Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37351) Parson


Parson
addikt

sziasztok, ha az ember előfizetésről áttér feltöltőkártyás szolgáltatásra, törvényszerű, hogy az online ügyfélszolgálaton a fiókja nem müdik? :F

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#37352) Kicsirics77 válasza Parson (#37351) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Előfordulhat,pár nap és menni fog remélhetőleg.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#37353) ldave válasza Hosssszu (#37350) üzenetére


ldave
félisten

Voda oldalán kértem egy ilyen távbeállítás lehetőséget, de nem jön az sms, csak a kódot küldték az elején.

A Slime draws near! Command?

(#37354) Hosssszu válasza ldave (#37353) üzenetére


Hosssszu
őstag

Igazából csak azt akartam írni, hogy személyesen a vodánál biztos be tudják állítani, de így ünnepek alatt esélytelen hogy nyitva legyen üzlet. :(

(#37355) csernak75


csernak75
senior tag

BUÉK!

Csak szakszerűen! ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#37357) eami


eami
addikt

ingyenes sim kártya cserés BUEK mindenkinek :)

(#37358) SárkánySzív válasza eami (#37357) üzenetére


SárkánySzív
aktív tag

BUÉK !
Nekem ingyenesen cserélték ki tegnap mind a két SIM kártyámat 4G -re.
Egy bizonyos flottába tartozom, a nevemen kettő darab SIM kártya van.
Minden gond nélküli csere hajtódott végre 2 forint ellenében ( nevet kell adni a gyereknek ) öt percen belül.
Egy évvel ezelőtt is ingyenesen cserélték amikor is a standard SIM kártyáról, mikro kártyára kellett cserélni.
Ezt már ki lehet törni nanora is.

Esetleg még annyit ha olvassa ezt a Vodafone, és miért ne olvasná !
Hajdúböszörményben lakom, és hihetetlen sokan voltunk az üzletben. A két operátori helyen csak egy eladó volt. Viszonylag sokat kellett várni.
Miért nem lehet megoldani azt, hogy ilyenkor az utolsó percben rendezem le a dolgaim sok más ügyféllel együtt, hogy mind a két operátori hely működjön?
Ráadásul a fűtés ezerrel ment!!! Olyan vizesen jöttünk ki többen is az üzletből, hogy na !
Miért kell ezerrel fűteni, vagy fűttetni, egy amúgy sem nagy helyiségben, ahol nem is kevesen várakozunk?

[ Szerkesztve ]

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#37359) asdf_ válasza SárkánySzív (#37358) üzenetére


asdf_
veterán

Miért nem lehet megoldani azt, hogy ilyenkor az utolsó percben rendezem le a dolgaim sok más ügyféllel együtt, hogy mind a két operátori hely működjön?

Megforditva: miert nem lehet megoldani azt, hogy ne az utolso pillanatban intezze mindenki a dolgait? Nagy Pato Pal ur vagyok en is, de sosem ertem pl. az olyat, amikor adobevallas utso napjan ejfelig nyitva tartjak a postakat. Volt ra mindenkinek harom es fel ki***tt honapja, hogy megcsinalja es feladja a bevallasat, ezek meg ott tolonganak este 9-kor... (es akkor abba mar bele sem megyek, hogy bonuszkent az elektornikus bevallas helyett szivatjak magukat meg a postasokat a papirosdival)

(#37360) ottoyes válasza asdf_ (#37359) üzenetére


ottoyes
senior tag

Te biztos kézbesítő vagy.. :)

Ottoyes

(#37361) Diák66


Diák66
őstag

Érdekesen alakul a 4G LTE lefedettség, mikorra lesz közel teljes, azaz 9x %-os? Tavasszal? Kb 6 hónap?
A pályázatban vállaltakat teljesíthették? (talán igen....)

(#37362) bihariszabi válasza Diák66 (#37361) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Most őszintén. Rákattintasz egy linkre, 3G hálózaton bejön 1,7 másodperc alatt. 4G-n ugyanez 1,3 másodperc. Ha mégegyszer elolvasod a mondatomat, akkor van értelme a kérdésednek?

(#37363) #71835392 válasza bihariszabi (#37362) üzenetére


#71835392
törölt tag

Azért ennél a 4gnek jóval több előnye van mind ügyfél mind szolgáltató szempontjából.

(#37364) #71835392 válasza asdf_ (#37359) üzenetére


#71835392
törölt tag

Hatalmas LÁJK!

