Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68251) NandorHUN válasza Bodz (#68246) üzenetére


NandorHUN
addikt

Aha, akkor okés. :) Csak csodálkoztam, hogy fericske 5m-es Meze tartozékról beszélt, mert olyan kábelt még webshopjukban se láttam.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#68252) karmaresz


karmaresz
senior tag

@allein: Nem írtad, milyen zenei stílus(oka)t hallgatsz, mennyit lenne a fejeden egy átlagos napon, de ha nem tervezel később erősítőt venni, szerintem spórolj magadnak és 50e alatti kategóriában gondolkodj.

[ Szerkesztve ]

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#68253) Bodz válasza allein (#68245) üzenetére


Bodz
Topikgazda

A szemüveg bonyolítja a helyzetet. Az összefoglalóban találsz pár helyet, ahol fejeseket lehet meghallgatni. Érdemes lenne csapnod egy kört. :)

(#68254) fericske válasza NandorHUN (#68251) üzenetére


fericske
addikt

A Meze fazonok mondták nekem még a bemutatóján. Nem tartották a szavukat :)

(#68255) HThomas válasza Sefter (#68250) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

+1 a circum-ra... soha nem volt bajom a szemüveggel. Valszeg a kerettől is függ. Viszont tényleg érdemes lehet próbálni, ha megoldható.

(#68256) allein válasza karmaresz (#68252) üzenetére


allein
addikt

(#68253) Bodz - lehet az lesz, elmegyek és teszek egy próbát.

Van erősítőm is, pont ezen gondolkodtam, hogy lehet lesz olyan alkalom amikor mondjuk jobb minőségű zenét hálózatról játszanék le, ebben az esetben erősítőre csatlakoztatnám a fejhallgatót.

Semmi komoly zene :N Telefonon inkább a Deezert használom és inkább pop zene az amit hallgatok. Néha egy kis light-os rock, Bon Jovi.

Nem lenne azért egész nap a fejemen, melóba és haza, napi 1-2 óra. De ettől függetlenül nem gond ha minőségű fejhallgató :K

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#68257) NandorHUN válasza fericske (#68254) üzenetére


NandorHUN
addikt

Mondjuk nem egy nagy kunszt szerezni hozzá kábelt, hivatalos webshop amúgy is elég drága, max driver vagy konkrét alaktrészvételre jó, elég megnyugtató, hogy fejes bármelyik alkatrészét lehet külön-külön cserélni viszonylag olcsón.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#68258) Dorien válasza allein (#68256) üzenetére


Dorien
veterán

ATH-M40x, ATH-MSR7, Meze 99 Neo / Classic - ezek könnyen hajthatóak és utcára is vállalhatóak. A szemüveg miatt csakis próbával - zárt fejeseknél nagyon bele tud nyúlni a hangképbe, ha szökik a hang, lásd AKG K550 / K553 széria.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#68259) Dorien


Dorien
veterán

Csak kíváncsiságból: AKG Q701-hez van értelme egy ilyen [link] aftermarket kábelt beszerezni vagy van ennél jobb ajánlat? Netán forduljak AVX-en Bordor fórumtárshoz? :)

Igazából semmi bajom a gyári 3m-es neonzöld kábellel, csak érdeklődöm... :)

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#68260) vitezlejszlo


vitezlejszlo
őstag

Sziasztok

Nézegetem messziről az AKG K712 Pro-t. Olvasom a 3db-s basszus kiemelést. Namost meghallgatni nem tudom, de ez mennyire.. hmm.. sok? Jazz, rock amit szeretek hallgatni, semmi tucctucc semmi bummbumm. Van egy Hd650-es Sennheiserem otthon, annak tetszik a hangja, ahhoz kepest ez milyen? Esetleg egy AKG Q701?

Volt kölcsönbe egy Superlux HD681-es fülesem, hát az egy értelmezhetetlen valami volt, olyan basszusa volt, amitol semmi mást nem lehetett hallani... na az ilyen füleseket szeretném messze elkerülni...

