Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3451) ntomka válasza #56474624 (#3449) üzenetére


ntomka
nagyúr

Akkor egyetértünk, csak elbeszélünk egymás mellett. :)

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#3452) DBAtti válasza Bodz (#3446) üzenetére


DBAtti
aktív tag

A DT100 - DT150 egyébként nagyságrendileg mire képes?
Tudom hülye kérdés, de mégis, mihez hasonlíthatók, vagy milyen karakter, felbontás, stb?
Vagy inkább csak a "munkaeszközség" miatt "magas" az ára? Feltételezem, hogy jól izolál.

Vannak pl a Sennheisernek is ugye kifejezetten "ipari" szériái, valamilyen eH-hoz volt is "szerencsém". A Sennhez képest szolid felépítés és erős izoláció felett nem sokat tudott felmutatni az akkori ~30-40k-s áráért, mondhatni szar hangja volt.

Szóval a Beyer mennyire lép ilyen irányba, ha mondjuk ugyanolyan árú saját termékeivel vetjük össze -pl 770-?

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#3453) #56474624 válasza DBAtti (#3452) üzenetére


#56474624
törölt tag

Éppenhogy nem rosszabbak (persze szubjektív a "rosszabb", mindenesetre semlegesebbek, szárazabbak), ahogy olvastam róluk. (A terük viszont szűkebb.) Aztán ott van még a 831, 931 is ennyiért, szerintem főleg ezutóbbi kettő lehet érdekes. Csak ezek már nem is nagyon vannak, pedig meghallgatnám őket. :U

[ Szerkesztve ]

(#3454) Neró


Neró
őstag

Sziasztok!

A napokban vettem egy SteelSeries Siberia V2 USB -s fülest. Ugye ezzel az USB -s megoldással 7.1 -ben lehet hallgatni a dolgokat.

Esetleg van valakinek ilyen fülese és tudna nekem adni egy jó beállítást? Mert itt annyi minden van :D

| www.diablohungary.hu

(#3455) DBAtti válasza Neró (#3454) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Ez lesz a topik, amit te keresel:
http://prohardver.hu/tema/5_1-es_fejhallgatok/friss.html
:K

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#3456) PuMbA válasza Neró (#3454) üzenetére


PuMbA
titán

"Ugye ezzel az USB -s megoldással 7.1 -ben lehet hallgatni a dolgokat."

Én meg a svájci trónörökös vagyok :DDD

(#3457) Neró válasza DBAtti (#3455) üzenetére


Neró
őstag

Köszi szépen!

(#3456) PuMbA: Az már én vagyok... :P

| www.diablohungary.hu

(#3458) PuMbA válasza Neró (#3457) üzenetére


PuMbA
titán

Nem lehetett kihagyni :)) Boldog karácsonyt és hallgassad! :C

[ Szerkesztve ]

(#3459) ntomka


ntomka
nagyúr

Ha már DT100. :)

ツ Headphones on - World off

(#3460) ntomka


ntomka
nagyúr

Én mondtam, hogy az A900 jó rock zenére! :D

ツ Headphones on - World off

(#3461) baluka26


baluka26
veterán

Ha már nagy linkelgetések vannak, két csoldálatos produkciót ajánlok mindenkinek ma estére:
Alt J
Flashbulb

Egy ilyet, mint a második nagyon szívesen meghallgatnék élőben, brutál lehet.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#3462) szatocs válasza baluka26 (#3461) üzenetére


szatocs
őstag

Ez a Flashbulb felkeltette az érdeklődésem, szemezgetek is mindjárt a többi zenéjéből. :D

=== Szatocs ===

(#3463) Bodz válasza DBAtti (#3452) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem rosszabbak pl. a 770 Pronál, miért is lennének azok? :) Kevésbé populárisak, szárazabbak, a DT 150 meg egész sötét egy Beyerhez képest. A DT 100 egyébként mély hiányos, tulajdonképpen a DT 150-et egy ilyen téren is javított verziónak is fel lehet fogni. A DT 250 se rossz, sőt, egyenesen kiváló. Világos, a mélye épphogy elég (nekem), nagy a felbontása, meglepő a tere, egy fórumtársunknak az év vétele volt fillérekért a mikrofonos változata. Szívesen! :D
eBay-en nevetséges áron ki lehet fogni belőlük használt, öregebb példányokat, ha esetleg kipróbálnád valamelyiket.

