Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39001) Viktor0610 válasza mukibuci (#39000) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tehát a 1270 megmondja a tutit. :D

Samsung Galaxy A54

(#39002) Daffni2 válasza Viktor0610 (#39001) üzenetére


Daffni2
addikt

Ezt a választ küldték:
Idézet

"HomeNet esetén is a meglévő szabályok szerint működik a tarifaváltás.
A Huawei router megvásárlása minden esetben kötelező, mert az adatcsomag csak ezzel az eszközzel vehető igénybe, az ügyfelek 1 vagy 2 éves szerződés kötés esetén 1 forintért vásárolhatják meg a készüléket.

Hűségidőn belüli váltás esetén kötbér kiszámlázása és befizetése után hosszabbítás keretében vásárolhat újra készüléket."

"Aki ad,az nyer"

(#39003) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Flotta Go+ előfizetésemnél, miután a csomagban foglalt adatmennyiség (500 MB) 100%-át felhasználtam, tovább nem tudok mobilinterneten netezni, csak ha kiegészítő adat opciót vásárolok.

Hogy tudom azt beállítani, vagy igényelni, hogy - mint pl. a munkahelyi Telenoros előfizetés esetén - csak lassítsák az internetet számlazárásig?

Főleg wifin netezem, az 500 MB általában elég is, mégis, ha elfogy számlazárás előtt, kellemetlen. Menet közben IM-re pedig még a lassított internet is elegendő.

Let the Zone take me if I am.

(#39004) bepken válasza Daffni2 (#39002) üzenetére


bepken
veterán

hmmm. tényleg érdekes...köszi szépen azért Mindenkinek :) akkor marad a jelenlegi csomag, aztán jövőre meglátjuk, mi lesz a kínálat.

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#39005) 4Grider válasza kutga (#39003) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez vodafone nem telenor. Itt a havi adatkeretig bezárólag tudsz netezni.

(#39006) kutga válasza 4Grider (#39005) üzenetére


kutga
nagyúr

Akkor addig használom a munkahelyit. :D Sok YT videót néztem a hónapban.

Let the Zone take me if I am.

(#39007) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Vitanax Prémium Perc & Net csomagom van és az alábbi Sms-t kaptam.

"Hatòsàgi kötelezettségünknek eleget téve tàjékoztatjuk, hogy 2016. jùnius 1-töl az NMHH OH/823-2/2016. szàmù felhìvàsànak megfelelöen a Lakossàgi és Üzleti Åltalànos Szerzödési Feltételek (ÅSZF), illetve az egyedi elöfizetöi szerzödések alàbbi pontjai pontosìtàsra kerülnek: törzs 1.3.,2.1.,2.4.1.,3.1.,3.3.,4.3., 6.2.2.1.,6.2.2.2.,7.1.,7.4.2.1.,7.4.2.2.,11.,12.1.3.,12.4.,12.5.9.,12.6.8., valamint a Lakossàgi ÅSZF törzs 5.,5.1.,5.2.,6.1.,6.6. A mòdosìtàsokat hatòsàgi döntés indokolja (ÅSZF 12.1.2. II) (1) ii.). Jelen egyoldalù mòdosìtàsok Elöfizetö részére felmondàsi jogot nem keletkeztetnek (ÅSZF 12.1.4.). Tovàbbi részletek a 2016. jùnius 1-töl hatàlyos Lakossàgi és Üzleti ÅSZF-ben a www.vodafone.hu/aszf oldalon talàlhatòk. Vodafone"

Ez mire fog vonatkozni? Roaming vagy valami másra?

