Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29001) mukibuci válasza eami (#29000) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

ha 11 percnél több hívást indítasz egy nap, akkor már megéri, alatta egyértelműen nem. ez pusztán matek

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#29002) Bozek válasza mukibuci (#28999) üzenetére


Bozek
nagyúr

Csak elméleti síkon kérdeztem, nekem tökéletesen megfelel a 3G is, főleg a Voda hazai lefedettségével. :)

Még egy kérdés: az Európa Napijegy 990 Ft-os díja mely esetben kerül levonásra? Egyből, amint egy külföldi hálózatra csatlakozik az ember vagy amint valamely szolgáltatást (hívás, SMS, NET, stb.) használja? Csak mert ismerős a Telenor-nál futott bele abba, hogy elutazott egy hétre és a kékek szépen kiszámlázták neki minden napra a napidíjat.

(#29000) eami: Melyik jobb ajánlatra gondolsz?

(#29003) mukibuci válasza Bozek (#29002) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

hívásinditás/fogadás, sms küldés, adatforgalom

pl: MobilWeb Hetijegy Külföldön

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#29004) eami válasza Bozek (#29002) üzenetére


eami
addikt

MobilWeb Hetijegy Külföldön
MobilWeb Külföldön Opció

amit nem vágok hogy a hetijegyet is ki lehet pótolni pluszadattal akár plusz egy hétnyi összeggel ha szükséges?

(#29005) Bozek válasza eami (#29004) üzenetére


Bozek
nagyúr

Az első 2990 Ft-ért heti 100 MB, ami szerintem nem jobb a 990 Ft-ért napi 100 MB-nál. A másodikban igazad van, ott a napi 50 MB (30 napra levetítve 1,5 GB) tényleg jobb havi 1990 Ft-ért. De ez is csak akkor éri meg, ha hosszabb útra megy az ember, mert egy 1 napos kiránduláshoz nem a legmegfelelőbb.

(#29006) eami válasza Bozek (#29005) üzenetére


eami
addikt

attól függ honnan nézed mi az hogy megéri? Ha mondjuk 7 nappal számolsz, akkor elhasználnál egyébként is itthon 700MBot ami megérne neked 7000 forintot? Vagy esetleg beleférsz a heti 100MB ba is.
Persze ha rendszeresen napi szinten 11+ perceket beszélsz akkor sokkal jobban megéri a napi jegy :)

(#29007) club1 válasza eami (#29004) üzenetére


club1
veterán

"Ha Előfizető 24 illetve 168 órán belül felhasználja a kedvezményes adatmennyisége, lehetősége van egy újabb napijegy indítására (a forgalmi díjazás helyett) az érvényességi idő lejáratán belül az „UJRA” kód SMS-ben történő elküldésével a 1270-es telefonszámra. Az SMS küldése belföldről díjmentes, külföldről az aktuális zónabeosztás szerinti díjazás fizetendő. Előfizető, a visszaigazoló üzenet megérkezése után a fenti feltételek szerint egy újabb napijegy illetve hetijegy használatát kezdi meg."

(#29008) club1 válasza Bozek (#29005) üzenetére


club1
veterán

A napi 50 MB-al (azon kívül, hogy túlforgalmazási díjas (600 Ft/MB az EU standard 170 Ft/MB helyett), az a gond, hogy: A havidíjas adatroaming opciókat megrendelést követően 1 éven keresztül nem lehetséges lemondani. Ha muszáj felmondani, a kötbér maximális összege 40000 Ft.

(#29009) Bozek válasza eami (#29006) üzenetére


Bozek
nagyúr

Igen, de ha nem férek bele a 100 MB-ba, akkor már problémás a helyzet, ebbe bele se gondoltam. Mondjuk bele szoktam, szóval ez számomra annyira nem jelentene gondot.
De ha csak 3 napra megyek, akkor meggondolandó. Vagy ha átugrok Szlovéniába vagy Ausztriába vásárolni és szükségem van arra, hogy megkapjam az e-maileket, akkor a napijegy a nyerő.

(#29008) club1: Azért a 600 Ft-tól messze van az.
1. zóna (EuroAdat tarifa) 257,9 Ft / 1 MB

(#29010) club1 válasza Bozek (#29009) üzenetére


club1
veterán

"Az adott naptári napon 50MB feletti adathasználat díja a kijelölt hálózatokon bruttó 60Ft/100kB, a kijelölt hálózatokon kívül az Adatroaming alaptarifa díjazása szerint számlázzuk." Utóbbi ugyan 171.5 Ft/MB Európán belül, viszont a Vodafone előfizetéseink valamiért mindig a helyi Vodafone hálózatát használják (már ha van). Természetesen kézire át lehet tenni a hálózatválasztást, de milyen már az, hogy a preferált hálózaton 600, azon kívül 171,5 Ft 1 MB túlforgalmazott net...

