Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3651) bigmasterg válasza vzsryl (#3649) üzenetére


bigmasterg
addikt

Szerintem technikailag a hd800 jobb, mint a d7000.
Vannak, akik szerint egy szint a kettő. Meg biztos van olyan is, aki szerint a D7000 a jobb. Bár nehezen tudnám elképzelni, hogy technikailag találná valaki jobbnak.
Teljesen más karakter a kettő, így nehéz is összehasonlítani őket. Könnyen megeshet, hogy a d7000 karaktere jobban tetszik valakinek, zeneibbnek találja. (Vagy nem szereti a hd800 részletező, szárazabb hangját.)
Ha választanom kellene a kettő közül, akkor inkább a HD800at kérném Karácsonyra. (Volt is nekem egy évig.)
Persze, ha nálam lenne egy darabig egy d7000, akkor lehet változna a véleményem. Főleg, hogy mostanában hd650 többet van a fejemen.

Ba cy lus:
HD25-el lehet headbangelni, az satu. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3652) ntomka válasza #56474624 (#3647) üzenetére


ntomka
nagyúr

HD25-tel, DT 1350-nel simán. :)

bigmasterg: Így van, az már az a kategória, ahol egyéni megítélés kérdése melyik a jobb. :K

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#3653) Nemeske


Nemeske
csendes tag

(jó téma

http://imageshack.us/g/171/im009006.jpg/ Imádom a munkámat !

(#3654) stranger28 válasza #56474624 (#3647) üzenetére


stranger28
addikt

Olyankor szoktam sírni. :DDD

Ez viszont qrva jól szól nálam, próbálok ilyeneket hallgatni. Amíg nincs másik erősítő, stb. Hátha. :D

[ Szerkesztve ]

(#3655) vzsryl válasza #71562240 (#3650) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Valóban igaz ez a magyar túlárazásos dolog, bár nem mindegyiknél. A D1100 pl. az amazonon 200$, az SRH-840 180$, a DT 770 170$, az M50 pedig 160$. Kis hazánkban is hasonló az árkülönbség...

(#3651) bigmasterg: Valahogy így gondoltam én is.
Azt mondjuk nem értem, hogy aki audiofil, és a zenének él, az miért kedvelhet jobban egy "részletező, szárazabb" HD800-at, mint egy "zeneibb" D7000-et. El kéne menjek egy fejes találkozóra, hogy ráláthassak erre a dologra. :)
Amúgy az ilyen komoly fejesek alá jól gondolom, hogy legalább a fejesek árán kell vásárolni DAC+AMP-ot is, a normális kihajtás miatt?

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#3656) bigmasterg válasza vzsryl (#3655) üzenetére


bigmasterg
addikt

A hd800nak audiofilebb hangja van.
A denonnak több a mélye és színezi a hangot, a 800 reálisabb, azt kapod, ami a felvételen van.
Akusztikus zenékhez én jobban kedvelem ezt a hangot, míg könnyedebbekhez (elektronikushoz, rockosabbakhoz) meg inkább a színezettebbet.

[ Szerkesztve ]

(#3657) #56474624 válasza stranger28 (#3654) üzenetére


#56474624
törölt tag

[link]
Ő volt az. Ami 3:07-től jön riff. Még fejhallgatón is beindul tőle az ember. Azaz indulna. :)

Slayer-t már inkább nem is hallgatok. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3658) chrisnagy13 válasza bigmasterg (#3656) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Hm, még pár ilyen post és elmegy a kedvem a Denontól. :D

(#3659) stranger28 válasza #56474624 (#3657) üzenetére


stranger28
addikt

Vagyúgy.

A 5 minutes alone-nál is eret vágnál. :DDD

(#3660) contaxg válasza bigmasterg (#3656) üzenetére


contaxg
veterán

Ha lehetne választani a HD800 ill. a D7000 között akkor inkább T1 :D

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#3661) stranger28 válasza contaxg (#3660) üzenetére


stranger28
addikt

:DDD

(#3662) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Boldog Karácsonyt mindenkinek!

