Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38101) Sayuar válasza galaxys80 (#38100) üzenetére


Sayuar
őstag

Nem értem miért kellett neki hűséget aláírni, flottába [link]
De az is rejtély, miért akar a telekomhoz visszamenni [link]

(#38102) szabog74


szabog74
aktív tag

Pár hónapja lettünk cégesen vodafone-osok. Az elején volt hd hang, de kb. 2 hete nem az. H+-ra vált LTE-ről mindegyik telefon, de marad a sima hangminőség. Több készülékkel teszteltük, több helyszínen. Van ötletetek mi lehet az oka?

(#38103) goop válasza Sayuar (#38101) üzenetére


goop
őstag

:DD

Hamar meggondolta magát. :DDD

(#38104) Bozek válasza bihariszabi (#38091) üzenetére


Bozek
nagyúr

"kapok korlátlan ismétlem korlátlan netet"

Továbbra se korlátlan. Az adatmennyiség igen, de a sebesség nem. A 7000 Ft-os csomagban szerintem van olyan 1 Mbps-es net. Fizess elő és menj sírni a UPC topic-ba, hogy még egy YouTube HD videót se tudsz normálisan megnézni.

(#38095) bihariszabi: 5 GB 3290 Ft, a Vodánál kapsz 8-at 3990-ért, 2 év hűséggel. A főnököm átállt Telenor-ról Vodára, mert a városba(!) nem működött rendesen. Azóta nem panaszkodik.

"mert nem ugyanezt nyújtja a Voda, hanem harmad ilyen sebességen"
4G-n feleakkora a sebesség, de legalább stabil. 3G esetén igaz a harmad ilyen sebesség (ha a 4G-hez viszonyítod), viszont azt eléred szinte bárhol, míg a másiknál csak EDGE van, ami a 3G töredéke.

(#38105) bihariszabi válasza Sayuar (#38101) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Hehe, van rajongóm :D. Ez tetszik :).
Példa. Ha meghallod azt a nevet, hogy BMW, akkor az jut az eszedbe, hogy minőség, sebesség, kényelem, megbízhatóság, német. Nem fogsz utánaolvasni, hogy vajon jó-e a rugózás, van-e benne elektromos ablak, légzsák. Feltételezed, hogy annyi millióért, ezért a névért kapsz elvárt dolgokat.
Én is így voltam a Vodával. Flotta? Kedvezmény? Prémium ügyfél? Ez kell nekem. Gondoltam magamban. Nem néztem én ennek utána, hogy a netet heroin árban mérik. Gondoltam, hogy lesz itt kánaán. Másodperc alapú számlázás, faja mennyiségű net. Aztán látom, hogy lóf@sz van itt csikánó nem kánaán. Egyedül az hozható fel a Voda javára, hogy tényleg megbízható a net.

Az, hogy örülnek itt páran, hogy nem leszek vodás, az csak is azt bizonyítja, hogy tudjátok ti jól, hogy igazam van az internet tarifázással és kellemetlen ezt olvasni. Van ez így. :D
De hát ha én is a vodánál dolgoznék, lehet, hogy így védeném, nehogy kiderüljön milyen bünbanda tagja vagyok :D

(#38106) DigitXT válasza bihariszabi (#38105) üzenetére


DigitXT
félisten

Mondjuk az érdekesen nézne ki, ha kapsz egy bazinagy
keretet, de el sem tudod használni, mert nincs térerő.:D
(Az igazság valahol a kettő között lesz.)