(#3464) Chosen


Chosen
addikt

muziker megbízható bolt? Garis ügyintézésnél külföldre kellene küldenem a fejest?

(#3465) Bodz válasza Chosen (#3464) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Komáromba kell küldeni.

(#3466) baluka26 válasza szatocs (#3462) üzenetére


baluka26
veterán

Soundtrack to a vacant life, Opus at the end of everything. Mindkét album egy csodálatos utazás.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#3467) vzsryl válasza #71562240 (#3431) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Koncertre évente talán 1-2x járok, nem az én világom... Hangdobozból se túl sűrűn hallgatok zenét, bár régebben szinte minden nap órákon át. Ettől függetlenül még észreveszem a hasonlóságot. Számomra leginkább diszkóra hasonlít, de a D1100-nak jobb a hangminősége.
"dubstep típusút hallgatókét"
Az nem zene, hanem zaj. Se dallam, se ritmus nincs benne, és amikor lenne, akkor is inkább gyorsan gondol az előadó egyet és valami tök más jellegű ricsajt belekever. Undorító. Ennél még a NGOHT is jobb, pedig az csak rohadt gyors tempora alapozó zaj, de legalább van ritmusa, sőt néha dallama is.

Egyébként régebben szerettem ezt a mosott mély hangzást, de most a Denon mellett rádöbbentem, hogy az erőteljes mély lehet sokkal ütősebb, gyorsabb is, és úgy még kellemesebb hallgatni. Régebben is találkoztam olyan hi-fi hangfalakkal, amik gyorsan, pontosan adták a mélyhangot, de sajnos túlzottan doboz hangjuk volt, és a basszusból inkább kopogás lett. Gondolom ott baj lehetett a mélyközép-közép tartomány minőségével...

Többieknek: Szóval a D7000-esen kívül nincs igazán más alternatíva? Ráadásul ennek nyitott, szellős a hangzása, annak ellenére, hogy zárt? Na, majd ha nyerek a lottón...

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#3468) fi:zi'k válasza vzsryl (#3467) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

"..az erőteljes mély lehet sokkal ütősebb, gyorsabb is, és úgy még kellemesebb hallgatni."

Ennyi. :)
Az már más kérdés, hogy orbitális kiemelése van a D1100-nek. :D

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#3469) Deadzone41 válasza vzsryl (#3467) üzenetére


Deadzone41
őstag

nincs alternatívája magasabb kategóriákban, egyik fejesben sincs 15dB-s mélykiemelés, a d7000-ben sem. beats-ekben biztos van, de gyanítom szarabbúl szólnak mint a d1100. seni hd650, denon d2000 esetleg, vagy audeze, de az nagyon zsebbe nyúlós.

(#3470) ntomka válasza vzsryl (#3467) üzenetére


ntomka
nagyúr

De tetszik amit a dubstepről írtál! :C :R

ツ Headphones on - World off

(#3471) AMDFan válasza vzsryl (#3467) üzenetére


AMDFan
addikt

Szűklátókör ON...
Neked mi a zene definíciója?

(#3472) kolosanyi válasza vzsryl (#3467) üzenetére


kolosanyi
veterán

+1 a műfaji sajátosságok jellemzésére. :)

(#3471) AMDFan
Mindenkinek más. Nekem pl az, hogy emberek játsszák hangszerekkel embereknek élőben a színpadon (vagy stúdióban). Nem bántásból mondom, én az ilyen gépi zörejt nem tudom élvezni.

