Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54001) Kicsirics77 válasza Butcher82 (#54000) üzenetére


Kicsirics77
veterán

nem lesz független, a vodafone nem árul független készüléket ha jól tudom, de majd jön valaki hozzáértőbb aztán vagy megerősít ebben vagy megcáfol.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#54002) zzola válasza Kicsirics77 (#54001) üzenetére


zzola
félisten

Rosszul tudod!
A duál sim-es szerintem mind független!
Én Samsung S10+-t vettem, telefonon azt az információt adták, hogy a slot1 Voda függő! Közben megy egyik slot sem az...
Neten kell rendelni, ha nem független, akkor meg el kell állni...

(#54003) Butcher82 válasza Kicsirics77 (#54001) üzenetére


Butcher82
senior tag

Köszi, felhívtam az ügyfélszolgálatot, az ügyintéző csajszi szinte súgta a telefonba, hogy "98% hogy függetlenek a Dual Simes telefonok" :) Hát, kiderül..

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#54004) radio100jozs válasza #25741824 (#53998) üzenetére


radio100jozs
őstag

Igen van előnye, mert beszéd hangminőségben a HD hang miatt a telefon nem 4G-ről vált le 2G-re, hanem 3G-re vált le, már akinek nem VoLTE a készülék, és a Vodánál ez elég kevéske. A másik meg a Vodának így lehet optimálisan megoldani a mobilnet kapacitást, ha már csak ilyen szűkös a 4G-re alkalmas 800 MHz-es sávja. Persze előbb, avgy utóbb változás lesz gondolom ebben is, de rövid távon nem látok rá kényszert, hogy oka legyen a Vodának leszerelnie a 3G hálózatát. A 4G-re meg a 2100 MHz-es sávot szépen be tudja címkézni.

(#54005) szemesi69 válasza Butcher82 (#54003) üzenetére


szemesi69
addikt

P30 Lite dual sim, vodánál vettem, független.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#54006) Zsocy155 válasza Butcher82 (#54003) üzenetére


Zsocy155
őstag

A Huawei Mate 20 is független a Vodánál.

(#54007) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

iPhone XR iOS 13.1,az istennek nem akar a femtocellához csatlakozni,előtte 3 évig minden rendben volt,a femto ugyanúgy működik mint eddig,semmi hibajelzés vagy anomália.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#54008) #25741824


#25741824
törölt tag

Sziasztok!

Szerintetek a magyarországi szolgáltatók a 94-es indulás óta, azaz 25 éve (a Voda '99 óta, 20 éve) miért voltak képtelenek lefedni legalább a fontosabb vasútvonalakat? Nagyon idegesítő a mai napig a folyamatosan eltűnő, ingadozó lefedettség gyakorlatilag az összes vonalon utazva!

(#54009) Cucuska2 válasza #25741824 (#54008) üzenetére


Cucuska2
őstag

A szívemből szóltál. :R

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#54010) Zeki válasza #25741824 (#54008) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ahogy máshol írták, a vasúti kocsi árnyékol.

(#54011) Cucuska2 válasza Zeki (#54010) üzenetére


Cucuska2
őstag

Tehát ezért csak az út felén van mobilnet, mert csak a felén árnyékol?

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#54012) Zeki válasza Cucuska2 (#54011) üzenetére


Zeki
nagyúr

Biztos nem gazdaságos.

(#54013) 4Grider válasza Cucuska2 (#54011) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ott is ugyanúgy árnyékol, mint ahol fullon van a térerő, és ott is, ahol még autóból működik, de már vonatból nem. Nem lehet mindenütt full térerő, mert akkor ettől jóval többet kellene fizetnünk.

(#54014) asdf_


asdf_
veterán

Nemreg voltam del-olaszorszagban, hosszu kilometereket mentem ugy vonattal, hogy mindket -eltero szolgaltatohoz tartozo- kartyamon no service volt es csak az allomasok kornyekere jott vissza.

(#54015) Cucuska2 válasza 4Grider (#54013) üzenetére


Cucuska2
őstag

Valóban. Költséghatékonyabb megoldás lenne az ingyenwifi a vonaton, mert akkor nem kéne több bázisállomás.

Oh wait a second...

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#54016) stefi68


stefi68
addikt

Aki esetleg Vodánál vett Galaxy A50-et, meg tudná mondani, hogy független-e a készülék?
Az itt vett A50-ek mind duálosak ugye? (mivel másfélét nem is látok a honlapjukon)

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#54017) kengyel válasza stefi68 (#54016) üzenetére


kengyel
nagyúr

Egy hónapja vettük a páromnak, dual simes a készülék. Egy Vodafone kártya van benne, és egy másik szolgáltatói.

