Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3851) #71562240 válasza VMatteo (#3839) üzenetére


#71562240
törölt tag

Leginkább úgy, hogy beledugod a fejhallgató dugóját a telefon fejhallgató aljzatába, majd beállítasz egy optimális hangerőt, és ennél többet nem teszel. :Y Lehetőleg a Defy gyárilag telepített Connected Music Player-ét használd, mert az szerintem jobb hangminőségű, mint a külső lejátszók. De nem igazán a legoptimálisabb párosítás a Defy és a Tribal Bass, érdemesebb hozzá kiegyenlítettebb tónusú fejhallgató.

(#3852) Deadzone41


Deadzone41
őstag

Pityuéknak köszi a mai összeröffenést, meg hogy megvártak :).
Kájzerrel most vegyesek voltak az érzelmeim, érdekes út a fejhallgató és a hangfal között, olyan mintha határtalan nyitott térben hallgatnék közeltéri monitorokat. Pityu stax-a nagyon jól muzsikál főleg ennyi pénzért, de nekem hiányzott belőle egy kis "fun faktor", több időt kéne eltölteni vele, hogy jobban kiismerjem. Az audize hozta a formáját, maradt a toppon számomra :). a hd600 most valahogy nagyon nem jött át, nekem természet ellenes a körbe ölelős tere az ad1000 után, meg technikailag elmaradt a többi versenyzőtől.

(#3853) bajnokpityu válasza Deadzone41 (#3852) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Épp priviket irok, hogy mindenkinek más volt a sorrend, és alig volt közös pont.
Tán a beyer t1 nem megértettsége volt az egyetlen. Ha jól értettem mindenkit zavart a fémessége, furcsa torzítása a közép-magas határán. De cáfoljatok meg.

Staxok között a Goldi kifejezetten fun, a többi Ádámnál próbált Stax ennél visszafogottabb volt. Guppynak Goldi nem tetszett, Péternek annál inkább. Ki is mondta azt az ajánlást,amit Ádám pár éve: egy jó forrás,meg egy 30éves Stax igen jó láncot tud alkotni.

LCD3,k1000 nekem összességében egál. k1000nek nagyobb a felbontása, lcdnek meg helyesek a hangszinei, és pl a trombita,énekek életszerűbb.

hd600 erről a full Human láncról(Human USB, Tabla, MutoX, Human fejeserősítő) sztem digitális láncok között eddigi legjobb formáját hozta, újra éreztem,miért vettem meg. Ami nekem tanulságos volt, hogy nemigen lesz több dinamikus, vagy planár fülesem, Stax vonalon kell feljebb lépnem. De addig is inkább zenét hallgatok.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#3854) guppy válasza Deadzone41 (#3852) üzenetére


guppy
őstag

én is írnék egy rövidke szösszenetet a mai összeröffenésről:

Először is köszönöm Pityunak a szervezést és a fuvart ! :)

staxról nem mondanék véleményt, nem igazán figyeltem rá, a fejes erősítőre figyeltem inkább

LCD3 - számomra fedett, felbontásban K1000 jobb, tere nem tetszett, kaiserhez képest fej közepéből szólt

T1 - sztem enyhén V karakterű, a mélyek nagyon jók, jól is üt, mélyei nagyon tetszettek, de van egy erős kiemelése magasban, ami eléggé zavaró, ének közben kiemeli a k-t, csámcsogást, cineket, - sztem !

AD 1000 - most sokkal jobban tetszett mint a találkozón, ezt az ottani forrásra fognám, még mindig nem az én világom

jah, még annyi h az az Humános erősítő tényleg nagyon tetszett, nem húzott magasba a K1000, nem fárasztott a hangja, tonalitása is jó volt (Jim Morrisonnak olyan volt a hangja mint amilyennek lennie kell, nem magasabb)

meghallgattuk a Humános hangfalas láncot is, az egy csoda ahogy az szólt, nagyon nagyon tetszett, eddig a legjobb amit halottam, itt tudtam a legtöbb saját zenével hallgatózni, nagyon részletes, iszonyatosan pontos a tere (amikor megszólalt az első énekes középről nem hittem a szememnek h nincs is ott hangfal, nagyon szépen "levált" a zene a hangfalakról)

lényeg: Humános fejes erősítő nagyon jó lesz és még nagyon szép is! :K

[ Szerkesztve ]

(#3855) Maybourne


Maybourne
tag

Sziasztok!

