Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38701) thomas77 válasza #23310336 (#38700) üzenetére


thomas77
senior tag

Na igen, de nem tudom, hogy egyedi problémám van vagy sem. A készülékem rossz, vagy a hálózat. Mielőtt nagyon verném az asztalt, körbejárom a dolgot alaposabban.

(#38702) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szűkségem, hátha valaki járt hasonló cipőben köztetek. Van két előfizetésem, az egyiknek lejárt már a hűsége. Sajnos megszűnt a munkahelyem, így van két számla, amit nem tudtam kiegyenlíteni. Találtam ugyan munkát, de sajnos nem tudom egyben kifizetni azt a két számlát, mert annyit nem fizet az új hely. Le akartam mondani azt a számot, amiről lejárt a hűség, azt mondták azt csak akkor lehet, ha lenulláztam mindent. Tehát addig ketyeg szépen X összeg, amit tök fölöslegesen fizetek, mert nem használja már senki. Nincs valami módja annak, hogy mégis le tudjam mondani valahogy? Mert ez így nem vicces, hogy az is ketyeg, amit már rég nem használ itthon senki. Ha az nem lenne, hanem csak az egyik, már lényegesen jobb lenne a helyzet. Köszönöm a tanácsokat! :R

Sic Parvis Magna

(#38703) 4Grider válasza 30z.Samu (#38702) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha az előfizetői jogviszonyod megszűnik, akkor mi alapján követelhetnének tőled bármit is? Próbálj meg kölcsönt kérni valakitől...

(#38704) schawo válasza 4Grider (#38703) üzenetére


schawo
titán

A hűségszerződés szűnt meg, nem az előfizetői szerződés.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#38705) 4Grider válasza schawo (#38704) üzenetére


4Grider
nagyúr

De ő az előfizetői jogviszonyt akarja felmondani egy olyan számra, amin van tartozása.

(#38706) HXY


HXY
addikt

Újdonsült Vodafone-osok, volt Tesco Mobile-osok!

Nektek megy az internetmegosztás telefonról? Mióta Vodafone-os lettem nem tudom megosztani az internetet, holott pár napja Tesco-sként még gond nélkül ment. Érdekes módon a telefonon működik az internet.
Az APN alapból "vitamax.internet.vodafone.net", nem állítottam semmit se.

(#38707) 4Grider válasza HXY (#38706) üzenetére


4Grider
nagyúr

Egy-két üzleti osztható csomagban (meg drágább Red-ben) engedélyezett csak a tethering. A Vodafone megoldotta, hogy a korlátozás működjön is.

[ Szerkesztve ]

(#38708) norbiv8 válasza 30z.Samu (#38702) üzenetére


norbiv8
tag

Szüneteltetni nem lehet?

///°°\\\

(#38709) schawo válasza 4Grider (#38707) üzenetére


schawo
titán

Ez agyrém. Egyik idióta cégtől váltok a másikra? Mit vétettem? Még jó, hogy nem kértem hűséget. Amint sikeresen végrehajtották a váltást, pucolok is vissza Telenorhoz.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#38710) schawo válasza 4Grider (#38707) üzenetére


schawo
titán

Most beszéltem a Vodafone ügyfélszolgálatával és hevesen tiltakoztak az ellen, hogy nem működik a tethering. Az a fajta megosztás, amit te írsz, az két előfizetői szám közötti adatkeret kettéosztását jelenti, nem pedig a thetering korlátozását.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#38711) HXY válasza schawo (#38710) üzenetére


HXY
addikt

Kipróbáltad, és Neked se megy?

(#38712) 4Grider válasza schawo (#38710) üzenetére


4Grider
nagyúr

Marha egyszerű: Meg kell nézni az adott díjcsomaghoz tartozó hálózatsemlegességi táblázatot. Mindegyikben van egy sor, ami erre vonatkozik. A táblázatok a honlapon megtalálhatóak. Én az előfizetéses díjcsomagokról írtam.

(#38713) DeFranco válasza 4Grider (#38712) üzenetére


DeFranco
nagyúr

go-ban vagyok, amíg tart az adatkeret, addig úgy tetherelek ahogy akarok.

(#38714) Sayuar válasza HXY (#38706) üzenetére


Sayuar
őstag

nekem nem megy a net tescos APN-nel. Pedig még volt 1,3 GB-om.
Átváltottam a vodás APN-re és megy a net.
Értesítést még nem kaptam a szolgáltatóváltásról, és a telefon is tescomobilet ír ki.
LTE nincs. Vajon a kártya nem tudja az 4G-t?

