Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56101) Topiccsendőr válasza runner 125 (#56094) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Lattad volna a cb 500 at belulrol 55e km el, amit szereltem, egybol fogyatkoznanak az ilyen kezdetu hsz ek :)

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#56102) Topiccsendőr válasza 3psilon (#56088) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Egesz pontosan mi tortent? Az onindito egyaltalan meg se mukkan, vagy tekeri a blokkot?
Ez egy primerlancos blokk, az nagyon hangos alapbol. Ezzel nincs baj.

Akkor van baj, amikor tippelget valaki egy hang utan.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#56103) wolfnet válasza 3psilon (#56093) üzenetére


wolfnet
tag

Uh. :F Tipikus példája a "ne bízz senkiben"-nek. Te nem bíztál ugyan az eladóban de bíztál a szerelőben, de motor nézések alapszabálya hogy bármi zörög nem vesszük meg. Akkor se ha azt mondják semmiség. Bízzunk benne hogy menthető, sok sikert kívánok! Többet ... :K :R

Privátban érdeklődj! :)

(#56104) Topiccsendőr válasza ALI_G (#56098) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ez szerintem nagyon eletszerutlen. Nagyon nehez bizonyitani barmit is.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#56105) fattyu válasza wolfnet (#56103) üzenetére


fattyu
veterán

tehát ne vegyünk kawát? :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#56106) Topiccsendőr válasza wolfnet (#56103) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Es mivan ha siman a primerlanc szakadt el?
Kicsereled es megy tovabb ki a vilagbol. A problemak a hozzaallassal vannak. Hangrol nem lehet megmondani, hogy mi az ami rossz. Szet kell szedni. Es lehet venni zajos motort, nyugodtan. Csak tudni kell, mi a baja, es ennek megfeleloen arazni.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#56107) Topiccsendőr válasza fattyu (#56105) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ez alapjan szonbol kene kitolni uj motorokat. Ez fssag.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#56108) Burt1793 válasza V.Stryker (#56078) üzenetére


Burt1793
veterán

Te motoroztál ma utassal a Zsámbéki medencében? Délelőtt láttam egy ilyen szürke Suzit Sóskúton, délután Telki és Budakeszi között.

(#56109) Something_ válasza ALI_G (#56098) üzenetére


Something_
őstag

2 evig hasznaltam hiba nelkul az elozo automat, karban volt tartva. Eladtam, aznap este befosott rajta valami es elkezdte forralni a vizet.
Azt a nagy hibat kovettem el, hogy 2 ciganynak adtam el, soha tobbet. Dobtam nekik egy 20ast, aztan kussoltak.

Szoval ez a fel ev meg 1 het meg x nap garancia 10-20 eves jarmuveknel egy vicc kategoria.

(#56110) wolfnet válasza Topiccsendőr (#56106) üzenetére


wolfnet
tag

Persze lehet venni, csak az előre vetíti azt, hogy vásárlás után kis híján a következő út a szerelőhöz vezet átnézésre. Nem tudom hogy mi szakadt el vagy mi ment el, csak azt tudom, hogy ha meg is veszek egy használt mocit amiben zörög valami, mert mondjuk ehhez mérten alkudtam az árból és átnézéssel, szereléssel együtt is megéri megvenni, akkor utána az első út a szerelő.

@fattyu: vehetünk kawát nyugodtan, nem ismerem őket. A tanuló moci volt utoljára kawa az életemben az sem jött be. Tönkrement a kuplung kiemelő szerkezet és 10 húzásból 2x nem emelt ki és akkor nem tudtál egyest kapcsolni. Az oktató válasza erre a kérdésre az volt: "azért ezt a kuplungot egy párszor behúzták már". Mondom magamban persze, de a hornet-ét és a gs500-ét is oszt az meg működik! :D :R

@Burt1793: Amúgy szerdán voltam arra fele én is, hogy lehet ilyen rossz utakon motorozni? :D

[ Szerkesztve ]

Privátban érdeklődj! :)

(#56111) Archer


Archer
őstag

Amikor megvettük a mostani autónkat, előtte próbaút, f@sza minden, kívül-belül rendben volt, látszott, hogy volt tulaja, hazafelé, otthontól kb. 100 km-re elszakadt a generátor szíj... (aztán később kiderült, hogy azért volt egy kis vaj a füle mögött, de szerencsére nem komoly). Ilyen előfordulhat, lehet, hogy tényleg nem tudta. Mondjuk attól még nem kellene tuskónak lennie.

Más: aki esetleg a napokban akar FC Moto-ról rendelni, "FCMOTO10" kuponnal 10% kedvezmény van 31-ig (volt már máskor is meg gondolom még lesz is).