(#37365) #71835392 válasza Diák66 (#37361) üzenetére


#71835392
törölt tag

Egyrészt a térkép el van maradva a valóságtól, másrészt a hatóság frekvenciapályázatán a Vodafone vállalta rövid távon a legnagyobb 4G-s lefedettség elérését: A szolgáltató a pályázat lezárását követő 12 hónapban 1100, ezer fős lakosú, vagy annál kisebb településre köteles elvinni a 4G-s szolgáltatást, 36 hónapon belül pedig további 350 településen kell megjelennie a Vodafone 4G-s hálózatának. Ezzel a cég az összes magyar település több mint 80%-án biztosít majd 4G-s szolgáltatást 2017-re.
Ettől függetlenül mivel még mindig rengeteg 4gt NEM tudó eszköz van kint a lakosságnál az országos 3g lefedettsége miatt még mindig nyerő helyzetben vannak a másik kettőhöz képest.

(#37366) Sayuar válasza bihariszabi (#37362) üzenetére


Sayuar
őstag

A vodafone 3G teljesen rendben van.
A telenor 3G módban egyszerűen nem jön le adat, 3G+ módban jó, és 4G-n is.
Vagyis a kékeknek egyfajta kényszer volt a 4G építés.

(#37367) #71835392 válasza Sayuar (#37366) üzenetére


#71835392
törölt tag

A kékek szarevő főnökeinek hálózatcserekor nem kellett volna sóherkodni ebben sem és akkor a kínaiak a 3g rendszert is megcsinálták volna patentra nekik. De el lett döntve, hogy abba már nem invesztálnak, ezért maradt az alultervezett kapacitás és az alulméretezett cellák csak épp másik beszállító eszközeivel...

A Voda vezetősége meg a másik utat járta, ennek az eredménye lett a mindhárom generációban 2g/3g/4g hibátlan, kiváló hálózat.

(#37368) bihariszabi válasza #71835392 (#37363) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Egyelőre amíg horror árban van az internet mobilon, addig nem nagyon hiszem, hogy a pár tizedmásodperces eltérés a letöltésben egy honlap esetén oszt vagy szoroz. Hatalmas adat pl film letöltése esetén más a helyzet, de ki töltöget le 1,5 gigás filmet az 5 gigás csomagjával? Én meg aztán pláne nem a 200 megás csomagba foglalt netemmel...

[ Szerkesztve ]

(#37369) #71835392 válasza bihariszabi (#37368) üzenetére


#71835392
törölt tag

Azon mi nem érthető, hogy a 4gnek jóval több előnye van annál, hogy gyorsabb sebességre képes, mind ügyfél mind szolgáltató szempontjából? Ez is új rendszer, nem a 3g továbbfejlesztése!

A mobilnet pedig egyáltalán nincs már horroráron, a Blue, a Voda és a Telenor KÁRTYÁS netcsomagjai, szinte ugyanannyiba kerülnek árérték arányban, mint a környező országokban.
Sőt teljesen korlátlan mobilnet is van a Telenornál nagyjából ugyanannyiért, mint Ausztriában (kb 20€/hó), igaz flottában, de a DPIbe csak az nem lép be aki nem akar...

[ Szerkesztve ]

(#37370) Diák66 válasza #71835392 (#37365) üzenetére


Diák66
őstag

bihariszabi

Nekem a mobilnet és a telefon is Vodás, 4G LTE képes. Letöltés lehet teljesen mindegy, de a feltöltés 5, vagy 25... az nagyon nem. Ráadásul a ping is jobb.....

kovlaj122

És ez az 1100 , ezer alatti település 12 hónap alatt, ez összejött? Persze az Alföldön nem nehéz összeszedni. Itt a Bakonyban nem nagyon találok új cellákat sajnos. :(

A Vodafone HomeNet nagyon korrekt amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#37371) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Mi a legolcsobb legkisebb mobilnet csomag ami lassitasos? Viberre kell semmi masra.

(#37372) Sayuar válasza bigdady (#37371) üzenetére


Sayuar
őstag

csak a tescomobile lassít, ami vodafone-os

(#37373) bihariszabi válasza Sayuar (#37372) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

És a flottás.

(#37374) bigdady válasza Sayuar (#37372) üzenetére


bigdady
nagyúr

Akkor havernak valami regi csomagja van azert lehet neki 100 mb (asszem 1000 ft/ho) utan lassitasos vodas csomagja? Ma mar nem lassitanak?

