Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3101) dudika10 válasza HUTCHDB (#3096) üzenetére


dudika10
veterán

Nagyobb hangerőn torzított?
100mW körül sem kéne, hogy torzítson. Két lehetőség van, az MM-ben kiállított darab már "megélt ezt azt", és nem volt tökéletes, vagy vissza kéne venni a hangerőből, mert az a hangerő, ahol egy hibátlan torzít, messze az egészséges határ felett van.
~0,5V-al 90dB-t produkál, amihez az egészséges küszöb napi 1 óra nagyjából.
Ha ennél hangosabban hallgat zenét, akkor az problémát fog jelenteni később.

A fejlett országokban elég nagyszámú halláskárosodással számolnak az elkövetkező években, köszönhetően annak, hogy mindenki számára elérhetővé vállt a zenehallgatás bárhol, de ezt a lehetőséget felelőtlenül kezelik az emberek.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#3102) CrAzY88


CrAzY88
aktív tag

Sziasztok!
Tegnap félig kényszerből vettem egy JVC HS-S360 fejest.
Mi a véleményetek erről a hallgatóról? Én leginkább zenére fogom használni, meg némi játékra. Zenéből pedig nagyjából mindenevő vagyok. Stílustól függően sok és telt basszust szeretem, tiszta magassal.
Eddig úgy tűnik, jó barátok leszünk, de kiváncsi vagyok a hozzáértőbbek véleményére is.

Üdv

Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

(#3103) Bodz válasza HUTCHDB (#3096) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Vegyel a gyereknek egy ilyet. Garantalt orom es boldogsag. Nem jon szembe az utcan, sok mely, markas is.
Szerk: Ja, a link lemaradt. www.hangszerker.hu/product.php?productid=547

[ Szerkesztve ]

(#3104) fi:zi'k válasza CrAzY88 (#3102) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem hiszem, hogy bárkinek lenne tapasztalata vele. Legfeljebb megcáfolnak.
A lényeg, hogy elégedett legyél vele. :K

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#3105) Arménia43


Arménia43
csendes tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem a vásárláshoz.

Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?

Iskolában, utcán és otthon

Milyen célra szeretnéd használni?

Játékra, idegennyelvű szövegeket és elektronikus, house, dubstep és filmzenét hallgatnék rajta [pl.: Skrillex, Tiesto, Aviici, David Guetta, Armin van Buuren]

Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?

Max. 10 000 FT

Vezetékes vagy vezeték nélküli?

Inkább vezetékes, de a kábel ne legyen túl hosszú. Kényelmes hosszúságú legyen akkor is ha játszok a gépen és akkor is ha iskolában használom a tabhoz. Esetleg összehajtható legyen, de nem feltétlenül fontos.

Circumaural vagy supraaural?

Circumaural.

Zárt vagy nyitott?

Inkább zárt.

Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?

Mikrofon nélküli

Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az ami zavar?

Ha kezembe veszem ne recsegjen, ropogjon. Az elektronikus zenehéz való hangzást.

Sajnos nincs lehetőségem kipróbálni, ezért tapasztalatokat szívesen fogadok.

Eddig ezeket néztem:

[link]
[link]

Nem igazán értek hozzá ezért minden segítséget előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#3106) Bodz válasza vzsryl (#3100) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szerintem a Wild olyan 6000 Ft alatt ajánlható, de akkor is csak a mély mindenek felett mentalitású zenehallgatóknak. Kicsivel felette árban ott a Superlux HD662 (681, ha nem fontos a zártság), és nem egy ligában játszanak. Az M290 5000 forint körül megfontolandó, de nem a hangja miatt, hanem mert kényelmes. A HD419 annyiért a van, de minek tipikus esete. :)

[ Szerkesztve ]

(#3107) TheZukker


TheZukker
tag

Írtam még régebben, hogy járatás után is sok a magas a Slux HD660-ban. Hát, mára kezd szépen lassan elfogyni, nagyon sokat ment lejjebb a magas tartomány ( vagy az én fülem szokott hozzá. :DD ) szóval boldogság van.