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#39008) Sayuar válasza Bogyi007 (#39007) üzenetére


Sayuar
őstag

hívd fel a 1270-et, és mond azt, hogy nem tudod értelmezni az SMS-t, segítsenek: mondják el töviről-hegyire, pontokba szedve és egyenként, hogy mit takar adott módosítás ;]
viccet félretéve: ennek az SMS-nek semmi értelme nem volt, én azonnal töröltem. Ennél egyszerűbben is megoldhatták volna; pl. a telenor ezt ügyesen oldja meg: belépsz egy webes felületre, és ott a rád vonatkozó részt meg tudod nézni.
Itt is lehetne egy ilyen: www.vodafone.hu/aszfvaltozas20160601 , megadod a telefonszámod, az ügyfélbiztonsági kódod (vagy egy ideiglenes SMS kódot) és látod a rád vonatkozó részt.
Mivel a voda soha nem zárkózik el az ügyfelek véleménye/tanácsa elől, reménykedjünk, hogy olvassák ezt a fórumot is.... :)

(#39009) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Szevasztok Béláim az Úrban!

Van itt aki előfizetett mán Business RED Premium-ra? Most a Red Plus -ban vagyok mán 2 éve. És csak a Premium lenne előrelépés, de nem tudom h jól értem-e amit a honlapon írnak: valóban minden az EUba irányuló hívás ingyenes a 20k előfizetésért cserében?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#39010) 4Grider válasza bitpork (#39009) üzenetére


4Grider
nagyúr

Hol írnak ilyet a honlapon?

(#39011) bitpork válasza 4Grider (#39010) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ottan-e
(L:/dl/upc/2016-05/01/113051_ub2sxeiimyduqodv_redpremium.jpg)(/L)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#39012) mukibuci válasza bitpork (#39011) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

A Red EU Roaming szolgáltatás kizárólag az arányos utazási célú felhasználás szabályainak betartása mellett, természetes személy felhasználók személyes hírközlési igényeinek kielégítésére használható (eseti utazási célú használat), azaz a Red EU Roaming életvitelszerű magyarországi tartózkodás esetén, utazások során vehető igénybe és a Red EU Roaming használata során a külföldi, magyarországi hívószámokra irányuló hívások, SMS-ek és MMS-ek használata; illetve a külföldön felhasznált adatmennyiség mértéke (tarifában foglalt adatforgalom és kiegészítő adatopciók együttvéve) nem haladhatja meg a belföldi használat kettő havi (az előző és az adott havi, illetve az első hónapban az adott havi) átlagát, továbbá a Red EU Roaming használata esetén számlázási ciklusonként minimum egy hazai tranzakciót (hívásindítás/-fogadás, SMS küldés/fogadás, adatforgalom, mobilvásárlás szolgáltatás) kell indítani, illetve kezdeményezni a Szolgáltató belföldi hálózatáról. Nem rendeltetésszerű használat esetén, azaz amennyiben Előfizető a magán utazások céljára történő felhasználás szabályainak bármelyikét megszegi, a Vodafone fenntartja magának a jogot, hogy előzetes értesítést követően a Red EU Roaming szolgáltatást adott előfizetés tekintetében törölje. Törlés esetén a szolgáltatás a továbbiakban újbóli aktiválással nem elérhető.

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#39013) 4Grider válasza bitpork (#39011) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Business Red EU Premium szolgáltatáscsomag havidíjában foglalt, a Red EU Roaming szolgáltatás érvényességi területén belül felhasználható korlátlanság kizárólag normál díjas és speciális díjazású belföldi és normál díjas, illetve speciális díjazású (zöld számok) nemzetközi hívásokra és belföldi hálózatba küldött és normál díjas és speciális díjazású illetve nemzetközi hálózatba küldött normál díjas és speciális díjazású (zöld számok) SMS-ek esetén érvényes.

Szerintem Magyarország nem tartozik a Red EU Roaming szolgáltatás érvényességi körébe, azaz ez alapján nekem itthonról indítva nemzetközi hívás egy EU-s szám hívása.

[ Szerkesztve ]

(#39014) bitpork válasza mukibuci (#39012) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ki beszélt Roamingról? :U Az már most is ingyenes nekem, asszem tán lassan egy éve mint KKV üzleti előfizető.
Ez az EUba történő hívások áráról kellene hogy szóljon az én értelmezésem szerint. Most a legkisebb számlám is 33k+ úgy hogy használok mellette VOIP klienst €-val töltve. Viszont ha 20kért megkapom azt amit pl Dániában hogy teljes EU-n belül minden hívás ingyenes akkor megéri átállnom.

