Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70251) yodamastah


yodamastah
őstag

Akkor tehát a héten kakucs. Melyik nap legyen p/cs? Nekem a péntek jobb, de egyedül nem mennék le, szóval a csüt is összehozhazó ha muszáj.

(#70252) Something_ válasza yodamastah (#70251) üzenetére


Something_
őstag

Én tuti csütörtökön megyek, elvileg Ath-nak is jó a csütörtök. Gábornak asszem ma derül ki.

(#70253) ath válasza Something_ (#70252) üzenetére


ath
senior tag

Igen, en is csutortokkel tervezek.

(#70254) canniball


canniball
nagyúr

Tegnap elkapott az eső, átázott a csizmám. Kellett nekem halogatni a kezelését... :((( Vajon kitehetem-e a napra hogy gyorsabban száradjon? A bőrnek tudom hogy nem használ, de a Lorica fantázianév fogalmam sincs tulajdonképpen mit takar és hogy annak ártana-e a napsütéses száradás.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#70255) yodamastah válasza Something_ (#70252) üzenetére


yodamastah
őstag

Jó akkor legyen csüt. Egyelőre 26 fokot mondanak ami mesés lenne.

szerk: Most nézem a honlapot csüt 13h-tól zárt körű rendezvény lesz.

[ Szerkesztve ]

(#70256) Daywalker válasza yodamastah (#70255) üzenetére


Daywalker
addikt

Elmennek a p.csába, múlt héten még nem volt kiírva. Eringre menjünk inkább? Ja ott meg autós nap van. Tökönszúrom magam...marad kecsó...sajnos más nap nem jó, főleg nem az utolsó pillanatban.
Amúgy nekem még semmi sem biztos, ki az, aki nem lábon megy? Csak ha nem tud jönni a másik ember (ma kiderül) akkor legyen mivel számolnom. Persze ki kéne találni hova menjünk...kakucs de. nem jó, nagyon korán kell menni...ami nem is lenne baj, de rohanás van mindig, azt meg utálom.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#70257) Something_ válasza Daywalker (#70256) üzenetére


Something_
őstag

Baaazzz, zártkörú kakucson? eringen autós nap? Ezt nem hiszem el vazze.
Kecsó valahogy nem vonz.
Hát ez nagggyonjóó.
Yoda múltkor keresett társat trélerezés miatt asszem.

Hát akkor részemről lehet csütörtök délelőtt lesz vagy péntek délután :S

[ Szerkesztve ]

(#70258) yodamastah válasza Daywalker (#70256) üzenetére


yodamastah
őstag

Eringre nem szívesen megyek a majdnem új pirellikkel, széttépi mint állat :) Kellene eringezni valami kemény keverék hátra, mondjuk K3 racetec....

Nekem bármelyik nap jó a héten kakucsozni és az idő is jó a héten. Sajna a héten kecsón nincs kiírva motoros nap.

Én lábon mennék, direkt azért vettem pirelliket azt tesztelem hogy bírja gumimelegítő nélkül. (régen jól bírta).

Múltkor azért kerestem tréleres tártsat, mert nem volt műszaki a motoron. Azóta lett.

Esetleg kimehetünk délelőtt kakucsra, 8-13ig simán lehet annyit menni hogy fizikailag bőven sok.

[ Szerkesztve ]

(#70259) Daywalker válasza Something_ (#70257) üzenetére


Daywalker
addikt

Ez van. Nekem kecsó is jó, leszarom :D Yoda? :D Sajnos nem lesz autó úgy néz ki, szóval...csak ha tudok menni valakivel. Kakucs is jó, csak akkor 7-kor már úton kell lenni...

yodamastah: jaja, nekem a Metzeler K2 jól bírja, viszont előre oda meg K1 kéne :D Szóval mehetünk reggel kakucsra is, ha korán kelünk és tudunk térelerezni.

mod: akkor sajna nekem nem jó, maradok a seggemen :D

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#70260) yodamastah válasza Daywalker (#70259) üzenetére


yodamastah
őstag

Sajnos nekem a k2-t is széttépte. Bár lehet most már jobban bírják, 2008ban mentem utoljára ott metzelerrel.