[ Szerkesztve ]

(#38107) Bozek válasza bihariszabi (#38105) üzenetére


Bozek
nagyúr

"Ha meghallod azt a nevet, hogy BMW, akkor az jut az eszedbe, hogy minőség, sebesség, kényelem, megbízhatóság, német"

Az Audi esetében is hasonló dolgok jutottak az emberek eszébe, aztán benne voltak a dízelbotrányban. :D

(#38108) bihariszabi válasza Bozek (#38104) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Ja, azért 4-el jön a torrent efelé, mert egy Mb-es :D . A youtube még telefonról is hasít youtubeon HD kijelzőn. Mondd a sírósoknak, hogy cseréljenek routert, minden gondjuk megoldódik.
De ha már itt tartunk, adott a UPC az előfizetés mellé egy 5 GHz-es wi-fi routert. A Voda mit ad? Mikor Inviteles voltam egy másik városban, akkor ingyen adtak vezeték nélküli desktop telefont amit vissza se kellett adni a szerződés lejártával. 3 ilyet osztogattam el bontatlan dobozban. A voda meg csak a markát tartja. De tudod mit. Kifizetném én a vodánál a 2 Gb árát, de miért kell hűséget aláírni? Nem akarok.

(#38109) bihariszabi válasza DigitXT (#38106) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

A gesztus a lényeg :P. 2 gigát adjatok 2,5 ropiért hűség nélkül és rendben vagyunk. :D

(#38110) Bozek válasza bihariszabi (#38108) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mi? A mobilnet előfizetés mellé adott 5 GHz-es wi-fi router-t a UPC? A mobilnettel jön 4-el a torrent?

(#38111) Button válasza bihariszabi (#38105) üzenetére


Button
aktív tag

normális ember nem így vesz autót, maximum egy 18 éves taknyos, aki az első fánál 160-al össze is töri :DDD

(#38112) bihariszabi válasza Bozek (#38110) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Nem. Kanócoson.

(#38113) galaxys80 válasza bihariszabi (#38105) üzenetére


galaxys80
veterán

Az, hogy örülnek itt páran, hogy nem leszek vodás, az csak is azt bizonyítja, hogy tudjátok ti jól, hogy igazam van az internet tarifázással és kellemetlen ezt olvasni. Van ez így. :D

A kellemetlen olvasni résszel ráhibáztál. :D Valóban az már hetek óta.

De hát ha én is a vodánál dolgoznék, lehet, hogy így védeném, nehogy kiderüljön milyen bünbanda tagja vagyok :D

Ezt annyiszor elsütötted már és annyi emberre ráakasztottad, hogy kezdek biztos lenni benne, hogy te valami T-mobile vagy Telenor ügynök vagy és csak trollkodni jársz ide. ;)

(#38114) bihariszabi válasza galaxys80 (#38113) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

UPC ügynök vagyok. De igazad van. Próbálok elvegyülni.

A Voda istencsászár!

(#38115) galaxys80 válasza bihariszabi (#38114) üzenetére


galaxys80
veterán

Nem csinálod túl jól. :DD

(#38116) Bozek válasza bihariszabi (#38112) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ad a Vodafone kanócos net-et? Nem. Innentől fogva a kettőt összehasonlítani eléggé gáz. Főleg, hogy végig a "korlátlan mobilnet"-ről beszélsz a UPC-nél.

De tudod mit? Menj el 100 km-re otthonról és húzd magad után a UPC-s kanócot. :D

(#38117) Sayuar válasza bihariszabi (#38109) üzenetére


Sayuar
őstag

A hűséget te írtad alá. Az, hogy nem voltál eléggé körültekintő és nem vetted a fáradságot, hogy elolvasd a DÍJSZABÁST, az nem a szolgáltató hibája. Korábban azt írtad, hogy nem a minőséggel van bajod (sőt, dicsérted a vodát a telekommal szemben).

lehetőség
1, kiszámolod, hogy a jelenlegi állapot szerint mennyi lenne a havi díj plusz a vásárolt net ára a hűség végéig
2, kiszámolod, hogy mennyivel lenne olcsóbb ugyanez a szolgáltatás a telekomnál ugyanerre az időre
3, ha a kettes pontban megállapított árkülönbözet több mint a vodának fizetendő kötbér, felmondod a szerződést

vagy egy másik lehetőség:
kiszámolod, hogy telefonváltással mennyit nyersz/veszítesz a jelenlegi drágább vodás nethez képest: eladod a telefonod és veszel egy 4G-s, duál SIM-es telefont, egyik slotba beteszed a vodás SIM-et, a másikba veszel egy bluemobilos SIM-et (az újabb sorozatúak "3d" jelöléssel már felengednek 4G-re), amivel 3GB-ot kapsz 2500 Ft-ért

illetve ez is egy lehetőség:
naponta siránkozol....

