Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56551) HSM válasza kcsa (#56548) üzenetére


HSM
félisten

A "normál" USB2 port szabványos áramerőssége maximum 500mA. Természetesen erről komolyabb áramfelvételű kütyüket tölteni nem lehet. Ahhoz erősebb USB-s töltő/adapter kell.

(#56552) kcsa válasza HSM (#56551) üzenetére


kcsa
veterán

Köszönöm mindenhez is értő szakértő úr, de a kérdés nem ez volt.

(#56553) HSM válasza kcsa (#56552) üzenetére


HSM
félisten

A kérdés az, hogy miért nem tölt, ha jól vettem ki.
Picit átfogalmazod amit írtam, máris egy lehetséges hibaforrás, ha nem egy emelt áramerősségű USB-s adaptere van. Ezzel az infóval akartam kiegészíteni az amúgy maximálisan helytálló hozzászólásod. (Azaz, hogy a standard USB2 csak 500mA.)

(#56554) kcsa válasza HSM (#56553) üzenetére


kcsa
veterán

Nem pontosan ezt írtam. Az iphone-hoz gyártott töltők apple termékkel leadják a rájuk írt 1-2 amperes áramerősséget, de ugyanezt szabványos eszközhöz csatlakoztatva, az eszközök csak maximum 500mA áramerősséget vesznek fel. Ezért kellene multiméter, kimérni a feszültséget, aztán az egyes lábakat is.

(#56555) bigdady válasza runner 125 (#56550) üzenetére


bigdady
nagyúr

Jól néz ki. Nekem egy ilyen van. 9-ről 18 literre bővithető cipzárral

(#56556) HSM válasza kcsa (#56554) üzenetére


HSM
félisten

Érdekes dolgok akkor ezek az Apple töltők. :D Én eddig amikkel találkoztam (normál USB végű töltők) azok mind olyan áramkörök voltak, hogy volt egy maximális áramerősség, amit le tudtak adni, a kütyü meg felvett belőle annyit, amennyire szükség volt. Ha többet vett fel, mint amennyit tudott a forrás, akkor meg kijött a mágikus füst.

Ami még amúgy lehet, ha túl hosszú a kábel, vagy nem megfelelő minőségű. Az USB-s mobil winyóm pl. fel sem bír pörögni, ha nem közvetlenül dugom a portba a durván 30cm-es kábelével.
De ja, eléggé sötétben tapogatózás ez így mérések nélkül. :(

[ Szerkesztve ]

(#56557) kcsa válasza HSM (#56556) üzenetére


kcsa
veterán

Egyébként igen, a méricskélés után jöhet a kábel minősége is, mint hibalehetőség.

(#56558) pityaa23


pityaa23
senior tag

Ha már itt szóba jött a töltő téma. Lesz baja a telefonnak, vagy bárminek, ha a töltő mondjuk 2,1 amperes, de a telefon gyárija csak 2-es? Vagy akár egy másik készüléket rádugva, aminek gyárilag csak 1 A-s töltője van?

(#56559) Czimby válasza pityaa23 (#56558) üzenetére


Czimby
addikt

Nem, csak annyit vesz fel amennyit kell.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#56560) pityaa23 válasza Czimby (#56559) üzenetére


pityaa23
senior tag

Szuper, köszi!

(#56561) canniball


canniball
nagyúr

A vényolc kétkeréken is vényolc :Y

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#56562) Bogyó bá' válasza canniball (#56561) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Azért a rutinpályán nem próbálnám meg végig terelgetni.... :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#56563) zeon.hu válasza Bogyó bá' (#56562) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Arra sokkal jobb egy Boss Hoss :)

#?*@&!

(#56564) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Kukucska nyílás két jelző rovàtkàja között van az olaj szint. Tehát nem a mennyiséggel van a baj?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#56565) Bogyó bá' válasza FIREBLADE78 (#56564) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ha a motor vízszintes talajon, függőlegesen áll, akkor megfelelő az olajszinted a két jel között.
szerk: mondjuk az olajnyomásod attól még lehet alacsony....

