Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37801) lugosi válasza Sayuar (#37797) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem vagyok otthon ezekben a jövőbeni változásokban, arról nincs infód, hogy a külföldi számok hívása is olcsóbb lesz-e?

(#37802) 4Grider válasza lugosi (#37801) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mivel azokat az EU nem szabályozhatja, ezért valószínűleg drágulnak majd (a többi nem szabályozott szolgáltatással együtt), ha a roaming megszűnik vagy nagyon jelentősen olcsóbb lesz.

(#37803) Diák66 válasza Tamás34 (#37799) üzenetére


Diák66
őstag

Lehet hűségidő nélkül is szerződni, viszont akkor a készülék árak listaárasak (vagy feltöltős, majd azt váltod át előfizusra). Továbbá az ÁSZF szerinti díjazás lesz érvényes és nem kapsz semmilyen kedvezményt. (havidíj kedvezmény hiányában, magasabb havidíjad lesz)

(#37804) lugosi válasza 4Grider (#37802) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Értem, köszi. Akkor viszont ha ez így lesz, akkor szerintem elmarad a nagy áttörés amit sokan várnak, hogy az itthoni szolgáltatók jelentős árcsökkentést hajtanának végre, mert majd előfizetünk külföldi simre. Ugyanis hiába lenne nekem például osztrák simem, amin ingyen roamingolok itthon, ha senki sem hív fel rajta, mert nem akarja az osztrák szám felhívásának tarifáját kifizetni. Ugyanígy akkor én sem hívnék a képzeletbeli osztrák sim-emről magyar számot, mivel az is külföldi hívásnak minősülne, ami így drága lenne. Tehát ez az egész dolog gyakorlatilag tényleg csak a roamingolóknak jelent valamit?

(#37805) asdf_ válasza Sayuar (#37797) üzenetére


asdf_
veterán

Ennyire azert nem szep a leanyzo fekvese, a tejjel-vajjal folyo kanaan nem feltetlen fog eljonni.

A tablazatban irt 0.05 Euro majustol, az a te peldad szerint azt jelenti, hogy spanyol kartyaval roamingolva kishazankban, ha egy spanyol szamot hivsz, akkor a spanyol tarifacsomagod dijahoz maximum netto 5 eurocentet kerhetnek pluszban a roaming alapu hivasert, ha egy spanyol kartyaval kishazankbol magyar szamot hivsz, akkor pedig a spanyolorszagbol magyarorszagra inditott hivas kinti, spanyol percdijara rakhatnak ra 5 eurocentet percenkent.

Nem hivasdijakat tartalmaz a tablazat, hanem felárat (surcharge), meg mielott valaki felreerti. Az mas kerdes persze, hogy ha a tarifacsomag tartalmaz 10-20-50-100 ingyenes EU percet, akkor ennek erejeig a tablazatban szereplo dijak valoban az ugyfelet terhelo netto koltseget jelentik.

Eros gyanum persze, hogy a szabalyokban -akar az eu-s eloirasban, akar a szolgaltatok aszf-eben- szerepel, hogy ez utazasi celra van kitalalva, ha az a spanyol sim akkor latta spanyolorszagot utoljara, amikor megvettek, es azota nulla ottani cellara jelentkezett fel, es fixen egyetlen orszagban roamingol, ezt olyan nagyon nem fogjak csipazni azok a szolgaltatok (pl. a mieink), melyek ahelyett, hogy 50 forintokat keresnenek a magyar prepaideseken percenkent, ehelyett a 20-bol nekik jaro kis osszegert az o halozatukon keresztul inditanak ugyanazt hivast. Lesz meg ebbol parasztlazadas a reszukrol, csak el kell erni a kritikus tomeget (lasd: Uber). Es igazabol ugye mivel ovek a halozat, amire felmegy a roamingolo sim, szerintem siman lehet az, hogy egy 90 napja folyamatosan magyar halozaton logo, csak hivast indito simet levagnak a picsaba a halozatrol, hogy onnantol csak veszhivas meg hivasfogadas aztan hali, kifele meno hivasnal meg kap egy szep foglalt hangot es ossza be maganak.