Tabletemhez szeretnék venni fejhallgatót. Mivel vonaton lenne elsősorban használva, ezért a legfontosabb kritérium a zajkizárás lenne. Elsősorban filmnézéshez, másodsorban zenehallgatáshoz használnám. Keret minimális: 5-10k. Sennheiser HD 201 szimpatikusnak tűnik. A kérdésem az lenne, hogy van-e jobb választás a fentiek alapján. Segítségetek előre is köszönöm.

(#3856) contaxg válasza Deadzone41 (#3852) üzenetére


contaxg
veterán

Hamár Audeze szóba jött..van a Bartimexnél LCD3 és egy Antelope-pal meghallgatható!!

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#3857) Bodz válasza bajnokpityu (#3853) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Jó lenne egyszer egy nagy, össznépi találkozó. :K Kíváncsi vagyok, hogy miről torzít a T1. Vagy ne szó szerint értsem a torzítást? :)

(#3858) Deadzone41 válasza bajnokpityu (#3853) üzenetére


Deadzone41
őstag

volt ott t1? bazz az kimaradt :O

fun-ság alatt azt értem pl.: az ad1000 játékos magasait, vagy az lcd dögös mélyeit. nekem hiányzott egy kis karakter a stax hangjából, de lehet tényleg csak nem hallgattam eleget.

guppy: jól írod le az lcd terét, a hd600 szerintem még ilyenebb, emiatt nem tudnám elképzelni az audeze-t mint egyetlen fejest amit hallgassak, ha vennék egyet biztos megtartanám mellé az ad1000-et a tere és szellőssége miatt.
Az ad1000-et a Pesti talin zsepi mod nélküli volt, azt is vegyétek számításba.
a hangfalas láncról én is csak szuperlatívuszokban tudnék nyilatkozni, a tere valóban eszméletlen volt. el sem merem képzelni milyen lehet egy akusztikailag profin kezelt szobába. ha lett volna egy diffuzor középen szerintem átlógott volna a szomszéd házig a színpada. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3859) bajnokpityu válasza Bodz (#3857) üzenetére


bajnokpityu
félisten

hát ne recsegésre,v ilyesmire gondolj :D Harsság, talán jobb szó. De addig örülj,mig nem zavar. Stax se jó mindenkinek,ilyen szakma.

Pont ezért,mikor lehetőséget adtak Péterék, hogy 6 embert szivesen látnának, szabadon lehetett jelentkezni. Nem volt túl szerencsés két ünnep közé tenni, jelentkezők fele utolsó pillanatban nem tudott eljönni.

Péterék elérhetősége neten kint van, keressétek direktben. Kötetlen zenehallgatás lett itt is, nyomulás nem volt.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#3860) #71562240 válasza Maybourne (#3855) üzenetére


#71562240
törölt tag

Van jobb választás, például Maxell Retro DJ, Pioneer M-290, de legjobb lenne, ha kicsit kevésbé lenne minimális a kereted, és felmennél a Beyer DT235 szintjéig.

(#3861) bajnokpityu válasza Deadzone41 (#3858) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nézd, Staxék úgy zenélnek, hogy nem akarnak valami karaktert ráerőltetni a felvételekre. Mármint ez a 3,amit próbáltam, kisebb torzítással bírt,amint a ma próbált többi füles. De persze, majd Ádám jól elmondja, hogy Staxokon belül is van funabb,meg pontosabb. Csak nem nekem kéne erről irni, én még újhusi vagyok a témában.

Nézd, ahogy anno, mikor nálam volt minitali Guppyval, Baluval, ott is addig tartott hd650 útálatom, és Balu k701 utálata, amig jó forrásról nem mentek. Hirtelen elfogadóbb lesz tőle az ember. Nem lesz szerelem ebből,de legalább elmúlt a megnemértés.

