Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55001) simpley válasza Kicsirics77 (#55000) üzenetére


simpley
őstag

Ha ez igaz, akkor az nagyon nagy probléma van.. vodás torony nincs a közelben ez 100%
(voda mondta) csak a 10km-re lévő településen az szolgál ki 3 települést. (1000 fősek)

signed by simpley.

(#55002) Kicsirics77 válasza simpley (#55001) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Ha eléri meg hozzá tudják rendelni akkor nincs gond,de ezt ne vedd készpénznek,nálunk normálisan ki van építve mind a három szolgáltató csak éppen a házban bent ne lehet elérni egyiket sem.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#55003) simpley válasza Kicsirics77 (#55002) üzenetére


simpley
őstag

nálunk is mindhárom ki van építve.. Bp-n meg nyilván mind
(legtöbbet itt vagyok egyébként) Mint mondtam nagyszüleim településén nincs kiépítve. Ezért is kérdeztem, hogy lehet-e az ő címükre kérni mert nekem az otthon-otthon sem náluk van..
Csak sokat járok hozzájuk..

signed by simpley.

(#55005) radio100jozs válasza Kicsirics77 (#55000) üzenetére


radio100jozs
őstag

A minibázisnak nincs köze a Voda bázisállomáshoz, nem is feltétel, hogy legyen Voda térerő, sőt pont akkor biztosítják, ha nincs az adott címen lefedettség, vagy nincs beltéri lefedettség.

(#55006) trec12 válasza radio100jozs (#55005) üzenetére


trec12
addikt

Kár, hogy a Vodának nincsen vowifi szolgáltatása. Igaz macerásabb főleg készülék oldalról de egy csapásra megoldódna sok helyen a probléma. Szerintem csak döntés kérdése lenne náluk.

[ Szerkesztve ]

(#55007) tomp válasza trec12 (#55006) üzenetére


tomp
félisten

Nem csak döntés kérdése. Fejlesztés is! Azt sem könnyű munka. Telekom is évekig szívott vele a számlás előfizetéseknél.

(#55008) yanna válasza tomp (#55007) üzenetére


yanna
őstag

A Vodánál van erre utaló jel?

(#55009) trec12 válasza tomp (#55007) üzenetére


trec12
addikt

A Diginek is van és remekül működik. Gondolom kénytelen volt már induláskor bevezetni a a volte mellett vowifit is..

[ Szerkesztve ]

(#55010) tomp válasza yanna (#55008) üzenetére


tomp
félisten

Nincs! A Telekom is kényszerből hozta be mivel a nagy városokban is problémás a lefedettségük a lakásokban. A nagy tereknél van 3CA 300-350Mbit távolabb a lakó övezetben meg már csak GSM. Jobb esetben B20-as 4G 3-4Mbittel. Az új lakásomban csak azért van 3CA-s 270Mbite a T-nek mivel a közeli teret lefedő bázis fedi le a lakást is.

trec12
A hálózati core építését már eleve VoLTE+VoWiFi párossal végezték. 0-ról mindig minden könnyebb mint ha egy éles hálózatba kell beleilleszteni. Azért a teszt hálózat indulásának első pár napján a Diginél is bugos volt a VoLTE/VoWiFi.

(#55011) neodd


neodd
csendes tag

Sziasztok!

Egy fura jelenség miatt írok ide, hátha nem egyedi és már közületek is találkozott vele valaki.
Egy ideje már Vodafone-os a céges telefonom, tavaly június óta használom minden probléma nélkül, viszont idén Január 1-jén azt vettem észre, hogy hirtelen megszűnt a 4G adatkapcsolatom. Fent a térerőt jelző kis ikon mellett egyáltalán semmi nem jelenik meg. Érdekes, hogy amint átkapcsolok 3G-re, az rögtön működik. Egy Samsung S10e a telefonom, amiben egy Telenoros kártya mellett használom a Vodafone-osat.