(#37806) Tamás34 válasza Diák66 (#37803) üzenetére


Tamás34
senior tag

Értem! Köszönöm a választ!

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#37807) laccczka válasza Kronk (#37794) üzenetére


laccczka
tag

Köszi a felvilágosítást :)

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#37808) Harkovz


Harkovz
aktív tag

Valakinek sikerült már HomeNetet kötnie?

(#37809) Bozek válasza Tamás34 (#37799) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nem kötelező. De arra számíts, hogy drágább lesz a havidíjad a honlapon feltüntetettnél. ÁSZF-ben megtalálod egyébként az árakat.

(#37810) Tamás34 válasza Bozek (#37809) üzenetére


Tamás34
senior tag

Megnézem! Köszi!

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#37811) Unsign


Unsign
tag

Sziasztok! Egyik elofizetesemen véletlenul kb 12 Mb adatforgalmat sikerült osszehizni és most küldték is SMS-ben hogy 16e Ft-nal jár az egyéb költség a hó közepén (csak ez lehet, még jó hogy jelzik) . Most letiltottam ezt az a csoda nem "opciót", ami 8 éve lett beallitva. Érdemes reklamálni majd, mert értem, hogy szerződés szerint jártak el, de azért nem túl méltányos legombolni ekkora összeget egy véletlen és minimalis szolgaltatasert, amiert ma már forintokat kérnek?

[ Szerkesztve ]

(#37812) mukibuci válasza Unsign (#37811) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

ha nem próbálod meg, sosem tudod meg :B

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#37813) 4Grider válasza Unsign (#37811) üzenetére


4Grider
nagyúr

Forintokat kérnek, ha hónapra előre leteszel jó néhány százast az asztalra.
Természetesen próbálkozhatsz, max. elutasítanak, de többet nem veszítesz vele (azaz csak nyerhetsz).

(#37814) asdf_ válasza Unsign (#37811) üzenetére


asdf_
veterán

Ez a net start vodas megfeleloje volt, mint bunos?

(#37815) Unsign válasza mukibuci (#37812) üzenetére


Unsign
tag

Igen, igazad van, de ezen most felhuztam magam és (sajnos) biztosan járt már más is így és van tapasztalata, ami jól jöhet.
Lehet, hogy net start volt. Kb1200 ft/Mb azért nem gyenge :)
A lehúzás nem tetszik, nem fog földhöz vágni a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#37816) 4Grider válasza Unsign (#37815) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mire mennél vele? Úgyis egyedileg bírálják el a panaszod...

(#37817) Sayuar válasza asdf_ (#37805) üzenetére


Sayuar
őstag

Sajnálattal, de be kell látnom: neked van igazad.

(#37818) Joker88


Joker88
őstag

Itt a Vodánál melyik éri meg jobban ? A 3G-s telefon, vagy a 4G-s ? Ahogy hallottam, itt a pirosaknál a 3G-t fejlesztették jobban, a magenta szolgáltató inkább 4G-re épít..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#37819) Bozek válasza Joker88 (#37818) üzenetére


Bozek
nagyúr

A 4G-s telefon tud 3G-t, a 3G-s viszont nem tud 4G-t. Te döntesz.

(#37820) lugosi válasza Joker88 (#37818) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Csak-3G telefont ma már nem vennék.

(#37821) bihariszabi válasza lugosi (#37820) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Én 4G-s telefont vettem, de mégsincs 4G, mert a vodának ebben is különcködnie kell.

(#37822) snooze válasza bihariszabi (#37821) üzenetére


snooze
veterán

Miért is? 😊

GO Gunners!!!

(#37823) lugosi válasza bihariszabi (#37821) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem lehet lefedettségi probléma? Nálam van 4g pedig csak egy mezítlábas prepaid kártyás vagyok.

(#37824) Bailey válasza bihariszabi (#37821) üzenetére


Bailey
senior tag

Véletlenül nem olyan telefont vettél ami nem tudja a 800 MHz-es sávot?