[ Szerkesztve ]

(#38715) 4Grider válasza DeFranco (#38713) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én ezt már nem tudom követni. Az egyik táblázatban ez van, a másikban az. Az aktuális táblázatból ezt a pontot kiszedték (de a magyarázat résznél bennmaradt, csak éppen az nem, hogy megosztható vagy nem).

(#38716) schawo válasza 4Grider (#38715) üzenetére


schawo
titán

Ez is csak a keret két szám közötti megosztására vonatkozik

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#38717) 4Grider válasza schawo (#38716) üzenetére


4Grider
nagyúr

Hát nem. Az adott pont a tetheringről szól.

(#38718) DeFranco válasza 4Grider (#38717) üzenetére


DeFranco
nagyúr

és ezt onnan gondolod, hogy...

(#38719) schawo válasza 4Grider (#38717) üzenetére


schawo
titán

Nekem a Vodafone ügyfélszolga mondta. Én meg mondtam neki, hogy a beszélgetést rögzítették, és én felírtam hívás adatait, hátha szükség lesz rá.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#38720) 4Grider válasza DeFranco (#38718) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ott a táblázat végén a magyarázat:
Több saját eszköz közötti megosztás lehetősége: Az elektronikus hírközlési szolgáltató által az előfizetői szerződésben rögzített módon, az internet hozzáférési szolgáltatás nyújtása során az adott előfizetői hozzáférési ponton az internet hozzáférési szolgáltatás végberendezések közötti megosztási lehetősége támogatott-e (pl. igen/nem).

(#38721) #71835392 válasza Sayuar (#38714) üzenetére


#71835392
törölt tag

és a telefon is tescomobilet ír ki.
Ez nem is fog változni, mivel a SIMbe ez van programozva.

LTE nincs. Vajon a kártya nem tudja az 4G-t?
Az új kártyák, melyek normál/micro SIMek egyben tudják a 4gt. Viszont lehet a rendszer még nem rendezte be a kártyára a 4gt, ha fontos 1270en aktiválják ha már megkaptad az SMSt a szolg. váltásról.

(#38722) Sayuar válasza #71835392 (#38721) üzenetére


Sayuar
őstag

"Az új kártyák, melyek normál/micro SIMek egyben tudják a 4gt"
A bluemobile topikban pont mást írnak...

(#38723) #71835392 válasza Sayuar (#38722) üzenetére


#71835392
törölt tag

Hogy jön ide a blue mobile?

(#38724) Sayuar válasza #71835392 (#38723) üzenetére


Sayuar
őstag

Te írtad azt, hogy a normál/micro méretű kártyák tudják a 4G-t.
Erre írtam azt, hogy a bluemobilos kártyák esetében ez nem igaz. Olvass bele a blue fórumba.

(#38725) Diák66 válasza Sayuar (#38724) üzenetére


Diák66
őstag

De ez a Vodafone fórum, és a Tesco mobile SIM-ekre értette.....

Nekem ez egyértelmű volt.....

(#38726) Sayuar válasza Diák66 (#38725) üzenetére


Sayuar
őstag

Miért is? Talán a vodafonenál dolgozik és ebből kifolyólag állítja azt, hogy TÖRVÉNYSZERŰ a normál/micro tescomobile sim-ek MINDEGYIKÉNEK 4G-s kompatibilitása?

(#38727) HXY válasza Sayuar (#38726) üzenetére


HXY
addikt

Kipróbáltam az internet.vodafone.net APN-nel és működött vele.
Utána visszaírtam az eredetileg szereplő vitamax.internet.vodafone.net -et, és már azzal is jó.

Már nem működik a tömörítés? Tavaly nyáron még ment, ezáltal az adatcsomag tovább kitartott.
De most nem látom, hogy tömörítene...

[link]
" Mi lehet az oka annak, hogy a weboldalak képei rossz minőségűek?
A modemek, az adatkártyák és a telefonok alapbeállításként az internet.vodafone.net APN-t használják, melyen a Vodafone Internet Plusz szolgáltatást alkalmazzuk. Ez tömöríti a képeket és egyéb adatokat, hogy így növelje a letöltési sebességet és csökkentse az átvitt adatmennyiséget. Ha tömörítés nélkül szeretné megtekinteni a weboldalakat, akkor a kapcsolódáshoz állítsa át a hozzáférési pontot (APN) a következőre: standardnet.vodafone.net ha havidíjas előfizetés használ, vitamax.snet.vodafone.net, ha feltöltőkártyás előfizetést használ
"

[ Szerkesztve ]

(#38728) Sayuar válasza #71835392 (#38721) üzenetére


Sayuar
őstag

kovlaj122
miután a digi forumon nevetségessé tetted magad itt próbálkozol?

