Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38201) goop válasza HofiZoli (#38200) üzenetére


goop
őstag

+1

(#38202) szabogabor10 válasza HofiZoli (#38200) üzenetére


szabogabor10
veterán

Maradjunk annyiban, hogy a lassítás még mindig sokkal jobb, mint a teljes lekapcsolás.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#38203) HofiZoli válasza szabogabor10 (#38202) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Egyetértünk. Legalább olyan hasznos, mint egy zsiráf otthonra. :D :D

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#38204) szabogabor10 válasza HofiZoli (#38203) üzenetére


szabogabor10
veterán

Most abból induljunk ki, ha valaki semmiképp nem akar kiegészítő adatot venni. Én se, te se szeretjük a lassítást, de sokaknak (főleg a kevés adatforgalmat tartalmazó csomaggal rendelkezőknek) nagy segítség, hogy ezáltal nem kell több pénzt költeniük. Van pár ilyen ismerősöm, hidd el.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#38205) lugosi válasza szabogabor10 (#38204) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem hagyd rá. Ha valakinek az az álláspontja, hogy a létező, de lassú netnél jobb a nem létező, akkor azt az embert nem tudod érvekkel meggyőzni.
Mindenki más meg már rég érti, ő pedig nem érti, nem akarja érteni és nem fogja megérteni, helyette túltolja a zsiráfos dolgait, meg bekóstol azzal, hogy hátha ráugrasz, hogy kinek mire van igénye.
Meg különben is ez a vodafone topik, ezzel itt offok vagyunk, másrészt pedig egy vodafone topikban nem győzöd meg a srácot azzal, hogy a konkurencia megoldása neked, nekem, másoknak esetleg jobb. Mondjuk pont az a része nem érint meg lelkileg, hogy melyik a jobb, lévén hogy mind a kettőnek ügyfele vagyok, tulajdonosa viszont (sajnos! :D) egyiknek se.

[ Szerkesztve ]

(#38206) szabogabor10 válasza lugosi (#38205) üzenetére


szabogabor10
veterán

Tudom én, nem is erőlködöm, csak leírtam a véleményem, és ezzel lezártnak tekintem a dolgot.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#38207) DrDobos


DrDobos
őstag

Köszönöm mindenkinek a segítséget! :) az érdekelne még, hogy a telenornál a csomagodtól függően volt kedvezmény telefonvásárlásra. Ez itt is így van?

Samsung Galaxy A55 5G

(#38208) Sayuar válasza szabogabor10 (#38204) üzenetére


Sayuar
őstag

Nekem se nem opció a 32kbps-es net. Akkor már inkább semmi!
Most mondtam le egy telekomos net&roll teszt 2GB-os SIM-et, 2 hét használat után (pedig több mint 1GB adat volt még rajta) mert élvezhetetlen volt 3G-n: pörög, tölt, nem jön adat, visszavált edgere, pörög, "hiba lépett fel"...stb, mindez Budapesten! És ez nem is volt lassítva! Érdekes módon ugyanazzal a telefonnal a voda hasít 3G-n. Inkább veszek a vodánál adatot 1500 Ft/1GB, mintsem ezt a k@ki netet használjam. És akkor milyen a lassított :F

Értem én, hogy a telekomnál vagy topikgazda, de jobb lenne ha a szubjektív ítéleteid helyett valós tesztjeidről írnál. Én mind a 3-at teszteltem 3G-n és 4G-n egyaránt. Tudom miről beszélek.

(#38209) HofiZoli válasza lugosi (#38205) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Töröld meg a könnyeid, telekomos előfizetésem van, 3 db.. Tapasztalat, hogy ugyanannyit ér mint a 0, ha nem vagy tizenéves csetkirály. :D

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#38210) Zsocy155 válasza DrDobos (#38207) üzenetére


Zsocy155
őstag

Szia!
Tudtommal csak az eltöltött évek után van egy kis kedvezmény készülékvásárlásra.

