Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71151) V.Stryker válasza demars (#71132) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Igen, én megyek erre. Rögtön a 9 órás első tréningre.

Azt írták,hogy eső esetén is meg lesz tartva. Engem mondjuk pont nem izgat az eső. Sőt... vészfékezést tanulni esőben, szerintem az egy k.rva hasznos dolog. :D

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#71152) Horvi válasza canniball (#71150) üzenetére


Horvi
őstag

Esetleg ez a bolt Alpinestars ügyben?

Hello darkness, my old friend...

(#71153) canniball válasza Horvi (#71152) üzenetére


canniball
nagyúr

Néztem őket, ha más nem lesz elugrok hozzájuk, de ha a bolti kínálat is annyi mint a webshopban akkor az elég szegényes...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#71154) Something_ válasza canniball (#71150) üzenetére


Something_
őstag

Motostarba egesz nagy keszlet volt, amikor bent voltam. Tovabba auner a szerencs utcai keresztezodesnel. Habar ott nem igazan van keszlet, de berendelik neked, 1 heten belul megerkezik es ha nem jo a meret, akkor addig rendelgetnek, mig jo nem lesz.

(#71155) canniball


canniball
nagyúr

Szolgálati közlemény!

Felcserélték az üzemanyagokat

Most van az őzek násza, erre figyelj, ha nem akarod elütni őket

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#71156) Something_ válasza canniball (#71155) üzenetére


Something_
őstag

Kivancsi vagyok hanyan rakjak el a blokkot tankolasnal :D
En el sem szoktam hozni.

[ Szerkesztve ]

(#71157) yodamastah válasza canniball (#71153) üzenetére


yodamastah
őstag

2 hete vettem ott kesztyűt. van a boltban sokminden.

(#71158) Horvi válasza canniball (#71153) üzenetére


Horvi
őstag

Még nem voltam a boltban személyesen csak olvastam, hogy Alpine bolt aztán gondoltam hátha :DD
De azért be kéne nézni hátha találok valami jó cuccot :DD

Hello darkness, my old friend...

(#71159) dugynok válasza Something_ (#71156) üzenetére


dugynok
senior tag

Én se, ráadásul az a kút nem olyan, mint a többi Auchan, hogy sorompón engednek át, ha fizettél -ki se kell szálnod autóból -, mert talán Agip kút volt és azt vették meg, szóval shop-os. Bár szerintem kamerafelvétel van, hogy ott tankolt valaki és talán így visszekereshető.
Én szoktam Auchan kútnál tankolni, de nem ott, 98ast.

(#71160) kcsa válasza Something_ (#71156) üzenetére


kcsa
veterán

Tudom hogy a kérdésed inkább költői volt, de nálunk már történt ilyen pár éve. Minden blokkot elrakok emiatt legalább pár napra emiatt, tegyétek ti is ezt :)

(#71161) canniball válasza Something_ (#71156) üzenetére


canniball
nagyúr

Én el szoktam tenni ha adnak. Mondjuk az más kérdés hogy csak azért, hogy bevigyem a telefonba az adatokat... :DDD
Kesztyű. Köszi a tippeket! Próba nélkül nem nagyon szeretnék rendelni, mi van mégsem jó, vagy ha nem tetszik vagy anyámtyúkja? Akkor marad a nyakukon. Majd körülnézek, ha szerencsém van valamelyiknél talán lesz készleten.

yodamastah!
SP Air-t és/vagy SPX Air-t nem akartál véletlenül venni?

Horvi!
Benézni ingyen van. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#71162) Kolondrum válasza canniball (#71155) üzenetére

Miért lennék vétkes ha elcsapok egy kiba katást? Agyrém! Álljak vagy toljam az autót motort?

(#71163) Horvi válasza canniball (#71161) üzenetére


Horvi
őstag

Igen ingyen csak akkor van baj ha megtetszik valami és elkap a gépszíj :DD

Hello darkness, my old friend...

(#71164) canniball válasza Kolondrum (#71162) üzenetére


canniball
nagyúr

Mármint patást? Mióta tudom ez van: ha van tábla és elcsapod te vagy a vétkes.

