Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37701) tutuhawer


tutuhawer
őstag

Hey
Látom a listán szereplő telefonokat, ez OK, fel tudom venni a kapcsolatot a Vodafone-nal, vagy be tudok menni az üzletbe is, ez is OK, de mondom, olvasni még megy, emailt küldeni és heteket várni nincs kedvem, az üzletben pedig eladók vannak, nem szakértők, ezért kérdezek itt.
Van-e (volt-e) valakinek szintén gondja "error c1061" hibaüzenettel a vodafone wallettel?
A google sem dob ki olyan megoldásokat, amiket próbálhatnék, lásd: telefonom ellenőrzése, sim kártyám ellenőrzése, alkalmazás újratelepítése. Mind stimmel.
Már egyszer feltettem az alkalmazást, sikeresen beletettem a TESCO kártyát, de a SIM kártyát cserélnem kellett, ezt ma megtettem, és most megállt a Wallet a fenti hibaüzenettel. Erro c1061 - a wallet szerver nem elérhető. Ha valakinek volt már ilyen vagy van ötlete, segítsen ki, bármi jó lehet.
Köszi

NETERROR_TERROR -- TutuHawer híres jelét mindenhol ismerik, ám neki még nevét leírni is nehezére esik -- Logitech G29, Sony Xperia 1, SONY WH-1000XM4, SONY MHC V81; SONY Dualshock 4; Dualsense

(#37702) Sayuar


Sayuar
őstag

Vajon végérvényesen ki akarják vezetni az alábbi csomagokat?
VitaMAX DUO, VitaMAX Joker Plusz, VitaMAX Jutalom Plusz, VitaMAX sCOOL, VitaMAX Special

(#37703) dptrsk válasza tutuhawer (#37701) üzenetére


dptrsk
addikt

hívd az ügyfélszolgálatot, Nekik talán, de a fejlesztőknek biztos van hibajegyzékük, s meg tudják nézni milyen megoldási javaslat van rá..

(#37704) bajaki


bajaki
őstag

A Go csomagnál tényleg csak akkor jár 150 helyett 500MB ha egyből alá is írom a hűségnyilatkozatot? Alá akarom írni, ha tényleg minden okés, 1 hónapig legalább szerettem volna hűség nélkül kipróbálni, hogy milyen a lefedettség, elég-e nekem az 500MB, de így pont ezt nem tudom. :(

(#37707) csaszi72 válasza csaszi72 (#37690) üzenetére


csaszi72
aktív tag

Független a kicsike :DDD :C

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#37711) tutuhawer válasza dptrsk (#37703) üzenetére


tutuhawer
őstag

Tegnap óta tovább próbáltam használni a telefonomat. A SIM kártya kicserélése óta a mobilinternetet nem tudom maradéktalanul használni. A Vodafone wallet sem tud csatlakozni a szerverhez, illetve nem tudok feltöltési sebességet mérni a Speedtest alkalmazással, ott is kiírja, hogy a "network communication issue". Illetve a Twittert nem tudom használni egyáltalán, nem frissülnek a tweetek, amióta az új SIM kártyát betettem.
Ez vodafone-os kérdés, az új NFC-s SIM-kártyával összefüggő probléma? Elvégre azóta szar minden...
Segítsetek ki pár ötlettel
Köszi

NETERROR_TERROR -- TutuHawer híres jelét mindenhol ismerik, ám neki még nevét leírni is nehezére esik -- Logitech G29, Sony Xperia 1, SONY WH-1000XM4, SONY MHC V81; SONY Dualshock 4; Dualsense

(#37712) mukibuci válasza tutuhawer (#37711) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

apn-t írd át standardnet.vodafone.net-re

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#37713) tutuhawer válasza tutuhawer (#37711) üzenetére


tutuhawer
őstag

Nem tudok rádiót hallgatni a Winampban, nem tudok keresni az instagramban sem mobilnettel. A WiFivel működik minden, csak az új SIM-kártya nem OK. Tegnap délben cseréltettem. Azóta kivettem, meg is igazítottam, de rendesen benne van a készülékben

apn.vodafone ??? Az micsoda, hol találom?