Köszi
laca

(#68261) NandorHUN válasza karmaresz (#68252) üzenetére


NandorHUN
addikt

Tehát ha jól értem 50 fölött nem érdemes alacsony impedanciájú fejest venni szerinted? Ezt a logikát kifejtenéd?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#68262) gaborka8x8 válasza vitezlejszlo (#68260) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

A 3 dB-es kiemelés az a szint, amit már meghall az ember. Az emberi hallás nagyon érdekesen működik. Most nem bonyolódnék bele, hogy bizony frekvenciákon (amik régen a túlélést biztosították az ősembernek) akár 1 dB-es hangerőváltozást, hangerőskülönbséget is jelentősnek érzékel (eredeti hangerőtől függő mértékben), míg más frekvenciákon a 3 dB-es változás sem éri el az érzékelési küszöböt. De általánosságban, mint fentebb írtam, 3 dB-es változást már meghall az ember, és 6 dB-es hangerőnövekedést pedig már dupla olyan hangosságnak érzékel.

A K712-est nem ismerem, de az a tapasztalatom, hogy akik kedveli a Q701-es világos, levegős, precíz hangzását, azok nem szeretik a HD-650 álmos, vagy már inkább gyászos sötétségét, lassúságát, és vice versa, azaz, akik szeretik a HD-650-es testességét, a felvételi hibákat nagyvonalúan megbocsátó, azokat inkább elnyelő, mint megmutató tolmácsolását, azok nem szeretik a Q701-es élénkségét, pezsgő lendületét, mert sokszor már izgágának tartják, nem szeretik, hogy sokkal több részletet mutat, és ezzel együtt sajnos a gyengébb felvételek hibáit is erőteljesen érzékelteti.
Nagyon kevés olyannal találkoztam, akinek mind két irány bejönne, és azoknál is inkább oly módon, hogy bizonyos zenékre az egyik, és egészen másfajta zenékre pedig a másik.

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#68263) niof válasza gaborka8x8 (#68262) üzenetére


niof
addikt

Mikor zenét szerkesztek, és a végső hangzás kialakítása a cél, akkor a DAW-ban használt egyik pluginemnél a 0,5dB-es változtatásokat már kihallom a HD650-el. (Az adott plugint ilyen osztásokban lehet szabályozni.)
Én nagyon szeretem a hangját, pont úgy szól, ahogy szerintem kell egy nagyon jó hangú fejhallgatónak (ne adj isten rendszernek) szólnia kell! De persze mindez "gusztus dolga".
Már többen mondták, amit ön is az AKG fejesekről, és egyre biztosabb vagyok benne, hogy nem is vagyok kíváncsi rájuk, ezek alapján. Mondjuk a tapasztalataim az AKG-vel sekélyesek, de amit eddig hallottam, az nem tetszett...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#68264) vitezlejszlo válasza niof (#68263) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Köszi a válaszokat!

AKG-t nem hallottam még... Nehogy meghallgassam, aztán a HD650-t akarjam eladni.. :D

(#68265) #56474624 válasza niof (#68263) üzenetére


#56474624
törölt tag

Kérdés, kinek mi a cél. Ha a minél nagyobb pontosság, akkor a felvétel hibái is átjönnek szükségszerűen.

Én annak a híve vagyok, hogy a hallásom szűrje ki ezeket, ne az eszköz. Vannak persze szélsőséges esetek, pl. a Sepultura Schizoprenia című albumáról még középiskolás koromban, mikor egyszerű discmanen egyszerű fülhallgatóval hallgattam zenét, meg nem mondtam volna, hogy mennyire vacak hangminőségű. Mondjuk olyan is volt (pl. Darkthrone - Transilvanian Hunger), ami már azon is nagyon rosszul szólt. :)

(#68266) vitezlejszlo válasza gaborka8x8 (#68262) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

De most akkor a basszus ezzel a 3dB-el sok vagy pont jo vagy eleve minek piszkálnak bele kategória?

(#68267) ribizly


ribizly
veterán

Sziasztok!
Hol lehet meghallgatni ezeket:
Sennheiser HD700 / HD800 / HD800S
AKG K712 / K553 (MK akármelyik)
Audio-Technica R70X
?

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#68268) vitezlejszlo válasza gaborka8x8 (#68262) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Illetve ha Q701 vagy K712 pro... Akkor melyiket, ha az a cél, hogy szépen szóljon ne műviesen?
Kezdek megzavarodni :/

[ Szerkesztve ]

(#68269) gaborka8x8 válasza vitezlejszlo (#68266) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

A Q701 basszusa valóban kevés egy kicsit bizonyos zenéken, és szerintem ezen próbáltak változtatni a plusz kiemeléssel.
De egy fejhallgató -tűnjön bármilyen egyszerűnek is- komplex dolog, és ha változtatnak egy valamin, azzal más dolgok is változnak.