A mikrofon témára annyit, hogy én egy hama talpas csodát használok és (mondjuk nagy az asztalom) de engem nem zavar, amikor nem használom arrébb tolom osztcső. Szétütni nem fogom, ha beidegesedek, akkor a billentyűzetet verem. A minőségre meg eddig Skypeon nem panaszkodnak.

(#3108) vzsryl válasza Bodz (#3106) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Egyetértek. Adott kategóriához mérten korrektek a felsorolt fejesek, és csakis mély orientáltság tekintetében.
A Superlux-ot azért nem írtam, mert azt valószínűleg nem tudta volna kipróbálni, mivel nem olyan könnyen elérhető darab, mint a felsoroltak.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#3109) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Na már minden van, csak fejhallgató kellene. :D még mindig nem tudtam elmenni hallgatózni sehová...

Vagyis na van egy pana dj600... de szerintem ez elég gyenge eresztés... max home dj-knek jó. Vagy tévedek? :F Nyugtassatok meg, hogy pl. egy Shure SRH440 is jóval többet nyújt... mert nekem ezen közel sem élvezet a zenehallgatás.

(#3110) bajnokpityu válasza Tamoo (#3109) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nagyok az igényeid bácsi! :)
De valszeg a füles lesz a gyenge láncszem.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#3111) schawo válasza Tamoo (#3109) üzenetére


schawo
titán

Megnyugtatlak :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3112) Laybee


Laybee
őstag

Akusztikus és klasszikushoz milyen fejes használható? Chris Jonest is szívesen hallgatok, szóval gitármuzsika is követelmény lenne. Köszönöm előre is.

Tamoo Lehet tudni mi van az asztalon?

[ Szerkesztve ]

(#3113) Tamoo válasza bajnokpityu (#3110) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Vannak, de annyira nem nagyok szerintem. Szereztem egy Furu Alpha-t mint a képen látszik. :D viszont nem Furutech RCA-k vannak rajta, hanem WBT nextgen ... ezek elméletileg 75Ohm-osak... Ez tényleg így van? ... jobb is? ... vagy csak "parasztvakítás"?
Jelenleg ezzel a fejessel nem tudom megállapítani, hogy a belkin usb-ről vagy erről a koaxról szól "jobban". :D Azért ez elég gáz.

(#3111) schawo: Akkor jó, köszi. :DDD

(#3112) Laybee: Kiskínai dac itthoni hulladékokból épített dobozban, Presenter1 fejhallgató erősítő, Pisti féle diy ic, Furutech FX-Alpha-Ag digit kábel.

[ Szerkesztve ]

(#3114) chrisnagy13 válasza Tamoo (#3113) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

"Jelenleg ezzel a fejessel nem tudom megállapítani, hogy a belkin usb-ről vagy erről a koaxról szól "jobban"."

Attól félek, hogy ezzel majd én is így leszek, de én nem a fejes számlájára fogom írni. :D

(#3115) bigmasterg válasza Tamoo (#3109) üzenetére


bigmasterg
addikt

Welkám to dö lejtő. :D

440 jó fejes, könnyen hajtható, szeretem is.
De ha már van dac és amp, akkor érdemes lehet körbenézni a régebbi nagy fejesek között is. (használtan)
(Senn hd580, akg k500/501, régebbi Beyerek(770,880,990) )
Csak ezekre vadászni kell egy kicsit.

A fehér ugye presenter ?
A dac-nak mi a neve, ki csinálta ?

Erre már jött is válasz.

[ Szerkesztve ]

(#3116) Bodz válasza Arménia43 (#3105) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem rossz ötlet a HD662, de 2.5 méter a kábele. Ez még belefér?

(#3115) bigmasterg: Pont van is az AVX-en egy DT 990, érdemes lehet alkudozni.

