Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82951) mtx1111


mtx1111
csendes tag

Van valakinek mostanában tapasztalata a TUTI 100+ SIM kártya rendelés hány nap alatt érkezik meg? E-mailben 2-4 nap volt, de már szerintem a 10-et is elhagytam. :F

(#82952) Lauda válasza mtx1111 (#82951) üzenetére


Lauda
félisten

Nekem a hétvégi rendelés óta síri csend. Ennyit tud ez a cég úgy néz ki. A telekomos kártya 1-2 nap alatt a kezemben volt mindig.

(#82953) gabor9991 válasza Lauda (#82952) üzenetére


gabor9991
őstag

Az elmúlt 2 hónapban 4 kártyát rendeltem 3 különböző címre hogy arra majd át tudjam hordozni a digis számokat ebből nulla darabot küldtek ki :D

(#82954) PLaci58


PLaci58
őstag

Azért ezt már kicsit keveslem. Sajnos folyamatosan ennyi.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#82955) tamikomac válasza PLaci58 (#82954) üzenetére


tamikomac
aktív tag

XXL?

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#82956) donjohnson válasza PLaci58 (#82954) üzenetére


donjohnson
addikt

ha még mindig az a71-ed van, akkor a samsung band selection app-al válts lte sávot: [link]
biztos van olyan sáv, ami kevésbé terhelt.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#82957) gabor9991 válasza PLaci58 (#82954) üzenetére


gabor9991
őstag

Én nem xxl-t használok de nálam is hasonlóan hasít a sebesség :D

(#82958) PLaci58 válasza donjohnson (#82956) üzenetére


PLaci58
őstag

Tuti 100+.
Nem Samsung, egy régi, talán acer telefonban van. Eddig 4G-t írt ki, most LTE-t jelez. Nem tudom mit mókolt a Voda, de ez nagyon halovány szolgáltatás. Eddig átlagban ment 3/3-at.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#82959) gabor9991 válasza PLaci58 (#82958) üzenetére


gabor9991
őstag

A 4G és az LTE ugyanaz.

(#82960) stingy2


stingy2
senior tag

Ma megkaptam a voda számlát, és kissé eélcsodálkoztam: 2 digi flottás előfizu, össz 4.000Ft/hó. Most meg jött egy 6990Ft-os számla.
Megnézem a részletezőt, és volt vmi világ napijegy 2990-ért. Szerbiában voltunk 2 napig, mikor beléptünk az országba, akkor jött a szokásos Üdvözüljük Szerbiában bla bla bla, igazán el se olvastam. Aztán jött a meglepi: ma végigolvastam, és ott van, hogy "Aktív roaming szolgáltatásod a világ napijegy napi 2990-ért, és ha nem kell, mondd le az 1270-es számon. Hát én ugye nem mondtam le, így ki is számlázták, pedig első dolgom volt kikapcsolni a telón a roamingot..
Nos ezek után már megbántam, hogy aláírtam ezzel a senkiházi szemét neres bandával 1 év hűséget. Ahogy letelik megy is a kukába, hogy rohadjanak meg. :(((

INTJ

(#82961) 4Grider válasza stingy2 (#82960) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem kedvelem ezt a céget, de a világ napijegy nagyon nem lehúzás, pont azért van kitalálva, hogy a többség ne szedjen össze egy nap alatt több tízezer Ft roaming díjat. Az egy dolog, hogy erről nem tudtál, de erről nem feltétlenül a szolgáltató tehet. Ahogy kikapcsoltad mobilnetet, így kikapcsolhattad volna az automatikus napijegyet is. De szívesen látunk a másik szolgáltatónál is, ahol egy-két mega nettel összehozod majd ezt a költséget...

