Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77001) dchard válasza aprokaroka87 (#76999) üzenetére


dchard
veterán

Amit én írtam, az általánosságban igaz minden csomagra: így működik a QoS a mobilhálózatokban (kis leegyszerűsítéssel). Az XXL-el kapcsolatban pedig pont azt írtam az előző hozzászólásomban, hogy nem tudni, hogy van-e egyáltalán "jó" kategória belőle, ez teljesen egybevág azzal, amit te is mondasz: könnyen lehet hogy nincs, és akkor marad a pillanatnyi terhelés, ami egész pontosan azt jelenti, hogy az állomás rádiós kapacitásai mennyire terheltek.

Marcsello31: erre semmi szükség nincs a QoS mellett, és nem is nézegeti ezt senki. Ha olyna lenne a csomag, hogy fix korlátja is van, azt is automatizmus csinálná meg a szerződésben is benne lenne. De fix korlátról szó nincs, bizonyíték erre nem látszik.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#77002) aprokaroka87 válasza Marcsello31 (#77000) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

2x sem biztos hogy le lassítanak, ha nincs túl terhelve a hálózat.

(#77003) aprokaroka87 válasza dchard (#77001) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Tehát lényegében a Qos-t mindenhol alkalmazzák minden díjcsomag esetén csak lehet hogy elsőre nem fog feltűnni.
Viszont akkor az xxl csomag lényegében elég szigorú kategóriában van azon belül is.

[ Szerkesztve ]

(#77004) zzola válasza aprokaroka87 (#77003) üzenetére


zzola
félisten

Nem kell ezt túlgondolni. A szoftver dolgozik, az adatkártyát - ami 5e havonta - nem fogja a Red csomagok elé sorolni rendszer szinten.

(#77005) SztiviVander válasza dchard (#77001) üzenetére


SztiviVander
őstag

Szerintem is az adott allomas terheltsegetol fugg (meg attol hogy az jol mukodik-e egyaltalan), mert itt balatonon a legrosszabb esetben is 45/35-ot mertem (naponta tobbszor is neztem, kivancsi voltam tud e barmikor is olyan szartalicska lenni a sebesseg mint pesten, de nem tud), de inkabb 60-80 az altalanos, ejfel korul meg 100-120. Ugy hogy 107GB az elhasznalt eddig ebben a ciklusban (negyen hasznaljuk, ugy az nem annyira sok). Itt ez a torony valoszinuleg a nyari szezonon kivuli idoszakhoz kepesti 2-3x -os jelenlegi terhelessel sincs ugy kihajtva hogy barmilyen qos bekapcsolna. A telefonban levo ceges elofizetessel is szoktam csekkolni, pont ugyanannyit tud az is itt, ahogy a ceges pesten otthon kb pont ugyanolyan lassu szar mint az xxl.

(#77006) dchard válasza aprokaroka87 (#77003) üzenetére


dchard
veterán

Természetesen, minden egyes csomag valamilyen QoS kategóriában van, az összes előfzetőt be kell sorolni valahova. Csak az a nem mindegy, hogy melyikbe.

Minden korlátlan csomag szigorú kategóriában van, ezektől kell a leginkább védeni a hálózatot. Még a 10/10-es Red Free-nél is simán megcsinálják, hogy a 10/10-es felső korlát mellé sok töltés után beraknak szar QoS-ba. Tehát a fix felső korlát nem egyenlő a QoS-szal, ezeket külön-külön és együtt is lehet alkalmazni.

SztiviVander :

" Itt ez a torony valoszinuleg a nyari szezonon kivuli idoszakhoz kepesti 2-3x -os jelenlegi terhelessel sincs ugy kihajtva hogy barmilyen qos bekapcsolna."

Nem kapcsol be meg ki. A QoS profil fixen ott van, az hogy érzékeled-e, az függ a pillanatnyi terheléstől.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#77007) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Utólag is köszi a válaszokat, hát ez van, nekem így is jó. Bármilyen dolgot töltök le a másik netemmel ami hiába korlátlan, ott tènyleg van sebesség korlát, azt nèztem Vodanetjèvel, hogy ott 10perc után is 50megával tölt, van ereje. Nekem meg talán jobb is ha nem érem el a teljes sávszélességet, így nem tudom terhelni a tornyot,"gondolom èn"
pár online játékot már le csekkoltam.azóta, pcn ès látszódik rajtuk hogy ahova kell a több sebesség nagyobb több akciózásnál ott a Voda feltöltése bőven elég. Ès megy pár felhő alapú játèk is. Szerződès hosszabbítást megvárom jövőre, addig sok minden kiderül. Nekem tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#77008) viktorhu válasza salapp (#76936) üzenetére


viktorhu
veterán

Ez úgy hangzik, mint amikor nem működik a volte a készüléken, ezért 2G-be kell leváltania a telefonnak a hívás idejére.

