Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37751) Diák66 válasza 4Grider (#37749) üzenetére


Diák66
őstag

Hol tapasztaltátok pontosan a 3G hálózat jelerősségének csökkenését? Nem hiszem, hogy átcserélnék a 900-at 2100-ra, hacsak nem indokolt. Nem lehet, hogy az adótorony valamilyen hiba miatt nem sugároz jeleket? És csak egy távoli 900 MHz-es jelet fogtok?

Aki tudja, nézzen rá, melyik frekvencián fogja a jeleket. (Samsung telefonok és MTK chipsetes telefonokon egészen biztosan van erre mód)

Amúgy a voda internete eddig a leggyorsabb volt lassítás mellett. Aztán bevezették a kikapcsolós mobilinternetet. :S

Itt még nincs 4G LTE, de remélem hamarosan megjelenik.

(#37752) gabor9991 válasza 4Grider (#37746) üzenetére


gabor9991
őstag

Közben megnéztem, a telefon 3G hálózaton a 900/1900/2100-as frekvenciákat is támogatja.Elvileg működnie kellene.De nem teszi :((
A voda lefedettségi térképén a 3G és a 3G/HSPA külön kiválasztható, a sima 3G lefedettség szinte teljes, míg a 3G/HSPA beltérben kevesebb helyen érhető el, mint a 4G/LTE.Ez eddig is így volt?
Jelenleg a lakóhelyemen is a térkép szerint 3G beltéri lefedettség van csak, 3G/HSPA nincs.
Én úgy emlékszek, hogy eddig az országban járva szinte mindenütt H+ volt elérhető.

(#37753) Diák66 válasza gabor9991 (#37752) üzenetére


Diák66
őstag

Milyen telefonod van pontosan?

(#37754) gabor9991 válasza Diák66 (#37753) üzenetére


gabor9991
őstag

Meizu m2
1 slot vodafone
2 slot telenor

Slot 1
Át kellett mennem a szomszéd városba, ott rendesen működik minden, H+.
Viszont ott, ahol a lefedettségi térkép szerint csak 3G elérhető, nem 3G/HSPA, ott csak E van.

Slot 2 telenor sim, hibátlan, mindenütt H+.
Nem tudom mi lehet.Tegnap jeleztem a vodának is, eddig nem jött válasz.

(#37755) Dave1984 válasza gabor9991 (#37754) üzenetére


Dave1984
őstag

Félve írom le mert ezért itt már kaptam hideget-meleget,Szekszárdon ugyanez a helyzet.Mióta kiépítették a 4gt mindenhol gyengébb lett a 3g,ennek oka hogy a legtöbb 4g cellat az eddigi 3g cella helyére teszik,így kiesik egy 3g cella jó esetben picit más irányba rakják vissza,de csökkentett teljesítménnyel!
Lakhelyemen 2100mhz és cella van 4g előtt 59db körüli jelerőséggel,jelenleg 91-101db körüli értékek vannak!
Sikerült a legjobb 3g hálózatot szetcseszni a 4g miatt!A baj az hogy december óta van egy Telenoros simem is,nekik még rosszabb a hálózatuk, még a Telekomot letesztelem későbbiekben.

[ Szerkesztve ]

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#37756) Biluxzsolt


Biluxzsolt
aktív tag

Sziasztok!

Felajánlották a Red Basic-ot 8e vagy a Medium-ot 9.6e ft ért.
Ha a kisebbet választom,az 1.5 gb adaton kívül mi a különbség?
Ezt kikapcsolják vagy lassítják,ha elfogy? Mennyibe kerül a plusz adat,ha kellene?

Üdv.Zsolt

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#37757) Sayuar


Sayuar
őstag

Van valamilyen információ arról, hogy mi lesz a sorsa a tescomobile nak? Ugyanaz mint a postafonnak?
Mint ismeretes 100%-ban átvette a vodafone, tehát most már csak nevében tesco.
Most akartam feltölteni, és ez fogadott:

mondom, ok látom hogy itt gebasz van, de ennek ellenére megpróbálom feltölteni.