Anno én is aláírtam hűséget 2 SIM-re egy vodás flottába jutás miatt.... azt hittem szükségem van rá.
Fél év után észbe kaptam, hogy nincs. Havi szinten a 2 előfizetés 1200-1200 Ft-tal többe került, mint a régi tarifámmal ugyanaz (olyan többletszolgáltatásokért fizettem /lebeszélhető percek/ amit nem használtam ki). Ez két év alatt 2 x 30.000 Ft. A kötbér pedig 2 x 37.500 Ft lett volna. Maradtam. Amikor ezt így kiszámoltam, akkor megnyugodtam: a szerződés aláírásakor hoztam egy rossz döntést, ez van....majd korrigálom. Letelt a hűség, lemondtam mind a két előfizetést, és visszamentem pre-paidre.

Neked is az lenne a legjobb, ha túl tudnál lépni a dolgon.....

(#38118) polonic válasza szabog74 (#38102) üzenetére


polonic
félisten

LTE-n egyelőre nincsen hívás. Az a normális működés, hogy 3G-re vagy 2G-re vált le ilyenkor a telefon.
3G-n lennie kell HD hangnak a Vodánál.

(#38119) bihariszabi válasza Sayuar (#38117) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Jaa, azt hiszem igazad van.

(#38120) bihariszabi


bihariszabi
aktív tag

Azt vettem észre, hogy bármerre megyek, csak edge van ott, ahol korábban H+ volt. Szerintetek ez a 4G-sítés miatt van?

(#38121) thomas77 válasza polonic (#38118) üzenetére


thomas77
senior tag

A HD hanggal nekem is komoly problémáim vannak. A telekomnál fényévekkel jobb volt a hangminőség. Ugyanaz a két készülék között, amik ugyanabban a két irodában vannak, mint korábban. Tehát hasonló környezeti zajokat szedhet össze a telefon. Ja... És mind a kettő 4G-vel lefedett teruleten. Persze a hívás 3G-n megy...

(#38122) Bozek válasza bihariszabi (#38120) üzenetére


Bozek
nagyúr

Biztos olvasták a hozzászólásaid és úgy döntöttek, hogy jó neked ez a sebesség is. :D

(#38123) bihariszabi válasza Bozek (#38122) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Ejnye 😨

(#38124) galaxys80 válasza Bozek (#38122) üzenetére


galaxys80
veterán

:D
Ez a Voda bosszúja. :)

(#38125) Sayuar válasza thomas77 (#38121) üzenetére


Sayuar
őstag

thomas77
tescomobileos vagyok, és a feleségem is. Ez is voda, kellene hogy működjön a HD hanghívás...
Ennek ellenére, nagyon sokszor rossz a minőség, amikor egymás közt beszélünk (szándékosan nem hálón kívüli beszélgetéseket említek meg).
Ha jó minőségű hívást akarok, akkor az otthoni kábeles digivel (ami mellesleg voip alapú) érem ezt el.

bihariszabi
Amikor lemondtam a flottás csomagom (ami 15 Ft/perc volt hálón kívül, másodperc alap) győzködtek, hogy ez milyen jó nekem.
Olyan nagyképű volt a rábeszélő ember ügyfélmegtartó, hogy így kezdte: "velem biztosan meg fog egyezni".
Mondtam neki, hogy feleségemmel havi 100 percet beszélek (megoldom voip/viber/egyébbel), mással pedig 20-at. Ha pedig halasztható dolgokról akarok hosszasan beszélni (csacsogni/csevegni) akkor kibírom amíg hazaérek, és akkor ott a digi. Hát mégse nem akart velem megegyezni, és nem akart a digi 6Ft-os percdíja alá menni.... :DDD

Én a mobilt már csak a szükséges, és fontos dolgokra használom...
Az index/origo/444/kurucinfo/FB-ot meghagyom annak, akinek ez elengedhetetlen a napi életéhez....jelen állás szerint, nekem bőven elég havi 500 MB.