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#68270) gaborka8x8 válasza vitezlejszlo (#68268) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

Mint írtam: "A K712-est nem ismerem,"
( De azt hiszem, nekem tetszene. :) )

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#68271) #56474624 válasza ribizly (#68267) üzenetére


#56474624
törölt tag

K553-at szerintem nem fogsz találni meghallgatásra, mert azt az USA-ban forgalmazzák a K550 mk2/mk3 helyett. A kettő hangra azonos, ezt mondják. K550-et meg az extreme audioban meghallgathatsz. Bár mobilról szerintem gyengén szól, mert nem színez; azt adja, amit egy mobil tud.

[ Szerkesztve ]

(#68272) ribizly válasza #56474624 (#68271) üzenetére


ribizly
veterán

THX az info-t! Akkor ellátogatok majd oda valamikor.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#68273) Dorien válasza vitezlejszlo (#68268) üzenetére


Dorien
veterán

Nekem Q701 van. Mélyemelős Sense V1 erősítővel imádom a hangját, de még így sem árt neki egy +3dB @ 50Hz mélyemelés, szóval másoknak inkább a K712 Pro-t ajánlanám (bár nem hallottam). Q701-et már nem is kapni újonnan...

ribizly: A K553 állítólag annyiban különbözik a K550 MkII-től, hogy egy kicsivel vékonyabb a fejpánt párnázása, hangra viszont tökugyanaz. Ezt olyan valaki írta a Head-Fi-n, aki kíváncsiságból megvette mindkettőt. :)

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#68274) #56474624 válasza ribizly (#68272) üzenetére


#56474624
törölt tag

Csak a felhelyezésre kell odafigyelni. Fél év után jöttem rá, hogy addig rosszul tettem fel a K550-et. :DDD Viszonylag kicsi a fülem, így a K550-ben elég nagy a mozgástere. Eddig a fülem relatíve kissé hátul volt a kagylóban (vagyis a fejhallgató kagylója előrébb a fejemen), nemrég került kb. középre. Bár nem biztos, hogy mindenkinek pont így tetszene jobban, mert a basszus egyértelműen vékonyabb lett, de az egész tisztább, nyitottabb hangzású lett feszesebb mélytartománnyal, pont ezt szerettem volna. Lehet, hogy sokan kapásból ezzel a hanggal találkoznak a K550 esetén, és erre mondják, hogy basszushiányos, még ha jól is szigetel nekik.
Szóval lehet rajta hangolni előre-hátra mozgatással, sőt a szorítóerővel is (persze ez sok fejhallgató esetén így van bizonyos fokig). Én mindig szeretek elmélyedni adott fejhallgató "lelki világában", próbálni kihozni belőle a legjobbat. Nem feltétlen kell két fejhallgató a különböző stílusokra, mert egy fejhallgatóból is többféle hangképet ki lehet hozni, K550 esetén szerintem hatványozottan igaz. Persze basszushenger sosem lesz, de egy kis plusz mélyet pusztán másféle felhelyezéssel nem nehéz kihozni belőle, ha adott zenemű épp azt kívánja meg.

[ Szerkesztve ]

(#68275) ribizly válasza #56474624 (#68274) üzenetére


ribizly
veterán

+@Dorien
Köszönöm szépen az info-t meg a tanácsokat. Rápróbálok mindenképpen. Ki tudja melyikkel esik szerelembe az ember.:)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#68276) cherockee


cherockee
aktív tag

- Takstar Pro 80 kapható még bárhol? Formára megfelelő utódja van? (A fejpántot tekintve.)

- Superlux HD660 fejpánt minőségéről valaki tud valamit mondani? Kipróbálási lehetőséget is ajánlhattok. Elsődlegesen a fém és műanyag részek érdekelnek.

(A fenti két típusból CSAK a fejpánt érdekel, alkatrésznek lesz.)

(#68277) Dimaj


Dimaj
aktív tag

Helló.