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#54018) Gubu0101


Gubu0101
veterán

A My Vodafon app-ban lévő sebesség mérő mennyire megbízható? Nekem kicsit gyanús :D Voda mobilnet : 89 Mbit/s
Telenor: Max. ~3 Mbit/s
Flip-es kábel net(optika) 58-60 Mbit/s(300 Mbit/s -os amúgy) :DDD

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#54019) stefi68 válasza kengyel (#54017) üzenetére


stefi68
addikt

Köszi! :R
Már csak az a kérdés, hogy olyan lehet-e, hogy pl. a SIM1-et 'függősítik', míg a SIM2 független.
Nem tudom lehet-e ilyen felállás?

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#54020) kengyel válasza stefi68 (#54019) üzenetére


kengyel
nagyúr

Nálunk a sim1 Vodafone, a sim2 más szolgáltató. Őszintén, még nem cseréltük fel.

kengyel

(#54021) Soulfly842 válasza stefi68 (#54019) üzenetére


Soulfly842
addikt

Nem, ilyen felállás nincs. vagy szoftveresen tiltva van mindkettő, vagy független.

De én is úgy tudom, hogy a dual mind független.

(#54022) Alastair' válasza stefi68 (#54019) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Mind a 2 sim hely független.

Alister from Hell

(#54023) stefi68


stefi68
addikt

Köszi mindenkinek!

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#54024) asdf_


asdf_
veterán

Most en vagyok hulye/vak vagy a Vodanal tenyleg nem lehet usb mobilsticket vasarolni egy netes elofizu melle?

(#54025) Gebriel válasza asdf_ (#54024) üzenetére


Gebriel
veterán

Nem lehet.

(#54026) asdf_


asdf_
veterán

Ok, akkor ok a hulyek, nem en, thx ;)

(#54027) ElektrikusDE válasza asdf_ (#54026) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Az USB stick már elavult, a MIFI a menő!

Az kapható...

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#54028) asdf_ válasza ElektrikusDE (#54027) üzenetére


asdf_
veterán

Az tokre nem erdekel, hogy mi a meno, ha szimultan kell egy wifihez, amin nincs net, de local halo igen (pont backup celra lesz), valamint ha sajat, nem halalbuta routerba akarom bedugni (ismet csak backup celra lesz), akkor mobilsticket veszek, mert kizarolag az a jo. Szerintem majd en eldontom magamnak, mit akarok venni, ne a szolgaltato dontse el helyettem.

[ Szerkesztve ]

(#54029) ElektrikusDE válasza asdf_ (#54028) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Lehet máshol is venni USB sticket.

Nem csak a szolgáltatótól.

Ez van.

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#54030) asdf_ válasza ElektrikusDE (#54029) üzenetére


asdf_
veterán

Ez ketsegtelen, de azert eleg rotfl, hogy kotok egy vodas elofizut, majd atmegyek a telekomba venni hozza egy mobilsticket, mert a voda egy szaros 10e ft-os eszkozt nem hajlando forgalmazni/raktaron tartani.

(#54031) #08176384 válasza ElektrikusDE (#54029) üzenetére


#08176384
törölt tag

Média Markt-ban két hete is láttam Budaörsön gyári huawei sticket (nem szolgáltatós) és volt többfajta 4g mifi is.

[ Szerkesztve ]

(#54032) Gebriel válasza asdf_ (#54026) üzenetére


Gebriel
veterán

És a #28-ra is.
Azért lennének hülyék, mert egy "elavult" megoldást, amit szökőévente egy felhasználó keres nincs a kínálatukban :F (megmerem kockáztatni, hogy a másik háromnál sincs stick)
Nem a szolgáltató dönti el helyetted csak nem vagy célcsoportja ezen a területen ennyi. ;)

[ Szerkesztve ]

(#54034) asdf_ válasza Gebriel (#54032) üzenetére


asdf_
veterán

Azért lennének hülyék, mert egy "elavult" megoldást, amit szökőévente egy felhasználó keres nincs a kínálatukban :F (megmerem kockáztatni, hogy a másik háromnál sincs stick)

Rossz szinre tettel -bar a masik harom az nalam csak masik ketto a digit nem szamolom mobilszolgaltatonak egyelore, de - mindegyik masiknal van mobilstick (a diginel is).

(#54035) asdf_ válasza #72445440 (#54033) üzenetére


asdf_
veterán

Egyébként a 4G mobilrouterek (mifi) jelentős részén a MicroUSB csatlakozó nemcsak töltésre, hanem vezetékes internetmegosztásra is alkalmas, kedves kérdező.

Backup celra kell, amikor nincs vezetekes, a vezetekesen meg a belso halo log, ugy ha a mobilnetet ethernet iranyba osztani tudna, ahhoz a kliensgepeken az atjarot at kene irni, azt meg a juzer nem tudja, mert nincs joga hozza.

Bár magam is szerettem az USB-s mobilnet stickeket, ma már az a tény, hogy csak egy eszköznek tud internetet adni, ráadásul csak kábelen és nincs akkumulátora, ma már inkább korlátozó tényező...

