Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37451) TomPack válasza eami (#37443) üzenetére


TomPack
őstag

De az egyenlegem àltalàban megmarad. A következő hónapban abból vonja le az adatopciót, ha kevés, és van még egyenlegem, akkor abból vàsàrolok plussz adatot. Ha meg az egyenlegem kevés, akkor töltök 5 ezerel, és akkor ingyen kapok 1Gb-ot. El lehet lavírozni.

(#37452) atosan válasza Joker88 (#37450) üzenetére


atosan
addikt

Kb 1-2 nap és menni fog. Gondolom aktiváltad a számot.

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#37453) bihariszabi válasza Bozek (#37447) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Köszönöm Kicsiricsnek is.

Ezek alapján én is tömörítve használom. Azt hiszem az lehet a gond, hogy tabletban használom és a bzi reklámok húzzák le az adatomat.

Sms jött, hogy befizettem, abban írtak egy hivatkozási számot, meg a szöveget, hogy akkor írák jóvá, ha megkapták.

[ Szerkesztve ]

(#37454) Diák66


Diák66
őstag

Úgy nézem tegnap este frissült a lefedettségi térkép.

(#37455) Joker88 válasza atosan (#37452) üzenetére


Joker88
őstag

úgy aktiváltam,hogy tudok róla hívni/sms-t küldeni.. gondolom így kell aktiválni.. :B

In loving memory of Garrett Lockhart

(#37456) bigdady válasza Kicsirics77 (#37446) üzenetére


bigdady
nagyúr

Siman atirhatom az apn-t erre a standardnet-re. Van vmi hatranya? Korlatlan a csomagom.

(#37457) mukibuci válasza bigdady (#37456) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

:K

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#37458) Kicsirics77 válasza bigdady (#37456) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Átírhatod,mobilnet stickel én is így használtam anno.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#37459) bigdady


bigdady
nagyúr

Zsir. Kosz. Elonye? :)

(#37460) Diák66 válasza bigdady (#37459) üzenetére


Diák66
őstag

Szebb képek lesznek a weblapokon, mivel a tömörítési veszteség nem jelentkezik. Cserébe nagyobb adatforgalmat generál. Amúgy hogyan van korlátlan internet csomagod? UPC-nél nem biztos, hogy működik. Ha van Vodánál is, akkor nekem kell olyan :D

(#37461) bigdady válasza Diák66 (#37460) üzenetére


bigdady
nagyúr

Flottás ;)
:R

(#37462) viktorhu válasza mukibuci (#37427) üzenetére


viktorhu
veterán

Vannak visszhangos mobilok, valószínű, hogy a hívott félé olyan :) A digitális lehallgatás már sajnos nem visszhangzik :)

(#37463) viktorhu válasza H.Istvan25 (#37448) üzenetére


viktorhu
veterán

Nekem úgy tűnik, hogy tavaly a HD kijelzőről FHD-ra váltás azonos felhasználási mód mellett nagyon megdobta az adatforgalmamat - nyilván az összes app nagyobb felbontásban tölti le a képeket.

Én is emlékszem, amikor 2007 körül a havi kétezerért kapott 30 (aztán meg 50) megás net is minden hónapban elég volt, miközben online navigációt használtam autózáshoz, meg indexet olvastam a buszon stb :) Akkor még nem is igen volt mobilra optimalizált index, hanem az opera mobil tördelte be olvashatóra az oldalakat :)

(#37464) atosan válasza Joker88 (#37455) üzenetére


atosan
addikt

Igen, úgy. Jó lesz az, csak sajna nem azonnal, nálam is így volt.

Maine coon

(#37465) #71835392 válasza H.Istvan25 (#37435) üzenetére


#71835392
törölt tag

A két Té valamiért nem tudja összehozni ezt a 4gt normálisra, a 2ghez és 3ghez képest olyan sokkal instabilabb, zavarézékenyebb a 4g jele, ráadásul a mai napig nem tudták megcsinálni hogy menetközben automata hálózati üzemmódban gyengébb 4g jelnél a telefon ne álljon vissza EDGEre.

