Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37501) bihariszabi válasza fireman123 (#37498) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Pontosan. Én is a 200 + 1024 kombót szeretném. De arra most várnom kell 6 napot. De ha a net vásárlása napjától 30 napig élne a net, akkor ahogy Muki írta, olymindegy lenne mikor veszek netet, mert nem lenne veszteségem. Akkor máris rendelném meg. Így meg lófütty a hátsójukba. Megmondom őszintén, azon is elgondolkoztam, hogy kilépek a flottából. Elmegyek a upc-hez. Én nem értem mire jó ez a vodának, hogy én még egy elégedett emberrel nem találkoztam. Jó minőségű az internetjük, ennyi a pozitívum a vodkában.

[ Szerkesztve ]

(#37502) mukibuci válasza fireman123 (#37500) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

izé, _teljesen mindegy_ mikor veszed meg a plusz adatot, hó elején vagy hó végén, ugyanannyi időd van felhasználni...

legalábbis az én kis álomvilágomban úgy működik a dolog, hogy ha számlazárás után automatikusan megkapom, akkor azt a következő számlazárásig tudom felhasználni, viszont ha hó közben veszem meg, akkor meglepő módon számlazárásig tudom felhasználni :U

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#37503) ottoyes válasza mukibuci (#37502) üzenetére


ottoyes
senior tag

Ejnye milyen furfangosan gondolkodol! ;]

Ottoyes

(#37504) fireman123 válasza mukibuci (#37502) üzenetére


fireman123
őstag

Ha előfizetsz a pluszadatra akkor nyilván 1 hónapod van felhasználni, ha nincs benne az előfizudban hanem a számlázási ciklus közepén külön veszed meg, akkor azt csak a számlazárás napjáig használhatod fel sajnos, nem pedig onnan számolva 1 hónapig, ....egyszerűen elveszik a számlazárás napján a fel nem használt adatmennyiség. (tapasztalatból mondom, így jártam párszor, majd bementem a vodához és ott világosítottak fel erről ....ezután módosítottam az előfizetésemet 1GB Pluszadat opcióval)

Elbeszélünk egymás mellett, részemről befejeztem a témát :D

(#37505) mukibuci válasza fireman123 (#37504) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

és amit hó elején kaptál, az nem vész el számlazáráskor :F :F

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#37506) fireman123 válasza mukibuci (#37505) üzenetére


fireman123
őstag

ha nem használnám fel persze, hogy elvész (de ha nem nezetnék egy percet sem akkor sem tudnék mit tenni, mert kötelezően benne van a flottacsomagban)....nyilván azért vállaltam be a 200MB mellé a +1GB pluszadatot minden hónapra mert ennyit kb. el is használok havonta.

[ Szerkesztve ]

(#37507) asdf_


asdf_
veterán

Es mi lenne, ha a sok szenvedes helyett rendelnel egy mymenus ajanlatot occsoer'?

(#37508) hbala


hbala
aktív tag

Sziasztok!
Tud valaki vodafone-os linket adni fel nem használt Vitamax egyenleg visszatérítéssel kapcsolatban? Néztem a weboldalt és az Ászf-et, de nem találtam, lehet hogy nem voltam elég alapos.

(#37509) saelin


saelin
veterán

Hol lehet e-számláról visszaállni sárga csekkre? Ha jól emlékszem anno csak egy pipát kellett tennem az e-számla/csekk mellé és úgy tudtam váltani a kettő között, de most a fenéért sem találom meg. Valaki segítsen ki kérem! :P Mert lekaparom a falat mostmár.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#37510) asdf_ válasza hbala (#37508) üzenetére


asdf_
veterán

Ha nem toltod fel es lejar az ervenyessege, akkor egy even belul kervenyezheted a bentragadt osszeg visszafizeteset. Ez tuti. Ha elhordozod a szamot, akkor viszont allitolag buktad az osszeget, akkor nem lehet ezt megtenni.
(Amugy az EHT tavalyi modositasaban van ez leirva, ha rakeresnel, asszem a december 1-tol ervenyes valtoztatasok kozott van )

[ Szerkesztve ]

(#37511) Bozek válasza asdf_ (#37507) üzenetére


Bozek
nagyúr

A Vodafone-tól? :D

Egyébként meg a céges telefonom Telenor-os. Hát köszönöm, inkább nem váltanék.