[ Szerkesztve ]

(#3473) AMDFan válasza baluka26 (#3461) üzenetére


AMDFan
addikt

bennjordanforpresident :)

kolosanyi: mi számít hangszernek? az elektromos gitár manapság gyakorlatilag egy eszköz a számítógépes hangok lejátszáshoz. az a zene amit nem akusztikus hangszerekkel játszanak, az elektronikus zene. azon belül lehet azt hívni metalnak vagy dubstepnek, vagy technonak, teljesen mindegy, csak az adott zenére jellemző tulajdonságok különböztetik meg őket, meg a megszokott megjelenésbeli dolgok. például hogy egy rockzenekar szinpadi fellépése milyen.

amúgy engem nem bántasz meg, mert attól egy zene nem lesz rosszabb, hogy te nem vagy akárki nem élvezi. vannak bizonyos zenék amiket nem fogad be elsőre az ember, úgymond fel kell nőni hozzá, nagyon sok zenét meg kell hallgatni ahhoz hogy értékelni tudd a mögöttes tartalmat. a dubstep például ilyen. itt főleg nem a mainstreambe betört dubstep vonalra gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#3474) fi:zi'k válasza kolosanyi (#3472) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Kicsit konzervatív a megfogalmazás. :B

Itt van hangszer vagy sem? Elektromos-e vagy sem?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#3475) AMDFan válasza fi:zi'k (#3474) üzenetére


AMDFan
addikt

Egy hasonló a már előbb említett flashbulbtól.
Most akkor gitározik vagy dobol? :P

Dub FX és Flashbulb amúgy az első lépés, hogy kinyíljon az ember szeme :) Hatalmas zenészek mindketten. Dub FX amúgy egy metalzenekarban volt énekes gitáros ha jól tudom, de megunta a stílusbeli korlátokat.

[ Szerkesztve ]

(#3476) Zoli133 válasza fi:zi'k (#3474) üzenetére


Zoli133
őstag

Akkor megpróbálkozom én is. A zene lényege szerintem, hogy ne legyen 100%ban reprodukálható, azaz játszon benne szerepet az emberi tényező (Akármiylne jó mondjuk egy gitáros 2x ugyanazt nem fogja pont ugyanúgy eljátszani lesznek nagyon minimális különbségek), ugyanis ettől lesz benne a szerző érzései, gondolatai, ez ad életet a zenének, ettől lesz zene. Nos valami ilyesmi.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#3477) #56474624 válasza AMDFan (#3475) üzenetére


#56474624
törölt tag

az első lépés, hogy kinyíljon az ember szeme

Hát nem tudom... Van olyan zene, ami nem tetszik neked? Esetleg egész stílus?

[ Szerkesztve ]

(#3478) DEJVID válasza Zoli133 (#3476) üzenetére


DEJVID
őstag

Szerintem ez ugyanúgy igaz lehet, még ha egy szoftveren kívül más nem kellett a számhoz, akkor is.

(#3479) fi:zi'k válasza Zoli133 (#3476) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Na, ez már szerintem bőven közel áll a valósághoz. Magam sem tudtam volna ilyen jól szavakba önteni. :R
Esetleg még annyit tennék hozzá, hogy minden zene amit annak tekintünk, illetve mindenkinek más a zene.

(#3475) AMDFan
Ez már számomra az elvont kategóriába tartozik.

(#3477) Ba cy lus
Ugyan nem engem kérdeztél, de pl számomra van olyan stílus, amit nem tekintek zenének, csak zajnak. Ettől függetlenül nem fogok senkit kevesebbnek nézni, amiért olyat hallgat.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#3480) kolosanyi válasza AMDFan (#3473) üzenetére


kolosanyi
veterán

Van igazság abban, amit mondasz, tényleg. Azonban vannak olyan műfajok/műfaji sajátosságok, amiket nem fogadok be, egyszerűen valahogy "nem én vagyok". De pl az ismerőseim 99%-át ki tudnám üldözni a világból mondjuk a nagy kedvenc Dream Theater hallgatásával, pláne ha egy elborultabb számot veszek alapul, komplikált Rudess szólókkal, Petrucci zúzással, impro jellegű virtuóz játékkal. Sőt, egyik szobatársamnak egyenesen megfájdult tőle a feje (mondjuk ő a Matyi és a Hegedűshöz van szokva). Szóval igen, nehéz dolog ezt szavakba önteni, sőt, szerintem eleve lehetetlen. Az ember az érzelmeit tudja a legkevésbé körülírni, márpedig a zene szerintem nem más, mint érzelmek hangjegyek formájában történő megnyilvánulása. Ezt tovább bonyolítja az is, hogy egy adott hang, melódia más és más érzelmeket vált ki különböző emberekből, de van, hogy saját magam se ugyanazt érzem, hiába hallgatom ugyanazt a zenét.