Végülis lehet egy próbát megérne, de ésszerűbb lenne ha vennék egy k3-at csak euroringezni.

Vagy bridgestonet az tuti jól bírja...

(#70261) Daywalker válasza yodamastah (#70260) üzenetére


Daywalker
addikt

K3 csak mintásban van, Slickből csak K1 és K2 van (metzeler oldala szerint is). Én a slickről beszélek, azt nem tépte meg.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#70262) togvau válasza -Mosquito- (#70247) üzenetére


togvau
senior tag

nem lehet. Tiszta. Csak protokollból eljárást kell indítaniuk, ami szerintük is eredménytelenül fog zárulni...

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#70263) Daywalker válasza togvau (#70262) üzenetére


Daywalker
addikt

Nézd, csak úgy nem foglalnak le semmit. Milyen protokoll? Mert a protokoll nem egy meghatározott valami, hanem valamire hivatkozni kell, hogy mi az alapja...szóval ez így kicsit kusza. Nem inkább őket kéne kérdezni, mint hogy itt barkóbázzunk?

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#70264) kcsa válasza Daywalker (#70263) üzenetére


kcsa
veterán

Mondjuk kb. a lényeg nem hangzott el. Számomra ettől a leggyanúsabb az egész. Gondolom lopott.

(#70265) canniball válasza kcsa (#70264) üzenetére


canniball
nagyúr

Itt a lényeg (már ha erre gondoltál).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#70266) kcsa válasza canniball (#70265) üzenetére


kcsa
veterán

Ezt nem vettem észre, sorry. Mondjuk attól még nem értem amit leírt :DDD

(#70267) imibogyo


imibogyo
veterán

Ha jöttök Euroringre köszönjetek be. Mindenkinek tudok adni bambit, meg egy kis szerelni-valót... :DDD

Zárójelben, ha minden jól megy holnap talán már megpróbálhatom indítani végre a motort. Sikerült megjavítanom a benzincsapot, most már nem csöpög sehol. "Mindössze" egy új tömítést kellett esztergálnom, hogy jó legyen... Holnap reggel megkezdem az olaj, hűtővíz, benzin feltöltést és kiderül, hogy egy nagy halom ócskavasam van, vagy egy potenciális motorom.... :B

[ Szerkesztve ]

(#70268) yodamastah


yodamastah
őstag

Csüt eringen autós nyílt nap van, szóval ha csüt megyunk valahova az csak kakucs délelőtt lehet. Én kakucsot preferrálnám, ott még nem voltam, és ideje lenne már ezt pótolni :)

(#70269) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Öhm,
milyen átülni egy 160 kilós motorról egy 200/230 kilósra?
Nézegetem a 650/1250 S Banditokat, árban nagyon elérhetőek, tetszik a kinézet (sajnos a full idomszett elég ritka :( , de létezik :K ), van abs elől és hátul is (összekötött a fékrendszer is vajon?), szóval minden adott.
Csak a dög nehéz tömege bizonytalanít el kicsit.
A kis 160 kilós Kawámat úgy terelgettem az úton, mint egy biciklit. Tudtam kormányozni combbal, fél kézzel, hirtelen ellenkormányzásra feszes határozott dőléssel válaszolt. Egyszerűen imádtam hajtogatni a motort a csatornafedelek körül vagy a körforgalomban, stb.
Viszont most itt van ez a Bandit, amihez eddig csak képeken volt szerencsém: mindent tud amire szükségem van, 2007-től jó a dizájn, relatíve olcsó is, de nehéz. A kicsi 650-es is 200 kg.
Ez mennyire probléma egy könnyű sport-túra után?