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót? Otthon
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni? YouTube, film, twitch
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg? 60k
4.) Új vagy használt? Új
5.) Circumaural vagy supraaural? Mindegy
6.) Zárt vagy nyitott? Zárt
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar? Jó magas, közepét, de a basszus is üssön egy robbanasnal filmben
8.) Honnan vásárolni? Itthonról
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)? USB dac

Sennheiser HD 25 néztem.

(#68278) cherockee


cherockee
aktív tag

Beyerdynamic alkatrészbeszerzéssel van valakinek tapasztalata? DT 770 fejpánt alkatrészekre lenne szükségem, írtam viszont a basys-nek, más üzleteknek, választ nem kaptam.

(#68279) cherockee


cherockee
aktív tag

Shure SRH-840-es jelenleg nem túl boldog tulajdonosa vagyok. Hangját imádom, kényelemmel sem volt bajom (napi 10-14 óra körüli időt van rajtam).

1 év után viszont a fejpánt az Y műanyag közepén (az állítható résznél, https://i.imgur.com/rEI9BiR.jpg ) eltört. Hajszálrepedések (több is, kb. 10 különböző helyen) jelentek meg előtte is már, egyértelműen nem egyszeri megfeszítés eredményeként (beltérben, csak én használtam, kímélően).

Szervíz azonnal cserélte az egész fejpántot, korrektek voltak, megnézték, nem kérdeztek semmit, 3 hét, csere megtörtént. Majd 2,5 hónap alatt újra megtörtént a repedezés, nem vártam meg a törést, visszavittem. Nem szervizes kolléga vette át a fülest, nem tudta, hogy típushiba-e, de ránézésre közölte, hogy ez van, ez ilyen lesz, törni fog. Látható, hogy rosszul van megtervezve, én is láttam. Tanácsolta, hogy adjam el, megjavítják, de hát ez ilyen lesz.

Ahogy látom vannak róla tapasztalatok neten. Megnéztem, a fejpánt 20e körül van alkatrész áron, ami egy 45e-60e Ft-os fülesnél szerintem nem jó vicc, főleg, hogy csak forrasztással lehet cserélni, és csak egészben. Hiába van 3 év garancia rá, ha félévente 2-3 hétig nincs nálam, plusz el kell mennem vele szervízbe és mennem kell érte.

Hangsúlyozom: a hangja tökéletes szerintem a kategóriájában, ha flat, referencia, ..., irányt keres valaki. De amikor mondjuk egy Beyerdynamic DT 770 fejpánt olyan rémesen profi és egyszerű, és alkatrészenként pótolható, vagy amikor a Shure SRH-1540 gyakorlatilag azt a fejpántot tartalmazza, amit a 840-esnek kéne, akkor szerintem jogosan jelzem panaszom.

(#68280) fd3 válasza NandorHUN (#68251) üzenetére


fd3
tag

Sziasztok,

Egy AKG K712 pro vásárlásán gondolkodom.
Jelenleg egy Beyer DT770 Pro-m van amit imádok, viszont kicsit lehetne még talán hangosabb, torzítás nélkül.
Hangminőségben tud olyat mint a Beyer? Volt már itt valakinek mindkettő?
Illetve ha valakinek van egy és Bp-en lakik, el lehetne esetleg menni kipróbálni? (viszek sört, illetve a DT770 Pro-t :D )

(#68281) fericske válasza fd3 (#68280) üzenetére


fericske
addikt

...lehetne még talán hangosabb, torzítás nélkül...
Ehhez nem a fejhallgatót kell cserélni, pláne ha imádod, hanem az erősítőt, meg egy jobbféle dac sem árthat.

(#68282) fd3 válasza fericske (#68281) üzenetére


fd3
tag

ahha.

nem vagyok nagy audiofil, sem túl jártas a témában, azt hittem hogy a fejhallgató nem bírja már kakaóval.
most egy Fiio E10K Olympus 2-m van, gondoltam hogy azt is le kell majd cserélni, 25-30ezres árkategóriában van ami ennél jobb? annyit még talán áldoznék rá. ettől függetlenül meghallgatnám a K712-őt is, side-by-side hogy lássam van-e értelme cserélni.

