Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38801) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
A voda 4G hálózatát vitamaxal is lehet használni?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#38802) 4Grider válasza dethroner (#38801) üzenetére


4Grider
nagyúr

Lehet. B20-at (800 MHz-et) tudó telefon kell hozzá.

(#38803) bihariszabi


bihariszabi
aktív tag

Na csak megrendeltem a mobile paypasst. Valóban működik úgy is, hogy nem élesztem fel a kijelzőt. És szuperül veszi az adást tokon keresztül is. Tudtam kicsit gyakorolni a kávéautomatán. Remélem stabil a Vodafone Wallet app. A kártyát 1-2 munkanap alatt aktiválják, hétvégén nem.

(#38804) HXY válasza Sayuar (#38769) üzenetére


HXY
addikt

@ Sayuar & dethroner

Volt Tesco-sként nekem ma kapcsolták be a 4G-t egy kb. 3 éves micro SIM kártyára.
Pedig a készülék még csak nem is 3G-s, hanem egy 2G-s Nokia 130 dual sim-es feature phone.

(#38805) dethroner válasza HXY (#38804) üzenetére


dethroner
veterán

Nekem is átállt a tesco-s sim a vodára. A telefonom Elephone P8000 elvileg tudja a B20-at. Aztán ha hálózatot keresek meg is találja a voda4G-t, regisztrálja a hálózaton, de utána is csak a 3G jel van a térerő jel mellett. :((

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#38806) 4Grider válasza dethroner (#38805) üzenetére


4Grider
nagyúr

Onnantól kezdve tudod használni a 4G-t, hogy kapsz egy sms-t a Vodától, amiben kérik, hogy a 4G eléréséhez indítsd újra a készüléked.

(#38807) dethroner válasza 4Grider (#38806) üzenetére


dethroner
veterán

Április 6-án kaptam sms-t, amiben írták hogy átvettek a tesco-tól. Net megy rajta, beállítottam, de csak 3G-t ír felül a teló, pedig látja és regisztrálja magát a 4G hálózaton.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#38808) schawo


schawo
titán

Egy órája le van rohadva a Voda teljes online rendszere.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#38809) bopeti98


bopeti98
őstag

Mi az a "VodaMail fiók 1 GB tárhely, admin" szolgáltatás 600 Ft-ért?
Egyáltalán miért kapcsolnak be olyat, amit nem is kér az ember? Így próbálnak plusz 600 Ft-ra szert tenni? :F
Hogy lehet ezt lemondani?

[ Szerkesztve ]

(#38810) thomas77 válasza dethroner (#38807) üzenetére


thomas77
senior tag

Milyen készüléked van? Az én samsungomban meg se jelenik a 4G a menüben. Gyakorlatilag úgy működik a telefonom, mintha 3G-s lenne. Csak a szervizmenüből tudom kiválasztani a 4G-t. Utána viszont megy rendesen...

(#38811) bihariszabi válasza thomas77 (#38810) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Mikori a simkártyád kb?

(#38812) thomas77 válasza bihariszabi (#38811) üzenetére


thomas77
senior tag

1 hónapla cseréltettem. A legújabb mini-micro-nano. De a régivel is ez volt a helyzet...

(#38813) buca84


buca84
őstag

Nemsokára lejár a hűségem. Az online voda fiókomban a nevemhez tartozó előfizetéseknél megjelent a tarifahosszabítás lehetősége.
Ha online csinálom végig ezt, akkor ugyan úgy maradok a mostani flottás előfizumban? Vagy ha bizonytalan vagyok, akkor inkább menjek be egy voda üzletbe és ott oldjam meg a problémám velük?
Köszi!

(#38814) novomikanit válasza thomas77 (#38810) üzenetére


novomikanit
csendes tag

Szia!
Nekem ugyan ez VOLT a problémám G2-n. Szervíz menüből be lehetett kapcsolni, az újraindításig működött is. Vagy amíg a hálózat típusokhoz nem próbáltam belépni. Kaptam új SIM-et is, de nem az volt a gond. felraktam az új droidot (5.0.2), és azonnal működött automatán.
Hajrá...! :)

42LA660S

(#38815) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Go+ előfizetéshez milyen plusz adat lehetőségek vannak 200 mb-1 gb között?
Egyszeri és megújuló.

#?*@&!

(#38816) Bozek válasza zeon.hu (#38815) üzenetére


Bozek
nagyúr

150 MB van és 1 GB. Más opció nincs.

Illetve megújuló 500 MB egy ezresért, csak azt nem tudod lemondani, mert úgy hívják, hogy Go+ EU.

(#38817) zeon.hu válasza Bozek (#38816) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Kösz!

Ezek árai?
Amíg hűség van, addig számlázzák az 1 gb-ot?
Nem nekem kell, csak továbbítom majd.
Egyébként most 100 mb-ot vett.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#38818) Bozek válasza zeon.hu (#38817) üzenetére


Bozek
nagyúr

Benne van minden az ÁSZF-ben: Díjszabás

A megújuló az azt jelenti, hogy addig számlázzák minden hónapban, amíg le nem mondod. 150 MB esetén ez 500 Ft, úgyhogy ajánlatos kikapcsolni.