szerk: Gondolok itt főként a rutinpályás attrakciókra.
Gondolok itt a mindennapos balfaszkodásra, mikor lábletétellel kell visszanyerni az egyensúlyt mert ütközésig fordítottam a kormányt megforduláskor, vagy gyök kettővel kell araszolni, vagy egy erősebb gázadással kell kikanyarodni a kereszteződésben figyelem elvonással, vagy araszolásnál hirtelen satura elég erős leszek-e megtartani a motort lábból, hogy ne dőljek el mint egy krumplis zsák, stb. Jelzem a kicsi Kawánál ezek nem okoztak túl nagy meglepetést, egyszer sem estem. Nem mondom, párszor előfordult, hogy lábbal támasztottam meg rollereztem, de sose dőltem fel. :D

[ Szerkesztve ]

(#70270) Something_ válasza yodamastah (#70268) üzenetére


Something_
őstag

Nekem jó lesz a csütörtök délelőtt, szerintem Ath-nak is. Daywalker a szállítós autó miatt esett ki, nincs futós autója senkinek, aki éppen jönne.

(#70271) Daywalker válasza Something_ (#70270) üzenetére


Daywalker
addikt

Köszi, hogy leírtad mégegyszer, de gondolom elsőre is el tudta olvasni :D

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#70272) Horvi válasza Teasüti (#70269) üzenetére


Horvi
őstag

Szerintem nem lesz probléma hacsak nem hagyod túlságosan ledönteni magad mert akkor az Isten sem hoz vissza :DD Amúgy tapasztalatból mondom, én is egy 200+ kilós gépet terelgetek. Eddig egyszer volt olyan, hogy fel akartam vele dőlni álló helyzetben egy rossz helyen sikerült parkolás során. Még idejében megfogtam de azért kellett hozzá az erő de megoldható volt.

Hello darkness, my old friend...

(#70273) ath válasza Teasüti (#70269) üzenetére


ath
senior tag

ha anyám 56 évesen meg tudja tartani a 650-est, akkor neked se lehet gond :D:D:D:D

(#70274) -Mike- válasza Teasüti (#70269) üzenetére


-Mike-
addikt

A motorok jelentős része 200-210-220 kilós. Csak igazi balfaszkodással lehet elesni vele. Ha meg valahonnan ki akarod tolni pl akkor a motor mellé állsz kicsit magadra döntöd és kész súlypont jó helyen mi baj lehet?:) Egyébként meg nagyon sok egy szál belű motorost látni sport gépeken, nagy turakon, ha ők tudnak araszolni akkor mindenki. De már megint ott tartunk hogy ... ezt fórumon keresztül nem lehet sem jól elmondani sem megtapasztalni. El kell menni meg kell nézni rá kell ülni.

[ Szerkesztve ]

(#70275) Ferdzsoo válasza -Mike- (#70274) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Akkor en már 3x igazi balfasz voltam.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#70276) Geresics válasza ath (#70273) üzenetére


Geresics
addikt

jó, de anyád kemény! :D

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#70277) Horvi válasza Geresics (#70276) üzenetére


Horvi
őstag

Mert vele él, macskája van és babettával jár? ;] Vagy hogy is van ez? :DD

Hello darkness, my old friend...

(#70278) tboldi válasza Teasüti (#70269) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ha én meg tudtam tartani a bibis és gyenge bal lábammal (értsd: lépcsőn alig tudom vele felnyomni magam, el kell rugaszkodjak a jobbal) a ~260 kilós R1200GS Adventure-t, akkor szerintem tök feleslegesen aggódsz. :)

(#70279) Kolondrum válasza Teasüti (#70269) üzenetére

Van az az egyveleg ahol azért álló helyzetben is sikerülhet letenni a földre. Persze ritka rosszul kell állnia a bolygóknak is hozzá, de van. ;) Nem dobok fel labdát. :))