Diák66
Te pedig adod alá a lovat.....

2 db tescomobile SIM kártyám van. Az egyikre megjött az SMS a szolgáltatóváltásról, a másikra még nem.
Gondoltam hogy megvárom, hogy mind a kettő álljon át vodára, és akkor hívom az ügyfélszolgálatot, hogy megkérdezzem a 4G-t: csak beállítás kérdése, vagy SIM csere.
Azért írtam a bluemobile-t mert ott csak most kezdte el a szolgáltató forgalmazni a 4G-s SIM-eket.
És hiába normál/micro SIM-et forgalmaz a bluemobile, attól még nem 4G képes, azt egy kód jelzi a palsztikon, erről ment a bluemobile topikban több oldalon a fórumozás.
A tescomobile SIM-eken nincs semmilyen plusz jelzés ami a kártya 3G/4G kompatibilitására utalna.

Most komolyan: mi köze a SIM méretének ahhoz, hogy az 4G képes-e?

-----------

Most hívtam a 1270-et mind a 2 db SIM-em normál/micro méretű, és mehetek cserélni, mert egyik se nem 4G képes!

KONKRÉT infóra voltam kíváncsi, hogy más tescomobile ügyfél kártyája ráállt-e a 4G-re, és nem normál/micro féle varázsgombás képzelgésekre voltam kíváncsi...

(#38729) Bozek válasza HXY (#38727) üzenetére


Bozek
nagyúr

De, az internet-es APN a tömörített, az standardnet meg a sima. Nekem múltkor ezért kellett átállítanom a mobilnet-es előfizetésemnél, mert a tömörített eléggé érdekesen húzta le a HTML-t. Például a sortöréseket is eltávolította, ami nekem hátrány volt. Persze ez a böngészőnek nem gond.

(#38730) hercegno1991 válasza Bozek (#38729) üzenetére


hercegno1991
csendes tag

mit irjak be apn cimnek egy tescomobile kártyán

(#38731) Sayuar válasza hercegno1991 (#38730) üzenetére


Sayuar
őstag

vitamax.internet.vodafone.net

(#38732) csipuka


csipuka
senior tag

A voda melyik band-et hasznalja LTE-re. Elsosorban pesten. Ha jol tudom videken a 20-as megy elsosorban.

(#38733) thomas77 válasza csipuka (#38732) üzenetére


thomas77
senior tag

Budapesten is csak band20 van.

(#38734) Diák66 válasza Sayuar (#38728) üzenetére


Diák66
őstag

Figyelj!

A Tesco mobile -> Vodafone hálózatát használta
Blue Mobile -> Telekom hálózatát

Azt nem értjük, hogy hogyan sikerült a kettőt összemosnod. Attól, hogy a kék átmárkázott SIM-ek nem 4G LTE képesek a Lidl-ben, nem jelenti azt, hogy a Tesco SIM-ek nem lehetnének azok.

Elárulom, ez nem is így működik. Különféle SIM kártya verziók vannak, igyekeznek a szolgáltatók mindig frissebb verziókat forgalomba hozni. A Micro SIM-ek már USIM-ek, azoknak pedig tudniuk kell a 4G-t.

Annak idején nekem a régi levágott SIM-re is bekapcsolták, igaz nem sokkal utána lett csere. Az ügyfélszolgálatról meg nem fejteném ki általánosságban a véleményem. Egyik szolgáltatóé sem remekel. Tisztelet a kivételnek! Mert azért akad normális és hozzáértő emberke is, aki nem csak a betanult szöveget nyomja.

(#38735) Diák66 válasza csipuka (#38732) üzenetére


Diák66
őstag

Többségében 800 MHz (B20), de akad elvileg 2600 MHz (B7) is, csak ritka, mint a fehér holló. Továbbá Tatabánya környékén 1800 MHz (B3) teszthálózat üzemel.

(#38736) Sayuar válasza Diák66 (#38734) üzenetére


Sayuar
őstag

L A S S A N Í R OM L E H O G Y T E I S M E G É R T S D:

kovlaj122
Az új kártyák, melyek normál/micro SIMek egyben tudják a 4gt.

Sayuar
A bluemobile topikban pont mást írnak...

MAGYARÁN: ha a bluemobilre-ra ez nem igaz, akkor miért lenne igaz a tescomobile SIM-ekre?

Sayuar
Miért is? Talán a vodafonenál dolgozik és ebből kifolyólag állítja azt, hogy TÖRVÉNYSZERŰ a normál/micro tescomobile sim-ek MINDEGYIKÉNEK 4G-s kompatibilitása?