Ez nezopont kerdese, en ha a kerdeses backup esettol eltekintek, akkor sem tudom semmilyen szinten elkepzelni, hogy egy bumszlinagy mifit hordozzak magammal, meg meg toltogessem is, meg akarmi. Telefonon van net, a tablet ha kell, kap a telefonrol, notebookba meg kizarolag sticket dugnek (mar ha nincs benne sim foglalat, de az csak business szeriaban szokott lenni es aranyaron). Tudom, egyesek a mobilnettel valtjak ki a vezetekes internetet, meg azon keresztul tv-znek, de abban a hulyesegben en nem veszek reszt.

Ha ennek ellenére valakinek mégis USB Stick kell, azt javaslom NE a többi szolg.tól vegye, mivel hiába függetleníti, szoftverhibák miatt nem ritka hogy nem fog más szolgáltatóval jól működni.

Ez viszont jo tanacs, koszi, sanszosan megfogadom (miutan a pendrive-ok kozott(!) megtalaltam a huawei-t a mediamarktnal :).

(#54036) NavySeal


NavySeal
senior tag

Volt olyan aki T-ről váltott Vodára? Milyen a lefedettség a kettőt összehasonlítva?

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#54037) kali válasza NavySeal (#54036) üzenetére


kali
legenda

Nem váltottam, de használtam egy ideig párhuzamosan a két szolgáltató SIM kártyáját/előfizetését; összességében 4G-ben jobb a Telekom, 3G-ben pedig a Vodafone.

(#54038) kalanchoe válasza kali (#54037) üzenetére


kalanchoe
senior tag

:K
Én is ezt tapasztaltam nagyjából. Telekom lefedettsége nagyobb, biztosabb,pl néhány helyen Vodafone-oson nem volt térerő , amíg a Telekomos kártyával 4G-n neteztem.

(#54039) Killing


Killing
addikt

Megtörtént a váltás, iphonre 6-ról 11-re. A mobilnet 2-3x-os sebességgel hasít nagy meglepetésemre, tán az i6 nem támogatott minden sávot?

NavySeal: A vodánál mindig lesz 3G-d, ezt szerintem itt többen fogják garantálni. Ha a telekom elvérzik 4G-n akkor ott nemigen lesz semmi.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#54040) Alastair' válasza Killing (#54039) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Mert a 11 gondolom 4G+ on megy.

Alister from Hell

(#54041) bociusz válasza Killing (#54039) üzenetére


bociusz
aktív tag

Valószínű az iPhone 6 Cat 4-es modemje még nem támogatta a többszörös vivőaggregációt, azaz külön-külön minden sávot ismert, de párhuzamosan még nem volt képes támogatni (LTE Cat 4 = max 150 Mbit/s, az iPhone 11 pedig LTE Cat 16 = max 1024 Mbit/s, de ezt az itthoni operátorok még nem tudják).

(#54042) nico9519


nico9519
tag

Sziasztok!

Jelenleg Go L csomagban vagyok, You kedvezménnyel, ami havi 5990-ért ad 100 percet és 10 giga netet plusz a passok. Pénteken azonban lejár a szerződésem, hosszabbítani szerettem volna ezt a csomagot, azonban meglepetésemre erre már nincs lehetőségem.

Átnézve a jelenlegi ajánlataikat ár/érték arányban mindennel rosszabbul járok. Szerintetek van esély rá, hogyha bemegyek személyesen egy üzletbe akkor tudom hosszabbítani a mostani tarifámat?

(#54043) bohoc71 válasza nico9519 (#54042) üzenetére


bohoc71
aktív tag

Szerintem,ha nem akarsz készüléket venni nem kell aláírnod semmiféle hosszabbítást,hanem változatlan áron mehet tovább a szerződésed.

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#54044) gabor9991 válasza nico9519 (#54042) üzenetére


gabor9991
őstag

Keress rá itt az "ügyfélmegtaró" kifejezésre.
Ha ügyes vagy a jelenlegi árnál jóval olcsóbban kaphatod meg ugyanezt vagy akár még ennél többet is.

(#54046) Killing válasza Alastair' (#54040) üzenetére


Killing
addikt

4G+-on elvileg 200-300 mega környékén kellene mérni, nekem eddig a 15-20-ból lett 60-80. (Szeged)

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#54047) Gebriel válasza gabor9991 (#54044) üzenetére


Gebriel
veterán

Te ezt az ügyfélmegtartó csomagot úgy hirdeted mint valami messiás. :U

(#54049) gabor9991 válasza Gebriel (#54047) üzenetére


gabor9991
őstag

Tök jó segíteni másoknak
Próbáld majd ki egyszer, hátha neked is megtetszik.

(#54050) bociusz


bociusz
aktív tag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.