[ Szerkesztve ]

NETERROR_TERROR -- TutuHawer híres jelét mindenhol ismerik, ám neki még nevét leírni is nehezére esik -- Logitech G29, Sony Xperia 1, SONY WH-1000XM4, SONY MHC V81; SONY Dualshock 4; Dualsense

(#37714) mukibuci válasza tutuhawer (#37713) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

beállítások -> vezeték nélküli és egyéb hálózatok -> továbbiak -> mobilhálózatok -> hozzáférési pontok nevei -> itt szerkeszted, mented és kész

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#37715) tutuhawer válasza mukibuci (#37714) üzenetére


tutuhawer
őstag

alakul. Olyat találtam, hogy internet.vodafone.net, arra állítottam, eddig WAP.vodafone.net volt beállítva. Máris alakul a dolog, köszönöm. :C

NETERROR_TERROR -- TutuHawer híres jelét mindenhol ismerik, ám neki még nevét leírni is nehezére esik -- Logitech G29, Sony Xperia 1, SONY WH-1000XM4, SONY MHC V81; SONY Dualshock 4; Dualsense

(#37716) mukibuci válasza tutuhawer (#37715) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

na abban még cseréld ki az internet részt standardnet-re

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#37717) tutuhawer válasza mukibuci (#37716) üzenetére


tutuhawer
őstag

Ez is sikerült, köszi, máris mennek az alkalmazások mobilinternettel, remélem, a wallet is megy majd, ott is biztató üzenetet írt ki.
Nem bántam volna, ha az ügyintéző szólt vólna a vodafone-ban, hogy az új sim kártyát be kell állítani...

NETERROR_TERROR -- TutuHawer híres jelét mindenhol ismerik, ám neki még nevét leírni is nehezére esik -- Logitech G29, Sony Xperia 1, SONY WH-1000XM4, SONY MHC V81; SONY Dualshock 4; Dualsense

(#37719) zoli121


zoli121
aktív tag

Sziasztok!

A Vodafone 4G hálózata melyik frekvenciasávot használja? :)

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#37720) csaszi72 válasza zoli121 (#37719) üzenetére


csaszi72
aktív tag

Tudtommal 2,6 GHz

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#37721) galaxys80 válasza zoli121 (#37719) üzenetére


galaxys80
veterán

99%-ban 800.

(#37722) zoli121 válasza csaszi72 (#37720) üzenetére


zoli121
aktív tag

Szóval akkor kínai telefon esetében nem lenne gond a 4G-vel?

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#37723) csaszi72 válasza zoli121 (#37719) üzenetére


csaszi72
aktív tag

"A Vodafone-nak azonban jelenleg nincs más lehetősége az LTE-hálózat kiépítésére, csak az újonnan szerzett 2,6 GHz-es blokkok felhasználása, ez pedig sokkal sűrűbben elhelyezett cellákat igényel, a piros szolgáltató 4G-s hálózata ezért alapvetően más lefedettségi paraméterekkel rendelkezhet majd a versenytársakhoz viszonyítva. Ez egyben azt is feltételezi, hogy a Vodafone új hálózatának a kiépítése a versenytársakhoz képest jelentős költségráfordítással valósítható csak meg (jóllehet ezt kompenzálja, hogy a 2,6 GHz-es sávban kell a legkevesebb frekvenciahasználati díjat fizetniük a szolgáltatóknak)."
forrás

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#37724) csaszi72 válasza zoli121 (#37722) üzenetére


csaszi72
aktív tag

:DDD apple is made in china

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#37725) zoli121 válasza csaszi72 (#37724) üzenetére


zoli121
aktív tag

Nem szeretem az almaphone-t :D

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#37726) HofiZoli válasza zoli121 (#37719) üzenetére


HofiZoli
senior tag

800 és a 2600 Mhz

[ Szerkesztve ]

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#37727) csaszi72 válasza zoli121 (#37725) üzenetére


csaszi72
aktív tag

Használni kell nem szeretni :DDD

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#37728) csaszi72 válasza HofiZoli (#37726) üzenetére


csaszi72
aktív tag

Úgy van.

A 800 MHz-es cellákban legfeljebb 75 Mbps kapacitást tud biztosítani, míg a 2600 MHz-es 4G-s állomások ennek dupláját tudják szolgáltatni.

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#37729) zoli121


zoli121
aktív tag

Értem. Köszönöm a segítségeteket :R

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#37730) galaxys80 válasza zoli121 (#37722) üzenetére


galaxys80
veterán

De. Vidéken egyáltalán nem fog működni a 4G, ha az adott készülék nem tudja a 800 Mhz-et(B20).
Budapest bizonyos helyein 2600-on szolgáltat a Vodafone. De ott sem mindenhol.

