Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78001) zelikocc válasza Gallmix (#77992) üzenetére


zelikocc
senior tag

(#78002) Bferibörs válasza Tiédetis (#77998) üzenetére


Bferibörs
addikt

Bocs kifutottam az időből:

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#78003) Gallmix válasza zelikocc (#78001) üzenetére


Gallmix
aktív tag

nem esimes a telefon.

(#78004) dr9 válasza zelikocc (#77938) üzenetére


dr9
kezdő

Nem... Sajna nem így megy ez, a Vodafone RO pl. ha felmész egy külföldi hálóra, addig nem engedi a VoWifi-t amíg nem mész fel megint a saját hálózatára, bármilyen román vpn-el is próbálod. Tehát csak addig megy a VoWifi, amíg román ip-n vagy ÉS utoljára a Vodafone RO hálózaton voltál. Szerintem pont ugyanez van itt is. Ez ilyen dupla blokk :W

cosmoT

(#78005) 4Grider válasza Gallmix (#77996) üzenetére


4Grider
nagyúr

Törökország szerintem Európán kívüli ország, anno Japánban is élt az olcsóbb voda roaming. De ha nem akarod elárulni, nézd meg a voda roaming oldalt.

(#78006) zelikocc válasza dr9 (#78004) üzenetére


zelikocc
senior tag

Egyáltalán nem általánosíthatsz a román vodával, eleve semmi közük már egymáshoz, de még vállalat csopoporton belül is van eltérés országszinten.
A román Digi engedi roamingban is a VoWiFi-t (a magyar is engedte).
A magyar Telekom nem engedi, a német Telekom viszont engedi és még reklámozza is hogy használd azt roamingban.

Szóval itt most a magyar Vodafone-os tapasztalatok a relevánsak, mert minden szolgáltató másként adja.
Egyébként szerintem nem fair tiltani roamingban egy szolgáltatást.

(#78007) natë


natë
nagyúr

Sziasztok, garancia érvényesítéséhez elegendő a garancia lap, ami tartalmazza a készülék adatait, vásárlásának idejét, stb? Számlát nem kaptam hozzá.
Köszönöm! :R

(#78008) zzola válasza Tiédetis (#77998) üzenetére


zzola
félisten

Üzletben kérheted személyes.

(#78009) zzola válasza Bferibörs (#78000) üzenetére


zzola
félisten

Online?
Csakaszokásos... ;]

(#78010) zzola válasza natë (#78007) üzenetére


zzola
félisten

A jótállási jegy kell, amennyiben nincsen jól kitöltve vagy nem olvasható/sérült, akkor kell a számla is.

(#78011) natë válasza zzola (#78010) üzenetére


natë
nagyúr

:R

Elektronikusan kaptam, az is oké? (kinyomtatva)

[ Szerkesztve ]

(#78012) Málni


Málni
csendes tag

Sziasztok, egy olyan kerdesem lenne, ha elofizetnek a vodanal az xxl korlatlan mobilnetes szolgaltatasra, ahhoz mennyire kellene megvenni az altaluk ajanlott TCL R228T 4G Router-t is, ha tobb eszkozon (tv-netflix, laptop, masik telefon) is szeretnem hasznalni a mobilnetet, nem eleg hozza, ha a telefont hasznalnam wifi hotspotkent es errol osztanam meg a netet a tobbi eszkozre v nem lenne olyan gyors a net a tobbi eszkozon, mintha ezt a tcl routert hasznalnam?

(#78013) patex1983 válasza Málni (#78012) üzenetére


patex1983
őstag

Használhatod a telefont hotspot-ként, valószínűleg még gyorsabb is lenne vele a net, mint azzal a noname router-nek nevezett izével, viszont a telefon akksiját rövid időn belül degradálná, mivel a megosztás meríti jócskán és sűrűn kellene tölteni.
Javasolt hozzá egy normális router-t venni, ha hosszútávon ezt akarod otthoni netként használni.

