Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37001) eami válasza Daffni2 (#36994) üzenetére


eami
addikt

Jelenleg érvényes ÁSZF 1. számú Lakossági Díjszabás Melléklet
134 oldal 9.5.:
SIM-kártya cseréje
A SIM-kártya cseréjéért díjat, bruttó 7000 Ft számítunk fel, ha a kártya elveszett, ellopták, megrongálódott, vagy másikat kér, ha az eredeti még működik. Minden egyéb SIM-kártya csere díjmentes.

(#37002) asdf_ válasza eami (#37001) üzenetére


asdf_
veterán

Tokmindegy mit ir az aszf, ha a boltban a tapasztalatok szerint nem szamlazzak ki. En is mentem mar T pontba szamlamasolatert, aztan az ASZF-es 1500 Ft (ami ket oldal kinyomtatasaert a valosagtol nem kicsit elrugaszkodott osszeg lenne amugy, meg az is lehet, hogy a PTK feltuno ertekaranytalansag passzusat is kimeritene :D) helyett ingyenbe' volt.

[ Szerkesztve ]

(#37003) mukibuci válasza eami (#37001) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

amitől az ügyfél javára pozitívan eltérhetnek. és már hányjuk is a borsót a falra ep1043

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#37004) eami válasza mukibuci (#37003) üzenetére


eami
addikt

pontosan, és ne aggódj nem is másoltam volna be ha a kollégának nem lenne ekkora az arca :U

(#37005) Daffni2 válasza eami (#37001) üzenetére


Daffni2
addikt

Már megint ezzel jössz!

Leírhatod még százszor, akkor is díjmentes a csere,ha más méretűre van szüksége!

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#37006) eami válasza Daffni2 (#37005) üzenetére


eami
addikt

miért? nem az van odaírva? átutaltad már nekem a 7k amit én fizettem? akkor meg ne verd a fejed a falba, köszi...

(#37007) Bozek válasza Daffni2 (#37005) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nekem is utalhatod az 5 ezret, amit anno én fizettem.

(#37008) Daffni2 válasza Bozek (#37007) üzenetére


Daffni2
addikt

A kérdés nem az volt,hogy anno kellett e fizetni,hanem,hogy most kell e.

"Aki ad,az nyer"

(#37009) Bozek válasza Daffni2 (#37008) üzenetére


Bozek
nagyúr

Az ÁSZF szerint kell és pont. Amikor nekem kellett, akkor is sokan voltak, akiknél ettől eltekintettek. Pedig mondtam is a csajnak, hogy már 8 éves a kártya és úgy tudom, hogy régi kártyánál már ingyenes a csere, de ez se hatotta meg.

[ Szerkesztve ]

(#37010) Cickánykoma válasza Bozek (#37007) üzenetére


Cickánykoma
tag

Ennyiből nem fogsz meggazdagodni, hiába itt akarod behajtani az összes fórumozón a pénzedet :U ;]

Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

(#37011) oba


oba
addikt

Na akkor elmondom az én "verziómat", hogy végképp "összezavarjak" mindenkit. Voltam ma bent a vodafone -nál, és annyit mondtam, hogy szeretnék új simet mert a mostani dobálgatja a térerőt. Mondtam, hogy ha lehet nanosimet kérnék (micro -m volt). Szó nélkül cserélték (feltöltőkártyás vagyok), és a kérdésre, hogy mennyibe fog ez nekem kerülni a srác azt mondta, hogy "kicserélem neked ingyen". Szóval ez van :) ÁSZF ide vagy oda, kaptam ingyen egy nanosimet. Nem tudom mennyiben változott volna a helyzet, ha nem azzal indítok, hogy nem jól működik a sim.

(#37012) Sayuar válasza oba (#37011) üzenetére


Sayuar
őstag

azért van az ÁSZF-ben a fizetős SIM csere, hogy a hülye gyerekek /akik szórakozásból havonta cserélgetnék a SIM-et/ ne tehessék ezt meg ingyen.
ÁSZF ide, vagy oda: 1-2 évente ingyen kicserélik a SIM-et.
Örülök, hogy pozitívan zárult a történet.

És most általánosságban intéznék egy kérést a fórumozókhoz: jó lenne végre befejezni ezt a díjköteles SIM cserés riogatást!