(#38819) zeon.hu válasza Bozek (#38818) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Kösz ismét!

#?*@&!

(#38820) mukibuci válasza zeon.hu (#38817) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

ha már adott az előfizetés és már sikerült megtalálni a vásárlás helyét - netinfo - akkor nem annyira érzem a kérdés jogosultságát, vagy arra gondoltatok, hogy van valamilyen eldugott menüpont plusz opciókkal?

Bozek: pontosabban addig számlázzák havonta egyszer, amíg le nem mondod

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#38821) zeon.hu válasza mukibuci (#38820) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Is-is.
Mint írtam, nem nekem kell és egyetlen lehetőségként a 100mb-ot kapta.
Hogy ez hozzá nem értés/kapkodás/egyéb ok miatt volt, nem tudom.

#?*@&!

(#38822) dethroner válasza thomas77 (#38810) üzenetére


dethroner
veterán

Elephone P8000 és tudja a B20-at. Hálózatkeresésnél látja az összes szolgáltató minden hálózatát, ha kiválasztom a voda4G-t ki is írja hogy regisztrálva, de csak a 3G jelenik meg felül. Bnőmnek ugyanilyen telefonja van, és neki a telenor 4G minden gond nélkül megy.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#38823) thomas77 válasza novomikanit (#38814) üzenetére


thomas77
senior tag

Nekem samsung Ace3 van. Erre a legújabb hivatalos droid 4.2.2. Tehát frissíteni nem tudok, kókánykodni meg nem akarok. Fontosabb, hogy stabilan működjön. Így marad ez a megoldás. Amúgy ha egyszer kiválasztom a szervizmenüben a 4G-t, akkor azon marad. Még újraidulítás után is. De ez miért lehet? Hiányzik a szoftverből? Kicsit komoly hiba ez nem? És miért nem javítják?

[ Szerkesztve ]

(#38824) thomas77 válasza dethroner (#38822) üzenetére


thomas77
senior tag

Próbáltad a kártyádat más 4G képes telefonban is?

(#38825) Diák66 válasza thomas77 (#38823) üzenetére


Diák66
őstag

Nekem is Ace3 LTE volt, a Samsung elismerte, hogy a szoftver miatt nem jelenik meg Vodafone SIM esetén az LTE lehetősége. Sajnos azt is mondták, hogy nem lesz új szoftver rá, és nem is kezdenek vele semmit. Több Samsung esetében is ez van egyébként. (már, ami a kártyafüggetleneket érinti)

(#38826) viktorhu válasza bihariszabi (#38775) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem cserélnek kártyát, virtuális mastercard kártyát adnak, amit a mobiltárca appban tudsz letölteni.

(#38827) viktorhu válasza dethroner (#38822) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem lehet, hogy Nálatok otthon nincs elég 4G térereje a Vodának? Nekem P7000 van, szépen megy a Voda 4G-je.

(#38828) Bozek válasza viktorhu (#38826) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nem baj ám, hogy már két napja írta, hogy megrendelte és működik is neki. :D

Sőt, már én is megválaszoltam neki.

[ Szerkesztve ]

(#38829) dr.gibarian


dr.gibarian
csendes tag

Sziasztok!
Az új EU Roaming opció mikortól él pontosan?
Valamiért az rémlik, hogy csak április végétől.

(#38830) bihariszabi válasza viktorhu (#38826) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Kösz, már megvan ☺

(#38831) dethroner válasza thomas77 (#38824) üzenetére


dethroner
veterán

Még nem próbáltam, de egy ugyanilyen teló van még itthon, abban telenoros kártya 4G-n működik.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#38832) dethroner válasza viktorhu (#38827) üzenetére


dethroner
veterán

És a város egyetlen pontján sincs? Nem lehet inkább az, hogy a voda úgy tekint még mindig erre a kártyára, hogy tesco mobilos, és baszik neki 4G-t adni?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#38833) Diák66 válasza dethroner (#38832) üzenetére


Diák66
őstag

Ha átállt már a SIM és a 4G LTE tájékoztató SMS-t megkaptad több, mint 3 napja, hívd az ügyfélszolgálatot. Aztán bekapcsolják neked.

(#38834) thomas77 válasza Diák66 (#38825) üzenetére


thomas77
senior tag

Nekem nem azt mondták, hogy létező hiba, hanem azt, hogy vigyem el szervizbe. Ott persze kaptam egy 38 ezer Ft-os ajánlatot, mondván alaplapot kell cserélni meg antenna modult. Persze azt akkor sem értettem, hogy miért kell a hardvert cserérni, ha szoftveres a baj... Mutattam is a szervizben, de nem igazán értették a dolgot. Az meg még inkább meglep, hogy több típus is érintett ebben a hibában. Mind1... Most így marad, amíg a telefon bírja.

