Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3351) Brenyo válasza bigmasterg (#3349) üzenetére


Brenyo
tag

Hű, ez nagyon szép darab :) Gondolom ez se kapható kishazánkban, mondjuk úgy...még ma :D

(#3352) krichd1 válasza ntomka (#3348) üzenetére


krichd1
addikt

Mi a baj a D7000-el ? Eddig senkinek sem tetszett igazán, ennyire el lett cseszve a hangja ?

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#3353) ntomka válasza bigmasterg (#3349) üzenetére


ntomka
nagyúr

Már el van adva. :)

(#3352) krichd1: Miből szűrted le, hogy senkinek nem tetszik? :)

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#3354) krichd1 válasza ntomka (#3353) üzenetére


krichd1
addikt

Elég gyorsan cserélget gazdát...

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#3355) ntomka válasza krichd1 (#3354) üzenetére


ntomka
nagyúr

Az egy dolog. :)

ツ Headphones on - World off

(#3356) Brenyo válasza bigmasterg (#3349) üzenetére


Brenyo
tag

Köszön a segítséget! :R

(#3357) bajnokpityu válasza krichd1 (#3354) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nagy zene van abban a fulesben. Es hars dacok hibait is ugyesen palastolna. Viszont alakit a zenen, ami nem jo mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#3358) etejedu válasza etejedu (#3324) üzenetére


etejedu
őstag

Megoldottam a problémát. Kiderült hogy mindkét füles rossz, de egy harmadikkal minden jól szólt.

(#3359) Polllen válasza Polllen (#3317) üzenetére


Polllen
nagyúr

Hali,

erre valaki?

Köszi! :R

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3360) ntomka válasza Dave™ (#3330) üzenetére


ntomka
nagyúr

Vagy ez. ;]

ツ Headphones on - World off

(#3361) fi:zi'k válasza Polllen (#3317) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Használt szóba jöhet-e?

Félnyitott: DTX910, TAD400 (sűrű zenénél elvérzik sajnos)
Zárt: SRH440, ATH-M40fs

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#3362) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Megjött a Denon AH-D1100-as, fi:zi'k jóvoltából. Nagyon tetszik még így alaplapiról is meg telefonról is, de jövő év elején valamikor jön hozzá egy E10-es itthonra, a telefonhoz nem kell.

Azt hittem, hogy a sokak által szidott, túlzott mély nagyon a hangminőség rovására megy. Hát nagyon nem. Az Audio Wild ehhez képest egy 'mosógép'. Ebben erősebb a mély (nem sokkal), de tisztább, ütősebb és gyorsabb. A közepe és a magasa is nekem lett kitalálva. A V alakot kedvelem, és ebből ugye az következik, hogy a közepet nem csípem, de ebben pont az ízlésvilágomnak megfelelően szól. Igazi Hard Trance-re való fejes. :)
Elképesztően kényelmes, főleg a Wild után egy megváltás!
Az árát nagyon megérte. Sokkal olcsóbb volt, mint a konkurencia (DT 770, SRH-840, ATH-M50).

Szerk.: Bodz-nak üzenem, hogy lehetne keményebb is benne a bass... ;]

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#3363) Polllen válasza fi:zi'k (#3361) üzenetére


Polllen
nagyúr

Persze, a lényeg, hogy a következő 2-3 évben kiszolgáljon, mert kb. addigra megint előjön majd a vezérhangya a "jobbaT szeretnék" zászlóval. :)

A DTX910 ennyire jó, mert az új bőven 20 alatt beszerezhető - ami nem baj+korábban is néztem már - csak szeretnék nagyobb előrelépést az AKG-hez képest.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3364) Bodz válasza vzsryl (#3362) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Lesz az E10 elejen egy bass kapcsolo... Esetleg vehetsz meg hozza egy M-Stage fejhallgato erositot OPA2134-el, annak is van egy mely/mely-kozep kiemelese.

(#3365) fi:zi'k válasza Bodz (#3364) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Esetleg egy koporsó MS2+ meg az M-Stage. :D

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#3366) ntomka válasza vzsryl (#3362) üzenetére


ntomka
nagyúr

Trancre még mindig az A900-at tartom a legjobbnak. :)

ツ Headphones on - World off

(#3367) vzsryl válasza Bodz (#3364) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Poén volt a múltkori miatt, amikor hiányoltam a Wild-ból a mélyet... :)