Horvi!
Az már más tészta! :DDD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#71165) Grillo válasza canniball (#71164) üzenetére


Grillo
senior tag

Annyival árnyalnám, hogy ha bizonyíthatóan nem vetted figyelembe a táblát és nem csökkentett sebességgel közlekedtél, majd elütöd a vadat, akkor a társaság kárát is rád nyomják. Ha körültekintően mész, és úgy is megtörténik, akkor "csak" a saját károdat kell rendezned.

(#71166) Kolondrum válasza canniball (#71164) üzenetére

A volt főnököm vadász ne is mond, de akkor sem tartom ezt így normálisnak, mert direkt nem csapok el semmit, de haladnom is kell, mi van ha akkor ütöm el ha 5km/h-al megyek? Érted.
Egyelőre mit keres ott az a kiba patás. Közút, nem oda való.
Dunakanyarban sok tábla van, meg kisoroszi (New york) felé.

(#71167) yodamastah válasza canniball (#71161) üzenetére


yodamastah
őstag

GP plust-t vettem. Nemtom amit te keresel van e raktáron, csak a GP modelleket nézegettem.

[ Szerkesztve ]

(#71168) demars válasza V.Stryker (#71151) üzenetére


demars
addikt

Pont ezt mondtam cimborámnak is, akivel mentem volna. De ugye nekünk elég hosszú lenne az út. Nem kellene pályán csúsztatni. :DDD Így inkább kihagyjuk.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#71169) canniball válasza Grillo (#71165) üzenetére


canniball
nagyúr

Hát hogy mi bizonyítható meg mi nem... Inkább senki ne kerüljön ilyen helyzetbe, a saját kár is bőven sok.

Symbi!
Normális vagy sem, ez van leírva...

yoda!
Akkor majd megnézem én.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#71170) Micsurin válasza Kolondrum (#71148) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Úgy számolok, 400-450 a gépre és egy 100-as ha valami behalna ... Mi baj vele? Nekem tetszik, nem a legszebb de tetszik! :) Esetleg egy SV400, azok is tetszenek. :)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#71171) Shad0w válasza canniball (#71161) üzenetére


Shad0w
senior tag

Amikor csizmát vettem akkor Pardiban volt minden tipusból minden méret, ahogy körbenéztem a többi termékből is volt bőven. Szerintem kesztyűből is van rendes raktárkészlet.

(#71172) Polemius válasza Micsurin (#71170) üzenetére


Polemius
aktív tag

A vételáron túl számolj az átírás költségeivel (ezt pontosan ki tudod számolni előre),
a kezdő szervizelésre (minimum egy rendes átnézés, olajcsere, szűrők cseréje, én azt mondom hűtőfolyadék [ha vizes] és fékfolyadék [fene tudja mikor volt cserélve])
plusz biztosan lesz egyéb költség, ami kiderül a gépről (gumi, fékbetét, egyéb, amivel az előző tulaj már nem akart bajlódni).

Valamint eléggé konszenzusos vélemény itt, hogy régi, kis gépet nem érdemes (mert szét van hajtva), és belpiacosat sem. Utóbbi is valószínűleg szét van hajtva, követhetetlen előélet, nehézkes és drága alkatrészbeszerzés, kevesebb hozzáértő szaki.
Ezért nem nagyon fogja senki javasolni az SV400-at meg a kisebb banditokat. Ellentétben a 600-650-es verziókkal. Persze azokhoz még hozzá kellene tenni 1-200e-t.

Az idomos GS500 nem rossz, de nyilván megdobja a javítás költségét a törött idom. :)
Egyébként a nakedre is lehet tenni plexit, sokat jelent nagyobb sebességnél.
GS500-nál arra figyelni kell, hogy ha naked, de van az elején olajhűtő radiátor, akkor az borult: csak az idomos verzión van ilyen, csak nem akartak költeni rá és inkább átalakították.