(#77009) Bferibörs


Bferibörs
addikt

Tisztelt topiktársak.
A vodáéknál ez a normáli? 😂

Tuti 100, hétfő 12:13, gondoltam felhívom tesómat,dumcsizunk pár percet .
Kb. 6 perc után egy női hang, önnek kevesebb mint 70 Ft az egyenlege.🤔 Hívás megszakad,egyenleg 12 Ft.😮
Hmm, még szerencse,hogy előtte lefogyasztottam a kártyát támogatós sms- el.😮

Szóval tuti hétfő bekapcsolva, de számolja a perc díjat.😮

Jó dolgokban megrendelem a 200 MB- ot nem kapom meg.
Felhívnak,hogy milyen jól járnék ha előfizetésre váltanák.

Hát normálisak? 😂

[kép]

[kép]

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#77010) jgab666 válasza brumicica (#76957) üzenetére


jgab666
csendes tag

Én ugyan nem kaptam sms-t, de meg tudom erősíteni. A mai naptól flotta premium és flotta net előfizetéseimen is aktiválódott az 5G. Telefon szépen felcsatlakozott. Myvodafoneban is látszódik 0ft-os havidijjal az 5G hozzáférés. Viszont ahogy néztem nem az összes flotta előfizetésemen, hanem ahol csak 5g telefon van.

(#77011) Landsmann válasza Bferibörs (#77009) üzenetére


Landsmann
addikt

Reklamáld meg.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#77012) sajtos365 válasza Bferibörs (#77009) üzenetére


sajtos365
tag

Be kell kapcsolni a hívás előtt a hétfői kedvezményt.

(#77013) Bferibörs válasza sajtos365 (#77012) üzenetére


Bferibörs
addikt

Khm,be volt kapcsolva, abban az állapotban van/ volt amit betettem képeket.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#77014) Bferibörs válasza Landsmann (#77011) üzenetére


Bferibörs
addikt

Á, ha elfogy a 12x30 nap 1 GB,megy a szemétbe, nem lesz feltöltve,hogy ne járjak így.
Csak nem értem,így,hogy akarnak ügyfeleket megszerezni,vagy megtartani.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#77015) Landsmann válasza Bferibörs (#77014) üzenetére


Landsmann
addikt

Így sehogy. Lehet az a cél. :)

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#77016) Lauda válasza Bferibörs (#77009) üzenetére


Lauda
félisten

Nem normális, viszont semmi meglepő nincs benne. Az utóbbi években mélyrepülésben van a cég.

(#77017) csaszi75 válasza Bferibörs (#77009) üzenetére


csaszi75
senior tag

Érdekes egy tarifa ez :) Mikor jár/járt le a 30 nap? Jahhogy ez csak hétfő 12:00-13:00 között??
Csak egy ötlet, az nem lehet, hogy már a hívásindítás előtt elfogyott az egyenleged? Csak épp lassabban ment át a rendszeren az "elfogyás" és a "bontás"?

Én biztosan leadnám hibára.. pontos adatokkal..

(#77018) Lauda válasza csaszi75 (#77017) üzenetére


Lauda
félisten

az nem lehet, hogy már a hívásindítás előtt elfogyott az egyenleged?

Ez az ötlet miből született?

(#77019) Bferibörs válasza csaszi75 (#77017) üzenetére


Bferibörs
addikt

Nem hiszem,most is aktívnak mutatja, dátumot nem találok,hogy mikor jár le a 30 nap,csak azt látom,hogy aktív.
Ez egy ingyenes szolgáltatás lenne, amit be kell kapcsolni és 30 napig él, nem szabadna,hogy az egyenleghez nyúljon ha aktív.
Márpedig hozzányúlt.Hétfőn 12 és 13 óra között.

Nekem egyszerűbb elhagyni a vodát,mint ilyenekkel szarozni.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#77020) Bl.Gyo. válasza Bferibörs (#77009) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Ennél nincs olyan mint a telekomnál, hogy ha valami ilyesmit aktivál az ember akkor repülő mód be-, majd ki, vagy teló restart, és akkor él a dolog?

(#77021) Bferibörs válasza Bl.Gyo. (#77020) üzenetére


Bferibörs
addikt

Az is megvolt,sőt megnéztem,hogy nincs e esetleg app frissítés,az sincs.
Nem most lett aktiválva,már régebben.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#77022) Bl.Gyo. válasza Bferibörs (#77021) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Nekem is volt bajom a jó dolgok nettel, nem kaptam meg, de legutóbb megkaptam már.
Elég megbízhatatlan a Voda még mindig...