(#29011) eami válasza club1 (#29007) üzenetére


eami
addikt

nade ha hetijegyet vettem akkor milyen "újabb" napijegyről van szó? :N

(#29012) mukibuci válasza eami (#29011) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Előfizető, a visszaigazoló üzenet megérkezése után a fenti feltételek szerint egy újabb napijegy illetve hetijegy használatát kezdi meg."

magyarabbul: ha napijegyed van, akkor újabb napijegy, ha hetijegyed van, akkor újabb hetijegy

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#29013) azbest


azbest
félisten

(vitamaxosként) Saját mobilnetezési szokásaimmal jobban jártam volna, ha a napijeggyel a belföldi keretemet használhatom. Normál weblapokat nézek mobilon is, mert nagyon butított a legtöbb mobilos weblap. A napi 100 éppen kitartott, de óvatosabban kellett eljárnom mit nézek meg. A havi 1GB keretemből csak akkor szoktam kifutni, ha 3 napnál tovább távol vagyok a megszokott környezetemtől és sok szabadidőm is van. 4 napos külföldi útra a heti 100 kevésnek tűnt a 4x napi 100hoz képest. Három nap esetén pedig egyértelműen a napi éri meg jobban, mert akkor közel azonos az áruk.

Vitamaxosan egészen más netinfo oldal jelent meg, mint belföldön. Havidíjasan is valószínűleg mást mutat, mint itthon. Szóval nem árt előre felírni, hogy milyen sms-t kell küldeni ha hosszabbítás kell, mert nem biztos, hogy a roaming netinfo oldalon van erre gomb. :)

[ Szerkesztve ]

(#29014) Genji


Genji
őstag

Sziasztok! Mi most a piacon elérhető legjobb net előfizetés? Dual simes mobilba kellene egy sim amit CSAK netezésre használnék. (A másik sim céges és ingyen beszélek/sms-ezek rajta). Nagyon köszönöm előre is!

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#29015) kcsa válasza Genji (#29014) üzenetére


kcsa
veterán

A legjobb lenne egy korlátlan, ami ingyenes. Ilyen nincs. Mit értesz te a legjobb alatt?

(#29016) mukibuci válasza Genji (#29014) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

attól függ, hogy mik az igényeid :U

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#29017) eami válasza mukibuci (#29016) üzenetére


eami
addikt

kellene már egy olyan csomag ahol 1 forintért korlátlan netet adnak :DDD

(#29018) Bozek válasza eami (#29017) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mindezt LTE hálózaton és korlátok nélkül. :))

[ Szerkesztve ]

(#29019) kcsa válasza eami (#29017) üzenetére


kcsa
veterán

Mondjuk én már azzal is boldog lennék ha ezresért nem arcátlan 100mb-ot kapnék előfizetés mellé :P

Tényleg mackó: mi a trükk a nemjuteszembenevű 200mb-os kiegészítő csomagban? Az is egy ezres, mint a 100megás.

(#29020) mukibuci válasza kcsa (#29019) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

:F

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#29021) kcsa válasza mukibuci (#29020) üzenetére


kcsa
veterán

Megkerestem :P

Internet Mini Plus - 200mb
Zsebnet 100 - 100mb

IMP korlátozott valamiben Zsebnethez képest?

Persze abban a flottában ahol vagyok, csak zsebnet 100 van, az is ezresért, tehát semmi kedvezmény.

(#29022) Bozek válasza kcsa (#29021) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ez a különbség: "A Vodafone kiemelt ügyfeleinek az alábbi táblázat szerinti internet opciókat kínálja".

[ Szerkesztve ]

(#29023) Genji válasza kcsa (#29015) üzenetére


Genji
őstag

Legjobb alatt a piacon elérhető anyagilag legjobban megérő konstrukciót értem. Nem értem a szarkazmust, nincs képem a piacról ezért kértem a véleményeteket. Nyilván nincsenek utópisztikus elvárásaim. :)

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#29024) mukibuci válasza Genji (#29023) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

akinek kevés adatmennyiség kell, annak a legkisebb csomag lesz a legjobb, mert az a legolcsóbb.
akinek sok adat kell, annak a legnagyobb lesz a legjobb, mert abban van a legtöbb adat.

közülünk senki nem lát bele a fejedbe - legalábbis nem hozta eddig nyilvánosságra a tudását - ezért nem fogjuk kitalálni helyetted, hogy számodra mi a legjobb

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#29025) Genji válasza mukibuci (#29024) üzenetére


Genji
őstag

Világos. Mivel 1 éve nem használtam okostelefont pontos adatmennyiségre nincs tippem, de csak böngészésre használnám.