X

(#78014) csernak75 válasza Málni (#78012) üzenetére


csernak75
senior tag

Inkább azt mondanám hogy így használva a telód nem lesz tartós, hamar lemerül, melegszik, töltés közben fokozottan melegszik. Akku és minden egyébb jobban használódik stb.

Esetleg ha egy régi telót fogsz be amiért nem kár úgy talán okés, de attól meg lehet jobb az ő eszközük.
Ha sebességben nem is (mivel csak Cat6 2 sávot összefogni tudó) jelerősségben, azért ezekbe kicsit nagyobb antenna fér mint egy telóba.

(#78015) Tiédetis válasza zzola (#78008) üzenetére


Tiédetis
senior tag

Köszi neked is :R

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#78016) dr9 válasza zelikocc (#78006) üzenetére


dr9
kezdő

[kép] [kép] hiába.... Nem megy, vodafone HU kártya Telekom hotspoton, roamingolva Vodafone RO-n. Valószínűleg ugyanaz van. Több configot is próbáltam, de nem megy.

cosmoT

(#78017) Marcsello31 válasza Málni (#78012) üzenetére


Marcsello31
őstag

Szia! Èn is használtam a telefont, mint Internetelosztó,
Egy ideig bírja, aztán megadja magát az aksi,
Meg fel is melegszik. Lèteznek jó hotspotok amik erre vannak
Kitalálva, de èn is azt írom hogy egy router kellene, megéri beruházni
Egyszer, mert ő mehet egésznap.
De ha hordozásra kell vannak egész jól használható hotspotok is,
De egy idő után ők lemerülnek, èn nem javaslom a Vodafone routert ha akkus.
Persze te döntöd el, :) . Èn egy telót áldoztam fel az XXL csomag
Használatánál az elején, a vègèn oda jutottam hogy minden nap
Töltenem kellett, aztán kakukk. :)

[ Szerkesztve ]

(#78018) Málni válasza patex1983 (#78013) üzenetére


Málni
csendes tag

Koszi a valaszt. Itthon vezetekes netunk van, viszont, ha masik varosban tartozkodnank tobb napot, oda kellene a mobilnet mnkeppen, de akkor a telefonos megoldas kiesik ugy gondolom. Ha nem szeretnek sokat raszanni, akkor ez a vodas eszkoz a celra megfelelne vagy van ennel jobb es olcsobb? Elofizetes melle csak plusz 1600 korul lenne a havi dija egy eves huseggel, tehat maga az eszkoz 20 ezer ft.

(#78019) Málni válasza Marcsello31 (#78017) üzenetére


Málni
csendes tag

Ertem, akkor a telefonos megoldast elvetettem :)
Ugy latom akkus ez a vodas router...
Csatlakozó(k) (USB, hálózati kábel, stb.)
Micro USB 2.0, töltőkábel

Számítógéphez csatlakoztatható?
igen

Kompatibilis rendszerek (Win xy, Mac OS, Linux)

Akkumulátor

Kapacitás (mAh)
2150

Készenléti idő (óra)
300

(#78020) Málni válasza csernak75 (#78014) üzenetére


Málni
csendes tag

Koszi.

(#78021) Málni válasza Málni (#78019) üzenetére


Málni
csendes tag

Utazas alkalmaval viszont jol jon, h akksirol is mukodik jut eszembe :)

(#78022) Marcsello31 válasza Málni (#78019) üzenetére


Marcsello31
őstag

Szia! A döntés a tiéd, hogy akarod e vagy sem, nem tudom hogy
Meddig lenne életképes egy akkus router?! De egy 4g+ os LTE router
Tényleg mehet nyugodtan egésznap, amiben nincs akku. magára is lehet hagyni. Adapterröl megy,
. Aztán lehet hogy a Vodafonenak vannak rendes routerjük is nem Tom, meg kellene kérdezni őket, hogy tudnak e mást adni esetleg :) .

[ Szerkesztve ]

(#78023) anglergab válasza dr9 (#78016) üzenetére


anglergab
addikt

Magyarországon ment a VoWiFi?