(#3366) ntomka: Nem hallgatok túl sok Trance-t, nem igazán csípem. Hard Trance-t írtam, illetve még az Acid Trance-t kedvelem nagyon. Ezek sokban különböznek a Trance-től, főleg számomra, mivel elég nagy elektronikus zene buzi vagyok.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#3368) szatocs válasza Polllen (#3363) üzenetére


szatocs
őstag

Én imádom a 910-emet. Biztos be tudnék szerezni valami sokkal jobb nyitottat is, többször ennyiért, de kezdésnek nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#3369) HUTCHDB válasza fi:zi'k (#3335) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

igen, voltam, köszönöm a lehetőséget. :R
sajnos a maxell magas hangerőn torzított.... :K
rá kellett döbbennem, hogy a számomra megfelelő hang az 50 e. forintnál kezdődik.
szóval 5-10-15 ezres árkategóriában én nem találok olyat, ami az én/mi "zenénkre" jó lenne.
ez van. :((

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#3370) fi:zi'k válasza HUTCHDB (#3369) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Kicsit gyűjteni kell akkor hozzá. :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#3371) Bodz válasza vzsryl (#3367) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ja, így már értem. Dereng valami... :)

(#3365) fi:zi'k: :D

(#3363) Polllen: Jó választás a DTX 910, ne aggódj! :)

[ Szerkesztve ]

(#3372) desigo


desigo
senior tag

Üdv!

Itthoni zenehallgatáshoz milyen fejhallgatót ajánlanátok?
THX-es Logitech hangfalaimat szeretem de zavaró sokszor már.
A cél az,hogy ne zavarjam a környezetem.(Zárt ajánlott mindenképp vagy a félnyitott is jó?)
PCről SB Audigy 2 ZS-ről használnám és kifejezetten elektronikus (trance) zenét hallgatnék róla.
Az első hozzászólásban elég sok Superlux lett elektronikus zenéhez ajánlva.
Azokról vélemény?
20 ezer Ftos értékhatárig gondoltam.

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#3373) krichd1 válasza desigo (#3372) üzenetére


krichd1
addikt

Superlux trancehez nem jó, pocsék a magasa, inkább ez: [link]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#3374) eightykid


eightykid
csendes tag

Na! Kb. 40 perce a fejemen az M50. Kényelemmel semmi gond, sokkal kényelmesebb, mint a 440, a párnái tökéletesen illeszkednek a fülemre és kellően puhák. Oké, 30-35 °C-ban biztos meleg lehet órákon át viselni, de ha ez lenne a fő problémám, eleve nem ebben gondolkodtam volna - több tucat teszt és összehasonlítás után tudtam, mire számítsak. A lényeg: megfelelően szól! Egyáltalán nem tartom basshead-fülesnek. Vagy ha ez az, akkor itt valami nincs rendben a fejekben :) Az első másodpercekben nagyon megkönnyebbültem, hogy nincs tolakodó basszus, csak egyszerűen VAN basszus. Keverésre értelemszerűen még nem volt időm tesztelni. Előbb-utóbb váltani fogok, nem kérdés - bár...ki tudja, hogy szerepelnek NÁLAM azok, amiknek nagyon jónak KELLENE lenniük. Az SRH 840-re nagyon kíváncsi vagyok, az MDR 7506-ra is, na meg a nemrég mutatott néhányra, amiknek a nevét már elfelejtettem :) Egyelőre ennyi, ez nagyon nem volt szakszerű 'elemzés', inkább csak az első tapasztalatok. Tehát: szerintem (!) egyértelműen jobb, mint az SRH440.

(#3375) #71562240 válasza desigo (#3372) üzenetére


#71562240
törölt tag

Próbáld ki például az alábbi basszuserős fejhallgatókat: AKG K518, Audio-Technica ATH-M30 vagy M40, ha niytott is jó, Beyer DTX910.

(#3374) eightykid: No persze sokkal drágább is, mint az SRH440. Egyébként valóban nem tolakodó, hanem korrekten energikus és mély a basszusa, mégis kissé elnyomja a középtartományt, kicsit felkeményítve a hangzást.

[ Szerkesztve ]

(#3376) SOAD19 válasza eightykid (#3374) üzenetére


SOAD19
addikt

"több tucat teszt és összehasonlítás után tudtam, mire számítsak."

Azt hallasz, amit hallani akarsz, azaz placebo esete áll fenn! ;] Nehogy komolyan vedd, csak szívózok, gratula, használd egészséggel! ;)

(#3377) eightykid válasza SOAD19 (#3376) üzenetére


eightykid
csendes tag

Inkább úgy mondanám, hogy a fül egy nagyon alkalmazkodó jószág. Az összehasonlításokon netes teszteket, véleményeket értettem természetesen, nem saját tesztet. (Nyilván úgy lenne az igazi.)