(#37375) OgKush


OgKush
senior tag

sziasztok!
Ha beviszek egy keszuleket+sim kartyat egy vodafonos boltba, akkor megtudjak mondani nekem, hogy ki a keszulek illetve sim tulaja igaz? Hiszen van a SIM-en egy ICC szam ami alapjan megtudjak nezni a rendszerben. Csak mert ma egyik kedves kollegano kivette a simet a telobol, berakta masik vodas keszulekbe, majd kijelentette, hogy nem tud segiteni mert PIN kodot ker a sim. Most nekem rosz a feltevesem, vagy miert nem sikerult megmondani a vodafonnak, hogy adott keszulek+sim melyik ugyfeluke?

(#37376) Sayuar válasza OgKush (#37375) üzenetére


Sayuar
őstag

egy hasonlattal szemléltetném:

Ha van egy autó ami nem a te neveden van (csak fizikálisan használod), és írsz a gyárnak hogy kérsz egy pótkulcsot, hogy tudd használni, akkor szerinted odaadják?

[ Szerkesztve ]

(#37377) Bozek válasza Sayuar (#37376) üzenetére


Bozek
nagyúr

Rossz a hasonlat. Csak azt kérdezné meg a gyártól, hogy kinek a nevén van az autó, ki tud hozzá pótkulcsot kérni.

(#37378) Daffni2 válasza OgKush (#37375) üzenetére


Daffni2
addikt

Te mit szólnál hozzá,ha egy szolgáltató, vadidegen embernek bizalmas adatokat adna ki rólad?

"Aki ad,az nyer"

(#37379) bigdady válasza OgKush (#37375) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ha nem a tied a sim akkor semmi kozod hozza hogy kinek a neven van. Ha a tieden akkor megmondjak.

(#37380) OgKush


OgKush
senior tag

Tehat ha talalok egy iphone 5s-t akkor b@sszam meg, nem adhatom vissza a tulajnak mert nincs kozom az adataihoz?
LOL

[ Szerkesztve ]

(#37381) bigdady válasza OgKush (#37380) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ha lol ha nem lol az adatok nem rad tartoznak. De otthagyhatod a szolgaltatonal vagy a rendorsegen pl mint minden talalt targyat...

Ui: vagy pl Tartsd nyomva a home gombot es tarcsaztass vele szamokat pl hangutasitas alapjan "dial ice vagy bármi..." es aki felveszi mond meg talaltad es mondja meg a tulajnak hogy hogy tudja veled felvenni a kapcsolatot.

[ Szerkesztve ]

(#37382) OgKush válasza bigdady (#37381) üzenetére


OgKush
senior tag

Nem tudom a sirit hasznalni, mert kikapcsolt, es nem tudom a pin kodot.
Amugy 1, a szolgaltato nem mondta, hogy nala hagyhatom, azt mondta vigyem el a rendorsegre.
2, ha elviszem a rendorsegre, akkor keresztet vethet a volt tulaj a telefonra...

Nem hiszem, hogy nem tudtak volna segiteni nekem, es azt mondani, hogy ok felveszik a tulajjal a kapcsolatot, adjam meg az elerhetosegem. Voda lenne az isten szolgaltato, ha ennyire minimalisan foglalkozna az ugyfeleivel...
Amugy meg tenyleg 2 kattintas nekik kideriteni, szoval vicc az egesz. Nyilvan jobban megeri ha a volt tulaj bemegy egy voda boltba, es vesz egy uj telot, :)

[ Szerkesztve ]

(#37383) bigdady válasza OgKush (#37382) üzenetére


bigdady
nagyúr

Segelyhivas resznel orvosi azonosito?

(#37384) H.Istvan25 válasza OgKush (#37382) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Vidd a rendőrségre, azok megállpitják kié. És vissza is juttatják, főleg ha a tulaj bejelentette a telefon eltűnését (amit egy ilyen áru készüléknél meg szoktak tenni)

Huawei Mate 9

(#37385) Littoral válasza OgKush (#37382) üzenetére


Littoral
aktív tag

Lehetőség szerint tegyél bele egy vodafonos kártyát, majd bekapcsolás után hívd fel az "Apu", "Anyu", "Cuncimókus", stb. kontaktokat. Valaki csak tudni fogja, hogy kié a fón, főleg, hogy nyilván már a felsoroltaknál is kereste jó eséllyel.

(#37386) bigdady válasza Littoral (#37385) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ezert nem hasznalok iphonon pin kodot hisz ott a jelkodzar vagyis a telo felmegy mobilnetre bekapcsolas utan kozben telefont nem lehet hasznalni igy nagyobb esellyel hasznalhato az iphone kereses funkcio is.
Max kimeno hivasokat letiltom a vodanal. Igy van esely megtalalni mar ha megtalalja olyan aki vissza is akarja szolgaltatni...