(#82962) Lauda válasza gabor9991 (#82953) üzenetére


Lauda
félisten

:DDD Kíváncsi leszek nekem küldenek-e. :D

[ Szerkesztve ]

(#82963) Lauda válasza stingy2 (#82960) üzenetére


Lauda
félisten

Kaptál üzenetet a cégtől, nem olvastad el, nem mondtad le a napijegyet és ezért a cég a hibás. :DD

(#82964) csaszi75 válasza stingy2 (#82960) üzenetére


csaszi75
senior tag

Bocs, de külső szemlélőként olvasva az írásod épp azt írtad le, hogy elbaltáztad.. és még fel vagy rajta háborodva? :D Vicces szitu nah :)
Érdemes előbb (tehát utazás előtt) kérdezni :)
https://www.vodafone.hu/szolgaltatasok/roaming/-/country/szerbia

(#82965) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Üdv! Ajjaj,mi lett volna ha egy kicsit többet használja,?! :))
Szerintem is mèg inkább megúszta a dolgot, lehetett volna több is.
Tuti100+ban is van már korlátlan net/ külföldi roaming ami 59giga volna jól láttam.

[ Szerkesztve ]

(#82966) domper2015 válasza csaszi75 (#82964) üzenetére


domper2015
senior tag

Megmondom őszintén, hogy nem gondoltam a világ napijegyre automatikusan aktiválódó szolgáltatásként.
Egy üzletembernek oksa, de egy hétköznapi magyar kiránduló, kalandozó embernek elég borsos történet.

(#82967) Wolfram válasza gabor9991 (#82957) üzenetére


Wolfram
aktív tag

Valami ilyesmit keresek, ez a speedtest.net? Hogy mented el a korábbi méréseket, vagy ez a mobil app-on alap funkció?

(#82968) zzola válasza domper2015 (#82966) üzenetére


zzola
félisten

Vegyünk egy példát, elmész egy nap kirándulásra, nincsen napijegyed és forgalmazol 300MB adatot (csetelsz, pici közösségi dolgok, küldesz pár képet a kirándulásról), ami egy napra nem sok.
Napijeggyel 3000-, ha nincsen napijegy 9600-, és mondjuk még indítasz hívást 10 percet, az még plusz 3690-.
Na melyik a drágább?

[ Szerkesztve ]

(#82969) sifarr válasza Lauda (#82963) üzenetére


sifarr
senior tag

Kaptál üzenetet a cégtől, nem olvastad el, nem mondtad le a napijegyet és ezért a cég a hibás. :DD
Igen, és stingy2-nek teljesen igaza van.
Ez a szolgáltatás megrendelési eljárás teljesen elfogadhatatlan, miszerint "ha nem kell, mondd le". Ezzel a logikával bármilyen (!!) szolgátatást is aktiválhatna és számlázhatna a szolgáltató: küld egy hosszú sms-t, ügyfél nem is látja a végét, nem is olvassa el, nem is mondja le és fizethet.
Az a korrekt eljárás, ha az ügyfél egyértelműen és aktív módon jelzi: igen, akarom.

Az persze igaz, hogy napijegy nélkül akár sokkal többet is fizethet, de az eljárás inkorrektségét ez nem menti.

(#82970) zzola válasza sifarr (#82969) üzenetére


zzola
félisten

Van egy app és egy weboldal, ahol - persze ha nincsen karbantartás - mindent is látni a bekapcsolt szolgáltatásokról. Persze aki álomvilágban él, ők fel vannak háborodva.
Hol van itt a tudatosság utazás előtt?
Persze ha fordítva lenne a helyzet és kapott volna egy 30e-s hóközi számlát, akkor meg az lenne a probléma, hogy miért nem volt alap helyzetben bekapcsolva a világ napijegy...
Ismerjük már az ilyen embereket...

(#82971) Lauda válasza sifarr (#82969) üzenetére


Lauda
félisten

ha az ügyfél egyértelműen és aktív módon jelzi: igen, akarom.

a világ napijegy napi 2990-ért, és ha nem kell, mondd le az 1270-es számon.

Mivel nem mondta le, egyértelműen jelezte az igényét a szolgáltatásra. Egyébként az automatikus aktiválás jelen esetben jó az előfizetőnek, tehát ez egy pozitív eljárás a cég részéről. A mobilját szinte biztosan használja a user és éppen ez a szolgáltatás menti meg a horror költségektől. Ha nem kell neki, mondja le és kész.

Az is érdekes, hogy ha két napig voltak ott és nem mondta le a szolgáltatást, miért csak egy napot számláztak neki?

