Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74001) simpley válasza #14832128 (#74000) üzenetére


simpley
őstag

van hozzá myvodafone fiók?

signed by simpley.

(#74002) #14832128 válasza simpley (#74001) üzenetére


#14832128
törölt tag

van, ott ezt írja: Váratlan hiba történt!Kérlek, próbáld újra később.

Továbblépve: Észrevettük, hogy ez a feltöltőkártyás SIM nem a te neveden van. Ahhoz, hogy a te tulajdonodba kerüljön, először jelentkezz be/regisztrálj, hogy elkezdhessük az elidegenítési folyamatot.
Baszki: be vagyok jelentkezve. Az adatokat nem is én töltöttem ki, azt a rendszer írta be automatikusan. De máris elidegeníteni akarja. Hogyan nem egyezik, ha egy karaktert sem módosítok az automatikus kitöltésen, amit tavaly rögzítettek?

Kész...gatya... :((

[ Szerkesztve ]

(#74003) Marcsello31 válasza 4Grider (#73994) üzenetére


Marcsello31
őstag

Hát, nálunk sajnos gáz, csak 2gt ad minden mobiltelefonunk.
De azt már észre vettem hogy az otthonet lite 500gbyetos adatcsomagja elérhető nálunk,

De a telefonunk meg nem lát 4gt sehogy sem, bár ez nem bizonyít semmit.
Csak nem értem, hogy a korlátlan verzió akkor miért nem elérhető?!

[ Szerkesztve ]

(#74004) simpley válasza #14832128 (#74002) üzenetére


simpley
őstag

😌😌
1270-et hívjátok/hívja anyud. műszakis menüpont ott talán felveszik hamar

signed by simpley.

(#74005) zelikocc válasza #14832128 (#73997) üzenetére


zelikocc
senior tag

Januárban én is így jártam. Egy idős beteg rokon kért meg rá, hogy egyeztessek adatot.
Hetekig próbálkoztam 4 féle eszközről 3 féle böngészőből 2 féle országból, de nem ment a weboldalon.

Végül én is telefonáltam, de sikerült kifogni egy elég bunkó callcenterest aki szerint nincs is semmi hiba a rendszerben és biztos én vagyok a béna és különben sem csinálhatom meg, mert nem az én nevemen van...
Újra telefonáltam és szó nélkül megcsinálta egy kedvesebb ügyintéző.

(#74006) csaszi72


csaszi72
aktív tag

Van itt olyan aki végig tolta az e sim rémálmot?
Esetleg még működik is?
Felállás:
RED előfizetés(sok sok éves)
Céges számom 30-as(ezt szeretném esim-ezni)
Ahány hívás az ügyfélszolgálattal annyi verzió :D
"Elméletileg" az e sim nem korlátozott.

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#74007) zzola válasza csaszi72 (#74006) üzenetére


zzola
félisten

Milyen rémálmot? Bemész egy Vodafone üzletben, kérsz SIM cserét e-SIM-re és ennyi. Használod. Nincsen semmiféle korlátozás.

[ Szerkesztve ]

(#74008) csaszi72 válasza zzola (#74007) üzenetére


csaszi72
aktív tag

RED előfizu maradhat fizikai.
30-as céges szám lenne az e.

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#74009) zzola válasza csaszi72 (#74008) üzenetére


zzola
félisten

Még mindig nem értem a problémádat. Bele kevered a saját előfizetésedet, annak ehhez az egészhez mi köze?
Van egy 30-as számod ami céges és azt akarok e-SIM-re váltani?
Ez a kérdés?

""Elméletileg" az e sim nem korlátozott." Itt milyen korlátozásra gondolsz?

(#74010) mukibuci válasza csaszi72 (#74008) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Na azt viszont tényleg egy rémálom lesz elintézni a vodanal :D

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#74011) zzola válasza mukibuci (#74010) üzenetére


zzola
félisten

Ezt miből gondolod?

(#74012) csaszi72 válasza zzola (#74009) üzenetére


csaszi72
aktív tag

Igen.
@mukibuci
Cimbinek hálózat korlátozás után sem ment!