Ami fura, hogy van egy céges telefonom is, egy Huawei P20 lite (amit a borzalmas lassúsága miatt nem használok), abban is ugyan ez a jelenség ha átrakom a kártyámat, viszont ott ha visszakapcsolom 3G után a 4G-t, elkezd működni a gyorsabb kapcsolat. Újraindítás után ismét semmi, előbb 3G, majd vissza 4G-re, és csak úgy működik.
Sajnos a saját telefonomra visszatérve ez a "trükk" nem vezetett eredményre...

Van esetleg valakinek ötlete, hogy mitől lehet ez? Természetesen az újraindítást, internet beállítások alaphelyzetbe állítását már próbáltam.
Nálunk az IT support értetlenül áll a hiba előtt (más céges telefonokon is előjött), de mivel a hivatalos céges telefonon megkerülhető a fent leírt trükközéssel, ezért részükről megoldott a probléma, a Vodafonnal nem vették fel a kapcsolatot.

Köszi előre is!

(#55012) radio100jozs válasza neodd (#55011) üzenetére


radio100jozs
őstag

Nem valami flotta csomag, és mondjuk január 1-től változott a Voda-cég közötti szolgáltató megállapodás, és mondjuk 4G nincs már benne? De ha nem is ez, de flotta csomag, akkor az már lehet kiinduló pont esetleg, hogy ott lesz valami.

(#55013) yanna válasza tomp (#55010) üzenetére


yanna
őstag

Ez nem jó hír néhány vízparti, erdőszéli ismerősömnek.

(#55015) Laki


Laki
tag

Üdv,vennék egy gsm erösitöt mert elegem van,meik frekikre van szükségem a 3 ill 4g hez?

(#55016) 4Grider válasza Laki (#55015) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ne vegyél gsm erősítőt, mert a használata Magyarországon illegális.
3G-n 900 és 2100 MHz, 4G-n 800, 1800 és 2100 (néhány cella 2600) MHz használata jellemző a Vodafone-ra.

(#55017) M@Db0Y válasza Laki (#55015) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Aktív erősítővel viszonylag hamar le fogsz bukni. Egyik ismerősömnél volt, 50-100m sugarú körben mindenkinek volt rendes térereje, bár neki volt bennfentes infója, hogy mikor kell lekapcsolni mert keresték a zaj forrását a környéken.. Nagyon nem ajánlott, azóta már Ő is megszüntette mert kiépítették a hálózatot megfelelően :D

[ Szerkesztve ]

(#55018) thomas77


thomas77
senior tag

VoLTÉ-t meg lehet rendelni sms-ben? Ismerősnek kellene, de az ügyfélszolgálat túl komplikált feladatnak bizonyul...

(#55019) Laki


Laki
tag

Akkor nemtom milegyen,van minibázisom de max 2-3 megával megy,irto lassu.Van telenoros kártyám de az se az igazi

(#55020) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Nem értem, ha van Minibázis, akkor van vezetékes internet, akkor te miért a Voda hálózaton keresztül internetezel, és nem a saját vezetékes hálódon WiFi-vel? A Minibázis a beszédátvitel miatt kell, nem az internet miatt.

(#55021) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Kaptam csaladon belul egy regi kis monokrom Samsung telefont.
Semmi nincs hozza (se a papirjai, se az eredeti SIM kartyaja), csak annyit tudok, hogy vodafone-os.
Tudom en ezt vhogy fuggetleniteni?

(#55022) 4Grider válasza zolikaDB (#55021) üzenetére


4Grider
nagyúr

10e Ft körüli összegért cserébe megoldják. Kérdés, hogy ér-e ennyit ez a telefon...

(#55023) pjen válasza zolikaDB (#55021) üzenetére


pjen
félisten

Lehet a sarki gsm boltban 2K ért kiütik.

(#55024) 4Grider válasza pjen (#55023) üzenetére


4Grider
nagyúr

Persze nem legálisan...