[ Szerkesztve ]

(#3117) Tamoo válasza bigmasterg (#3115) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ez csak amolyan "belekóstolásnak" indul/indult. :D előbb valahol megpróbálok meghallgatni pár cuccot (csak 100km-es körzetemben semmi nincs) szóval majd utána eldöntöm érdemes-e áldoznom rá, vagy hagyjam a fejhallgatózást. :)

(#3118) krichd1 válasza Tamoo (#3117) üzenetére


krichd1
addikt

Legalább egy használt AKG K240-et érdemes lenne a lánc végére tenni.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#3119) c20xe válasza bigmasterg (#3099) üzenetére


c20xe
csendes tag

Holnap megyek hallgatózni, eddig P5-öt, Denon AH-A100-at és Sennheiser Momentumot hallgattam. Ezek holnap egészülnek ki: Beyer DT1350, Sennheiser Amperior, ATH-M50.

(#3120) Levi's


Levi's
tag

hali
HD219-et hallott már valaki? milyen? (természetesen kategóriájához viszonyítva)

[ Szerkesztve ]

(#3121) Arménia43 válasza Bodz (#3116) üzenetére


Arménia43
csendes tag

Láttam, lehet, hogy azzal meggyűlne a bajom. De mást nem igazán találtam.
Esetleg van valami ötleted?

(#3122) HUTCHDB válasza vzsryl (#3100) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

na ez jo kis felsorolas, mostmar tudok nezegetni, valogatni, koszonom!

(#3101) dudika10!
nyilvan igazad van, a magas hangeron baj lehet.
de hala istennek sikerult egy uj darabot kiprovalnom, en bontottam ki az original dobozbol, nekem nem tettszett es torzitott, mig az se nem.

(#3103) Bodz!
ez tenyleg brutalis, viszont ez mar nem fer bele a keretbe.... :N

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#3123) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Üdv!

Bátyámnak keresek valami értelmes fejest karácsonyra. Eddig nem volt egy normálisabb darabja se, a régi Philips vacka hál' Istennek eltörött, így gondoltam meglepem egy újjal. Árkategória kb 10 rugó, Superluxokat nézegettem, fontos az ár/érték arány. Nem is ez lenne a gond, mert az ajánlások alapján le tudnám szűkíteni a kört a kívánt termékre, viszont nem tudok dönteni. Fogalmam sincs, hogy milyen karakterisztikájút válasszak neki. Alapvetően ugyanaz a zenei ízlésünk, főleg rockosabb műfajok, nagy kedvenc a Dream Theater, de azért befigyel a jazz, komolyzene is. Emiatt én egy kiegyenlítettebb darabban gondolkodnék, viszont ő mindig dob rá mélykiemelést az audió cuccaira valamiért. Persze igazán minőségi rendszeren sose hallgatott még zenét, úgyhogy valószínűsítem, hogy azért dob rá mélykiemelést, mert az amúgy szar hangzásból akar valami emészthetőbbet kihozni. Na most szerintetek be merjek vállalni egy ilyet, vagy inkább keressek egy mélyre hangolt fejest neki? Megkérdezni nem akarom, mert meglepetés lenne.

(#3124) dudika10 válasza HUTCHDB (#3122) üzenetére


dudika10
veterán

Volt nálam pár RetroDJ és egyik sem torzított (elviselhető hangerőn, ha valaki annál hangosabban hallgatja, az úgy se fog túl sok mindent hallani pár éven belül). Szóval ott valahol valami probléma volt, vagy túl hangosan hallgatsz zenét.
Persze most nem meggyőzni akarlak, ha nem tetszik, hát nem tetszik, de a torzítás az nem normális jelenség. :N

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#3125) HUTCHDB válasza dudika10 (#3124) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

igen, a torzítás az nem normális jelenség.
hidd el normális hangerőig próbáltam nyomni a virtuális potmétert.... de nálam halk volt, vagy torzított, ráadásul nem szólt jól.
ez van nem vagyunk egyformák, nálam sajnos nem győzött, de ettől még lehet másnál igen is egy jó darab, jó vétel.
picit lemaradtam e téren, régen vettem új fülest, fejest és az árakra is ez igaz az én esetben, mert sajnos egy gyári headset (samsung s3) kategóriákkal "leszól" jó néhány 10 e környéki fejhallgatót.
de nekem igazából egy karácsonyi ajándék kellene, ami az én, mi igényeinket kielégíti....nehéz lesz a választás, mivel úgy látom kb. a 2x-e kell a rászánt összegnek, hogy jobb legyen, mint amit éppen használ a gyerkőc.....