(#37731) zoli121


zoli121
aktív tag

Akkor marad a 3G bár az előző telefonom se nagyon használtam a 4G-t :D

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#37732) viktorhu válasza zoli121 (#37722) üzenetére


viktorhu
veterán

Sok kínai telefon tudja a 800 MHz-et, érdemes körülnézni. De ha ez nem fontos, legalább a 900 MHz-es WCDMA-ra mindenképpen figyelj, mert anélkül még Budapesten is sok helyen csak GSM-et fogsz kapni (kipróbáltam).

(#37733) zoli121 válasza viktorhu (#37732) üzenetére


zoli121
aktív tag

Xiaomi Redmi Note 2-ről van szó. Igen elvileg tudtam 3G-n a 900Mhz-et

[ Szerkesztve ]

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#37734) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Sziasztok!

Szeretnék egy vodafone sim kártyát (csak kártyát magában), Net+ díjcsomagban. Próbáltam online rendelni, de online csak a Max M csomagot lehet kiválasztani. Ez tényleg így van, vagy csak én vagyok ügyetlen? Net+ díjcsomaggal csak üzletben tudok kártyát venni?

Esetleg az megoldás, hogy megrendelem a Max M-mel, és aktiválás után váltok Net+ csomagra? A Max egyáltalán nem érdekelne.

(#37735) gabor9991 válasza lugosi (#37734) üzenetére


gabor9991
őstag

Én pontosan így csináltam.
Feltöltés előtt válts tarifát.

(#37736) lugosi válasza gabor9991 (#37735) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szuper, köszi a segítséget.

(#37737) csab2


csab2
veterán

Van egy GO+ előfizetésem. Most vettem egy MobilNet M internet előfizetést.
A GO+ számom regisztrálva van a a Vodafone oldalán az online ügyfélszolgálatra. A MobilNet M számomat újra kell regisztrálni? Nem lehet megoldani, hogy a már meglévő regisztrációm alá tartozzon az új számom is?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#37738) Daffni2 válasza csab2 (#37737) üzenetére


Daffni2
addikt

Elvileg ugyan ahhoz az ügyfélszámhoz fog tartozni mint a Go,ezért meg fog jelenni az online fiókodban,de azért figyeld, 2 nap után nézd meg ott van e.
Ha nincs a 1270 számon kérd az összerendelést,különben 2 külön számlát kapsz.

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#37739) csab2 válasza Daffni2 (#37738) üzenetére


csab2
veterán

Az üzletkötő is azt mondta, hogy ugyanahhoz az ügyfélszámhoz fog tartozni mindkettő, de az online rendszerben még nem látom az új előfizetést.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#37740) MasterDeeJay

Vodafone usb stick-el a vpn eléggé kaotikusan működik. Sokadik próbálkozásra sikerül csak,de van hogy sosem csak másnap. A nettel nincs gond de a VPN gáz. Egy cégről lenne szó ahol több felhasználó ilyen stickel jelentkezik be a szerverre hogy elérjenek dolgokat távolról de mindenkinél jelentkezik a probléma. Az a gyanús hogy valamiért pár 192.168.9.xxx címeket osztogat a voda a hálózatán és szerintem ez nem tetszik a routernek (mikrotik csinálja a vpn-t ahol 192.168.0.200-240 ig ad belsőt vpn-eseknek tehát nem akad össze).
Mit kellene állítani a routeren vagy a gépeken hogy mindíg működjön?

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#37741) dongetto válasza MasterDeeJay (#37740) üzenetére


dongetto
csendes tag

Próbáld ki a tömörítés mentes apn-t (standardnet.vodafone.net), így kimarad az optimizer.

(#37742) gabor9991


gabor9991
őstag

Valaki nem tudja véletlen a vodafone milyen frekvenciákat használ vidéken?
Hétfő óta elérhető a 4G, cserébe a 3G (H/H+)eltűnt :((
a telefonom független, és nem tudja kezelni a 800Mhz-es 4G frekvenciát, úgyhogy az eddigi atomstabil 3G helyett az edge hálózat maradt nekem.A telenor és a telekom 3G továbbra is elérhető lenne, így gondolom nem a készülék hibásodott meg.
Kíváncsi lennék milyen frekvenciát használnak.

(#37743) 4Grider válasza gabor9991 (#37742) üzenetére


4Grider
nagyúr

4G-re vidéken egyelőre csak és kizárólag 800 MHz van. 3G-re többnyire 900 MHz, nagyobb városok közepén-közelében 2100 MHz.