Fontos!
A Világ Napijegy használata során a hanghívások, SMS-küldés és az adatforgalom számlázása a magyarországi időzóna szerint történik. A Világ Napijegy egy adott naptári napon magyar idő szerint éjfélig érvényes.
A szolgáltatás aktiválása díjmentes, a Világ Napijegy akkor kerül kiszámlázásra, ha külföldön használod a telefonodat (hívásindítás/fogadás, SMS-küldés vagy adatforgalom). A szolgáltatás előfizetéses ügyfeleink számára érhető el. A szolgáltatás a sikeres megrendelést követően annak lemondásáig aktív marad. A Világ Napijegy szolgáltatás lemondását követően indított forgalmakat a forgalmi díjas roaming díjszabás szerint számlázzuk. [link]

Gondolom közben mégiscsak elolvasta az sms-t és lemondta, csak azt már nem közölte velünk.

[ Szerkesztve ]

(#82972) Z0C! válasza Lauda (#82971) üzenetére


Z0C!
őstag

vagy ami általában szokott lenni, hogy "én nem használtam a telefont"....a telefon pedig alkalmazást frissít (mert nincs kikapcsolva) és ilyenkor kiárazódik a napijegy.
Mondjuk Szerbiában egy kicsit drágább a net, de akkor is az ügyfél érdekében van világjegy aktiválva....

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#82973) sifarr válasza Lauda (#82971) üzenetére


sifarr
senior tag

Az is érdekes, hogy ha két napig voltak ott és nem mondta le a szolgáltatást, miért csak egy napot számláztak neki?
Nem olvastad el figyelmesen, hogy mit írt. Megkapta a roaming értesítőt és kikapcsolta (!!) a roamingot. Ezért számláztak csak egy napot. Gyakorlatilag pedig csak pár percet lehetett aktív roaming helyzetben.

(#82974) sifarr válasza Lauda (#82971) üzenetére


sifarr
senior tag

Mivel nem mondta le, egyértelműen jelezte az igényét a szolgáltatásra.
Ez nem így van. Itt egy szolgáltatás megrendeléséről van szó, ez egyben szerződéskötést is jelent. Ilyen esetekben pozitív módon kell kinyilvánítania az ügyfélnek szándékát. A hallgatás (tétlenség, nem lemondás) nem beleegyezezés.
A Voda jelenleg automatikusan összekapcsolja a napijegyet a nem EU-s roaming szolgáltatással. Ez az, ami nem helyes. A roaming az alapszolgáltatás. A napijegy pedig egy országfüggő kiegészítőszolgáltatás a roaminghoz.
Évekkel ezelőtt volt valamelyik szolgáltatónál olyan probléma, hogy a forgalomarányos netet (drága) kérés nélkül aktiválta a kártyákon, az ügyfelek pedig felháborodtak a levont összegek miatt. Meg is változtatta a szolgáltató a gyakorlatot.

(#82975) Lauda válasza sifarr (#82973) üzenetére


Lauda
félisten

Itt neked kellene figyelmesebben olvasni, mivel nincs összefüggés a roaming kikapcsolása és a világ napijegy lemondása között.

(#82976) Lauda válasza sifarr (#82974) üzenetére


Lauda
félisten

Tény, hogy a cég tájékoztatta és az is tény, hogy a világ napijegy automatikusan aktiválódik, erről a vodafone oldalán egyértelműen tájékoztatják az érdeklődőket.
Milyen jogszabály alapján nincs ez így rendben?

(#82977) sifarr válasza Lauda (#82975) üzenetére


sifarr
senior tag

... nincs összefüggés a roaming kikapcsolása és a világ napijegy lemondása között.
:F
A lemondással nincs is összefüggésben, de a számlázással (!!!) igen.
Te írtad ezt és én erre válaszoltam:
Az is érdekes, hogy ha két napig voltak ott és nem mondta le a szolgáltatást, miért csak egy napot számláztak neki?