(#71173) canniball válasza Shad0w (#71171) üzenetére


canniball
nagyúr

Ez is jól hangzik, köszi!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#71174) Yoshida


Yoshida
aktív tag

Ti szoktátok a pinlock-ot belül tisztítani? Nekem időnként észreveszem hogy poros, és letörlöm, de most ellenfényben feltűnt, hogy jobbra-balra irányú apró karcokkal van tele... Ugyanúgy tisztítom, mint a plexit, sima vizes vileda rongyal pl. A plexin nincsenek ilyen mikro karcok.

(#71175) kcsa válasza Yoshida (#71174) üzenetére


kcsa
veterán

sokkal puhább anyag mint a plexi, persze hogy könnyebben karcolódik. Én langyos folyóvíz alatt, mosószeres vízzel szoktam takarítani, alig lett karcos az elmúlt két évben :)

(#71176) demars válasza kcsa (#71175) üzenetére


demars
addikt

Leveszed tisztitáskor? Vagy a plexit veszed csak le?
Én mindig a bukón hagyom, forgatom, hogy mindenhol hozzá férjek.
Mikor felrakták a pinlockot alig bírta a srác levenni a plexit. Új sisak, erős a záró mechanikája. Attól félek, ha leveszem nem tudom majd vissza tenni.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#71177) kcsa válasza demars (#71176) üzenetére


kcsa
veterán

Le szoktam venni. Első pár alkalommal szenvedtem, de már rutinból megy.

(#71178) -Mosquito- válasza Yoshida (#71174) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Szoktam aztán meguntam az évenkénti cserét (pont ilyen miatt is) és csak beragaszthatót veszek már.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#71179) HSM válasza -Mosquito- (#71178) üzenetére


HSM
félisten

Nekem 6. éves, és takarítgattam eddig. Most kezdett csak gázosan kinézni.. Mondjuk nekem már a plexim is karcos. :D Szval azért nem törvényszerű, hogy csak egy évet bírjon.

(#71180) -Mosquito- válasza HSM (#71179) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Mennyi Km van benne?

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#71181) HSM válasza -Mosquito- (#71180) üzenetére


HSM
félisten

Ne a km-t nézd... Minden nap rajtam volt egy órát legalább, így reálisabb a kép, minden időjárási viszonylatban és szezonban, amikor 0 fok felett volt a hőfok és nem volt jég, hó, ilyesmi. Amúgy kb. 5000km robogóval és 13 000 nagymotorral. A pinlockot is csak rövid időre vettem ki nyáron, mikor tuti nem kellett.

(#71182) -Mosquito- válasza HSM (#71181) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Akkor az éveket kell figyelembe venni? Na ennyi km után ami nálam egy szezon ez után már cseréltem a pinlockot.. Nálad ez ugye kb 6-7év ha jól gondolom.. Megint a körtét az almával akarod összehasonlítani.. :U

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#71183) togvau


togvau
senior tag

3. kerület bázismotor szerviz részlegéről tud valaki valamit? (hogy dolgoznak, milyen árakkal, stb).

hitler, sztálin, micro usb

(#71184) Something_ válasza -Mosquito- (#71182) üzenetére


Something_
őstag

:C

(#71185) HSM válasza -Mosquito- (#71182) üzenetére


HSM
félisten

KM után mit takarítasz rajta? Leginkább esőben koszolódik el. Vagy amikor elmész egy mondjuk 1000km-es túrára, útközben megállsz és plexit mosol? :C Ez nem gumi, hogy a km-től kopjon el... :C

Egyébként javaslom a mondatom értelmezését, nem hasonltottam a körtét az almához. "Szval azért nem törvényszerű, hogy csak egy évet bírjon."

[ Szerkesztve ]

(#71186) -Mosquito- válasza HSM (#71185) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Jézus f..a.. Valaki tényleg szájjal motorozik és fotelből géniusz. Ne, bele se kezdj a válasszal!