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#29026) kcsa válasza Genji (#29025) üzenetére


kcsa
veterán

Ez esetben a helyedben az elérhető legkisebb/legolcsóbb csomaggal kezdeném, ha kevés, lehet feljebb lépkedni :)

(#29027) kcsa válasza Bozek (#29022) üzenetére


kcsa
veterán

Guglizni én is tudok :)

Speciel új előfizetés megkötéséhez már felajánlja nekem is a 200-as csomagot.

De amire kíváncsi voltam: van-e bármi plusz korlát (voip, chat, bármi egyéb) ami miatt érdemesebb lehet a zsebnetet választani azonos áron fele adatmennyiséggel?

(#29028) mukibuci válasza kcsa (#29027) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

a zsebnet 100-on és a internet mini plus-on is egyformán tiltott a voip és a tethering

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#29029) Vangelis


Vangelis
nagyúr

juhúú.. kaptam 500mb ajándék netet...

Csak a telefonom nem képes rá :(

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#29030) Bozek válasza Vangelis (#29029) üzenetére


Bozek
nagyúr

Múltkor én 1 GB-ot kaptam, mert véletlenül rossz SMS-t küldtek ki. Utána jött, hogy kárpótlásul megkapom. :)

(#29031) kcsa válasza mukibuci (#29028) üzenetére


kcsa
veterán

A szöveges chat alkalmazásokkal mi a helyzet? láttam erre is valahol utalásokat, hogy elvileg az sem mehet bizonyos csomagoknál.

(#29032) Sztbeni


Sztbeni
őstag

A flottás csomagomon a ZsebNet 1000 van aktiválva. Ez milyen sebességgel megy legfeljebb? Mert a mostani telómon nem nagyon jön ki, de az új tud majd DC-HSPA-t is, és érdekelne, hogy akkor jönni is fog annyival?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#29033) Tomeeka28 válasza Sztbeni (#29032) üzenetére


Tomeeka28
aktív tag

Én mértem már 33 Mbit/s-ot. 42 még nem, de hajrá hátha te fogsz :D

HTC 8X / Lumia 1020 / Lumia 930 / HTC One M8 / Lumia 950 / iPhone 6 / LG G4 / iPhone 7 / MacBook Air / iPhone Xs Silver / iPhone Xs Space Gray / iPhone 13 Mini

(#29034) Sztbeni válasza Tomeeka28 (#29033) üzenetére


Sztbeni
őstag

Akkor nincs korlátozva. 42-őt tuti nem fogok, legfeljebb a torony mellett, úgy hogy más nem használja :D

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#29035) stilo18


stilo18
addikt

Sziasztok.
A hűségem lejárta után úgy döntöttem átnyergelek a Telekomtól a Vodafonehoz.
A kérdésem az lenne, hogy a Go előfizetésben a 150 mb net felhasználása után tudok még netezni? Ugyan úgy működik, mint a T-nél, hogy csak lelassítják?

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#29036) Vangelis válasza stilo18 (#29035) üzenetére


Vangelis
nagyúr

jah...

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#29037) C^^


C^^
őstag

Sziasztok,

Valaki meg tudja mondani, hogy a Go, illetve a Go+ csomagnak mennyi a hűségnyilatkozat nélküli ára?
Lehet, hogy én vagyok analfabéta, de egyszerűen sehol nem találom. Vagy ez hülye kérdés, és nem is érhetőek el ezek a csomagok hűség nélkül?

Köszönöm.

(#29038) Daffni2 válasza C^^ (#29037) üzenetére


Daffni2
addikt

3490, 5790

"Aki ad,az nyer"

(#29039) Bozek válasza Daffni2 (#29038) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nincs valami elírva amúgy az ÁSZF-ben? A Go+-nál 2 év határozott idejű szerződés esetén 500 Ft-tal drágább a havidíj, mint határozatlan idejű szerződésnél.

(#29040) kcsa válasza Bozek (#29039) üzenetére


kcsa
veterán

Nem néztem utána, de nem lehet hogy a készülékes árat nézted?