(#37512) hbala válasza asdf_ (#37510) üzenetére


hbala
aktív tag

Valami ilyesmi részletesebb tájékoztatót kerestem volna: [link]

(#37513) asdf_ válasza Bozek (#37511) üzenetére


asdf_
veterán

Hopp, masik topik :D

(#37514) asdf_ válasza hbala (#37512) üzenetére


asdf_
veterán

Ugyanazon a jogszabalyon alapul, tehat a lenyeg benne van, ez is jo neked :) Itt amugy nem irjak, hogy az elhordozott szamokra nem ervenyes ez, majd elolvasom a jogszabalyt, mert ha jol remlik, a nagyokosoknak sikerult nem eppen egyertelmuen megfogalmazniuk azt.

(#37515) hbala


hbala
aktív tag

Köszönöm!

(#37516) bihariszabi válasza fireman123 (#37504) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Írd úgy, hogy értse:

Ha megrendelsz egy vagon almát elsején, amit harmincadikáig kell megenned, akkor egy hónapod van megenni. Viszont ha megrendeled ugyanezt az almát 23-án azzal a feltétellel, hogy harmincadikáig kell megenned, akkor nincsen időd megenni, mert rád rohad. Persze a derék voda azt mondja, hogy 23-án vegyél negyed vagon almát. Mire te azt mondod: persze, a negyed vagon almát ugyanannyiért adod mint az egész vagon almát. Nem vagyok én hülye.
Amúgy még akkor is jobban jön ki az ember, hogy ha naponta kólával és 50 megával töltögeti a számlát és a torkát. Mert 170 Ft egy kóla meg 50 mega, vagyis 100 mega az csak 340 Ft és még iszom is. Undorító, hogy így kell cigánykodni a nettel, mert heroin árban adják. És az hagyján, hogy nevetséges mennyiségű adatot adnak,még simán át is vernek.

(#37517) Sayuar válasza bihariszabi (#37516) üzenetére


Sayuar
őstag

szia!

Nekem úgy tűnik, hogy túl sokat foglalkozol a témával...
Én is ilyen voltam....aztán rájöttem, hogy:
1. ha nagyon kimatekozod, akkor havi szinten tudsz spórolni egy ezrest
2. túl sok energiát vesz el havonta figyelni, mikor mit rendelsz meg, mikor mondod le....
3. ha van lehetőséged, havi 1 túlórával meg is kerested ezt a pénzt, és nem kell rajta pörögni

Amit írsz, az csak most, 1 hónapig van. A jövő hónapban már az első nap megrendelheted a + adatot.
De megsúgom: akkor se nem leszel előrébb, mert teljesen mindegy, hogy a számlanyitás első napján rendeled meg a + adatot, vagy később, úgyis először a csomagban foglalt adat fogy le, TEHÁT a + adatra lényegében nem 30 nap leforgalmazási lehetőséged lesz, hanem 30 nap mínusz azok a napok, ameddig nem "nyúltál" hozzá, mert a csomagban foglalt adatot használtad. :D

Lemondtam a jó kis flottás csomagomat a vodánál, mert itt a mobilarena fórumban olvastam, hogy a voip mobilról milyen olcsó és milyen jó.....Hát nem az...
Aztán annak is bedőltem, hogy a telenor milyen szuper....Hát nem az.
Fél évig én is próbáltam "jóárasítani" a mobilos szükségleteim, aztán sikerült is: tescomobile 2 SIM, havi 5600 Ft. Most már nem pörgök a dolgon.