(#37825) Bogyi007 válasza bihariszabi (#37821) üzenetére


Bogyi007
veterán

Nem feltétlenül különcködés, szerb határ mellett lakom egy 3000 lakos alatti településen és van Voda 4G...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#37826) thomas77 válasza Joker88 (#37818) üzenetére


thomas77
senior tag

Nekem 4G-vel határozottan jobb a készenléti idő. Már csak ezért is megéri inkább 4G-s telefont venni.
Meg a 3G-nek előbb vége lesz mint a 4G-nek. Persze ez sokaknak nem szempont mert úgyis max. 2-3 évig tartják meg a telefonjukat. Az érdekesség kedvéért megemlíteném, hogy a telenornak már nincs 900MHz-es gsm szolgáltatása. Tehát egy Nokia 5110 itthon a telenor hálózatán már nem működik.

(#37827) Button


Button
aktív tag

Nekem a mai napig nincs 4G-m és fogalmam nincs miért. Ráadásul főleg BP-en és környékén vagyok, sms-t is kaptam, hogy felrakták a csomagomra, ráadásul féléves simem van.
LG G flex D955 (azaz az európai), hivatalosan MM-ből, 800MHz-es 4G-t tud mindenki szerint..
Na, akkor most mivan :)

(#37828) snooze válasza Button (#37827) üzenetére


snooze
veterán

Be is van állítva a beállitásokba a 4g??

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#37829) thomas77 válasza Button (#37827) üzenetére


thomas77
senior tag

A telefon hálózati menüjében ki tudod választani a 4G-t?

(#37830) radio100jozs válasza Button (#37827) üzenetére


radio100jozs
őstag

Azért a sim kártya is bűnös lehet, mert fél éve még nem osztogatta a Voda a 4G-s simeket csak a Red és Go+ előfizetésekhez. Meg kell nézni, hogy van-e a sim kártyádon "WiFi" jel rajzolva.

(#37831) radio100jozs válasza thomas77 (#37826) üzenetére


radio100jozs
őstag

Ez így nem igaz, mert annyi történt, hogy az E-GSM sáv bekapcsolásával (880-890 / 925-935 MHz) mindhárom szolgáltató nyert frekvenciát. Az ősrégi telefonok meg nem kezelik a 880-890 / 925-935 MHz-es sávot, csak a klasszikus 890-915 / 935-960 MHz-es GSM sávot. A Telenor meg valószínű jobban beizzította ezt az E-GSM sávot, és ezért jelezte az ügyfeleknek, hogy a régi készülékeket cseréljék le.

https://hu.wikipedia.org/wiki/GSM

(#37832) thomas77 válasza radio100jozs (#37831) üzenetére


thomas77
senior tag

De tényleg nem működik. Van otthon egy pár múzeális telefonom. Egyik sem megy fel a telenor hálóra. A másik kettőre meg gond nélkül.

(#37833) radio100jozs válasza thomas77 (#37832) üzenetére


radio100jozs
őstag

Az lehetséges, hogy pont ahol próbáltad nincs csak E-GSM lefedettsége a Telenornak a 900-as sávban, de országosan kötve hinném, hogy mindent átpakoltak volna az E-GSM sávba, tekintve, hogy ott van sima 900-as GSM sávnyi készlete is, amit meg másra nem használ. (mint pl. Voda 3G-re).

(#37834) thomas77 válasza radio100jozs (#37833) üzenetére


thomas77
senior tag

Pedig kampány is volt rá. Ingyen adtak telefont annak a pár 1000 előfizetőnek, aki nem egsm képes telefont használt. Túl sok helyen valóban nem próbáltam, de a hétvégén előveszem az 5110-esemet egy kis tesztelésre...

(#37835) bihariszabi válasza Button (#37827) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Én is hasonló "problémával" küzdök. Bementem a voda üzletbe egy árkádba, egy teremtett lélek nem volt előttem. Nagy táblával hirdetik, hogy "okos sarok", beálltjuk, megoldjuk. Hát a 6 hölgy közül egy sem mutatott érdeklődést a problémám iránt. Nem voltak képesek adni egy teszt simkártyát amin aktív a 4G, hogy kipróbáljam. Szerintem siralmas.