A Vodánál a mai napig óriási előny a 900as 3g, ahol nincs 4g átáll arra és még mindig szélessávon vagy, a másik kettőnél ez a fenti okok miatt nagyon hiányzik.

(#37466) #71835392 válasza eami (#37436) üzenetére


#71835392
törölt tag

Ezt a zsákfaluzást el kellene már felejteni a Vodánál, mióta hálózatcsere volt (több, mint 3 éve), 2G esetében IS simán hozza a Telekom hálózatának lefedettségét 2Gben a Voda. A régi hálózat valóban egy alultervezett, összetákolt kalap kaki volt, de most patentra meg van csinálva.

(#37467) #71835392 válasza Sayuar (#37433) üzenetére


#71835392
törölt tag

A Telenornál ez igen nagy probléma, hogy a celláik alul vannak méretezve, és a három közül a jel is itt a legérzékenyebb, azaz ha csak nem épp az antenna környékén laksz problémád lesz főleg a beltéri lefedettséggel. A hálózat egyéb nyűgjeiről nem is beszélve, az is az eszetlen spórolás következménye... Sajnos náluk mindig is szempont volt a minél többet a legolcsóbban és ennek a minőség látja kárát.

[ Szerkesztve ]

(#37468) eami válasza #71835392 (#37466) üzenetére


eami
addikt

ezt mire írtad?

[ Szerkesztve ]

(#37469) azbest válasza bihariszabi (#37445) üzenetére


azbest
félisten

Nézted mekkora némelyik népszerűbb android app mostanában? Egy chrome vagy facebook vagy skype már 100MB felett van. És vannak időszakok, amikor 2 naponta jön javítás az elcseszett skypehoz. Múltkor mobilnet mellett reseteltem egy telefont és az a pár app, amit viszatettem rá, leszívta az 1GB-ot pár perc alatt a telepítéssel és szinkronizálással.

[ Szerkesztve ]

(#37470) bihariszabi válasza azbest (#37469) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Ezzel az a baj, hogy mi van kapcsolva az automatikus alkalmazás frissítés. Konkrétan egy rendszerfrissítésnél nálam az első mozzanat az, hogy kikapcsolom az automatikus frissítést. Ugyanis ezzel megszívtam már évekkel ezelőtt. Mindent wifiről telepítek. Miután megvan az összes alkalmazás feltelepítése, akkor akövetkező mozzanat, hogy kikapcsolom az összes alkalmazás mobilos háttérműködését. Ugyanis ezzel is szívtam már, hogy lepippantotta a Facebook stikában a keretben foglalt adatmennyiségemet.
Szóval nem ez a baj, hanem az, hogy túl jól működik a voda internethálózata :D.
Ugyanis Telekomnál beírtam egy url-t Mucsaröcsögén és nem történt semmi. Forog a homokóra, áll a letöltésjelző. És ebből elegem lett, így kilőttem a böngészőt bosszúsan. Így nem is volt adatforgalom. Sokszor meg sem próbáltam netezni míg Telekomos voltam, az előbb leirt okok miatt.
Viszont a Voda működik, így van adatforgalom, van reklám, elfogy a csomag. Nem gáz, mert veszek rá bónuszt, vagy használom lassítva.

(#37471) azbest válasza bihariszabi (#37470) üzenetére


azbest
félisten

Erre is van megoldás: lekapcsolod a mobil adathasználatot és a vodán sem lesz internet ;]

(#37472) bihariszabi válasza azbest (#37471) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Hogy ez eddig nem jutott eszembe :D

(#37473) Joker88 válasza atosan (#37464) üzenetére


Joker88
őstag

igazad volt, már működik.. reggel tudtam belépni..

:R :R

In loving memory of Garrett Lockhart

(#37474) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Na elmegy a Vodafone a búsba!

Van pofájuk ezt írni:

Kiemelt készülékajánlatunk Go+, Go és feltöltőkártyás szolgáltatási csomagokkal

Vodafone Go+ szolgáltatási csomagok:

Huawei P8 Lite (4G, NFC) + Bluetooth hangszóró:

Go+B 1 ft.
Go+ C 24 990 Ft.
Go+ D 44 990 Ft.