Lehet bosszankodni az árakon, de ez van....

(#37518) fireman123 válasza bihariszabi (#37516) üzenetére


fireman123
őstag

:DD :C

(#37519) mukibuci válasza bihariszabi (#37516) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

- minden nap szeretnél almát enni, ezért hó elején rendelsz egy vagonnal, sajnos hó végén megrohad, amit nem ettél meg.

- minden nap szeretnél almát enni, ezért veszel egy dobozkával, majd miután elfogyott, rendelsz még egy vagonnal, de sajnos hó végén megrohad, amit nem ettél meg.

mindkét esetben ugyanannyi almát ettél meg minden nap, a fölösleg pedig megrohadt

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#37520) bihariszabi válasza Sayuar (#37517) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Hát én nem keresek egy óra túlórával még a 100 megásra sem, ugyanis minimálbéres vagyok és nincsen plusz boríték. Tudom, nem kell érdekelje ez sem a fórumozókat, sem a vodát, de ez van. Az a gond, hogy a fizetés az nem uniós, de a mobilszolgáltatás az uniós tarifával ketyeg. Remélem ti szerencsésebbek vagytok nálam. Ha én is 1,5 millát keresnék mint a németek, akkor gondolhatod, hogy megrendelném a legnagyobb csomagot és nem pörögnék. Hiszen egy másfél millió forintos fizetésnél nem vágna engem földhöz akár 30 ezres számla sem. De így földhöz vág még 3000 forintos is. Furcsa, hogy nektek ezt így le kell vezetni :).

Muki:

Nem ugyanaz a kettő, mert egy hónapra elég egy vagon alma, amit ugye leggazdaságosabban veszek meg. Tehát nem vennék plusz doboz almákat.

Egyébként ez átmeneti probléma. Majd a fofordulóéiig napján fogom megrendelni a legnagyobb plusz adatot. Talán, ha be nem rágok és vissza nem adom az előfizetést. Áldom az eszem, hogy nem kötöttem hűséget. Szóval először lehasználom a 200 mega csomagban foglaltat, majd jön az egy giga 1500-ért. Véletlenül sem 500 mega ezer forintért, hiszen ha nem lenne elég a 700 mega, akkor megint vehetnék jó pénzért..

[ Szerkesztve ]

(#37521) Sayuar válasza bihariszabi (#37520) üzenetére


Sayuar
őstag

milyen csomagban vagy, és mennyit fizetsz érte?
Mi van a csomagban?

Lehet, hogy jobban járnál a MAX-szal....ott az el nem használt percek/net összeadódik, halmozódik/átvihető a következő hónapra, amennyiben újrarendeled 30 napon belül.

(#37522) mukibuci válasza bihariszabi (#37520) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

utolsó próbálkozás, utána felszállok, mint egy jólnevelt helikopter...

van a csomagodban 200 mega net, ehhez vettél 1500ért +1 gigát rögtön hó elején. hó végéig elhasználtál mondjuk összesen 900 megát, tehát 300 mega ment a vakok javára

van a csomagodban 200 mega net, ezt elhasználtad 1 hét alatt, ezért ekkor vettél +1 gigát 1500ért, hó végéig elhasználtál összesen 900 megát, tehát 300 mega ment a vakok javára.

és a kérdés: melyik esetben használtál több netet több ideig?

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#37523) bihariszabi válasza mukibuci (#37522) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

(#37521) Sayuar:

Háromezer párszáz ft flotta, 200 mb beépített nettel.

(#37524) Bozek válasza bihariszabi (#37516) üzenetére


Bozek
nagyúr

"100 mega az csak 340 Ft és még iszom is"

Igen, 1 napra 100 MB. Az 1 hónapra 3 GB, ami 10200 Ft. Ezt ha megveszed plusz adatként, akkor a 3 GB csak 4500 Ft. Bár tény, hogy az első esetben iszol is, viszont nem biztos, hogy az a jobb ötlet.