(#3474) fi:zi'k
Hm. Ez baromi érdekes. Nem mondom, hogy egy ilyet szívesen meghallgatnék sokszor, de érdekes. :) Amúgy igen, sose tagadtam, hogy bizonyos dolgokban elég konzervatív vagyok.

(#3475) AMDFan
Erre is érdekes a fenti állításom. Érdekességként kiváló, legalábbis én annak kezelem, de sokszor újrahallgatni nem fogom, nagyon nem az én világom. :)

Amúgy ha már elektronikus, az ilyenekkel pl semmi bajom. Nem túl bonyolult, de néha van ilyen hangulatom, akkor előszedegetem ezeket a számokat. :)

[ Szerkesztve ]

(#3481) AMDFan válasza #56474624 (#3477) üzenetére


AMDFan
addikt

Hehe :) Ezen gondolkoznom kell. Az RnB-t nem szeretem úgy stílusként. Meg durvább black metalt sem szoktam hallgatni, meg mondjuk a hardstylet se nagyon tudom befogadni, sőt bluest sem szoktam hallgatni.
Szóval azért vannak bőven, de ettől függetlenül a black metalra sem mondtam soha, hogy szar, vagy zaj, mert tudom/sejtem, hogy mi tetszik benne az embereknek, csak egyszerűen én nem találok benne olyat amit igazán megfogna. A black metalt direkt hoztam fel, mert tudom hogy te hallgatsz :) Szóval semmi bajom vele. Nem tartom helyénvalónak, hogy objektíven kijelentsük egy stílusról hogy márpedig az nem zene. Ilyen nincs és kész. Ízlések vannak, az hogy egy egyén nem tud befogadni egy fajta stílus az az egyén "hibája" nem a zene hibája. Nekem például a 30 legtöbbet hallgatott előadóm között ott van az In Flames, Kryptic Minds, a Metallica, a Morcheeba, a Concord Dawn, Röyksopp, Moby, PJ Harvey... Mindegyik stílus más érzést ad át. Én ezért is hagytam fel úgymond az audiofil iránnyal a hifiben, mert rájöttem, hogy a minél drágább objektíve minél tökéletesebb hangrendszerek valójában kizárólag a valóban akusztikus zenék élethű reprodukálására születtek. Múltkor hallottam egy 3 millió forintos hangfalpáron a jól ismert dave brubeck take five-ot. Nem megyek bele, eszméletlen volt... de egy metallica bizony konkrétan szarul szól rajta. Ez van. Ha megtehetem majd, akkor lesz egy audiofil rendszerem amin élő jazz felvételek fogok hallgatni 1-2 hetente.

(#3480) kolosanyi: amit mondasz az korrekt. nem a te stílusod, ennyi. amúgy a Dream Theater egy abszolút "populáris" zene, aki rockzenével vagy rockot hallgat annak teljesen alap zenekar. Én is nagyon sokat hallgattam régen. Az ATB meg... hjah, az igazán populáris zene :) Nekem sincs bajom vele, egyszerű mint a szög, nem zavar ha szól, de túl sok érzelmet nem vált ki belőlem. Kb mint egy 500x látott film :)

[ Szerkesztve ]

(#3482) fi:zi'k válasza kolosanyi (#3480) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Érdekes ez a befogadás kérdéskör is.
Most olyan zenéket is hallgatok, amikről korábban nem nagyon tudtam elképzelni, hogy szándékosan a fülem közelébe kerülnének.
Nem szabad erőltetni semmit, viszont ha nyitottabban állsz hozzá kellemes meglepetések érhetnek. :B

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#3483) kolosanyi válasza kolosanyi (#3480) üzenetére


kolosanyi
veterán

Erre is érdekes a fenti állításom? WTF? Ennyire fáradt vagyok, vagy mi? Na, azt akartam írni, hogy erre is érvényes. Mindegy, bocsi, nem volt már szerkesztésem. :)