Szeretnék beszerezni egy Koss Porta Pro fejhallgatót. Kétféle ismert üzletben kerestem, de nem találtam ezt a márkát és típust.

Hangtechnikai eszközök beszerzésében nem vagyok járatos, és abban szeretnék tanácsot kérni, hogy mely szaküzletekben lenne érdemes keresgélni? Lényeges, hogy a "megszokott" maximum 11.000 Ft körüli áron legyen kapható.

Az Internetet böngészve egy szlovák webshop kínálatában felfedeztem, de ilyen messziről nem tudok megbizonyosodni arról, hogy valódi gyártmányút árulnak-e, ugyanis hamisítványok (1, 2, 3) is akadnak belőle a világpiacon.

(#3663) bajnokpityu válasza chrisnagy13 (#3658) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ne menjen. Jo kis fül es az. T1nel gyengébb felbontású, de azzal szemben jo a közepe.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#3664) sondor88


sondor88
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék venni valami belépő szintű hangcuccot: fülesre olyan ~10-13 ezret tudnék rászánni
csak otthon/koleszban használnám leginkább indie/rock/rap/experimental zenék hallgatására

nemtudom, hogy megérné-e de gondolkodtam, hogy ha ez meg van, utána valami "jobb" hangkártyát érné meg venni, mert az integrált nem valami tuti. erről mit gondoltok? megérné vagy felejtős?

(#3665) PofaJenö


PofaJenö
senior tag

Hali
melyikkel járok jobban Xonar ... hangkari vagy ez [link]? :U

sondor88:Maxell Retro Dj

[ Szerkesztve ]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#3666) baluka26 válasza bigmasterg (#3656) üzenetére


baluka26
veterán

HD800 neutrális, D7000 naturális. A D7000 fényévekkel közelebb van a valósághoz, mint a HD800.
contaxg: Inkább LCD2. T1-et rövid ideig hallottam, de nem kéne.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#3667) PofaJenö válasza sondor88 (#3664) üzenetére


PofaJenö
senior tag

A Retro Dj mellé veszel ilyet és 20-as ból megvan a kettő [link] :K

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#3668) sondor88 válasza PofaJenö (#3667) üzenetére


sondor88
csendes tag

áh kösz, mindenképpen rájuk keresek :Y

(#3669) Bodz válasza bajnokpityu (#3663) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Mi a baj a T1 közepével?
Szerk: Rossz a kérdés. Mi nem tetszik a T1 közepén? Biztos írtad már, de lusta vagyok... :)

[ Szerkesztve ]

(#3670) Dhampir


Dhampir
félisten

Amennyiben furcsának találtátok eme hozzászólásomban feltett kérdésemet, nekem a Triál hangszerbolt volt az utolsó olyan ismert üzlet, ahol zenéhez kapcsolódó kütyükkel foglalkoztak. :B

Egyszóval teljesen tájékozatlan vagyok ezen a téren, de valami tippet elfogadnék arra vonatkozóan, hogy milyen irányba, milyen boltba érdemes elindulni, akár privátban is megírhatjátok, ha netán tiltott reklámnak minősülhet. Az Interneten nem sok támpontot találtam eleddig, feltételezhetően rosszul keresgéltem.

Nem arra várok, hogy valaki helyettem megoldja a "problémát", csupán jó tanácsért fordultam be ide, és előre is köszönöm, ha kapok. :)

(#3671) baluka26 válasza Bodz (#3669) üzenetére


baluka26
veterán

Tudom a választ: nem hangszínhű, kissé felfelé húz.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#3672) tikshow


tikshow
addikt

Üdv srácok! Először is Kellemes Karácsonyt mindenkinek!
Kellene nekem Nyíregyházán egy olyan szakember aki fel tudja deríteni, hogy hol, illetve meg tudja szerelni a fejhallgató elszakadt/megtört kábelét. Tudna valaki nekem segíteni?