(#3378) fi:zi'k válasza eightykid (#3374) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Márpedig nekem pl bass-headnek számít. :B
Azért jó, hogy nagyjából megtaláltad a számításod. :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#3379) krichd1 válasza eightykid (#3377) üzenetére


krichd1
addikt

Azért vigyázz vele, nehogy rossz irányba vigyen keverésnél. :K
Használj mellette Genelec vagy Neumann monitorokat.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#3380) Bodz


Bodz
Topikgazda

Audiophonics-ról kell valakinek valami? Elég drágán postáznak, osztozhatnánk a költségen. Részletek privátban, környékbeliek (Nyíregyháza) spórolhatnak pár ezer forintot.

(#3381) eightykid válasza fi:zi'k (#3378) üzenetére


eightykid
csendes tag

Ha az basshead, hogy van olyan - jellemzően rock-metal - zene, ahol valóban hangsúlyos a kickdrum (szinte kizárólag hangszeres zenét hallgatok, hip-hop-ot és ilyesmiket pedig egyáltalán nem), akkor basshead. El se merem képzelni, milyen lehet, amit te is mély-hiányosnak ítélsz meg. :) Már többször leírtam, hogy én nem mély-túlsúlyos fülest kerestem ám! Most nyilván lesz, aki vakarja a fejét, hogy de ez az...szerintem pedig közel sem. Értem, hogy mire gondolnak, akik szerint az, de inkább legyen ilyen, mint hogy ne halljam az alját.

Keverés: egy egyszerű high-pass filter és meg van oldva a fent említett lábdob probléma, bár a mixek alapból szarrá vannak eq-zva, van velük meló rendesen. Ez sokkal egyszerűbb, mint boostolgatni a basszustartományt, tapasztalatból mondom. A keverés végső szakaszát egyébként hangfalakon csinálom és így is ajánlott.

(#3382) bigmasterg válasza Bodz (#3380) üzenetére


bigmasterg
addikt

Jé, árulnak kaksit és hifiman fejeseket is.
Ezeket meg nem ismerem. :DDD

(#3381) eightykid:
A valósághoz képest emeli a mélyeket.
(Akusztikus felvételeknél egyszerűbb megítélni.)

[ Szerkesztve ]

(#3383) AMDFan válasza eightykid (#3374) üzenetére


AMDFan
addikt

"Egyáltalán nem tartom basshead-fülesnek. Vagy ha ez az, akkor itt valami nincs rendben a fejekben "

Pedig az. De ezt nem feltétlenül kell pejoratív értelemben nézni. Alapvetően az a helyzet, hogy van a lineáris frekiátvitel és ami attól eltér mondjuk mélyben, az lehet basshead vagy mélyhiányos. Namost a fülünk hallási karakterisztikájából adódóan ami lineáris azt az emberi fül mélyhiányosnak hallja mert egyszerűen a fülünk ilyen, minél mélyebb egy hang annál halkabban halljuk. Amit például egy rockkoncerten hallasz az sem lineárisan van hangosítva, amikor érzed a lábdobot a tüdődben/gyomrodban az bizony fel van húzva, hogy üssön.

(#3384) eightykid válasza bigmasterg (#3382) üzenetére


eightykid
csendes tag

Igen ez korrekt így. Ez esetben az emelés - szerintem - belefér. Én elég nagy kekec vagyok egyébként, szóval repülne szépen vissza, ha tolerálhatatlan lenne a dolog. Jövőre összeszedem az ajánlásokat és csinálok egy füles-túrát. Elvből nem fogok olyat választani, ami horror pénz, mert ha már az M50 szintjén van egész jó (ha nem is nagyszerű) füles, akkor nekem nem ér meg 90-100 ezret semmi. Max, ha helyettem kever. :P

[ Szerkesztve ]

(#3385) eightykid válasza AMDFan (#3383) üzenetére


eightykid
csendes tag

A koncerthangosítás egy külön szakma, sajnos itthon kevés kivétellel borzalmasan csinálják.
Abszolút egyetértek a basshead kifejezéssel, amennyiben az általad-általatok leírt lineáris frekiátviteltől való akár kis eltérés is ezt jelenti. Ha 'belerajzolhattam' volna az SRH440 görbéjének aljába (nem annyit, mint az M50!) és kényelmesebb lett volna, simán maradhatott volna; a közepe és teteje kifejezetten szép volt.

@ AMDFan

Igen, akár az is lehet a következő.