(#77023) Bferibörs válasza Bl.Gyo. (#77022) üzenetére


Bferibörs
addikt

Hát nem leszek náluk előfizetéses,az már biztos.
Pontosan azért használom az MM- ben kapott simet,hogy felmérjem a terepet, egyenlőre dupla negatív.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#77024) csaszi75 válasza Bferibörs (#77019) üzenetére


csaszi75
senior tag

Jah.. de pont úgy olvasom itt a fórumon, hogy másoknak szintén itt a Vodánál hasonló panaszuk, jelenségük volt..
Ugyanez:
Nem ment valakinek a roaming, az APP-ban aktív volt, de mégsem ment.
Aztán az illetőnek az volt a javaslat, hogy kapcsolja ki és utána kapcsolja vissza.
Megtette.. és láss csodát jó lett.

Tehát itt a Tuti100-asnál is simán előfordul, hogy az app jónak mutatja, de valahol valami adatbázisban meg nem a megfelelő állapotban van a szogáltatás.
Erre kapcsolsz egyet ki be és megjavul, mert a gagyi CRM rendszerükben épp helyreteszi valami.. vagy épp most működik a rendszer...

Szóval nem egyedi eset..
Attól mert valamit úgy látsz, hogy be van kapcsolva, attól még simán lehet, hogy valahol valami elakadt..

[ Szerkesztve ]

(#77025) csaszi75 válasza Lauda (#77018) üzenetére


csaszi75
senior tag

Nagyon egyszerűen.. olvasd máskor is a fórumot.. és lehet látsz hasonló panaszokat.. és *megoldásokat.

[ Szerkesztve ]

(#77026) Lauda válasza csaszi75 (#77025) üzenetére


Lauda
félisten

12 óra után indította a hívást és még 6 perc után is volt 70 forint egyenlege. Erre kérdezted, hogy már a hívásindítás előtt elfogyott az egyenleged? :)

Azt már hozzá sem tettem, hogy elvileg 12-13 óra között neki nem is szabadott volna fogynia az egyenlegének.

(#77027) Bferibörs


Bferibörs
addikt

Na,szóval kikapcsoltam,majd bekapcsoltam a tuti hétfőt,ezt az üzenetet kaptam:
"Kedves Ügyfelünk! A TUTI Hétfö szolgàltatàs aktivàlàsra került. A felhasznàlàs lejàratàròl az adott napot megelözöen SMS-ben értesìtünk. Üdvözlettel: Vodafone"

Biztos,hogy aktív volt nekem,nem csak az app mutatta aktívnak,sms-t sem kaptam a lejáratról,amúgy 29- én járt volna le a 30 nap,beírtam gugliba anno.
Ja és elmúlt hétfőn még tudtam használni.

Megismerkedek a vodával. :DDD

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#77028) Marcsello31 válasza Bferibörs (#77027) üzenetére


Marcsello31
őstag

Vannak furcsaságok a vodánál. Nekem is feltűnt, èjfèlente nem tudok belépni karbantartás miatt, pl most olyanom volt, kaptam jóváírást, mert túlfizetèst írt, így elengedett egy hónapot, mert a belépéskor többet kellett fizetnem.
Másik érdekesség az XXL csomagnál, hogy minden más helyen más sebesség jön. El sètáltam a torony közeléhez. Na ott aztán nyomja ezerrel. Szerintem ott a neon cső is vilagitana. Ha így marad át jövünk a vodához, helyzetünk fizikailag spèci. Mèg a kedvenc horgász helyemen is van 4g. Èn nem bántam meg. Egyenlőre. De időnként engem is hivogatnak amúgy a vodától.. :DDD

(#77029) nggabi


nggabi
nagyúr

Végre egy értelmes lépésük :C Azt nem értem h pénzt kérni az 5G-ért :F nóórmális margittt???

"szenyor dzsíííí"

(#77030) zzola válasza nggabi (#77029) üzenetére


zzola
félisten

Van olyan díjcsomag, aminél nem kérnek érte felárat...

[ Szerkesztve ]

(#77031) 4Grider válasza nggabi (#77029) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az 5G-ért kemény licencdíjakat fizetnek.
Ez a mérés a voda 5G hálózatának kb. 2%-án lehetséges, a többieknél a teljes bázisállomás kapacitás nincs ekkora, a vivőfrekvencia sem bírná ennek harmadát sem.

(#77032) SztiviVander válasza nggabi (#77029) üzenetére


SztiviVander
őstag

Muhaha. Szuperstabil. Az. Egy szabadteri koncerten jo esetben. Epulet ajtoban mar ugral oda vissza lte-5g kozott, epuletben meg zero 5g. Stabilan nincs, ugy akartak mondani:C

(#77033) MadMancs válasza 4Grider (#77031) üzenetére


MadMancs
veterán

Az a baj hogy ez mind a 3 szolgáltató esetében így van. 😅

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#77034) barnibooo válasza nggabi (#77029) üzenetére


barnibooo
tag

Csak a Yettel nem kér érte semmi plusz összeget, az összes ügyfélnek jár.

