Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36001) attilav2


attilav2
őstag

A nagy lap amiből a kis kártya kitörhető is megváltozott 2005 óta:
[link]

[link]
A mindkét oldalán piros színű a régi, a piros-fekete(elől) fehér(hátul) az új.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#36002) Sayuar válasza attilav2 (#36001) üzenetére


Sayuar
őstag

Örülök, hogy megmutattad, hogy néz ki az új sim: már el is felejtettem, milyen van a telefonomban.
Én is tudok vele wifizni, ez nagyon klassz dolog: akkor a legklasszabb, amikor fizetést utal a munkáltatóm, akkor szétwifizem a telefonom. ;]

Apropó SIM színe: ettől jobb vagy rosszabb a térerő? :U Mert nekem sokkal jobb lett: mióta új SIM-em van, valami 4G izé virít a képernyőn. Azóta jobban gyorsul alattam az autó. Eddig csak 2, olykor 3G hatott rám kanyarban, most már 4G, belegondolni is szuper, hogy pl. egy vadászgépen 10G is van. Talán egyszer a vodafonenál is lesz 10G.

(#36003) attilav2 válasza Sayuar (#36002) üzenetére


attilav2
őstag

Mint ahogy gondolom észrevetted nemcsak méretbeli különbség van az új(kivágható micro és nano) és a régi sim között. A chip az új simen kisebb. Az új telefonokkal előfordulhatnak problémák régi simmel. Fejlődik a technika úgy a simen lévő chip is fejlettebb lesz. Többször előfordult a Xiaomi R1S-el hogy nem érzékelte a simet, csak többszöri ki be kapcsolás után ismerte fel. Az R1S 2014 májusában jelent meg, nekem 2005 novemberi simem volt. Más érdekes probléma is volt, amit a régi simnek tulajdonítok, az ország bizonyos részein sokszor eldobálta a hálózatot, előfordult hogy a határt elhagyva nem csatlakozott automatikusan a külföldi szolgáltatóhoz miután a magyar térereje megszűnt, kézzel kellett ezt megtennem. Remélem az új kártyával már nem lesznek gondok. Te meg csak vagdosd méretre a nagychipes régi kártyád ha új telefont veszel :DD

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#36004) Sayuar válasza attilav2 (#36003) üzenetére


Sayuar
őstag

Köszönöm a kioktatást.
Ha hiszed, ha nem, más is ismeri a nano mértet. Sőt....használja már egy ideje.
Az, hogy eddig nem posztoltam a SIM-em fotóját (de amúgy az alsógatyám címkéjét sem) az azért van, mert nem tartom annyira együgyűnek a fórumtársakat, hogy ezzel fárasszam őket.

De tudod mit: [link] ,már méretre is vágtam.... :P a két vodásat.
A tescos, a digi move, és a telekomos meg jól vagy így, ahogy van...

Az hogy a kártyád dobálta a hálózatot, az pedig nem a méreten múlik.

[ Szerkesztve ]

(#36005) QbHead


QbHead
aktív tag

Sziasztok!

Mivel kereséssel nem kaptam érdemleges választ ezért itt kérdezősködök.

A lényeg hogy pár napja volt kint logouton egy cikk hogy majd mindenkinek elérhető lesz a 4g csak legyen olyan a telefonja. Nos nekem most vagy egy egyszerű feltöltőkártyám 2 havonta töltöm 3k-val (havi 500mb bőven elég nekem így meg kijövök pont mert alig telefonálok hagyományosan) a lényeg hogy elképzelhető hogy a közeljövőben kapok egy sms-t én is hogy jön nekem is a 4g? Galaxy s4-em van (i9505 4g verzió)

("régi" sim kártyám van a piros kitörhetős ha ez befojásol valamit)

[ Szerkesztve ]

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#36006) mukibuci válasza QbHead (#36005) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

elképzelhető, de egyelőre feltöltőkártyával nem elérhető

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#36007) Nadec


Nadec
csendes tag

Sziasztok!

A köszönet program kedvezményt online vásárlásnál is lehet érvényesíteni?