(#3673) Bodz válasza Dhampir (#3670) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem hiszem, hogy a Supergamer hamis cuccokat árulna, nyugodtan megveheted tőlük is.

(#3671) baluka26: Értem. Miről szólt? Dereng a Tabla, a Champ, a többit nem tudom. Ígérem most már megjegyzem. :D

(#3674) baluka26 válasza Bodz (#3673) üzenetére


baluka26
veterán

Tabla, Muto-ról direktben, aztán Champpal :D
Legalábbis, ha jól emlékszem Champ nem "a DAC"-ra volt kötve. :D

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#3675) chrisnagy13 válasza bajnokpityu (#3663) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

A jó közép nagy előny, meg a felbontás is nálam. T1-ben amúgy nem is gondolkoznék, de valahogy jobban húzok a nagy Senn felé, aztán lehet meg fog változni a dolog, és a Denon lesz a végállomás. :D

(#3676) ricshard444


ricshard444
veterán

Van valaki Siófok közelében aki leugrana ide a fülesével,hogy megnézzem mit tud egy "Komolyabb" stereo?

Vannak dolgok...

(#3677) #56474624


#56474624
törölt tag

Ez meglehetősen jól szól eredetiben. Aki szereti a jazz-es fánkot, annak pláne érdemes megszerezni. :K
Azért durva, hogy időnként mit ki nem hoznak a CD-ből, de ez sajnos a ritka kivételek egyike.

(#3678) PofaJenö válasza Dhampir (#3670) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Hali itt van [link]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#3679) Dhampir válasza Bodz (#3673) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm! :R

Kérdés, hogy meg tudják-e különböztetni az eredetitől, mert becsomagoltan nem is olyan egyszerű a dolog. :U

(#3678) PofaJenö

Neked is köszönöm szépen!

Kicsit zsákbamacskának érzem messzi földről megrendelni. Hazai vásárlásnál biztonságosabban lehet reklamálni is, ha mást kapnék.

[ Szerkesztve ]

(#3680) PofaJenö válasza Dhampir (#3679) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Hali
Nm,én már rendeltem a Pix-től nincs gond velük :K

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#3681) Dhampir válasza PofaJenö (#3680) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm szépen, ez biztató! :)

(#3682) vzsryl válasza PofaJenö (#3680) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nem a rendeléssel van a gond, hanem a supporttal. Bármi baja lesz a cuccodnak, akkor hónapokig kell várnod, mert francia cég.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#3683) Skalci


Skalci
tag

Sziasztok!

Fejhallgató vásár előtt állok, és jelenleg 2 fejhallgatót szemeltem ki, amik közül nem tudok dönteni.
Shure SRH440 illetve ATH M40fs. Meghallgatni sajnos nincs lehetőségem, ezért kíváncsi vagyok a véleményetekre.
Első komolyabb fülesem lenne, mivel meguntam már a szomszédokkal való hadakozást.

(#3684) PofaJenö válasza vzsryl (#3682) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Hát nekem sikerült :K és no problem

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#3685) Dhampir válasza vzsryl (#3682) üzenetére


Dhampir
félisten

Ezért tartok a külhoni rendelésektől. :K

Itthon milyen boltokat érdemes felkeresni?

Létezik még egyáltalán magyar hangtechnikai szaküzlet? :F

[ Szerkesztve ]

(#3686) Audison válasza Skalci (#3683) üzenetére


Audison
senior tag

Én a Shure SRH440-re szavazok. Nekem az m40 nagyon tompa volt.

(#3687) sch_a


sch_a
addikt

Sziasztok!
10ezer alatt keresnék valami vállalható fejhallgatót. Elsősorban indie rockot, rockot hallgatok. Szeretem a "testesebb" basszust, ami nagyon tud zavarni, azok az "ékelt" magas hangok, azok szinte fizikai fájdalmat okoznak... (Bár inkább csak fülhallgatóknál találkoztam eddig ilyen problémával.)