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#3126) dudika10 válasza HUTCHDB (#3125) üzenetére


dudika10
veterán

Akkor konkretizálom:
A RetroDJ-nél az nem normális jelenség, hogy emberi hangerőn torzít.
Torzíthat a lejátszó (ez sem normális, de tud az is), torzíthat a felvétel (ez sajnos relatíve gyakori probléma), az viszont csak akkor torzít, ha valami baja van, alap esetben nem.
Ízlés kérdéseben nem vitatkozom, eszem ágában nincs meggyőzni arról, hogy márpedig jó, de a RetroDJ (és úgy általában a legtöbb fejhallgató) hallgatható hangerőn nem torzít önmagától. :N

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#3127) HUTCHDB válasza dudika10 (#3126) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

igen, igazad van és én sem "agyalkodni" akarok a problémán, de pl. egy Denon 30e környéki fejes nem torzított, és nem torzított pl. a Sennheiser HD 202 II sem az adott zenén..... ( egyébként Dr. Alban feat. Leila K.- Hello Africa flac volt a teszt alany)
szóval továbbra is azt mondom, hogy NEKEM nem "adta" az említett fejhallgató.

viszont a sony xb -ről egész jókat olvasok...

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#3128) fi:zi'k válasza HUTCHDB (#3127) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ha tényleg ennyire kitartasz a torzítás mellett, akkor ott vmi gubanc volta fejessel, függetlenül attól, hogy te bontottad ki. Ez alapján akár tévesen is megítélhetted.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#3129) HUTCHDB válasza fi:zi'k (#3128) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

pontosan azt akartam írni, hogy ténylegesen torzított magasabb hangerőn, hiszen ezt más fejhallgatón ott és akkor le tudtam ellenőrizni.
nem hibás darab volt, hanem ilyen.
nálam egyszerűen középszerű volt, ócska műanyag, ami a hangjában is megjelent.
szerintem nem kell védeni egy 5-6 ezer forintos szerkezetet, hiszen az ára tükrözi is, hogy ugyan a minősége kielégítő, de nem hasonlítható össze az általam említett SE-vel....

a hiányos mély, ami engem a torzításán kívül még idegesített!

nem akarom teleszemetelni a topic-ot, így szerintem túlléphetünk a maxell retro dj fejhallgatón.....

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#3130) schawo válasza HUTCHDB (#3129) üzenetére


schawo
titán

Torzítás? :F Én még komolyan torzító fülest nem hallottam. Valami ott nem passzolt. Nem a fülessel, hanem a rendszerrel, amiről szólt.

Ez nem szemét, ezért van a topic.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3131) HUTCHDB válasza schawo (#3130) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

nem "komolyan torzított", de nem volt tökéletes.
ha jól rémlik, egy és ugyanazon készüléket használtuk.....
az s1 szerinted egy rossz haghordozó?
az s3-ban is ugyanazon hangchip van .... hidd el brutálisan szól, és semmi gond nincs pl. a gyári fülesével.
a maxell retro dj füles pedig akár mennyire szeretnétek, NEKEM nem jön be! :N