(#29041) Bozek válasza kcsa (#29040) üzenetére


Bozek
nagyúr

De igen. Viszont mind a kettőnél a készülékes árat figyeltem. Csak SIM esetén meg a 2 éves 500 Ft-al olcsóbb a határozatlannál. Ezért gondolom, hogy ott elírás van. Vagy készüléket csak 2 éves esetén lehet venni?

[ Szerkesztve ]

(#29042) kcsa válasza Bozek (#29041) üzenetére


kcsa
veterán

igen, (ártámogatott - azaz nem listaáras) készülék csak a hűséggel együtt van.

[ Szerkesztve ]

(#29043) Bozek válasza kcsa (#29042) üzenetére


Bozek
nagyúr

Akkor is érdekes. A sima Go-nál ugyanannyi a határozatlan és a 2 éves, a Go+-nál meg 500-al drágább az utóbbi.

(#29044) C^^ válasza Daffni2 (#29038) üzenetére


C^^
őstag

Köszi!

(#29045) RaZroX


RaZroX
addikt

Hali!

Lumia 625-öst szeretnék venni a Vodafone-nál új előfizetőként, Vodafone Go+ csomagban.
Ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem:

Hálózaton belül tényleg teljesen korlátlan a hívás/sms és nincs semmilyen megkötés ?
Teljesen új előfizetőként 15k-t kell kereken fizetnem nekik átvételkor és biztos nem fognak többet kérni ?
A havi 5990-nél csak akkor kell többet fizetnem ha túllépem a telefonálás/sms illetve adatforgalom keretet ?
Mit kell magammal vinnem szerződéskötéshez ?
Ha online rendelem meg, akkor kb mennyi idő a kiszállítás ?

Előre is köszi a válaszokat és bocsi a fárasztó kérdésekért.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#29046) Bozek válasza RaZroX (#29045) üzenetére


Bozek
nagyúr

Hálózaton belül tényleg korlátlan a hívás/SMS, hálózaton kívül pedig 150 egység (1 egység=1 perc vagy 1 SMS). Igen, csak akkor fizetsz többet, ha túlléped, de az adatforgalom nem tartozik bele. Ott ha elérted az 500 MB-ot, akkor lassítanak. Persze tudsz venni kiegészítő adatcsomagot, ezért viszont fizetni kell (1 GB 1500 Ft).
Hogy jött ki a 15k? Én 16-nak számolom, mert ugye a 9990 Ft-os készülékár és az előleg (1 havi előfizetési díj).
Az Online rendelés egy elég érdekes téma, elvileg 10 napon belül érkezik hozzád a futár. Nálam ez kicsit több volt, mert valami nem stimmelt a rendszerrel.

(#29047) RaZroX válasza Bozek (#29046) üzenetére


RaZroX
addikt

Bocsi 16k-ra gondoltam, nem tudom mért írtam 15-öt :W
De akkor marad a személyes vétel.

This is the way

(#29048) Bogyi007 válasza RaZroX (#29045) üzenetére


Bogyi007
veterán

Személyit és lakcímkarit vigyed csak magaddal. Ha túlléped a 150 egységet akkor 40 forint az sms és/vagy hívások díja. Ha akarsz Skypon vagy Viberen keresztül telefonálni is akkor kell venned kiegészítő adatcsomagot ami 1 gigás és 1500 forint mivel az 500 megás keret erre nem használható fel ellenben ha csak üzenet küldesz a fenti alkalmazásokkal és pl WhatApp-ozol is akkor arra felhasználható.

Üdv a Klubban! :C

Ja és mivel E-packos leszel így elvileg a számáidat mind elektronikus úton kapod majd és fizetned is úgy kell, ha nem így teszed (pl személyesen akarod befizetni egy Vodás üzletben) akkor +300 forintot számolnak majd fel.

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#29049) RaZroX válasza Bogyi007 (#29048) üzenetére


RaZroX
addikt

online akarom fizetni amúgy is. Valami papírt arról nem kéne vinnem, hogy az elmult 3 hónapban kaptam fizut ?

Meg amúgy elvileg 1GB netem lesz mert még csak 20 vagyok :DD

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#29050) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok! Van egy Voda Vitamax standard kártyám, ezt szeretném valami másik dijcsomagba átvinni. A Vitamax prémium Perc&Net lenne a legszimpatikusabb, de valamiért azt nem ajánlja fel a netes oldalon a személyes menümbe. Miért lehet ez? És még annyi, hogy itt ha eltelik az 1 hó felhasználási idő akkor utána lesz belassított net rajta, vagy teljesen kikapcsolják a netet, a következő egyenlegfeltöltésig?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.