(#38211) DrDobos válasza Zsocy155 (#38210) üzenetére


DrDobos
őstag

Hat ez nagyszeru.. Akkor már megint jobb a telenor..
Mert ha igy van akkor nyugodtan kijelentheto hogy mocskos dragak a keszulekek..
Esetleg valaki tud segiteni aki biztosra tud valaszolni?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A55 5G

(#38212) mukibuci válasza DrDobos (#38211) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

vodafone.hu/arlista

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#38213) goop válasza DrDobos (#38211) üzenetére


goop
őstag

Hehe, mondtam, amúgy meg mindenhol van jó és rossz dolog, kinek mik az igényei. A háromból kellene végre egy jót összegyúrni, akkor lenne kánaán, mindenhol 3 és 4G, olcsó telefonok, jó nagy csomagválaszték, stb. :DD

[ Szerkesztve ]

(#38214) DrDobos válasza mukibuci (#38212) üzenetére


DrDobos
őstag

Köszi!
Viszont az nagyon nem tiszta, hogyha nekem pl. Go+ csomagom lesz, akkor melyik oszlopot kell néznem? (ezek a go+ felirat után az F, E, C, D betűk mit jelentenek? )

Samsung Galaxy A55 5G

(#38215) mukibuci válasza DrDobos (#38214) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

ajánlom figyelmedbe a görgőt az egereden, a végén le van irva minden

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#38216) DrDobos válasza mukibuci (#38215) üzenetére


DrDobos
őstag

Azthiszem sikerül kihámozni, de hát.. Nekem vannak benne érdekes részek, például miért van az, hogy pl két go+ csomag között ekkora különbség ugyanazon készülék árában.
Továbbá miert van az, hogy egy bizonyos csomaggal miért nem lehet megvásárolni egy készüléket?

Samsung Galaxy A55 5G

(#38217) bihariszabi válasza DrDobos (#38216) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Pedig annyira egyszerű az egész, miért nem érted? :-D

"Nekem meg egy ideje már túl egyszerűnek tűnik, dehát nem vagyunk egyformák. Szerencsére van még pár másik mobilszolgáltató akihez át lehet mennie :)"

Tréfát félretéve, ha fontos neked a megbízató mobilnet, akkor mindenképpen Voda. Egészen biztos, hogy lesz a szolgáltatóval bosszúságod. De melyikkel nincs? Viszont telefont vehetsz másképp is. A hitel mindig drága, de vehetsz banki áruhitelre is, ahol talán kedvezőbben is kijöhetsz. Nézz szét.

Az, hogy egy bizonyos csomaggal nem lehet telefont venni az azért van, hogy több legyen a profit. Nem véletlenül van a piackutatás. A csóró emberek kis havidíj mellé nem vesznek drága telefont. Így a spórolós is szív. Ha pl iphone 6S-t vennék, akkor fizethetek mint a katonatiszt. Még akkor is olcsóbban jövök ki 2 év alatt, ha uzsorástól kerek 240 ezret és boltban veszem függetlenül.

[ Szerkesztve ]

(#38218) Bozek válasza DrDobos (#38216) üzenetére


Bozek
nagyúr

"két go+ csomag között ekkora különbség ugyanazon készülék árában"

Go+ csomag egy van. A készülék árában meg azért van különbség, mert mondjuk a C-nél havonta 3 ezret fizetsz a készülékre, a D-nél meg csak 2 ezret. Ezért ez utóbbinál magasabb a kezdőár.

"egy bizonyos csomaggal miért nem lehet megvásárolni egy készüléket"

Meg lehet vásárolni, azért van ott a listaár a végén. Ha most itt az C, D, E, F betűkre gondolsz, azok nem külön tarifacsomagok.

(#38219) galaxys80 válasza bihariszabi (#38217) üzenetére


galaxys80
veterán

Ez megint akkora baromság, hogy hihetetlen.