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#56112) Topiccsendőr válasza wolfnet (#56110) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Magyarorszagon amugy is az elso utnak a szervizbe kene vezetnie, mindegy mit mond a tulaj.
Ez alap. Kulonben jon a meglepi.
Csupan a nehany eves motoroknal nincs ez a program.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#56113) Daywalker válasza wolfnet (#56110) üzenetére


Daywalker
addikt

Fattyunak nem kell bemutatni a kawát, zx-7r-je volt.
Semmi baj a kawával, csak túl sok a honda buzi ;] Én ha megint veszek valamit, akkor Triumph-Aprilia-Kawa hármasból választok (ezekben vannak motorok amik tetszenek most, aztán később változhat, de a "Horda" kiesik pont a Hordások miatt ;] ).

Persunak igaza van. Én is úgy csináltam, hogy a prop technél szervizelték a motort, oda is vittem állapotfelmérésre. Megmondták mi az ami cserés. Megvettem a cuccokat, elvittük a motort a tulajjal, amíg csinálták addig papíroztunk, hazafele meg új folyadékok-lánc-lánckerék stb volt benne. Köv héten visszamentem nyakcsapágy-cserére (mert azt aznapra nem tudták vállalni, de tudtam róla). Otthon még cseréltem fékbetéteket (nem volt vason, csak akkor már azon nem múlott) aztán go :D

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#56114) Bogyó bá' válasza Daywalker (#56113) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Főnök, és én most mit csináljak? :F "Hondabuziból" "hüjjeszuzukis" lettem! :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#56115) Archer válasza Bogyó bá' (#56114) üzenetére


Archer
őstag

Vegyél BMW-t, akkor nem lesz veszekedés ;) ;]

Amúgy Aprilia olasz, az ugye nem jó, Triumphnál izzanak a kábelek, Suzukinak kettétörik a váza szimpla eldőlésnél is meg szétesik a váltó, Kawasakinál szelepbelebegés van, S1000RR-nek széthullik a blokkja meg állandó visszahívások számos modellnél, tehát BMW-t sem, Hondánál lekopik a nikasil, Yamahánál is mindig van valami, úgyhogy gyakorlatilag nem szabad motort venni ;)

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#56116) Bogyó bá' válasza Archer (#56115) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ahhoz nem vagyok elég sznob és nem vagyok elég gazdag. Ráadásul a legrondább motorokat ők gyártják...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#56117) HSM válasza Archer (#56115) üzenetére


HSM
félisten

Ez így van. Ha valamit hosszútávra veszel, akkor nagyon észnél kell lenni, mi mellett teszed le a voksod. Sok későbbi fejfájást lehet ezzel megspórolni. Ahogy egy lelkiismeretes, jó szaktudású szerelő is aranyat ér.

(#56118) Topiccsendőr válasza Archer (#56115) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Sajnos nem lehet ezeket a gyartasi hibakat markakhoz sem kotni.
A hondanak is tortek a vazai a 954 nel, a lengovilla bekotesi pontnal pl. A suzukinak is volt egy k5 os gixer szeriaja, a kawanak is egy er 6 ja.
Vezerles atugrasai is vannak nagyonsok markanak/modellnek. Foleg az olcsobbakban adja meg magat a vezlancfeszito. Generator alloresz is eleg gyakori mindenhol. Valto fokozat hibak is mindenhol.
Epp hogy sikerult. Hatalmas a szoras minosegben egy markan belul is. Rengeteg alkatresz, rengeteg beszallito, akik ugyancsak nem tudnak ugyanolyan minosegben gyartani.

Nem lehet tudni mit vettel. Aztan ott a hasznalat modja. Ha hasznalod el fog romolni. Ha elvaltod 5000 nel, ki fog menni minden a vilagbol.

Mivel nalunk altalaban a jarmuvet vasarlo emberek nagy szazaleka azt hiszi, egy jarmmuvet megvenni egyszeri koltseg, ezert nagyon erzekeny mindenki arra, hanyszor kell hozzanyulni.
Ez valahol ertheto, de akkor a sportmotorokat ne vegye ez a reteg, de ezt meg torzitja a fassag, ami omlik a szaklapokbol, hogy 300 e km t meg tudsz tenni egy 250 es egyhengeressel. Total valosagtol elszakadt gondolkodasa van az embereknek egy jarmu gondozasaval kapcsoltban, illetve az uzemeltetesi koltseg tekinteteben.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#56119) V.Stryker válasza Burt1793 (#56108) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Szia,

Nem. :) Eleve nem motorozom utassal, de ma egyébként sem ültem rá. Gyerek szülinapi rendezvény van...