(#3482) fi:zi'k
El tudod képzelni rólam, hogy 8-9. osztályban "DJ" voltam és én kevertem a sulis rendezvényeken, házibulikon? Kemény trance zenék mentek csak, aztán fokozatosan átmentem retro vonalra, majd felhagytam az egésszel és elkezdtem rockosabb zenéket hallgatni újra (ezen nőttem fel, zenész családból származom), most meg ott tartok, hogy nem érzem teljesnek az életem, mert nem tudok hangszeren játszani. :) Szóval igen, változik az ember. Nagyon sok dologra nyitott vagyok a zenén belül is, de valószínű, hogy később megint változok. Ami viszont biztos, hogy a zene akkor is része lesz az életemnek valamilyen formában. :)

[ Szerkesztve ]

(#3484) AMDFan válasza AMDFan (#3481) üzenetére


AMDFan
addikt

javítva: "rockzenével ismerkedik" :)

(#3483) kolosanyi: nem tudom hány éves vagy, de nekem is hasonlóképpen alakult az érdeklődési köröm. először tipikus slágerzenék, aztán rock-metal végigjárva, aztán pedig elektronikus, jazz és minden ami belefér. komolyzenei téren kellene még fejlődnöm, de nem szabad erőltetni, majd eljön az ideje annak is. Amúgy mindenkinek ajánlom a last.fm-et, annak aki szereti a zenét, a világ legjobb weboldala.

[ Szerkesztve ]

(#3485) AMDFan válasza kolosanyi (#3483) üzenetére


AMDFan
addikt

Most például ezt hallgatom: Koan Sound - Introvert
Próbálj be elvonatkoztatni a hangzástól, és képzeld el hogy Portnoy dobol és Petrucci játszik gitáron stb... :)
Hatalmas zene...

(#3486) DBAtti válasza Bodz (#3463) üzenetére


DBAtti
aktív tag

"...miért is lennének azok?"
--> hát csak.

Azért, mert általában egy "broadcast" cucc drágább az otthoni felhasználásra szántaknál, és ha rá lehet sütni a bélyeget, hogy ellenálló, minőségi + némi ipari szabvány esetleg, akkor nincs megállás felfelé.
Ahogyan példának hoztam a Sennheisert, ők adnak a sima sorozataiknál jobb anyagfelhasználású és összerakású típusokat jóval drágábban. Azért nem jó igazán a példa, mert ők amúgy is indokolatlanul drágán szeretnek (szeretnének) eladni mostanában.

Szóval azért lehetne rosszabb ugyanolyan áron, mert "több anyag kell bele", strapásabb konstrukció kell legyen, és az ilyen tervezésnek és kivitelezésnek mindig ára van, így a hangra kevesebb kellene maradjon. Örülök hogy ők nem így gondolkoznak.

(és még egy nagyon eltérő, de valamennyire ideillő példa, a Philips SHP6000... 10k, és elég faintos anyagokból van. Hallatszik :((( )

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#3487) DBAtti válasza fi:zi'k (#3482) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Ha már itt vagyok, én is bedobom, hogy Ossiant már egyáltalán nem hallgatok (nem azt jelenti, hogy ne tudnám az egyébként hihhetetlen bárgyú szövegeket... anno nem foglalkoztam a szöveggel különösebben ;), Pokolgépet is nagyon ritkán, Maiden is eléggé a végét járja, de még szeressük, viszont egyik új nagy kedvencem Lana Del Rey. Iszonyú jól tud szólni. Ja és kaptam némi John Surmant is. Nem minden szám tetszik, de korábban az ilyen jellegű zenéket nagyon messziről letojtam. Talán mert kotványos PC hangfalakról nincs semmi értelme ilyesmit hallgatni :U

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#3488) fi:zi'k válasza kolosanyi (#3483) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Őszintén? Simán el tudom képzelni. :P

(#3487) DBAtti
Nekem is csak backupnak van eltéve 40cm haj. :))

