Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25001) NixonHUN válasza scapegt (#25000) üzenetére


NixonHUN
tag

Szia! Csak személyesen, mivel új sim kártyát kapsz. Üdv.

(#25002) lina79


lina79
csendes tag

Sziasztok!
Ha egy készüléket a voda GB-vel hirdet, adhatja mégis ICS-vel? Mi van, ha nekem ez nem jó így? Az ügyfélszolgálaton azt mondták, hogy mindent a legújabb frissítésekkel adnak... Ez igaz lehet? :F

Lina

(#25003) Rick4 válasza lina79 (#25002) üzenetére


Rick4
félisten

Melyik készülékről van szó?

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#25004) lina79 válasza Rick4 (#25003) üzenetére


lina79
csendes tag

Huawei G300.

Lina

(#25005) RedSix válasza lina79 (#25002) üzenetére


RedSix
tag

Hol hirdetnek GB-vel? A honlap ICS-ről ír.

***Live online, love online***

(#25006) lina79 válasza RedSix (#25005) üzenetére


lina79
csendes tag

A készülék Android 2.3 operációs rendszerrel érkezik, de már elérhető az Android 4.0 Ice Cream Sandwich frissítés.
És ha elérhető, akkor már azzal adják? Ez azt akarja jelenteni?

Lina

(#25007) RedSix válasza lina79 (#25006) üzenetére


RedSix
tag

Gondolom 2.3-mal szállították, de ICS-re frissíthető a vásárlás után, azért is van ott alatta a segítség az upgrade-hez.

***Live online, love online***

(#25008) lina79 válasza RedSix (#25007) üzenetére


lina79
csendes tag

De az enyémen ICS volt, amikor megvettem!

Lina

(#25009) RedSix válasza lina79 (#25008) üzenetére


RedSix
tag

Akkor miről beszélünk? :)

***Live online, love online***

(#25010) lina79 válasza RedSix (#25009) üzenetére


lina79
csendes tag

Én Gb-vel is szerettem volna kipróbálni.(sokak szerint úgy gyorsabb) És hadd én döntsem el, hogy akarok-e frissíteni. :((

Lina

(#25011) RedSix válasza lina79 (#25010) üzenetére


RedSix
tag

Hmm. A szerviz visszaállítja a korábbi verziót, ha kéred. Szerintem.

***Live online, love online***

(#25012) lina79 válasza RedSix (#25011) üzenetére


lina79
csendes tag

Bent van szervizben más okok miatt... Egy tanulófoma srác volt, aki átvette tőlem, azt mondta, nem lehet. Igen, igen, a voda honlapján van egy visszaállítási lehetőség.
Itt nem is igazán ez a probléma. Hanem, hogy amit leírnak, az miért nem úgy van? Miért nekem kell vesződnöm vele, hogyha a régit akartam volna. És még fel sem hívták rá a figyelmemet, hogy más op. rendszerrel adják.
Na mindegy.....

Lina

(#25013) negyedes válasza lina79 (#25012) üzenetére


negyedes
addikt

tan mert az uj kicsivel jobb....

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#25014) Zh1k


Zh1k
csendes tag

Hali
A Vodafone Kontakt csomagokban a lebeszélhető perc csak hálózaton belül érvényes vagy minden hálózatban? Lehetséges feltöltős kártyából előfizetésest csinálni úgy hogy a feltöltős olyan nevén van akinek nincs közüzemi számlája? Köszi

(#25015) mukibuci válasza Zh1k (#25014) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

minden irányban lebeszélhető, a bónusz percek viszont csak hálózaton belül.
lehetséges

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#25016) lina79 válasza Zh1k (#25014) üzenetére


lina79
csendes tag

Minden hálózatba. Én úgy tudom...
Ha nincs a nevén közüzemi szla, akkor a lakhelyén fizesse valaki, mindegy milyen néven van. Azt kell bevinni.

Lina

(#25017) eami válasza lina79 (#25010) üzenetére


eami
addikt

csak zárójelben megjegyzem, hogy a gyorsaság / lassúság és új funkciók mellett nem kevés biztonsági hibajavítások is bekerülnek egy egy ilyen frissítésbe. Ha nem frissítesz akkor elég szépen alá lehet szaladni pár dolognak..