Alap stílusra sztem most is olyasmi volt a fülesed,mint akkor, hallom előnyeit,hátrányait, értem,miért lehet szeretni, k701et én is odaadnám érte.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#3862) gogi?


gogi?
tag

Sziasztok .Milyen fülest ajánlanátok főleg zenére . Jelenleg 2 Panasonic 50mm -es van egyik 8-27000hz másik 10-27000hz-ig nagyon jól szólnak kényelmes körül öleliik a fülem de kis hangerőn kevésnek találom a mélyet . Talán vegyek Dj fülest nézegettem a Pioneer dj1000 - Technics dj1200 ,1210 - Sony V 700 -akat 3-5- 27000hz a paraméterük . Ezekben gondolom több a mély de vajon szépen szolnak otthoni zenehallgatásnál is vagy csak bömbölni tudnak és ,hogy kényelmesek e 1-2 órát viselni .

(#3863) Zoli133 válasza gogi? (#3862) üzenetére


Zoli133
őstag

Mennyit szánsz fejhallgatóra?

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#3864) gogi? válasza Zoli133 (#3863) üzenetére


gogi?
tag

40 de láttam drágábbat is használtan féláron .[link]

[ Szerkesztve ]

(#3865) Zoli133 válasza gogi? (#3864) üzenetére


Zoli133
őstag

Szerintem ha kell a mély akkor Audio-technica ATH-M50-et hallgasd meg, elég mélyorientált, de kényelmes is, és jól is szól (a többség szerint).

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#3866) Bodz válasza bajnokpityu (#3859) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ja, hogy így, az más. :) Tud nagyon harsány módon zenélni, ezt tudom, tapasztaltam én is, ilyenkor kell(ene) más rendszer elé. Bár teljesen nem fog eltűnni soha. Engem nem igazán zavar a beteges részletességgel karöltve. :)

[ Szerkesztve ]

(#3867) gogi? válasza Zoli133 (#3865) üzenetére


gogi?
tag

((Szerintem ha kell a mély akkor Audio-technica ATH-M50-et hallgasd meg, elég mélyorientált, de kényelmes is, és jól is szól (a többség szerint).))

Az átviteli tartomány a jelenlegi füleseimnek jobb " vagy nem számit a minöségnél hány hz-töl indul .

(#3868) Zoli133 válasza gogi? (#3867) üzenetére


Zoli133
őstag

A száraz technikai adatokból semmit nem lehet levonni, sokszor nem is valós értékek vann ak ott.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#3869) #56474624


#56474624
törölt tag

Asszem soha semmivel nem hallottam ilyen rosszul szólni a st.anger-t, mint most a 770-nel. Mintha össze-vissza szólna az egész, semmi egysége a zenének. Kb. mintha akkor először játszotta volna el valami amatőr banda, úgy szól. Persze eddig is tudtam, hogy szarul szól az az album, de most először volt már-már fizikai fájdalom. :(((

(#3870) vzsryl válasza gogi? (#3862) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

Az M50-en kívül még jó választás lehet a Denon AH-D1100 is. A normális hangminőséggel megáldott fejhallgatók közül talán ebben legdurvább a mély kiemelés. Circumaural, és jóval kényelmesebb az M50-nél. A párnái memóriahabosak.
5-37000Hz-es a frekvenciatartománya, amire vélhetőleg képes is, de ez tényleg felesleges információ. Meg kell hallgatni, az a biztos. Pesten némelyik Media Markt-ban ki van állítva.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#3871) eightykid válasza #56474624 (#3869) üzenetére


eightykid
csendes tag

Bevallom, azt a lemezt egyhuzamban képtelen voltam végighallgatni, cucctól függetlenül. Elsősorban a hangzása miatt, bár a zenei koncepcióért sem vagyok oda - a hátterét ismerve ez amolyan terápialemez volt nekik.

[ Szerkesztve ]

(#3872) ntomka válasza #56474624 (#3869) üzenetére


ntomka
nagyúr

.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#3873) stranger28 válasza Bodz (#3857) üzenetére


stranger28
addikt

+4pí

(#3869) Ba cy lus: Érdekes, hogy az összezsibizett hangfalas cuccomon jól szól az az album, minden máson meg szarul. El kéne adnom valami elmebeteg Metallica rajongónak. :D

[ Szerkesztve ]

(#3874) ntomka válasza stranger28 (#3873) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ennek örömére meghallgatom a Beyond Magneticet. HF2-n minden jól szól ami metal. ;]

ツ Headphones on - World off

(#3875) djameson


djameson
csendes tag

Sziasztok!
Keresek Audio Technica ATH-M50 et reális áron!
Ha tud ilyet valaki,kérem jelezze!
Köszönöm!