Nem sikerült......
Ha ma nem töltök, akkor a bónuszegyenlegem elúszik, ami tizenakárhány ezer forint, vagyis kb 200 perc.

(#37758) mukibuci válasza Biluxzsolt (#37756) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

kikapcsolják, 1500 automatikusan megújuló, 2000 az eseti

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#37759) Diák66 válasza gabor9991 (#37754) üzenetére


Diák66
őstag

Töltsd le ezt.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.themonsterit.EngineerStarter&hl=hu

A Band mode-ban ki kell venni a pipát a frekvenciák mellől, és csak egyet hagyj meg. Ha csak 900 MHz 3G-t akarsz. Így le lehet ellenőrizni, hogy nálad melyik frekvencián van jel.

Lehetséges, hogy a telefont újra kell indítani utána. (Set, majd hálózatkeresés, esetleg előtte újraindítás)

(#37760) goop válasza Sayuar (#37757) üzenetére


goop
őstag

Itt azért még körülnéznék a helyedben, hátha van a közeledben valamelyik ..

(#37761) Sayuar válasza goop (#37760) üzenetére


Sayuar
őstag

Az lesz....csak előtte "legyártottam" egy kis összeesküvés elméletet. 👹

(#37762) Biluxzsolt válasza mukibuci (#37758) üzenetére


Biluxzsolt
aktív tag

Köszi

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#37763) gabor9991 válasza Diák66 (#37759) üzenetére


gabor9991
őstag

Kössz, itt volt a hiba.Band mode->Umts mode->Wcdma-Gsm-900 nem volt engedélyezve.
Fogalmam sincs hogy tudott kikapcsolódni.Visszakapcsoltam, és jó lett.

(#37764) Diák66 válasza gabor9991 (#37763) üzenetére


Diák66
őstag

Nem kaptál SMS-t, hogy a 4G már nálad is aktív? Arra tudok gondolni, hogy a konfigurációs SMS állíthatta el.
Ez az SMS tartalmazhat egy kódot, ami a beállításokat hordozza.

[ Szerkesztve ]

(#37765) gabor9991 válasza Diák66 (#37764) üzenetére


gabor9991
őstag

De, kaptam :)
#37745 Hsz-ban épp említettem is, hogy úgy vettem észre, attól kezdve nem működik a 3G nálam.
Nem is gondoltam volna, hogy sms-sel megváltoztatható a készülék beállítása.
Közben a vodafone ügyfélszolgálat is reagált a kérdésemre, persze a lerázós válaszon kívül nekik ez, mint esetleges megoldás, nem jutott eszükbe :)
Köszi mégegyszer.

(#37766) Diák66 válasza gabor9991 (#37765) üzenetére


Diák66
őstag

Írd meg nekik ezt, hogy a készülék beállításaiban volt a gond és valószínűleg az SMS óta ilyen. Ha nem is kapsz rá értelmes választ, talán eljut az illetékeshez.

(#37767) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

A feltöltősöknek a 4G hálózat innentől fogva állandóan elérhető lesz? Azért kérdezem mert pár napja vagyok vodafonos, és direkt mondták is, hogy a feltöltős csomagom nem 4G képes (nincs is vele gond). Csak érdekelne, hogy most ez egy promóciós dolog, hogy x ideig lesz 4G elérhető, vagy úgy marad, innentől a feltöltős csomagok is 4G-képesek?

(#37768) Varszegig válasza lugosi (#37767) üzenetére


Varszegig
veterán

A vodánál már pár hónapja nem a csomagodtól, hanem a készülékedtől függ a 4G.

(#37769) lugosi válasza Varszegig (#37768) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az üzletben nem ezt mondták, de a weblapjuk is lemaradásban van ehhez képest:

"Ahhoz, hogy élvezhesd a 4G által nyújtott extra sebességet a hálózaton kívül telefonkészülékednek és tarifádnak is támogatni kell azt.
Válassz új 4G képes készüléket!
Válassz hozzá igényeidnek megfelelő lakossági vagy üzleti 4G-s tarifát!"

