Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3401) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Létezik olyan fejes, aminek a karaktere nagyon hasonlít a Denon AH-D1100-éra, de nyitott?
Tegnap nagybátyámmal kicsit belemélyedtünk a dologba. Neki Beyer DT 990 PRO-ja van, de még a régi kiadású, amin csak "professional"-t ír, nem "PRO"-T. Szerintem a 990-es túlzott, csilingelős magasait leszámítva eléggé hasonlított a D1100-ra. A Denon mélye erősebb, de nem sokkal, és a közepe egész egyszerűen jobb, a magasa meg szerintem sokkal jobb, mivel utálom ha csilingel a magas. Viszont a Beyer nyitottsága meg oda is ad pontot. Tehát győztest nehéz lenne kihoznom a kettő közül. Talán DAC+AMP kombóval sikerülne.
Annyit szűrtem le az egészből, hogy egy D1100-hoz hasonló hangképű, nyitott fejes lenne a teljesen tökéletes számomra. Most azért nem vásároltam nyitottat, mert buszozáshoz is kell a fejes, és túlzottan pénzszűkén vagyok ahhoz, hogy több közép, esetleg felső-kategóriás fejest vásároljak. De ettől függetlenül idővel simán beneveznék egy komolyabb nyitottra.

Ez a qrva lejtő...

kammerer: A D1100-asról alkotott véleményedet adom. Tényleg hasonlít a hangképe a hangdobozok és koncertek hangjára (nagybátyám szerint is, és Ő évtizedek óta hangosítóként dolgozik egy városi művháznál, továbbá rengeteg élő koncertet lenyomott már). Annyit hozzátennék, hogy túl zárt egy koncerthez képest, de pl. egy jól felszerelt, üres disco hangzás világát elég jól visszaadja.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#3402) baluka26 válasza vzsryl (#3401) üzenetére


baluka26
veterán

Koncerttermes/színházi hangja a a D7000-nek van nagyon, de az megint zárt, és ötször annyi használtan. Nyitottból ilyet nem fogsz találni.
Pl. HD800 nagyon steril ahhoz, hogy elhiggyem neki. T1 dettó, de az LCD2-nek sem tudom annyira elhinni a valóságot, mint D7000-nek, viszont technikailag jobbak, és élvezhetőbbek.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#3403) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

10k alatt mi a bestbuy fejes mostanság? Feltétel, hogy mindenképp teljesen körülölelje a fület, mint pl egy 681B. Kizárólag otthonra lenne. Felhasználás: Zene, film, játékok. Zenében elég sok stílust hallgatok, (szinte mindent) így nem lenne értelme egyet megadni.

(#3404) bajnokpityu válasza baluka26 (#3402) üzenetére


bajnokpityu
félisten

A hitelességet én úgy hívom: a középtartomány szinezettsége. Nah,érted már, hogy a bugimentesség ellenére,miért inkább a hd600at vettem. a 650el szemben

baluka: [link]

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#3405) baluka26 válasza bajnokpityu (#3404) üzenetére


baluka26
veterán

D7000-nek szerintem nincs elszínezve közepe. Ezt így HD800-al a fejemen is kimondom.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#3406)



addikt

Sziasztok!

A 3-as metro vonalán hova érdemes menni fülest vásárolni?
Leginkább olyan hely kéne, ahol több márkát is meg lehet nézni, esetleg ki is próbálni.
Nyilván a MM meg társait ismerem, az érdekelne, hogy esetleg van-e valami jó kis kisbolt, amit érdemes lehet megnézni.