(#3876) stranger28 válasza ntomka (#3874) üzenetére


stranger28
addikt

Egészségedre. Hangerőt ne felejtsd el! ;]

(#3875) djameson: Bemész a boltba és reális az ára. Vagy használtra gondoltál?

[ Szerkesztve ]

(#3877) djameson válasza stranger28 (#3876) üzenetére


djameson
csendes tag

:B Ez így igaz,hisz ilyen hangért más gyártó a dupláját kéri! Hát igen használtra gondoltam,ami azért nincs leharcolva !

(#3878) eightykid válasza djameson (#3877) üzenetére


eightykid
csendes tag

Előszeretettel hamisítják, szóval a nagyon óccsó se jó. :N

(#3879) vzsryl válasza djameson (#3877) üzenetére


vzsryl
nagyúr

[link]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#3880) DBAtti válasza gogi? (#3862) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Panasonicról nem szokott gyakran szó esni, de pontos típusszámokkal talán többre mennénk, mint frekvenciaadatokkal -ami ahogyan már többen említették- teljesen semmitmondó adat.
Ha a mélyet szereted, akkor lehet az ATH M50, van fenn aprón is, én jobban szeretem a Shure 840-est, az is van aprón ("kevesebb", de pontosabb méllyel, szokták mondani, néha a kevesebb több... A minőség nem azonos a mennyiséggel. A 840 mélyben bizonyosan részletesebb, de szerintem máshol is nagyobb a felbontása).

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#3881) FrigoCoder


FrigoCoder
csendes tag

Hi mindenki

Havernak kellene fejhallgató gitár gyakorlásra. Este gyakorolna, metált játszik, van erősítője (20w), zártat szeretne, 2.5m+ kábellel. Én Superluxra gondoltam, csak nem vagyok benne biztos melyik lenne jó gitárra. Tudnátok segíteni a választásban?

(#3882) barany35


barany35
csendes tag

Sziasztok!
Tudom,hogy nem ide tartozik,de nem találtam testhezállóbb fórumtémát a kérdésemnek.A problémám:javítok egy fejhallgatót(creative tactic3d),amiben az egyik hangszóró abszolút menthetetlen,ehhez keresnék egy pár hangszórót.A kérdésem az lenne,hogy tudnátok-e ajánlani valakit vagy esetleg céget/üzletet,ahol lehet kapni fejhallgatóba való hangszórót.Bármilyen jobb minőségű 50mm-es hangszóró megfelelne,vagy akár hibás/törött fejhallgató is érdekel.Előre is köszönöm a válaszokat.
Üdv

(#3883) vzsryl válasza DBAtti (#3880) üzenetére


vzsryl
nagyúr

"szokták mondani, néha a kevesebb több... A minőség nem azonos a mennyiséggel"

Ez így igaz. De lehet egy fejes olyan felbontású, hogy azt is meghallod a mélynél, ahogy a dobos lába suhan a lábdob felé, viszont attól még ha valakinek erősebb mélyre van szüksége, akkor ezzel a részletességgel, pontossággal nem tud mit kezdeni.

Én szokom' azt mondani, hogy a mély kiemelés fontos lehet akár egy vájt fülű embernek is, csak akkor már legyen mellette részletes, pontos, gyors is. Én pl. az AH-D1100-nál nem érzek semmiféle pontatlanságot, vagy más tartományra ráülést. Annyi zavaró benne, hogy a mély inkább a mély-közép résznél van megemelve, ami néhány zenénél magasabb hangerőn kellemetlen lehet, de ettől függetlenül lehet hallani az összes tartományt, és tisztán. Kinek mi fekszik jobban...
Mellesleg ha nem lenne elég ereje a mélynek, akkor olyan érzésem lenne, hogy picsog, csak picsog és nem érzem az energiát benne. Pl. volt egy ilyen rossz élményem az AKG K511-el. Árához képest nagyon szépen és tisztán szólt, de abszolút élvezhetetlen volt az erőtlenség, energia nélküliség.
A másik véglet az Audio Wild. Árához képest szépen szól, van benne bőven mély, és nagyon le is megy, de úgy elmossa a D1100-hoz képest, hogy már csak kényszerből lennék képes hallgatni. Pedig előtte mennyire tetszett...