(#38220) DigitXT válasza bihariszabi (#38217) üzenetére


DigitXT
félisten

uzsorástól kerek 240 ezret és boltban veszem függetlenül
Mondjuk a nagyon olcsó szürkeimportos (esetleg orgazda) GSM boltokból
elég merész dolog telefont venni függetlenül is.:D Utána lehet csodálkozni,
miért lett tiltva a telefon? És megy az ember a szolgáltatóhoz reklamálni...
Ott meg elkérik a számlát + a garjegyet: ja hogy a Manci-GSM-be szól?:DDD
Lehet oda menni reklamálni... Az uzsorás meg nem szépen fog kérni, ha a
kölcsön törlesztésével megcsúszol, hanem mondjuk beveri az orrodat.:R

[ Szerkesztve ]

(#38221) eami válasza bihariszabi (#38217) üzenetére


eami
addikt

elárulok egy hatalmas titkot, szóval maradjon csak köztünk, becsszó megminden, okés. A vodafone (is) egy profit orientált cég, aki azért szolgáltat hogy bevételt termeljen ;)

(#38222) DrDobos válasza Bozek (#38218) üzenetére


DrDobos
őstag

Koszonom mindenkinek a segitseget.. Ekkora tulbonyolitott butasagot.. De biztos megeri nekik ha mar igy csinaljak..

Samsung Galaxy A55 5G

(#38223) Bozek válasza DrDobos (#38222) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nincs ez túlbonyolítva.

Van egy Go+ csomag, aminek a havidíja 4990 Ft. Ha veszel készüléket, akkor több lehetőséged van. Vagy kifizetsz például 1 forintot és utána havi 3 ezerrel lesz magasabb a számlád (ez a Go+ C, ami 7990 Ft), vagy mondjuk 24990-et és havi 2 ezerrel lesz magasabb a számlád (ez a Go+ D, ami 6990 Ft). Esetleg megveszed listaáron és akkor fizeted a Go+ eredeti árát, a 4990 Ft-ot.

(#38224) DrDobos válasza Bozek (#38223) üzenetére


DrDobos
őstag

Hat ez csodás:D Köszönöm:) Csak egy példa hogy biztos megértettem-e: pl. ha szeretnék vásárolni egy Huawei P8 Lite-ot úgy, hogy Go+ csomagom van, akkor az árlista alapján azt a telefont csak Go+ "C" jelűvel tudom megvásárolni, és ekkor a készülékért fizetek 9.900 Ft-ot, de a csomagom alap havidíjához(4.990Ft) fizetek havonta két éven keresztül 7.990ft-ot?

Samsung Galaxy A55 5G

(#38225) Zsocy155 válasza DrDobos (#38224) üzenetére


Zsocy155
őstag

Összesen fizetsz 24 hónapig 7990.-Ft-ot, ha leteszel 9990 Ft-ot.
GO+ 4990 + telefonhavidíj 3000.

(#38226) DrDobos válasza Zsocy155 (#38225) üzenetére


DrDobos
őstag

igen így értettem:) Köszönöm:)

Samsung Galaxy A55 5G

(#38227) Zsocy155 válasza DrDobos (#38226) üzenetére


Zsocy155
őstag

Szívesen.
Nekem is így megy szeptember óta. Akkor vettem a P8 Lite- a vodánál.
Mondjuk én "csak" 3000- fizettem, mert kaptam a hűség után 7000 Ft kedvezményt!!!!!
Illetve, mivel az asszony RED-ben van, így mínusz 1000 a havidíjamból.

[ Szerkesztve ]

(#38228) Joker88


Joker88
őstag

kell valakinek 50 MB internet ? A Coca Cola 3 decis fém dobozán található kódról beszélek...
Van itt egy, de nekem nem kell...

In loving memory of Garrett Lockhart

(#38229) Sayuar válasza Joker88 (#38228) üzenetére


Sayuar
őstag

és ha pont azzal nyernél egy S6-ot ;]

(#38232) kentucky


kentucky
őstag

Sziasztok! HomeNet-et lehet még igényelni üzletben?