(#25018) Valentino K. válasza lina79 (#25012) üzenetére


Valentino K.
senior tag

Komolyan az a problémád, hogy a Vodafone frissebb verziójú androiddal adta ki a G300-zat? :))
Melyik technikai zseni szerint gyorsabb a 2.3? ;]

Nikon D500 / Sigma 18-35 F1.8 / Nikon 300mm F4 PF / Asus ROG

(#25019) skylaner


skylaner
senior tag

Sony Xperia S telefonomhoz adott gyári füles jobb oldali hangszórója nagyon halkan szól. (Nem csak telefonnal, bármilyen eszközzel ez a helyzet)
A gyári kiegészítőkre adtak egy év garanciát.
Ha beviszem a Vodához akkor adnak helyette másikat, vagy hónapokig vizsgálni fogják?
Ha ott kell hagynom akkor még azzal is zsibbasztani fognak, hogy a telefont is ott kell hagynom?
Ha ott kell hagynom a telefont is akkor gondolom 0.0% az esély arra, hogy cserekészüléknek X Peria S-t kapjak?

Valamint amikor vettem ezt a telefont csak a SmartStoreban árulták (nem tudom, hogy ez változott-e azóta).
Csak oda vihetem be a fülest, vagy bármelyik Voda boltba?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#25020) lina79 válasza Valentino K. (#25018) üzenetére


lina79
csendes tag

Igen, az a problémám... :F
Hogy melyik technikai zseni, azt nem tudom megmondani. De az biztos, hogy mondanak ezt-azt. És én nem tudom, kinek, mit higgyek el. Mert én sem vagyok technikai zseni.

Lina

(#25021) mukibuci válasza skylaner (#25019) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

bármelyik üzletbe mehetsz, ott kell hagyni a telefont is és jó esetben kapsz cserébe egy smart kettőt

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#25022) Z0C! válasza Valentino K. (#25018) üzenetére


Z0C!
őstag

khm..a Defy-re már 4.1.2 is van, ámbár hivatalosan csak 2.2.
Az eddigi főzött romok közül a 2.3.7 bizonyult a legstabilabbnak a leghasználhatóbbnak...
szóval nem olyan hülye aki kitalálta.
A gyorsaság relatív. (azért mert a főképernyő smooth, vagy a tárcsázó 0,3sec alatt betölt..még nem nevezném gyorsnak)
persze mindez hardvertől függ :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#25023) skylaner válasza mukibuci (#25021) üzenetére


skylaner
senior tag

Valahogy sejtettem.
Meg sem lepődőm a színvonalon :W

(#25024) Vangelis válasza skylaner (#25023) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Én nem hagynám ott... mert még a végén kitalálnak valami hibát a telefonnal is.

Sony szerviz nincs???

Xar, hogy egy kiegészítő miatt a telefont is le kell adni... :(

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#25025) dedike válasza skylaner (#25023) üzenetére


dedike
addikt

A többi sem jobb szerintem. :(

Ér annyit az a füles, hogy otthagyd miatta a telefont? :U

Jó szerencsét!

(#25026) mukibuci válasza skylaner (#25023) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

gondolom majd ha lesz egyedi azonosítója a fülhallgatónak, akkor nem kell a telefont is leadni mellé :U

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#25027) snooze válasza mukibuci (#25026) üzenetére


snooze
veterán

hmm..ez jo hülye kifogás..ezek szerint bármilyen azonos tipusu füllhallgatot leadhatsz,mert semmi azonosito nincs..az meg külön csemege,hogy egy ilyen filléres dolgot (a telefonhoz képest) a teloval együtt kell garira leadni..én tuti hajitanám a füllhallgatot,vennék másikat..

GO Gunners!!!

(#25028) mukibuci válasza snooze (#25027) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

igen, meg is találtad a kiskaput, bármely fülhallgatót leadhatod javításra :D

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#25029) snooze válasza mukibuci (#25028) üzenetére


snooze
veterán

ahogy irtam is,tudod mikor foglalkoznék ilyen kis dologgal..többe kerülne az utánnajárás meg minden.. :) menne a kukába.. :)
csak az a szomoru,hogy a szolgáltatok is igy állnak hozzá az ilyen dolgokhoz..

GO Gunners!!!

(#25030) skylaner válasza snooze (#25027) üzenetére


skylaner
senior tag

Az lesz.
Ebayről 1800FT.
Direkt csinálják így, nehogy véletlenül kedved legyen bevinni. Vicc, hogy az ember vesz 120e Ft-s telefont és ezt kapja.