* a fent leírt mobilhasználat idővel változhat, nincs semmi kőbe vésve. Nem általánosítok, mindenkinek más az igénye/lehetősége, ezért nem feltételezem azt, hogy mindenkinek ugyanaz, mint az enyém. :)

(#38126) bihariszabi válasza Sayuar (#38125) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Hű de hivatalos vagy :D. De logikus :-).

(#38127) gabor9991 válasza bihariszabi (#38120) üzenetére


gabor9991
őstag

Nálam is volt ilyen probléma, a vodafone a 4G bekapcsolásáról egy sms üzenetben értesített, ebben az sms-ben volt egy hibás beállítás, ami kikapcsolta a telefonomon a 900MHz 3G frekvenciát.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.themonsterit.EngineerStarter&hl=hu

-Diák66- segítségével és ezzel az alkalmazással tudtam újra bekapcsolni.

(#38128) bihariszabi válasza gabor9991 (#38127) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Nekem úgy jött vissza, hogy a 2G/3G/4G vegyes kapcsolót átállítottam csak 3G-re és jó lett. Meg be léptem USSD kóddal a szerviz menübe, ott több beállítás volt. Azt nem tudtam mitől állítódott el, mert én nem nyúltam hozzá. A linket azért köszönöm. Ja, a telefonon az imei alapján európai piacra készült és mégsem tudja a 4G-t. Csak a Telekomnál. Érdekes.

(#38129) Diák66 válasza gabor9991 (#38127) üzenetére


Diák66
őstag

Viszont ez csak MTK chipnél működik, de Qualcomm esetében is lehet rá megoldás. Bár egy Hard reset is megteszi. ;)

(#38130) bihariszabi válasza Diák66 (#38129) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Nekem nem működött Qualcommnál. Egyébként az első menüben pont az van, amit az USSD szervizkóddal lehet előhozni, a második menü meg nem működik. Viszont nem szívesen csináltam volna ezért hardresetet.

(#38131) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Nektek van 4g a Vodafone hálózaton?
Nekem ahol eddig full térerő volt,most nincs csak 2g.
A sim kártyám 5 hónapos.
A telefon típusa Samsung galaxy s5,gyári független eredeti gyári rommal.

(#38132) polonic válasza gyuri2008 (#38131) üzenetére


polonic
félisten

Van. Itt nincs problema.

(#38133) galaxys80 válasza gyuri2008 (#38131) üzenetére


galaxys80
veterán

Nálam is van.

(#38134) Sayuar válasza gyuri2008 (#38131) üzenetére


Sayuar
őstag

Telefon újraindítottam, de még 3g sincs....pár perce elszállt.

(#38135) gyuri2008 válasza Sayuar (#38134) üzenetére


gyuri2008
veterán

Én Csepelen lakom.
Te merre laksz?

(#38136) thomas77 válasza gyuri2008 (#38135) üzenetére


thomas77
senior tag

Nekem is elszállt a 4G. De 3G sincs...

(#38137) Zsocy155 válasza gyuri2008 (#38135) üzenetére


Zsocy155
őstag

Tápiószecsőn beltérben is van 4G.

(#38138) gyuri2008 válasza thomas77 (#38136) üzenetére


gyuri2008
veterán

Felhívtam az előbb a vodafont,valamit újraaktiváltak a kártyámon.
Csináltam egy ki-be kapcsolást és azóta van 4g.
Ezt nem értem :F

(#38139) bihariszabi válasza gyuri2008 (#38138) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Ugyanez volt tegnap nekem is. Csak nekem azt mondta a nő, hogy nem tud semmilyen műszaki problémáról.

(#38140) gyuri2008 válasza bihariszabi (#38139) üzenetére


gyuri2008
veterán

Pedig állandóan fejlesztenek,de úgy látszik nem nagy sikerrel :U

(#38141) polonic válasza gyuri2008 (#38135) üzenetére


polonic
félisten

Én is Csepel és van vagy volt, amíg el nem jöttem.