(#55025) pjen válasza 4Grider (#55024) üzenetére


pjen
félisten

Azt nem is írtam,de ki nézi egy ezer éves telónál.Esetleg 2K ért tud is venni egy hasonló függetlent.

(#55026) zzola válasza pjen (#55025) üzenetére


zzola
félisten

Az elv a lényeg, hogy a sarki üzlet nem tudja legálisan megcsinálni...

(#55027) pjen válasza zzola (#55026) üzenetére


pjen
félisten

És akkor mi van?

(#55028) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Köszi szépen!
:R
Szóval a voda csak hivatalos papírokkal, előfizetői szerződés birtokában oldja meg.

(#55030) 4Grider válasza zolikaDB (#55028) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem ezt írtam.

(#55031) pjen válasza #72445440 (#55029) üzenetére


pjen
félisten

Tény,nem gondoltam,hogy egy múzeális telónál vannak még ilyen megkötések.

(#55035) pjen válasza #72445440 (#55032) üzenetére


pjen
félisten

:F

(#55036) kuyarashi


kuyarashi
őstag

Ti be tudtok lépni a My Vodefone oldalra?
Nálam már vagy 2 hete elnézést kérnek, technikai hiba történt. App-on keresztül ugyanez.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#55037) Caldera válasza kuyarashi (#55036) üzenetére


Caldera
aktív tag

Igen működik, pont ma néztem meg rajta vmit.

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#55038) Nikaré válasza kuyarashi (#55036) üzenetére


Nikaré
őstag

Pár nappal ez előtt írta nekem is, de azóta rendben van.
Most beléptem appon keresztül, működik rendesen.

(#55039) kuyarashi válasza Caldera (#55037) üzenetére


kuyarashi
őstag

Nálam 2 böngészőből sem (Chrome, Edge), sőt telefonról sem, sőt telefonos applikáción keresztül sem. Mindig ugyanez fogad.
Poénból rányomtam, hogy elfelejtettem a jelszót; akkor nagyon sokáig töltött, kéri az ügyfélbiztonsági kódot, de végül technikai hibába ütközik.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#55040) modflow


modflow
veterán

Én dec. 30-tól vagyok Vodafone-os, flottával vagyok, de nem tudok belépni az app-ba, mert mindig hibát ír ki. Rendszereink jelenleg nem elérhetőek.

Persze riasztó feltöltő karijával be tudok lépni. Ügyfélszolgálat se tud mit mondani.

Van itt más, aki flottás?

(#55042) modflow válasza #72445440 (#55041) üzenetére


modflow
veterán

Nem tudtam, hogy van ilyen topik.

(#55043) baloghgabor válasza modflow (#55040) üzenetére


baloghgabor
aktív tag


Nekem működik rendben. Persze néha régebben rengeteget vacakolt, sok reklamáció is volt. 😊

bégé

(#55044) kuyarashi válasza #72445440 (#55041) üzenetére


kuyarashi
őstag

Szintén lakossági előfizetés vagyok, de hetek óta sehogy sem tudok belépni.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#55045) modflow válasza baloghgabor (#55043) üzenetére


modflow
veterán

Hát ez szuper. Akkor ez az app egy lutri.

(#55046) Nikaré válasza modflow (#55045) üzenetére


Nikaré
őstag

Jelenleg.
Biztos köze van, illetve gyanítom, hogy a UPC -vel összeborulás is okoz gondot náluk egy darabig.

(#55047) kuyarashi válasza Nikaré (#55046) üzenetére


kuyarashi
őstag

99%.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#55048) yanna válasza modflow (#55045) üzenetére


yanna
őstag

Sok hónappal ezelőtt rengeteg probléma volt az alkalmazással, de kb. bő fél éve tökéletesen működik nálam. Adatok törlése, vagy újra telpítés segíthet esetleg.

(#55049) pjen válasza modflow (#55040) üzenetére


pjen
félisten

Én flottás vagyok és semmi gond.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.