(#39013) 4Grider jól olvasom a másolt második felélt akkor az EU normál díjas hívások és sms-kre is vonatkozik az ingyenesség?

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#39015) szabogabor10 válasza bitpork (#39011) üzenetére


szabogabor10
veterán

A weboldal alapján igen, és ha itthonról telefonálsz az EU-ba, még a mukibuci által idézett korlátozás sincs elvileg.
Egyébként nem rossz csomag 20-ért, egy hasonló lakossági csomag is elkélne.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#39016) 4Grider válasza szabogabor10 (#39015) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az viszont nem EU roaming.

(#39017) mukibuci válasza bitpork (#39014) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

ha nem roamingolsz, akkor meg feletted lévő hsz-ben a vonatkozó ászf rész

én ugy értelmezem, hogy az eu-s országokba díjmentes a hívás, nem pedig onnan:

Nemzetközi irányba felhasználható keret a
Vodafone
EU Roaming
szo
lgáltatás érvényességi területé
n
belül

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#39018) bitpork válasza mukibuci (#39017) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Én itthonról hívom az EUs partnereket. Van hogy pár hétre hónapra kimegyek Dániába. De itthon olyan 33-50 k között van a számla amiből az előfizum olyan 25k. Csak ugye a sok 150ft/perc kicsit be-be villan. Akkor megérné nekem a 20k még ha havonta 4k alapdíjjal több is, de korlátlanul foschhatom a szót.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#39019) 4Grider válasza bitpork (#39018) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az itthonról indított hívásod nem roaming, így szerintem ezzel a csomaggal is nemzetközi hívásokat fognak számlázni.

(#39020) bitpork válasza 4Grider (#39019) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Na akkor megint áll a kérdés: mi az értelmezése az ott írtaknak? Igaz 24h-s személyi asszisztens jár a red csomagomhoz, de akkor ki kellene nyújtanom a kezem jobbra és nem is biztos h elérem most a telefont :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#39021) asdf_ válasza 4Grider (#39019) üzenetére


asdf_
veterán

Jot nezel-e? A linket megnyitva, nyomkodtad-e a jobbra nyilat, mig feltunt az utolso, 20e forintos csomag?

(#39022) Daffni2 válasza bitpork (#39020) üzenetére


Daffni2
addikt

Pedig szerintem egyértelmű.

Ott szerepel,hogy + korláltan nemzetközi hívás EU-ba.

Tehát ha itthon vagy és EU országokba telefonálsz az is díjmentes, ha kint vagy és másik EU országba telefonálsz az is.(merthogy az nemzetközi hívásnak minősül)
Ha haza telefonálsz az is díjmentes(az roaming)
Az említett arányosság elvét betartva.

"Aki ad,az nyer"

(#39023) 4Grider válasza asdf_ (#39021) üzenetére


4Grider
nagyúr

A 39013-ban van benne a korlátlansághoz tartozó ászf szövegrész. Ezért írtam, hogy az a roamingra vonatkozik.

(#39024) 4Grider válasza bitpork (#39020) üzenetére


4Grider
nagyúr

Pedig mindenképp javasolni akartam, hogy hívd fel őket. A rögzített beszélgetés a tuti. Írd majd meg ide is, hogy Magyarország a red eu roaming hatálya alá esik-e a korlátlanság szempontjából, vagy csak külföldön tartózkodva korlátlan az eu-s számok hívása. Mert sajnos nekem sem egyértelmű a szöveg alapján.

(#39025) Daffni2 válasza 4Grider (#39024) üzenetére


Daffni2
addikt

Ennél egyértelműbben ?
:F

"Aki ad,az nyer"

(#39026) dptrsk válasza Daffni2 (#39025) üzenetére


dptrsk
addikt

Talán pont a vodánál volt, nem emlékszem. De volt egy olyan csomag, hogy Mo.-ról nemzetközi hívás havidíjon felül volt minden EUs szám, ha roamingoltál, akkor pedig benne volt a havidíjban Mo és EU hívás is.