10-20k közötti fejesre gondoltam, szóval ne ilyen high-end hifi studiókat ajánljatok :)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#3407) vzsryl válasza baluka26 (#3402) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Olcsóbbak között sem? Mert pl. a DT 990 a csilingelését leszámítva nagyon ott van a szeren. Valami hasonló, nyitott Beyer, gyengébb magassal? Azt látom, hogy a Denon környékén nem találok ilyet, mert nyitott fejesük nincs is.
Egyébként most már úgy érzem, nagyon jól döntöttem, hogy nem DT 770-et vásároltam. Az is küldte volna így a magasat, ráadásul zártan, akkor egy idő után megbántam volna. A Denon is hozza szerintem simán a szintet, és engem nem zavar a túlzott mély kiemelése, sőt vannak olyan zenéim, ahol még többet el tudnék viselni belőle. ;]
Anno írtam, hogy az Audio Wild csak az olyan zenékben megy igazán mélyre, ahol amúgy is annyi mély van, hogy egy kevésbé basshead fejes is visszaadja az élményt. És amint kapott egy gyorsabb elektronikus zenét, amiben nem az a szétárasztott, mosott mély van, akkor máris gyengének éreztem. Na, ez az érzés a Denon-nál nem áll fent.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#3408) metallat


metallat
csendes tag

Üdv!

Milyen fülest ajánlanátok úgy 8-15e Ft környékén?
Zenehallgatásra kellene,egy Yamaha RX-V359 házimozi erősítőről.
Leginkább rock-metál zenékhez (Disturbed,Godsmack,Within Temptation,Devin Townsend Project....Metallica,Machine Head...stb...).

Előre is Köszi a segítséget!

Robi

(#3409) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

no, sok keresgélés után ma megtaláltam a fejhallgatómat/fejhallgatónkat:
AKG 518 DJ

nekem nagyon perfect!

mindenkinek köszönöm a segítséget!

különösen vzsryl kollegának, aki pl. erre a fejesre is felhívta a figyelmemet és természetesen fi:zi'k -nek is, aki lehetőséget biztosított a tesztelésre!

:R

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#3410) vzsryl válasza metallat (#3408) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Üdv!

Az első hsz-t olvasd el, és úgy könnyebb lesz segíteni, de lehet, hogy még a választ is megkapod belőle.

(#3409) HUTCHDB: Igazán nincs mit. Nem gondoltam volna, hogy végül emellett kötsz ki. :)

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#3411) HUTCHDB válasza vzsryl (#3410) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

nagyon jó, dinamikus mély, viszonylag "magas hangerő", nem tolakodó magas!
a mi zenénkre tökéletes!

ja, és nem torzit! :DDD

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#3412) fi:zi'k válasza HUTCHDB (#3409) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

:C

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#3413) Daneeka


Daneeka
senior tag

Benyomodott az egyik membránja a moddolt 555 fejesemnek, vissza piszkáljam? Nem olyan tré a hangja amugy így se, vonaton észre se veszem.

(#3414) metallat válasza vzsryl (#3410) üzenetére


metallat
csendes tag

Köszönöm!

Elolvastam az 1.hozzászólást,megpróbáltam nagyjából behatárolni mire lenne szükségem.
Elsősorban ár/érték arányban vmint hangminőség terén lennék kíváncsi az ajánlatokra.
Persze az adott kereten belül.

(#3415) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Sziasztok.

Szeretnék egy középorientált circumaural zárt fejest vásárolni olyan 3 méternyi kábellel.
Modellező gitárerősítőhöz használnám, illetve zenehallgatáshoz is, elsősorban rockzenéhez.
Főleg drop d, drob b hangolású gitárzenét hallgatok/játszok, szóval azért nem árt, ha a basszus is korrekt.
15000 forint most a keret. Mit tudnátok ajánlani?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#3416) Deadzone41 válasza vzsryl (#3401) üzenetére


Deadzone41
őstag

seni hd650 sötét hangképű, meg az audezek. ami meg egy hangosított rock koncerten van, meg a diszkóba, azt ne keverjük a valósággal.