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#56120) Burt1793 válasza V.Stryker (#56119) üzenetére


Burt1793
veterán

Kár, pedig rögtön eszembe jutottál, meg is néztem a sofőrt, kicsit husi bajszos emberke. :)

(#56121) FIREBLADE78 válasza V.Stryker (#56119) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Én sem viszek utast. Nem felelek senki életéért sem

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#56122) Xaels válasza FIREBLADE78 (#56121) üzenetére


Xaels
félisten

Mindegy, nem lényeg... De ha csak motorra van jogsid akkor 2évig nem is szállíthatsz kezdő jogsival

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#56123) HSM válasza FIREBLADE78 (#56121) üzenetére


HSM
félisten

A közlekedés többi résztvevőjének biztonságáért ugyanúgy felelős vagy a saját tetteid erejéig.
Ugyanakkor az utasos rész érthető. Az dupla felelősség.

(#56124) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Petroleumos ronggyal letoroltem a lancot majd lidl lanctisztitó (majdnem egy flakon :) ) is meg volt.
Ilyet szórtam a láncra vékonyan minden irányból egyszer.
Mennyit kell ezekből fújni? :R

[ Szerkesztve ]

(#56125) V.Stryker válasza Burt1793 (#56120) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem is vagyok bajszos. :) Kb. 1mm-es körszakállam van, de az is olyan, mintha a hangyák horták volna oda, olyan gyér. :DDD Meg mi az, hogy husi? Én tiszta izom vagyok. :DDD

Amúgy engem a moci alsó burkolatán lévő "keleti írásjelről" lehet megismerni.

bigdady: Nem kell minden oldalról....asszem. :DDD

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#56126) Burt1793 válasza V.Stryker (#56125) üzenetére


Burt1793
veterán

Ja, én nem rólad beszéltem, nem tudom, hogy hogyan nézel ki, ez a fószer ilyen volt. :D Amúgy jársz errefelé? Azt az utat (Tardos, Lábatlan, Tarján...) amit mondtam próbáltad már?

(#56127) V.Stryker válasza Burt1793 (#56126) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem próbáltam, mert nem is emlékszem,hogy javasoltál volna útvonalat. De most nosza! :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#56128) FIREBLADE78 válasza Xaels (#56122) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

9 éve van B és 11 éve a1,tehát a pápát is vihetném :D

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#56129) zeon.hu válasza V.Stryker (#56125) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Keleti írásjel... Nálatok ezt így mondják? :)

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#56130) bigdady válasza V.Stryker (#56125) üzenetére


bigdady
nagyúr

Akkor letorlom a két oldalát :DDD
Mit jelent a jel?

[ Szerkesztve ]

(#56131) kcsa


kcsa
veterán

Tényleg nem látjátok? :D

(#56132) zeon.hu válasza bigdady (#56130) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Szó szerinti fordítás: Hátulról telibe. :DD

#?*@&!

(#56133) bigdady válasza kcsa (#56131) üzenetére


bigdady
nagyúr

Bakker most látom :DDD

(#56134) polimorf válasza Xaels (#56122) üzenetére


polimorf
tag

Úgy néz ki, hogy holnap a közelben lévő motoros felvonulás helyett inkább elmegyek veletek a westernfaluba.
Délben találkozunk ott. ;)

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#56135) Xaels válasza polimorf (#56134) üzenetére


Xaels
félisten

Rendicsek igyekszünk akkor odaérni. Ma jelezték még ismik, hogy jönnek. Lehet végül leszünk 7-8-an.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#56136) polimorf válasza Xaels (#56135) üzenetére


polimorf
tag

Ha megmondod mikorra értek oda akkor alkalmazkodok, és akkorra megyek oda én is.
Nem baj az ha többen leszünk.

[ Szerkesztve ]

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#56137) baboss válasza polimorf (#56134) üzenetére


baboss
őstag

Ennek nagyon örülök, :C akkor megint találkozunk.Kérdezte a fiam,hogy polimorf is ott lesz.Nagyon jól érezte magát múltkor nálatok. :K
Elvileg 10:30-kor találkozok a többiekkel Zsámbékon.Onnan 1 óra az út.

[ Szerkesztve ]

(#56138) Xaels válasza polimorf (#56136) üzenetére


Xaels
félisten

Délre oda kellene érjünk :DDD A mányi leágazás a mumus meg Tatabányánál kell majd odafigyelni, de akkor majd átadom olyannak az irányítást aki ismeri az utat.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#56139) baboss válasza Xaels (#56138) üzenetére


baboss
őstag

Zsámbék után balra-1-es ut végén balra -lámpánál jobbra-Környén jobbra -onnan már pofonegyszerű.Nemrég voltam ott,polimorf kolléga által szervezett baráti túrán.