(#37744) #71835392 válasza gabor9991 (#37742) üzenetére


#71835392
törölt tag

3g állomást pedig egyelőre NEM szüntetnek meg a 4gsítés miatt(a másik két cég se!), úgyhogy ez valami hálózati hiba lesz, jelentsd hibára mindenképp, de előtte célszerű másik telefonnal is próbálni 3gt keresni hogy kizárd a készüléked hibáját.
Tudja a telefonod amúgy a 900mhzes 3g sávot? Mert még az lehet, hogy az állomást átállították 2100asról 900mhzes 3gre és ezt nem tudja a telefonod.

2g:900/1800mhz, 3g:900/2100mhz 4g:800/(2600)mhz, 2600as állomás nem nagyon van még, nem is lesz sok, csak ahol a 800as nem bírja a terhelést.

(#37745) gabor9991 válasza #71835392 (#37744) üzenetére


gabor9991
őstag

Hétföig működött rendesen.Akkor kaptam egy sms-t hogy a lakóhelyemen is elérhetövé vált a 4G.Ezzel igazából nem is foglalkoztam, mert tudom, hogy a telefonom nem kezeli a 800MHz-es LTE frekvenciát, viszont észrevettem, hogy csak edge módban van fixen a készülék az eddig megszokott H/H+ helyett.Manuális hálózatválasztás esetén nem is talál csak vodafone 2G-t a készülék.3G nincs.Telekom3/4G, Telenor 3/4G hálózatokat megtalálja.
A másik telefon itthon szintén vodás, azon is alig van 3G beltérben.És ez a 4G bekapcsolásakor jelentkezett elöször.Ma délután, hogy kizárjam a készülékhibát, autóba ültem és elindultam a voda torony felé.Kb. 2 km.Ahogy közeledtem, egyre erösödött a jelszint, majd átváltott 3G-re, H-ra, H+-ra.Egészen a toronyig mentem, de a jelszint csupán 4 pálcika volt az 5-böl ott is.Nem tudom mit csinalhattak, eddig évekig hibátlan volt.

(#37746) 4Grider válasza gabor9991 (#37745) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az érdekessége a dolognak az, hogy ezt a problémát már más is leírta itt. Nekem nagyon úgy tűnik, mint ha a Voda a 800 MHz-es 4G bekapcsolásával párhuzamosan áttérne a 2100 MHz-es 3G használatára. Nem vagyok benne biztos, mert a Vodától már nincs net előfizetésem, de kettőtök megnyilvánulása alapján nekem ez tűnik logikusnak. Már csak azért, mert volna benne logika. (Persze ha feltételezzük, hogy az előfizetőknek 800 MHz-es 4G-t (B20) kezelő eszközeik vannak.)

(#37747) H.Istvan25 válasza 4Grider (#37746) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Kizárt. Miért kapcsolnák le a 900 MHz-et?

Huawei Mate 9

(#37748) Lizardman


Lizardman
tag

Sziasztok!

Lehetséges valahogy SMS-ben venni 1 éves (!) autópálya matricát? Jelenleg közel 70.000Ft lebegő plusz van az előfizetésemen a Voda-nal, amit ha más hogy nem, akkor havi szinten a számlákkal írnak majd jóvá. Persze ez is jó, de ha lehetőség van rá, akkor én élnék az előző lehetőséggel is! :)

Köszi előre is a választ!

[ Szerkesztve ]

(#37749) 4Grider válasza H.Istvan25 (#37747) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha egy kicsit gondolkodsz, nem annyira kizárt az. Terheltebb helyeken gond lehet a 900 MHz-el (és később a B20 LTE-vel is, de ott meg bekapcsolható mellé a B7), főleg akkor, ha a szolgáltatók úgy döntenek, hogy a homenet-hez hasonló csomagokkal megjelennek a piacon. Ha pedig egy helyet már jól lefedtek 4G-vel, akkor szép lassan át lehet térni a kevésbé kiterhelhető 2100 MHz-re.
Nagyon nem véletlen, hogy a Vodafone-nál ódzkodnak a legjobban a "korlátlan" mobilnet csomagoktól és opcióktól, illetve átlagban a leginkább itt lassítottak a mobilnet csomagok (a havi adatkeret elfogyását követően).

(#37750) csab2 válasza csab2 (#37737) üzenetére


csab2
veterán

Ok, megjelent az új telefonszám a rendszerben. Úgy látszik, kell neki 1-2 nap.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.