(#3417) Fitzgerald válasza Fitzgerald (#3415) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Azt kifelejtettem, hogy a fülest természetesen nem stúdiómunkához akarom használni, ahhoz valami komolyabb Shure/Bose cuccot szeretnék majd. Tehát nagyjából csak otthon használnám csendes gyakorlásra, illetve zenehallgatásra.

[ Szerkesztve ]

(#3418) Bodz válasza bigmasterg (#3382) üzenetére


Bodz
Topikgazda

A Hifiman részt nézegetem én is. :)

(#3419) bigmasterg válasza Bodz (#3418) üzenetére


bigmasterg
addikt

Melyiket ?:)

(#3420) Bodz válasza bigmasterg (#3419) üzenetére


Bodz
Topikgazda

HE-4, úgyis akciós. :)

(#3421) vzsryl válasza metallat (#3414) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Superlux-ok, Beyerdynamic DT 235, AKG K512 MKII.

(#3416) Deadzone41: Nem is kell nekem valós hangzás, és a túlzott részletek sem érdekelnek, főleg hogy 99%-ban elektronikus zenét hallgatok. De ettől függetlenül a szellős, nyitott hangzás tetszik, és itthon el tudnám viselni. De ez egyelőre csak érdeklődés, kíváncsi vagyok. :)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#3422) Polllen


Polllen
nagyúr

Sziasztok,

Végül DTX 910 lett. Valóban az 514-hez képest lényegesen jobb.

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

üdv,
P

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3423) ntomka válasza vzsryl (#3421) üzenetére


ntomka
nagyúr

Denon D7000. :)

ツ Headphones on - World off

(#3424) bajnokpityu válasza ntomka (#3423) üzenetére


bajnokpityu
félisten

egyébként tényleg :D
bár nem hiszem,h ebben az árkategóriában keres :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#3425) ntomka válasza bajnokpityu (#3424) üzenetére


ntomka
nagyúr

Megvan! Audio Technica A900/A900X. :)

ツ Headphones on - World off

(#3426) baluka26 válasza Bodz (#3418) üzenetére


baluka26
veterán

Itt is USD=EUR, nagyon szeretem ezt :D

tom: Én is D7k ajánlottam neki, hasonló lehet a fülünk, max az értékrendünk más :)

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#3427) Dave™ válasza ntomka (#3425) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az A900 nem szellős, nyitott hangú. Zártból én még ilyet nem hallottam, legalábbis az AD sorozat hangjához viszonyítva, ami nálam a szellős hangzást jelenti :) Valahogy úgy érzem fizikailag nem kivitelezhető a dolog.

(#3428) ntomka válasza Dave™ (#3427) üzenetére


ntomka
nagyúr

Én tudom, viszont az a hang sem nyitottban, amit keres. Egyedül a HD650-et tudom, ami olyan, azzal tehetne egy próbát. Után sorban azok, amiket írtam. Az A900 meg meglepően nyitott hangzású, hát még a denon, akármekkora eretnekség ez számodra. :D

baluka: Ez így van. Mindenki más hangot preferál, ennyi a legnagyobb különbség. Na meg mindenkinek van egy-egy pont, amire érzékeny a hangban, ahogy észrevettem. :)

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#3429) baluka26 válasza ntomka (#3428) üzenetére


baluka26
veterán

Denon tényleg nyitott-szerű szűkebb terű nyitottakhoz (pl. 650) hasonlítva, 800-hoz képes azért klausztrofóbia.

HD650 nem jó, mert fuvolából furulyát csinál.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#3430) bajnokpityu válasza ntomka (#3425) üzenetére


bajnokpityu
félisten

hát valami durván mélytúlsúlyos dacról,erősítőről még össze is jöhet. azaz sztem a nyitott 900assal keverem.

