzel gond, Ők a szolgáltatást akarják csak eladni, a telefon felesleges nyűg számukra.

[ Szerkesztve ]

(#38185) galaxys80 válasza mukibuci (#38176) üzenetére


galaxys80
veterán

Biztos olyanra gondol, mint a t-nél megtalálható kiírthatatlan boot hang. :)

Mellesleg semmivel nem drágább, mint a másik kettő. Amúgy nem az van, hogy karteleznek és mindegyik ugyanniért adja? 😚

[ Szerkesztve ]

(#38186) Bozek válasza goop (#38184) üzenetére


Bozek
nagyúr

Xperia Z5 Compact, Go+ csomagban: 115 ezer + 24 * 3 ezer = 187 ezer. MM-ben 200 ezer.

(#38187) mukibuci válasza Bozek (#38186) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

kivétel erősíti a szabályt :DDD

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#38188) goop válasza Bozek (#38186) üzenetére


goop
őstag

Telenor praktikum: 167 989 Ft. De tökmindegy.

(#38189) bihariszabi válasza Bozek (#38186) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

ExtremeDigital kártyafüggetlen 180.000.- [link]

(#38190) DrDobos válasza goop (#38174) üzenetére


DrDobos
őstag

Hogyhogy nem lesz lassított netem új előfizetőként?

Samsung Galaxy A55 5G

(#38191) Sayuar válasza DrDobos (#38190) üzenetére


Sayuar
őstag

A havi díjas ügyfelek esetében a régi csomagoknál csak lassítanak, az újak esetében megállítják a netet, ha a csomagban foglalt keretet elérted.
A feltöltősöknek -régi vagy új kártya- egységesen kikapcsolják.

(#38192) goop válasza DrDobos (#38190) üzenetére


goop
őstag

Azokra a csomagokra már nem szerződhetsz, akinek még él, annak lassított, az új csomagok meg olyanok, hogy elfogy, és a lassítás 0 kb/s. :D Ráadásul jópár csomagnál van automatikus adat opció + pénzért persze, ezt majd ne felejtsd el kikapcsoltatni.

Szerk. Megelőztek...

[ Szerkesztve ]

(#38193) DrDobos válasza goop (#38192) üzenetére


DrDobos
őstag

Hat ez nagyszeru, mondjuk a magyar nyelvunk szepsegei miatt szebben is tudnam fogalmazni. Es nem tudjatok veletlen, hogy ez Telekomnal is igy van-e?

Samsung Galaxy A55 5G

(#38194) HofiZoli válasza DrDobos (#38193) üzenetére


HofiZoli
senior tag

telekom csak lassít.. de annyira hogy használhatatlan, úgyhogy szerintem egál :D

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#38195) lugosi válasza HofiZoli (#38194) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Dehogy használhatatlan.

(#38196) HofiZoli válasza lugosi (#38195) üzenetére


HofiZoli
senior tag

segíts, mire jó? :W

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#38197) Bozek válasza goop (#38192) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nekem a Vodafone-os ügyintéző külön felhívta rá a figyelmem, hogy kapcsoljam ki, amikor szerződést hosszabbítottam. :D

(#38198) bihariszabi válasza HofiZoli (#38194) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Egyáltalán nem használhatatlan. A mobilra optimalizált oldalak akár az m.prohardver is gyönyörűen megy Telekom lassítottal, képekkel. Valamint viber, skype, fb messenger, email, szépen megy vele (csak szöveg). 1-2 megás appok is lejönnek kulturált körülmények között a Playről. Rendes www oldalak és facebook app az valóban élvezhetetlen. A vodanet lassítottal már a mobilos oldalak se mennek, csak az üzenő kliensek, de az is valami.

[ Szerkesztve ]

(#38199) lugosi válasza HofiZoli (#38196) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az összes azonnali üzenetküldő alkalmazás használható marad (szerintem ez elég fontos), e-mail működik (szerintem ez nagyon fontos), swarm-on be tudok jelentkezni oda ahova akarok, navigációhoz szükséges minimális adatforgalom lemegy, ios "barátok"-hoz szükséges helylekérdezés működik (fontos). Kompromisszumokkal böngészésre alkalmas, bár ez sokkal kevésbé fontos. Remélem segítettem.

(#38200) HofiZoli válasza lugosi (#38199) üzenetére


HofiZoli
senior tag

üzenetküldőből kinőttem, vicces lenne ha az ügyfelekkel telepíttetném az alkalmazásokat :D , email értesítés valóban megérkezik, csatolmány már a fasorban sincs, waze akadozva, lemaradásokkal betölt. Nálam ez a "szartseér" kategória, de kinek mi az igénye és mire szeretné használni.

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.