Diák66
A Micro SIM-ek már USIM-ek, azoknak pedig tudniuk kell a 4G-t.

Ezt akkor magyarázd el a vodafonenak a 1270-en, mert az ügyintézőnek más a véleménye.

Sayuar
Most hívtam a 1270-et mind a 2 db SIM-em normál/micro méretű, és mehetek cserélni, mert egyik se nem 4G képes!

TEHÁT: megbukott az elmélet, helyes volt a megállapításom, mi szerint ha a bluemobile SIM-ek sem tudják a 4G-t csak azért mert normál/micro méretűek, akkor valószínű hogy a tescomobile SIM-ek esetében se nem lesz igaz az, hogy ha normál/micro méretű akkor az tudni fogja a 4G-t.

részemről itt befejeztem, mert nem tudom eldönteni azt, hogy szórakozol velem (szívatsz) vagy ennyire nehéz a felfogó képességed...

[ Szerkesztve ]

(#38737) csipuka válasza Diák66 (#38735) üzenetére


csipuka
senior tag

Koszi, akkor feleslegesen kinlodtam, hogy a N5 D820-asomon legyen LTE es engedelyeztem a 3-as es 8-as band-ot. :((

(#38738) TomPack válasza 4Grider (#38707) üzenetére


TomPack
őstag

Megy a netmegosztàs és a voip, ha legalàbb 1Gb-os netcsomagod van. Feltöltőkàrtyàval is van, és az 1Gb lehet jutalom net is. Én rendszeresen hasznàlom is. Feltöltős vagyok, nincs megrendelt netcsomagom, az 5ezres feltöltés mellé kapott jutalomnetet osztom.

(#38739) radio100jozs válasza thomas77 (#38733) üzenetére


radio100jozs
őstag

Nem, Budapesten már van 2600 MHz-es cella is a belvárosban, vidéken meg pl. Tatabányáról jeleztek 1800 MHz-es cellákat a Vodánál, de a fő 4G azaz az alapháló 800 MHz, ahogy a 3G-nél meg a 900 MHz-es sáv.

(#38740) Diák66 válasza Sayuar (#38736) üzenetére


Diák66
őstag

Jójó, csak nyugi, cseréltess nyugodtan SIM-et, elvégre megteheted.
Én tapasztalatból beszéltem...... de nem kötelező elhinni.

(#38741) #23310336 válasza radio100jozs (#38739) üzenetére


#23310336
törölt tag

Arra azért figyeljetek, hogy a 2600MHz-es és 1800MHz-es 4G állomások teszt célból üzemelnek, azaz bármikor lekapcsolhatják őket, erre nem érdemes alapozni, jelen állapot szerint hivatalosan a Vodafone csak 800MHz-en nyújt 4G-t, tehát készülékválasztásnál ez legyen a szempont akit érint.

(#38742) 30z.Samu válasza norbiv8 (#38708) üzenetére


30z.Samu
félisten

Fogalmam sincs...de egy kérdést majd megér.

Sic Parvis Magna

(#38743) mukibuci válasza 30z.Samu (#38742) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

lehet, csak rendezni kell előtte a tartozásod

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#38744) 30z.Samu válasza mukibuci (#38743) üzenetére


30z.Samu
félisten

Tehát akkor e téren is meg vagyok lőve. :(

Sic Parvis Magna

(#38745) schawo válasza 30z.Samu (#38744) üzenetére


schawo
titán

Legkisebb csomagra váltás?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#38746) polonic válasza radio100jozs (#38739) üzenetére


polonic
félisten

Pontosabban hol található 2600 mhz-es cella?

(#38747) 30z.Samu válasza schawo (#38745) üzenetére


30z.Samu
félisten

Úgy tudom, hogy csak feljebb lehet menni, lejjebb nem.

Sic Parvis Magna

(#38748) schawo válasza 30z.Samu (#38747) üzenetére


schawo
titán

Ha lement a hűség, akkor lehet lefelé váltani. Hűséggel nem.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#38749) 30z.Samu válasza schawo (#38748) üzenetére


30z.Samu
félisten

Akkor is, ha van tartozás rajta?

Sic Parvis Magna

(#38750) kinder93


kinder93
aktív tag

1) Beszéltem az ügyfélszolgálattal, azt mondták, hogy 5000 forint lenne a SIM cseréje 4G képesre....o.O
2) Az internetbeállításokban nekem most internet.vodafone.net APN-nel működik.
ui. én is Tescotól jöttem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.