(#78024) domper2015 válasza Gallmix (#78003) üzenetére


domper2015
senior tag

[link]
Van rá lehetőség, hogy az legyen.

(#78025) zelikocc válasza dr9 (#78016) üzenetére


zelikocc
senior tag

Oké, de én is azt kérdezném, hogy Magyarországon ment a VoWiFi? Szűk a telefonok köre amikkel megy jelenleg.
Csak úgy lehet biztosra megmondani, ha előtte ment Magyarországon.

dchard már visszaigazolta, hogy megy nála roamingban

(#78026) MadMancs válasza Málni (#78019) üzenetére


MadMancs
veterán

Igazából nézőpont kérdése. Én anno egy ZTE R219z szappantartót kaptam mobiladat csomaghoz. Előfizetés már nincs meg eszköz igen, de több mint fél évig egy digi simmel üzemelt 0/24 . Eleinte ugye digi hálón, ~15/10 sebességgel, majd ugye Voda hálón roamingolva hozott stabilan 70/35 körül , míg meg nem kapták digi simek a 10/10 es korlátot. Igazából mindenre is elég volt. Akksi se probléma, mivel 8+ óra töltőn lévő idő után átvált hálózati módra, azaz lemeríti akksit 70%-ra és hálózatról üzemel tovább. Ha megszakad áramellátás akkor vált akksira vissza, így 2,5 éves korára is lazán elketyeg akksiról 6-7 órát aktív használat mellett.

Szóval ha nem valami eszeveszett sebesség kell, és nem valami gyengusz területen mozogsz ahol nélkülözhetetlen a CA, akkor nem olyan rosszak ezek a ketyerék, Telót én személy szerint nem ajánlom routerként használni, nem erre valók, max arra hogy rövid ideig kisegítsen, hosszú távon kb kinyírod.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#78027) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Szeged nyugati része városközpont felé haladva... :W :W
Digis kártyát már meg se említem...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#78028) dchard válasza dr9 (#78016) üzenetére


dchard
veterán

Tökéletesen működik a Vowifi roaming környezetben is, ezen a kérdésen már túl vagyunk.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#78029) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Arra leszek majd kíváncsi, hogy a sok PMR rádiós, mikor kapja fel ezt a netet, hogy átjátszókat építsen, "napelemeseket" "papagáj" Hogy távolabb is tudjanak rádiózni a másik félel, elég belőlük egy pár darab, és már ők is tudnak forgalmazni rendesen,
Régen sokan szórakoztak ezzel, amíg volt megfizethető net,
Lehet hogy most újra élednek.

(#78030) csernak75 válasza Marcsello31 (#78029) üzenetére


csernak75
senior tag

Nem hiszem hogy egy ilyen rádiós átjátszó kapcsolata több sávszélességet igényelne mint 1-2 db online rádió stream. Ha ez problémát okozna az már régen baj lenne.
Hamarabb tud elfogyni a sávszél az automata minőség állítós programok miatt.
Szerintem sok embernek 4K ban megy a youtube mert ha van sávszél az automata felvált. Aztán az ami a pazarlás mobilon. :D

(#78031) Marcsello31 válasza csernak75 (#78030) üzenetére


Marcsello31
őstag

Hát akkor nem szóltam. :) Jó dolog lehet így a pmr rádiózás, mert hogy elvileg ingyen van a csatorna. Nekem is pcn automatikusan hdba vált a youtube, mobilon színtén.
Azt hogy én mennyit forgalmaztam az elmúlt hónapban már megse nézem. ;]
Nem bántás kép írtam, de adott nekik ez a lehetőség, szerintem élni fognak vele.
4k nálam akadozik így nem használom max talán hdben, mondjuk ott az átjátszókon csak hangalapú adat megy, Léteznek már pmr képes telefonok amúgy?

(#78032) Gallmix válasza 4Grider (#78005) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Ami azt illeti Törökországot Európai országként vesszük figyelembe, egykori Bizánc, Kelet Római Birodalom. Ezért is van folyamatban az Eu-s csatlakozás vagy 40 éve. Megnéztem, valóban belföldi adatként kezeli őket.