Amikor egy vodás külföldre megy/érkezik, akkor a hálózat érzékeli, hogy roaming helyzetben van. Mgvizsgálja, hogy mely országban tartózkodik. Ha nem EU-s, akkor aktiválja a napijegyet, mégpedig annyi napon keresztül, ahány napot ott tartózkodott.
Viszont ha a vodás ügyfél kikapcsolja a roamingot, akkor számára megszűnik a roaming szolgáltatás és nem számlázza tovább a napijegyet a Voda. Ahogy azokra a napokra sem számláz, amikor egész nap ki volt kapcsolva a sim.

(#82978) zzola válasza sifarr (#82977) üzenetére


zzola
félisten

"Ha nem EU-s, akkor aktiválja a napijegyet, mégpedig annyi napon keresztül, ahány napot ott tartózkodott."

Nem, csak azokra a napokra számláznak, amikor van forgalom, magyar idő szerint.

[ Szerkesztve ]

(#82979) mukibuci


mukibuci
MODERÁTOR

izé, amikor megkapod a szerződésed, ott van rajta kerek-perec minden aktív szolgáltatás. Az ügyfél nem olvassa el, az értékesítő meg nem olvassa fel neki, amikor aláírja...

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#82980) Lauda válasza sifarr (#82977) üzenetére


Lauda
félisten

Okés! :R

(#82981) Z0C! válasza mukibuci (#82979) üzenetére


Z0C!
őstag

"...az értékesítő meg nem olvassa fel neki, amikor aláírja..." szokták mondani, de ügyfél vagy a telefont nyomkodja vagy csak bólogat :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#82982) gabor9991 válasza Wolfram (#82967) üzenetére


gabor9991
őstag

Igen ez a speedttest[link]
Results fül alatt lesznek a korábbi mérés eredmenyei

(#82983) stingy2 válasza csaszi75 (#82964) üzenetére


stingy2
senior tag

És a többieknek: ja biztos elbaltáztam, mikor a roaming be sincs kapcsolva a telón csak a mobilnet. Jártam már párszor a balkánon, és ezt egyik szolgáltató sem csinálta, csak küldött egy sms-t a díjakról. A voda meg rájött, hogy csinálhat pénzt ebből.
Mindegy, tanulságnak jó volt, vodás meg csak hűség végéig leszek, addig meg ott szapulom őket a neten, ahol csak tudom😀. Ha ez nekik megért 3000ft-ot...

INTJ

(#82984) donjohnson válasza stingy2 (#82983) üzenetére


donjohnson
addikt

legközelebb hagyd otthon a vodás sim kártyát, ha külföldre mész. nem érdemli meg, hogy világot lásson. :DDD

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#82985) Marcsello31 válasza donjohnson (#82984) üzenetére


Marcsello31
őstag

:D :DDD . Ha egyszer egy SIM kártya kivàncsi lesz külföldön.
_vicc volt_.

(#82986) Lauda válasza stingy2 (#82983) üzenetére


Lauda
félisten

A mobilnet is aktiválja, éppen azért, hogy ne fusson bele az ember horror költségekbe.

(#82987) stingy2 válasza Lauda (#82986) üzenetére


stingy2
senior tag

Hagggyámá ezekkel a horror költségekkel...nem vagyok elmeroggyant, hogy meg kelljen védeni magamtól😀

INTJ

(#82988) Z0C! válasza stingy2 (#82983) üzenetére


Z0C!
őstag

Ne haragudj, de nem a Voda a hibás.
A szerződéseden fel van tüntetve minden aktivált szolgáltatás.
Többek között a Világjegy is.

Téged véd, azért, hogy ne 100K-s számlád legyen ha neteznél.
Csak akkor aktiválódik, ha használsz valamit.
Ha nem volt kikapcsolva pl: a szoftverfrissítés, navigáció, stb...
Ha futott háttérben bármilyen alkalmazás (navi, email, bármi ami a hálózatra felcsatlakozhat) az aktiválja a világjegyet.

Későbbiekben mielőtt elhagyod a határt érdemes akár repülő üzemmódba tenni a telefont és csak Wifit használni.

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#82989) Lauda válasza stingy2 (#82987) üzenetére


Lauda
félisten

Mégis te hisztizel a világ napijegy díja miatt, ami azért került kiszámlázásra, mert nem tájékozódtál utazás előtt.