(#38233) Zsocy155 válasza kentucky (#38232) üzenetére


Zsocy155
őstag

Szia!
Én valahol azt olvastam, hogy márciustól lesz elérhető ismét, 2 év hűséggel.

(#38234) gyuri2008 válasza Zsocy155 (#38233) üzenetére


gyuri2008
veterán

Igen és magasabb havidíjjal.
Én még az utolsók között megvettem hűség nélkül havi 4990ft-ért.
50+100gb

(#38235) Zsocy155 válasza gyuri2008 (#38234) üzenetére


Zsocy155
őstag

A magasabb havidíjról nem tudtam.
Lehet tudni, hogy kb. mennyivel lesz magasabb?

(#38236) gyuri2008 válasza Zsocy155 (#38235) üzenetére


gyuri2008
veterán

Én úgy hallottam,hogy 7490ft lesz.

(#38237) Zsocy155 válasza gyuri2008 (#38236) üzenetére


Zsocy155
őstag

Az szép! Annyiért nem nyerő.

(#38238) partymaci


partymaci
aktív tag

Üdv!

Vodás 4G-s stick mekkora eséllyel működhet egy ilyen Tenda routerrel?
Vagy esetleg tudtok ajánlani valami jobbat?
Köszi!

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#38239) Sayuar


Sayuar
őstag

vennék egy készüléket a vodától (kérem nem nevetni)

Kérdések:
"2000 Ft online kedvezmény előfizetéses készülék vásárlásakor"
Ugye van feltöltőkártyás előfizetés és havi díjas előfizetés ügyfél, de mind a kettő előfizetés.
Még se nem látok semmilyen kedvezményt a megrendelésnél, ha max tarifát választok.

"Egyszerűen megtarthatod meglévő telefonszámodat"
Tehát akkor nem kell kifizessem az 500 Ft-os SIM kártyát és a 3000 Ft-os MAX M csomagdíjat, vagyis ennyivel kevesebb lesz a készülék ára?
Mert ilyen lehetőséget se nem látok a megrendelésnél.

(#38240) mukibuci válasza Sayuar (#38239) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

ha a meglévő vitamax kártyád mellé veszel ujkészüléket, akkor azt a számot kell 3000 forinttal feltölteni. a 2000ft kedvezmény elvileg a végösszegből jön le, de azt már a multkor is láttuk, hogy nincs nagyon toppon a webshop :DDD

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#38241) Harkovz válasza gyuri2008 (#38236) üzenetére


Harkovz
aktív tag

Akkor a Telenor Hipernet Home jobban megéri. Én azt kötök Voda helyett.

(#38242) Bozek válasza Harkovz (#38241) üzenetére


Bozek
nagyúr

Sok sikert hozzá. :D

(#38243) qtatom válasza Sayuar (#37702) üzenetére


qtatom
csendes tag

Szia!