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#3132) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Voltam ma hallgatózni fi:zi'k-nél, de nagyobb káosz lett csak a fejemben. :DDD Meghallgattam néhány fejrevalót, ami jobban "megragadt" az emlékeimben az a ATH-M30, ATH-M40, SRH-440. Ezek közül legjobban az M30 nyert meg, teljessége és mély hangjai miatt. M40 még 0 órás volt, ezt eléggé lehetett is hallani rajta, de gondolom szebb hangja van bejáratva, mint az m30-nak. M30 ugyan olcsóbb, de sajnos nem cserélhető a párnája. SRH-440-ben elsőre hiányoltam egy kis mélyet. Valószínűleg ez csak megszokás kérdése, a jelenlegi Maxell Metallics rossz hatása miatt. Másodjára már inkább a természetes, kellemes hangja tűnt fel. Ezen kívül belehallgattam egy Retro Dj-be is. Nagyon más kategória, észrevehető mélyek, zavaros közép-magas. Még kipróbáltam egy Superlux 668b-t is, mivel elvileg ilyet akartam volna beszerezni. Ennél is kissé összekeveredett, zavarodott magas (közép) hangokat hallottam, nem volt a legkellemesebb. AKG 512 MK2-t nem bírtam sokáig. A hangja egész jó (sok mély), de ez a szövet párna valami eszméletlen nyomja a fejemet.
Ugyan 10k környékén akartam megoldani a vételt, de hosszú távra lesz és a 20-25 környéki fülesek szebben szólnak :D . Ti mit ajánlanátok a fent leírtak alapján, ha a tartósságot, hosszútávú használatot tartjuk szem előtt?
Persze a fent leírtak eléggé szubjektívek, meg aztán az emlékeim sem élnek örökké, folyamatosan felejt az ember. :)

[ Szerkesztve ]

(#3133) Zoli133 válasza HUTCHDB (#3131) üzenetére


Zoli133
őstag

Csak egy apró pontosítást ha megengesz, nem ugyanaz a DAC az s1ben és az s3ban mindkettő wolfson de másik chip (s3: wm1811 s1: wm8994)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#3134) schawo válasza HUTCHDB (#3131) üzenetére


schawo
titán

Ha te torzításnak írtad le, akkor komolyan torzított. A fülesek nem szoktak olyat csinálni, ugyanis nagyon könnyű agyonterhelhető fülesmembránt gyártani. A fülesek inkább "mikrotorzításokat" produkálnak, de ezt (jó közelítéssel) terheléstől függetlenül teszik.

Nekem, de hidd el, itt mindenkinek tök mindegy, hogy te milyen fülest választasz, ha az tetszik neked. Ha ez a kitétel teljesül, akkor minden rendben van. Csak azért érdekel a dolog, mert meglep, hogy valaki ennyire rossz véleménnyel van róla. Holnap elugrok médiába, és veszek egyet, hogy ki tudjam próbálni.

(#3133) Zoli133
A kettő majdnem ugyanaz. A különbség, hogy a 8994-ben két DAC van, az egyik felel a füles kimenetért, a másik a hangszóróért. Itt csak egyik van meg, és az adja mindkét felé a hangot.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3135) krichd1 válasza BigBlackDog (#3132) üzenetére


krichd1
addikt

Lindyt. :) Hosszútávú használatot szem előtt tartva, hosszan hallgatható nyugodt, természeteshez közeli hangja van (sötét oldalról közelítve :) ). Tartalék párnák is vannak hozzá.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#3136) dudika10 válasza HUTCHDB (#3129) üzenetére


dudika10
veterán

"nem hibás darab volt, hanem ilyen."

Pont azt magyarázom, hogy hibás volt. Pár darab járt már nálam, és egyik sem torzított magas hangerőn.

A hiányos mélyet pedig úgy mondanám inkább, hogy nem illeszkedett rendesen, vagy durva mélykiemeléshez vagy szokva. Előbbi a fejhallgató hibája (a forma miatt valóban hülyén fekszik fel a fejre, hajlítgatni kell picit, ráadásul az eredeti szivacs borítása is túl műanyag, azt is rendesen át kell masszírozni a tökéletes illeszkedéshez), utóbbi nem.

Összemosod a két dolgot. Senki nem akar meggyőzni, senkinek nem érdeke, hogy neked bejöjjön, ízlés kérdésében egyébként sem nyit vitát senki emberfia. Arról van szó, hogy abban a környezetben, ha torzítást hallottál, akkor ott valahol hiba volt. Ami lehetett akár a fejhallgatóban is, de az egy nem normális jelenség, és normális esetben egy RetroDJ (és más fejhallgató általában) nem produkál ilyet.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#3137) Zoli133 válasza kolosanyi (#3123) üzenetére


Zoli133
őstag

A többiekhez képest minimál tapasztalatom van de egy Superlux 668B talán? 10k környékén valami superlux lesz de igazán sok tapasztalatom nincs velük.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#3138) HUTCHDB válasza Zoli133 (#3133) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

a lányomnak s1 van nekem s3.
de én nem hallok különbséget...
egyébként elvileg melyik a jobb?