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#71187) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#71188) HSM válasza -Mosquito- (#71186) üzenetére


HSM
félisten

De legalább nem smirglivel takarítom a pinlockot... :C

[ Szerkesztve ]

(#71189) Trub


Trub
tag

Ha már SymbianOS belemerült a témába. A hűtővíz menyire szokott fogyni? Ma néztem, és a tartály tök üres.
Ugye a tartály felénél van a "low" felirat, na mindegy :(

3 hónapja volt szervizben, akkor leengedték a hűtőfolyadékot. Vagy azóta fogyott el, vagy akkor se volt már elég.

(#71190) emre válasza V.Stryker (#71149) üzenetére


emre
veterán

Emlékszek rá.

Egy másik topikban engem is utolért hasonló miatt szankció, de ma már nem érdekel ha valakinek az ég zöld.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#71191) demars válasza emre (#71190) üzenetére


demars
addikt

Te se vagy már mai csirke! Egyre több a friss hús, új regelő! Okosak, vehemensek... Rájuk kell hagyni! ;)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#71192) ath válasza HSM (#71185) üzenetére


ath
senior tag

babapopsitörlővel járok mindenhova, amivel marha jól lehet az elkenődött bogárseggeket takarítani. én kifejezetten utálok lehajtott plexivel menni, azok meg valahogy belülre is el tudnak kenődni a pinlockra, napszemüvegre is. ez túránként akár 2-3 takarítás is lehet.
úgyhogy igen, szerintem számít mennyit mentél vele, nem csak az idő.

(#71193) Grillo válasza ath (#71192) üzenetére


Grillo
senior tag

Én is nedves törlőkendőt viszek, ma is jól jött eső után.
Mondjuk nálam van egy 30x20x5 cm méretű szütyő, amiben van mindenféle, hűtővíz, bitkészlet, kacsaszalag, stb..

(#71194) ath válasza Grillo (#71193) üzenetére


ath
senior tag

kacsaszalag :DD
én az eü csomagomba teszek mindent. hamár az ott van a seggében és cipzáras.. kihasználom.

(#71195) HSM válasza ath (#71192) üzenetére


HSM
félisten

Akkor ez inkább sisak függő lehet talán. Nekem mikor kijöttem angilába, 1800km-t jöttem egyhúzásra, a motor, sisak egy komplett bogármassza volt a végére (szó szerint), kívül már kb. ötödjére mostam tisztára, és belülre nem került az égvilágon semmi. :B Némi por volt csak, azt meg teljesen fájdalomentes leörölni egy mozdulattal....
Bár tény, hogy én legfeljebb egy "kattanásnyira" nyitottam ki a sisakot, ez is közrejátszhat.

Nekem amúgy egy motul sisakmosóm van, kis pici flakon, én azzal szoktam takarítani kívü belül, remekül leszedi a mocskot egy sima (puha) papírzsebkendővel is. :)

[ Szerkesztve ]

(#71196) ath válasza HSM (#71195) üzenetére


ath
senior tag

számít, hogy mennyire nyitod ki, én nem bírom a levegőtlenséget, ezért ameddig lehet nyitva van, így több dög jön be. sokszor a pofán bánja 1-1 keményebbnél :D

(#71197) HSM válasza ath (#71196) üzenetére


HSM
félisten

Teljesen érthető. Szerencsére a sisakom elég jól szellőzik, így nem kell kiniytnom városban sem, legfeljebb résnyire. Autópályán még a ki szellőzőt is néha be kellett csuknom, mert annyi levegő jött be, hogy már kifolyt a szemem a huzattól... :Y

(#71198) Teasüti válasza ath (#71196) üzenetére


Teasüti
nagyúr

És ha a szemedbe megy vmi?

(#71199) Horvi válasza Teasüti (#71198) üzenetére


Horvi
őstag

Akkor sűrűn pislog ;]

Hello darkness, my old friend...

(#71200) runner 125 válasza Teasüti (#71198) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nekem a HJC-n van a plexinek egy olyan fokozata, h csak kb 4 mm-t van nyitva. Lehet meglepő, de az eddig megtett 8000km felét legalább úgy motoroztam le, és sha nem repült be semmi ott.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.