(#37836) goop


goop
őstag

Mai történetem:

Kértem egy feltöltős simet 1-2 hete, ma megjött az aktivációs kód is a levélben, mondom nosza, tettem rá 3k-t, előtte a csomagot átraktam net+-ra. Pénz rá, sms jön, bónusz net 500 MB. Oké, de mondom hol a 4G. Vártam pár órát semmi. Telefon természetesen látja a 4G-t, de nem csatlakozik rá. Nosza telefon 1270, mondom szeretném aktiváltatni a 4G-t, erre: "Önnek ez nem lehetséges." He?! Mondom, de hát elvileg már a feltöltősök is rámehetnek a 4G hálóra. Válasz: Ön ezt hol látta, melyik hivatalos bejelentésben? Na, itt már eldurrant az agyam, úgyhogy inkább csak elköszöntem és letettem, mielőtt hangosan kimondtam volna, amit gondolok erről a sz@rházi bandáról. Az a poén, hogy csak teszt miatt vettem, meg töltöttem fel az ócska kártyájukat, hogy amerre én járok, hogy szuperál az LTE sávjuk. (alapban telenor ill. szökőévente telekom netet használok).

Na, ezt ki kellett írnom magamból. :D

Update: Mega giga loooool, most jött az sms: Kedves ügyfelünk! tapasztald meg a ... 4G-t ... restart, és megy a 4G. De most akkor mi van? Mi volt ez az üfsz-s sztori? :DD

[ Szerkesztve ]

(#37837) snooze válasza goop (#37836) üzenetére


snooze
veterán

semmi..ennyire ért hozzá aki az üfsz-on ül..nem meglepő..

GO Gunners!!!

(#37838) Diák66 válasza thomas77 (#37834) üzenetére


Diák66
őstag

A történet arról szól, hogy a 900 MHz-et 3G-re is elkezdték használni, továbbá a frekvenciakészletük átnyúlik az E-GSM sávba. Erre a frekvencia rendezés során kerülhetett sor. A legutóbbi pályázaton ugyanis csak nagyon apró (talán 1-2 MHz) darabot tartalmaztak a csomagok, ami önmagában, így szétszórva semmire nem lett volna jó. Tehát indokolt volt a 900 MHz-es sáv átrendezése. (elvileg már szép rendnek kell lennie)

A P-GSM és az E-GSM sávot, szerintem nyugodtan kezelhetjük 900 MHz-ként, mivel az E-GSM később, került mellé. Tulajdonképpen ez felszabadult egykoron és hozzácsapták. A régi telefonok viszont nem tudják ezt a sávot kezelni. Ezt pont a későbbi kiegészítés okozza.

Az E-GSM egyébként +10 MHz-es bővülést jelent a sávban.

[ Szerkesztve ]

(#37839) Diák66 válasza goop (#37836) üzenetére


Diák66
őstag

Gyanítom az ügyfélszolgálatos nem követi a cég ÁSZF változásait. Persze nem kizárt, hogy diák, aki csak pár hete ül a székében a számítógép előtt. Nincs nagyon kommunikálva ez a 4G mindenkinek, sőt az se, hogy általában (az új csomagoknál) már sebesség korlátozás sincs, csak az eszköz szabja meg és a hálózati maximum. (éppen elérhető hálózat maximuma, LTE esetén 75/25)

(#37840) goop válasza Diák66 (#37839) üzenetére


goop
őstag

Iiiiigen, így utólag belegondolva, valószínűleg ez lehetett, de ez akkor per pillanat valahogy nem jutott eszembe, és régen rossz a szolgáltatóknak, ha ilyen felkészületlen üfsz-os hölgyek/urak - fiúk/lányok foglalkoznak az egyszeri emberek panaszával, nyomorával...

Zárójelben jegyzem meg, hogy telenornál is volt, hogy lepattintottak sablon szöveggel, egyedül telekomnál nem találkoztam még ezzel, max. tovább kapcsolt kollégának, de ált. a nyomorom meg lett oldva.

(#37841) #71835392 válasza bihariszabi (#37821) üzenetére


#71835392
törölt tag

Nincs benne különcködés, csak lassaban épül náluk a 4g háló (igaz stabilabb is ahol már van), mert a másik kettővel ellentétben (akik összefogtak) nekik az egész országban egyedül kell a lefedettséget megcsinálni.