(#36008) szijartg


szijartg
senior tag

Red medium! Pár napja vettem észre hogy romlott a hívás minőség. iPhone 5S.
Beszélgetés közben olyan mintha megszakadna a vonal kb. 1mp-re és "átváltana" valami sokkal rosszabb minőségre! Elég idegesítő! Majd vissza(vagy nem). Térerő majdnem maxon!
Több helyen is tapasztaltam!
Ez mitől lehet?

(#36009) Kicsirics77 F*sza! Ezt nem lehetne megszüntetni valahogy? Nagyon idegesít! Mert néha nem is hallom az idő alatt a másikat!

[ Szerkesztve ]

(#36009) Kicsirics77 válasza szijartg (#36008) üzenetére


Kicsirics77
veterán

HD hangszolgáltatást vezettek be,általában akkor csinál ilyesmit ha 3G és 2G hálózat között váltogat a készülék.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#36010) Kicsirics77 válasza szijartg (#36008) üzenetére


Kicsirics77
veterán

max ha fixen 2G hálózatot használsz de akkor meg semmi értelme pl a mobiladatnak mert baromi lassú,nekem is ezt csinálja mert a lakásban néha még térerő sincs.
remélem hamarosan aktiválják végre a femtocellát és megoldódik a benti telefonálás is.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#36011) HXY


HXY
addikt

A Vodafone-nál is elérhetővé vált a visszahívás kérése SMS-ben, amennyiben a kártya egyenlege nem elégséges a hívás indításához.

A Telekomhoz képest negatívum, hogy maximum napi 3 darab visszahívást lehet kérni.

Az viszont óriási pozitívum, hogy bármelyik hálózatba küldhető az SMS!

(#36012) H.Istvan25 válasza HXY (#36011) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Na ez még hiányzott... A legidiótább szolgáltatás :W

Huawei Mate 9

(#36013) atosan válasza H.Istvan25 (#36012) üzenetére


atosan
addikt

Aki kártyás annak miért rossz ez?

Maine coon

(#36014) H.Istvan25 válasza atosan (#36013) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

A Telekomnál is halálra idegesít amikor a sok hülyegyerek sajnálja a pénzt arra hogy felhívjon, inkább küldözgeti a rohadt visszahívókat hogy lehetőleg én fizessek. Soha életemben nem hívtam még ilyet vissza

Huawei Mate 9

(#36015) atosan válasza H.Istvan25 (#36014) üzenetére


atosan
addikt

Így valóban az, más szempontból viszont hasznos. Nagy lányom kártyás, ha ne adj isten baj van, vagy valamit akar és elfogyott a feltöltés, hasznos is tud lenni. Szerintem tiltsd tőlük az sms-eket.

Maine coon

(#36016) hercegno1991


hercegno1991
csendes tag

lehet már tudni a mindigtv mobil perc dijait?

(#36017) Gercsi válasza hercegno1991 (#36016) üzenetére


Gercsi
tag

Itt tudsz bővebben olvasni róla: Családbarát mobilcsomagok.

Egy jó sakkozó mindig tudja, melyik bábut áldozza fel, és mikor.

(#36018) gyuri81


gyuri81
veterán

Bementem ma az ügyfélszolgálatra, hogy kapcsolják be a 4G-t a telefonon. Kaptam új 4G-es NFC-s sim-et illetve aktiválták a rendszerben a szolgáltatást. Sajnos még mindig nem jelzi ki a telefonom ( Note 3 ) az LTE-t.
Mi lehet a gond?

Eladó új bontatlan Samsung S24 Ultra - 3 év garancia - https://bit.ly/3vedqBg

(#36019) snooze válasza gyuri81 (#36018) üzenetére


snooze
veterán

egy ujrainditás a telonak?

GO Gunners!!!

(#36020) polonic válasza gyuri81 (#36018) üzenetére


polonic
félisten

Telefon újraindítás megvolt. LTE engedélyezve van a hálózati módoknál? Támogatja a 800 mhz-es lte sávot a telefon?