Go és Go+ szolgáltatási csomagjaink havidíjai 2 év határozott idővel, e-Pack4 esetén
Go+ B Go+ C Go+ D
9 990,- 7 990,- 6 990,-

Voltaképpen megemelték a készülék árát és most úgy állítják be mintha most lenne akciós...
Eddig havi 7990 forintért odaadták 9990 forintot kifizetve most meg már 24990 az árcédula...
Hát P8 Lite telóm nem lesz az már biztos.

Egyébként a friss árlistát nézve viszont bekerült a Lumia 550 a kínálatba...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#37475) Zsocy155 válasza Bogyi007 (#37474) üzenetére


Zsocy155
őstag

De nem volt hozzá Bluetooth hangszóró, lehet hogy az 15,000ft. :D

(#37476) Bogyi007 válasza Zsocy155 (#37475) üzenetére


Bogyi007
veterán

Nem tudom, mindenesetre esetleges harmadik telefonnak most az Xperia M4 Aqua-t nézem, de vele meg szkeptikus vagyok. Nagyon nem jókat olvasni a belső memóriakezeléséről és hát az uccsó droidos telóm is egy Sony volt az Xperia U.....

Most ebben a három készülékben gondolkodom...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#37477) H.Istvan25 válasza Bogyi007 (#37476) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Idol 3, egyértelmű

Huawei Mate 9

(#37478) atosan válasza Bogyi007 (#37476) üzenetére


atosan
addikt

Azért az Idol 3 topikba is olvass bele.

Maine coon

(#37479) Zoli133


Zoli133
őstag

Múltkor volt akinél nem ment online felületről indítva a számhordozás. Egy pár hete próbálkozom és én is a "A szolgáltatás átmenetileg nem elérhető. Kérjük, próbálkozz később!" üzenetet kapom, ezzel lehet valamit kezdeni vagy ilyenkor be kell mennem személyesen?

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#37480) Parson válasza Bogyi007 (#37474) üzenetére


Parson
addikt

Észnél kell lenni, mert ha nem figyelsz, úgy lehúznak mint a sz*rt. nekem 2 év után lazán kiszámlaztak a 25. havi részletet egy telefonra, mikoris szóltam nekik, hogy ugyanmár tessenek észrevenni, hogy ez már lejárt. Erre irták hogy 30 napon belül válaszolnak, én meg nem voltam hajlöandó befizetni a hibás számlát (miutan errölk szóban is eleget csacsogtam velük). Erre jön a felszólitás miegyebek... miközben percre pontosan kapták meg mindig tölem a havi 30-40-50ezres számlabefizetéseket éveken keresztül. Na a végén rámvertek még vmi nevetséges 600 FT-os felszólitási dijjat. Itt (és számos ezt megelözö baromkodásuk miatt) elégeltem meg ezt a fajta bánásmódot. Lemondtam a pébe az egészet (mivel amugyis lejart a hüség) - egyböl jött a hivas, hogy überbrutál kedvezménnyel ez meg az a lehetöseg, csak maradjak elöfizetö... hát csókolom, jó lesz nekem a vitamax is, vagy mifene. Van másik szolgáltató szerte az EU-ban.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#37481) Zoli133 válasza Zoli133 (#37479) üzenetére


Zoli133
őstag

Lehet, hogy azért nem megy online mert nem volt kimenő hívás még a vodafone-os számról? Ha online csomagot akarok váltani a leírásban azt írja, hogy csak olyan esetben lehet, ha volt már kimenő hívás.
Lehet fel kéne töltenem a vodafone-os SIM-et, gondolom annak az egyenlege marad számhordozás után.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#37482) mbconecto


mbconecto
újonc

sziasztok múlthéten kaptam ideiglenes készüléket a vodafonetol.mig a telom szervizben van.azt szeretném megtudni hogy nem e lehet megvenni ezt a csere készüléket.egy sonyericsson xperia x8.ról lenne szó