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#56566) Ferdzsoo válasza Bogyó bá' (#56565) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Jah de hidegen, melegen, vagy hideg motort járatva 5 percig és azután.
Kézikönyvet nézzünk mindig az a biztos!!! :)

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#56567) FIREBLADE78 válasza Ferdzsoo (#56566) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Járattam pár percig és utána néztem. De meglesem hidegen is
Hidegen is jó. Kézikönyv nincs. Neten van angol-olasz. De nekem kínai

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#56568) bigdady válasza FIREBLADE78 (#56564) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nekem a nivo alján van a jel. Tettem hozzá 3 decit de semmi nem változott. Mindkét mérés pár perc járatás után történt pár perc várakozás után. Keveset öntöttem? 2.8 liter kell bele.

Visszatérve aksira: kicseréltem seperc alatt viszont miután a savat beöntöttem a helyére nem vártam semmit egyből lezártam. Most olvasom kellett volna neki 20 perc nyitva... Na most ilyenkor mi van?

[ Szerkesztve ]

(#56569) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Megtaláltam mit jelent a kanna: 1st ENGINE OIL REPLACE- MENT” warning light (the warning light comes on after 1000 Km/620mi. approx.; it is necessary to carry out the Service Coupon A)
Tehát semmi komoly :) 1000 km már rég letelt,azt hiszem 4-5 ezerre állítottuk az olajcserét,vagy talán kevesebbre és ugat,hogy ideje lenne

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#56570) Xaels


Xaels
félisten

[link][link] ezek az ázsiai építőmunkások teljesen másképp látják a világot :D

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#56571) polimorf válasza kcsa (#56548) üzenetére


polimorf
tag

A gps azt jelzi, hogy töltés alatt van. A gyári töltőjével töltöm és arra 1,5A van irva.

[ Szerkesztve ]

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#56572) kcsa válasza polimorf (#56571) üzenetére


kcsa
veterán

A kábel is gyári? Ha az, és eddig jó volt akkor vagy a töltőd ment tönkre, vagy a GPS. Cseredarabbal próbálkoznék :)

(#56573) polimorf válasza kcsa (#56572) üzenetére


polimorf
tag

Visszaküldtem a gps-t garanciális javitásra, de mig odalesz azért leméretem a szivartyujtót is, hogy nem e ott van a hiba. A kábel meg maga a töltő is az eredeti gyári cucca a gps-nek.

[ Szerkesztve ]

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#56574) V.Stryker válasza Xaels (#56570) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

A második tárcsaféke azért állat. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#56575) runner 125 válasza bigdady (#56555) üzenetére


runner 125
nagyúr

Kösz!

Ez is frankó, néztem hasonlót én is, de az űrtartalma még bővített állapotában sem túl nagy, így maradt a 28L-es Bering.

_

Benéztem Szombathelyre, volt a Family parkolóban amolyan balesetmegelőzési nap, Angyal Zolival, bemutatóval, ügyességi pályával, egyebek. Befelé persze szemerkélt végig az eső, így beálltam a bejárat mellé, a tető alá. Kb 1 óra múlva mondták a hangosban, h motorszépségverseny résztvevőit várják pontosan ezen helyszínre. Nem szeretem a felhajtást, de gondoltam azért ki nem tolom az esőbe, úgyhogy otthagytam.
3 óra múlva mondják a rendszámom, nyertem. :))

Kaptam egy kupont is, ami tartalmaz 4 liter olajat, lánckenőt, szűrőt.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#56576) Daywalker


Daywalker
addikt

Archer: igazad van, a lítium jo, nem állítottam h szar vagy nincs értelme, hanem h nem éri meg. De látod, a yuasa dolgot sem en találtam ki :( A pénz nem számít mas kérdés, en nem vagyok ennek a felfogásnak a híve. Azért mert van pénzem (nincs,de ha tele lennék) hülye nem akarok lenni.
Feree13: a mi robogonkban is rendes motorba való akku van. Mint mondtam, valoszeg a gyári, 2008-as ami 7 év...