(#37842) #71835392 válasza Button (#37827) üzenetére


#71835392
törölt tag

Hívd fel az ügyfélszolgálatot, valamiért nem futott le nálad rendesen a 4g access engedélyezés, ha bejelented megcsinálják, működni fog (ha nem készülék vagy SIM hiba).

(#37843) lugosi válasza goop (#37836) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Lehet az ügyintéző tudatlan, de az "ön ezt hol látta" az egy szolgáltató cég ügyfélszolgálatától nem megfelelő stílus. Ez amolyan kekeckedő, froclizó, óberákos magatartás, hogy magyarázza meg a t. ügyfél, hogy ezt vajon honnan veszi. Mindegy kinek van igaza, erre az lett volna a jó válasz, hogy tisztelt ügyfelünk, sajnos jelenleg önnek ez nem elérhető, legjobb tudomásom szerint, de továbbítom a panaszát ide meg ide. Nem leállni okoskodni az ügyféllel.

[ Szerkesztve ]

(#37844) Bogyi007 válasza goop (#37836) üzenetére


Bogyi007
veterán

Én tegnapelőtt jártam bent a szegedi nagy ügyfélszolgálaton. Egyrészt szerettem volna egy átalakítót a nano sim karihoz ha véletlenül azt bele kellene majd tennem egy másik telefonba - ezt most végül ignoráltam mivel 1990 forintért tudtak volna adni egy hármas átalakítót.

Viszont az eddigi telefonomba ami egy Nokia 625, szerettem volna áttenni a meglevő régi sim kártyámat ami egy Xperia U telefonban volt és Vitamax Net+ csomagban van azt 1 FORINTÉRT - És erről Számlát is kaptam! - kicserélték (tehát ennyit a fizetős cserés témáról)

A csere után a telefont átraktam G-re és rövidesen én is megkaptam a fenti sms-t és az újraindítás után már ment is a 4G kapcsolat nekem is.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#37845) #71835392 válasza radio100jozs (#37833) üzenetére


#71835392
törölt tag

Pedig van a Telenornál is 900as 3g, viszont csak pár helyen, kis területen, elvileg országosra tervezték, csak közbejött a 4g és inkább azt építették, ez meg ennyibe maradt. A Telekomnál viszont tényleg nincs 900as 3g.

(#37846) #71835392 válasza lugosi (#37843) üzenetére


#71835392
törölt tag

Havi nettó 85-90 ezer forintért ilyen kvalitású embereket lehet kapni. Ennyi pénzért senki nem fogja túlzásba vinni arról nem is beszélve, hogy óriási ilyen munkakörben a fluktuáció, a lelkiismeretes emberek nem bírják sokáig a terhelést, jószerint mire betanult már fel is mond/el is küldik.
De amíg az összes cég a lehető legolcsóbban akarja megoldani az ügyfélszolgálatot, addig ez van.

(#37847) lugosi válasza #71835392 (#37846) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem hiszem, hogy a jómodor fizetésfüggő lenne.

(#37848) Daffni2 válasza lugosi (#37847) üzenetére


Daffni2
addikt

goop hozzászólását olvasva, a jó modor szintén nem az erőssége. :DDD

Lehet,hogy a telefonban sem volt éppen jó modorú.
Amilyen az adjonisten...............................

"Aki ad,az nyer"

(#37849) Hoorus


Hoorus
őstag

Sziasztok!

Nektek elindul a Vodafone mobil app a mai frissítés után? Nekem megáll a kezdőképernyőnél (lépcsőn telefont nyomkodó szöszi kalapban) :DDD

Ja, android..

(#37850) goop válasza Daffni2 (#37848) üzenetére


goop
őstag

Teljes tévedésben vagy, ha értő mód olvastad volna az írásom, akkor láttad volna, hogy full normális voltam, még a telefont sem tettem rá, hanem elköszöntem előtte. Az más kérdés, hogy utána percekig mit mondtam jó hangosan a vodáról :D
Közben írtam meg a kis szösszenetem.

Szerk.: plusz ha még full bunkó is lettem volna(nem voltam), egy üfsz-os akkor sem lehetne lekezelő ill. modortalan.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.