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#3489) #56474624 válasza AMDFan (#3481) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nagyon elvétve hallgatok black metált most már csak. Mondjuk már akkor is válogattam, de utólag visszanézve mégis egy rakás bandát nem hallgatnék mai fejjel. Nem azért, mert az érzelemre, zsigerekre nem hat, hanem inkább az értelemre nem tud már hatni. Szerintem ez a zenei ízlés fejlődése. Ez nem azt jelenti, hogy mindig új kell, és előbb-utóbb mindent megun az ember. Persze hangulatfüggő is. De valószínűleg soha nem jön el az az idő, hogy pl. a Doors-ot elkezdjem állandó jelleggel ignorálni.
Én azt tartom, hogy nyitottnak kell lenni, de kritikusnak is. Aztán ha keresztül megy a szűrőn az új zene, akkor az a stílus már nem rossz. Ezt követően elkezdek azonos stílusban még keresgélni, hátha valami még jobban bejön. Így közben szépen kiszortírozom a kevésbé jókat (de volt már olyan, hogy visszanyúltam később egy albumhoz, ami aztán egyre jobban tetszett), a végén csak a legjobbak maradhatnak. :)

(#3490) kolosanyi válasza AMDFan (#3481) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nos, valahogy így, igen. :K Viszont ezt már nem először hallom, hogy a Dream populáris, meg mainstream, de szerintem nem igaz. Általában a legtöbb ismerősömnek fogalma sincs, hogy eszik-e, vagy isszák, ráadásul a bandatagok zenei képzettsége és az ő zenéjük komplexitása kizárja, hogy ilyen jelzők igazak legyenek rá. Vagy én értelmezek valamit félre ezekkel a fogalmakkal kapcsolatban. :)
Egyébként szerintem ne magadból, meg a fórumtársakból indulj ki. Aki itt megfordul, az feltételezem, hogy szereti a zenét. De tényleg szereti és nem a tipikus, benyomom az FM rádiót, hadd zörögjön valami a háttérben típus. Nos a zenekedvelő emberek legtöbbje előszeretettel hanyagolja a fő csapásvonalat képező zeneipari hulladékot, tehát ebben az esetben kevésbé érvényesülhet ez. Bár ez csak személyes vélemény.
Mondjuk hozzáteszem, hogy nagyon szeretem a '80-as, '90-es évek klasszikus rádió rock zenéit is, Europe, Scorpions stb. Az pedig aztán tényleg a populáris irányvonal. Valahogy mégis több zeneiséget vélek felfedezni bennük, mint a mai nem is tudom mikben. SP és társai... Persze akinek ez kell, hát Istenem, ki vagyok én, hogy beleszóljak? Egyszerűen nem vagyok rá vevő.
Az ATB meg igen... Totálisan egyetértek, erre szokta mondani a barátnőm, hogy "szállj ki a fejemből". :)
Egyébként meg sose zavart, hogy valami felkapott, ha nekem tényleg tetszik. Mindig is olyan ember voltam, hogy nem érdekelt a másik ember túlzottan, de ezt nem rossz értelemben mondom. Attól, hogy valakinek tetszik, vagy nem tetszik valami, még lehet az nagyon jó. Különbözőek vagyunk, hála a jó égnek. :)

(#3484) AMDFan
Ó, én nagyon szeretem a Jazzt, Bluest, vagy akár egy komolyzenei darabot is. De pl imádom, ha ezek valamilyen formában vegyítve vannak. Nagyon szeretem a szimfonikus rock koncerteket, de pl hallgattam már elég komoly DJ-k koncertjeit nagyzenekari kísérettel, hát azok is szuperek tudnak lenni tényleg. :)
Ez a linkelt zene meg ismét megáll az érdekesség szintjén nálam. Lehet, hogy egyszer továbblép ez nálam és jobban tudom értékelni ezt. Viszont az nálam már jó, hogy nem tiszta közömbösséget érzek, hanem valami felkelti az érdeklődésem. Tényleg érdekes a hangulata a számnak. :)

(#3488) fi:zi'k
Nos olyan is volt, de régen volt (na annyira azért mégse :) ).