Tehát ha valami több, az nem feltétlen jelenti azt, hogy a minősége a béka segge alatt van.
Egyszer kipróbálnám egymásután váltogatva, több műfajjal az M50-SRH840-D1100-as triót. D1100-DT990PRO-t duo-t próbáltam. Mindkettő nagyon tetszett, de voltak hátrányaik és előnyeik egymáshoz képest.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#3884) bajnokpityu válasza vzsryl (#3883) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Baj az ilyen szintű fulesre en is kiváncsi lennék. Suhan a láb dob... Mi tud ilyet?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#3885) vzsryl válasza bajnokpityu (#3884) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Az iróniát érteni kell, nem belekötni.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#3886) #56474624 válasza stranger28 (#3873) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nekem a hangfalamon sem szól jól. Ugyanúgy felfed minden hibát, de soha nem okoz fejfájást. Ezért is játszik az másik ligában, mint a fejhallgatóm. Nagyon sima hangja van, és minden stílust egyformán szeretek rajta hallgatni. A death metáltól a komolyzenéig.

(#3887) bigmasterg válasza bajnokpityu (#3884) üzenetére


bigmasterg
addikt

sr009 már majdnem.

gondolom :DDD

szerk.:
Már kezdem érteni, hogy mi jó a D7000-ben.
De számomra nagyon nem egy találkozós fejes, idő kell neki.

[ Szerkesztve ]

(#3888) stranger28 válasza #56474624 (#3886) üzenetére


stranger28
addikt

Itt az enyém előnye. Olcsó, ütött, kopott, régi, 40 embert megjárt, stb. Felsőközepes hangja van a 0-hoz konvergáló árához képest, és az elcseszett felvételek jól szólnak rajta. A többi meg elmegy. Úgyis csak azért van, hogyha valami korlátba ütközik a fejes, legyen valami. Meg, ha megunom, hogy a fejemben szól a zene, mert a terük qrva jó.

[ Szerkesztve ]

(#3889) bajnokpityu válasza bigmasterg (#3887) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Egyébként nekem a nap meglepije a kis grado volt. Ahhoz képest, h Guppy punkhoz ajánlotta, 25-ért hasznaltan egyszerűbb akusztikus felvételekkel nagyon ugyes volt. Ilyen 100k környéki at fulesek helyett inkább kéne.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#3890) #56474624 válasza stranger28 (#3888) üzenetére


#56474624
törölt tag

Milyen hangfal az? Nekem egy régi Acoustic Research (28s), még a Teledyne-érából, amikor még ők is tudtak hangfalat csinálni. :DDD Bár igazából jobb lenne egy AR92, vagy az AR LST. Azt tudom, hogy a régi AR-hangot keresem.
Csak most nincs erre keret. Meg az elsődleges forrást is meg kell oldanom valahogy, mert a CD-lejátszó igencsak kimerülőben, és nincs bele lézer, meg egy szinten túl a CR-irkálás sem megoldás. Tehát inkább a fejhallgató megy emiatt.

(#3891) stranger28 válasza #56474624 (#3890) üzenetére


stranger28
addikt

Az a vicc, hogy nem tudom, fogalmam nincs, sosem néztem még meg. Ott bekötöttem, elment egynek, adtam érte 5 ezret. :D De mindjárt rálesek.
Én is így vagyok ezzel, MDAC+Canamptalán+T1 hangot keresek, csak az ára nincs meg. :DDD
Hát igen, ezért jó a gép, csak ott meg más nyűgök jönnek elő a CD-hez képest.

szerk: Pioneer CS980. Ahogy nézem nem is ér sokkal többet, mint 5k.

[ Szerkesztve ]

(#3892) bigmasterg válasza bajnokpityu (#3889) üzenetére


bigmasterg
addikt

Sr225? (Talán sr80 vagy 60 a legkissebb es meg van sr125 is). Nekem nagyon kényelmetlenek a gradok.
Egyszerű akusztikusra meg inkább akg k500 és az még olcsóbb is. De 25 körül akár hd580at is ki lehet fogni. (Mondjuk ez ritkább ennyiért).