[ Szerkesztve ]

(#82990) SztiviVander


SztiviVander
őstag

Most nezem itt a vilagjegy-gate kapcsan hogy feltoltosre nemhogy vilagjegy de ugy altalaban nincs is semmi nem-eu-s roaming adat/beszed extra csomag? Erdekes, regen mintha lett volna.

(#82991) csaszi75 válasza domper2015 (#82966) üzenetére


csaszi75
senior tag

A Vodafone APP-ban ki-be lehet kapcsolni a világ napijegyet..
Sőt, a roaming szolgáltatást is ki lehet kapcsolni.. aki gondolkodik előre, az megteszi..

(#82992) csaszi75 válasza SztiviVander (#82990) üzenetére


csaszi75
senior tag

Úgy látom csakis az 1-es zónát írják a feltöltőshöz.. tehát csak EU van.. (meg a pár plusz országuk.. Svájc, Monaco, Törökország.. stb..)
A feltöltőkártyás már Szerbiára is azt írja az adatra: "külföldön nem elérhető"
Beszéd van.. jó drágán :)

(#82993) stingy2 válasza Z0C! (#82988) üzenetére


stingy2
senior tag

Ne haragudj, de voda ügynökök kíméljenek :). Ti mindketten voda alkalmazottak vagytok?
Mondjuk te tuti , a kis autóversenyző haverod kétesélyes.
Ennyire fájt, hogy beírtam, a köv. évben minden fórumon ekézem a vodát?
Ha sales-es vagy tudod, hogy a negatív vélemény kb 8x annyi emberhez jut el, mint a pozitív.
Már lezártam volna a témát, de amíg így foggal körömmel véditek a védhetetlent, továbbra is az a véleményem, hogy az ilyen félig-meddig rejtett , vagy inkább megtévesztő számlázás a tudatos vásárlókat nem védi meg semmitől, ez egyszerű lehúzás a vodafontól. Mert akár olyan sms-t is kaphattam volna, hogy felhívják a figyelmemet a magas roaming díjakra, majd ennek elkerülése végett felajánlják a világ napijegyüket pl. ha a világ szót elküldöm pl. a 3232 számra. Ez korrekt, ha akarom megveszem a horrordrága napi jegyüket, ha nem akkor 100 ezres számlát kapok (hogy honnan veszitek ezeket a marhaságokat? :).) Ja, egyébként a Balkánon vagy helyi adatkártyát veszek, vagy wifi. Na, most megvetették velem a semmirevaló terméküket, tetszik nem tetszik. és most ne gyertek azzal, hogy 'ménem olvastad el az sms-t? Hát azért kicsi barátaim, mert n+1-szer voltam már arrafelé, és még soha egyik telkó cég sem húzott le ilyen módszerrel, miért gyanakodtam volna? Azt meg hogy minden egyes határátlépés előtt mobilszolgáltatós szerződést olvasgassak elég életszerű.
Ez egyáltalán nem hiszti, egyszerűen nem szeretem, ha a szolgáltató debilnek tekinti az ügyfelet, és jópénzért megvédi saját magától.
A voda nálam ezzel totál lejáratta magát, de igyekszem majd mindenkit óvatosságra inteni ;).
(én elengedtem, ha kibírjátok, részemről ennyi)

INTJ

(#82994) Lauda válasza stingy2 (#82993) üzenetére


Lauda
félisten

Ti mindketten voda alkalmazottak vagytok?
Mondjuk te tuti , a kis autóversenyző haverod kétesélyes.


A személyeskedés tiltott a fórumon.

Mert akár olyan sms-t is kaphattam volna, hogy felhívják a figyelmemet a magas roaming díjakra, majd ennek elkerülése végett felajánlják a világ napijegyüket pl. ha a világ szót elküldöm pl. a 3232 számra.

Mondja, aki el sem olvasta a szolgáltató üzenetét.

Ez egyáltalán nem hiszti, egyszerűen nem szeretem, ha a szolgáltató debilnek tekinti az ügyfelet, és jópénzért megvédi saját magától.

Azt kell megvédeni saját magától, aki nem tájékozódik és nem gondolkodik megfelelően, ahogy például te sem tetted.