(#37520) bihariszabi: "De így földhöz vág még 3000 forintos is"

Muszáj internetezni? Nem. Ha nagyon akarsz, akkor elmész egy Plaza-ba vagy olyan helyre, ahol ingyen használhatod. Mindjárt nem vág földhöz.

"Furcsa, hogy nektek ezt így le kell vezetni"

Nem érted, amit itt többen is próbálnak leírni Neked. De írok másik példát. A főnököd ad hó elején 20 ezer Ft-ot, majd amikor az elfogyott, kapsz mellé még 80 ezret. Ez teljesen ugyanaz, mintha már hó elején odaadta volna a 100 ezret, mert amíg a 20 ezer nem fogy el belőle, addig úgyse költöd el a többit.

(#37522) mukibuci: "300 mega ment a vakok javára"

Azt megkapják a vakok? Akkor többet hagyok nekik a jövőben. :D

[ Szerkesztve ]

(#37525) bihariszabi válasza Bozek (#37524) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Jó, de én kiegészítő adatra gondoltam a kólával, nem komplett havi internetcsomagot akartam fedezni vele.

(#37526) fireman123


fireman123
őstag

Ha jól értelmezem akkor itt van az eb elásva az 1GB Pluszadat és a megújuló 1 GB Pluszadat között, 2000 ft vs. 1500 ft, aki elhasználja kb. minden hónapban annak érdemesebb lehet a megújulót igénybe venni.

(#37527) bihariszabi válasza fireman123 (#37526) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

De gondolom ehhez kell aláírni 2 évet. Attól még hogy ott azonnal nem láttam, hogy hűséget kell esküdni, attól még tuti van benne svindli. Ez a trükkjük. Látszólag kedvező, aztán van az apróbetűs rész.

(#37528) fireman123 válasza bihariszabi (#37527) üzenetére


fireman123
őstag

igen hűségidő van (de ezt minden szolgáltató így csinálja gondolom), de mivel a kedvező flotta díjszabás miatt egyébként is aláírok (mert ha nem akkor ahogy lejár a hűségem egyből drágább lesz a percdíjam), így nincs hátrány ha a net miatt is van hűség, persze csak akkor ha egyébként olyan a netezési szokás, hogy elfogy az 1,2 GB .....a két lányomnál pedig olyan :D , így nekik van megújuló +1GB

[ Szerkesztve ]

(#37529) bihariszabi válasza fireman123 (#37528) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Megnyugtatlak, ezeket nem zavarja, hogy hűségidős vagy, megemelik a tarifát így is. Neked meg küldenek egy standard sms-t, hogy "Tisztelt ügyfelünk! Módosulnak az ÁSZF! Részletek a www.vodafone.hu oldalon"
Aztán találd ki, hogy mi változott. Böngészgesd az ÁSZF-t (persze mobilneten 500 Ft/100 mega).
Nem emlékszel milyen cirkusz volt nemrég? Nyilatkozni kellett, hogy nem kérsz tarifaemelést, különben kíméletlenül megemelik. Ilyet is csak ebben az országban lehet csinálni.

(#37530) mukibuci válasza bihariszabi (#37529) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

ilyet már ebben az országban sem lehet :N btw amire gondolsz, az pont nem a voda volt

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#37531) Csereszne


Csereszne
csendes tag

Sziasztok!

Hűség és telefon nélkül egy sima díjcsomagváltással szeretnék egy korlátlan csomagot,100-200Mb net is elég mellé.
Jelenleg flottás vagyok,de hűség már rég lejárt.
Milyen lehetőségek vannak?

(#37532) mukibuci válasza Csereszne (#37531) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

red basic 500 mega nettel, 12990

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#37533) fireman123 válasza bihariszabi (#37529) üzenetére


fireman123
őstag

Voda flottás vagyok kb. 10 éve 4 előfizuval, nem volt ilyen gondom......