(#3893) Bodz válasza stranger28 (#3891) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Canamp? Nem úszod meg annyiból, Canalot volt az. ;]

(#3894) DBAtti válasza vzsryl (#3883) üzenetére


DBAtti
aktív tag

"Én pl. az AH-D1100-nál nem érzek semmiféle pontatlanságot, vagy más tartományra ráülést. Annyi zavaró benne, hogy a mély inkább a mély-közép résznél van megemelve, ..."

Éééés pontosan ott ássa el magát nálam. Ok, hogy dübörög, meg tényleg nagyon "szép" hangja van, a minőség érződik. De hogy mindenki mélyítve énekel, penget, "von" (vonósok - a szerk.), az nekem sok. Hallományom alapján az AH A100 mindenhol kellemes, úgy hogy mélye is marad, karakteres, életteli (kár hogy 100k :((( ). A korábban már leírt véleményem tartom, nem kötözködöm, a D1100 nekem nem Ok, és pont.

Egyébként most láttam, hogy Amazonon, e-Bay-en 40GBP alatt lehet kapni újonnan :Y , ami egy nem legolcsóbb 367-es váltással számítva 15.000 HUF alá pozicionálja. No, ennek fényében igen nagy vicc a boltok 50k körüli ára, nem tudom hogyan dolgozik a magyarországi Denon, de ez vérlázító.
15k körül... egy szavam nem lenne, bár (nagyon) nem szeretném a hangkarakterét, de a két párna és a kábel megér ennyit, ha nem szól akkor is. Minőségi osztálya messze 15k-n túlmutat. :R

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#3895) stranger28 válasza Bodz (#3893) üzenetére


stranger28
addikt

Az rémlett hirtelen, de gyötörj még bakker. :DDD

(#3896) ntomka válasza bajnokpityu (#3889) üzenetére


ntomka
nagyúr

A 225 már inkább közép a grado felhozatalból.

bigmasterg: én mondtam. :)

ツ Headphones on - World off

(#3897) contaxg válasza stranger28 (#3891) üzenetére


contaxg
veterán

Egyenlőre próbld ki az MDAC-ot magában szerintem... vagy a mostani DAC-od mellé kéne egy Canalot. A DT880 szerintem nem annyira hatásvadász mint a T1, de egy nagyon tiszteséges fejes (szerintem). Vagy még/már nem az van? Már keverem a dolgokat! :B

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#3898) stranger28 válasza contaxg (#3897) üzenetére


stranger28
addikt

Megnézem a HRT-t a champpal egyelőre, a mostani Shure 940-nel, meg a 250-es 880-nal, ha SOAD-tól elpofátlankodom megint. ;]
Utána meglátjuk. Az MDAC beépített erőlködőjét sajnos nem néztem meg semmivel, pedig pont feltámadt a nemes alkalomra.

Igazából az itthonihoz képest az nyűgözött le, hogy mennyivel pontosabban be tudtam lőni, milyen hang merről jön. Nem oldalról, hanem szemből, az hiányzik. Persze más különbség is volt, de azokért nem fizetnék már pluszban, bőven jó, ami itthon van. Mondjuk a 940 kicsit tompa volt fej-fej mellett azon a láncon, de nem vészesen. Viszont a T1-ben meg nem tetszett, hogy tényleg tenyésztett kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#3899) contaxg válasza stranger28 (#3898) üzenetére


contaxg
veterán

Szerintem ezért a szembe térért a T1 lesz a felelős. Pesze ehhez az erősítők és a további kiegészítők hozzá tehetnek vmit. Érdekes...nekem ez tér az Audezen tűnt fel inkább, meg a hangdobozaimon.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#3900) stranger28 válasza contaxg (#3899) üzenetére


stranger28
addikt

Jól gondolod, a 940 nem tudta annyira, de azzal is volt előrelépés, szóval valami egyéb komponens is hozzátett ehhez. Úgyhogy gyanítom beletapostam valami piszok nagy pozitív véletlenbe. :U

Juteszembe, közvéleménykutatás: Akinek ebben a 0:58-tól kezdődő sima nyolcados cin kicsit erőteljesebben előtte van, nyújtsa a kezét. :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.