(#37483) optimuslg


optimuslg
tag

Üdv! Kinéztem a vodánál a Lumia 950-est. De nem értem az előfizetést, a go+ban 139e plusz havi 3000e ami 212e, a red mediumban meg havi 10e vagyis 240e? hogy van ez?

https://www.tiktok.com/@szupicuccok.hu?_t=8ghoMDyulxw&_r=1

(#37484) Vangelis válasza optimuslg (#37483) üzenetére


Vangelis
nagyúr

örök rejtély :)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#37485) bihariszabi


bihariszabi
aktív tag

Üdv! Segítenétek egy értfogytosnak aki én vagyok?

Azt írja, hogy számlazárásig 6 napom van.

De elfogyott a mobilnetem (erre is van egy gyengeelméjű kérdésem, lentebb). Szóval szeretnék plusz adatot. Van a 100 mega mindösszesen 500 Ft, szinte ingyen van és csak fél nap alatt használom el szerintem anélkül, hogy fájlokat töltenék le. Van az 500 mega ezer Forintért, hm de komoly. És van az 1 giga az ínyenceknek 1500-ért. Gondoltam furmányosan az utóbbit választom.
A kérdésem az, hogy mivel a kiegészítő adat magyarázata szerint a kiegészítő adat számlazárásig használható fel, ezért ha most megrendelem az 1 gigát, akkor azt 6 nap alatt kell elhasználni? A fennmaradó adat pedig megy a levesbe?

Másik: elfogyott a mobilnetem. Ügyeskedtem egy kólás nyitókódot ez 50 mega, tiszta sor. De hiába jött az sms, hogy sikeres feltöltés, továbbra is bármelyik netcím beírásakor a voda oldala jött be, hogy válasszak plusz adatot. Gondoltam egyet, újraindítottam a telefont. Most már tudok netezni (nyilván 50 mega erejéig).
Kérdés: Ha a kóla internet csak akkor lép életbe, ha újraindítom a telefont, hogy le és újracsatlakozzon a hálózata, akkor ez eddig is így működött? Tehát hiába etettem kóla kóddal, mindig a csomagban foglalt netet használta? Aztán meg éjfélkor szépen levették az 50 megát?

[ Szerkesztve ]

(#37486) Bozek válasza bihariszabi (#37485) üzenetére


Bozek
nagyúr

"a kiegészítő adat számlazárásig használható fel, ezért ha most megrendelem az 1 gigát, akkor azt 6 nap alatt kell elhasználni"

Igen.

Kólát meg nem iszok, így a másik kérdésre nem tudok válaszolni.

(#37487) robin112


robin112
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy a KEF flottában lévő usb modemes internet 4G vagy még 3G?

(#37488) bihariszabi válasza Bozek (#37486) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

És ez szerinted mennyire korrekt? Meg mennyire jó üzlet neki? Mert így most nem rendelek semmit.
Egyszerűen nem is értem, hogy ezt miként gondolták.
Legalább lenne egy havonta megújuló, amivel aztán kipótolom a csomagban foglaltat és kijövök hónap végéig.
Azt nem gondolták, hogy 100 megáért adok 500 forintot...

(#37489) n@p@lm válasza robin112 (#37487) üzenetére


n@p@lm
őstag

Ha van eszük akkor 4G.

(#37490) tutuhawer


tutuhawer
őstag

Szevasztok, hamar egy kis segítség kéne nekem. A vodafone wallet visszadobott, mert az írja, nem NFC-s a SIM kártyám, a szerződésemen pedig rajta van, POST NFC Trio SIM. Ez mit jelent? Csak azért kérdem, hátha fel kell készülnöm, hogy be kell mennem az üzletbe, ne nézzenek hülyének...

NETERROR_TERROR -- TutuHawer híres jelét mindenhol ismerik, ám neki még nevét leírni is nehezére esik -- Logitech G29, Sony Xperia 1, SONY WH-1000XM4, SONY MHC V81; SONY Dualshock 4; Dualsense

(#37491) HofiZoli válasza robin112 (#37487) üzenetére


HofiZoli
senior tag

OKF flottában 3G, esélyes hogy a KEF-nél is..