(#39027) 4Grider válasza Daffni2 (#39025) üzenetére


4Grider
nagyúr

Akkor csak a te kedvedért még egyszer, kiemelve a lényeget:

A Business Red EU Premium szolgáltatáscsomag havidíjában foglalt, a Red EU Roaming szolgáltatás érvényességi területén belül felhasználható korlátlanság kizárólag normál díjas és speciális díjazású belföldi és normál díjas, illetve speciális díjazású (zöld számok) nemzetközi hívásokra és belföldi hálózatba küldött és normál díjas és speciális díjazású illetve nemzetközi hálózatba küldött normál díjas és speciális díjazású (zöld számok) SMS-ek esetén érvényes.

(#39028) schawo válasza bitpork (#39020) üzenetére


schawo
titán

Akárhogy olvasom, csak a nemzetközi ingyenes (fogadó fél fizet) hívások, és a nemzetközi sms-ek ingyenesek, valamint belföldre minden hívás és sms.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#39029) Daffni2 válasza 4Grider (#39027) üzenetére


Daffni2
addikt

Tényleg ennyire értetlen vagy?

A ReD EU Roaming érvényességi területe: EU, Izland, Liechtenstein, Norvégia, Svájc, és Törökország.

Soroljam fel részletesen az EU országait is?
Kiemelem neked én is.

Red EU Roaming szolgáltatás érvényességi területén belül felhasználható korlátlanság kizárólag normál díjas és speciális díjazású belföldi és normál díjas, illetve speciális díjazású (zöld számok) nemzetközi hívásokra és belföldi hálózatba küldött és normál díjas és speciális díjazású illetve nemzetközi hálózatba küldött normál díjas és speciális díjazású (zöld számok) SMS-ek esetén érvényes.

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#39030) Daffni2 válasza schawo (#39028) üzenetére


Daffni2
addikt

Olvasd át még egyszer.

"Aki ad,az nyer"

(#39031) schawo válasza Daffni2 (#39030) üzenetére


schawo
titán

Valóban. :R

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#39032) asdf_


asdf_
veterán

En nem ertem mit rugoztok annyit ezen. Ha mar magabol a csomag leirasabol nem kovetkezik egyertelmuen, hogy igen, magyarorszag teruleterol az EU Roaming hasznalatara meghatarozott orszagokba -tehat az EU roaming itt csak az orszaglista miatt van megemlitve- ingyenes a hivas. De ha ez igy nem jonne le, eleg csak az elotte levo csomagokat megnezni:

- kettovel elotte -majd felaron- levo csomag az orszagon belul, valamint eu-bol haza iranyban ingyenes
- az eggyel elotte levo az ugyanez, plusz emelle 50 perc ingyenduma EU orszagokba
- ez a csomag amirol beszelunk, ez meg az orszagon belul, valamint eu-bol haza iranyban ingyenes + EU orszagokba ingyenes hivas (hogy ez utobbi csak Magyarorszagrol, vagy mondjuk Ausztriabol Hollandiat hivva is, na az a huszforintos kerdes szerintem)

(#39033) Daffni2 válasza asdf_ (#39032) üzenetére


Daffni2
addikt

(hogy ez utobbi csak Magyarorszagrol, vagy mondjuk Ausztriabol Hollandiat hivva is, na az a huszforintos kerdes szerintem)

Pedig nagyon is egyértelmű!

Az 50 perces opciónál is!

Mivel a Magyarországról indított hívás az nemzetközi,és az EU-ban tartózkodva másik EU országot hívva szintén nemzetközi hívás.