(#37013) Bozek válasza Sayuar (#37012) üzenetére


Bozek
nagyúr

[link]

És ez volt az első és eddig az egyetlen SIM cserém. Viszont ha majd lecserélem tavasszal a telefonom és nano SIM-et kérek, akkor majd hozzád irányítom őket, ha fizetnem kell.

(#37014) mukibuci válasza Bozek (#37013) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

kifizetem neked, csak fejezd be kérlek

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#37015) #25741824


#25741824
törölt tag

A Vodafone tornyokon az antennák mögött vagy alatta van egy szürke doboz amin -sötétedés után szabad szemmel látni- sok LED világít, villog általában zöld színnel.
Az a doboz micsoda és mi a feladata?

(#37016) Bozek válasza mukibuci (#37014) üzenetére


Bozek
nagyúr

Itt most nem erről van szó. De az, hogy az esetek nagy részében nem kellett fizetni, még nem azt jelenti, hogy ingyenes. Tőlem és még pár embertől kértek érte pénzt, valamint az ÁSZF szerint is fizetős.

De tudod mit? Holnap írok egy levelet a Vodafone-nak és hivatalos állásfoglalást kérek az ügyben. Ha ők azt írják, hogy ingyenes, akkor az.

(#37017) Sayuar válasza Bozek (#37013) üzenetére


Sayuar
őstag

ok akkor ezentúl ha valaki felteszi a kérdést, hogy ingyenes-e a SIM csere, akkor ezt fogjuk írni:

'ha tutira fizetni szeretnél a SIM kártya cseréért, akkor tanácsért fordulj eami vagy Bozek fórumtárshoz, ők segítenek ebben, és elmesélik hogyan csinálták. Egyéb esetben ingyenes is lehet...." :K

[ Szerkesztve ]

(#37018) eami válasza Sayuar (#37017) üzenetére


eami
addikt

nem... leírod hogy bár a szerződéses feltételek szerint 7 ezer forintba kerül, azonban hivatalosan meg nem erősített utasítás alapján a Voda jófejségből ingyen cseréli.

(#37019) mukibuci válasza eami (#37018) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

utána pedig majd bekopizzátok a vonatkozó ászf részt és kezdődik elölről

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#37020) eami válasza mukibuci (#37019) üzenetére


eami
addikt

mondd azt hogy te mint vodafone alkalmazott megtudod erősíteni hogy sosem kérnek ezért pénzt :)

(#37021) mukibuci válasza eami (#37020) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

használd a keresőt - eddig akárhányszor írtam le, mindig ugyanaz volt a vége

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#37022) eami válasza mukibuci (#37021) üzenetére


eami
addikt

de mint random fórumozó írod ezt vagy mint vodafone alkalmazott? azaz, ha holnap valami viszonteladónál le akarnak rántani 7 ezer forinttal, akkor a vodafonenak írt panaszomban hivatkozhatok e rád?

(#37023) mukibuci válasza eami (#37022) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

úgy nézek ki, mint valami vodafone-os fórumozó? miért kell mindig ugyanazokat a köröket futni??

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#37024) eami válasza mukibuci (#37023) üzenetére


eami
addikt

szóval nem mered... majd Bozek megkéri írásban aztán maradjon az a válasz irányadó.

(#37025) mukibuci válasza eami (#37024) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

nem mersz kérdése...

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#37026) Braddock


Braddock
őstag

Sziasztok!
Telefonon aktiváltattam az instant feltöltőkártyáimat. Regisztráltam az online ügyfélszolgálatra.
Hol találom ott a számhordozás elindítását?

Feltöltve még nincs, az lehet gond?

:R

[ Szerkesztve ]

(#37027) iday válasza #25741824 (#37015) üzenetére


iday
aktív tag


Vodafone torony. ;)

Erre gondoltál, ez egy optikai-rádiófrekvenciás eszköz.
Azért van ott hogy ne a drága, veszteséges, réz koax kábelen menjen a rádiófrekvenciás jel, hanem a jóval olcsóbb optikai kábelen. (amit nem lopnak el)
Így csak pár méter koax kábel kell az antennáig.