(#25031) mukibuci válasza skylaner (#25030) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

igazából snooze-nak van igaza és a vicc, hogy egy 100ezres telefon mellett egy egy 500 forintos fülhallgatón megy a para :D

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#25032) ricsi975 válasza mukibuci (#24942) üzenetére


ricsi975
csendes tag

..... Gondolom az itt betöltött ... MODERÁTOR-i (.... ) állás mellett főmunkaidős vodafone munkatárs vagy ! Legalább nézz utána miért nem "normáldíjas " a kék szám !!!

[ Módosította: mukibuci ]

(#25033) Vangelis válasza ricsi975 (#25032) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Azért nem normális mert elvileg olcsóbb....pont ez volt a célja. Most lehet számlázni..

De tény, hogy felhívhatnák az ügyfelek figyelmét arra, hogy olyat ne hívjon.

le van írva valahol az biztos... de mire megtalálja az ügyfél.

Nekem is volt olyan , hogy még a szolgáltató sem tudta, hogy ingyenes-e az adott szám vagy nem.

Én sajnos sokat hívtam a 1220-at. Meg is kérdeztem a telekomtól, hogy az a hoppá vezetékes díjcsomagban ingyen van-e. Rávágta, hogy igen mert rövid hívószám.
Persze, hogy kiszámlázták telenor mobil hívásnak. (aztán persze szépen jóváírták)

De az igaz, hogy a kék számok a hoppában ingyen vannak!!!!

Érdekesség képen!

Oda kell figyelni!

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#25034) mukibuci válasza ricsi975 (#25032) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

google első találat: A Kékszám egy olyan kedvezményesen hívható belföldi telefonszám, ahol a hívó fél ha vezetékes telefonról telefonál, csak a helyi tarifát, ha mobil-hálózatból kezdeményezi a hívást, csak a szolgáltató által meghatározott kedvezményes díjat fizeti. - az egy egészen speciális eset, hogy a szolgáltató által meghatározott kedveményes díj nem kedvezményes :B Olyat pedig szerintem sehol nem írtam, hogy a kék szám normál díjas :U

a stílusodon pedig kérlek finomíts egy picikét

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#25035) ricsi975 válasza mukibuci (#25034) üzenetére


ricsi975
csendes tag

Nem is azt írtam ,hogy normál díjasnak nevezted ! A lényeg ,hogy a "RED" tarifánál külön számlázzák ,amit te korrekt dolognak tartasz idézlek: "miért trükközés az, hogy a kék - nem normál díjas - számokat nem hívhatod ingyen?" Én úgy gondolom ha valami azért van kitalálva ,hogy olcsóbb legyen a kezdeményező félnek a hívásdíj,magyarul helyi belföldi hívásként van számlázva akkor az bele kellene hogy férjen a vodafonnál is ebbe a kategoriába. Trükközés vagy nem azt nem akarom minősíteni,de nem korrekt, az tény ! Szerintem !
A stílusommal lehet ,hogy tényleg baj van,de akkor a te hozzáállásodat nem tudom minek lehet nevezni...

(#25036) bolondember válasza ricsi975 (#25035) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

idézek a Voda honlapjáról:

"Végtelen perc és SMS
Korlátlan beszélgetés és SMS, minden normál díjas belföldi mobil és vezetékes hálózatba"

Na, a kék szám k*rvára nem tartozik ezekbe. Tehát? :U

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#25037) mukibuci válasza ricsi975 (#25035) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

nem a RED csomagnál számlázzák külön, hanem MINDEN csomagnál :U

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#25038) ricsi975 válasza bolondember (#25036) üzenetére


ricsi975
csendes tag

Tehát.... Érdekes ,hogy sok ember érti a lényeget és persze vannak olyanok is akik nem akarják megérteni és a megfogalmazást szó szerint linkelgetik. Megpróbálom neked levezetni egyszerű parasztnak is érthető módon ,hátha a nagy MODERÁTOR-i gondolkodásvonal mentén haladó értelmezéseddel is megérted. A kék szám hívása vezetékes telefonról egy pestről debrecenbe irányuló hivásnál úgy kerül számlázásra, mintha pestről 06-1 hívószámú számot tárcsáznál. A különbözetet a hívott fél (a kék szám tulajdonosa) fizeti hivatalosan. Az hogy ténylegesen fizet e érte nem számít,a dolog lényege ,hogy a hívást kezdeményező fél helyi hívásdíjért beszélhet. Amennyiben a "kék" szám lényegét nézzük,akkor az mindenképpen a hívást indító felet kívánja támogatni ! Tehát ????
A kedves MODERÁTOR(csupa nagy betűvel) kollégád szerint anno a kommunikációs adó körüli trükközés sem volt az, sőt a Vodafone volt nagylelkű ,hogy 8napig engedte felmondani a szerződéseket. Akkor is én voltam az érthetetlen szerintetek,mert lázadtam hogy a 9.napon nem engedte felmondani a szerződéseimet a cég. Láss csodát, aztán mégiscsak fel tudtam mondani költségek nélkül mind a 4 előfizetésem. Még azt is amelyiken 2012.02.hónaptól telefonvásárlással volt hosszabbítás.