Az alábbi SMS-t kaptam 2016.01.29-én:
"Tisztelt Ügyfelünk! Ezùton tàjékoztatjuk, hogy a Lakossàgi Åltalànos Szerzödési Feltételek (ÅSZF) 1. szàmù melléklet 2.5.12 pontja szerinti VitaMax DUO tarifa 2016. màrcius 11. napjàn megszünik. Az ezen tarifacsomagot hasznàlòk, az elöfizetöi szerzödésükben foglaltak, illetve az ÅSZF 12.1.2.(1) i.e. és az ÅSZF dìjszabàs 2.1.1. pontjai alapjàn a Feltöltökàrtyàs (elöre fizetö) Hang Alaptarifa tarifacsomagon vehetik igénybe a szolgàltatàst. Önnek lehetösége van màsik, az ÅSZF-ben elérhetö tarifacsomagra vàltani. Ezen tarifàk listàjàt a www.vodafone.hu/tarifak oldalon tekintheti meg. Amennyiben a tarifavàltàs lehetöségével 2016. màrcius 10.-ig nem él, illetve - amennyiben felmondàsra jogosult - felmondàsa folytàn nem szünik meg szerzödése, ùgy 2016.màrcius 11.-én a fenti hivatkozàsok alapjàn tarifacsomagja a Feltöltökàrtyàs (elöre fizetö) Hang Alaptarifàra mòdosul. Az Alaptarifànàl szeretnénk egy minden tekintetben kedvezöbb tarifàt biztosìtani az Ön szàmàra. Amennyiben Ön 2016. màrcius 10-ig nem vàlt màsik, az ÅSZF-ben elérhetö tarifacsomagra, tarifàjàt 2016. màrcius 11-én az Alaptarifànàl kedvezöbb Bàzis tarifàra mòdosìtjuk az ÅSZF 12.1.2.II.(1).iv. pontja alapjàn, mert ezzel a mòdosìtàssal a feltételek kizàròlag az elöfizetö szàmàra elönyös mòdon vàltoznak meg. (ÅSZF Dìjszabàs melléklet 2.1.1.2). A Bàzis tarifa dìjai: belföldi hìvàsok és rövid szöveges üzenetküldés (SMS) alapdìja bruttò 59 Ft. Hangposta hìvàsa, WAP szolgàltatàsok és a Kék szàmok hìvàsa az Alaptarifàban foglalt àrakkal megegyezöek. A Bàzis tarifàròl bövebb informàciòt a www.vodafone.hu/bazis oldalon talàl. A kellemetlenségekért cserébe a tarifa megszünését követöen 1000 Ft.-ot ìrunk jòvà elöfizetésén, amelyet bàrmely belföldi hàlòzaton felhasznàlhat 30 napig. Jelen egyoldalù mòdosìtàssal kapcsolatosan az elöfizetöt felmondàsi jog nem illeti meg. Vodafone."

Azonban a honlapjukon található információk alapján a Bázis tarifa díjai ROSSZABBAK, mint a régi VitaMax DUO-é! A Bázis tarifa percenként 59 Ft-os percdíja 2016-ben az összes hazai szolgáltatók feltöltőkártyás csomagjai közül szerintem a létező legdrágább! Régi Duo csomagommal 32 (2 perc) ill. 25,6 (5 percre vetítve) Ft-os percdíjjal tudtam beszélni (mivel annak 64 Ft-os egységdíjú számlázása volt).

Most írtam nekik levelet, amiből csak 2 dolgot emelnék ki:
1. az SMS-ben és a honlapon ELTÉRŐ IDŐPONT szerepel a tarifacsomag megszűnésére vonatkozóan! Március 1. ill. 11!
2. További felháborodásom oka, ha már a Bázis tarifát erőltetik rám
(ránk), akkor miért nem a kedvezőbb 49 Ft percdíjú Vodafone Perc+
díjcsomagra módosítják a megszűnő csomagot?
Újból az SMS-t idézve: "mert ezzel a mòdosìtàssal a feltételek
kizàròlag az elöfizetö szàmàra elönyös mòdon vàltoznak meg." Ez ugye
most akkor csak VICC volt??

12 éve vagyok Vodafonos, nem kicsit átverve érzem magam! :(

(#38244) Sayuar válasza qtatom (#38243) üzenetére


Sayuar
őstag

vitamax duó:
1 perc 64 Ft
2 perc 64 Ft
3 perc 128 Ft
4 perc 128 Ft

blue mobile:
1 perc 33 Ft -31
2 perc 66 Ft +2
3 perc 99 Ft -27
4 perc 132 Ft +4

Az 5-ik perctől kezdte megérni a duó....nem volt azért annyira jó tarifa......

(#38245) radio100jozs válasza qtatom (#38243) üzenetére


radio100jozs
őstag

Minden szolgáltatónál van egy alaptarifa az ÁSZF-ben. Minden szolgáltató a régi tarifacsomagjait egy idő után kisöpri, és átváltja az ügyfeleket, már ha az magától nem képes választani, illetve váltani az alaptarifába.