[ Szerkesztve ]

(#3386) AMDFan válasza eightykid (#3385) üzenetére


AMDFan
addikt

SRH 840 ;)

(#3387) realmadrid92


realmadrid92
tag

sziasztok,
gépezéshez(filmek, zene, játékok) keresek átlagos használatra 10k környékén fejhallgatót, zártat.
Ezt olvastam legjobbnak, megéri az árát vagy van jobb az árkategóriájában?

Pioneer SE-M390

(#3388) #56474624 válasza AMDFan (#3383) üzenetére


#56474624
törölt tag

minél mélyebb egy hang annál halkabban halljuk.

Inkább érezni kell ezeket a hangokat testtel. Épp ez a lényege ezeknek a hangoknak 20 Hz körül, a zenének pszichológiailag kell hatnia rád. Fejhallgatóból a 20-30 Hz nevetséges, nem éri el a célját.
Lehet valami a mérés szerint lineáris. De mégha egy mikrofon jól is "utánozza" a füled, a testedet teljesen kihagyja a számításból. Másrészt igenis ha lineáris a basszus, élőzenénél, hangfalnál akkor is érezheted a lábdobot a gyomrodban. Nem kell ahhoz kiemelni.

[ Szerkesztve ]

(#3389) szatocs válasza #56474624 (#3388) üzenetére


szatocs
őstag

Erre jók ezek. Érdekes élményt adnak, nekem tetszik az illúzió. :) Haveromnál próbáltam egy olyat, aminek 40Hz az alja, neki mindennel együtt 18k-ban volt.

=== Szatocs ===

(#3390) lajxko


lajxko
tag

Üdv. Röviden:
Beyerdynamic DT 235 - 11500 huf
vs
Beyerdynamic DTX 710 - 11900 huf

Külsőre a második tetszik jobban, mert circ. meg elég strapabírónak tűnik(az előző két fejhallgatómnak eltörés lett a veszte), de nem tudom hangminőségben van-e különbség, sokan a 235-öt bálványozzák. Na meg azt se tudom hogy elég nagyok-e ezek, mert elég nagy tökfejem van :D Viszonyításképp jelenlegi Pioneer SE-M290 mérete megfelelő, és megfelelt az igényeimnek. Bár csak lehet nem hallgattam még jobbat?

Továbbá vélemények esetleg ezekről a fejesekről?
Behringer HPX2000
Ozone Spark

(#3391) fi:zi'k válasza eightykid (#3381) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

SE425-höz vagyok szokva, meg amúgy is érzékenyebb vagyok rá, szóval nekem szinte minden basshead. :B

Ahhoz képest iszonyatosan az arcodba tolja a mélyeket az M50. De legalább nem úgy ahogy egy Denon D1100 teszi azt. Attól 15 mp után megfájdul a fülem.
A lényeg, hogy mindent a helyén kell kezelni. ;)

(#3390) lajxko
A 710-es félnyitott és kényelmesebb, viszont borzasztóan a vastag a kábele.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#3392) robesz87


robesz87
tag

Sziasztok,

A Shure 440-ről kérnék tapasztalatokat, kényelem szempontjából.

Köszi előre is. :)

(#3393) fi:zi'k válasza robesz87 (#3392) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Vegyesek a tapasztalatok, így a próba javasolt.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#3394) lajxko válasza fi:zi'k (#3391) üzenetére


lajxko
tag

És az baj hogy vastag? Vagy csak arra írtad, hogy strapabíróbb? Tehát hangzásban kb. egy szint? Nyitott vagy zárt nem érdekes amúgy.

(#3395) fi:zi'k válasza lajxko (#3394) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Alapvetően nem gond ha vastag, viszont hátrány is lehet egyeseknek. Egyszerűen nehezebb kezelni, mint egy vmivel vékonyabb , hajlékonyabb kábelt.
Ha mindegy a nyitottsága, akkor én erre szavaznék. De nagyjából egy kategóriát képviselnek.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#3396) robesz87


robesz87
tag

Egyébként fi:zi'k, már "megkérdeztem a googlet, hogy mit ajánl", de te milyet választanál 30e alatt, a Shure 440-en kívül?
Univerzálisak az igényeim, film, játék és a zenei ízlésem is csapongó. :)

(#3397) fi:zi'k válasza robesz87 (#3396) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Zárt vagy nyitott? Utcai használat szempont?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#3398) robesz87 válasza fi:zi'k (#3397) üzenetére


robesz87
tag

Zárt és kizárólag otthoni használatra.

(#3399) fi:zi'k válasza robesz87 (#3398) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Használt szóba jöhet-e?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#3400) robesz87 válasza fi:zi'k (#3399) üzenetére


robesz87
tag

Igen, de elsősorban az új alternatívákra vagyok kíváncsi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.