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#74013) csaszi72 válasza zzola (#74011) üzenetére


csaszi72
aktív tag

Ezért kezdtem úgy, hogy létezik e olyan személy itt aki végig tudta csinálni, úgy, hogy működik is! :R

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#74014) mukibuci válasza zzola (#74011) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Nekem még sosem sikerült náluk telekomos ügyet intézni :U

latom közbe sikerült a hálózati zar kérdést is belevenni, szepen lassan majdcsak kiderül, mire is gondolt a költő

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#74015) csaszi72 válasza mukibuci (#74014) üzenetére


csaszi72
aktív tag

OK ez ütött :D

Igen, bár a nyitónál volt rá utalás.
Aszisztens azt mondta működnie kell.
Üzletben nem sikerült.

[ Szerkesztve ]

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#74016) zzola válasza csaszi72 (#74013) üzenetére


zzola
félisten

Lakossági és kisvállalati ügyfelek vehetik igénybe. Nem tudom mennyire céges az a SIM, a te cégedé vagy egy másik cégé.
Persze, miért ne lehetne végigvinni.

(#74017) zzola válasza mukibuci (#74014) üzenetére


zzola
félisten

30-as szám = Telekomos? :U Bocs.

Majd kiderül, igen.

[ Szerkesztve ]

(#74018) csaszi72 válasza zzola (#74016) üzenetére


csaszi72
aktív tag

Pedig nem sikerült a piros pólós srácnak.
Igen T-és a 30.
Nem saját cég.

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#74019) zzola válasza csaszi72 (#74018) üzenetére


zzola
félisten

Na jó, én itt most elvesztettem a fonalat. ;]

[ Szerkesztve ]

(#74020) dchard válasza zzola (#74019) üzenetére


dchard
veterán

Ez, hogy valaki nem tud leírni két összefüggő értelmes mondatot, mutatja a magyar oktatási rendszer csődjét...

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#74021) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Mikor lövik le Budapesten a 3G hálózatot? Igen, tudom, hogy ma, de ma mikor?

Hétvégén a 3G mobiljaim beröffentettem, aktív SIM-mel még utoljára feljelentkeztettem őket a 3G hálózatra...

Dolgozóba is eljött velem egy (Sony Ericsson Elm) és azon sasolom, mikor lesz már csak 2G-n...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#74022) Marcsello31 válasza zzola (#74019) üzenetére


Marcsello31
őstag

Nem csak Te, hívja fel vandát, talán segít neki :P .

(#74023) csaszi72 válasza dchard (#74020) üzenetére


csaszi72
aktív tag

:R

Vodafonos vagyok tízen éve, maradok is, nem tervezem váltani. Kaptam céges telefon és nem szeretnék kettő telefonnal mászkálni. Készülékem támogatja az e sim-et.
1270 azt mondta megoldható.
Szaküzlet nem tudja megoldani.
Már találkoztam olyannal aki neki fogott és szintén nem sikerült. Eladta az iPhonját (hopp, ez eddig kimaradt, hogy apple termékről beszélek), ami vodás korlátozott volt.
Volt, mert feloldották, hivatalosan.
Továbbra sem sikerült a vodafone szaküzletnek megoldani a fizikai/e sim kombót( Voda/T mobile)
Vett egy ugyan olyat, egy másik szolgáltatónál, amivel sikerült neki megoldani az egy fizikai és egy e sim használatot, az apple terméken.
Ez így eddig érthető?

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#74024) dchard válasza csaszi72 (#74023) üzenetére


dchard
veterán

Ezzel kellett volna kezdeni.

Mivel a céges számod 30-as, akkor a céges telefonod simán lehet szolgáltató függő, így amíg az nincs feloldva, nyilván nem fog menni benne a vodás e-sim, ahogyan a fizikai sim sem. Ha fel van oldva a készülék, azt ellenőrzöd a voáds fizikia sim-mel először, hogy tényleg működik-e. Ha igen, utána lehet menni a szolgáltatóhoz. Szerencsére soha nem volt semmilyen Apple termékem sem, de más gyártónál előfordult, hogy különböző "saját" SW verziókat pakolnak a szolgáltatónál vásárolt készülékekre, az is okozhat haosnló gondot.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#74025) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

nálam még van 3G (pest-megye). pedig már elbúcsúztam tőle. :O

(#74026) zzola válasza csaszi72 (#74023) üzenetére


zzola
félisten

Tehát van egy iPhone-od Telekomos e-SIM-mel és mellé egy fizikai Vodafone SIM, utóbbi nem működik? Nem függő az a mobil véletlenül?
Beállítások/Általános/Info menü alatt a szolgáltatói zárnál mit ír ki a készülék?