A vodafone bázisállomás látogatásomról bővebben itt láthatsz képeket: [link]

[ Szerkesztve ]

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#37028) Bozek válasza iday (#37027) üzenetére


Bozek
nagyúr

"a jóval olcsóbb optikai kábelen. (amit nem lopnak el)"

Abban Te ne legyél olyan biztos. A cégnél mi már szívtunk ez miatt, amikor ellopták az optikai kábelt. Tartalékvonalunk volt, de annyira lassan mentek azon a dolgok, hogy egyáltalán nem örültünk neki.

(#37029) Sayuar válasza Braddock (#37026) üzenetére


Sayuar
őstag

nem kell feltöltve legyen, mert 90 napig így is él a kártya.

A tippem az lesz, hogy nem fog működni a netes számhordozás. :DDD
[link]

(#37030) eami válasza iday (#37027) üzenetére


eami
addikt

jó képek :K

(#37025) mukibuci: np, megértem...

(#37031) menyoronc


menyoronc
aktív tag

Sziasztok!

Vodafone elofizum van. Vettünk apósnak egy független mobilt. Ahhoz, hogy vodás sim kártyát tudjak bele szerezni bekell h menjek egy vodafone üzletben es ott kötni egy kártyás szerződést? Egy kártyás szerződés mar van a nevemen azt anyósnak kötöttem mar vagy 10 eve.
Vagy neten ha igénylek egy uj SIM kártyát annak egy kulon uj szám fog tartozni amit apósom tudna használni? Vagy ez igy tul egyszerű lenne? :)

Elore is koszonom!

Üdv: Gábor

(#37033) mukibuci válasza menyoronc (#37031) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

üzletben, tescoban, benzinkúton, honlapon, bárhol vehetsz egy új telefonszámot.

eami: szuper, megérted, hogy nem képviselem a vodafone-t, ezért nem nyilatkozok a nevében? :R

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#37034) eami válasza mukibuci (#37033) üzenetére


eami
addikt

így van.... szóval lövésed sem lehet hogy miért kérnek el pénzt meg miért nem. illetve igen, megnézed az ÁSZF és kiderül hogy miért. köszi ;)

szóval nem vagy vodafone dolgozó, akkor mi alapján állítod hogy nem kell fizetni a SIM cseréért? miért oltod azokat akik azt mondják hogy nem biztos hogy ingyenes? én fizettem érte, más is fizetett érte. ÁSZF szerint fizetni kell érte. Szóval? Csak mert neked pont nem kellett?

[ Szerkesztve ]

(#37036) dongetto válasza #25741824 (#37015) üzenetére


dongetto
csendes tag

Valószínűleg az RRU-kra (Remote Radio Unit) gondolsz, ezek tartalmazzák a rádiófrekvenciás adó-vevő áramköröket, ez maga az a rádióerősítő fokozat, ami meghajtja az antennát, ezek szabályozzák a sugárzási teljesítményt.

Manapság elég kicsik és könnyűek az RRU-k ahhoz, hogy az antennák közvetlen közelébe lehessen szerelni őket, ennek több előnye van, rövidebb koax kábel kell (kevesebb RF veszteség) és nincs szükség aktív hűtésre (nem kell klíma).

[ Szerkesztve ]

(#37037) mukibuci válasza eami (#37034) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

L O L

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#37038) eami válasza mukibuci (#37037) üzenetére


eami
addikt

örülök hogy tisztáztuk hogy "csak" egy random moderátor vagy itt és semmi közöd a Vodafonehoz. Így amít írsz semmivel sem több vagy kevesebb mint amit más ír ;)

(#37039) jeni


jeni
félisten

Üdv!

Még mindig túlárazza a Voda a telefonokat! Sajnos :(
Kissé drága lett. Listaár: 230 990 Ft
Biztosra veszem,hogy nincs dokkoló hozzá!
Gyári függetlenül hivatalos helyről 199990Ft

A Voda lista áron túllőtte a készülék árát,hogy az ára a 950XL kategóriás árba került!
Még ha függetlenül lenne akkor még elfogadható feltöltős áron,de a Tmobil ugyanezt egy dokkolóval 167000Ft áron kínálja!