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#56577) Xaels válasza V.Stryker (#56574) üzenetére


Xaels
félisten

Vannak ott érdekesebb részletek is szerintem.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#56578) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Sziasztok!
Szükségem lenne némi segítsége kipufogó témában.
Cserélni kéne, Shorty lenne helyette, viszont méret vételkor akadt némi probléma, lásd a képen.

Szóval két csövet kéne előtte egyesíteni egy átalakítóval, de az Istennek nem jövök rá mit kell keresni angolul.
Van vkinek ötlete? :R
Próbáltam ebay-en twin dual double converter kifejezéseket, de semmi. Nyilván két Shorty nem praktikus megoldás szvsz. :-D Főleg így közvetlen egymás alatt.

[ Szerkesztve ]

(#56579) Bogyó bá' válasza runner 125 (#56575) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ez nagyon jó! :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#56580) Xaels


Xaels
félisten

[link] imádom ezt is. Na de majd apránként nekem is meg lesz a saját Bobber stílusom.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#56581) Daywalker válasza Teasüti (#56578) üzenetére


Daywalker
addikt

Kipufogos megcsinalja neked meretre es nem dragabb mint az utolag vett. A shortyt viszont meggondolnam, jo hangja lesz csak hangos es a hosszvaltozas alaposan belebarmol a gazlengesbe.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#56582) Teasüti válasza Daywalker (#56581) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Otthon lehet nem drága a szakmunka. :))

(#56583) Anulu79 válasza Xaels (#56520) üzenetére


Anulu79
addikt

Cakli pakli lenne a 900. Szóval dobnék rá a motorra. Millió felett kocsira se szívesen adok ki. 😃 Amúgy láttam (számomra) jókat ebben az árkategóriában de azok nincsenek benne a beszámításban.

(#56584) Xaels válasza Anulu79 (#56583) üzenetére


Xaels
félisten

Ez a kategória irreálisan tartja az árát sajnos. Egyébként miket láttál amik tetszettek volna?

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#56585) Daywalker válasza Teasüti (#56582) üzenetére


Daywalker
addikt

Most erre mit tudok mondani? Én nem látom te hol vagy, már ne is haragudj...de akinek van pénze disznóra...ismered a mondást.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#56586) polimorf


polimorf
tag

Le mérettem a szivargyujtót, a villanyszerelő azt mondta, hogy tökéletes, A töltő is jól működik. Tehát kizárásos alapon a GPS-el lehet gond, de azt meg a garancia megoldja remélhetőleg nem úgy mint legutóbb,mert akkor is ezzel a problémával lett visszaküldve. Akkor úgy adták vissza, hogy jó a ketyere és mégsem. :(

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#56587) bigdady


bigdady
nagyúr

(#56588) Teasüti válasza Daywalker (#56585) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ezért kerül rá Shorty, az olcsó alternatíva - sajnos nem jó kedvemből cserélem, hanem mert nem szerelhető a dob és tele van dzsuvával, ami már zavarja a hengereket. Nem szeretnék egy 500 fontos öreg retekre - Kawa GPZ 600R - 100-200 fontos dobot rakni.
Értem én, hogy a barkács mindent megold, de a kérdés inkább arra vonatkozik, hogy ha létezik erre moduláris megoldás, akkor mi az és hogy tudom megtalálni? :R
Amúgy pillanatnyilag azon filózunk, hogy vágni fogjuk a hegesztett közösítő után egy egyenes szakaszon.
Lehet még ez a legegyszerűbb megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#56589) Anulu79 válasza Xaels (#56584) üzenetére


Anulu79
addikt

Az Intruderek kezdenel tetdzeni meg egyre jobban meg a Suzuki Marauder. Meg van 1-2 Yamaha is. :)