[ Szerkesztve ]

(#77035) 4Grider válasza MadMancs (#77033) üzenetére


4Grider
nagyúr

Yettelnél nem valószínű, az 5G hálózata 95%-ban a C sávra (3500 MHz) épül.

(#77036) MadMancs válasza 4Grider (#77035) üzenetére


MadMancs
veterán

Ez így van.
Viszont arányában nézve nincs nagyobb N78 lefedettsége mint a többinek.
De az tény hogy 5G-ben ők a legjobbak. Lassan haladnak de ahol van ott mindenkinek és tényleg használható 5G. Ha minden legalább 8-10ezer+ os települést lefednének nagyot tudnának szakítani vele.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#77037) 4Grider válasza MadMancs (#77036) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ezt az arányt nem értem. A legtöbb N78-as cellája itthon a yettelnek van, így ők biztosítják a legnagyobb hazai n78-as lefedettséget.

(#77038) Tiédetis


Tiédetis
senior tag

sziasztok
ügyfélmegatrtó csoportnál mekkora kedvezményt lehet elérni készükvásárlás és hosszabítás esetén?

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#77039) Lauda válasza Tiédetis (#77038) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Nincs recept, rajtad és a másik félen múlik.

(#77040) Tiédetis válasza Lauda (#77039) üzenetére


Tiédetis
senior tag

na majd kiderül két napon belül

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#77041) bodorjanos válasza Tiédetis (#77040) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Majd azért írd meg, mire jutottál velük ;)

(#77042) Tiédetis válasza bodorjanos (#77041) üzenetére


Tiédetis
senior tag

alkudoztunk, kettő ajánlatot nem fogadtunk el (15-25e Ft)
ha nem jön össze, elvisszük az előfizetést

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#77043) bodorjanos válasza Tiédetis (#77042) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Az nem egy nagy összeg...
Én is felhívtam őket nemrég, nem jutottam odáig hogy az ügyfélmegtartó csoportnál kössek ki, annyira drága volt így alapból is a telefon, hogy végül az emagtól rendeltem függetlent jóval olcsóbbért... ;)

(#77044) Tiédetis válasza bodorjanos (#77043) üzenetére


Tiédetis
senior tag

igen, drágák valóban

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#77045) p2pp


p2pp
őstag

Sziasztok!

Nemtom jó helyre írok e.
Adott egy 14 pro Vodafone. Telekomos és Vodafone-s kártyám van. A kérdés, h ha a Vodafone eSimes lenne, a Telekom meg fizikai, működne e vele? Vagy fordítva.
Fordítva is érdekel h a Telekomossal ha eSim a Telekom a Fizikai meg Vodafone.
Mivel sosem volt még Iphone telóm nemtom itt mi a szitu?
Az eSim az mindenben független?
Fontos lenne tudni, mert nem mindegy akkor kitől veszem?
Vodától vagy Telekomtól?
Vki írta, h a Fizikai Sim az függő.
2 kártya lenne benne folyamatosan.
Az ESim Telekom, fizikai meg Vodafone.
Fizikai Sim is tud 5G vagy csak eSim?
Ezek fontos infók, mert addig nem merek belevágni.

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#77046) zzola válasza p2pp (#77045) üzenetére


zzola
félisten

Vodafone-nál főggő az eSIM is iPhone esetén.

(#77047) p2pp válasza zzola (#77046) üzenetére


p2pp
őstag

Köszi szépen az infót!
Nagyon sokat segített!
Akkor a Vodafonos az kuka nekem sajnos.
Kár, mert iszonyat jó áron lehetett volna.
Marad a Telekomos verzió.

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#77048) Zsocy155 válasza Tiédetis (#77038) üzenetére


Zsocy155
őstag

Szia!
Mi bementünk a feleségemmel (ő nevén van az előfizu) az Arénába. Azt mondta az ügyintézőnek, hogy hosszabbítanánk, ha van egy jó ajánlatuk. Egy nagyon normális pasinál voltunk és kaptunk a laptopra és a telefonra is 72-72 ezer forint kedvezményt.

[ Szerkesztve ]

(#77049) Tiédetis válasza Zsocy155 (#77048) üzenetére


Tiédetis
senior tag

Itt is Kméten egy nagyon kedves hölgy volt aki próbált segíteni. Közben visszahívtak, 40e Ft kedvezmény adtak volna egy S23-ra. Ezt megköszöntük, de vicceskedni nem itt szoktuk. Mi 65-öt kértünk. 320 körül lett volna akkor. 312e most 2 év gyári garival az emagon,

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#77050) Uher


Uher
aktív tag

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.