(#37534) Daffni2 válasza fireman123 (#37528) üzenetére


Daffni2
addikt

A megújuló plusz adat hűség nélkül van.Bármikor lemondható,ha már nem kell.

"Aki ad,az nyer"

(#37535) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Tegnap sikerült potyára bemennem a szegedi Árkádban levő márkaképviseletre. Egyrészt most kpban fizettem be a számlámat (kivételesen) az még sikerült is, de a többi eltervezett dolog már nem. 17.-től hozhatnánk ki új telefont majd a meglevő számra. És itt vannak a gondok...

Fater nevén van a szám és eddig mindig én intéztem hozzá mindent meghatalmazással, most is vittem be a kitöltött papírt amit ő és én is aláírtam + a két tanú. Nos ez innentől kuka, mivel SZEMÉLYESEN be kell mennie majd neki valami email címen keresztüli azonosítást kell csináltatnia és onnantól intézhetem majd a megszokott dolgokat. Az más tészta hogy fater kifejezetten utálja az ilyen nagyvárosi forgatagos helyeket és mivel mindennap a boltnak az áruforgalmát intézi amikor kinyit akármilyen Vodafone üzlet akkorra már hazajön a nagyker üzletekből...

Akartam indítani egy számhordozást is, mivel még egy veterán 30-as száma van neki, itthon meg az ismerettségében is viszont Vodásak vagyunk, de ahhoz is ő kell, ráadásul az ügyben még valszeg a telekomhoz is be kéne mennie...

Nehéz ügy lesz.

Ráadásul a kiszemelt telefonokat sem (Idol 3 és lumia 640) sem tudtam megnézni, mert nem voltak feltöltve...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#37536) fireman123 válasza Daffni2 (#37534) üzenetére


fireman123
őstag

akkor mégjobb :)

(#37537) Csereszne válasza mukibuci (#37532) üzenetére


Csereszne
csendes tag

:R

(#37538) Lehiñito


Lehiñito
senior tag

Engem csak az zavar így 2016 elején, hogy a vodának még mindig van olyan előfizetéses csomagja (Go), amihez korlátozza, hogy tudjak egy vagon almát rendelni. (Ellenben a feltöltő kártyásokkal szemben.)
Csak kis dobozkákkal engedi, de azt is irreális áron.
Úgy érzem, a voda arra törekszik, hogy mindenki legyen feltöltőkártyás, aki a legkissebb csomagot választaná. Azért az érdekes, hogy kedvezőbb feltéteteket biztosít a feltöltősöknek, mint aki 2év hűséget köt a Go csomagra.
Hol itt a logika kérdem én?

(#37539) Bozek válasza mukibuci (#37530) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mondjuk teljesen mindegy volt nekik, hogy nyilatkoztál-e, mert az emelést így is végrehajtották. Csak az embereknek jól esett, hogy valamiről megkérdezik őket. :D

(#37540) csab2


csab2
veterán

Édesanyám a feltöltős szerződését át szerette volna váltani előfizetősre. Régebben én is csináltam ilyet még a Telenornál. Azt hiszem akkoriban "áttérés" votl a folyamat neve.
Azt mondták neki az üzletben, hogy erre nincs lehetőség, megszűnt ez az opció. Én nem voltam ott csak a bátyám. Így kötött egy teljesen új szerződést egy új számmal. Ez kicsit macerás a számváltozás miatt (ismerősöknek elküldeni az új számot).
Létezik, hogy valóban megszűnt ez a lehetőség? :F :F :F

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#37541) n@p@lm válasza csab2 (#37540) üzenetére


n@p@lm
őstag

Csodálkoznék.

(#37542) Joker88 válasza csab2 (#37540) üzenetére


Joker88
őstag

pedig elméletileg...