(#82995) Dracula72 válasza stingy2 (#82993) üzenetére


Dracula72
senior tag

Úgysem értik amit írsz.
Vodafanok (agybetegek) :DDD , hagyd rájuk, okosabb enged :K .

( ͡° ͜ʖ ͡°) Debrecen Telefon Adás-Vétel: https://www.facebook.com/groups/1953581434945040/

(#82996) stingy2 válasza Lauda (#82994) üzenetére


stingy2
senior tag

Nos, látom nem bírtad ki, de legyen: beléptem a voda fiókomba, és ez jött szembe:
Kérlek, segíts, hol látod itt a napi 2990Ft-os költséget?
Vagy olvassak át minden határátlépéskor a telkó cégtől a bankon keresztül a biztosítóig minden szerződést?
Kár ezt erőltetned, próbálhatod rám tolni a felelősséget, de itt a voda a hunyó, mivel mint látod, elég ügyesen eldugják a napijegyük díját, sőt megtévesztően díjmentesnek tüntetik fel az ügyfél (én) fiókjában.
Egyébként jó is hogy felhívtátok a figyelmem, hogy nézzem meg a voda fiókomban, mert most már megnéztem, és mint fentebb látszik, teljesen jogosan gondolhattam, hogy díjmentes a szolgáltatás, mivel még oda is írják.
Sőt most már beugrott, hogy mikor szerződést kötöttem, ezt a listát végig néztem, és csak azt nem kapcsoltam ki, amihez oda volt írva, hogy díjmentes. És a napijegy az. Nem szerintem, a voda szerint...
A személyeskedés kikérésekor meg nézz jó mélyen magadba...
Én ismét befejeztem, 'oszt té kibírod é? :)

#82995Dracula72 értem, és igazad is van, de ha mindig mindent rájuk hagynánk.. és innen már személyeskedés lenne :D

[ Szerkesztve ]

INTJ

(#82997) dchard válasza stingy2 (#82993) üzenetére


dchard
veterán

Ez az "ügynöközés" rangon aluli prosztóság, gyakorlatilag egyenértékű a vita elvesztésével.

A helyzet egyszerű: ha úgy gondolod, hogy nem tájékoztattak megfelelően, akkor tegyél panaszt, ha jogos a panaszod akkor visszakapod az árát (és természetesen rádterhelik majd a napijegy nélküli forgalmi díjat ha volt bármi forgalom). Annyit tegyél majd meg, hogy a hivatalos választ bemásolod ide nekünk "okulásként".

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#82998) Lauda válasza stingy2 (#82996) üzenetére


Lauda
félisten

Nem egészen értem mit kellett volna kibírni. Ha te nem akarsz foglalkozni a dologgal, akkor ne írj, én meg majd eldöntöm, reagálok-e többet.

Itt látod.

A személyeskedés kikérésekor meg nézz jó mélyen magadba...

Csak te személyeskedsz, én a témáról beszélgetek.

Röviden, tömören, nem néztél utána a szolgáltatódnál a szerbiai utazás előtt a feltételeknek és most utólag vagy kiakadva a dolgon, miközben azt írod, téged nem kell megvédeni saját magadtól. Két percbe nem tellett volna utánajárni a dolognak és megkímélted volna magad a "kellemetlenségtől".

(#82999) stingy2 válasza dchard (#82997) üzenetére


stingy2
senior tag

Ok, nyilván egy próbát megér, pláne így, hogy oda is írja a voda, hogy ingyenes.
Írok egy szívhez szóló panaszlevelet, aztán meglátjuk (persze neres cég, sokat nem várok :( ).

#82998Lauda
Persze, majd azzal töltök egy 2 napos utazás előtt egy hetet, hogy átnézem minden szolgáltató honlapját, jááj...
A fentebbi képen látható "Világ napijegy - Díjmentes" szókapcsolatból melyik szó nem világos számodra?
Amúgy te ilyen csak az enyém lehet az utolsó szó típus vagy? Engedd már el :D
Nem veszed, hogy már csak szivatásból válaszolgatok neked? igazából teljesen indifferens amit írsz...Most harmadszor: ha nem válaszolsz abbahagyom. ;)

[ Szerkesztve ]

INTJ

(#83000) zzola válasza stingy2 (#82999) üzenetére


zzola
félisten

Mielőtt nagyon belefognál abba a levélírásba, azért [itt] nézz körül...