[ Szerkesztve ]

(#37040) jeni válasza eami (#37022) üzenetére


jeni
félisten

Hivatalosan kérhetnek pénzt a SIM kártya cserénél,de az utóbbi időkben 1 éven belül (2x) mint ősrégi Vodásként nem kértek tőlem, vagyis kértek de az 1Ft-ra volt kiállítva.

u.i: kb 4év viszont kértek és fizetnem kellett a SIM kártya cserénél 7000Ft-t !

[ Szerkesztve ]

(#37041) H.Istvan25 válasza jeni (#37039) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Ki az a hülye, aki képes prepaid csomagban szolgáltatónál telefont venni? :F

Huawei Mate 9

(#37042) atosan válasza H.Istvan25 (#37041) üzenetére


atosan
addikt

Pl aki ikyen telót ennyiért akar venni, mert az Lte verzió boltban függetlenül 10-el több?

Maine coon

(#37043) 4Grider válasza atosan (#37042) üzenetére


4Grider
nagyúr

És mire hivatalosan függetleníted, ugyanott vagy, mintha kártyafüggetlenül vetted volna.

(#37044) atosan válasza 4Grider (#37043) üzenetére


atosan
addikt

Így van, de ha vodás valaki, akkor megéri, egyébként van a másik kettőnél is.

Maine coon

(#37045) menyoronc válasza mukibuci (#37033) üzenetére


menyoronc
aktív tag

Ok, koszi az infot!😎

Üdv: Gábor

(#37046) oba válasza eami (#37034) üzenetére


oba
addikt

Tegnap voltam a vodafone -nál, én sem fizettem érte. Most akkor mi van? :D És még csak számlás csomagom sincs, mezei vitamaxos vagyok. Amúgy tényleg felesleges ezen lovagolni... ugyanúgy egyéni elbírálás mint, hogy kérnek e az előfizetéses telefonnál előleget ha részletre veszed vagy sem. A Westend vodafone -ban bátyámtól kérni akartak 50e Ft előleget 2 évvel ezelőtt egy go+ vagy ilyesmi csomagban vásárolt mobilhoz ami amúgy 1 Ft -lett volna. Átmentünk a Corvin plaza vodafoneba, ugyanez a csomag, ugyanez a telefon, és "ingyen" elhoztuk, azaz nem kért előleget. Most ide is kereshetnél egy ÁSZF pontot, meg több ember tapasztalatát. Nem konzisztens a dolog, hogy kitől mennyit és miért kérnek. Pofára menés is van erősen én úgy vettem észre. A sim cserére visszatérve: ha hibás a sim, és ezt az ügyintéző el is hiszi neked, akkor kötelesek ingyen adni egyet. Én is azt mondtam, hogy dobálgatja mostanában a térerőt... nem rakták bele egy telefonba, hogy megnézzék, ha érted mire gondolok...

[ Szerkesztve ]

(#37047) ldave


ldave
félisten
LOGOUT blog

Manapság van hátránya, ha szolgáltatónál vesz az ember androidos telefont a függőséget leszámítva? Értem ez alatt, hogy pl kell-e várni OS frissítésre amíg a szolgáltató engedélyezi vagy ilyesmi?

A Slime draws near! Command?

(#37048) eami válasza ldave (#37047) üzenetére


eami
addikt

szerintem gyártótól függ. LG pl elég hamar ki szokta nyomni a frissítéseket a szolgáltatós telókra is.

(#37049) BBali3


BBali3
csendes tag

sziasztok, a Homenettel kapcsolatban kértem visszahívást, mert a viszonteladói helyek közül egyik sincs túl közel hozzám, de addig is amíg visszahívnak, szerintetek amennyiben megrendelem de mondjuk csak 3-4 hónapig van szükségem a csomagra, az elvileg 1ft-ért adott Huawei cube készülékre ilyenkor felszámolnak valami amortizációs költséget vagy hasonlót amikor visszaadom? Hogyan megy ez vajon hűség nélküli készülékvásárlásnál?

(#37050) radio100jozs válasza BBali3 (#37049) üzenetére


radio100jozs
őstag

Már nem működik ez a visszahívás dolog, le is vették a honlapról. Ha a készüléknél olyan hiba van, ami nem a normál használatból ered, vagy eltűnik, megrongálódik...stb, akkor 47.900 Ft az értéke, amit ki kell fizetni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.