(#3134) schawo!
nem kell a meggyőzés, úgy is én veszem, és a fiam hallgatja.
az lehet más kérdés, hogy kicsit "discopatkányok" vagyunk, így az erősebb mélyek jobban fekszenek, ráadásul a hangerő sem mellékes.
kíváncsi leszek rá, hogy neked mennyire válik be.

(#3136) dudika10!
leírom akkor a történetet.
a kiállított (bárki által meghallgatható fejes) a "falban" torzított, így kértem az MM eladót, hogy hagy hallgassak meg egy másikat, hiszen többen jónak tartják ezt a fejhallgatót.
megengedte, hogy egy bontatlan, original darabot próbáljak ki.
kibontottuk, majd sajnos az is ugyan úgy magas hangerőn torzított.
nem mondom, hogy eszeveszetten, de hallhatóan.
ugyanazon zene, viszont más fülesen pl. egy 20e-res AKG -n (zöld háromszög-szerű betét volt benne, pontos típusszámot nem tudok) a korábban már említett Denonban, és a Sennheiserben nem torzított semmilyen szinten.
a torzításon kívül ahogy azt már leírtam a hangja is szerény volt....NEKEM.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#3139) SVLaller válasza BigBlackDog (#3132) üzenetére


SVLaller
senior tag

az miben nyilvánul meg hogy nincs bejáratva a fejes és miből áll ez a bejáratás?

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#3140) Zoli133 válasza HUTCHDB (#3138) üzenetére


Zoli133
őstag

Halottam Nexus S-t amiben az S1 chipje van és S3-at is, nos emlékeim szerint az S3 nyerte a versenyt pedig azt friss machinálatlan gyári szoftveren néztem míg a nexus S-t voodoo sounddal, de a két próba közt volt egy pár nap eltérés így az emlékeim csalhatnak.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#3141) SOAD19 válasza SVLaller (#3139) üzenetére


SOAD19
addikt

Mint egy cipő, ott is először tör, aztán kitágul a használattól. A fejesnek a membránjának is kell, hogy a használattól bejáratódjon. A bejáratásra megfelel a sima zenehallgatás, de lehet különböző hangokkal is járatni, de zenét hallgatni egy fokkal élvezetesebb, mint pl. ezt. :DDD

(#3142) eddie17 válasza BigBlackDog (#3132) üzenetére


eddie17
addikt

Nekem pl. a Hangbarlangban az M40 még 0 percesen is jobban tetszett mint a 440-es Shure. Azt is vettem meg. :)
Azóta meg csak egyre jobban szól.

(#3143) dudika10 válasza HUTCHDB (#3138) üzenetére


dudika10
veterán

Utolsó kísérlet: én meg azt próbálom magyarázni, hogy az 1 kibontott példány (a kiállítottat nem számolva, mert az ki tudja mit élt át) statisztikailag 0 darab, ami a torzítást illeti.
Az általam hallott ~10 példány is 0 statisztikailag, de nagyobb 0. :P
Ismétlem, én csak a torzításról beszélek. Az, hogy nem jött be, "nem érdekel" (természetesen nem a véleményed az, ami nem érdekel, hanem az, hogy nem tetszett, értsd jól). :N

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#3144) schawo válasza HUTCHDB (#3138) üzenetére


schawo
titán

Meggyőzés? Már írtam, hogy eszem ágában sincs meggyőzni téged. Te csak magadra gondolsz, pedig többszázan látogatják a topicot hetente. Engem azért érdekel a dolog, mert ha tényleg van egy torzítása, akkor máskor másnak sem ajánlom.