Balu:az hagyján,de Adeleből meg Zoránt.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#3431) #71562240 válasza vzsryl (#3401) üzenetére


#71562240
törölt tag

Örülök, hogy adod alám a lovat (mások nem biztos). :D
Olvastam az első (#3362) vzsryl leírásodat is a megérkezett D1100, és eléggé egyetértettem vele. Én ugyebár olyasmit szoktam pöntyögni, hogy a Denon D1100 típusú hangkép valószínűleg általában azokhoz áll közelebb, akik főleg hangdobozon hallgatnak zenét, illetve sok élőzenét hallgatnak (no meg feltételezhetően a sok dubstep típusút hallgatókét, de ahhoz nem értek). Ugyanígy a most éppen HUTCHDB kolléga által nagy örömmel megvásárolt AKG K518, amely fejhallgatóként szintén kifejezetten basshead, mélykiemelős, de hangdobozként kb. átlagos tónusú lenne.
Különösen az alábbi mondataid melengették meg a szívemet: "Azt hittem, hogy a sokak által szidott, túlzott mély nagyon a hangminőség rovására megy. Hát nagyon nem. Az Audio Wild ehhez képest egy 'mosógép'. Ebben erősebb a mély (nem sokkal), de tisztább, ütősebb és gyorsabb." Mintha csak magam mondtam volna. (Igaz, igaz, kedves Ványadt Ványadtovics Vinyov...) Éppen azt szoktam hangsúlyozni, hogy a D1100 mélye bár valóban kiemelt, de szerintem nem megy a középsáv és a magassáv rovására, hanem elegendően részletezős, meleg, de mégis csillogó-villogó közép- és magassávja van, "hangszerszerű" hangszerhangokkal.
Rátelepszik például a kiemelt mély az Audio Wild, a D310, a D510... (valamelyest a K518) közép- és magassávjára, azok valóban "mosógépek".

[ Szerkesztve ]

(#3432) #71562240 válasza baluka26 (#3429) üzenetére


#71562240
törölt tag

Gondolnám, inkább azt akarhattad írni, hogy furulyából fuvolát?

(#3433) krichd1 válasza Deadzone41 (#3416) üzenetére


krichd1
addikt

Igen, amikor koncerten több a mélyláda, mint a szélessávú hangfal, azok is túlvezérelt harsogó piezokkal...a DT990 Pro-ra már ki se térnék :O
Néha nem is értem, mintha hangosítónak csak süketeket alkalmaznának.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#3434) lajxko válasza fi:zi'k (#3395) üzenetére


lajxko
tag

A mai nap megrendeltem a Beyerdynamic DTX 710-et, remélem nem bánom meg :) Köszi a tanácsokat!

(#3435) krichd1


krichd1
addikt

robesz87, cr33p, metallat:

Alternatíva:[link]

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#3436) #56474624 válasza krichd1 (#3433) üzenetére


#56474624
törölt tag

Hát nem tudom, azért a BBC-nél el-elvannak a beyer 770 próval (ami elég hasonló a 990 pro-hoz). Ez persze nem jelenti azt, hogy mindenkinek tetszenie kell, de valamit tudnia kell ha stúdióban már-már referenciává vált, tehát ez az állandó keresztes hadjárat a beyer 770/990 ellen részedről elég vicces.

[ Szerkesztve ]

(#3437) contaxg válasza #56474624 (#3436) üzenetére


contaxg
veterán

Csak egy Alternatíva ;)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#3438) bajnokpityu válasza krichd1 (#3433) üzenetére


bajnokpityu
félisten

hangosítók fele nem süket. csak nincs jobb cucca a helynek,ahol hangosít.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#3439) krichd1 válasza #56474624 (#3436) üzenetére


krichd1
addikt

Nincs részemről semmilyen "keresztes hadjárat", DT770 Pro-t még ajánlani is szoktam néha, ha olyanok az igények. Saját véleményem írom, az hogy BBC-nél mit használnak, engem nem hat meg. :B :R

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#3440) #56474624 válasza krichd1 (#3439) üzenetére