(#68283) Tim82 válasza cherockee (#68278) üzenetére


Tim82
nagyúr

Van, de 2-3 évvel ezelőttről, amikor a Basys-on kívül még más is volt hivatalos hazai Beyer forgalmazó (Bluesound). Amikor nem rajtuk keresztül intéztem, akkor meg a nomono.hu volt a segítségemre a beszerzésben.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#68284) #56474624 válasza cherockee (#68278) üzenetére


#56474624
törölt tag

Basysnek én is kétszer, két különböző email címre írtam, aztán kaptam választ. Esélyes, hogy mindkettő egy helyre ment, mert a második emailem után az első üzenetemben címzett email címről kaptam a választ.

Ha már írtál nekik, szerintem hívd fel őket, egyeztesd velük az emailt is, hogy már küldtél, akkor ott értesítenek majd. Bár a tavalyi tapasztalatom nem volt túl jó velük, akkor külön egy hangszóróvédő szivacsot akartam venni, és 2 hónapba telt, mire kaptam az emailt tőlük, hogy beérkezett. De addigra már beszereztem máshonnan. Na most ez nem játszik nekem. Egyébként inkább kerülném már a basyst. :U

[ Szerkesztve ]

(#68285) Dorien válasza fd3 (#68280) üzenetére


Dorien
veterán

Az E10K azért nem olyan rossz DAC. Hány ohmos az a DT770, hogy nem elég a hangereje?
A high gain kapcsoló is "H" állásban van? :U

Erősítőben én ezt ajánlom, több mélyet és nagyobb teret ad a fejeseknek: [link]

Ha torzít a DT770, akkor meg ott valami probléma van. Ez nem egy Omnitronic SHP-600.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#68286) Riccsiz_h


Riccsiz_h
aktív tag

sziasztok !

Vezetékes fejhallgatót keresek munkahelyre. A lényeg hogy lehetőleg ne nagyon hallatszódjon ki ami szól benne (hogy mást ne zavarjak), illetve ha szigeteli valamennyire az irodazajt, az is hasznos lenne. Olyan 6000 HUF-ot szánnék rá (max +1-2 ezer még belefér indokolt esetben). Itthoni vagy külföldi rendelés egyaránt játszik. Semmi extrák nem várok el, egy laptop integrált hangkártyájához csatlakoztatom. Maximum annyi az elvárás hogy középtávon is kényelmes legyen, meg azért egy elfogadható hangzás.

Most egy Sony MDR-ZX110 fülesem van (4 ezerért vettem 1 éve) ezt váltaná. Mert sajnos bal oldalában időnként "ugrál" valami, konkrétan a hangok (de sokszor csak a lépéseim) hatására érzem és hallom ahogyan hozzáütődik a fülhallgatón belül fizikálisan "valami valamihez" és nagyon zavaró időnként.

Előre is köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

Üdv. Riccsiz

(#68287) fd3 válasza Dorien (#68285) üzenetére


fd3
tag

igen, H állásban van, és a bass is ON-ban van, szeretem a mély hangokat.
8-asig van tekerve, így tudok elmenni kb. 70-80%-os windows hangerőig.
250 ohmos a fejhallgató.
szóval tudnám még feljebb tekerni a hangerőt, de akkor azért már elkezd torzítani a mély.
nem azt mondom hogy nem hangos, de szeretnék néha megsüketülni zenehallgatás közben :))

(#68288) blve válasza vitezlejszlo (#68266) üzenetére


blve
csendes tag

Nálam a q701 és k712 példányaim között egyértelmű különbség van. Azért tettem próbát a 712-vel, mert bizonyos könnyűzenei számoknál éreztem, hogy több basszussal képzelték el, mint ahogy azt én hallom. Hiányzott egy kicsi, és azt a 712 meghozta. Mondjuk dobozból kivéve kicsit meg is lepett a többlet, de rövid idő után már úgy éreztem, hogy ez a hangzás a természetesebb, a valósághoz közelibb. El tudom képzelni, hogy bizonyos esetekben jól jön a q701 vékonyabb hangja (nem csak ízlésről beszélek, hanem célszerűségről, "kritikus hallgatás", ilyesmi), de ha elengedett zenehallgatás a cél, akkor mindenképpen jó lenne mindkettőt meghallgatni, mert nem mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#68289) fehér_ember válasza #56474624 (#68274) üzenetére