Kár ezen szívózni, semmi értelme az idegeskedésnek, a szabályok egyértelműek, te döntésed, hogy mit csinálsz, ha erre nem vagy képes, akkor a szolgáltató dönt, ennyi az egész.

Azon meg kár rugózni, hogy régen mi volt, most már nincs ilyen tarifa, és ennyi.

Amúgy meg ott a Bluemobile 33 Ft/perc bárhová, és ennyi, nem kell itt idegeskedni, hanem tessék dönteni.

[ Szerkesztve ]

(#38246) qtatom válasza Sayuar (#38244) üzenetére


qtatom
csendes tag

Nézőpont kérdése, hogy kinek mi a jó tarifa. :) Nekem nagyon megérte! 2008. novemberében tértem át rá, de ha hamarabb tudtam volna róla, akkor még jobban jártam volna. ;)
Egy gyors statisztika (az azóta megőrzött SMS-ek alapján!): 2008 óta 8x töltöttem fel összesen 23.000 Ft értékben (vagyis évente egyszer 3000 Ft, és volt egyszer 2000 Ft). Akkoriban a 3000 Ft-os feltöltés után járt 1250 Ft bónusz, ami 4x1250=5000 Ft bónusz. És most jön az ami miatt igazán megérte: 7 év alatt összesen 90.000 (nem kerekítve, pont ennyi!) Ft bónusz feltöltést kaptam! Vagyis 23.000-ért kaptam 95.000 lebeszélhető összeget. Talán érthető, miért szüntette meg a vodafone ezt a tarifát: csak én használtam ebben az országban ki ennyire? :DD
Mindezt úgy, hogy 2010 márciustól már csak 240 Ft-ot adtak 30 fogadott percért. Korábban ez 600 Ft volt!
Leggyakrabban 900-1200 Ft értékű bónuszt kaptam, de volt hónap mikor 3300-at! ;)
Talán már érted, miért siratom a csomagot. :(

(#38247) qtatom válasza radio100jozs (#38245) üzenetére


qtatom
csendes tag

Félreértesz, se ideges nem vagyok, és nem is rugózom. :) Csupán az Ügyfeleknek küldött megtévesztő és a honlaptól eltérő információt tartalmazó SMS-ük zavar. És hogy azt akarják elhitetni veled, nem jársz rosszabbul az új csomaggal. És köszönöm az ajánlatod, már átnéztem a többi szolgáltató prepaides csomagjait. :)

(#38248) asdf_ válasza qtatom (#38246) üzenetére


asdf_
veterán

Mindezt úgy, hogy 2010 márciustól már csak 240 Ft-ot adtak 30 fogadott percért. Korábban ez 600 Ft volt!

Ehhez kepest nezd meg, hogy az osszekapcsolasi dijak mikepp alakultak az elmult evekben (plane 2010. ota), es rajossz, hogy a voda a fogadott percekert tobbet fizetett neked, mint amennyit a tarsszolgaltatonak ki tudott szamlazni azok fogadasaert.

(#38249) qtatom válasza asdf_ (#38248) üzenetére


qtatom
csendes tag

Tiszta. De ugye ez nem az én problémám? ;) Vmiért csak megérte nekik, bár nem én lehettem a kedvenc pénzbetolós ügyfelük. :D

(#38250) Bogyi007 válasza Zsocy155 (#38227) üzenetére


Bogyi007
veterán

Én ugyanebben a konstrukcióban a Htc Desire 626-ot hoztam el úgy hogy semmit nem kellett fizetnem mellé - igaz 2008 nyara óta van már Vodás előfizetésem.

Igaz hogy így 24x3000=72000 Forint lesz végül a teló ára, de máshol sem lenne olcsóbb részletre és így nem kellett mindenféle igazolásokért rohangálni sem.

És nem mellékesen a telefon is frankó nagyon! :C

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.