[ Szerkesztve ]

(#74027) mrlujoak válasza Bl.Gyo. (#74025) üzenetére


mrlujoak
veterán

Igen, Pest megye is ma "esik el"...

" 2023. március 13-án Budapesten és Pest vármegye településein kapcsoljuk le a 3G-hálózatot"

link

Mivel ma reggel, és most délben is még van 3G (Budapest 9 ker) gondolom akkor valamikor éjjel...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#74028) csaszi72 válasza zzola (#74026) üzenetére


csaszi72
aktív tag

De, voda függő.
Viszont az ügyfélszolgálat szerint a korlátozás csak a fizikai sim-et érinti.
Aa voda által nyitott készülék (iPhone) sem tudja kezelni a két különböző szolgáltató sim-et.
Ha valóban történik valami a korlátozás/nyitás során a készülékkel akkor már nem teljes értékű a készülék.
Ezért keresek olyan személyt aki vodás nyitott(hivatalosan) iPhone készüléke megy fizikai Voda és Telekom e simmel.
:R

szerk- nem hinném, hogy egyedül vagyok ezzel a problémával :D

[ Szerkesztve ]

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#74029) MolTol válasza csaszi72 (#74028) üzenetére


MolTol
tag

Semmi értelme nem lenne annak, hogy a korlátozás csak a fizikai SIM-re legyen érvényes, hiszen mind a két másik szolgáltatónál elérhető az e-sim, simán megkerülhető lenne az egész, de ez egy netes kereséssel is kiderül, az Apple támogatási oldala is világosan fogalmaz.
Olyan pedig nem létezik, hogy a hálózati zár feloldása után ne működne a két szolgáltatós felállás, max arról lehet szó, hogy valami egyéb gond volt, a Voda pl. a nagy rendszerátállás után sokszor volt jelezve, hogy hibás esim-eket adott ki, a Telekomnál pedig kell pár perc az esim QR kód legenerálása után mire aktiválni lehet, láttam már pár embert aki türelmetlen volt és azt mondta nem működik, pedig csak várni kellett kicsit mielőtt aktiválni próbálta.

(#74030) csaszi72 válasza MolTol (#74029) üzenetére


csaszi72
aktív tag

1: Nem én találtam ki. Ügyfélszolgálat adta az infót.
2: Pedig de. Voda nyitás után sem ment.
3: Az eset 2022-es. Tehát nem idei.

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#74031) MolTol válasza csaszi72 (#74030) üzenetére


MolTol
tag

1: nem helyes az info, az esim is korlátozott, így működik az iPhone, ennyi.
2: Elhiszem, hogy nem sikerült valamiért aktiválni, az okokat leírtam, azon kívül lehet, hogy a Voda nem a megfelelő készülék feloldását kérte az Apple-től, vagy éppen nem tudta lekérdezni a készülék az Apple-től, de alapvetően működik, ez biztos, nem egyet láttam már.
3: ok.

(#74032) Gallmix válasza zzola (#74017) üzenetére


Gallmix
aktív tag

30-as telekomos... erre sincs garancia, tapasztalat. Vodánál pont mind1, mert nincs különbség díjazásban.

(#74033) Bferibörs


Bferibörs
addikt

Érdekes cég ez a voda, nem telefonálok és fogy a tuti 100 összege.🤔 :D Meg a 100 Mb is eltűnt kikapcsolt telónál, ja bocs csak a maradék 50 valamennyi tűnt el.😂

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#74034) csaszi72 válasza MolTol (#74031) üzenetére


csaszi72
aktív tag

:R

No mindegy, ha olyasvalaki olvassa, aki végig zongorázta sikeresen, kérem jelezze.

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#74035) simpley válasza Bferibörs (#74033) üzenetére


simpley
őstag

aktív lehet valamilyen megújuló szolgáltatás.. A net meg fogyhat akkor ha wifi-ről levált mobilnetre

signed by simpley.

(#74036) Bl.Gyo. válasza Bferibörs (#74033) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Én is írtam erről nem rég, én is tapasztaltam meg családban más is aki vodás. Előtte nem volt ilyen gond, és mostanában jön elő több embernél is hirtelen egyszerre. Akkor nem a teló a ludas.