[ Szerkesztve ]

(#3491) AMDFan válasza kolosanyi (#3490) üzenetére


AMDFan
addikt

Hát igen, aki sok zenét hallgat az általában a mainstream vonalat nem hallgatja. Ugyanaz mint az ATB esete, "újszülöttnek minden vicc új", így van ez a zenékkel is. 16 évesen még az ATB újdonság volt, 18 évesen meg nem tudtam elképzelni, hogy a Nightwish majd egyszer nem a kedvenc zenekarom lesz :) Ma is szívesen elhallgatom nosztalgiából, de most más stílusokban keresgélek.

(#3489) Ba cy lus: ez egy érdekes kérdés, hogy mennyire kell az értelemre hatnia egy zenének. A pszichedelikus zenék az értelemre hatnak? Szerintem nem annyira, inkább mélyebben.

Ja és ha már ennyire offoljuk a topicot a zenékkel, akkor tessék benézni a Legjobb zenei albumos topicba is :)

[ Szerkesztve ]

(#3492) kolosanyi válasza AMDFan (#3491) üzenetére


kolosanyi
veterán

Igen, egyetértek. :) Mondjuk a Nightwish új albuma (jó, 2011-es) szerintem nagyon jó lett. Első hallgatáskor nem tetszett, de minél többet hallgattam, annál inkább megkedveltem. Most, hogy mondod, meg is hallgatom. :) Mindenesetre a korral tényleg változik az ember. 15 évesen teljesen jó volt egy DJ Szatmári feat Jucus, most 22 évesen kiröhögöm azt a korszakot. Lehet, hogy 44 évesen ki fogom röhögni a mostanit, de ebbe nem akarok belegondolni. Inkább élvezem a zenét. Na, de befejezem a topic szétoffolását, sry mindenkitől. :)

ui.: Az gáz, hogy most álltam neki az albumnak, holnap meg korán kell kelni, mert megyünk karácsonyfáért? :DDD

(#3493) #56474624 válasza AMDFan (#3491) üzenetére


#56474624
törölt tag

A zene az értelemre (is) hat, de tudat alatt dolgozod fel. Nem tudatosan. Biztosan nem véletlenek azok a felmérések és a tapasztalat, hogy intelligensebb emberek általánosságban inkább hallgatnak jazz-t, blues-t, klasszikus zenét, mint mondjuk mulatós diszkót (feltételezem, ezutóbbit te sem szoktad, de ez ugye a te nézeted alapján a te hibád :P ).
No meg a legkézenfekvőbb: miért is nem összefüggéstelen zajt hallgatunk, miért ilyen, valamiféle szabály szerint felépülőt? A zene a zajhoz képest tele van szabályokkal, kötöttségekkel, rendezettséggel. Tehát biztosan feldolgozza az ember agya értelmileg, ha a zenét igényli a zaj helyett.
Erre egyébként építettek/építenek is bizonyos komponisták tudatosan is.

(#3494) eightykid


eightykid
csendes tag

Jó témát feszegettek, erről hosszan tudnék írni, mint hangszeres :)

(#3495) eightykid válasza AMDFan (#3473) üzenetére


eightykid
csendes tag

Csak annyit, hogy az elektronyos gitárnak is van akusztikus hangja, de ez csak kekeckedés.
Az én értelmezésemben klasszikus hangszer tud lenni minden, ami real time meg tudsz szólaltatni (zenejátszásra!), tehát nem előre bepötyögött MIDI hangokból, vagy loopokból áll. Ez így egy igen tág fogalom, beletartozik a hangszálaidtól kezdve a dorombon át a megszokott hangszereket érintve a számítógéphez kötött ilyen-olyan klaviatúrákig-padokig minden.

(#3496) eightykid


eightykid
csendes tag

Megpróbálok egy rövid zanzásított választ írni az utóbbi néhány hozzászóláshoz:

A mainstream zene - értsd: tömegekhez eljutó zene, tehát nem feltétlen csak a klasszikus pop, bár olyan lassan már nincs is - milyensége: egyértelmű a hanyatlás már a '90-es évek közepéhez képest is, pedig a színvonal már akkor sem volt túl magasan, főleg Nyugat-Európában és nálunk. (A '80-as évek toronymagas pop-színvonala már a kanyarban sincs.) Ma eljutottunk odáig, hogy ki merem jelenteni: a popzene - illetve amit annak titulálnak - ÁLTALÁBAN egy katasztrófa.