Ha itt lakossági linket nézek, akkor csak a Red és Go havidíjas csomagokat adja be. Ha ez pár hónap óta nem így van, akkor lassan illene updatelni a weblapot, mert pl nálam ez választás előtt kérdés volt, hogy van-e 4G.

(#37770) Varszegig válasza lugosi (#37769) üzenetére


Varszegig
veterán

Az, hogy az üzletben mit mondanak, tudjuk mit jelent:)

De itt a hír.

(#37771) lugosi válasza Varszegig (#37770) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ja, értem, de akkor érdemes lenne javítani a weblapot is.

Egyébként ez: "következő napon áttérhetnek a leggyorsabb sebességet és jobb hangminőséget biztosító hálózat számukra is" mit jelent? Mivel tudomásom szerint VoLTE nincs még hazai szolgáltatónál, LTE-n keresztül beszéd nem történik, csak adatátvitel.

(#37772) Tekmen


Tekmen
aktív tag

Üdv, pár napja van vodafonos SIM kártyám, elméletileg 5giga mobilnettel, előfizetéssel, gyakorlatilag viszont semmit sem csinál a telefonom mikor bekapcsolom a mobilnetet. LG G2-m van, előtte Vodafonos feltoltokartyam volt, azon semmi gond nem volt a nettel. Mi lehet a probléma?

APN rendesen be van állítva a Voda oldalán található pdf alapján.

Köszi előre is.

Sayuar: igen, az megvan. Wi-fi tökéletes, de ha atvaltok a mobilnetre, mintha be sem kapcsolták volna, nem történik semmi.

[ Szerkesztve ]

Tekmen

(#37773) Sayuar válasza Tekmen (#37772) üzenetére


Sayuar
őstag

APN ?

(#37774) Tekmen válasza Sayuar (#37773) üzenetére


Tekmen
aktív tag

Az APN-el nincs gond, köszönöm a gyors választ!

Valami más ötleted esetleg van, ami megoldaná a problémámat?

Telefonálni tudok, csak a mobilinternet nem akar elindulni... :((( :W

[ Szerkesztve ]

Tekmen

(#37775) Diák66 válasza Tekmen (#37774) üzenetére


Diák66
őstag

netinfo.vodafone.hu Mit mutat? Vagy az online ügyfélszolgálat?

(#37776) Tekmen válasza Diák66 (#37775) üzenetére


Tekmen
aktív tag

Netinfo-ra nem tudok belépni, miven nincs nálam a szerződés.

Tekmen

(#37777) #71835392 válasza Sayuar (#37757) üzenetére


#71835392
törölt tag

Bár szerintem ez most csak egy műszaki hiba, hosszútávon nem hiszem, hogy érdeke a Vodának fenntartani egy plusz márkát és egy külön céget a 60-70 ezer TM ügyfél miatt.

(#37778) Sayuar válasza #71835392 (#37777) üzenetére


Sayuar
őstag

2016.05.01-től jön a 25 Ft-os roaming percdíj.
(van egy spanyol SIM-em, ha a fenti dátumot követően is marad a 49 Ft-os percdíj, akkor valószínű elszaporodnak a régi butatelefonokban az oszták/szlovák/román kártyák)
Szerintem a voda is be kell álljon a sorba, és csökkentenie kell a tarifákat: vagyis a legdrágább percdíj nem lehet ennél az 5 eurocent+áfa összegnél több. Ha ez így lesz, akkor a 45 Ft-os tescomobile kedvenc és az 59 Ft-os tescomobile dupla tarifa "halálra" van ítélve. Ezen két tarifa megújítására kevés esélyt látok, valószínűleg meg fog történni a márkaváltás és átkerülnek az ügyfelek név szerint is a vodafone brand alá.

(#37779) lugosi válasza Sayuar (#37778) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Most valami olyasmi opciót lehetett bekapcsolni, hogy ingyenes roaming fogadás, és hazai percdíjakon hazatelefonálás. Vagy félreértettem valamit ennél az opciónál?