[link]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#37543) szőröscica


szőröscica
addikt

Ma próbáltam először mobilparkolni az új előfizetésemmel, de nem sikerült. Elküldtem a rendszámom, és az jött vissza, hogy a telefonszámomhoz tartozó m-com limit kisebb, mint a kért parkolás megkezdéséhez szükséges összeg.

Hogy lehet ezt a hülye limitet kikapcsolni?

(#37544) membrandj válasza szőröscica (#37543) üzenetére


membrandj
nagyúr

Nem fogod kitalálni. 1270. :D

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#37545) snooze válasza csab2 (#37540) üzenetére


snooze
veterán

Ezek szerint ismét "felkészült eladó" volt a pultnál..nyilván könnyebb volt új elöfizetést megcsinálni,sz@rt a vásárló igényére..

GO Gunners!!!

(#37546) Dracula72 válasza csab2 (#37540) üzenetére


Dracula72
senior tag

[Voda honlapján]

Hogyan válthatok feltöltőkártyásról havidíjas előfizetésre?
Elrejt Hogyan válthatok feltöltőkártyásról havidíjas előfizetésre?

Ha úgy döntöttél, hogy feltöltőkártyás csomagodat havidíjasként szeretnéd tovább használni, az átváltáshoz keresd fel a hozzád legközelebb található márkaüzletünket vagy viszonteladónkat!

Számod megtartásával akkor köthetsz új havidíjas előfizetést, ha a feltöltőkártyás csomagot a Te neveden tartjuk nyilván, ezért ha jelenleg egy más nevéhez tartozó SIM-kártyát használsz, elsőként gondoskodnotok kell az előfizetés átírásáról, a Te nevedre.
A havidíjas csomagra váltáshoz ugyanazokat a dokumentumokat kell magaddal vinned, mint amelyeket egy teljesen új előfizetés kötésekor kérünk tőled.

A szerződés megkötésekor választhatod ki a neked legmegfelelőbb díjcsomagot, és eldöntheted, hogy szeretnél-e új készüléket vásárolni előfizetésedhez. Ne feledd, hogy kedvezményes árú készülék vásárlása esetén határozott idejű szerződést kell aláírnod!

A folyamat végeztével munkatársunktól egy új SIM-kártyát kapsz, mellyel már havidíjasként használhatod szolgáltatásainkat, VitaMAX-os SIM-kártyádon pedig megszüntetjük a szolgáltatást.

( ͡° ͜ʖ ͡°) Debrecen Telefon Adás-Vétel: https://www.facebook.com/groups/1953581434945040/

(#37547) Sayuar válasza snooze (#37545) üzenetére


Sayuar
őstag

esetleg 200 Ft-tal több jutalékot kapott egy teljesen új előfizetés megkötéséért? ;]

Én felhívnám a 1270-et, elpanaszolnám az esetet, és kérném a díjmentes számcserét a régi számomra.

[ Szerkesztve ]

(#37548) snooze válasza Sayuar (#37547) üzenetére


snooze
veterán

Nem hiszem..de lehet..inkább a hozzá nem érzést feltételezem..de ez nem meglepő..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#37549) szőröscica válasza membrandj (#37544) üzenetére


szőröscica
addikt

És tényleg! Megoldották elvileg, majd legközelebb kiderül.

Csak meglepett a dolog, mert az online felületen nem találtam semmi arra vonatkozó utalást, hogy be lenne állítva a korlát, aztán ma perkálni akartam Szentendrén, és maradt az aprópénzes szerencsétlenkedés, meg az óra bámulása, hogy ki ne fussak az időből. :DDD

(#37550) TomPack válasza Lehiñito (#37538) üzenetére


TomPack
őstag

Pont emiatt vagyok még feltöltős. Nem talàlok olyan tarifacsomagot, amire àttérhetnék. A szàndék megvolt, de nem vagyok hajlandó többet fizetni és még esküt is fogadni. A pannonàl, és a westelnél sem talàltam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.