A kérdés nagyon gyorsan eldőlt. Feltöltősre, nincs lehetőség internetezésre, voda honlapja alapján "nem érhető el". Előfizetésné lis egy partner hálózatnál érhető csak el. Ázsiához sorolják.

Vagy nem kell - és akkor probléma sincs.
Vagy wifi vpn-el, mert banki appot nem jó omen csak úgy használni, az meg ugyanis net kellene, nem szálláson általában.
Vagy helyi kártya.

(#78033) 4Grider válasza Gallmix (#78032) üzenetére


4Grider
nagyúr

A banki appok kommunikációja vonalon és periméteren ma már nem visszafejthető.

(#78034) simpley válasza simpley (#77991) üzenetére


simpley
őstag

megérkezett.

sajna olyan suták, hogy elrontották a születési névnél az adatokat, visszaléptek az összegzőnél, de sajna már nem engedte átírni.. Az aktiválásnál azt írja: "megkezdett aktivációs folyamat miatt nem aktiválható. Próbálja újra pár óra múlva"

Legfeljebb aktiválom én nekik, ha már ilyenek.. Ha sikerül. Volt már ilyen tapasztalata valakinek?

signed by simpley.

(#78035) Gallmix válasza 4Grider (#78033) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Azért gondolom ettől még nem célszerű nyilvános hálózatokon ilyent használni. (sok esetben csatlakozást sem ajánlják, banki tevékenységtől függetlenül). régebben volt erőrl videó, hogy tudják eltéríteni, átverni a gyanútlan áldozatokat. Pl svindlerek egyik adásában 10/+ évvel ezelőtt. Azóta biztos sok fejlődés, változás van, de a módszerek is változhattak.

Mennyire biztos ez?

(#78036) 4Grider válasza Gallmix (#78035) üzenetére


4Grider
nagyúr

80%-ban erről szól a banki alkalmazások fejlesztése. Igen, fals dns adatokkal el lehet téríteni az adott alkalmazást/böngészőt/stb., csakhogy nem lesz meg az új helyen az az infrastruktúra, amihez csatlakozni tud. Elsősorban persze a banki aláírások fognak az alkalmazásnak hiányozni, de logikusan az összes európai bank infrastruktúrája sem lesz ott az új helyen.
Hasonló okok miatt a vpn sem lesz kevésbé biztonságos, ha adathalász hálózaton használod.

(#78037) domper2015 válasza Gallmix (#78032) üzenetére


domper2015
senior tag

A feltöltősre is van internet lehetőség. [link]

(#78038) csaszi75 válasza Marcsello31 (#78031) üzenetére


csaszi75
senior tag

PMR képes telefonok? :) Majdnem.
Léteztek és gyorsan ki is vezették őket :) úgy hívták Push-To-Talk :D

(#78039) csaszi75 válasza Gallmix (#78032) üzenetére


csaszi75
senior tag

Most Törökországról beszélsz?
Mi az hogy nincs lehetőség feltöltősre?
Feltöltősön is belföldi díjért van adat, tehát olyan mintha az EU-be mennél..
https://www.vodafone.hu/szolgaltatasok/roaming/-/country/torokorszag#feltoltokartyas
Vagy mire gondoltál?
A Világ Napijegy nem érhető el, de az más.. az jellemzően ázsiai, afrikai, amerikai országokban játszik szerintem.. + a Balkán pár országában.
https://www.vodafone.hu/szolgaltatasok/roaming/euroaming

(#78040) Gallmix válasza domper2015 (#78037) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Igen törököknél. De ahol én kerestem ott nincs. Ezt írja a honlap: "külföldön nem elérhető"

Előfizetésnél is csak egy szolgáltatónál lehet. Nem Törökország a cél. Ázsiához sorolja a voda. Feltöltősként napijegy sem elérhető, nem is baj.

#78036 4Grider
Használtad már így? pl hotel wifiről? Mert youtube hasonlók az nyilván nem akkora kockázat, bár kitudja...