(#83001) Lauda válasza stingy2 (#82999) üzenetére


Lauda
félisten

A szolgáltatás aktiválása díjmentes, de ezt is bemásoltam és linkeltem már neked, azonban ezek az infók nem érdekelnek úgy látszik.

Elhiheted, nekem tökmindegy, te jöttél ide panaszkodni, aztán meg nem érted miért nem azt olvasod másoktól, amit vártál (gondolom).

Mivel sokadjára futsz bele önellentmondásba (nem tájékozódsz, utólag reklamálsz, de téged nem kell megvédeni magadtól) és nem akarod valamiért megérteni amit írnak neked, szerintem sincs értelme többet írnom a témában. ;)

[ Szerkesztve ]

(#83002) stingy2 válasza zzola (#83000) üzenetére


stingy2
senior tag

Akkor neked is: miért is kellene a cég honlapját bogarásznom, ha a saját felhasználói fiókomban a szolgáltatás díjmentesként van hirdetve. Miért kellene máshol körülnéznem?
Értem, amit írsz, de azért remélem neked sem kell a "Napi jegy- Díjmentes" szókapcsolat jelentését ecsetelnem.
A másik képen meg ott van mi történik, ha rákattintok a részletekre: ott sincs 2990FT. A minimum az lett volna, ha ott feltüntetik a konkrét díjat, de nem. Szóval ez szimpla átverés, lehúzzuk az ügyfelet oszt pont.
Az előbb már kaptam a számra az "ügynöközésért", de megmondom őszintén, nekem nagyon gyanús, hogy hirtelen idesereglett egy csomó vodavédő. Mindegy ti tudjátok.
Csak hogy ne legyen személyeskedő: sztem a fenti képen lévő szöveget csak diszlexiások képtelenek értelmezni, de még lehet, ők is :D .

INTJ

(#83003) stingy2 válasza Lauda (#83001) üzenetére


stingy2
senior tag

"A szolgáltatás aktiválása díjmentes" -írod te. A voda meg azt, hogy "Világ napijegy- Díjmentes" nem az aktiválás, a napijegy. Érzed a különbséget. Egy szavam sem lenne, ha ott van, hogy V.napijegy aktiválás díjmentes, de napi díj 2990 ft pl. De nem.
"szerintem sincs értelme többet írnom a témában. "
Na végre, sok értelmeset nem írtál, így végre befejezhetjük, Kíváncsian várom immár negyedszerre :).

INTJ

(#83004) yanna válasza stingy2 (#83003) üzenetére


yanna
őstag

Ennyi energiával már egy jogilag is teljes értékű panaszt írhattál volna minden bizonyítékkal mondjuk az NMHH -nak. ( vagykiatökömnek)

(#83005) zzola válasza yanna (#83004) üzenetére


zzola
félisten

Oda hiába ír, az ÁSZF-ben benne vannak a díjak, feketén-fehéren.
A díjmentesség itt a szolgáltatás elérhetőségére vonatkozik.
A hívásátirányítás is a díjmentes alap szolgáltatások közé tartozik, de az átirányítás díja 50 forint/perc, perc alapon számlázva.

(#83006) 4Grider válasza stingy2 (#83002) üzenetére


4Grider
nagyúr

A hívásátirányítás szolgáltatás is mindenütt díjmentes. Csak épp fizetsz az átirányított hívásokért...
Yettel (vállalati) flottakezelő vagyok, megáldva egy csomó tájékozatlan kollégával. És nagyon nem szeretnénk a vodához menni...

(#83007) Lauda válasza dchard (#82997) üzenetére


Lauda
félisten

Itt még linkelte is másnak a cikket a témában, ahol szintén leírják a 3. oldalon, hogy napidíjas a szolgáltatás és ez a díj az adria esetében (ahova szerbia is tartozik) 2990 ft. :DNyilván akkor ebből következik, hogy ez nála díjmentes. :D Persze ezt is minek elolvasni, utólag sokkal jobb és figyelemfelkeltőbb reklamálni, mint megelőzni a problémákat.