(#3140) Zoli133
A voodoo nélküli SGS3 hangja becsaphatja a fület, mivel egy definiálatlan zengetést tesz a hangzásra, ami által a gyakorlatlan hallgatók rövid hallgatózás során jobbnak ítélhetik azt, mint a voodoos SGS-t. De valójában az SGS hangja voodooval sokkal jobb. Tisztább, pontosabb, csendesebb és sokkal definiáltabb.

(#3145) Zoli133
Úgy tudom, hogy van valami SGS-ről portolt változat, de olyan, amit direkt erre csináltak volna, még nincs. Azt viszont nem tudom, hogy milyen a portolt voodoos hang.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3145) Zoli133 válasza schawo (#3144) üzenetére


Zoli133
őstag

hmm, valszínű sajnos az s3-al nem volt sok időm, viszont s3-ra is készül voodoo (vagy tán kész is?) arra lennék még kiváncsi majd egyszer...

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#3146) SVLaller válasza SOAD19 (#3141) üzenetére


SVLaller
senior tag

köszi jó kis zene akkor ezt fogom hallgatni egész este :DDD

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#3147) HUTCHDB válasza dudika10 (#3143) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

a torzítást majd leellenőrzi schawo kollega, de ami tény, hogy nekem nem kell, mert nem győzött meg, sőt a saját tesztemen elvérzett.
nyilván mindkét dolog sokat nyomott a "félreteszem" dologban, de ami igazából, az a hangja.
így a torzítás dolgot akár hanyagolhatjuk is, mint ahogyan tettem azt az ezzel kapcsolatban keletkezett első megnyilvánulásomban a fejessel kapcsolatban:

igen, es raadasul nem volt telt.
erzodott rajta az olcsosaga minden szempontbol.
problema volt meg az is, hogy keves volt a "kakao",, raadasul nagyobb hangeronel torzitott is.

ebből úgy látom, hogy sokan csak a torzításra "csaptak le", az egyéb vélemény, ami mindenben megelőzi azt, kimaradt és elsiklottatok felette, pedig a sorrend is egyértelmű volt.... számomra.

de lehet én voltam az, aki félre gondolta, magyarázta, értette, ezért bocsánat! :R

(#3144) schawo!
én is pontosan erről beszélek, hogy nem kell győzködni, és nem is ezt éreztem a hozzászólásokból, hozzászólásaidból...hiszen ha jobban utána néztek mindegyik írásomban ott van a NEKEM szó, ami nem feltétlenül egyezik más, idelátogató több száz olvasóéval....de ez is egy vélemény!

és tényleg kíváncsi leszek a véleményedre a vételt követően! :K

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#3148) Deadzone41


Deadzone41
őstag

azt hiszem szerencsésnek mondhatom magam, néha nagyon meg tudok lepődni milyen jól szól a fejesem, főleg ha egy ideig nem hallgattam, és még csak új kütyüt sem kell elékötnöm, hogy megkapjam ezt az "újdonság" élményt :). mostanra már nyoma sincs a kezdeti mélyhiány érzetemnek az ad1000-el, teljesen átszocializálódott a fülem erre a hangképre, az ultrahang közeli hangok idegessége is megszűnt. biztos közrejátszik a történetben a fejhallgató bejáródása is. az elején azt mondtam, hogy ez még nem szerelem, csak egy lépcső felfelé a k701 után, de úgy érzem kezdünk összemelegedni :DDD . hát ezt most így elég csöpögősre sikeredett, nézzétek el :B

(#3149) Audison válasza Deadzone41 (#3148) üzenetére


Audison
senior tag

Ismerős érzés, van amikor több napig nem vagyok itthon és amikor újra felveszem, néha magam is meglepődök, hogy ez valóban ilyen jó?! Persze csak elszokott a fülem. :) Egyébként szerintem a hiányosságokat is jobban fel lehet így ismerni, ha elszoksz kicsit.

(#3150) a_r_p_i


a_r_p_i
csendes tag

Sziasztok! Nem tudom már ki,de ajánlottátok a Shure SRH440-et,tegnap érkezett meg,eddig nagyon bejövős :) bár az előző füleshez a mély hangokat először kevésnek éreztem,de most már "megszokta" a fülem :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.