Ízlés téma: sarkalatos pont! Születetten szar ízlés NINCS. Az emberek nagyon sokfélék - ördögnek hála -, azonban a zene által keltett vegyi folyamatok (érzelmek) pontosan ugyanúgy generálódnak mindenkiben. Ezt ne keverjük össze a nosztalgiával és a stílusokon belüli hangszerelési-hangzásbeli sokszínűséggel. Egy szép dallamív, egy nagyszerűen felépített (nem agyontekert) gitárszóló, egy szaxofondallam, vagy épp ízes herfli dallam higgyétek el, hogy mindenkiben alapvetően pozitív reakciót szül. A probléma sajnos messzebb vezet a zenénél, ugyanis hiába van ezerszínű értékes zenei paletta, ha sokan környezeti, vagy akár szociális okok miatt csak a magyar falunapok sztárjait és a hasonlóan 'világlátott' osztálytársak dídzséremekműveit ismerik. Esetleg becsúszik még apuka mulatóskazija (hallgat ma valaki magnókazettát?:)), vagy - és ez még nem egy rossz helyzet - a régi műbőrdzseki mellett heverő Pokolgép, Ossianlemez. A gyerekkorban és főleg a kamaszkorban szerzett impulzusok-élmények baromi fontosak. Én már ügyet sem vetek arra, hogy bizonyos műfajokban - jellemzően pop-rock-gitárzene és az extrém metal vonalon kívül a metal - fényévekkel az ún. 'átlagember' előtt járok, de ez nem érdem, ez csupán azt mutatja, hogy őket egyrészt nem érdekli más, mint amit a retekklubból és rádióból kapnak, másrészt talán nem is tudják, mit keressenek, hsiezn a gugliba is hiába írod be, hogy "jó zene", nem biztos, hogy mondjuk Satrianit, Presser Gábort, Roxette-t, Pat Metheny-t, B.B. Kinget, Horváth Charlie-t, Rúzsa Magdit, Toto-t, Work of Art-ot, Clapton-t, Eurythmics-et (...) fog kidobni. Ahhoz tudni kéne, mit keress és ez a gond...

(#3497) Fitzgerald válasza eightykid (#3496) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Szívemből szóltál.

(#3498) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Azt tudja valaki hogy miért van az, hogy a Beyer DTX 910 bizonyos helyeken 18000 forint, máshol meg 35000?

(#3499) vzsryl válasza Deadzone41 (#3469) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nem muszáj ekkora mélykiemelése legyen. A DT 990 is visszafogottabb, mégis nagyon tetszik a hangzása, főleg mert nyitott. Csak az a frány csilingelés ne lenne.

AMDFan: Annak ellenére, hogy elektronikus zene kedvelő vagyok, szoktam néha mást is hallgatni. Pl. van olyan death metal, ami nagyon tetszik, mert dallama is van.
Eddig az általam ismert műfajok közül kettővel nem tudtam megbarátkozni: noise és dubstep. Az előbbi sejthetitek, hogy milyen... A dubstep annál is rosszabb. Konkrétan a dubstepben használt "pajajajam" hangzás tetszik, de amikor 0 ritmus és dallam mellett össze-vissza bedobálja ezt a hangot az előadó, akkor rohadt ideges tudok lenni. Elkezdődne egy normális ritmus, aztán puff... jön egy teljesen más blaty blaty. Vannak olyan dubstepek, amikben tartanak egy ritmust szinte percekig, és arra néha kevernek dallamot is. Na, azok egész jók. De ilyen Skrillex meg hasonlóktól elkap az ideggörcs.

A zene definiciója: olyan hang, aminek van ritmusa és/vagy dallama.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#3500) contaxg válasza Fitzgerald (#3498) üzenetére


contaxg
veterán

A 18-20000 körüli az mind hazai importőrös ár.
A többi, drágább, egyéb külföldi beszállítok alapján kalkulált ár.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.