[ Szerkesztve ]

(#56140) polimorf válasza baboss (#56137) üzenetére


polimorf
tag

Örülök ha jól éreztétek magatokat. Meg a holnapi találkozásnak is. ;)

Ma nagyon dús volt a motoros napunk.
Reggel 8-kor indultunk a nejemmel a Vöröskői várat megnézni, onnan az egyik motoros haver indult egy gulyásfőző versenyen az ő meghivására odamentünk gulyást kóstolni (meg is nyerte), onnan egyik motoros haver fiának (gitáros egy rockegyüttesben) a koncertjére mentünk, onnan meg egy osztálytalálkozóra hivak meg minket. Mindenhol a zabálás meg a szlopálás ment. Szóval nagyon dús nap volt a mai, még estére hivtak egy falunapra, de már elég volt mára. Csak most értünk haza.
Nejem azt mondta neki elég volt ennyi a motorozásból, holnap mehetek magam.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#56141) baboss válasza polimorf (#56140) üzenetére


baboss
őstag

Látom nagyon szeretsz túrázni,minden alkalmat ki is használsz. :R Szerencse,hogy tudsz és akarsz is időt szakítani rá.Le a kalappal előtettek.Akkor megint bővült az album egypár fotóval.Van még szabad hely a HDD-n ?

[ Szerkesztve ]

(#56142) polimorf válasza baboss (#56141) üzenetére


polimorf
tag

1terás úgyhogy még mehet :D
Most hivtak holnapra Sümegre is, de kitartok mellettetek :K

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#56143) polimorf válasza Xaels (#56138) üzenetére


polimorf
tag

Ha van kedvetek holnap a falu után még lemehetünk Tihanyba a szabadstrandon csobbanni eggyet, elvégre jó meleg lesz. Én mindenesetre viszek fürdőgatyát. :D

[ Szerkesztve ]

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#56144) emre


emre
veterán

A holnapi western túrát sajnos ki kell hagynom.
Nem állok úgy a melóval ahogy szeretném. :(

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#56145) baboss válasza polimorf (#56143) üzenetére


baboss
őstag

Részemről :)) gurulhatunk.A múltkori esti, végig esős, hazaút után élmény lesz.Legalább most nem a kamionoktól leszünk vizesek.Az északi oldalon még nem voltam.SMS-ben lemondom a holnap 17-órára megbeszélt munkát,úgyse ígértem biztosra. :U
Ez az útvonal jó,vagy tudsz jobbat ?
1 tankolással nekem biztos nem fér bele.

[ Szerkesztve ]

(#56146) polimorf válasza baboss (#56145) üzenetére


polimorf
tag

Nekem jó, de majd ott megbeszéljük a többiekkel is, kinek milyen ötlete van.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#56147) hentes555


hentes555
senior tag

Heló!

Amatőr kérdéssel állnék elő, vagy inkább egy kérdéssel, amatőrtől. Mindjárt 20 vagyok, a helyzet az, hogy mostanában egyre jobban érdekel a motorozás, egyre többször gondolok arra, hogy motort kellene vennem, kipróbálni az életet két keréken. A probléma az, hogy nem nagyon tudom, milyen motor lenne jó kezdésnek. Jogsim van, de csak autóra, tehát egyelőre valami 50-es kellene, gondolom. Van itthon egy kis kínai robogó, néha elmegyek vele a boltba vagy csak megyek az utakon jobbra-balra. De valami jobb kellene. A probléma az, hogy 165 centis vagyok csak, így sok motor szerintem emiatt kiesik. A robogó jó, mert felülök, felrakom a lábam aztán adom neki, de a legtöbb "nem robogón" amit így látok az utakon, vagy van pl. haveromnak is DT50, másiknak valami enduro Cagiva, de ahogy néztem, ezeken nem tudnám normálisan letenni a lábam. Pénzben igazából kb. 180 körül van a határ. Leginkább betonúton használnám, elmenni vele itt a környéki falvak felé motorozgatni haverommal, max. nagyon kevés földút, de ez nem fontos. Tudnátok ajánlani valami olyan típust, ami jó lenne kezdésnek és megfelel a fentieknek? :)

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#56148) canniball válasza hentes555 (#56147) üzenetére


canniball
nagyúr

Szia!

A robogós-kismotoros topikban valószínűleg jobban vágják ezt a kategóriát. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#56149) wolfnet válasza hentes555 (#56147) üzenetére


wolfnet
tag

Hali!

Ha kicsit is motorozni szeretnél az 50 köbcentis motort 2 hét alatt ki fogod nőni. Érdemes lenne tenni egy A1-et (B125) és hozzá egy tanuló váltós verkli és akkor frankó lesz. Ebbe a kategóriába a legtöbb moci jó neked méretben szerintem. Kis szerencsével még a költségvetésből is kijössz! :K Ha robogózni akarsz mindenképpen a honda scv100 lead 4evör kezdő motor nálam. :R Ha nem akkor egy 125-s váltóst keress. :R

üdv

Privátban érdeklődj! :)

(#56150) Czimby válasza bigdady (#56124) üzenetére


Czimby
addikt

Csak a belsejét kell fújni, a centrifugális erőtől úgyis kicsapódik. ;)

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.