(#56590) Xaels válasza Anulu79 (#56589) üzenetére


Xaels
félisten

Intruder szép motor szerintem is. Kicsit a fék és a hatótáv ami gyenge pontja, de van belőle választék és relatív nem a drágább fajta. A Yamahából melyik az ami vizes és chopper? Mondjuk Virago-ért nem adnék 700-800-at mint amit sok példányért elkérnek :(((

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#56591) Anulu79 válasza Xaels (#56590) üzenetére


Anulu79
addikt

Akkor ha jól emlékszem a drag star az az volt amiket néztem. Viragó léghűtéses és nekem is drága a legtöbb. Meg nem valami nagy méretre. Ha Intruder lenne akkor repülne fel rá minél hamarabb egy nor.ális méretű tank. 😃
Szerintem a múltkor nem írtam be de cruiser is jöhetne alám. 😃

[ Szerkesztve ]

(#56592) Xaels válasza Anulu79 (#56591) üzenetére


Xaels
félisten

Hát a Dragstar is bőségesen léghűtéses :DDD Azért mondtam, hogy nagyon nem találsz Yamahából vizeset mert még a Dragstarokat váltó Midnightstarok is levegősek. Egyébként nagyon jó kis motor a Dragstar, de ott is inkább millió felett találni az igazán szép példányokat, pláne az 1100-eseket.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#56593) Anulu79 válasza Xaels (#56592) üzenetére


Anulu79
addikt

Na az szép! Akkor jó sok elírt hírdetést láttam. Igaz egyenlőre 600 ccm feletti gépeket nézegettem. Bár lehet, hogy a 400-as is elégséges lenne.

(#56594) Xaels válasza Anulu79 (#56593) üzenetére


Xaels
félisten

400-asok belpiacosak. Ilyen téren nem ajánlom. Na meg ha a 650-esből indulok ki akkor az lehet már erőben kompromisszumot jelentene. A 650-es Dragstar 150-et megy, ott vége van.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#56595) Bogyó bá' válasza Anulu79 (#56593) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A 400-asok jellemzően japán belpiacosak, az alkatrészek beszerezhetősége és ára miatt nem szokták javasolni a megvételüket (nem csak csopper, hanem az összes 400-as).

(#56594) Xaels: lassú voltam vaze, hiába, no, öregember nem gyorsvonat. :O

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#56596) vlevi válasza Xaels (#56594) üzenetére


vlevi
nagyúr

Jaja, a chopperek egyáltalán nem erőre vannak hangolva, emlékeim szerint a dragstar 650 valami 40 ló környékén van.

(#56597) Xaels válasza vlevi (#56596) üzenetére


Xaels
félisten

Annyi az, 29kW. De mellette van 50Nm-es nyomaték. Szépen egyenletesen gyorsul, de 150-nél elfogy, persze hamarabb visszaengedi az ember normál esetben a gázkart, mert plexi nélkül már 110-nél is érezhetően kapaszkodni kell, viszont 80-90-el nagyon élvezetes vele közlekedni. Nagyon szeretem :K Ja és ha a kötelezőket elvégzik rajta, odafigyelnek akkor olcsón fentartható.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#56598) Anulu79 válasza Xaels (#56594) üzenetére


Anulu79
addikt

A végsebesség annyi nem izgat. Most is hiába van 101 LE-s gépen akkor sem szoktam száguldozni. Igaz ritkán jól jött az erő de nekem a 90-100 körül tempó az élvezetes a motorozáshoz. Én ezt élvezem nem a száguldozást. Főleg nem pályán kívül. Az engem nem vonz. A 150 bőven elég még sok is. :)

(#56599) Anulu79


Anulu79
addikt

Egyébként a 805 ccm-es Suzuki Marauderrel van valakinek tapasztalata? Kerestem teszteket de eddig nem jártam sikerrel. 1995-2000 közötti évjáratra gondolok.

(#56600) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Huh ma mentem megint egy kedvenc körömet, micsoda jó idő volt itt ma motorozni, senemhideg senemmeleg.
Sokan voltak motorral úton, de mindenki egyedül.
Kellene már ide is valami motoros klub. :U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.