(#36021) gyuri81 válasza polonic (#36020) üzenetére


gyuri81
veterán

újraindítás megvolt 2x is. Igen támogatja: LTE 800/850/900/1800/2100/2600 MHz

nem tudom még mi a jó eget lehetne vele csinálni :(

Eladó új bontatlan Samsung S24 Ultra - 3 év garancia - https://bit.ly/3vedqBg

(#36022) QbHead válasza gyuri81 (#36018) üzenetére


QbHead
aktív tag

Előfizetősvagy vagy feltöltőkártyás? Gondolom az előbbi de azért hátha :DDD

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#36023) gyuri81


gyuri81
veterán

Jaja, flotta elöfizu

Eladó új bontatlan Samsung S24 Ultra - 3 év garancia - https://bit.ly/3vedqBg

(#36024) atosan válasza gyuri81 (#36023) üzenetére


atosan
addikt

Ugyan azon flottásoknál megy másnak? Az is lehet, hogy xy időnek el kell telnie, bár az ilyeneknél nem jellemző.

Maine coon

(#36025) polonic válasza gyuri81 (#36021) üzenetére


polonic
félisten

Arra tudok gondolni, hogy megsem tortent meg a vodanal a konfiguralas. Nem raktak be az elofizetoi profilod a hss-be.

(#36026) MeGabee válasza gyuri81 (#36023) üzenetére


MeGabee
senior tag

Nekem küldtek SMS-t,hogy rákapcsolnak a 4G-re,lehet hogy rögztették a kérésed,de még nem jutottak el odáig,hogy bekapcsoljanak a rendszerbe.

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#36027) Bling95


Bling95
őstag

Mi van akkor hogyha olyan gagyi csere telefont adtak hogy mozgott a kijelzője és full levolt harcolva és betört a kijelzője?... kicsuszott a kezemből a számológép és kb 15 centiről ráesett... azért ettől nemkellene így behalnia szerintem...

Most ezt hogy viszem így vissza holnap vodába?

(#36028) mukibuci válasza Bling95 (#36027) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

a kapott papirokon szerepel a kártéritési ára a kapott készüléknek, azt kell becsengetni és visszakapod a sajátod. ha nem akarod kifizetni, akkor a saját készüléked idővel értékesíti a voda, a befolyt összegből levonja a kölcsönkészülék árát és a maradékot visszakapod

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#36029) Bling95 válasza mukibuci (#36028) üzenetére


Bling95
őstag

az gyönyörű... 200.000 ezer van a papiron ....

szóval konkrétan adnak egy rakás sz@rt, én nem hisztizek mondván 1-2 hétre mindegy erre meghal egy ilyen nüansznyi dologtól...

végén még kitalálják hogy nem adják vissza az i6-t és még fizessek rá a a lerobbant i5-re?

(#36030) mukibuci válasza Bling95 (#36029) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

kértél valamit kölcsönbe, nem vigyáztál rá, ki kell fizetni. ez szerintem mindenhol igy müködik :U

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#36031) Bling95 válasza mukibuci (#36030) üzenetére


Bling95
őstag

amivel alapvetően nemis lenne semmi gond ha amit kölcsönbe adnak kb nemakart volna az első percig szétesni... cserébe így repedtem már nem mozog a kijelző...

na mindegy lesz egy köröm a vodába holnap, szép lesz

(#36032) mukibuci válasza Bling95 (#36031) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

inkább csináltasd meg a kijelzőt, olcsóbban megúszod :U (nem, nem a vodában)

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#36033) Bling95 válasza mukibuci (#36032) üzenetére


Bling95
őstag

hát igen nagyjából tized annyiba kerül, esélyes hogy ez lesz a megoldás...

(#36034) Bling95


Bling95
őstag

Arrol tud valaki valamit hogyha eszreveszik esetleg hogy en ezt kicsereltettem az milyen szankciót von maga utan ?

(#36035) mukibuci válasza Bling95 (#36034) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

nyilván ugyanazt, mintha nem cserélted volna ki

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#36036) Bling95 válasza mukibuci (#36035) üzenetére


Bling95
őstag

Ertem, koszi :)

(#36037) gyuri81 válasza polonic (#36025) üzenetére


gyuri81
veterán

Tegnap visszamentem a vodába és megnézettem újra a beállításokat , de azt mondták, hogy minden oké! Tanácsolták, hogy nézzem meg másik 4g-s telefonban a sim-et. ( jelzem a voda szervíz készülékében-S5- sem működött a 4g) . Bementem egy gsm boltba , megnézettem a sim-et, de természetesen nem volt jó a 4g.
Igy este felhívtam az ügyfélszolgálatot, hogy most mi a gyík van. Azt mondta az ügyfeles, hogy újra beállítja a 4g-t és fél órán belül jó lesz.
Így is lett :) most minden oké!
Köszi szépen a tanácsokat/segítséget srácok!