(#37780) Tnil


Tnil
tag

Sziasztok!

Holnap megjön az új telefonom, amiben a jelenlegitől (microSim) nanoSim kártya kell majd. A kérdésem az lenne, hogy a cserét helyi üzletben mennyi idő alatt, és milyen árban tudják elvégezni nekem?

Előre is köszi a segítséget! :)

(#37781) Zsocy155 válasza Tnil (#37780) üzenetére


Zsocy155
őstag

Szia!
Pár perc és ingyen.

(#37782) bohoc71 válasza Tnil (#37780) üzenetére


bohoc71
aktív tag

Apaaaaa keeezdődik... :))

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#37783) Varszegig válasza lugosi (#37771) üzenetére


Varszegig
veterán

Hát mindent én sem tudhatok. A Voda marketingosztálya megfogalmazott egy mondatot, aztán értelmezze mindenki, ahogy akarja:) Az biztos, hogy nem VoLTE, max HD Voice lehet.

(#37784) Daffni2 válasza Tekmen (#37774) üzenetére


Daffni2
addikt

Mire van állítva az APN?

"Aki ad,az nyer"

(#37785) Diák66 válasza Tekmen (#37776) üzenetére


Diák66
őstag

A netinfo-hoz szerintem nem kell a szerződés. Ha a SIM csatlakozik a hálózathoz kapcsold be a mobiladat forgalmat. Meg kell jelennie az adott ikonnak (E/H/H+/4G/LTE stb...) és a vodefone oldalai be fognak jönni, köztük a netinfo is, ami automatikusan azonosítja a SIM kártyát. Ha nem jelenik meg az ikon, hálózati oldalon lesz probléma és a 1270-et kell hívnod.

Wifiről megy egyébként a netinfo, viszont az automatikus azonosítás nem szokott működni.

[ Szerkesztve ]

(#37786) lugosi válasza Varszegig (#37783) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A HD Voice az viszont tök jó. Telekomnál már van egy ideje, és kifejezetten jót tesz a beszélgetéseknek, ha van, nekem tetszik. Jó, hogy bevezették.

(#37787) H.Istvan25 válasza lugosi (#37786) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

A voda is már rég bevezette, még valamikor 2014-ben

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 9

(#37788) Diák66 válasza lugosi (#37786) üzenetére


Diák66
őstag

Van az mindhármuknál, csak hálón belül sajnos.

(#37789) Tekmen


Tekmen
aktív tag

Hát ez a probléma, hogy meg sem jelenik az ikon :/

Az APN a szokásos Voda: internet.vodafone.net, a portok meg 216 és 70 ahogy a PDF-ben van... Nem értem mi baj lehet..

Tekmen

(#37790) mukibuci válasza Tekmen (#37789) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

és felhívod az ügyfélszolgálatot, hogy csinálják meg, vagy napokig várod itt a csodát? :U

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#37791) laccczka


laccczka
tag

A Vodafone által forgalmazott HTC Desire 626 telefon az 1GB(RAM)/8GB(ROM) vagy 2GB/16GB memóriával rendelkezik?

[ Szerkesztve ]

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#37792) Kronk válasza laccczka (#37791) üzenetére


Kronk
őstag

ez alapján az utóbbi

http://totesz.myminicity.com/

(#37793) laccczka válasza Kronk (#37792) üzenetére


laccczka
tag

Köszönöm :)

ui.: mire ráleltem addigra választ is kaptam :B

Viszont az árlistájukon NFC-vel szerepel a honlapjukon viszont anélkül. :F
Nem rendelkezik valaki egy ilyen telóval.

Lusta lennék elsétálni egy vodás üzletbe személyesen megtekinteni.