fehér_ember
addikt

Biztos K550-ről van szó? :D
Na jó, csak egy kicsit furcsa ilyeneket olvasnom, mert nekem még soha nem sikerült úgy felhelyeznem hogy szökött volna a basszus vagy hogy kevés lett volna. Hisz olyan puha a gyári párnája hogy szerintem lehetetlenség hogy ne zárjon megfelelően, nem is tűnt fel még soha hogy bármerre tudnám mozgatni a fülem körül; tehát szinte olyan mintha csak egyfajtaképp tudnám felhelyezni, és ráadást mindig jó is (persze lehet hogy nagyobb a fejem és a fülem mint az átlagnak). Sőt szinte mindig szemüveggel használom és az sem okoz semmi gondot.
Még mindig nagyon elégedett vagyok vele, és nem értem hogy bírtam meglenni egy nyitott fejhallgatóval ezelőtt; szerintem a zárt sokkal jobb, (számomra így minőségibbnek tűnik a hangzás) és alapból sokkal több részlet van meg; nemcsak zenét hallgatni jobb vele hanem pl. összemérhetetlenül pazarabb filmnézésre. Ezelőtt nem is tűnt fel hogy a filmekben is ilyen mindenre kiterjedő a hangmérnöki munka, és hogy mennyivel jobb így, hogy minden kis nüansz jól hallhatóan megvan.
Amúgy megjött Kínából a "szövet" párna is hozzá, sajnos méretben laposabb mint a gyári, remélem azért azzal is jó lesz.

(#68290) Bodz válasza Dimaj (#68277) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Milyen usb dac?

(#68280) fd3: Ha 770 Pro és még az E10K-n a mély kiemelés is be van kapcsolva (ezért torzít amúgy nagyon magas hangerőn), akkor neked egész biztos, hogy nem kell K712.

[ Szerkesztve ]

(#68291) Samtya válasza cherockee (#68276) üzenetére


Samtya
senior tag

Takstar Pro 80 nem kapható már, de a jófogáson jelenleg van 1 darab. Az utódja a Pro 82, ez már más.
Formára megegyező változatok:
- Omnitronic SHP-600: [link]
- Takstar HI2050: [link]
- többféle ISK: [link] [link] [link]
A Takstar Pro 80 típusú fejpántok nem egyeznek meg a Beyer DT770 pántjával.
A Superlux HD660 fejpánt burkolata hajlamos a hámlásra.

(#68292) cherockee válasza Samtya (#68291) üzenetére


cherockee
aktív tag

Köszönet a válaszért!

- Takstar Pro 82 ahogy látom formailag teljesen más, a Pro 80-as formáját keresem.

- Jól látom, hogy a (Kingston) HyperX Cloud széria is Pro 80-as formájú? Tudom, hogy a Takstar OEM, a HyperX-et is ők gyártják?

- Listát köszönet, az ISK modelleket nem ismertem, még lehet jobbak is nekem (olcsóbbak).

- Takstar Pro 80 vs Beyerdynamic DT 770: láttam, hogy vannak eltérések (főleg a fültok részen), elsődlegesen a célnak mindkét méret megfelel, és a felépítés szimpatikus.

- Superlux hámlását ránézésre jól tippeltem akkor meg, így, hogy az Omnitronic kb. ugyan annyiba kerül (2e különbséggel) elég esélyes, hogy nem ez lesz a donor.

Röviden, hogy mire kell: csak a fejpánt érdekel, a másik hozzászólásomban leírt Shure SRH 840-eshez lesz, új fejpántnak. Kényszerülök átépíteni, nem fogom negyedévente hordani szervízbe. A Beyerdynamic fejpántok felépítése szerintem zseniális, ha egyszerű felépítésűt és könnyen karbantarthatót keresek, nekem a látványa is tetszik, próbáltam a DT 770-t, tetszett (hangja nem, ezért is nem cserélem a Shure-t, V alakú nekem a DT 770). A terv egyelőre csak annyi, hogy szerzek olcsón egy "Beyer" v. Takstar fejpántot (mivel újat akarok valószínűleg egészben veszek egyet, alkatrészt nem találtam), és a Shure fültokját valamilyen toldással hozzáépítem. Tökéletes lesz :).