(#70280) Daywalker válasza tboldi (#70278) üzenetére


Daywalker
addikt

Gondolom nem az volt a helyzet, hogy be volt fordítva koppig a kormány és első fékkel ráfékeztél utassal együtt, majd térdből kellett megtartani ~45 fokos szögben a motort :D Mert azt bibis lábbal tuti nem csinálod meg :D

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#70281) tboldi válasza Daywalker (#70280) üzenetére


tboldi
nagyúr

Azt valszeg egészségessel sem. :)
De araszolgatás és kereszteződésből kanyarodás, majd hirtelen fékezés volt.

(#70282) Daywalker válasza tboldi (#70281) üzenetére


Daywalker
addikt

Azért ne vicceljük el a témát. Mármint úgy értem, hogy kicsi motor után a nagy súlya mindenképpen érződik, de szerintem nem is annyira motorozás közben (persze másképp mozog a nagyobb, nehezebb motor, de ennek kismillió oka van, nem csak az, hogy nehezebb). Ellenben az ilyen helyzeteknél, meg tologatásnál nem kicsit számít. Amiért nehéz erre válaszolni, az az, hogy mindenki másképp éli meg és mások a paraméterei (magasság, mit bír el stb). Tehát univerzális válasz nincs, ki kell próbálni.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#70283) Teasüti válasza -Mike- (#70274) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jah, hogy a 160 kg az átlagon aluli volt?

(#70282) Daywalker
186cm és 76 kg. Nem vagyok nyeszlett, de azért testépítő sem. :)
A tologatás nem tartozott a kedvenc mutatványaim közé. Amíg meg nem mutatták hogy kell megfogni, meg picit magamra dönteni, addig csak bajor módszerrel ment a dolog. De azért rángatóztam vele nem egyszer kapun ki-be, meg szegélyen át - a haverok örömére.

[ Szerkesztve ]

(#70284) D1Rect válasza Teasüti (#70269) üzenetére


D1Rect
félisten

Amíg csak magad felé döntöd a motort nem lehet gond. ;)
De ki kell próbálni, aztán meglátod.

(#70283) Teasüti: Igen. Általában ~200kg körül van egy nagyobb motor, a supersport kategóriában vannak "lefogyasztva" nagyon, de az ezresek ott is ekörül vannak.

[ Szerkesztve ]

(#70285) Bogyó bá' válasza Daywalker (#70282) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Hű, nekem a GS500 a mai napig nehéz, igaz, én elég satnya vagyok. :B

A kis, teli tankolva 124 kilós, és amúgy is alacsony súlypontú csopperkémet imádtam ilyen szempontból. Na, meg az ülés kényelme miatt is. Azzal viszont motorozni volt sz*r, és nem csak a kis teljesítménye, hanem a "nem létező" fékei és futóműve miatt. Azzal nehéz volt akár 10 métert is egyenesen menni.... :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#70286) vlevi válasza Teasüti (#70269) üzenetére


vlevi
nagyúr

Sok megírták előttem már, de én is csatlakozom. Nem az a +40 kiló számít, hogy hogyan tudod terelgetni kanyarban. Sokkal inkább a motor felépítése. Africa Twin kicsit nehezebb, magasabb, satöbbibb, mint a DL-650-es, mégis könnyebbnek érződik menet közben.
Ha meg eldől, akkor hidd el, adrenalinból felkapod a 300 kilós dögöt is, azzal nincs probléma :)

(#70287) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Na addig addig, hogy én is rendeltem egy Kettenmax lánc tisztítót. Főleg, hogy most akciósan 5k.

Attól kérdem, akinek van ilyen, hogy láttam olyan videót, amin csak rápattintották és használták, de láttam olyat, hogy ollóval méretre vágták a sörtéket (:0:30-0:50 között), ami nekem logikusnak is tűnik. Ti is méretre vágtátok a sörtéket?