Beleolvasva a topicba, a Maxell Retro Dj-t néztem ki, de ahogy látom elég nehéz beszerezni, legalábbis így hirtelen egy webshopban találtam készleten. Van esetleg valami alternatívája? Vagy esetleg olyan bolt/áruház ahol jó eséllyel lehet kapni (személyes vásárlás)?

(#3688) kolosanyi válasza sch_a (#3687) üzenetére


kolosanyi
veterán

Karácsony előtt szinte az összes nagyobb elektronikai boltban láttam, de észrevettem a Tescoban is.

(#3689) Dhampir
Fuck, de hülyén fejeztem ki magam, na most már mindegy. :D Az ilyen hülyeboltokra és társaikra gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#3689) Dhampir válasza kolosanyi (#3688) üzenetére


Dhampir
félisten

elektronikai boltban

Bár nem nekem szólt, de köszönöm, ez lesz számomra is a kulcsszó, vagy még a hangtechnika. Juhééj, belevetem magamat a keresésbe! :))

(#3690) PofaJenö válasza sch_a (#3687) üzenetére


PofaJenö
senior tag

az MM tele van velük fekete és fehér is van

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#3691) vzsryl válasza Dhampir (#3685) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Hangbarlang, Nomono, Fejhallgató pláza, Tajti Music, Hangszerdiszkont, BB Studio, Edigital (itt mindenféle műszaki cucc van), 220 Volt (olyan, mint az edigital),

Ezek közül a hangbarlangban biztosan kipróbálhatod a fejeseket. Ilyesmire lehetőséget ad a Media Markt is. A többi üzletről majd nyilatkoznak a többiek. Ismerősöm régebben sűrűn járt a Tajtihoz (Pécs-Pellérd), és ott nyugodtan kipróbálhatott erősítőket, keverőket.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#3692) sch_a


sch_a
addikt

Köszönöm mindkettőtöknek! Szerintem a héten meg is nézem MM-ben. Árat tudtok esetleg?

(#3693) vzsryl válasza sch_a (#3692) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Legutóbb a pécsi MM-ben 6k volt.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#3694) Dhampir válasza vzsryl (#3691) üzenetére


Dhampir
félisten

Kiváló! Köszönöm szépen a listát, csemegézek belőlük!

(#3695) lajxko válasza fi:zi'k (#3395) üzenetére


lajxko
tag

Üdv! Ma megkaptam a BeyerDynamic DTX710-esemet. Tökéletesen szól, viszont akadt egy kis probléma, nem tudom hogy ez normális-e. A Bal fülesét egy "fokkal / fokozattal" kintebb lehet húzni, mint a jobb oldalit. Ötlet valaki?

(#3696) sch_a válasza vzsryl (#3693) üzenetére


sch_a
addikt

Pécsen is akarom venni :) Na akkor nem is fogom máshol keresni, köszönöm!

(#3697) Zoli133 válasza lajxko (#3695) üzenetére


Zoli133
őstag

Ugyan nem nekem szól, de szerintem ez egyáltalán nem gond, most néztem rá a 440-es shure-omra az is aszimmetrikusan van kihúzva, de ugye afejünk se teljesen szimmetrikus.

(#3698) lajxko: nah nem vagoyk százas, azt értettem, hogy úgy kényelmes. Így viszont érdekes, és nem találkoztam afejessel, passzolom milyennek kell lennie.

[ Szerkesztve ]

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#3698) lajxko válasza Zoli133 (#3697) üzenetére


lajxko
tag

Szóval ez gyárilag ilyen, vagy valami bibi van vele? Csak mert elég nagy tökfejem van, aztán jól jönne még az egy fokozat :D

szerk: Tévedsz én vagyok a balfasz, csak kicsit erősebben kellet meghúzni :D Problem solved.

[ Szerkesztve ]

(#3699) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Üdv! Van valami best buy hedset 10-20 között? Pc-hez, de nem feltétlenül gamer 5.1, azért írok ide is...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#3700) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Első hsz ezekről szól.

szerk.: Válasz (#3699) ledgeri-nek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.