Eladó új bontatlan Samsung S24 Ultra - 3 év garancia - https://bit.ly/3vedqBg

(#36038) #35104512


#35104512
törölt tag

online megrendelésnél sehogy nincs arra mód, hogy személyesen vegyem át a megrendelt árut, csak futár hozhatja? ebben az esetben lehet tudni, hogy pontosan (melyik nap) mikor jön? 2-3 napot ír a rendelésnél, de nincs arra módom, hogy 2-3 napig itthon üljek várva a futárt, ráadásul előrendelésről van szó, így meg pláne fogalmam nincs mikor jöhet...

(#36039) Bozek válasza Bling95 (#36031) üzenetére


Bozek
nagyúr

Te vetted át és alá is írtad a papírt. Akkor kellett volna szólni, hogy nem jó ez így.

(#36040) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

1 hónap huzavona meg szopatás után végre működik a minibázis.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#36041) H.Istvan25


H.Istvan25
senior tag

SIM kártyát csak az cseréltethet akinek a nevén van a kártya vagy más is? Konkrétan arra gondolok hogy a kártyám a faterom nevén van (flottás csomag miatt), és szarakodik a kártya és ki kéne cseréltetni. De nem otthon élek már ezért ha nem megoldható hogy én kicseréljem akkor muszáj utaznom egyet :D

Huawei Mate 9

(#36042) mukibuci válasza H.Istvan25 (#36041) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

van fent a honlapon meghatalmazás

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#36043) benfolds


benfolds
őstag

az mennyire normális, hogy az mobil vodafone appon és böngészőben nézve is folyamatosan elég nagy lemaradásban van az egyenleginfó? pl. ma este tegnap délutáni állást ír ki, azóta meg telefonáltam kb. 10 percet.

(#36044) Bling95 válasza Bozek (#36039) üzenetére


Bling95
őstag

persze, mozgást sajnos nem vettem észre csak este otthon. Aztán úgy voltam vele hogy 1.5 hétre mindegy...

egyébként nem gyári kijelző volt már benne és azért mozgott a kijelző mert gány módon volt berakva és befeszegetve a helyére :)

(#36045) Spet


Spet
addikt

Udv mindenkinek,

Jelenleg kulfoldon tartozkodom (asiaban), problemam pedig az, hogy a telefon nem csatlakozik fel egy halozatra sem (meg ha az nincs tiltva). Parom is vodas, csak o elofizeteses en meg flottas vagyok. Mit tudok innen tenni, hogy tudjak kapni otthoni sms-eket? (netbank miatt kellene, ugyebar azonositas miatt).

Gondoltam en szereny, hogyha berakom az en SIM-em az o telojaba akkor menni fog, hat nem. Esetleg a roamingot kellene aktivalnom online, es ha igen akkor az mibe kerul? Vagy kuldhetek be otthon valakit helyi fiokba es iranyithatom at valahogy az uzeneteket?

Valaszokat elore is koszonom

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#36046) Zsocy155 válasza benfolds (#36043) üzenetére


Zsocy155
őstag

Úgy látszik, ez lesz a normális. Én hetek óta ezt tapasztalom!

(#36047) mukibuci válasza Spet (#36045) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

1270en be tudják kapcsolni a roamingot. kérj meg valakit, hogy csörögjön be

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#36048) Spet válasza mukibuci (#36047) üzenetére


Spet
addikt

Vodafone oldala szerint online is tudom kapcsolni a roamingot. Ha e aktivalva lesz akkor elmeletileg, tud majd csatlakozni a helyi halozatra, s megkapom a hazai sms-eket (a bank oromere)?

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#36049) mukibuci válasza Spet (#36048) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

ha be vagy regisztrálva és tudod is, hogy ott kell bekapcsolni, akkor mi a kérdés :F

ha pedig nem vagy regisztrálva, akkor nem is tudsz hálózat nélkül

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#36050) #35104512 válasza #35104512 (#36038) üzenetére


#35104512
törölt tag

arra esetleg tudja valaki a választ, hogy megpróbálják e többször kiszállítani a csomagot ha elsőre nem sikerül?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.