(#74037) Landsmann válasza Bl.Gyo. (#74036) üzenetére


Landsmann
addikt

Akkor én is beállok a sorba. Az összeg nekem nem apadt, de az adatkeret rohadt gyorsan elfogyott. Általában bőven elég szokott lenni 1 hónapra a 100 mega, de most 2 hét alatt elfogyott. Programfrissítések le vannak tiltva mobilnetről, azokat csak wifin frissíti.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#74038) Bl.Gyo. válasza Landsmann (#74037) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Fórum társ is írta hogy kikapcsolt telónál fogyott el a nete. Egyértelműen Vodafone probléma.

(#74039) demars


demars
addikt

Helló.
Édesanyám "elfelejtett" adatot egyeztetni feltöltőkártyás számán.
Kapott sms t, hogy a szám forgalmát korlátozták végezze el az adategyeztetést, online is lehet. Még egy kódot is küldtek.
Viszont nem engedi a voda, lehet amiatt, hogy korlátozták??
Van értelme chatelni, meg hívni, írni? Vagy egyszerűbb, ha elviszem egy voda üzletbe?

Köszönöm

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#74040) #14832128 válasza demars (#74039) üzenetére


#14832128
törölt tag

A 1270-et kell felhívni, az igazolható, hiszen a hívásról készül hangfelvétel.

(#74041) zzola válasza csaszi72 (#74028) üzenetére


zzola
félisten

Vodafone-nál az iPhone függő és az e-SIM is. A hálózati korlátozás feloldását pedig az Apple végzi, OS frissítéssel és után független lesz a mobil.

[ Szerkesztve ]

(#74042) zzola válasza csaszi72 (#74028) üzenetére


zzola
félisten

Ne haragudj, de én 5 komment után sem értem mit akarsz. Eddig Vodafone e-SIM-ről volt szó, most már Telekomos e-SIM-ről van szó. Céges SIM, meg nem céges. Érthetetlen.

Ha meg nem működik jól valami a hivatalos függetlenítés után, akkor meg az Apple ügyfélszolgálatot kell keresni.

[ Szerkesztve ]

(#74043) zzola válasza Gallmix (#74032) üzenetére


zzola
félisten

? Ki mondta, hogy van?

(#74044) zzola válasza Bl.Gyo. (#74038) üzenetére


zzola
félisten

Persze. Főleg amióta megvette a 4iG és ellopják az adatot, a percet meg a pénzt is a kártyádról.

(#74045) zzola válasza demars (#74039) üzenetére


zzola
félisten

Mit nem enged a Voda?
Anyukád hívja fel a 1270-et és egyeztessen adatot...

(#74046) simpley válasza Bl.Gyo. (#74038) üzenetére


simpley
őstag

ha csak az app szerint, a voda szolgáltatói oldalról nem hibáztatható. Ergo bugos az app. Magától KIZÁRT hogy lefogyna, nekem sehogy sem fér bele..

signed by simpley.

(#74047) simpley válasza csaszi72 (#74028) üzenetére


simpley
őstag

Amíg nem az van a settings/about/info/NPL alatt hogy: "No SIM restrictions" (tehát nincs sim korlátozás, ergo FÜGGETLENÍTVE VAN) ne is próbálkozz, nem fogja engedni, mert az e-sim-telepít egy hálózati profilt, (egyébként a fizikai sim-ek is) de ezt a függő vodás telóra nem tudja megtenni ugyebár.
tehát első lépés: függetleníteni aztán majd lehet gondolkozni hogy kérj e-sim-et, mert a cég hr-se vagy képviselője nélkül azt sem lehet..

signed by simpley.

(#74048) Bl.Gyo. válasza simpley (#74046) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

azaz hogy nem jól mutatja? nem, mert sms is jön hogy 100%elfogyott és nuku net.
nem kizárt ha bugos a rendszer :) . vodánál bármi előfordulhat már, szét vannak esve már mióta.
nem igazán merek netet venni a vodára ezért. Telekom nem fogy el érdekes, pedig ugyan abban a készülékben vannak (felváltva van használva a net)

[ Szerkesztve ]

(#74049) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

budapest és pestmegye: valakinél már eltűnt a 3G?

(#74050) 4Grider válasza Bl.Gyo. (#74049) üzenetére


4Grider
nagyúr

A 2100 MHz eltűnt. A 900 MHz maradt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.