#56474624
törölt tag

Szerintem itt vannak páran a topicban, akik egész jól külön tudják választani a saját ízlésüket attól, hogy valamit objektíve leszarozzanak. Mégiscsak elgondolkodtató, hogyha ilyen nagy stúdióban használják a 770 pro-t, az valószínűleg nem lehet szar, bizonyos területen biztosan kiemelkedő. Ami lehet neked nem lényeges, másoknak viszont esetleg igen. ;)

[ Szerkesztve ]

(#3441) ntomka válasza #56474624 (#3440) üzenetére


ntomka
nagyúr

Arra nem gondoltál, hogy olcsó és acélnak megfelel, azért használják? :)

bajnokpityu: kevered. :)

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#3442) krichd1 válasza #56474624 (#3440) üzenetére


krichd1
addikt

Ne haragudj, de ezt a hozzászólásodat nem igazán értem. :F Előző hozzászólásomba írtam: "DT770 Pro-t még ajánlani is szoktam néha, ha olyanok az igények."

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#3443) #56474624 válasza ntomka (#3441) üzenetére


#56474624
törölt tag

Szegény csóró bbc. :D Különben van bőven alternatíva abban az árszegmensben is. Erre gondolom soha nem gondoltál. :P

(#3444) contaxg válasza #56474624 (#3443) üzenetére


contaxg
veterán

Kép alapján nem hiszem, hogy van ennél olcsóbb fejhalgató amiben ennyi anyag van

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#3445) ntomka válasza #56474624 (#3443) üzenetére


ntomka
nagyúr

Nem csóróság kérdése. Gondolom nem találkoztál még olyan céggel, ahol létezik olyan, hogy költségvetés. Arról nem is beszélve, hogy valakinek a valakije olcsón tud valamit. Meg xy szerint ez pont jó lesz nekünk.

Jó fejes a 770, de azért kezeljük a helyén. Egy jó hangmérnök meg hallja mi a hiba és annak megfelelően kever. Vagy ahogy elvárják tőle.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#3446) Bodz válasza contaxg (#3444) üzenetére


Bodz
Topikgazda

A hasonló árú DT 100/DT 150-ben van csak igazán sok anyag. Na azok mindent túl fognak élni. :D

A DT 770 Pro brutális hangerőt tud mindenféle torzítás, hangszín változás nélkül, gondolom ezért is népszerű.

[ Szerkesztve ]

(#3447) #56474624 válasza ntomka (#3445) üzenetére


#56474624
törölt tag

Szerintem nézd meg, hányféle fejes férne bele abba a költségvetésbe (ha feltesszük, hogy max. annyi). Valószínűleg többről van szó, minthogy hasraütésszerűen vettek egy tank kinézetűt. Talán Auratech többet tudna erről beszélni, ő is használja ezeket a fejhallgatókat.

Másrészt nem ártana minden fejest a helyén kezelni, azt is amelyik tetszik nekünk. Én a helyén kezelem a 770-et (bár ez nem pro), nekem ez volt a legkisebb rossz ezért az összegért.

[ Szerkesztve ]

(#3448) ntomka válasza #56474624 (#3447) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ennyi. Az árán ez amit tudnak legjobbat venni, vagy amikor vették ez volt a legjobb amit vehettek. Ez nem jelenti azt, hogy ha a költségvetés nem engedné, nem vennének jobbat.

ツ Headphones on - World off

(#3449) #56474624 válasza ntomka (#3448) üzenetére


#56474624
törölt tag

Szerintem eleve senki nem beszélt róla, hogy egy hibátlan fejhallgatóról van szó. Arról beszéltem, hogyha pl. a bbc-nek megteszi, annyira szar nem lehet, hogy olyan aspektusban kellene emlegetni, ahogy a kolléga tette.

[ Szerkesztve ]

(#3450) baluka26 válasza #71562240 (#3432) üzenetére


baluka26
veterán

Nem, sajnos nem.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.