(#68293) Sonja válasza cherockee (#68292) üzenetére


Sonja
veterán

A Kingston HyperX Cloud I és Kingston HyperX Cloud II egy Takstar Pro 80 fejhallgató + Mikrofon (Cloud I) + 5.1-es hangkártya (Cloud II). A többi HyperX-es fejhallgatónak (tudtommal) nincs köze a Takstar-hoz.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#68294) Samtya válasza cherockee (#68292) üzenetére


Samtya
senior tag

Ja igen, a HyperX is ugyanaz, csak ezt olyan sokszor mondtuk már, hogy mindenki tudja. :)

Takstar vs. DT770: egyrészt igen, a fültok részen a Takstar átmérője kisebb. 75mm vs. 90 mm.
Fontos: maga az egész Takstar fejpánt kisebb fejméretre húzható ki, mint a Beyer. Konkrétan az Omni SHP-600 max. pántállásom jó rám és csak közepes fejem van vékony hajréteggel.
Az SRH840-es csészékkel összeépítve is necces lehet a méret nagyfejűeknek.
A szorossága kb olyan, mint a Beyer Edition modelleké, tehát jóval gyengébben szorít, mint a Pro modellek. Ez nem gond, így kényelmesebb.
Tipp: ha megveszed valamelyik Takstar származékot, először járasd be, hallgasd meg. Lehet, hogy megfelelne a hangja, mert ebből a szempontból nem rosszak ezek, sőt elég jók.

(#68295) beginnerguy válasza beginnerguy (#67917) üzenetére


beginnerguy
tag

Hosszas almatlan ejszakakon at valo gondolkodas utan lottem egy Bose QC25-t hasznaltan (konkretan uj) minden tartozekaval 30E-ert latatlanban. Ennyiert jo vetelnek tunt es meg ennyit ki mertem adni erte. Mindenkinek koszonom a segitseget a temaban, eleg kozel volt meg az ajanlott Pioneer meg a Beyer amazonrol, de gyozott az ANC. Ket oraja hallgatom telefonrol, szerintem nagyon jol megleszunk :) Fulemre pont illik, eleg kenyelmes (kicsit lehetne meg jobban), nem tunik premium epitesi minosegnek, de a hangja + ANC karpotol. ANC nelkul viszont veszit a hangminosegbol (szerintem), eszrevehetoen megvaltozik a "hangkepe". Jah es az ANC brutal jo :) Viszont a fejes mar kozepes hangeron sem szigetel tokeletesen kifele, teljesen csendes kornyezetben csak halkan ajanlott hallgatni. Igazabol minden amit olvastam rola, egybevag a tapasztaltakkal (persze 2 ora alatt nem vonnek le messzemeno kovetkezteteseket, nevezzuk inkabb elso benyomasnak)

[ Szerkesztve ]

(#68296) Tomi_Sci válasza cherockee (#68292) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

A Takstar-féle fejpánt szerintem sokkal jobb mint a Beyeré, ha beállítom egy pozícióba akkor ottmarad, nem nyekereg, kattog, akad be féloldalas állásba. Van itt négy Beyer ilyen pánttal, ebből kettő teljesen újan került hozzám, és talán az egyiknek mondanám jónak a pánt állítását. A többi általában szépen visszaugrik egyel kisebb állásba, vagy olyan mintha nem is lennének fokozatok stb.

Gondoltam kicserélem a kis fillérer műanyagot ami a méretállításért felel, de marha drága, illetve az új sem volt sokkal jobb. Persze a 770 hangja azért otthagyja a Takstart. Kényelem terén is a plüss párnás Beyer az igazi, de a Pro 80 sem nyomott még soha.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#68297) karmaresz válasza NandorHUN (#68261) üzenetére


karmaresz
senior tag

Félreértettél. Nem az alacsony impedanciájú fejes szerintem a szűk keresztmetszet, hanem a telefonokba integrált DA konverterek és erősítők.

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#68298) karmaresz válasza Dorien (#68285) üzenetére


karmaresz
senior tag

Nálam is meghajtja a 250Ohmos DT990-és az Amiron Home-ot is az E-10K. Az R2R-11 óta nem ezt csak a notebookomhoz használom, de a hangerővel egyik esetében sincs probléma.

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#68299) #56474624 válasza fehér_ember (#68289) üzenetére


#56474624
törölt tag

Hisz olyan puha a gyári párnája hogy szerintem lehetetlenség hogy ne zárjon megfelelően

Külföldi és magyar oldalakon visszaolvasol: az a ritkább, ha jól szigetel.

(#68300) Dimaj válasza Bodz (#68290) üzenetére


Dimaj
aktív tag

Musiland 01us

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.