(#25039) ricsi975 válasza mukibuci (#25037) üzenetére


ricsi975
csendes tag

Én tudom, köszönöm !

(#25040) ricsi975 válasza mukibuci (#25037) üzenetére


ricsi975
csendes tag

Mindegy én nem kötözködni szeretnék,csak úgy látszik félreértettem a topik lényegét. Azt hittem itt a tapasztalat csere az emberek segítése a céljából történik,de belátom rossz helyen vagyok....

(#25041) vgyuri válasza ricsi975 (#25038) üzenetére


vgyuri
őstag

Mukibuci moderátor, nem hiszem hogy ezért kapna pénzt. Vodafone-nál is dolgozik, az itteni segítségéért sem hiszem, hogy külön fizetnének neki.

A kék számok hívásáért fizetni Red-del sem helyes, de mindegyiknek van vezetékes (külföldről is hívható) száma. Érdemes lenne ha több ember is írna a Vodának, hogy oldják meg ezt a problémát, pl. kék szám hívásánál vezetékesre átirányítással.

(#25042) bolondember válasza ricsi975 (#25038) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

értsd már meg, hogy a KÉK SZÁM nem normál díjas szám!

És azt is jobb ha tudod, hogy olyan, hogy "helyi tarifákkal hívható szám" értelmezhetetlen egy mobil esetében.

A személyeskedést pedig hanyagolhatod nyugodtan, mert azzal csak magadat járatod le. :K

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#25043) ottoyes válasza ricsi975 (#25040) üzenetére


ottoyes
senior tag

..á,mindegy..

Ottoyes

(#25044) Vangelis válasza ricsi975 (#25035) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Érdekes mert pl a telekom ezt írja:

díjcsomagok havi díja 100%-ban lebeszélhető alapdíjas hálózaton belüli, valamint más belföldi mobil- és vezetékes hálózat előfizetői felé indított
Itt ugye érthető az is, hogy minden vezetékes. tehát a kék szám is vezetékes hívószám.
Akkor most nálunk beletartozik vagy sem?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#25045) mukibuci válasza Vangelis (#25044) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

t-mobile ászf: A lebeszélhető percek nem vonatkoznak a külön hívószámon, illetve kék és zöld számon elérhető szolgáltatásokra.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#25046) ricsi975 válasza bolondember (#25042) üzenetére


ricsi975
csendes tag

Én értem hidd el,nem is arról van szó ! Majd ha elolvasol egy hozzászólást végig ,nem egyből az első sor "értelmezése" után válaszolsz akkor te is megérted. Segítségnek jó ha tudod ,hogy amikor a kék számok bevezetésre kerültek már voltak mobilszolgáltatók. A hívás akkoriban úgy volt számlázva mintha a saját szolgáltatód hívószámával hívtad volna,ennyire egyszerű volt nekik értelmezni valamit ,ami elég egyszerű szándékkal lett bevezetve. Amúgy meg elkanyarodtunk a témától,mert szerintem a trükközés vagy nem trükközés a lényeg. Vagy nevezze mindenki ahogy éppen jól esik....
Személyeskedni pedig nem akartam,de ha valaki tényként közöl olyanokat amihez köze nincs az nem tetszik !
További szép napot !!! ;)

(#25047) ricsi975 válasza vgyuri (#25041) üzenetére


ricsi975
csendes tag

Ez benne a legszomorúbb ,hogy plusz pénzt se kap érte...! :D

(#25048) mukibuci válasza ricsi975 (#25046) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

vodánál 2006os a legrégebbi ÁSZF, ami fent van a honlapon, ott már külön ára volt a kék számoknak, T-nél 2011es a legrégebbi. Telenornál 2007 a legrégebbi, ott azonos az ára a normál percdíjakkal, viszont nem használható fel az alap havidíj erre.

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#25049) eami válasza bolondember (#25042) üzenetére


eami
addikt

a helyi tarifám mobilon nem a hálózaton belüli normál díjas tarifa?:D

(#25050) mukibuci válasza eami (#25049) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

nem

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.