#78039 csaszi75
Nem, csak valaki írta példának, hogy belföldinek számít, utána próbáltam keresni két dolog között. És írtam igaza van. De nekem nem az kell. Ott nem elérhető feltöltősnek semmi. * Világjegyben benne van az ország, de az sem elérhető feltöltősnek, csak előfizetősnek.

A lehetőségek miatt kérdeztem. Eddig a Telekomnál van lehetőség feltöltősként olcsóbb is, mint a voda napijegye. Eldől mi lesz kell-e egyáltalán. Biztonsági tartaléknak hasznos lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#78041) Marcsello31 válasza csaszi75 (#78038) üzenetére


Marcsello31
őstag

Értem, köszi a válaszod! Azért jó lett volna ez a funkció pl házon belül vagy házon kívűl, ha walkie talkie módban beszélnek 1mással, az nem kerül pénzbe,
Meg talán szórakozásnak is jó lenne, találtam telefonokat amúgy amik még tudják ezt, csak hát nagyon drágák.

(#78042) 4Grider válasza Marcsello31 (#78041) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha ez boldogít, akkor van egy csomó push to talk alkalmazás okostelefonokra, meg egy rakat egyéb ingyen beszélős is.

(#78043) Marcsello31 válasza 4Grider (#78042) üzenetére


Marcsello31
őstag

:D Vártam már hogy válaszolj valamit :DDD , De ahhoz megint internet kel, mondjuk az megoldható, volt egy push to talk android alkalmazás, olyan sok külföldi böfögött bele hogy kiégtem rajtuk, nem volt rajta szabad csatorna. Köszi ;]

(#78044) Gallmix válasza Marcsello31 (#78043) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Vezetékes telefonon még működik, egymás, hálón belül (azonos bázis állomás) tudják hívni, elvileg ingyenes(?), de ez nem mobil.

(#78045) Ledi válasza Gallmix (#78044) üzenetére


Ledi
aktív tag

"Vezetékes telefonon még működik, egymás, hálón belül (azonos bázis állomás) tudják hívni, elvileg ingyenes(?),..."

Igen működik és ingyenes is.
Nekünk is van zsinóros telefon mellette egy dect. Utóbbit hurcolásszuk. :) Ha merül akkor lehetőség van felvenni a másik telefont és hordozhatón kinyomni a hívást ami így nem szakad meg. :K

(#78046) kl122


kl122
tag

A 4iG a vállalatcsoport integrációjának felgyorsítására és márkaváltásra készül 2024-ben...a csoporthoz tartozó Vodafone Magyarország vezérigazgatója Bányai Tamás lesz, aki az Epic Malta mobilszolgáltató éléről idén áprilisban csatlakozott a társasághoz, és az elmúlt hónapokban a vállalat leválását készítette elő a Vodafone globális rendszereiről...Mohamed ElSayad a 4iG új kereskedelmi stratégiai igazgatója. Feladata a cégcsoport hazai és nemzetközi távközlési vállalatainak kereskedelmi stratégiájának kialakítása, illetve a magyarországi márkaváltás levezénylése lesz.
[link]

(#78047) kl122 válasza kl122 (#78046) üzenetére


kl122
tag

Azért durván ütőképes csapatot hoztak össze azt el kell ismerni, mindegyik új felsővezető régi motoros a távközlési szakmában, Mo épp a Yetteltől érkezett.

(#78048) zzola válasza kl122 (#78047) üzenetére


zzola
félisten

AZ adatbázist és a benne rejlő hibákat ő sem fogja megoldani... :DDD :N

(#78049) ledgeri válasza kl122 (#78046) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Márkaváltás, mikről mire?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#78050) SztiviVander válasza ledgeri (#78049) üzenetére


SztiviVander
őstag

Vodafone -> Turulfon,Turulkom vagy valami hasonlo nemzeti mobilszolgaltatos ;] Gondolom elobb utobb le kell cserelni a markanevet mert nem a teljes vodafone ceget vettek meg, ahogy a telenornak is yettelre kellett valtania.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.