Van az a helyzet, mikor motor nélkül is fel tudok dőlni. :DDD Csak sörmennyiség kérdése.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#70288) Daywalker válasza Teasüti (#70283) üzenetére


Daywalker
addikt

184/94 vagyok, de a busát gödörből kitolni nem olyan jó, főleg hátrafele :D De pl. Mosquito Hondáját egyszer tologattuk odébb kakucson tavaly a sík parkolóban és az rosszabb élmény volt. Motortól függ.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#70289) imibogyo válasza D1Rect (#70284) üzenetére


imibogyo
veterán

Amíg csak magad felé döntöd a motort nem lehet gond.

Hát.... ;] :P

(#70290) Kolondrum válasza V.Stryker (#70287) üzenetére

Holnap hazafelé beugrok én is hozzájuk. Már fel akartam dobni, de nekem kb 250km után a lánc fényes. Pedig újabban lemosom amennyire tudom fémtisztára és castrollal lekenem. No de ilyen futással nem ezzel akarom eltölteni a reggelemet főleg, hogy nincs se emelő se közép sztendó.

(#70291) tboldi válasza Daywalker (#70282) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ezzel egyetértek, csak gondoltam, hogy ebből a szempontból valamelyest szélsőségnek számítok. Vagyis ha nekem ilyen lábbal nem okoz különösebb gondot (és ezzel nem azt mondom, hogy nem is fordulhat elő), akkor a kollégának sem jelenthet valószínűleg problémát a dolog.

(#70292) V.Stryker válasza Kolondrum (#70290) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem tudom, hogy kenheted, de 250km után nem kéne fényes legyen.... ott valami nem baba. Lehet a láncspray. Én repsolt használok, de 500km után se fényes még.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#70293) -Mosquito- válasza V.Stryker (#70287) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Bizony érdemes méretre vágni mert a gumi tömítőgyűrűket ki fogja kezdeni a kemény sörte! Inkább szélesebb laposabb tálcát tegyél alá ill. a lánc alá rongyot tegyél ha leverné a sok dzsuvát az fogja fel.

Úgy, hogy xar a Castrol.

[ Szerkesztve ]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#70294) Kolondrum válasza V.Stryker (#70292) üzenetére

Én arra tippelek ami az alattad szóló ír. Ma láttam motult 3k felett meg talán molt 2520-ért. Éppen elfogyóban van és vacilálok mi legyen.

(#70295) V.Stryker válasza Kolondrum (#70294) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Én most legközelebb Mol-ra fogok átrongyolni motorolajnál és lánckenőnél is. Amúgy 1600 forint a mol láncspray....
Olajat is itt találtam legjobb áron.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#70296) emre


emre
veterán

Megint akciózzák a surranót a Louis-ban és természetesen a Bázismotornál.
Ha valakinek olcsón kell átmeneti megoldás a motorozáshoz tudom ajánlani. :K

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#70297) canniball válasza emre (#70296) üzenetére


canniball
nagyúr

"Streetfighter boot" - ez jó! Mivel nem motoros lábbeli gondolom valódi utcai harchoz ajánlott. :DDD

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#70298) emre válasza canniball (#70297) üzenetére


emre
veterán

A Streefighter ebben az esetben nem a felhasználási területre való utalás, hanem maga a márkanév. :)

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#70299) canniball válasza emre (#70298) üzenetére


canniball
nagyúr

Szuperzöld! ;)

Más.
Tanktáskát használókhoz kérdés: bankkártyát, telefont stb.-t hogy teszitek bele? Létezik valamiféle "antimagnetikus szütyő" vagy ilyesmi ami megvédi ezeket a mágnesek okozta esetleges károsodástól?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#70300) BoB válasza canniball (#70299) üzenetére


BoB
veterán

Én eddig simán beleraktam, semminek nem lett baja.

Az igaz hogy a zseb nem közvetlenül a mágnes mellett van, de nincs is messze.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.