(#38835) buca84 válasza buca84 (#38813) üzenetére


buca84
őstag

Vki?

(#38836) mukibuci válasza buca84 (#38835) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

igen

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#38837) buca84 válasza mukibuci (#38836) üzenetére


buca84
őstag

Köszi!

Erre az igen? Ha online csinálom végig ezt, akkor ugyan úgy maradok a mostani flottás előfizumban?

(#38838) Diák66 válasza thomas77 (#38834) üzenetére


Diák66
őstag

Én megnéztem 20/30/70 SIM kártyával is, csak Vodafone esetében nem jelentek meg az LTE funkciók. Viszont, amíg a SIM kártyát nem észlelte, addig az 5-10 másodpercig vígan ott "éldegélt" a lehetőség. Aztán kidobta a szolgáltatóválasztós ablakot és eltűnt....

Én garanciálisan szerettem volna javíttatni, átvették szoftver frissítésre, ami megtörtént. Csak éppen maradt ugyan az. Akkor ismerte el a szervizes csajszi, hogy a régebbi telefonjaik mind így viselkednek, mert új szoftver kellene, amiben a vodához is engedélyezik a 4G LTE funkciókat. Persze erre a telefonra már nem fog érkezni frissebb szoftver. Nem véletlen volt olcsó telefon. (azt hiszem 36-ért jutottam hozzá függetlenül újonnan)

Nem akarlak biztatni rá, de ha már nem garis, és van hozzá kellő szaktudásod, root, majd ROM csere. Ha ezzel nem akarsz bajlódni service menü és kiválasztod a 4G/LTE lehetőséget. (LTE only is lehetséges, vagy automatikus hálózatválasztás, service menüböl kiválasztva megy vele a 4G LTE)

[ Szerkesztve ]

(#38839) hercegno1991


hercegno1991
csendes tag

tescos vagyok milyen vodás tarifára mehetnék át?

(#38840) mukibuci válasza hercegno1991 (#38839) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

bármelyikre

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#38841) dethroner válasza Diák66 (#38833) üzenetére


dethroner
veterán

Én nem tudom milyen 4G LTE sms-re gondolsz/gondoltok. Április 6-án kaptam sms-t, amiben tájékoztatnak hogy átvett a voda, ott van hogy milyen beállításokat végezzek el a net használathoz és indítsam újra a telót. Ezt minden megtettem, az 1GB adatmennyiség is ott van, csak a 4G, na az nem jön össze.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#38842) Diák66 válasza dethroner (#38841) üzenetére


Diák66
őstag

Egy értesítő SMS, hogy már ön számára is elérhető a 4G, kérjük indítsa újra a készülékét. Ennek a kiküldése folyamatos. 1270 és aktiválják neked kérésre is.

(#38843) 4Grider válasza dethroner (#38841) üzenetére


4Grider
nagyúr

#38806
A Vodafone külön aktiválja a 4G-t.

(#38844) thomas77 válasza Diák66 (#38838) üzenetére


thomas77
senior tag

Meg tudnám csinálni a rootolást, de nem akarok vele foglalkozni. Marad a szervizmenü. De ott sem kell nyomkodnom sokat, mivel ha egyszer ott automatára rakom, akkor hibátlanul működik a továbbiakban.
Van telekomos és telenoros kártyám is. Azokkal valóban nem jeletkezik a hiba. De még a blue mobile-ossal sem. Egyébként külföldi fórumokon is foglalkoztak a témával, tehát nem csak a magyar voda érintett a dologban.
A hiba maga nem nagyon zavar, de hogy nem javítják, az már sokkal jobban.

(#38845) Franky2Ster


Franky2Ster
senior tag

Red Basic EU csomaggal kapcsolatos kérdésem lenne ha valaki tudja rá a választ. Ha kint lévő magyar telefonszámot hívok pl. Franciaország és Skócia én pedig itthon vagyok Magyarországon akkor az plusz költségbe kerül vagy ingyenes ?

(#38846) schawo válasza Franky2Ster (#38845) üzenetére


schawo
titán

Persze, hogy ingyenes..

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#38847) 4Grider válasza schawo (#38846) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez persze attól is függ, hogy a hívónál és a hívottnál is Red Basic EU csomag van-e. Mert ha csak a hívónál, akkor a hívottnak még lehetnek roaming költségei.

(#38848) mukibuci válasza 4Grider (#38847) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

viszont nem ez volt a kérdés

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#38849) 4Grider válasza mukibuci (#38848) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nekem hiányzott a kérdésből a "nekem" névmás. Enélkül értelmezhető a kérdés a hívás összes költségére is.

(#38850) Zolás válasza Franky2Ster (#38845) üzenetére


Zolás
addikt

Ha mindketten kint vagytok is ingyenes. Nem roamingot hívsz, hanem otthoni számot. Hogy az a szám kint van, semmi jelentősége.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.