"Aki ad,az nyer"

(#39034) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Na, beszétem a "személyi asszisztensemmel".
Aszonta h az ingyenes EU korlátlan pontosan azt jelenti amit olvasunk. Itthonról és EUn belül külföldről is korlátlan, ingyenes az alapdíjas számok hívása. Más kérdés hogy amikor a jelenlegi csomagomat megkötöttem, akkor vállaltam 2 év hűséget, uh most várnom kell augusztusig hogy átmenjek ebbe, mert a hűségidő kötésekor a maximum csomag drágább volt mint ez a mostani így olcsóbba nem mehetek át :W

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#39035) asdf_ válasza Daffni2 (#39033) üzenetére


asdf_
veterán

Pedig nagyon is egyértelmű!

Az 50 perces opciónál is!

Mivel a Magyarországról indított hívás az nemzetközi,és az EU-ban tartózkodva másik EU országot hívva szintén nemzetközi hívás.

Az egyik nemzetkozi hivas, a masik meg roaming nemzetkozi hivas, alma, korte. Nyilvan ha a roaming ingyenes, es a nemzetkozi hivas is ingyenes, akkor a roaming nemzetkozi hivasnak is annak kene lennie, de amig -eddig :/ - az EU-bol olcsobban kuldtem haza sms-t, mint itthonrol sajat haloba, addig az ilyenekben szerintem nem lehet biztos az ember, csak ha alaposan atolvassa a kisbetut ;)

(#39036) Franky2Ster


Franky2Ster
senior tag

Lemondásban szeretnék segítséget kérni.Külföldrôl ez ,hogyan lehetséges?

(#39037) eami válasza Franky2Ster (#39036) üzenetére


eami
addikt

miről szeretnél lemondani?

(#39038) mukibuci válasza asdf_ (#39035) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

azért az legyen meg, hogy ha a roaming ingyenes, attól még a roaming nemzetközi hívás nem lesz ingyenes - csak igy mellékszálon

Franky2Ster: ügyfélszolgálatot felhívod?

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#39039) asdf_ válasza mukibuci (#39038) üzenetére


asdf_
veterán

Hat mondom en, hogy kisbetu... :)

(#39040) Franky2Ster válasza eami (#39037) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Az egész Vodafone elôfizetést szeretném lemondani. Külföldrôl ez ,hogyan oldhatò meg?

[ Szerkesztve ]

(#39041) Vangelis válasza Franky2Ster (#39040) üzenetére


Vangelis
nagyúr

1270?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#39042) Franky2Ster válasza Vangelis (#39041) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Külföldrôl nem drága a hívása?

(#39043) mukibuci válasza Franky2Ster (#39042) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

olcsóbb, mint hazajönni...

Ügyfélszolgálatunk elérhetősége külföldről: 1270, vagy +36707-001270 (normál díjjal hívható)
06/1 288-1270 (normál díjjal hívható)

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#39044) asdf_ válasza Franky2Ster (#39042) üzenetére


asdf_
veterán

Voip, skypeout?

(#39045) Franky2Ster válasza mukibuci (#39043) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Köszönöm!

(#39046) Dave1984


Dave1984
őstag

Május 26-án jár le a husegem. 13-án van a szamlazarasom, másik számom június 13-án jár le. Azt szeretném kérdezni hogy ha én 27-én atszeretnem rakni mindkét számot feltoltosbe lehetséges, vagy feltétlen meg kell várnom a Június 14et? Ugye bár a Vodanal előre fizetsz tehát ha a Május 13 an lezarulo 2 számom havidíjat kifizetem az Június 13ig van rendezve.

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#39047) mukibuci válasza Dave1984 (#39046) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

nem, nem tudod kiátlagolni :D minden számod a saját hűsége után

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#39048) Dave1984 válasza mukibuci (#39047) üzenetére


Dave1984
őstag

Köszi, akkor 2-szer kell bemennem.

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#39049) trec12


trec12
addikt

Lehet volt már - akkor sorry - flottában hogyan van most a roaming?

[ Szerkesztve ]

(#39050) mukibuci válasza trec12 (#39049) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

vodafone.hu/roaming

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.