(#38142) thomas77 válasza gyuri2008 (#38138) üzenetére


thomas77
senior tag

Én is csináltam egy resajtot... Azóta is csak EDGE2 van.

(#38143) thomas77 válasza gyuri2008 (#38138) üzenetére


thomas77
senior tag

Kollégámnak a másik asztalnál megy, tehát nem hálózati probléma...

(#38144) bihariszabi válasza thomas77 (#38143) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Állítsd át a preferált hálózatot csak 3G-re. Utána ha bejött a 3G, visszateheted vegyesre. Viszont csak ideig-óráig oldja meg. Tegnap jó volt, ma megint csak edge lett. Itt küzdöttem vele délelőtt.

(#38145) gyuri2008 válasza thomas77 (#38143) üzenetére


gyuri2008
veterán

(OFF)Ezt a (#38138) hozzászólásomat, légyszíves olvasd el még egyszer.(/OFF)

[ Szerkesztve ]

(#38146) thomas77 válasza gyuri2008 (#38145) üzenetére


thomas77
senior tag

Megvolt, köszi. Valószínűleg ez fogja megoldani nálam is.

(#38147) HXY


HXY
addikt

Nekem tegnap kapcsolták be a 4G-t. Egy kb. 10 éves Samsung 2G-s feature phone-ban van a SIM.
Nem kértem, saját maguktól csinálták. A kártya 2 éves és soha nem volt más készülékben

(#38148) ESP23 válasza mukibuci (#38036) üzenetére


ESP23
senior tag

(#38036) mukibuci
(#38037) Bozek

Itt a válasz a problémára:

Cégünknél 2015. november 23-tól megszűnt az írásbeli szerződéskötés, és kizárólag elektronikus úton, ráutaló magatartással lehet szerződést kötni, vagy hosszabbítani. Ha előfizetésed még a régi típusú, azaz írásbeli, akkor az Online Shop felületén figyelmeztetünk erre. Amennyiben nem fogadod el a módosítást, akkor új szerződéskötést indít el a felületünk, így az első havidíjra vonatkozó előleget is bekérjük. Ha elfogadtad a ráutaló magatartással történő szerződésmódosítást, és mégis előleget kértünk, akkor a telefonszámod és a hozzá tartozó ügyfélbiztonsági kódod megadásával ügyfélszolgálatunkon (http://bit.ly/jPqtMK) jelezheted a fentieket, és munkatársaink kivizsgálják az esetet.

Nekem ilyet az online felület nem jelzett, és maga az ügyfélszolgálatos hölgy sem tudta hogy hol kell ezt keresni, és hogy miként kellene jeleznie ezt a rendszernek. Kaptam tőle egy telefonszámot, amit majd holnap felhívok és elvileg ott meg tudják ezt a problémát oldani, és első havidíjat sem kell majd fizetnem.

(#38149) Diák66 válasza bihariszabi (#38130) üzenetére


Diák66
őstag

Mint írtam ez csak MTK chipset esetén működik. Qualcomm esetén más-más. Pl Samsungoknál a Service menüben érdemes kutakodni. Keressetek rá a telefon típusára, secret codes, vagy service menü stb... kulcsszavakkal. Ha szerencsétek van, a band selection / band settings / band mode / network selecting alatt megtaláljátok a megoldást.

(#38150) #71835392 válasza bihariszabi (#38105) üzenetére


#71835392
törölt tag

Gondoltam magamban. Nem néztem én ennek utána

Ennyi. Aki úgy köt bármilyen szerződést, hogy nem néz utána, az utána miért panaszkodik, reklamál? Ez csak üzlet a cégeknek, a pénzért csinálják, nem azért, hogy az ügyfél jól járjon.

Korlátlan netet pedig nem a UPC mobil ad, hanem a Telenor DPI Hipernet csomagban havi br 6.500Ft-ért (flotta, de az lép be aki csak akar) tényleg semmilyen korlátozás nincs, egyedül a hálózat terheltsége szab határt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.