Ogkush: bekapcsolas utan (akar sim nelkul) nem elerheto fel swipe-al a vezerlopult ahol wifit be lehet kapcsolni? Mert ez alapbol be van kapcsolva zarolt kepernyonel is. (En mondjuk kikapcsoltam hogy ne lehessen repulo modba rakni igy a telot ellopas eseten)

[ Szerkesztve ]

(#37387) Debilon válasza H.Istvan25 (#37384) üzenetére


Debilon
addikt

nem, nem állapítja meg a rendőrség, talált tárgyat meg az önkormányzathoz/jegyzőhöz kell leadni jó ideje

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#37388) bigdady válasza Debilon (#37387) üzenetére


bigdady
nagyúr

20 e Ft alatt volt ez csak pár éve.

(#37389) jimhun


jimhun
senior tag

Sziasztok,

Most jár le a 2 éves Go hűségem január 15-én. Eddig fizettem 3250 Ft-ot.

Ha nem hosszabbítom meg, nem csinálok semmit, nem megyek be a vodához akkor mi történik?

Marad ilyen havidíjjal hűség nélkül vagy kikapcsolják esetleg automatikusan meghosszabbodik 2 évvel a szerződés?

-Másik kérdés. Tudja valaki mi a franc ez az Automatikus adat opció(új szerződéshez)? Elfogy a 150Mb netem és ők automatikusan leszámláznak 500Ft-ot +150Mb-ért, ha nem kérem akkor is? Nem is lehet ezt kikapcsolni?

Köszi

(#37390) gabor9991 válasza jimhun (#37389) üzenetére


gabor9991
őstag

Listaáron kapod tovább ugyanezt amit eddig.Az most 3490 az aszf szerint.
Automatikus adat opció téged nem érint, csak a 2015 április 01-után kötött szerződésekre vonatkozik, ahol már lassítás sincs, ha elfogyott az adatkeret, kikapcsolják a szolgáltatást.
Nálad a havi adatkeret felhasználása után is menni fog a net, elvileg 32kbit/s sebességgel.

(#37391) jimhun válasza gabor9991 (#37390) üzenetére


jimhun
senior tag

Köszönöm a választ.

Ha új Go szerződést kötök akkor viszont ~2600 Ft lesz a havidíj a listaár (3490Ft) helyett, ami jóval olcsóbb.
Gondolom ebben az esetben eltűnik a lassítás és kikapcsolják a netet, ha elfogy.

A kérdés az hogy ezt az Automatikus net dolgot ezt lehet valahogy "mellőzni" vagy ez kikapcsolhatatlan és mindig felszámolják, ha elfogy az adatom ezentúl (új szerződés esetén)?

köszi

Még egy gyors kérdés. Hogyan kell számot hordozni előfizetéses kártya esetén?
A példámnál maradva, most megszűnik jan 15-én a 2 év hűség és át akarok menni a UPC Mobilhoz. Ott bemondom a számom amit vinni akarok a Vodától és ők elintéznek mindent? A Vodánál a szerződés is megszűnik automatikusan?
(Gondolom, ha előbb szüntetem meg a Voda szerződést és utána kötök a UPC-nél újat, akkor nem vihetek már át semmilyen számot)

[ Szerkesztve ]

(#37392) gabor9991 válasza jimhun (#37391) üzenetére


gabor9991
őstag

Az automatikus plusz adatot kérésedre kikapcsolják.Nekem ezt monda az ügyfélszolgálatos.
Számhordozást a upc intézi, miután lekérték a vodafonenál a szerződésed adatait, ha minden rendben van vele (nincs már érvényes hűség, nincs tartozás,stb), mehetsz :)

(#37393) Diák66 válasza jimhun (#37391) üzenetére


Diák66
őstag

jimhun

Az automatikus plusz adat, a netinfón kikapcsoltatható, viszont szerintem a 2 év lejárta után, ha van hűség. ha nincs, az új szabályok lesznek érvényesek az előfizetésedre. De meg fognak keresni új ajánlattal, hidd el.

Én most váltottam pont Tuning (feltöltősről) Go-ra. Az online ügyfélszolgálat 1-2 napig össze volt zavarodva, de utána összevonta a másik előfizetésemmel (mobilinternet) és még a számlazárás is ugyan az lett. Elvileg egy számla is fog érkezni. (vagy 2 de ugyanakkor) Az azonosító is ugyan az lesz az E-számlában.