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#37492) mukibuci válasza robin112 (#37487) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

az eszköztől függ leginkább

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#37493) fireman123 válasza bihariszabi (#37488) üzenetére


fireman123
őstag

Van megújuló! ...be kell menni és módosítani kell a csomagot ("természetesen" 2 év hűséggel megy :(( )

Nekem az alap csomagomban 200 MB van, persze az gyorsan elfogy, kiegészítettem az előfizetésemet "PluszAdat 1 GB"-al (1500 ft), így minden hónapban van 1,2 GB-om amit a teljes hónap alatt felhasználhatok.

[ Szerkesztve ]

(#37494) bihariszabi válasza fireman123 (#37493) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Köszönöm az infót :).

Akkó' nem netezzünkk mobillon. 30 évig megvoltam mobilnet nélkül, eztán is megleszek. Érdekes üzletpolitika, de értek én a szóból :). Hűséget esküdni egy nőnek sem érdemes, nemhogy a vodkának.

[ Szerkesztve ]

(#37495) mukibuci válasza fireman123 (#37493) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

és ezzel miért vagy beljebb, mintha hó végén vennéd meg? ugyanannyi időd lesz felhasználni :DDD

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#37496) bihariszabi válasza mukibuci (#37495) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Nekem konkrétan az a bajom, hogy nincsen külön számlazárása az internetnek. Most nekem 6 napom van számlazárásig. 100 vagy 500 mega is elég lenne 6 napig. De nem vagyok hülye, hogy egy vagyont fizessek 100 megáért. Nevetséges az a száz mega. És ezt így mondom, hogy nem streamelek videót, hangot, nem torrentezek mobilon, nem töltök le nagy fájlokat. Csak email, web, social média.
Azért meg nem rendelek 1 gigát, hogy a felét elbukjam számlázáskor. Miért nem lehet azt csinálni, hogy a plusz adat aktiválásától 30 napig legyen jó?

(#37497) robin112 válasza mukibuci (#37492) üzenetére


robin112
csendes tag

Milyen eszközre gondolsz, az USB modemre amit adnak hozzá?

(#37491) HofiZoli A közeljövőben igényelném, hátha már elért ide a fejlődés szele :)

(#37498) fireman123 válasza mukibuci (#37495) üzenetére


fireman123
őstag

Ha az előfizetésedben benne van a Pluszadat, akkor arra 1 hónapod van, ....ha viszont 5 nappal a számlazárás előtt veszed meg külön, akkor nem 1 hónapig él ez az opció, hanem csak csak a zárás napjáig, ha addig nem használtad el, akkor elveszik, nem viheted át a következő hónapra.

bihariszabi: azért találják ezt így ki, hogy fizess elő az adott mennyiségre egész hónapra (így ez minden hónapban bevétel nekik, 2 évig), .....ha nem ezt teszed, akkor a zárás napján ugrik a megmaradt adatmennyiséged.

[ Szerkesztve ]

(#37499) mukibuci válasza fireman123 (#37498) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

tehát neked van 200megád +1gigád, amit egy hónap alatt tudsz felhasználni. nekem van 200 megám, 2 hét után veszek +1 gigát, akkor én azt csak 2 hétig tudom használni, ellenben veled, aki 1 hónapig. értem már :K

robin112: mi másra?

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#37500) fireman123 válasza mukibuci (#37499) üzenetére


fireman123
őstag

Én csak arra céloztam, hogy ha a záráshoz közel vagy kénytelen megvenni a pluszadatot (mert elfogyott a csomagban lévő) és azt nem használod el a zárásig, akkor elveszik a fel nem használt mennyiség mert nem viheted át a következő ciklusra. Persze ha pl. 3 hét alatt 200 MB fogyott és az utolsó hétre veszel 1GB-ot és azt elhasználod a zárásig, akkor nyilván nincs veszteséged. (egyébként meg mindenki arra költi és úgy a pénzét amire/ahogy akarja :) )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.