[ Szerkesztve ]

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#37794) Kronk válasza laccczka (#37793) üzenetére


Kronk
őstag

Gyári honlap szerint van benne
sőt, biztosan van benne, különben nem működne vele a vodafone wallet, aminek alapfeltétele az nfc

http://totesz.myminicity.com/

(#37795) thomas77 válasza lugosi (#37779) üzenetére


thomas77
senior tag

A vitamaxosoknak van ilyen opció: EU roaming hazai áron. A hívás indítás, fogadás és sms annyi az EU-ban, mint itthon. Tehát a hívás fogadás valóban ingyen van, cserébe jó drága az sms. Mert az ugye olcsóbb lenne opció nélkül...
Amúgy nem lesz túl jó ötlet külföldi kártyákat használni, mert a példánál maradva egy spanyol kártyáról hívni magyar számot Spanyolországból sem olcsó. Na azt a tarifát használhatnánk itthon. Más kérdés hogy mondjuk 2 spanyol egymás között már lehet, hogy kedvezőbb tudna lenni.
Egy biztos, az irreálisan magas tarifáknak nem lesz jövőjük. Elbúcsúzhatnak a magyar szolgáltatók az extra profittól!

(#37796) lugosi válasza thomas77 (#37795) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen vitamaxos kártyáról van szó.

"Tehát a hívás fogadás valóban ingyen van, cserébe jó drága az sms."

Ezt nem is vettem észre, nagyon hasznos infó, köszi!

(#37797) Sayuar válasza thomas77 (#37795) üzenetére


Sayuar
őstag

ebben nincs igazad!
Az a tervezet amit te írsz, az 2017-06-15-től lehet, amikor a helyi tarifád szerint hívsz.
2016.05.01-től a MAXIMÁLIS roamig tariga: 5 cent+ áfa, vagyis 25 Ft. Tehát ha egy spanyol SIM-el roamingolsz Magyarországon, akkor a helyi magyar + a spanyol + a teljes EU-s számokat ennyiért fogod hívni.
[link]

az csak hab a tortán, hogy a román digi mobil jelenleg is ennyit kér.....a 2016-os céldátumot megelőzően már 9 hónappal bevezette ezt. Mindezt úgy, hogy jelenleg a roaming nagyker ár 5 cent, a kisker ár pedig 19 cent. A "magyar" szolgáltatók ezen a 19 cent + áfa áron adják nekünk a roamingban a percet (adhatnák olcsóbban is, hiszen ez csak egy javasolt elméleti maximum ár), a román digi pedig odaadja a nagyker ár + 0,0016 EUR (tehát szó szerint filléreket nyer rajta). A baj csak, annyi, hogy jelenleg a román digimobil SIM-ek esetében csak a havi díjasoknak van roaming. A spanyol digimobil és az olasz digimobil esetében feltöltősöknek is van van roaming.

Szumma-szummarum: 2016.05.01-től akármilyen EU-s SIM-mel 5 cent + áfa áron hívsz roamingban.

(#37798) Diák66 válasza Tekmen (#37789) üzenetére


Diák66
őstag

Hát ha feltöltős vagy, esetleg ezt még megpróbálhatod, bár mennie kellene azzal az APN-el is. A 1270 fog tudni neked segíteni, mert valamiért nem aktív a szolgáltatásod.

VitaMAX APN-ek

vitamax.internet.vodafone.net

Ez az APN gyorsított, rosszabb minőségű képmegjelenítést tesz lehetővé. Ha a böngészési sebesség a fontos neked, és csökkenteni akarod az adatforgalmadat, akkor ezt az APN-beállítást válaszd.

vitamax.snet.vodafone.net:

Ez az APN gyorsítás nélküli, standard képmegjelenítést biztosít. Ha a weboldalak lehető legszebb megjelenése a fontos számodra, akkor ezt az APN-beállítást ajánljuk.

(#37799) Tamás34


Tamás34
senior tag

Sziasztok!

Nem rég vagyok Vodás! Feltöltősről szeretnék előfizetésesre váltani, de úgy látom a web oldalon, hogy két évet alá kell írni? Én nem szeretnék hűséget aláírni!

Köszönöm!

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#37800) mukibuci válasza Tamás34 (#37799) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

akkor be kell fáradni az egyik üzletbe és vázolni a helyzetet

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.