A számhordozást az átvevő lerendezi, csak hűség és tartozás ne legyen a jelenlegi szolgáltatónál.

(#37394) gabor9991 válasza Diák66 (#37393) üzenetére


gabor9991
őstag

A régi szerződés marad érvényben ameddig nem írsz alá újat.
Ezért van az ászf-ben is külön 2015.04.01-előtt és után meghatározva a havidíj/lassítás mértéke/ 4G LTE...stb mert az új és régi szerződések tartalma nem azonos.
Engem is hívogatnak, a vodafone family-t akarják eladni, de nem értik meg, hogy nem kell korlátlan beszélgetés tőlűk családon belül, azt már feltalálta a viber jó régen, olcsón telefonálni meg ott a voip.
Én normális áron szeretnék internet csomagot, ami hasonló, mint a upc mobil, olyat meg nem tudnak ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#37395) Bozek válasza gabor9991 (#37394) üzenetére


Bozek
nagyúr

"Én normális áron szeretnék internet csomagot, ami hasonló, mint a upc mobil"

Nézted Te a UPC csomagjait? Korlátlan mobilnet, 1 vagy 2 megabiten. A legdrágább (12 ezer Ft) csomagban kapsz 4 megabitet korlátlanul. Ha Neked ez kell, menj csak a UPC-hez. :D

Ja, és ez a 12 ezer Ft csak akkor él, ha van mellette vezetékes szolgáltatásod a UPC-től. Ha nincs, akkor csak egy "picivel" drágább, olyan 30 ezerbe kerül. Megéri?

[ Szerkesztve ]

(#37396) Harkovz válasza Bozek (#37395) üzenetére


Harkovz
aktív tag

Én a HomeNet-re kíváncsi vagyok.Még nem sikerült megtudni róla semmit,ügyfélszolgálat annyit tud róla ami a neten is van.Remélem nem csak ottani lakcímmel lehet kötni ahol árulják.Mert nekem az 50+100 Gb net már bőven elég lenne.Korrekt ajánlat,azt írják nem helyhez kötött,csak akkor nem értem mért csak pár helyen köthető.Most is voda netem van 12+100 GB ez szűken elég.Most jár le a hűségem,ha lehet erre váltok,ha nem akkor telenor,mert ugyanennyiért 25+100 GB-ot ad.Már hívtam az egyik HomeNet forgalmazót,de nem vették fel.Holnap újra próbálom az intézést.

(#37397) Sayuar válasza Harkovz (#37396) üzenetére


Sayuar
őstag

a sim csak az említett huawei kütyüvel működik, amiből készlethiány van a nagy érdeklődés miatt.
Ennyi a probléma....másképp minden szép és jó lenne....

(#37398) gabor9991 válasza Bozek (#37395) üzenetére


gabor9991
őstag

Igen, néztem.Pont jó lenne nekem az 1Mbit/s bárhol, bármikor, hűségidő nélkül.Ilyet keresek a vodafonenál, de se ott se a többinél nincs publikus csomagokban.Jelenleg a lassított sebességem, ennek a töredéke, de ezt már megbeszéltük.
Szerinted melyik a jobb?Go csomagban 150Mb, amit szupergyors sebességgel elhasználsz pár perc alatt, majd, ha elhasználtad, akkor veheted a plusz adatcsomagokat 1500/GB áron, ha nem veszel akkor kikapcsolják a netet, egy nyomorult viber üzenetet nem fogsz megkapni.
Vagy a Freedom M csomagban az 1Mbit/s, de az bármikor megvan, nincs plusz adat horror áron, egész hónapban ingyen megy a netrádió, gyerek annyi videót néz a kocsiban amennyit akar, ingyen beszélsz viberen.
Engem tényleg nem izgat, hogy hiperszuper sebességgel, vagy csak 1Mbit-tel jön az adat, telefonra ez nekem elég lenne.
És ez havi 3990 hűség nélkül, ha van vezetékes szolgáltatásod náluk.

(#37399) Sayuar válasza gabor9991 (#37398) üzenetére


Sayuar
őstag

én is kötnék egy ilyen csomagot, de mivel nincs upc-m ezért nekem irreális áron lenne....

Harkovz
A kérdésedre a választ nem tudom...én is fórumokon olvastam ezt az infót

[ Szerkesztve ]

(#37400) Harkovz válasza Sayuar (#37397) üzenetére


Harkovz
aktív tag

És fel kell rá iratkozni?Vagy mit mondanak az üzletekben?El sem indítják a folyamatot amíg nincs router?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.