[ Szerkesztve ]

(#83008) Lauda válasza gabor9991 (#82953) üzenetére


Lauda
félisten

Az online felületükön írtam ma a cégnek és ez a válasz jött:

Tisztelt Ügyfelünk!
Hivatkozva a 2024. április 26-án érkezett elektronikus megkeresésére, ezúton küldjük válaszunkat.Tájékoztatjuk, hogy ha a https://www.vodafone.hu/probald-ki oldalunkon keresztül rendelt díjmentes SIM-kártyát, melyet feltöltőkártyás díjcsomaggal aktiválhat, annak kiszállítását a posta végzi.A kártya postázása a rendeléstől számított 2-4 munkanapon belül várható, viszont rajtunk kívül álló okok miatt előfordulhat, hogy nem érkezik meg időben. Őszintén sajnáljuk az ezzel kapcsolatos kellemetlenséget!
Javasoljuk, hogy amennyiben 2 héten belül nem kapja meg a SIM-kártyát, az említett linken legyen kedves újra leadni rendelését, vagy üzleteink egyikét is felkeresheti feltöltőkártyás előfizetői szerződés megkötése céljából! Képviseleteink listáját a https://www.vodafone.hu/kapcsolat/uzletek oldalon részletezzük. Az átvételt követően a SIM-kártya aktiválását kérheti a kártya készülékbe helyezését követően a 1270-es telefonos ügyfélszolgálatunkon, vagy a https://www.vodafone.hu/shop/sim-aktivalas felületünkön keresztül.
Megértését és együttműködését köszönjük!


Kíváncsi leszek küldenek-e kártyát. :D

(#83009) zzola válasza stingy2 (#83002) üzenetére


zzola
félisten

Én nem védek senkit.
De nem voltál körültekintő, nem jártál utána a roaming költségeknek.
Ha utazás előtt vetted volna a fáradságot és felnézel a netre, kb . 2 perc alatt be lehetett volna zsebelni az információt.

:R

(#83010) yanna válasza zzola (#83005) üzenetére


yanna
őstag

Én csak arra céloztam, hogy itt tuti nem kap "igazságot" hetek , hónapok alatt sem, talán máshol többre jut a vélt, vagy valós dolgokkal.

(#83011) stingy2 válasza zzola (#83009) üzenetére


stingy2
senior tag

"De nem voltál körültekintő, nem jártál utána a roaming költségeknek."
Mivel kikapcsoltam az adatroamingot, így fel sem merült, hogy bármilyen költségem felmerül ezzel kapcsolatban. Ez eddig tökéletesen működő problémamegelőzés volt.

Egyedül abban hibáztam, hogy az átverős sms-üket nem olvastam végig figyelmesen, dehát azt meg nem véletlenül küldik azzal a szöveggel.
Mindegy, nálam voda = inkorrekt lehúzó cég, ha nem lenne még 11 hó hűség már holnap lépnék T-hez. Inkább egy digitális jólét csomag 2500-ért, vagy vmi küf csomag. Ha a voda így folytatja, még az is olcsóbb lesz.

#83010yanna persze, igazad van. De mint írtam, 1negatív véleményt 8x annyian olvasnak, mint egy pozitívot, ennyit nekem megér, ha ezért 1-2 ember elgondolkodik, és nem ezekkel szerződik ;). Nyilván nem az én esetem fog dönteni, ekkora arcom azért nincs, de ha már egy kis koporsószeg lesz, már megérte.

INTJ

(#83012) zzola válasza stingy2 (#83011) üzenetére


zzola
félisten

Hívd fel a 1270-et, meg tudják mondani most is, mennyi lenne a bontás díja. Ha nem vettél eszközt, akkor nem lesz magas a díj.

(#83013) dchard válasza Lauda (#83007) üzenetére


dchard
veterán

A látottak alapján az iróniát sem érti, nyilván a panaszát (már ha megírja) kettő perc alatt fogják dobni, és ponotsan arra fognak hivatkozni, mint amit már leírtatok. Az utolsó mondatom erre reflektál. ;)

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.